(jj DE HAVENLOODS krant Stadserf krijgt langzaam maar zeker gestalte 39s 59e Schiedams Nieuwsblad Cter meulen Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Jeugdland weer volgens succesformule Zijdeveld: 'De binnenstad wordt geen 'yuppenhuurt' Gisteren 'iÊOÊÊm Islamitische school van start met 90 kinderen Asbesthoudend materiaal uit de Gorzen verwijderd RMrfHhlIUHH EDITIE P, DONDERDAG 28 JUNI 1990, 39e JAARGANG Nr. 26 megener huL5-aan-hu3bladeri KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Organisator Joop van Broekhoven, zijn 'gouden' rechterhand Riet Immerzeel en chef Ben Hakkenbroek presenteren het programma van Jeugdland. SCHIEDAM Als een rat tenvanger van Hameien zal Joop van Broekhoven met zijn team weer drie weken door de Schiedamse wijken trekken met Jeugdland 1990. Voor het veertiende achter eenvolgende jaar kunnen kinderen van pakweg 5 tot 14 jaar deelnemen aan de ruim zeventig activiteiten die in juli worden georgani seerd. Jeugdland start dit jaar op maandag 9 juli met een groots feest op het Stadserf. Het Jeugdland 1990 is geba seerd op de oude succesfor mule van organisator Joop van Broekhoven. „Het ac cent ligt op het bezig laten zijn; er is een nuanceverschil met bezighouden. We willen het niet van de daken schreeuwen maar je bent met Jeugdland toch bezig met emancipatie, integratie. Vijftien jaar geleden, zou je meisjes misschien niet zo gauw een hamer in de hand ir inmiddels is dat Jeugdland-karavaan trekt van 9 tot en met 27 juli van wijk naar wijk. Het pro gramma omvat sport en spel, theater, instuiven, creativi teit, terwijl bijna alle activi teiten gratis zijn (theater voorstelling f 1,-). De organisator heeft het programma zoveel mogelijk afgestemd op alle weersom standigheden. Van Broekho ven: „We hopen natuurlijk op mooi weer, maar dat heb je nooit in de hand. Het moet overigens wel heel gek gaan, willen de activiteiten van wege de regen niet door gaan. Het nadeel van het wijkgericht werken is dat je vaak geen gelegenheid hebt te schuilen. Een voordeel is dat er geen lange wachttij den zijn voor deelname aan een activiteit. Bovendien krijgen de kinderen bijkans individuele begeleiding. Er is ook nu weer een ploeg van tien enthousiaste mensen die aan Jeugdland meewerkt". „Het is dadelijk best afzien, improviseren en heel hard werken, maar als we al die blije koppies zien, geeft dat voldoening". Het programma van Jeugd land zal dinsdag 3 juli wor den gepubliceerd in het Schiedams Nieuwsblad. S0UO S0III I Solid Soul sluit het popseizoen in Podium af Podium sluit seizoen af MÉ SCHIEDAM Voor de laat ste keer dit seizoen zijn er live-optredens te zien in mu ziekcafé Podium. Vanavond viert de muzikale improvisa tie weer hoogtij, en belooft het volgens de organisatoren een Excursie naar Ijzertijd-dorp SCHIEDAM De deelne mers aan de maandelijkse heemtuinexcursie krijgen zondag 1 juli de kans een kijk je te nemen in het IJzertijd- dorp dat zich in het Prinses Beatrixpark bevindt. Zoals bekend wordt dit dorp in deze periode door een groot aantal Schiedamse schoolklassen om beurten 'bewoond' in het ka der van het prehistorisch on derwijsproject '2000 stappen terug'. Ter gelegenheid hiervan staat ook de heemtuinexcursie in het teken van de Ijzertijd. De heer en mevrouw Tijse, twee nieuwe vrijwillige begelei ders, zullen de rondleiding verzorgen. De wandeling begint öm 14.00 uur bij de ingang van de heemtuin. Deze ligt in het ver lengde van het Duivenpad in Kethel-Oost. De tuin is ook bereikbaar met het openbaar vervoer: buslijn 53 (Kethel- Oost), halte Koekoekslaan. Honderd jaar Rotterdam, de Rotterdammers en hun politiek Fonotheek verkoopt SCHIEDAM De fonotheek in wijkcentrum de Blauwe Brug verkoopt de grammo foonplatencollectie. Door de opmars van de compact disc is de belangstelling voor het le nen van elpees flink terug ge lopen. De directie van de Openbare Bibliotheek, waar de fonotheek een onderdeel van is, heeft dan ook besloten de platen van de hand te doen. Belangstellenden kunnen voor twee gulden per exemplaar platen komen uitzoeken tij dens de openingstijden van de fonotheek. De fonotheek is ge opend op dinsdag- en donder dagavond van 18.30 tot 21.00 uur en op zaterdagochtend van 10.00 tot 13.00 uur. De verkoop duurt tot 30 juni. SCHIEDAM Dc plannen rond het Stadswerf worden steeds concreter. Het ambi tieuze voornemen om het cen trum