Koopcentrum: 'Geen behoefte aan verruiming winkeltijden' Omzet Rotterdam 1990 veiling rond de ton Op water slaapt u beter Vlaardings college doet geen flikker DE HAVENLOODS - - Woestijnkerk Beheerders Broekpolder kijken 100 jaar vooruit Kabinet akkoord met langere openingstijden Eric de Bruin geselecteerd Op Magical History Tour BELANGRIJK!!! AQUAREST® U.S.A. WATERBEDDEN ÉlllS8i ■■■■I - -r MÉHÉ DONDERDAG 19 JULI 1990 SCHIEDAM Temidden van een woeste zandvlakte koes tert zich de Heilig-Hartkerk in de felle zomerzon. Last van de vele werkzaamheden die de laatste tijd de Gorzen teiste ren heeft de parochie volgens kapelaan Biesjot niet. „Alles gaat zijn gangetje", aldus de kapelaan, die meldt dat de half mei begonnen restauratie van de nok van de toren nu bijna is voltooid. „Dan kan ook het dichten van de gaten in het dak worden aangevat", besluit een optimistische hulppriester. VLAARDINGEN Wanneer het Beheerplan Broekpolder in oktober- /november door de ge meenteraad wordt aange nomen, zal het bos ƒ120,- per Vlaardinger gaan kosten. In een lijvig rap port wordt de ontwikke ling van dit stuk groen ten noorden Van de stad geschetst tot het jaar 2090. Wethouder Van Ar- denne (sport en recreatie) noemt het beheerplan dan ook uniek qua duur. 'Het plan beslaat honderd jaar da's behoorlijk ver maar dat moet ook als je wil investeren zoals we van plan zijn'. Een werkgroep onder voor zitterschap van jagermeester Blom geeft in het rapport een eerste aanzet voor verdere invulling van de Broekpolder. Daarbij is het uitgangspunt dat de Broek polder niet wordt bebouwd. 'Dat wil niet zeggen dat wo ningbouw op termijn wordt uitgesloten. Je moet je niet vastleggen op het adagium dat daar nooit gebouwd kan worden.Maar als je daar loopt, besef je dat dit na tuurgebied zo moet blijven', is de mening van Agnes van Ardenne. Het bos blijft in de visie van de werkgroep dan ook een stiltegebied waar flora en fauna kunnen floreren. Langs de randen van de Broekpolder zal wel zoge naamde intensieve recreatie kunnen plaatsvinden. Wet houder Van Ardenne geeft spontaan enkele voorbeel den: uitbreiding van het aantal pick-nickplaatsen en uitgifte van fietsen. Maar het meest vitale ele ment van het Broekpolder- Het aantal pic-nickplaatsen wordt uitgebreid. bos is de waterhuishouding Volgens jagermeester Blom is een druppel water nu bin nen circa 24 uur in de Vlaar- dingér Vaart beland. 'Door bassins aan te brengen ont staat een slotenstelsel waar door diezelfde druppel er tien tot veertien dagen over doet om de Vaart te berei ken. Dit betekent dat het water biologisch goed gerei- ningd zal worden'. Voordat het beheerplan dit najaar aan de raad wordt aangeboden, zullen belang hebbenden nog de gelegen heid krijgen suggesties te doen.Een voorlichtings avond staat na de zomerva kantie gepland. VLAARDINGEN Het kabinet mag dan onlangs akkoord zijn gegaan met een verruiming van de winkeltijden, de zaken in Vlaardingen zullen waar schijnlijk gewoon om half zes/zes uur dichtgaan. Se cretaris Bert Roodhorst van winkeliersvereniging Het Koopcentrum noemt de nieuwe winkelsluitings wet 'de klok terugdraaien'. „Anderhalf jaar geleden hebben wij besloten de winkels om half zes te slui ten en op maandag eerder te openen, voor degenen die dat wensen. Er bestaat hier dan ook geen belang stelling nu weer tot half ze ven open te blijven." De Winkelsluitingswet staat al jaren ter discussie. Initia tieven uit de Tweede Kamer sneuvelden en de vorige kabi netten slaagden er niet in een compromis te sluiten. Het voorstel van minister An- driessen (Economische Zaken) kon afgelopen donderdag dan eindelijk genade vinden in de ogen van het kabinet. Winkels mogen binnenkort 55 uur per week open zijn, het