Oranje licht voor college in kwestie Gemeentewerken SchiedainsNieuwsblad r TERMEULEN Milieustudie stapje dichterbij Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Voor echt lage prijzen. Maatregel migranten Jeugdland weet van geen wijken Tv-opnamen Schiespoor Klaverjassen 'Van peanut tot stammenoorlog' Vergoedingsregeling voor studiekosten kinderen 'Opluchting' EDITIE P, DONDERDAG 19 JULI 1990, 39e JAARGANG Nr. Cü de havenloods Wegener huLs-aarvhui.sbl.aden R: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Verkeersoverlast en alles wat daarmee samenhangt als onderwerp voor Big shirt mrxicana Met vrolijk motief. 100% Katoen. Ook fijn voor aan het strand. VAM VOOR De aanbiedingen zijn geldig t/m 25 juli of zolang voorradig. Dekbedovertrek Romantisch bloemdessin. Met volant. In lits-jumeaux en 2-persoons. 1-Persoons: VAM (KHt Survival horloge Leren band. Waterdicht tot 50 m. Met datum, alarm en chronometer met lap-time. VAM «9.95 VOOR Kindersetje In verschillende maten en diverse kleurtjes. VAM 7.95 VOOR Demak'up Wattenschijfjes. Nu met gratis handige dispenser. Inhoud 2x80 stuks. VAM .>.90 VOOR Inter badslipper In 4 vrolijke kleurencombinaties. Mt 36 t/m 45. VAM I 1.95 V OOR SCHIEDAM Kinderen van migranten kunnen nu een ver blijfsvergunning krijgen voor verblijf bij hun ouder(s) in Nederland zolang zij nog geen 21 jaar zijn. Door een verla ging van de meer derjarig- heidsgrens zal dit binnenkort veranderen. Vanaf 1 januari 1991 kunnen kinderen van migranten na melijk voor verblijf bij hun ouder(s) naar Nederland ko men zolang zij niet de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. De jongeren die nu tussen de 18 en 21 jaar zijn, hebben dus nog tot 1 januari de tijd om een verblijfsvergunning aan te vragen, indien zij bij hun ouder(s) in Nederland willen gaan wonen. Dit geldt overi gens niet voor jongeren af komstig uit een lidstaat van de EG. Voor deze groep wordt de leeftijdsgrens van 21 jaar gehandhaafd. Voor meer informatie over verblijfsvergunningen voor jongeren: Buro voor Rechts hulp Schiedam, tel. 47637433. i Joop van Broekho ven: van globe trotter tot jeugdconsu- lenti De Erker in de picture A Mark-Paul Bur- gersdijk pakt eer ste punten voor A- ranking A Hartewens in ver- vulling 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Jeugdland weet voorlopig nog van geen wijken. Ook de komende da gen zijn de medewerkers van dit Schiedamse spektakel weer overal in de stad te vin den. Vrijdag 20 juli is de karavaan van van Broekhoven met crea tiviteit om 10.00 uur op het Rozenburgerplein (Zuid) en om 14.00 uur op het school plein van 'De Klinker- '(Noord). Sport en spel wordt bedreven om 10.15 uur op de Vlaardingerdijk (West) en om 14.15 uur in de Marconistraat (Oost). Leo's Kindersjoo staat om 14.00 uur in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr.Wi- bautplein 165 op het pro gramma. Zaterdag 21 juli is het Kunstenmakerstheater Jan Rauh om 14.00 uur op het Hemaplein te bewonderen. Maandag 23 juli begint de laatste werkweek van Jeugd land om 10.00 uur op het Frans Halsplein (West) met creativiteit. Dit onderdeel staat die dag ook nog om 14.00 uur op het Hemaplein. Spel- circuits kunnen om 10.15 uur op het Edisonplein (Oost) en om 14.15 uur op het Dr.Wi- bautplein (Nieuwland) wor den afgelegd. Bovendien doet Straattheater Jan Pier maan dag om 10.30 uur het Dr.Wi- bautplein en om 14.30 uur het Wilhelminaplein (Zuid) aan. Dinsdag 24 juli gaat de dag in de Marconistraat om 10.15 uur met sport en spel van start. Bloemschikken kunnen de kinderen om 10.30 uur op het Wilhelminaplein en om 14.30 uur aan het Wibautplein proberen. Tevens vertrekt die dag om 14.00 uur vanuit het stadskantoor een fietspuzzel- tocht, waarvoor vanaf 13.30 uur in de hal van het stads kantoor kan worden inge schreven. Alle evenementen, behalve Leo's Kindersjoo en de fiets- puzzeltocht waarvoor f 1.- moet worden betaald, zijn gratis. Meer over Jeugdland organisator Joop van Broek hoven elders in deze krant. 