van Schiedam nieuw le ven in te blazen was tijdens de vergadering van de commissie voor cultuur, gemeentewer ken, stadsontwikkeling en verkeer het voornaamste agendapunt. De politieke dis cussie spitste zich tijdens deze vergadering toep op het deel gebied Emmaplein. Voor dit gebied, dat gedeelten van het huidige Emmaplein, de Broersvest en de Singel om vat, presenteerde de gemeente via een diaserie en tekeningen haar intenties. De kritiek spitste zich vooral toe op soci ale veiligheid en het presti gieuze karakter van de plan nen. Hoewel wethouder Zijdeveld het niet naliet te benadrukken dat deze plannen nog zeer voorlopig zijn, kwamen de hoofdlijnen zeer duidelijk naar voren. Het geheel van de nieuwbouw zal gaan bestaan uit winkels op de begane grond, een kantoorlaag daar boven en enkele etagewonin gen boven de kantoren. Een arcade (overkapte smalle win kelpromenade), moet de win kel- en kantoorlaag gaan overspannen. Alles wordt aangevuld met een parkeergarage en par keerplaatsen onder de gebou wen. Van de woningen boven de kantoren komt een deel in de vrije sector en een, deel in de beleggingssfeer terecht. Reacties In de eerste reactie van de commissieleden benadrukte Bakker van de PvdA de socia le veiligheid. „Ik vind de on der de grond gelegen bergin gen aan de Singelkant geen goed idee. Ervaring leert dat hier vaak de sociale veiligheid in het geding komt", aldus Bakker. Het CDA kon het bij Vormgeving Nu de grove indeling van het Stadserf vast staat ver schuift de aanacht naar de vormgeving. De keuze gaat op dit gebied tussen een strakke en speelse architec tonische visie. Probleem is bij de strakke vormgeving dat alle gebruikers (waaron der veel winkeliers) zich bin nen deze stijl moeilijk kun nen onderscheiden. Om dit probleem te omzeilen is er overigens ook een combina tie van stijlen mogelijk. De varmgevingsdiscussie mag fbat Zijdeveld betreft onmiddellijk op gang ko men. Bakker (PvdA) en Prins (CDA) gaven tijdens de commissievergadering al vast wat schoten voor de boeg. „Het moet een herken baar stadscentrum worden dat goed in de omgeving past. Over vijftig jaar moet het nog een herkennings punt zijn", aldus Bakker. Prins benadrukte de eenvor migheid qua kleur. JKlles moet op elkaar afgestemd zijn. Ook bij de materiaal keuze moet goed op de duur zame kleurkwaliteit gelet worden". monde van Prins niet nalaten te benadrukken dat het plan opvallend veel overeenkom sten vertoont met de ideeën die de CDA-fractie drie jaar geleden al presenteerde. „De ideeën over hoogte van de ge bouwen, de arcade en de vormgeving zijn van ons". Groen Links toonde zich onte vreden over de kantoorlaag tussen de winkels en de wo ningen. „Wij zijn zeer onge rust over eventuele leegstand in deze laag. De sociale veilig heid is hier in gevaar", aldus een verontruste Hakkert die tevens de angst uitsprak dat rmË: g/fi® iipiil:5 dubbel en dwarse jamsessie te worden. Het publiek kan de borst nat maken. „Alle ver sterkers los, alle instrumenten en muzikanten los", zo belooft het programma. Zaterdag 30 juni vormt Solid Soul de afsluiter van het sei zoen. Deze band is gegroe peerd rond zangeres Ria Kra mer en afkomstig uit de zeer bekende Schiedamse muzi kantenfamilie Van Willigen. Ander bekend bandlid is gita rist Jasper de Koster die onder meer bekendheid verwierf in Impasso doble en Djamilla. Zangeres Ria Kramer zal zich overigens geflankeerd zien door twee achtergrondzange ressen en een stevige ritme en blazerssectie. Gezamenlijk staan de bandleden garant voor een swingende soulavond met heel veel bekende covers. De laatste optredens van het seizoen vinden gewoontege trouw om 22 uur plaats. De toegang is gratis en Podium is te vinden aan de Lange Haven M HVO-voorzitter Jaques van der Kroon trekt ten strijde tegen geschenkenragë. M 'Goedmakertje' uit Brussel voor scheepsbouw. M Het nieuwe realis- me van Groen Links. M Daling werkloos-1 heid regio Water weg Noord. