'Vrachtrijden is een vak waar eisen aan gesteld worden' a DE VLAARDINGSE POLITIE BIEDT BOEIENDE BANEN. laagland 1 U 9 lail galen fëm, 1e MONTEURS en MONTEURS LEERLING MONTEURS rmin\ INDUSTRIEEL U komt bij allen in huis met een advertentie in dit blad BON Banen op de weg Vegve Zoekt u werk? ZELFSTANDIG BOEKHOUDKUNDIG MEDEWERKER DE HAVENLOODS - DONDERDAG 5 JULI 1990 27-368 REGIO Iedereen ziet ze da gelijks op de weg: de kolossen van vrachtauto's, trucks met opleggers, koelwagens en tankauto's. Samen vormen ze het beroepsgoederenvervoer. Romantisch worden ze soms als 'ridders van de weg' aan geduid, maar Aad van Pelt van de Gemeenschappelijke Personeelsdienst Wegvervoer houdt niet van die benaming. „Vrachtrijder is gewoon een vak, waar eisen aan gesteld worden", zegt hij. „Nederland is het distributieland van Eu ropa en de Nederlandse chauffeurs zijn de vrachtrij ders van Europa, hetgeen be tekent, dat ze kwaliteit moe ten leveren". Die eis tot vakbekwaamheid komt al tot uiting in het chauffeursdiploma, dat iedere chauffeur, die in 1955 of later is geboren, moet hebben. Dat chauffeursdiploma kun je - na je grootrijbewijs - halen via een rijschool, maar het kan ook via het leerlingstelsel. Aad van Pelt: „Dan ga je ge durende twee jaar drie dagen in de week naar school en rijd je twee dagen per week bij een bedrijf in een wagen. De men sen, die zo hun chauffeursdi ploma halen hebben tegelijk praktijkervaring en zijn bij de vervoersbedrijven zeer ge wild". Volgens Van Pelt zijn er in de vervoerswereld de komende jaren steeds zo'n 5.000 chauf feurs nodig. Het probleem daarbij is, dat er voor de ver schillende soorten vervoer specifieke vakkennis gewenst is. „Containervervoer is wat anders dan koel/vriesvervoer bijvoorbeeld. In het laatste geval moet je weten hoe een koelmotor werkt en als je op een tankauto rijdt moet je kennis hebben van gevaarlijke stoffen. Het vervoer van groente en fruit stelt weer an dere eisen dan het 'kieperver- voer' van zand en grind", geeft hij in het kort aan. Praktijkgericht Om alle ontwikkelingen in het beroepsgoederenvervoer bij te houden, is eeri paar jaar gele den op voorstel van zowel werkgevers als werknemers de Gemeenschappelijke Per soneelsdienst Wegvervoer op gericht. Via deze instelling kunnen chauffeurs praktijk gerichte scholing krijgen en volgens het uitzendprincipe werken bij verschillende ver voersbedrijven. Dit betekent een kleine revolutie in de ver voerswereld. Want voor de oprichting van de GPdW was uitzendarbeid in de transport wereld niet toegestaan. Via de GPdW, die via zes vestigingen door heel Nederland opereert, kan dit nu wel. Naast de uitzendchauffeurs is er nog een groep chauffeurs bij GPdW in loondienst, die naar behoefte werken voor de versctóllende bedrijven. Het mes snijdt zo tegelijk aan ver schillende kanten. Mensen worden opgeleid en kunnen hun kennis direct in de prak tijk brengen en door het wer ken bij verschillende soorten bedrijven meer een gevarieer de ervaring opdoen. De ver voersbedrijven kunnen op hun beurt bij ziekte en vakanties en bij pieken in het vervoer chauffeurs van GPdW inscha kelen. Ervaring opdoen Aad van Pelt: „Als je pas je chauffeursdiploma hebt, weet je vaak nog niet welke soort vervoer je het beste ligt. Door een tijdje als uitzendkracht te werken kun je daar achter ko men. Maar ook werkzoekende chauffeurs kunnen zo, na eventueel te zijn bijgeschoold, weer aan de slag". Daarnaast ziet GPdW ook graag ervaren chauffeurs ko men, die van vervoerssoort willen veranderen. Chauf feurs beginnen bij GPdW al tijd als uitzendkracht, maar voor een aantal van hen ligt na enige tijd een vast dienst verband in het verschiet. Zij stromen dan door naar de Ar beidsreserve. „Dat is de vaste chauffeurskern voor opvang van pieken. Daarvoor moet je een ruime ervaring met ver schillende soorten vervoer en verschillend materieel heb ben. Bovendien moet je het niet erg vinden niet 'ge trouwd' te zijn met een eigen wagen. Je werkt immers steeds bij een ander bedrijf en daar moet je bovendien eigen lijk altijd een crisissituatie oplossen". Door hun ervaring als uit- zendchauffeur zijn de 