Weergoden elimineren goed resultaat Exclsior'20 en Hermes DVS ^^YmSSSS RggS; Onzekerheid troef rondom nieuw SW- stadion Schiedams Nieuwsblad &PjXiïV Sportnieuws naar redactie Hermes klaar voor SVV oefent tegen Barcelona en Anderlecht UVG en Schiedam tasten in duister U heeft saldotekort... WF/Schiedam walst over zwak Blue Hitters heen Alsnog promotie voor Juventus Groot-Rijnmond-toernooi op tennispark Spieringshoek Pluvius velt softbalsters Tweetal naar WK DE HAVENLOODS DINSDAG 3 JULI 1990 27-191 Ipkker maqer, 500 gram I /l/V fl H^HNÊ /^/J wêÊêSÈêèêêè DE NIEUWSTE MODE VINDTUIN UW EIGEN KRANT Begin september zal het con tract officieel ondertekend worden en zal de naam 'SBV Thomson' op de shirts prijken. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze sportpa gina kimt u sturen naar de redactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM De voorbe- sche Anderlecht. De Graaf- verenigingen zijn de overige reidingen op het nieuwe schap en diverse amateur- tegenstanders, voetbalseizoen beginnen voor de spelers van SW op maandag 16 juli. Trainer Dick Advocaat zal zijn for matie klaarstomen voor het eerste competitieduel tegen Feyenoord op 25 augustus. SCHIEDAM Dat Neder land een vreemd land is voor zomersporten bleek het afgelopen weekeinde overduidelijk. Onweer, re gen en storm vormde voor de cricketers van Excelsior en Hermes de grootste spelbreker. Beide vereni gingen moesten aan de bak voor een zwaar dubbelpro gramma, maar van de vier wedstrijden kende slechts die tussen Hermes en Her cules een geldige uitslag. Hermes won gemakkelijk in een tot 46 overs ingekor te match met 173 'all-out' in exact 46 overs, Hercules sneuvelde in de 35e over met 69 runs. In de hoofdklasse kwamen za terdag de Excelsior-matado- ren weer in actie. Na een com petitiestop in verband met het ICC-toernooi, stond op Thur- lede direct de topper tegen het Haagse HBS op het program ma. Het zou tevens de laatste wedstrijd van Excelsior's fast-bowler André van Troost worden. Van Troost is van daag, dinsdag, vervroegd naar het Engelse Somerset afge reisd om daar zijn geluk te beproeven. „Deze kanjer laat zich niet zo gauw vervangen", zegt manager Koos Gouka. Het is voor Excelsior dan ook een grote aderlating, nu het volop meedraait voor het kampioenschap. Goed aanvalswerk Tegen HBS begonnen de Schiedammers zaterdag aan bat. Onder de bewolkte hemel was er weinig van enig ritme gebrek te bemerken en door onder andere goed aanvals werk van de gebroeders Den nis en Eric Gouka met respec tievelijk 51 en 41 runs, en Tim Zoehrer met 89 'not-out', kwam Excelsior tot het hoop gevende winstaantal van 248 runs voor 7. Vervolgens roerde Pluvius zijn staart en werd de wedstrijd gestaakt. Op het natte veld kwam HBS nog tot twee overs om vervolgens de finitief de kleedkamers op te zoeken. Spijtig genoeg voor Excelsior kende de wedstrijd geen re sultaat en moet deze in zijn geheel worden overgespeeld. Door het dubbele verlies van I Uw krant. Een onmisbaar medium. In de tussenliggende zes we ken gaat SW twee weken in trainingskamp in Den Hel der, waar de Schiedammers tevens zullen deelnemen aan een maritiem toernooi. Ver der staan er vijftien oefen duels op het programma waaronder de klappers te gen Barcelona en het Belgi- Ook dit jaar komt het Spaanse Barcelona van Cruyff en Koeman naar SW. Voorgoed verleden tijd...? t aantal was door Ghandi toch niet meer in te halen. Boven dien hadden ze pas vijf overs weg en zat het er dik in dat ze toch niet meer aan de regle mentaire 35 overs zouden ko men. Dan maar overspelen". Ook zondag kreeg Hermes te maken met een wedstrijd-in korting vanwege de regen. Te gen Hercules verloren de Schiedammers de toss en kwamen zij eerst aan bat wat vervolgens maar matig ver liep. De wedstrijd begon bijna twee uur dan het officiële tijd stip en was daarom ingekort tot 46 overs (Na één uur re gentijd, korten met één over per vier minuten, red.) In dat aantal overs produceerden de Harga-bewoners 173 'all-out', genc^eg voor de winst op Her cules. Vooral uitstekend bowlwerk