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM De Harmonie Wilton-Feijenoord treedt za terdag op in het verenigings gebouw aan de Nieuwe Wa terwegstraat. Het ziet er naar uit dat het een bijzonder op treden wordt daar ook de Fla- mengo dansers Aires Flamen- go's hun medewerking aan de show verlenen. Tevens treden de leerlingen van het orkest van dirigent J. Gruter op en deze groep gaat een muzikale reis door de tijd maken. De harmonievereniging begint om 20.00 uur met haar optre den. SCHIEDAM— De Islamiti sche school die het komend schooljaar van start gaat heet 'El Furkan'. De school gaat in september in de Eduard van Beinumlaan beginnen met zes groepen. Volgens cijfers van de gemeente staan er momen teel negentig leerlingen bij de Islamitische school ingeschre- Op basis van een handteke ningenlijst voor de school werd nog gedacht aan een leerlingenpotentieel van 180 kinderen. Volgens een woord voerder van de gemeente is exact bekend waar de leerin gen voor El Furkan vandaan komen. Twintig leerlingen ko men terug van de Islamitische school in Rotterdam en onge veer een gelijk aantal bezoekt in september voor het eerst de basischool. De rest komt van zeven basisscholen uit heel Schiedam. Kinderen uit Spij- kenisse en Maassluis zijn er volgens de gemeente in tegen stelling tot wat tijdens de aan vraag werd vermoed, niet bij de school ingeschreven. Op het Emmaplein zal een groot deel van het Stadserf verrijzen. het Stadserf een 'yuppen- buurt' zal worden. „Het cen trum lijkt nu voornamelijk te worden ontworpen voor de wat rijkere mensen die ook nog eens alle culturele voor zieningen voor de deur krij gen". Broeke van D66 deelde deze angst niet. "Ik heb niet zoveel moeite met een wat duurdere buurt. Wel ben ik bang dat bijvoorbeeld de Laurens Cos- terstraat (achter het te reali seren complex), letterlijk een achterbuurt zal worden. Ver paupering daar moeten we goed in de gaten houden", vond het nieuwe raadslid. Alle fracties wilden door de wethouder benadrukt zien dat het parkeerrecht onder de wo ningen en kantoren uitslui tend voor de bewoners en het personeel zal gaan gelden. Dit om het verkeer in het centrum zoveel mogelijk te beperken. In zijn antwoord benadrukte Zijdeveld dat de bereikbaar heid van het centrum via het openbaar vervoer voor hem ook zeer belangrijk is. „Aan de andere kant doen we op het stadskantoor wat jlit betreft een soort koorddans. We wil len namelijk ook de koop kracht naar het centrum trek ken en hiervoor moet dat cen trum ook aantrekkelijk wor den gemaakt voor mensen met auto's", verduidelijkte hij zijn dilemma. De angst dat het Stadserf een 'yuppenhuurt' zal worden deelt Zijdeveld niet. „Het is destijds een politieke keuze geweest de mensen met de wat beter gevulde beurs naar het centrum te krijgen. Gelukkig hebben we in de binnenstad ook altijd de woonfunctie voor de wat minder bedeelden instand gehouden". desgewenst vakkundig gemonteerd MêÈÊÊÊI^BI holland-norm uitbreiding specialist KEUKENADVIESCENTRUM STAM ZOON BV ROTTERDAM: Giessenweg 20 (in Praxis) vrijdag koopavond. SCHIEDAM: Parkweg 361 donderdag koopavond. In juni besteld: extra korting i.v.m. 5-jarig bestaan!!! SCHIEDAM— In de Rijn straat in Schiedam-Zuid is af gelopen maandag een begin gemaakt met het verwijderen van asbesthoudend materiaal, dat onlangs in de voortuinen van reeds gesloopte panden is aangetroffen. De werkzaam heden worden uitgevoerd door het hierin gespecialiseer de bedrijf Booy Clean. Er zijn bijzonder strenge veiligheids maatregelen getroffen. De werkzaamheden duren onge veer een week. Mogelijk ligt ook in andere voortuinen aan de Rijnstraat nog asbesthoudend materiaal onder de grond. Hiernaar wordt zo spoedig mogelijk in overleg met de eigenaren van de panden en met de provincie een onderzoek ingesteld. In dien inderdaad ook in andere voortuinen asbest wordt aan getroffen zal dit te zijner tijd, na óverleg met de eigenaren worden verwijderd. Direct ingrijpen is volgens de dienst Gemeentewerken hier bij niet noodzakelijk omdat het materiaal geen direct ge vaar oplevert zolang het onder de grond ligt. Het materiaal lost namelijk niet op in water en wordt evenmin opgenomen door planten. De bewoners van de Rijn straat zijn tijdens een voor lichtingsavond op 20 juni geïnformeerd. Team City Dames sportschoen. Wit of wit/aqua. Maten 36 t/m 41 VAM «9.- VOOR Boxershorts Diverse dessins. Maten M t/m XL. Dekbed Polyesther vulling. 2 Persoons en lits. I persoons: VAM 109.- VOOR vft.N Cnicura doekjes* Desinfecterend. Inhoud 50 stuks. Agenda 1990 Generation agendo. miiVBMAHIlllT A.B.S. Koffers In rood, grijs of marine. 75 cm Hoog: Van 179.- voor 119.-. 70 cm Hoog: Voor echt lage prijzen De aanbiedingen zijn geldig t/m 4 {uli of zolang voorradig.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1