mm. NO AD zei 'neen' tegen fusie en gaat energiek verder 'Stopperspil-systeem werkte grandioos' Agenda AMATEURS LEGGEN LOODJE TEGEN PROFS Burgersdijk nummer één op Spieringshoek DE HAVENLOODS LANGS DE WATERWU Nogmaals: de prijzen PPSC promoot damesvoetbal Kadeloop in Schipluiden Spirit-jeugd nam afscheid WÊm DONDERDAG 5 JULI 1990 Door de toename van het aantal leden dreigt de honk- en softbal- vereniging Vlaardingen/Holy uit het jasje te groeien. Nadat al eer der (tevergeefs) bij de gemeente om meer speelruimte was ge vraagd, lijkt er nu toch een oplos sing in zicht. Dankzij de medewer king van Zwaluwen kan Holy in de toekomst terecht op het aan het honkbalcomplex grenzende veld van de voetbalclub. TEKORT Het korfbal is langdurig geteisterd door een chronisch tekort aan jongens. Die tijd lijkt voorbij. Ze ker bij het Vlaardingse Oranje Nassau, waar men nu meisjes te kort komt om de jeugdteams te 'bemensen'. Voor in de categorie 9 en 10 jaar kunnen aan de Claudi us Civiluslaan volop meisjes aan de slag. ZWEMMEN De deelnemers aan de zwemvier- dagse hebben er wellicht niet eens oog voor gehad, maar, zo meldt een persbericht van de KNZB, in 1989 was de Nationale Zwemvierdaagse gekoppeld aan een sponsoractie voor het Unicef- project: Straatkinderen op de Fi lippijnen. Vijftigduizend deelnemers ver spreid over 400 zwembaden, zwommen ruin vier ton bijelkaar. Audrey Hepburn, ambassadrice voor de Unicef, heeft de zwem- bond inmiddels laten weten, dat ze met deze opbrengst meer dan verguld is. CRICKET Een, qua kwaliteit zeker, zeer ge- meleerd gezelschap persmede werkers nam het vrijdgavond op tegen het zaterdag-cricketteam van Hermes DVS, voornamelijk opgebouwd rond voetballers, die in de zomer ook iets om handen wensen te hebben. Ondanks het onbreken van een aantal gerenommeerde cricket keien, zoals Donals Bax (onlangs bij Excelsior nog goed voor een persoonlijk record van 15, Sander Sonnemans en Paul van den Bos) leverden de journalisten toch het respectabele getal van 126 runs GOLDEN DUCK' Dat had zelfs aanzienlijk hoger kunnen zijn, indien twee persmen sen het totaal op de mat gelegd hadden, dat ze eigenlijk voor ogen hadden. Het bleef echter bij mooie intenties, want de één ging met een 'duck' en de anders zelfs met een 'golden duck' naar de kant. LAATSTE OVER Toch bleek het voor de gelouterde Hermes zami's allesbehalve sim pel om de winst en daarmee de door gastheer Fred Veltenaar be schikbaar gestelde 'La Residen- ce'-bokaal zeker te stellen. Pas in de laatste over werd het persto taal gepasserd (127 voor 9). De revanche, zo hebben beide elftal len afgesproken, komt eraan. STEMBANDEN Mahorokan werd zaterdag in de kwart-finale Europa-cup judo voor clubteams uitgeschakeld door Carabinieri Roma. Aan de steun van het eigen publiek heeft het echter niet gelegen. De Maasslui- se aanhang heeft zich de kelen schor geschreeuwd. Zeker de da mes op de tribune achter mij zul len nauwelijks nog enige bekle ding op de stembanden over ge houden hebben. Hoewel ik het ergste vreesde, hebben mijn trommelvliezen de kwartfinale wel overleefd. We zijn in de pan gehakt MAASSLUIS Lang treurde Mahorokan zaterdag niet na de forse nederlaag (5-1), die het in eigen huis leed in de kwartfinale van het Europa cup-toernooi judo. Carabinie ri Roma manifesteerde zich gewoon sterker, dan de uitsla gen in eerdere ronden hadden doen vermoeden. „Hun niveau heeft ons verrast", constateer de Richard Popiolek niet eens aangeslagen, nadat hij evenals Jan van Buren, Jacco Quist, Rob Henneveld en Anne ten Hoeve tegen een ippon was opgelopen. „We zijn in de pan