'arbei- desreservechauffeurs' hieraan echter al gewend. Voor spoedige in diensttreding: Centrale Verwarming alsmede liefst met diploma installatietechniek Wij zoeken voor bovengenoemde functies enthousiaste medewerkers die beschikken over goed technisch inzicht. De werkzaamheden betreffen de aanleg van centrale verwarmingsin stallaties uitsluitend gericht op de utiliteitsbouw. Van Galen B.V. ontwerpt en realiseert installaties voor centrale verwar ming, luchtbehandeling, koeling alsmede gebouwenautomatiserings systemen. Toepassing betreft grote en middelgrote projecten in de utiliteitsbouw. Het bedrijf wordt gekenmerkt door een onafhankelijke commerciële opstelling met als basis technisch vakmanschap en creativiteit. Wilt u meer informatie over het bedrijf en de functie, belt u dan met de heer W. Hordijk of J. v.d. Wolf, 010-4299011 of 's avonds 010-4803190 resp. 010-4207056. U kunt ook schriftelijk reageren, het adres is Van de Rhee Rotterdam denkers en drukkers Ervaren full-colour vlakdrukmonteur m/v Wij denken aan iemand met ervaring in meerkleuren micro- en macromontage, die met grote inzet en enthousiasme wil werken in een klein team. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan: Van de Rhee/Rotterdam, Postbus 930, 3000 AX Rotterdam (t.a.v. dhr. W.A. Blom) of bel ons om een afspraak te maken (010-41155 40) ASB uitzendbureau heeft direct werk oor gemotiveerd en liefst ervaren chauffeurs BCDE Voor diverse bedrijven in Rotter dam zoeken wij met spoed ervaren chauffeurs in bezit van chauffeurs- diploma en/of ervaring met dubbel clutchen. erv. magazijnmedewerker voor laad- en loswerkzaamheden b.v.k. met heftruckervaring, voor een lange periode. PERSONEEL M/V I kantinemedewerkers Part-time of full-time mogelijkhe den voor bedrijven in Rotterdam en omgeving. it administratieve krachten Ervaring met data-entry is gewenst. Het betreft een project in Rotter dam Centrum vanaf 9 juli tot en met eind augustus (full-time). b secretaresses Ervaring met Wordperfect 4.2 en 5.0 gewenst. Full-time mogelijkheden. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met één van de onderstaande vestigingen. uitzendbureau 's Gravendijkwal 6 Rotterdam, 010 - 4365466 Beijerlandselaan 106a Rotterdam, 010 - 4329322 Westblaak 19 Rotterdam, 010 - 4115530 Als je voelt - neen, zeker weet - datje meer m je mars hebt. Als je een spannend beroep zoekt met een afwisselend leven, lil zodatje elk uur van de dag voor onverwachte gebeurtenissen kan komen te staan, dan ben jy de juiste persoon - die zich by de g Vlaardingse politie thuis zal voelen. j§ In het splinternieuwe bureau waar wordt gewerkt met ultra 'J, s moderne apparatuur, is plaats voor adspiranten, onverschillig ,ijÉÉpl fPjft van welke huidskleur. iSSMiüS M- Met alleen h«rit er te het iÊ&mxitei&e korps een prettige rféèg waar vrouwen en mannen collegiaal' ittut elkaar samenwerken maar de stad Vluardingen zelf Is ook de ntowu w/iard om in te werken en ie wonen. laardingcu biedt vele uitste kende voorzieningen, Zoals: moderne warenhuizen, een bloeiend verenigingsleven, een levendig uitgaansleven, mogelijkhe den voor het beoefenen van allerlei takken van sport, prachtige recrea tiegebieden, dichtbij zee en Rotter dam en Den Haag als naaste buren. OPLEIDING De politie van Vlaardingen zorgt voor een gratis opleiding voor adspi ranten op de politieschool "De Bos kamp" te Leusderi. Deze opleiding duurt 19 maanden. SALARIS Tijdens de opleiding ontvang je als adspirant tot en met 24 jaar een maandgeld van ongeveer f 679,- netto. Als je een WWV- ofRWW-uitkciteg hebtkim je in aanmerking komen voor een' aanvéllende uitkering boven de voornoemde beiragen. Vartttf de maand' waarin je 25 ■wordt, ontvang je als adspirant eeri salaris van f2.569,- bruto per maand. Bij de Vlaardingse politie verdient een agent per l april 1990 een bruto maandsalaris van f 2.656,- en een hoofdagent maximaal f 3.736,- (ex clusief ongemakkéntoeslag). VOORWAARDEN De voorwaarden die de Vlaar dingse politie stelt zjjn minimaal MAVO D (MAVO C of LBO C met Nederlands, een vreemde taal plus wis- of natuurkunde is ook vol doende en vanzelfsprekend