MlMvAJ Duizendpoot Van Broekhoven: 'Iedereen heeft verborgen talenten' 3 'Gemeenten moeten krachten tegen RW 19 bundelen' Informatie Tandartsen aangesproken op lozing kwikresten DE HAVENLOODS Audio visuele projecten Jeugdland-organsiator haalt inspiratie uit verre landen Koepel Julianapark krijgt grote beurt VTM houdt vinger aan de pols Vlaardingen geeft niet nogmaals geld DONDERDAG 19 JULI 1990 29-581 kerk diensten SCHIEDAM Diensten op 22 juli HERV. KERK Grote Kerk: 10 u. dhr. G.A. Bruin, Rijswijk; 17 u. eerw. hr. C.J. de Groot, Nieuw Lekkerland. Opstandingskerk: 10 u. geen dienst aan de magn. deikerk, Noleslaan, ds. G. de Lang. Huize 'Thomas': ds. J. Bouterse, Vlaardingen. HERV. GEMEENTE KETHEL: Dorpskerk: 9.30 u. ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk: 9.30 u. drs. H. Door- enbos, OOstvoorne Ark: geen dienst. NEDERLANDSE PROTESTANTENBOND: Westvest92,10.30 u. dhr. A. Booijen, Driebergen. HERV. EVANGELISATIE OP GEREF. GRONDSLAG: 10.00 uur in Aula Scholengem. De Burcht, ds. A. Muilwijk, Monster. 17 u. in de Grote Kerk eerw hr. C.J. de Groot, Nieuw Lekkerland. JOHAN MAASBACH WERELDZENDING Vrijdag 20 juli 19.30 u. E.R. Holder. Zaterdag 21 juli 19.00 u. Rens van Reenen, jeugddienst. SCHIEDAM Ook in het sei zoen 1990/91 organiseert wijkcentrum De Erker in sa menwerking met galerie Kijck over den Dijck tal van activi teiten op het gebied van foto grafie, video en film. Voor scholen zijn er (op aan vraag) enkele projecten. In oktober op woensdagmorgen het Projekt Filmzien voor de hogere klassen van het basis onderwijs. Na het bekijken van een kinderfilm volgt een naverwerking aan de hand van drama, video e.d. Basis scholen kunnen zich hiervoor tot 15 september inschrijven. Voor het voortgezet onderwijs (eerstejaars) is er in november op woensdagochtend het Projekt Filmanalyseren. Na het bekijken van een speelfilm volgt een bespreking aan de hand van een vragenlijst. In schrijven tot 1 oktober. Filmscenario Verdere cursussen en activi teiten vanDe Erker: een workshop sfeer en fotografie voor gevorderden. In deze workshop wordt niet in de doka gewerkt. Er worden dia's gemaakt op een zondag die daarna op enkele dinsdag avonden bekeken en bespro ken worden. Daarnaast een basiscursus fotografie (voor beginners) en een cursus doka-technieken voor gevor derden. Baisscholen kunnen deelnemen aan een scenario wedstrijd. Tot 1 januari 1991 kan een filmscenario inge stuurd worden op enkele A4- tjes. Het leukste verhaal wordt samen met de leerlin gen opgenomen op video on der begeleiding van een do cent audiovisuele vorming. Tot slot een basiscursus video, een video (wijk)journaal, indi viduele fotowerkbespreking, een lezing kind en fotografie en een lezing met diaklank beelden over Indonesië. Cur sussen kunnen worden aange vraagd door scholen, wijkcen tra, fotoclubs en volksuniver siteiten. Informatie, tel. 42667767 (vragen naar Chris Scholte). Luegener huls-aantxilsbLaderi HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties) 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010 - 4.699.362. Telefax advert.afd.: 010-4.699.237. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen. Telefoon: 010 - 4.352.911. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: H. Post. (tel.privé 010 - 4735870) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- REDACTIE: Marianne Ames en Susan de Ligt. Correspondent SCHIEDAM: Eric Steenbergen. SPORT: Gerard Verver (tel. privé 01899 - 17787) Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o'. in 13 edities en uitgave van Wegener huis-aan- (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTEUR: V. Doorn. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 4.352.911 SCHIEDAM Zijn ruim twee uur durende monoloog en het feit dat hij tijdens zijn betoog enkele keren van stoel verwisselt om verschillende anekdotes kracht bij te zetten kenmerken de man. Jeugdlan- dorgansiator Joop van Broek hoven is een bezield mens die inzet en enthousiasme hoog in het vaandel heeft staan. Als bezielend manager weet Van Broekhoven met oprechte belangstelling voor zijn mede werkers vooral ook anderen te inspireren. Zo belt hij daags na het interview nog even op om te vragen 'of Ali èn Her man, die toch altijd klaar staan voor Jeugdland en an dere evenementen, niet wor den vergeten'. Joop van Broekhoven werd in de schaduw van de Rotter damse Kuip geboren en groei de in de Oranjeboomstraat op tot een wat hij noemt 'Rotter damse volksjongen'. Natuur lijk een Feyenoord-fan. Na een nederlaag van Feyenoord werd er bij ons in de buurt minder gegeten. Het verhaal van de schilleboer die dan meer werk had kan ik bevesti gen. Voetbal als actieve sport was voor mij echter geen suc ces. Wel was ik op vijftienjari ge leeftijd al jeugdleider en ging ik mee met kampen van de Raad voor Lichamelijke Opvoeding. Met name de ver blijven in Hoek van Holland staan me nog goed bij". Engeland Zijn twee favoriete bezighe den, de sport en het werken met jeugd, wist Van Broekho ven in Engeland tot zijn be roep te combineren. In het met op de praktijk gerichte Albion volgde hij de opleiding tot sport en gymnastiek-leraar voor moeilijk opvoedbare jeugd. Zo kwam de Rotter dammer terecht op de 'Phil- pots Manorschool', een instel ling die zich over probleem kinderen ontfermde. „Ik heb nog vele goede herin neringen aan deze periode", aldus Van Broekhoven. „Het was een particuliere school, bestaande uit een landhuis en een mooie, voor een sportle raar dankbare, bosrijke omge ving. Vooral de filosofie ach ter het onderwijs dat op deze school werd gegeven sprak mij aan. Ons doel was te pro beren uit mensen de positieve eigenschappen te halen. Ieder mens heeft wel talenten en waar wij ons mee bezig hiel den was het opsporen en ont wikkelen van verborgen vaar digheden". Van Broekhoven hield zich al snel met meer dingen dan de lichamelijke opvoeding bezig. „Dankzij een goede samen werking met de directeur, een praktijkman pur sang, werden verschillende initiatieven ont plooid. Zo ging ik met die gas ten een stuk grond ontginnen en er vervolgens groenten en tomaten op verbouwen. Als ik nu nog wel eens naar Enge land ga zie ik tot mijn genoe gen dat de toen ontgonnen grond nog steeds wordt ge bruikt. Verder is er in die tijd een kinderboerderij begonnen en ben ik regisseur van een heuse speelfilm geweest. Bi dit evenement betrok ik de hele school en ik kreeg de film bij mijn afscheid dan ook ca deau. Een prachtig gebaar". Ervaring Terug in Nederland sollici teerde Van Broekhoven bij de Martha-Stichting, die zich ook met moeilijk opvoedbare kinderen bezig hield. „Ik kan me de sollicitatie nog goed voor de geest halen. Er was de nodige scepsis over mijn jonge leeftijd. Hoe kon een 21-jarig jochie nu leiding geven aan moeilijk opvoedbare jongeren die nauwelijks jonger waren dan hij en bovendien in een korte periode zo ongeveer ne gen leiders versleten hadden? Ik was er echter van overtuigd dat ik na Engeland alles aan kon en dankzij mijn opgedane praktijkervaring heb ik het dan ook gered. Je komt als verantwoordelijke man name lijk altijd voor onvoorziene sutuaties die je niet via blad zijde 78 van het handboek voor de pedagogiek kunt op lossen. Ervaring en improvi satie-talent hebben mij er in die eerste periode in de Mar tha-Stichting doorheen ge sleept. Ook hier ging het af scheid gepaard met emotione le taferelen. Ik heb later tot mijn grote vreugde gehoord dat veel van de jongens die ik daar heb leren kennen zeer goed