geen drie uur langer is dan nu. Deze verruiming van de ope ningstijden gaat eind van dit jaar of uiterlijk voorjaar 1991 in. Hiermee wordt gehoor ge geven aan de roep van consu mentenorganisaties om flexi belere openingstijden. Onder nemers en winkelpersoneel vrezen echter voor langere werktijden. Ook de Dienstenbond FNV is geen voorstander van verrui ming van de openingstijden. Geen echte oplossing Dit voorjaar werden in diver se steden, waaronder in Vlaardingen, acties gehouden. Volgens de vakbond biedt de verruiming tot half zeven geen echte oplossing. Het leger van werknemers met een slechte rechtspositie zal dan alleen maar groeien, zo is de veron derstelling. Wanneer winkels tot bijvoorbeeld negen uur 's avonds openblijven, kan tenminste in ploegen worden gewerkt waardoor het perso neel niet méér uren per dag hoeft te werken. Ondanks het huidige compro mis verwacht de Diensten bond FNV niet dat de winkels binnenkort langer open zullen zijn. Onder dwang van de ac ties hebben winkeliersorgani saties immers een convenant getekend waarin wordt ge steld dat ondernemers hun ne ring niet later dan tot zes uur openhouden. FNV-bestuurder L. Wijnen: „Dat convenant is dadelijk de basis voor verdere onderhan delingen bij CAO-gesprekken. Als we de winkeltijden per be- vastleggen, wordt die wet dat de winkels dadelijk niet zullen zijn, ondanks het voor- drijfstak in de CAO kunnen overbodig. Mijn inschatting is langer dan tot zes uur open stel van minister Andriessen." ROTTERDAM - In het ka der van het 650-jarig be staan van Rotterdam orga niseerde het Vendu Nota rishuis op woensdagavond 11 juli een zogeheten Rot terdam 1990 Veiling. On der de hamer kwamen meer dan 250 zeer geva rieerde veilingstukken die één kenmerk gemeen had den: zij hadden alle be trekking op de stad Rotter dam. Vele belangstellenden hadden de weg naar het door het Ven du Notarishuis in 1991 te be trekken pand aan de Kip straat 54 weten de vinden. De ruimte waar het spel van vraag en bod zich afspeelde, WATERWEG De voor Nep- tunus spelende Schiedammer Eric de Bruin is door manager Jim Stoeckel geselecteerd voor het Nederlands honkbal team dat vanaf 21 juli aan treedt in de Haarlemse honk- balweek. was uitermate goed bezet en volgens de organisatoren wa ren er 500 tot 700 mensen op komen dagen. Rond 19.00 uur werd de vei ling door de echtgenote van de burgemeester van Rotterdam, mevrouw G.A. Peper-Mulder, geopend. Na een inleidend verhaal van haar kant, waarin de geschiedenis van het Vendu Notarishuis aan de orde kwam, verrichtte zij de ope- nings-handelingenZij veilde een door haar beschikbaar ge stelde kleurenlitho van Cle mens Zijlmans waarop de Maasbruggen waren afge beeld. De opbrengst van deze steendruk zou ten goede ko men aan het Rotterdams Die renasiel. Na een wat weifelende ope ning, volgden de bedragen die voor het stuk werden gebo den, elkaar snel op. Uiteinde lijk ging de steendruk voor een bedrag van vijfhonderd gulden over in de handen van een Rotterdamse galeriehou der. Tijdens het korte gesprek dat zich tussen de koper en mevrouw Peper afspeelde, bleek dat de nieuwe eigenaar van het stuk het bedrag ter bevordering van het goede VLAARDINGEN Wie dins dag 24 juli een bezoek brengt aan café d'Oude Stoep zal op een Magical History Tour door de jaren zestig gaan. Vanaf 21.30 uur treden name lijk The Clarks op, een band die onder meer nummers van The Beatles, The Kinks en The Rolling Stones in het repertoi re heeft opgenomen. The Clarks hebben inmiddels enkele succesvolle toernees door Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk, IJsland en zelfs In dia en Indonesië gemaakt. Vlaardingen zal op 24 juli worden veroverd. Het optreden is gratis toegan kelijk. Adres: