FAMILIE FESTIJN IN AHGlY' mmm. Nieuwe leden voordeelbon Tshowbiz Campingtour weer van start! Carnaval met Hennah! Pretty Richard Gere f PROGRAMMA-SCHEMA BOELE BOLNES Ineke Moerman gaat naar Jeugdland ®IFUJI FILM#HITACHI rj* - mmi jaargang no. 5 - juli 1990 Verschijnt elke laatste dinsdag van de maand in De Havenloods en Het Zuiden in een oplage van 476.281. Ft ij nu m o nu d FM 93.4 Radio Rijnmond houdt van zijn luisteraars. Dat is bekend. Om dat te onderstrepen komt de Camping Tour (zie elders op deze pagina) deze zomer weer bij u op bezoek en op maandagavond 10 september bent u welkom op ons grandioze Familie Feest in Ahoy! Een topavond met binnen- en buitenlandse artiesten, sportieve verrassingen, amusement en een regen van prijzen. ik zeg het nog één keer... mijn NAAM is Post! ik heb dus niks met de PTT te maken, duidelijk?! nog 23 zakken (wijzigingen voorbehouden) Maandag tot en met vrijdag 07.00-09.00 Ochtendmagazine met 'Drie over zeven', het ochtendbladenoverzicht, aktualiteiten in 'Editie half acht', de column en sport. 09.00-10.00 Nederlandstalige muziek 10.00-12.00 Hans van Vliet en Pieter Leen met veel muziek, 'Vijf van vroeger' en de artiest van de week. De Campingtour iedere vrijdag van 6 juli t/m 24 augustus live vanaf een andere lo- katie. 12.00-14.00 Lunchmagazine met aktualiteiten en cul tureel nieuws en de rubrieken tussen 12.00 en 12.30: maandag; consumenten; dinsdag: zaken; woensdag: boeken; don derdag: film; vrijdag: uitgaan 13.00-14.00 Jeugdland met Ineke Moerman van 16 juli t/m 3 augustus. Tijdens Jeugdland is het lunchmagazine 1 uur korter Radio Tour de France (t/m 22 juli) De RR Express en De weg naar Kralingen komen na 22 juli terug. 17.00-18.00 Middagmagazine met aktualiteiten in 'Editie half zes', het t.v.-overzicht en sport. 18.00-19.00 Post aan de telefoon met telefonische re alties van luisteraars Zaterdag 10.00-10.30 Weekjournaal buurt van Radio Rijnmond 30 door Jan de Hoop de meest gedraaide platen op een rij 14.00-17.00 Radio Rijnmond Sport met Peter Ouwe- kerk 17.00-18.00 Deelder Jazz door Jules Deelder Deelder draait jazz en jullie luisteren! Zondag 10.00-12.00 Rijnmonds Diep 12.00-13.00 Oldtimers door Pieter Leen een uur radio met een verleden 13.00-18.00 Radio Rijnmond Sport met Peter Ouwe- kerk Eigen nieuws op de hele uren 14.00-17.(H 10.30-12.01 12.00-14.01 Speciaal voor leden, nieuwe leden en luisteraars. Het Familiefeest wordt mede mogelijk gemaakt door Ahoy'; General Motors; North Sea Ferries; Tropicana; Wegener Huis aan Huis bladen B.V., uitgever van onder meer De Havenloods en Het Zuiden en Winkelcentrum Zuidplein. Gloednieuw sportpaleis Met het Familie Feest wordt het ge heel vernieuwde sportpaleis Ahoy'- zonder wielerbaan- heropend. Van het feestprogramma zult u via De Havenloods/Het Zuiden en het au gustusnummer van de Radio Rijn mond Reporter uitvoerig op de hoog te Worden gehouden. Jan Rietman, bekend van Los Vast en de Radio Rijnmond Tour, regelt op ons verzoek de artiesten, die hij met zijn superband zal gaan begelei den. Nu al is bekend dat Lee Towers, René Froger en Anita Meijer van de partij zullen zijn. Maar over de mo deshows en de dansoptredens ver klappen we nog niks. Prachtige prijzen Er zijn op 10 september schitterende prijzen te winnen. 