gehakt." Coach Coos Henneveld en trainer Thijs Riedijk erkennen ruiterlijk, dat ze het verlies verwacht hadden. Wel hadden ze op een kleiner verschil ge rekend. „Die Romeinse poli tiemannen vormen nagenoeg het Italiaanse team. Ik denk, dat zelfs onze nationale ploeg moeite met die knapen gehad zou hebben." Toch is Henne veld in de aanloop op een wondertje blijven hopen. „Er van uitgaande, dat, wilden we dat mirakel afdwingen, we in de lagere gewichtsklassen zouden moeten scoren. Dat moest de basis worden om de klappen in de staart, waar ze echt sterke mensen inzetten, op te vangen. Maar na de twee openingspartijen stonden we op achterstand en dat was voor de vijf man,die toen nog de mat op moesten, allesbe halve stimulerend." „Zo te verliezen is geen schan de", ventileerde de Schiedam- se judoleraar Peter Lager waard in de richting van Po piolek. „Die Italiaanse 95- plusser is echt een kanjer." Dat had Mahorokan-trainer Thijs Riedijk ons tijdens Anne ten Hoeve's partij ook al in gefluisterd over diens tegen stander Argentin. „Bovendien staat Ten Hoeve ook nog eens in een klasse, waar hij qua gewicht niet thuishoort", licht hij toe. „Hij hoort in de klasse tot 86 kg, maar staat een trede hoger, omdat we in de tot 95 kg niet sterk bezet zijn. Dat is natuurlijk, juist als het erop aankomt, evenmin in het voordeel." Mahorokan versus Carabinie ri was ook de confrontatie tussen de oprechte amateurs en de profs. „Die knapen ver dienen zelfs in een uitwed strijd", lanceert Henneveld. „Carabinieri put zijn sport mensen .uit heel Italië en brengt ze onder bij een sport - compagnie, waar ze uitslui tend met sport bezig zijn. Vanuit die kontekst heb ik alle respect voor mijn jongens. Anne ten Hoeve heeffr zelfs vannacht nog een nachtdienst Twintig jaar geleden behaalde Coos Henneveld de vierde dan, zater dag verleende Judobond Nederland-voorzitter Frans Hoogendijk Maho- n zijn verdiensten voor het judo de Daarnaast plaatst Henneveld vraagtekens bij het door de Europese Judo-Unie gedic teerde wedstrijdschema. „Drie wedstrijden binnen een maand is teveel van het goede. Voor de laatste thuiswedstrijd hadden we welgeteld elf da gen om alles op poten te zet ten. Een pure stress-toe stand. Hij constateert, dat de kwartfinales aanvankelijk voor september op het pro gramma stonden. „Dan is ech ter de WK voor militairen in Senegal. Zonder de clubs daarin te kennen heeft de EJU de Europacup-data aange past. Ik vind dat ongehoord en meen dat de judobond daarte gen maar eens van leer moet trekken. Terug naar 4e divisie SCHIEDAM - 'Sans rancune' yentileert Hans Lingen in het clubblad van de tafeltennisvereniging NOAD zijn visie op het stuklopen van de pogingen om een fusie (anderen noemen het een samenwerkingsverband) tot stand te brengen met De Korenbeurs. De oud-internatio nal is een notoir voorstander, de meerderheid van de NOAD-aanhang niet. Tot de tegenstanders behoort NOAD's tegenwoordige voorzitter Willem Falentijn. „We hoefden niet zo nodig", verklaart hij. „Financieel was die samenwerking onzer zijds al helemaal geen noodzaak en sportief hoefden we niet zo nodig. Onze recente status was ons ook slechts aangewaaid". Daarmee doelt hij op de komst van Jan Simons en Jan Lans bergen, die lang geleden al weer De Korenbeurs, waar ze bij de reserves speelden, de rug toekeerden. Het duo be zorgde NOAD goede jaren en een plaats in de eerste divisie. „Ze zijn nu weer terug naar De Korenbeurs en wij zijn te rug bij af". Met af bedoelt Falentijn de vierde divisie, want NOAD voelde er niets voor om met een uitgehold team de tweede divisie-clubs te