15-baans canvas/rubber luchtbed in div. kleurstellingen. Afm. 193x76 cm. I I 8 filialen in het hele land w.o. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 1 - - Zuidplein tel. 01£48<M162 m I van het reguleren van het doorgaand vrachtverkeer in de binnenstad en het stimu leren van het openbaar ver voer. Andere reden om de studie aan te vatten is het feit dat de gemeente al verplicht is jaarlijks opgave te doen van eventuele overschrijding van de normen voor de lucht kwaliteit (stikstofoxide, koolstof monoxide en lood). Met behulp van de program ma's die tijdens de verkeers- milieukaartstudie worden gebruikt kan de uitstoot van die schadelijke stoffen ge makkelijker worden geme ten. Sinds 1987 is als onderdeel van de nationale milieuwet geving een extra subsidie mogelijkheid voor het ver richten van onderzoek naar het stedelijk leefmilieu op genomen. Een subsidie-aan vraag voor de milieustudie is door de Dienst Gemeentwer- ken inmiddels naar het rijk gestuurd. Het ministerie van VROM stemt in beginsel toe, maar het definitief maken van de toekenning vergt eni ge tijd. Omdat echter tegelij kertijd de normen voor de luchtverontreiniging tot 1992 zijn verscherpt en de gemeentes moeten aangeven dat aan deze normen wordt voldaan stelt Gemeentewer ken voor reeds snel een kre diet aan te vragen in de raad. SCHIEDAM— Een vierkop pige filmploeg van Peekel- /Stips Produkties bracht op vrijdagmiddag 13 juli een be zoek aan msv Schiespoor. Er werden in opdracht van Vero nica tv-opnamen gemaakt voor het programma 'Mijn eerste keer'. De jeugdleden Hans Luitwieler (12 jaar), Stephan Rebers (11 jaar) en Walter de Ronde (8 jaar) ver telden over hun hobby en kre gen de kans om op de club- baan van Schiespoor hun stuurmanskunst met model treinen te tonen. De opnamen die vier uur in bslag namen, zijn te zien op woensdag 12 september a.s. op Nederland 2 om 17.00 uur. SCHIEDAMDienstencen trum De Woudhoek houdt binnenkort weer het jaarlijkse zomerklaverjastoernooi. Ge durende twee vrijdagen - 27 juli en 3 augustus - kunnen er dan al kaartend leuke prijzen worden verdiend. De kosten voor deelname zijn f 3,50 per persoon. Inschrijven kan tot en met woensdag 25 juli a.s. elke ochtend aan de balie van dienstencentrum De Woudhoek, Heyermansplein 35. De organisatie van het toernooi heeft besloten het evenement pas door te laten gaan bij een minimale opga ven van 36 deelnemers. Voor de beide vrijdagen geldt als aanvangstijd 13.00 uur. SCHIEDAM Het college van B W is op schelle toon terug gefloten. Deze week hadden de leden van de raadscommissie voor Cultuur, Gemeentewerken, Stadsontwikkeling en Ver keer geen goed woord over voor de wijze waarop was omgesprongen met de Dienst Gemeentewerken. De wethouders Van Kleef en Zijdeveld maakten on langs in een gezamenlijke notitie duidelijk dt zij Ge meentewerken deels willen organiseren en de 'ge dwongen winkelnering' (het verplicht gebruik ma ken van de Dienst Ge meentewerken door over heidsinstellingen, met name scholen) willen schrappen. „Maar de men sen bij Gemeentewerken dan. Heeft het college wer kelijk geen oog voor hun positie gehad?", vroeg D66-raadslid De La Rie vertwijfeld. waarop deze zaak is geësca leerd. „Wat een peanut leek, werd een complete stammen oorlog", aldus VVD-er Ver- hulsdonk. Het college werd hiervoor verantwoordelijk ge steld. Alle partijen meenden dat aan deze kwestie over de Dienst Gemeentewerken een veel ingrijpender discussie vooraf had moeten gaan. „Wil je (vrije concurrentie) of niet, daar draait het in essentie om", stelde Bakker namens de PvdA. „Daar moet eerst een fundamentele keuze worden gemaakt. Nu is er vrij wille keurig een bepaalde gemeen telijke dienst uitgelicht en dreigt het personeel speelbal van de macht te worden. Dat kun je als college niet verko pen". Voorschot Bakker nam zelf reeds een voorschot op deze discussie door zich niet principieel te gen het systeem van vrije con currentie te verzetten. „Ik ben er van overtuigd dat Gemeen tewerken, met enkele aanpas singen, goed met aannemers kan concurreren op deze