van 'medium- pace'-bowler Roger Bradley die in 15 over zeven tegen standers verschalkte voor 20. Maar liefst zes 'clean-bowled'. Vervolgens werd er door Her mes op aangeven van Verweij slechts gebowld om Hercules op de reglementaire 35 overs te krijgen, wat zonder moeite lukte. De talentvolle, 15-jari- ge Nicky Statham velde het vonnis uiteindelijk door in de 35e over voor 9 een 'caught- and-bowled' te scoren. Al met al dus toch twee punten op het conto van Hermes, dat klaar is voor de erop-of-eronder-top- per tegen ACC volgende week. Het duel begint om 11.00 uur. Poen Terugkijken op het ICC-toer- nooi doet John Verweij met enige teleurstelling. Niet zo zeer over het resultaat, maar meer omtrent het beleid van de Nederlandse Cricketbond en de selectie van enkele in Nederland uitkomende bui tenlandse spelers. „Ik heb dan Nederland tegen Denemarken zien spelen, maar hoe sommi ge jongens er dan bijstaan. Ze laten het absoluut op de mo menten dat ze er moeten zijn afweten. Met dit selectiebe leid doet de cricketbond zich zelf geen goed. Ze ruilen de continuïteit in voor de poen. Er staan tientallen jonge ent housiaste talenten te springen om een plek in het nationale team, maar ja, als je weet dat er voor de winnaar een half miljoen te verdienen valt. Ter wijl vier jaar geleden (Neder land verloor toen ook de finale tegen Zimbabwe, red.) voor de bond toch een goede les had kunnen zijn". I Hermes-captain John Verweij: „Poen voor continuïteit. SCHIEDAM Een opmer kelijke bericht in De Triade, het clubblad van triathlon- vereniging Rijnmond, van deze maand. Onder de kop 'TVR in bank zaken' is het volgende te le zen. „Enige tijd geleden kwam het terleurstellende bericht naar buiten dat di verse leden die zich voor (de traithlon van red.) Nieuw koop hadden ingeschreven hieraan niet konden deelne men. Na enig speurwerk bleek dat de inschrijvings- kosten niet tijdig betaald waren door het wedstrijdse cretariaat. Dat is een zéér kwalijke zaak. Gelukkig kon voor sommige leden, in ver band met kwalificatie voor Almere (waar het Neder lands Kampioenschap tri athlon wordt gehouden red.), toch nog een startbe wijs 'versierd' worden, maar voor de anderen bleef het onvermijdelijk nee." De verklaring voor het feit dat het wedstrijdsecretari aat van de TVR niet tijdig voldeed aan de betalingen voor zijn leden moet gezocht worden in een niet toerei kend tegoed bij de bank. De verklaring hiervoor: „...het niet tijdig betalen is in z'n geheel terug te voeren op het feit dat er diverse (helaas veel) leden waren, die hun wedstrijdlicentie en/of hun inschrijfgelden nog niet vol daan hadden en er zodoende niet voldoende saldo op de rekening van het wedstrijd secretariaat was om het ver schuldigde bedrag voor Nieuwkoop té betalen. Het bleek dat er nog zo'n f 3.Ó00,- te vorderen was." En de moraal van het ver haal: „Kijk, dat er bepaalde leden zijn die wel aan veel wedstrijden willen deelne men en het geld niet in één keer op tafel kunnen leggen, oké. Maar praat daar even over met de penningmeester en/of wedstrijdsecretaris en tref een regeling. Op deze wijze worden er leden, die hun inschrijfgelden wel vol daan hebben, gedupeerd. Als dit blijft voorkomen, zal dat zeker (en terecht) leden gaan kosten." SCHIEDAM— Nog altijd bestaat er geen concreet bouwplan voor een nieuw stadion van SVV. Nadat in een eerder stadium de plannen om in Bijdorp een multifunctioneel complex (voorzitter Van Dijk sprak, van een 'klein Galge- waard'), dat aan alle vei ligheidseisen voldeed neer te zetten, stukliepen op verzet van de bewoners bleek een locatie in het Hargapark de enige moge lijkheid. Het komend sei zoen zou de nieuwe eredi visieclub dan uitwijken naar de Rotterdamse Kuip. De KNVB heeft tot op heden echter toestemming gewei gerd aan de Schiedammers om hun thuiswedstrijden in het Feijenoord-stadion af te wer ken. Nadat vragen waren ge rezen over de herkomst van politionele bijstand (uit Rot terdam of Schiedam?), vereist de voetbalbond nu dat SW voor 1 september a.s. een uit gewerkt bouwplan plus