bestrijden. „We hebben er openhartig met de jongens uit het tweede team over gepraat. Zij moeten immers het eerste team gaan bemannen. Natuurlijk hadden we ze in de tweede divisie voor de leeuwen kunnen gooi- Dikke nederlaag „Maar", zo realiseerde men zich, „dan hadden op zeker bijna wekelijks tegen een dik ke nederlaag opgelopen. Dat kan je die jongens niet aan doen. Of ze zich in de derde door GERARD S.VERVER divisie hadden kunnen hand haven is de vraag. Vandaar, dat we nu vrijwillig zijn afge zakt naar de vierde en gaan pogen van daar uit weer wat op te bouwen". De NOAD-lei- ding past er voor om elders versterking te halen. „Ik weet het. Het is binnen het tafeltennis niet ongebruike lijk om spelers aan te trekken en daarvoor een transfersom te betalen. Nu zijn daarmee veelal geen schokkende be dragen gemoeid, maar we ver tikken het om voor spelers te betalen. Zo simpel is het". Vandaar, dat de voorstahders van toptafeltennis zich sterk maakten voor een bundeling van krachten. NOAD had im mers de status en De Koren beurs de jeugd. De samenwer king op jeugdniveau- onder de bezielende leiding van Hans Lingen- functioneerde inmid dels al enige jaren en moest de basis vormen voor de opbouw van een prestatiepyramide. „Bondsreglementen stonden niet toe, dat jeugd vanuit het bestaande samenwerkings verband, stoelend op twee zelfstandige verenigingen, zou doorstromen naar de hoogst- spelende", vertelt Willem Fa lentijn. "Dat was de reden om met het plan te komen om de landelijk spelende mensen onder te brengen bij een boven de par tijen staande combinatie, die als 'Kona' verder zou ,gaan. Met een dergelijke constructie creëer je echter een derde ver eniging, met een eigen be stuur, beleid en structuur en daar voelden we weinig voor" Daarnaast ontstond er binnen NOAD zelfs onder de voor standers steeds meer weer stand tegen de bundeling. „Na het lezen van de stukken kwa men ze één voor één op hun standpunt terug en conclu deerden, dat NOAD er alleen maar bijgehaald werd vanwe ge zijn sterke financiële sta tus", citeert Falentijn zijn le den. „De ogen gingen open. De leden stelden vast, dat wij waren slechts nodig om het geheel te sponsoren. Ze zijn op ons geld uit, zo meende men". Uiteindelijk koos de overgrote meerderheid van de NOAD- aanhang voor de prolongatie Piet Hoogerboord vindt voetbal-van-nu gemeen VLAARDINGEN— Toen we Piet Hoogerboord in septem ber 1966 aanklampten was hij een prille dertiger en door trainer Toob Remmers net te ruggehaald in het eerste elftal van Zwaluwen. Eerder had hij plaatsgemaakt voor een jon gere generatie, maar de twij fels over het positieve effect van die strategie rezen al snel naar een competitie-opening met twee verliespartijen. „Ik kwam terug onder de strikte voorwaarde, dat ik weer zou ik nooit serieus op het aanbod afvloeien, zodra het efltal op- ingegaan. Weet je, ik ben nieuw op de rails stond", blikt christelijk opgevoed en wilde hij terug. Uiteindelijk bleef hij nog vier jaar en zwaaide als zesenderigjarige af met een saldo van driehonderd wedstrijden. Ook het betaalde voetbal had intussen op de stoep gestaan. „Fortuna heeft me vaak bena derd", vertelt hij. „Zelf had ik er wel trek in, maar toch ben In het najaar is het vijfen twintig jaar geleden, <dat De Havenloods voor het eerst langs de Waterweg huis-aan- huis in de brievenbussen De komende maanden kijkt de sportredactie terug in de tijd en praat met sportmen sen en bestuurders, die toen in het nieuws stonden en nu (veelal anoniem) van de zij lijn toekijken. Ditmaal Piet Hoogerboord. In 1966 maakte hij als 32- jarige zijn rentree in