1 geheel verzorgde reis voor twee personen met North Sea Ferries naar Engeland; diverse In de maanden juli en augustus ver zorgen RR medewerkers recht streeks verslagen over de buurt waarin zij wonen. Bijvoorbeeld: Leon Boele uit Bolnes, Frank van Dijl uit het centrum van Dordrecht, Wilfried de Jong uit het Rotterdam se Oude Noorden, Wim Kerkhof uit Vlaardingen en Nico Haasbroek uit het Nieuwe Westen van Rotterdam. Iedere zaterdagochtend tussen 10.30 en 12.00 uur De Buurt van, waardecheques, te besteden in Win kelcentrum Zuidplein; 1 Akai video recorder; 1 Akai stereo radio-casset terecorder; 1 CD-spler van Akai, 5 walkmans; 1 sauna-jaarkaart Tropicana; 2 toegangsbewijzen de Tropical Night in dit subtropische zwemparadijs en 1 diner voor 2 in het 'draaiende' restaurant van Tropica- Kaartverkoop Om de kaartverkoop zo gesmeerd mogelijk te laten verlopen beginnen we in dit nummer met een speciale bon voor alleen nieuwe leden. Vol gende week verschijnt de volgende bon in De Havenloods en Het Zui den. Die is speciaal voor Radio Rijn mond leden. De toegangsprijzen va riëren van 20 tot 30 gulden. Wordt u voor 25 gulden lid van Radio Rijn mond, dan krijgt u een gratis toe- gangsbewijs.(le ring). Maar Radio Rijnmond-leden mogen per lid maximaal 2 Arena toegangs bewijzen ter waarde van 30 gulden per plaats voor slechts 15 gulden per stuk reserveren. Bel voor eventuele inlichtingen van 12.00 tot 18.00 uur: 010 - 4334433. Vanaf 16 juli aanstaande ruimt Ra dio Rijnmond voor de 3e keer, 3 weken lang plaats in voor Jeugdland, het grote kinderfeest in Ahoy. Ver slaggeefster Ineke Moerman treedt in de voetsporen van Suzanne Mul der, die de twee voorafgaande Jeugdlandprogramma's presenteer de, tesamen met tientallen jeugdige radiostérretjes. Tussen 12 en 1 uur ontvangen de kids onder leiding van Ineke in het perscentrum van Jeugdland, interes sante gasten met bijzondere beroe pen, praten ze over het nieuws en Op vrijdag 6 juli is het zover. Het team van Hans van Vliet en Pieter Leen begint dan aan een nieuwe serie camping tours. Iedere vrijdagochtend van 6 juli tot 24 augustus komt het razend populaire programma vanaf een andere zomerse lokatie, ergens in de regio. Een keur van Neder landse artiesten treedt dan zomaar tussen de tenten en de caravans voor de vakantiegangers op. Hier volgt een overzicht van het reisschema van de tour en de namen van de belangrijkste artiesten. 6 JULI - Port Zélande, Ouddorp: Ama zing Stroopwafels, G'race, Lee - Camping De Bremhoeve, Renes- se: Jan ten Hopen, Bertus Stai- gerpaip, Circus Custers; 20 JULI - Camping De Klepperstee, Oud dorp: Swinging Soul Machine, Conny Vink; Time, Piet Veerman; 3 AUGUSTUS - Recreatiecentrum Kruininger Gors, Oostvoorne: The Sisters, De Deurzakkers; 10 AUGUSTUS -Tropicana, Rotterdam: Joke Bruijs, Marco Borsato; 17 AUGUSTUS - Rivoli Mullerpier, Rotterdam; Ben Cramer, Amazing Stroopwa fels, Trio Rosenberg; 24 AUGUSTUS - Port Zélande, Ouddorp: Lenny Kuhr, Maywood, Nico Haak. maken ze hun eigen interviews. Ine ke zelf begon al heel vroeg met het verzinnen van verhaaltjes. Zo moet er ergens bij haar ouders thuis nog het boek 'Verhalen uit het tover- schip' liggen, dat ze op haar 6e schreef en later interviewde zij de leraren