ge meentelijke vergunning pre senteert. Hoewel min of meer lijkt vast te staan dat SVV het verblijf in sportpark Harga continueert (een andere moge lijkheid bleek simpelweg uit gesloten), is het vooralsnog onduidelijk welke vorm het nieuwe stadion krijgt en wat de definitieve lokatie wordt. Piet Penningmeester Krijnen van SVV: „De opzet een 'klein Galgewaard' te bouwen is ei genlijk van de baan. Voor kantoren e.d. lijkt geen plaats in Harga. Wij zijn in gesprek met Ballast Nedam over de eventuele bouw, maar het staat nog niet vast dat die fir ma de opdracht krijgt. Wij ho pen daar in de loop van deze week afspraken over te ma ken. Wat ons betreft is nu de gemeente aan zet. Kijk, SW wil beslist niet de zwarte piet toegespeeld krijgen, als de bouwplannen ten koste moch ten gaan van onze buren, in casu UVG en Schiedam. Dat is echt een zaak van de wethou der. Wethouder De Leede, met on der meer Sportzaken in zijn portefeuille, is hierover enigs zins verbaasd. „Tot nu toe zijn de contacten met SVV vrij goed, maar ik heb nog geen bouwplan gezien. Dan kan ik toch moeilijk mét eventueel gedupeerde buren om de tafel gaan zitten. De gemeente Schiedam zal er alles aan doen om SVV een geschikte lokatie te bieden, maar eerst de concrete plannen graag." Dat de buren, handbalvereni ging UVG en voet-, honk- en softbalvereniging Schiedam, nog niet zijn ingelicht, noch naar hun mening gevraagd, blijkt uit de reactie van beide voorzitters. Als in koor zeggen de heren Loch en Van der Touw: „Wij hebben slechts uit de krant vernomen hoe de za ken er voor staan. We wachten voorlopig maar af wat de con sequenties zijn voor onze clubs. Gepraat kan er natuur lijk altijd worden." medekoploper Kampong bij Koninklijke UD en HCC was de mogelijkheid voor de Schiedammers daar geweest om een gat te slaan met de naaste concurrentie. Manager Gouka: „Misschien krijgen we zaterdag al de herkansing, he laas zonder Van Troost". Ex celsior heeft nu evenveel pun ten als Kampong en Kon. UD, maar blijft die leiden met twee wedstrijden minder. Zondag was het echter nog slechter gesteld met het weer. De wedstrijd HCC-Excelsior werd vrijwel direct na aan vang gestaakt en kende der halve geen uitslag. Ook nu wacht Excelsior een inhaal- duel op de volle agenda. Geweld In de eerste klasse trof koplo per Hermes zaterdag bij Ghandi hetzelfde lot. Ook in Amsterdam sloeg het weer aan het eind van de middag om en verregende de wed strijd. Hermes begon aan bat en kwam na 60 over op maar liefst 324 voor 5. Een gewon nen partij, ware het niet dat het meteorologisch geweld toen losbarstte en de umpire om 18.00 uur aan captain John Verwey vroeg wat de plannen waren. Verweij: „We zijn maar gekapt want ons SCHIEDAM— Nadat vorige week ruim van Botlek werd verloren, maakten de honk ballers van Wilton Fijenoord Schiedam letterlijk korte met ten met het zeer zwakke Blue Hitters uit Puttershoek. Door het slechte weer werd de wed strijd bij een stand van 0-18 voor Schiedam na vijf innings gestaakt. Omdat de vijfde in ning in het honkbal bij een staking als reglementair einde wordt gezien, staat deze uit slag vast. Coach Johan Korpel kon na afloop kort zijn over de wed strijd die eigenlijk geen mo ment een wedstrijd werd. „Dat team van Blue Hitters stelt bijzonder weinig voor. Je komt in de eerste twee innings al op 13-0 en dan is het na tuurlijk al gelopen. De enige opdracht die ik de jongens toen heb meegegeven is dat ze zich zo snel mogelijk uit moesten laten gaan. Zo zaten we snel aan de vijf innings en hoeven we in ieder geval niet terug naar Puttershoek om over te spelen". Na dit resultaat staat Korpel's formatie op de derde plaats, acht punten achter de koplo pers Lodewijk en Ridderkerk Rowdies. „Die derde plaats is het maximaal haalbare voor ons en daar gaan we dus voor", concludeert Korpel. Vanavond, dinsdag 3 junli, speelt Wilton Fijenoord Schiedam de laatste thuis wedstrijd. Om 19.00 uur wacht op Harga koploper Lo dewijk voor een inhaalduel. Na deze wedstrijd ligt de com petitie tot 29 juli stil. Dan spe len de