kun je met een overgartgsbewijs van 3 naar 4 HAVO/VWO ook uitstekend bij de Vlaardingse politie terecht). De Nederlandse nationaliteit of bereid zijn die aan te nemen en een minimale leeftijd van 18 jaar (aan melden mag al bij 17%). PAK DIE KANS Indien je wat van je leven wilt maken, laai je dan deze kans b| dt Vlaardingse politic "Wat voorbij gaan. Vul nu onderstaande bon in en zend hem te. een enveloppe, zonder postegel, naar: Gemeentepolitie Vlaardmgen J Antwoordnummer 338 3130 VB VIAAKDINGEN. Nu doen. Morgen is het misschien ai te laat. Ik wil die kans niet missen. Stuur mij vrijblij vend jullie informatie-brochure plus een sollicitatieformulier. Woonplaats Telefoon Geboortedatum Opleiding De Gemeenschappelijke Personeelsdienst Wegvervoer verzorgt werk en scholing voor chauffeurs in het Beroepsgoederenvervoer. - - :e dienst via de GPdW bij Volop werk voor de zomermaanden Chauffeurs containervervoer m/v Voor nationaal en internationaal vervoer. Chauffeurs distributievervoer m/v Motorwagen en/of trekker-oplegger. Nationaal vervoer. Informatie bij Aad van Pelt of Peter Lanza, tel. 010-48 03 844, Vestigingen in: Amsterdam, Rotterdam, Breda, Nieuwegein, Apeldoorn, Post voor één van de Wegener huis-aan-huis-bladen? Gaarne als volgt adresseren: Wegener huis-aan-huisbladen Afdeling* Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Altijd de afdeling vermelden waarvoor uw post bestemd is! Faxen naar tel. nr. 010-4 69 93 62 kan natuurlijk ook. SHIPS RADIO SERVICES... ...is een dynamisch en gezond expanderende han delsonderneming die zich aktief bezighoudt met de marketing, verkoop en service van o.a. hoogwaar dige electronische navigatie en communicatieap paratuur. Ons bedrijf staat vooral bekend vanwege de klantgerichte instelling, stipte levering en hoge servicegraad. Ter versterking van onze servii deling zoeken wij ELECTRONICI opleiding MTS-E of gelijkwaardig nivo. Bekend met electronica en digitale technieken. Nautische kennis wordt op prijs gesteld. Werk gebied zowel binnen als buitenland. Funktie-eisen: leeftijd 30 jaar, in bezit van rijbewijs B, goede kennis Engelse taal, redelijke kennis Duitse taal. Woonachtig in de regio Rotterdam. Uw brief met c.v. gelieve u te richten aan: SHIPS RADIO SERVICES B.V., Admiraal de Ruyterstraat 20, 3115 HB Schiedam, t.a.v. mevr. M.R.M. van der Tak. Plaats dan een advertentie in ons blad! Laagland importeert metaalbewerkingsmachines, machinegereedschappen en industrielijmen. Met 58 medewerkers waarvan 14 in de verkoop en 14 monteurs behoren wij tot de grootsten in de branche in Nederland. Wij werken vanuit een modern, royaal gebouw in Rotterdam-Lombardijen met een showroom en een groot magazijn. Door de voortdurende groei van onze onderneming willen wij de administratie uitbreiden met een De boekhouding en financiële administratie zijn verregaand geautomatiseerd. In de komende jaren zal hier nog verder geïnvesteerd worden. Op deze afdeling werkt een team van 3 mede werkers o.l.v. de controller in moderne air conditioned kantoren. Tot uw taken gaan behoren: Het beheer van de debiteurenportefeuille. Het analyseren van grootboekrekeningen. Assistentie bij de management rapportering. Het mede ontwikkelen van informatie systemen. Budget- en kostenbewaking. Wij zoeken: - een zelfstandig werker van 25 - 30 jaar - opleiding op HEAO/MBA nivo - redelijke kennis van Duits en Engels - belangstelling voor moderne automatisering - iemand met plezier in teamwork en goede kontaktuele eigenschappen Wij bieden: - een goede job met groeikansen - een plaats in een succesvol, hardwerkend team - een daarbij behorend goed salaris met bonus - afwisselend werk en kontakt met mensen Een goede boekhoudkundige kracht met belangstelling in automatisering kan bij ons een heel interessante job krijgen. Belangstellenden worden verzocht te schrijven aan de directie van Laagland BV, Postbus 9443,3007 AK Rotterdam. Telefonische inlichtingen verstrekt de controller, de heer H. Rosenquist 010 - 479 92 07, privé 078 -174747. Laagland B.V. Stolwijkstraat 20 3079 DN Rotterdam Postbus 9443 3007 AK Rotterdam

De Havenloods | 1990 | | pagina 19