van haar Kampense middel bare school voor de schoolkrant 'De Inktzwam'. Ineke: „Ik wist tóen nog niet dat ik in de journalistiek terecht zou komen, het schrijven in de schoolkrant was vooral leuk omdat je dan iedere maand een uurtje vrij kreeg om hem op school uit te delen." Ineke, die 3 jaar geleden na de school van journalistiek in Kampen naar Rotterdam kwam om bij Radio Rijnmond te werken, heeft haar roets in deze regio. Haar vader en moeder verhuisden vanwege Pa's dierenartspraktijk naar Overijssel. „Ik vond het niet altijd leuk dat mijn vader dierenarts was, omdat de auto altijd naar mest stonk. Maar het spreekuur aan huis wel! Ik kan. me herinneren dat ik vaak 's avonds in mijn pyjamaatjè door de gang liep en daar zaten dan allemaal honden en katten, maar ook varkens en geiten.." Of onder de gasten die de kinderen mogen interviewen een dierenarts zal zitten laat de presentatrice nog even in het midden, maar dat Jeugd land 'onwijs' en 'gers' zal worden is een ding dat zeker is! Kinderen die mee willen doen aan het Jeugdlandprogramma kunnen bellen naar Radio Rijnmond (010) 4334433 en vragen naar Ineke Moerman. Zij schrijft je naam dan op en je telefoon nummer. Beloven kan ze nog niks omdat ze niet weet hoeveel kinderen er zullen reageren. Maar terugbellen doet ze in ieder geval. Schrijven kan ook: het adres van Radio Rijnmond is Postbus 1515, 3000 BM Rotterdam. Zet er bij Jeugdland. Foto: Salco Occhipinto. Radio Rijnmond's Hennah Draaibaar oefent al vast voor de grote Antilliaanse Carnavalsoptocht die 28 juli heupwiegend door het centrum van Rotterdam zal schuifelen. De stoet begint om 1 uur bij het Centraèl Station en danst via de Kruiskade en de Binnenweg richting Coolsingel, om dan uiteindelijk moe maar voldaan weer bij het Centraal Station te arriveren. Dit jaar doet Radio Rijnmond niet alleen in de verslaggeving mee aan het grote festijn: achter de schermen wordt er hard gewerkt aan een blauwwitte RR-kar die onder leiding van de mooie Hennah de rit van 7'/2 km mee zal rijden' Als dat geen feest wordt! foto Rob Verhoef Ja, maak mij nu Radio Rijnmond Clublid! Voor maar 25 piek per jaar krijg ik behalve het Clublidmaatschap ook nog 1 gratis toegangsbewijs ter waarde van f 25.- op de eerste ring voor het R.R.-Familie Festijn in Ahov' op maandag 10 september 1990. Naam Geboortedatum ÜTTTTTÜTT Adres Postcode "TT!!""!..."! Woonplaats Telefoonnummer: en reserveer bovendien nogextra toegangskaarten a f25.- per stuk Deze bon dient vóór uiterlijk 1 september aanstaande, vergezeld van een bank of giro-cheoue a flte worden opgestuurd aan: R.R. Famijie Festijn, Postbus 1515, 3000 BM Rotterdam. Zet s.v.p. in linkerbovenhoek "Nieuwe leden voordeel". U ontvangt dan zo spoedig mogelijk uw lidmaatschapskaart en de toegangskaart(en) thuis m m 'pr Door MIEKE VAN DER LINDEN 10 jaar geleden was hij er opeens, de mooie jongen die er niet voor terug deinsde zonder kleding in films te verschijnen. Wie herinnert zich niet de scene waar in 'The American Gi golo', Richard Gere dus, zich voor bereidt op een avondje betaald stap pen? Het succes van deze en zijn volgende film 'An Officer and A Gentleman', maakte hem tot een macho sexsymbool van wereldfor maat. Een imago waar aan hij gretig mee