Smalle Haven straat 5. VLAARDINGEN - De afge lopen week werd bekend dat het kabinet een akkoorrd had bereikt over de Wet Ge lijke Behandeling. De PvdA maakte zich hierbij hard voor een commissie, die dis criminatie 'wegens homo seksuele gerichtheid' gaat onderzoeken. In schril contrast met deze voornemens staat het besluit van het Vlaardings college van Burgemeester en Wet houders om af te zien van initiatieven die een homo huwelijk in de gemeente mo gelijk zouden maken. Nadat wethouder Maarleveld, met destijds emancipatiebeleid in zijn portefeuille, aan het begin van dit jaar hiertoe grote verwachtingen had ge wekt bij het Vlaardingse vriendenpaar Frans Stello en Gerard Kuipers (die strij den voor gelijke huwelijks rechten van homo- en hete roseksuelen), maakte het college onlangs bekend deze zaak definitief terzijde te schuiven kunstwerken gingen tijdens de Rotterdam 1990 veiling o tempo tot de verkoop van de overige 254 stukken over. On der deze stukken bevonden zich schilderijen van bekende Rotterdamse meesters, waar onder Evert MOll, J.H. van Mastenbroek, M. de Jongere en Willem Bos. Verder werden er oude ordonnantiën, adres boeken, herinneringstegels, verschillende etsen en andere kunststukken of voorwerpen die betrekking hadden op Rotterdam, geveild. Hoewel wethouder Maarle veld zegt nog steeds achter zijn woorden ("deze kwestie van latente discriminatie moet de wereld uit") te staan, is het volstrekt duide lijk dat de mening van de nieuwe wethouder van emancipatiezaken, Rans- huijsen, en van burgemees ter Van Lier (beiden PvdA!) de doorslag gegeven heeft. Zij menen dat een homo-hu welijk wetelijk onmogelijk is. Een opvatting die be twistbaar is en juist door middel van een proefhuwe- lijk getoetst kon worden. Daar durft het Vlaardingse college, ondanks alle toezeg gingen aan Stello en Kui pers, zijn vingers, bij nader inzien, niet aan te branden. Bang de nek uit te steken, vrees voor gezichtsverlies, angst voor geknakte politie ke carrières...? De Vlaardingse woorden waren reusachtig, de daden minuscuul. Bram Wesdorp De richtprijs voor de te veilen 'kavels' varieerde van dertig gulden voor een gekleurde, aardewerktegel met het wa pen van Rotterdam tot acht duizend voor een rivierzicht van Johan Hendrik Masten broek. Het zwaartepunt van de veiling lag echter aan het einde van de avond toen er rond de klok van tien zes schilderijen met richtprijzen van tussen drie- en zevendui zend gulden achter elkaar on der de hamer kwamen. Tijdens de veiling bleek dat de goedkopere stukken in het al gemeen meer op brachten dan van tevoren was verwacht en dat het bod op de dure stuk ken wat tegenviel (rivierzicht van Mastenbroek ging bij voorbeeld weg voor 4800 gul den). Toch viel het resultaat van de veiling volgens de or ganisatoren niet tegen. De to tale omzet lag rond de hon derdduizend gulden wat tot tevredenheid stemde. Slapen op een Aquarest waterbed is de enige manier van gezond en komfortabel slapen. Het matras past zich, in tegenstelling tot een gewone matras, volledig aan uw lichaam aan, zodat de bloed-circu- latie optimaal is en de gelijkmatige temperatuur garandeert behaaglijk slaapkomfort. Aquarest staat dus voor fit en uitgerust ontwaken. AQUAREST importeert en verkoopt Amerika's duurste waterbed voor de laagste prijs in de Benelux. De als best geteste Dreamweaver (Dupont). Door Amerika's grootste consumentenorganisatie 'Good Housekeeping' bekroond en aan bevolen. Met 15 jaar fabrieksga rantie! Kom en overtuig uzelf in de grootste waterbedshowroom van Zuid-Holland, Vechtstraat 5, Ridderkerk-Bolnes. WELKOM! Open: donderdag 13.00 t/m 18.00 uur, vrijdag 13.00 t/m 21.00 uur, zaterdag 10.00 t/m 17.00 uui

De Havenloods | 1990 | | pagina 11