het eer- te elftal van Zwaluwen, waarin hij in totaal driehon derd maal optrad. Ruim der tig jaar later is hij elftallei der bij DVO'32 en iemand, die nog met passie over voet bal praat. het mijn moeder niet aandoen, dat haar zoon op zondag zou gaan voetballen. Achteraf ge zien kwam dat niet eens slecht uit, want nu kon ik op zater dag zelf spelen en op zondag gaan kijken". Hoogerboord kijkt met genoe gen terug naar de tijd, dat Zwaluwen in de tweede klas (toen nog de hoogste zater dag-afdeling) speelde en met zijn kornuiten Bergwerf, Van der Weijden, Vogler en De Boer aanvallend huishield in vijandelijke verdedigingen. De gouden voorhoede werden ze genoemd. „Dat waren sei zoenen, waarin we steevast minstens honderd doelpunten maakten", maakt hij de ba lans op. Die ondernemlings- lust werd door het publiek ho gelijk gewaardeerd, want, zegt hij, „het was altijd druk aan.de Kethelweg, waar Zwa luwen toen speelde, en bij top wedstrijden waren tweedui zend toeschouwers geen uit zondering". Piet Hoogerboord is nu een goede vijftiger en elftalleider bij DVO'32 met goed eherinneringen aan de driehonderdwedstrijden, die hij in Zwaluwens hoofdmacht speelde. viel. Misschien was het alle maal niet zo ragfijn als nu, maar het was wel spectacu lair. Wat dat betreft is er veel veranderd. Tegenwoordig worden de spelers opgezadeld met opdrachten, staan ze met twee man voorin en moeten ze meeverdedigen. Dat beïn vloedt de attractiviteit en haalt de vaart eruit". Het Zwaluwen van de vijfti ger, zestiger jaren speelde voor de vuist weg. Met een stopperspil ("dat werkte grandioos"), echte middenvel ders en vijf man voorin. „Bij balverlies wisten de aanval lers altijd dat er een halfspeler achter hen stond. Zo kon een voorhoedespeler echt aanval ler zijn. Dat zorgde voor veel doelpunten, maar door het recht-voor-zijn-raap voetbal kregen we achterin tevens veel treffers om de oren. Wa ren dat er teveel en lukte het voorin een keertje niet, dan verloor je. We maakten er geen punt van, zo werkte het toen". Er is nog een ander duidelijk verschil, weet Piet Hooger boord van dichtbij (hij is elf talleider bij het eerste elftal van DVO'32). „Destijds werd er hard gespeeld. Zeker op de eilanden, waar de voetballers de beuk er soms echt ingooi den. Maar het bleef manne lijk, nooit gemeen. Respect voor eikaars benen is er nog nauwelijks. Dat geschop van achteren, het zoeken naar de echt kwetsbare plekken van het lichaam staat me aller minst aan". van de volledige zelfstandig heid. „Met die keuze zijn we er niet slechter op geworden. We verloren één team (het eer ste), hadden veertien teams in de competitie en hebben er nu vijftien. Toch een winst van twee". Willem Falentijn voert aan, dat er buiten de Beurs- het thuishonk van beide vereni gingen- meer te doen was over de mogelijke samenwerking, dan binnen het pand. „Dat werd dan voornamelijk ge voed door persartikelen, waarin de visie van de voor standers prominent werd uit gedragen. Natuurlijk zijn er verhitte discussies gevoerd. Maar de twee clubs hébben elkaar nooit naar het leven ge staan. Het conflict heeft het Schiedamse tafeltennis even min in twee kampen ver scheurd. Wij kijken elkaar er echt niet scheef op aan. We praten nog steeds met elkaar. Kan ook niet amders, wanneer je samen in hetzelfde huis woont". Orde van de dag Inmiddels is NOAD weer overgegaan tot de orde van de dag en maakt plannen. „On der vroegere besturen was het elan wat zoekgeraakt. Mijn voorganger Dick Kuyper (red- .verhuisd naar Nijmegen) heeft de zaak op de helling gezet en ervoor gezorgd, dat er weer van alles gebeurt. Op