markt. De know-how is aan wezig, er bestaat een sterke verwevenheid met het appa raat en er hoeft geen BTW te worden afgedragen. Het zou een grote uitdaging moeten zijn de vrije markt op te gaan. De aanpak van het college De discussie spitst zich toe op het onderhoud aan scholen. SCHIEDAM Schiedam mers met schoolgaande kinde ren van 12 tot 18 jaar kunnen ook dit jaar in aanmerking komen voor een vergoeding voor bijkomende studiekos ten. Bijkomende studiekosten zijn de extra kosten die men moet maken voor uitgaven als werk- en sportkleding, een schooltas, en het schoolfonds voor kinderen die het voortge zet onderwijs volgen. Schiedammers die voor deze regeling in aanmerking willen komen, kunnen zich (bij voor keur telefonisch) tussen 8.30 en 12.30 uur melden bij de receptie van de Sociale Dienst, tel. 4732111. De aan vragen moeten voor 1 septem ber 1990 worden ingediend. Degenen die een uitkering van de Sociale Dienst ontvangen en kinderen hebben in boven staande leeftijdsgroep hoeven zich niet te melden. Zij heb ben reeds een aanvraagformu lier ontvangen en dienen dit voor 1 september terug te stu ren naar de Sociale Dienst. heeft de sfeer echter grondig verpest". De la Rie ving aan met kritiek op de enorme hoeveelheid pa pier die de commissieleden over deze zaak hadden moeten doornemen. „Drie kilo papier, ik heb het zelf gewogen. Daar komt je al simpel raadslid niet doorheen". De zorg om de werknemers bij Gemeente werken ging haar het meest aan het hart. Ze kenschetste de werkwijze van het college als 'schandalig', sprak van 'sociale onrust' en eindigde strijdvaardig met 'geen man de poort uit'. Hakkert van Groen Links sloot zich hierbij aan. Kaptain van het CDA pleitte er voor de zaak voorlo pig stil te zetten. Huiswerk Dat leek wethouder Zijdeveld, voorzitter van de commissie, een goed idee. „Ik begrijp dat het college zijn huiswerk moet overdoen. Het licht is door de commissie op oranje gezet, dat zal ik overbrengen". Hoe ver der was toen de vraag. Ver- hulsdonk had een originele oplossing. „We nodigen in de loop van september de direc teuren Onderwijs en Gemeen tewerken uit om hun stand punten kracht bij te zetten. De commissieleden kunnen dan rengevecht vond echter wei- trachten een brug te slaan". nig gehoor. De bal ligt nu we- Dit voorstel tot een 'gladiato- derom bij het college. SCHIEDAM Secretaris Wark van de medezeggen schapscommissie van de Dienst Gemeentewerken blijkt blij verrast door de op stelling van de raadscom missie. „Ik ben weer iets op- timistiser gestemd, wat op gelucht", zegt hij. „Ik denk dat vooral het bezoek van een aantal raadsleden aan onze Dienst, op 4 juli j.L, erg positief heeft gewerkt. Er is Zijdeveld: 'Gas terug'. toen heel direct met onze mensen gesproken, dat heeft zijn effect niet gemist. Hele maal gerustgesteld ben ik niet, want met name Bakker heeft duidelijk te kennen ge geven dat de 'gedwongen winkelnering' wat hem be treft niet heilig is. Voorals nog kunnen wij niets anders doen dan afwachten. Ik denk dat we deze opzet van het college moesten zien als de eerste stap binnen een 'sala- mi-taktiek'. Er volgt onge twijfeld meer". Verbaasd Wethouder Zijdeveld toonde na afloop verrast te zijn over de grote weerstand in de commissie. „Dit maak je eens in de honderd keer mee. Het leek me verstandig gas terug te nemen en de zaak niet op de spits te drijven. In dit stadium is niemand met verdere escalatie gebaat". De studie die met behulp van het krediet kan worden gefinancierd behelst de uit stoot van luchtverontreini ging en geluid door verkeer op de voornaamste wegen in kaart te brengen. Dit om in de toekomst rekening te kunnen houden met de on derzoeksgegevens bij het plannen van ontwikkelingen in en rond het stadscentrum. Voor Schiedam kan dit ge volgen hebben op het gebied SCHIEDAM— Zonder eni ge discussie in de commissie gaat de kredietaanvraag van de Dienst Gemeentewerken voor een studie naar de in voering van de verkeersmi- lieukaart naar de raad.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1