Schiedammers in Nu- mansdorp tegen Blue Star. Met slechts drie onthoudingen is de ledenraad van de vereni ging afgelopen vrijdag ac- coord gegaan met de door het bestuur voorgestelde naams wijziging. De komende drie jaar zal het Franse electroni- ca-concern Thomson dertig duizend gulden in de Schie- damse vereniging pompen. SCHIEDAM Niet alleen bij het cricket trad Pluvius dit weekeinde op als spelbreker, ook de softbalsters van Wil- ton-Fijenoord/Schiedam on dervonden er hinder van. Nadat de selectie van coach Ton Ebben zaterdagmiddag een vergeefse reis naar Ter rasvogels in Santpoort had gemaakt, voltrok zich op zon dagochtend hetzelfde scena rio. Ebben: „Toen we zater dagmiddag het veld van Ter rasvogels betraden begon het te plenzen en onweren. Inpak ken en wegwezen was het de vies. De dubbel werd terstond verplaatst naar zondag, aan vang 12.00 uur. Wij arriveer den op zondag om kwart over tien in Santpoort en opnieuw viel de regen met bakken uit de hemel. De arbitrage heeft het sportieve treffen daarop definitief afgelast. Nee, ge traind hebben we toen niet meer... Na al die kilometers over de snelweg vond ik dat weinig zinvol." VLAARDINGEN Een gou den medaille voor Gabrie Heijster op de 800 meter en een zilveren medaille voor Ar- wim Moerman op de 400 me ter was het uitstekende resul taat van de twee Fortuna-at- leten die afgelopen weekeinde hebben deelgenomen aan de Nederlandse atletiekkampi- oenschappen voor junioren die in Leiden werden gehou den. SCHIEDAM De Neder landse Basketbalbond heeft de damesploeg van Juventus alsnog het groene licht gege ven voor promotie naar dé eerste klasse van het rayon. Juventus 'verloor weliswaar twee weken geleden het pro* motieduel van Dunkinn nipt met 74-72, maar door het wegvallen van een eerste klas se-team gaan de dames van coach Peter Snel toch nog een stapje omhoog. Zowel dames 1 als heren 1 zullen volgend sei zoen dus uitkomen in de eer ste klasse. De voorbereidingen voor het seizoen starten overi gens voor de dames op 15 augustus, voor de heren een week eerder. Coach Peter Snel, sinds vrij dag tevens secretaris, licht een tipje van de sluier omtrent de besteding van het sponsor geld: „In het eerste jaar zullen we allereerst de dames 1 en de heren 1 geheel in het nieuw steken, vervolgens gaan wp geld besteden aan de interne opleiding op het vlak van scheidsrechters, trainers en natuurlijk de jeugd. Boven dien gaan we werken aan de ledenwerving". SCHIEDAM Voor het eerst wordt volgende week in Schiedam een A-toernooi voor tennissers gespeeld. Van maandag 9 juli tot en met zon dag 15 juli strijden bij de A- heren 32 spelers voor de eerste prijs, bij de dames zijn 16 deelnemers ingeschreven. In de betreffende week is het Groot-Rijnmond-toernooi het enige A-toernooi in het dis trict Rotterdam. Bij de heren is A. Baan als eerste geplaatst, bij de dames is dat Marianne van der Torre. Van der Torre stond in het verleden reeds driemaal in de finale van het Groot-Rijnmond-toernooi en verloor evenveel keer van Marcella Mesker. Het A-toer nooi vangt aan op woensdag 11 juli om 13.00 uur. De finale bij de heren wordt verwacht zondag om 14.30 uur, die van de dames begint om 12.00 uur. Op maandag en dinsdag vin den vanaf 10.00 uur de kwali ficatiewedstrijden plaats om bij de heren tot vier plaatsen in het hoofdtoernooi te komen bij de dames tot twee. Gelijktijdig wordt een BI-, B2-, Cl-, Dl- en D2-toernooi gehouden. Bij de heren BI is van de 32 deelnemers M. Bur- gersdijk als eerste geplaatst, bij de dames is die eer te beurt gevallen aan Inge Dolman. Het toernooi is voor het pu bliek gratis toegankelijk. Gabrie Heijster realiseerde in Leiden een tijd van 2 min. 16,52 sec. SCHIEDAM De nationale softbalcompetitie ligt van 8 tot en met 27 juli stil in ver band met het wereldkampi oenschap dat dit jaar in de Verenigde Staten wordt ge organiseerd. Een tweetal Schiedamse softbalsters, te weten Mereille Hammink (werpster) en Jolanda Droog (achtervangster), maakt deel uit van de Nederlandse se lectie.

De Havenloods | 1990 | | pagina 3