werkte, maar dat hij onlangs nog ontkende in misschien wel het klungeligste interview ooit gehouden op de Nederlandse televisie, bij Jongbloed en Joosten. En dat klun gelige lag deze keer niet aan de ac teur. Want Richard Gere is veran derd. Na een paar magere jaren en flops lijkt hij eindelijk terug van weggeweest, zij het wat bedachtza mer en minder macho. Het begon allemaal in Syracuse in de staat New York waar hij als zoon van een verzekeringsagent opgroeide in de 50er jaren. In 1972 verhuisde hij naar New York City om zijn geluk te beproeven als acteur. Hij speelde al snel in Off-Broadway produkties. Zijn James Dean/Marlon Brando pe riode beleefde hij vooral toen hij. de rol van Danny Zucho speelde in de musical Grease in het Londense West End. Iedere avond zodra het doek was gevallen stapte hij op zijn motor en sjeeste met een stelletje rockers door het zuiden van Enge land. Hij hing de stoere onbehouden bink uit en de Engelse High Society vond het prachtig. Bij het uitkomen van 'Gigolo' probeerde hij nog steeds te shockeren zoals hij dat in Engeland gedaan had. Pas na het succesvolle 'Internal Affairs' en zijn nieuwste film 'Pretty Woman' begint hij op een echte 'leading man' te lijken. Het werd dan ook wel tijd ook, na zo'n 6 flops. Flops waar films bij zitten dien in Nederland zelfs niet uitgebracht zijn, zo weinig winstge vend waren ze in eigen land. Terwijl 'The Cotton Club', 'No Mercy' en 'King David' ook niet om over naar huis te schrijven waren. Een van de redenen dat zijn carriere niet werd wat zijn eerste films deden vermoeden was misschien wei zijn bemoeienissen met het stichten van het Tibet House in New York. Als volgeling van Buddha strijdt de ac- voor het behoud van de Tibe taanse cultuur en reisde onlangs nog naar het Hermitage Museum in Le ningrad om te onderhandelen over een 30 tal objecten die het Tibet House wil lenen voor een expositie in 1991. Niet iets wat je verwacht van Gere', na het zien van Internal Affairs, waarin hij een gevaarlijke gek, de corrupte politieman Dennis Peck speelt. In Pretty Woman, zijn nieuwste film, is hij misschien wel wat menslieven der, als Edward Levis, de rijke New Yorkse zakenman die het opneemt voor een meisje uit de tippelzone van Los Angeles, Hollywood Boule vard. Zijn vrienden en vijanden ken nen Edward Lewis als de Wolf van Wall Street, maar van de liefde heeft hij geen kaas gegeten. Als hij dan toevallig de mooie, bijdehandte Vi vian Ward (Julia Roberts), ontmoet die in haar zaakjes doen net zo han dig is als hij, biedt hij haar aan een kijkje te nemen in de wereld van 'high finance'. Het resultaat is een moderne mix van Assepoester en Pygmalion, een romantische kome die voor de 90er jaren. Ondanks het onderwerp blijven de kleren deze keer aan. In het Ameri kaanse blad Vanity Fair zei Gere daaT het volgende over: „Ik had nooit problemen om mijn lichaam te tonen. In Amerika doen ze daar heel verkrampt over, terwijl ze in Europa vinden dat zoiets moet kunnen. Tom Hanks trekt tegenwoordig vaker zijn overhemd uit dan ik. Ik hoef zulk soort dingen niet meer te doen, ik laat dat aan al die mooie nieuwe Jammer voor al die Europeanen... Pretty Woman opent eind juli in de Nederlandse bioscopen. mm

De Havenloods | 1990 | | pagina 9