die basis bouwen we verder". Voor NOAD is de samenwer king met De Korenbeurs ge heel van de baan. „De kegel is door de kerk en dat schept rust". Figuurlijk althans want er wordt hard gewerkt aan nieuwe activiteiten, zoals het weer oprichten van een jeugd afdeling. „Een commissie moet dat van de grond tillen", aldus Falentijn. Hij beseft, dat dat een zware klus wordt. „Juist nu de aanwas van de jeugd overal terugloop, wordt het moeilijk om vanuit het niets weer iets op te bouwen. Het is het proberen waard". VLAARDINGEN - Omdat nog niet alle prijzen zijn afge haald vermelden we nogmaals de winnende nummers van het programmablad, dat werd uitgereikt aan de bezoekers van de finale om het Vlaar- dings voetbalkampioenschap op zaterdag 2 juni. Onder meer wacht de hoofd prijs (een fiets) nog op een ei genaar. De tweewieler viel op het nummer 2432. De andere winnende programabladen waren: 1286 (autoradio), 1308 (platenbon), 1387 (waardebon kapper), 1571 (waardebon vis handel), 1765 (waardebon meubelen), 2238 (gratis APK- keuring) en 2272 (een taart). Bezitters van een programma blad met één van de genoemde nummers kan zich wenden tot K. van Noord, tel. 010- 4744029. SCHIEDAM - PPSC start eer pagne, die er te krijgen vooi Zaterdagclub promotiecam- op gericht is meisjes warm het voetbal. "Waarom zou je alleen man nen laten voetballen", is de leus, die op de aanpakbiljet- ten prijkt, waarmee men bin nenkort Schiedam wil volhan gen. In Thurlede wordt al vijf jaar in competitieverband ge speeld en komend seizoen zijn twee dames- en meisjeselftal actief. Daarnaast vestigt PPSC de aandacht op het Schiedamse kampioenschap penalty-ne men voor vrouwen, dat op woensdag 22 augustus voor de tweede maal wordt gehouden. Belangstellenden kunnen voor informatie terecht bij W.J. Meijboom, tel. 010-4747858 of Silvie faber, tel. 010-4261897. WESTLAND— In Schiplui denis op zaterdag 7 juli weer de jaarlijkse Kadeloop, geor ganiseerd door de Trimclub De Hardloper. De deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 1 km (peu terloop 3 t/m 6 jaar, start 14 uur), 2 km (kinderloop 7 t/m 13 jaar, start 14.20 uur), 5 km (start 14.45 uur) en 12 km (start 15.30 uur). De start en finish is op het complex van de SV Schiplui den, waar ook was- en kleed gelegenheid is. Informatie: Maup Ruijsbroek, tel. 01738- 9137 of Hans van der Sluijs, tel. 01738-9633. Wateroverlast in Olympiahal MAASSLUIS— Niet alleen Carabinieri Roma bezorgde Mahorokan zaterdag een kou de douche. De weergoden de den het zaterdag na afloop van het Europacup-duel nog eens dunnetjes over. Een wolkbreuk, die tussen vier en vijf uur boven Maas sluis woedde, zorgde ervoor, dat de riolering meer water te verwerken kreeg dan het aan kon. Dat leidde tot een over stroming van de sauna in het Mahorokan-gebouw. In de aangrenzende Olympiahal stroomde de entree vol water. voor donderdag 5 t/m woensdag 11 juli TENNIS: t'm zondag Schiedam Kethel- haghe jeugdtoernooi TSN, Vlaardingen De Vijfsluizen toernooi ROVS C1/2»D1/2; vanaf maandag Schiedam Spieringshoek Groot Rijnmondtoernooi B1/2, C1/2, D1/2. CRICKET: zaterdag Schiedam Thurle de 13 uur Excelsior '20-R&W(d); zondag ACC-Hermes DVS, Schiedam Thurlede 11 uur Excelsior'20-Kon UD, 11 uur As- vion-Quick/H 4. SOFTBAL: donderdg Alexandria'66- Holy(d); vrijdag Vlaardingen Zwaluwen laan 19.30 uur Holy-Neptunus(h); zater dag Schiedam Harga 17 uur (dubbel) WF/Schiedam-Bloemendaal(d). HONKBAL: zondag Vlaaïdingen Zwa luwenlaan 14.30 uur Holy-ABC TOERFIETSEN: dinsdag Schiedam Harga-wielerbaan 18.30 uur Rijnmond- VLAARDINGEN— Met een non-stop nederlaagserie heb ben jeugdleden van de korf balvereniging Spirit onlangs afscheid genomen van hun ju- niorentijd. En-passant werd er geld ingezameld voor het familiehuis van de Daniel den Hoedkliniek. De Spirit-jongeren speelden zeven uur achtereen tegen achttien teams. Veel tegen standers werden verslagen en als er al een nederlaag werd geleden, bleef de schade be perkt. Zo was het hoogste ver lies niet meer dan 7-2. Het grootste succes was de op brengst: liefst 1500 gulden, alle ex-junioren maken ko mend seizoen deel uit van de seniorenselectie, waar zij on der de hoede komen van Vlaardingen-speler Rik Brou wer. Hem is gevraagd de jon geren klaar te stomen voor een vaste plaats in het eerste team. Chantal Han met mitella MAASSLUIS Bij topjudo ka Chantal Han is onlangs operatief een los stukje bot uit de elleboog verwijderd. De operatie heeft geen nadelig effect voor het vervolg van haar internationale judo-car- riere. „Ik heb het speciaal nu laten doen, omdat de training toch goeddeels,stilligt", zegt ze' desgevraagd. „Wanner in augustus de voorbereiding op het nieuwe seizoen wordt ehr- vat, ben ik er zeker weer bij". Brigitte Stolk 6e in Amersfoort SCHIEDAM— Tijdens het Nederlands kampioenschap schoonspringen, dat afgelo pen weekeinde werd gehou den in Amersfoort, werd Bri gitte Stolk zesde bij het sprin gen van de 1-meterplank. De bij het Haagse KS KV De Morgenstond trainende Schiedamse kwam uit in.de leeftijdsgroep 1977-80 meisjes C. Ze finishte met 138.15 pun- ten en zes sprongen. Op de 3 meterplank mislukten twee sprongen, maar bij de derde poging herstelde ze zich en werd alsnog tiende met 117.70 punten. VLAARDINGEN Frans van der Krans is benoemd tot ere-voorzitter van de korfbal vereniging Spirit. Na een actieve bestuursperio de, waarvan de laatste jaar als voorzitter trok Van der Krans zich onlangs uit de vereni gingsleiding terug en werd opgevolgd door John Maas. Het voorstel om hem een ere titel verlenen werd door de Spirit-leden unaniem met in stemming begroet. Ook A-toernooi SCHIEDAM - Mark Paul Bur gersdijk is door de leiding van het Groot Rijnmondrtoernooi, dat zondag 8 juli begint op het tennispark Spieringshoek, als eerste geplaatst in de klasse BI. De lijst bij de Bl-dames wordt aangevoerd door Inge Dolman, gevolgd door Lu- cienne Sigmond. De Schiedamse editie van het Rijnmond-toernooi (deze week wordt in Overschie ge speeld) heeft zeker in de top klasse een sterke bezetting. Zowel Burgersdijk als Dol man voeren momenteel name lijk het toonaangevende RN- circuit aan, terwijl Sigmond in 1989 het Masterstoernooi, waarmee het tennisseizoen steevast wordt afgerond, won. Daarnaast haalt toernooi-lei- der Jan van der Torre ook een A-toernooi naar Spierings hoek. Albert Baan voert een lijst van 32 mannen aan, ter- wijk Marianne van der Torre de nummer één op de plaat singslijst bij de vrouwen is. Het A-toernooi begint op woensdag 7 juli om 13 uur en heeft zijn finales op zondag 15 juli om 12 uur (dames) en 14.30 uur (heren). Vanaf donderdag kunnen de toeschouwers de wedstrijden op het centrecourt vanaf een tribune bekijken. Door de sponsoring van Coca-Cola en Schweppes heeft het publiek gratis toegang. Ook het Maassluise Be Quick heeft vanaf zondag het open toernooi met naast B2, Cl/2 en Dl/2 ook een B-klasse. En rico de Boer werd als eerste geplaatst gevolgd door Harold van Strijen. De damesklasse telt vier deelnemers: Karlijn Bokkers, Marijke Plag, Evely- ne. 't Hoen en Margreet Prins. Zij spelen niet volgens het ge bruikelijke afvalsysteem, maar vormen een poule. i Mark-Paul Burgersdijk.

De Havenloods | 1990 | | pagina 13