hebben geboerd". Na een korte periode als ph- viljoenshoofd van het Rotter damse Burgerweeshuis waar Van Broekhoven wat minder ruimte vond om tot improvi satie te komen kreeg hij de leiding over het Rutgershuis aan de Heemraadssingel. „Ook hier kwam ik weer veel in contact met jongeren en kon ik mijn ei kwijt in de or ganisatie van de voorlichting over de pil en het opstarten van het onderzoek naar baar moederhalskanker. Hier is mijn waardering ontstaan voor vrijwillige medewerkers die vaak onvervangbaar werk doen en binnen een organisa tie evenveel waard zijn als professionele krachten. De sfeer was uitstekend en alles Joop van Broekhoven rug. Jeugdland Een aanbod van de toenmali ge Schiedamse wethouder Hans van der Wilk die op zoek was naar een op de praktijk gerichte jeugdconsulent kon Van Broekhoven niet afslaan. Hij ging onmiddellijk met Jeugdland aan de slag. „Het viel mij op dat alle activiteiten voor de Schiedamse jeugd in de Margriethal waren gecon centreerd. Kinderen uit de Gorzen en Oost zag je er niet of nauwelijks. Samen.met an dere praktijkmensen, onder wie natuurlijk mijn 'gouden rechterhand' Riet Immerzeel, is toen de nog steeds gehan teerde formule voor Jeugd land ontstaan. Er kwam een openingsfeest op het Stadserf en een daverend slüitingsfes- tijn. Daar tussenin besloten we om met onze evementen de wijken in te gaan. Daarmee mikken we vooral op de men sen die het toch al niet breed hebben. Bij de evenementen hebben we creativiteit, sport en spel en theater hoog op ons prioriteitenlijstje staan. Zo stimuleren we weer die voor mij zo belangrijke verborgen talenten". De steun van het gehele colle ge en de gemeenteraad voor Jeugdland is voor Van Broek hoven altijd een belangrijke steun in de rug geweest. „De lage drempel vindt de Schie damse politiek gelukkig heel belangrijk. Met alle verant woordelijke wethouders was het contact uitstekend. Vooral Herman Posthoorn, die de taal van de jongeren opvallend goed sprak, zou ik in dit ver band willen noemen". Naast de activiteiten in juli organiseert het bureau Jeugd land ook nog evenementen in de herfstvakantie en de jaar lijkse intocht van Sint Nico- laas. Geen wonder derhalve dat zelfs de accu van de ener gieke Van Broekhoven wel eens leeg raakt. Naast tennis sen met ex-Feyenoordvoet- ballers als Coen Moulijn en Piet Steenbergen vormt het maken van verre reizen voor Van Broekhoven de voor naamste afleiding. „Het rei zen zit me in het bloed", zegt hij als het onderwerp ter spra ke komt. „Al toen ik vijftien jaar was ging ik met de vlees auto mee naar De Hallen in Parijs en daarna ben ik steeds verder weg gegaan. Samen met mijn vrouw probeer ik het toerisme voor te blijven. Zo zijn we al acht keer in India geweest, maar hebben we ook Borneo, de Filippijnen, China en Mongolië, Guatemala, het Amazone-gebied en grote de-, len van Afrika gezien". straatarm, maar als je met ze praat blijken ze juist heel ge lukkig te zijn en speelt geld en inkomen in hun leven een veel minder belangrijke rol". Meer in het algemeen vindt Van Broekhoven het belang rijk zich te verdiepen in de mensen en cultuur van het land waar hij naar toe gaat. „Ik ben ervan overtuigd dat het feit dat ik me van tevoren verdiep in een land en de taal me goed van pas is gekomen. Agressie heb ik op mijn reizen nauwelijks ervaren. Als je mensen in hun waarde laat en rekening met hun achtergron- *den hoidt is het contact mak kelijker gelegd en de onder linge sfeer een stuk aangena mer", zo besluit de jeugdcon sulent en wereldreiziger Van Broekhoven zijn gloedvolle monoloog. Reiziger Van Broekhoven omschrijft zich als 'reiziger'. „Ik wil we ten hoe de mensen in andere landen leven en daarvoor moet je enige moeite doen. Daarom hebben we ook gesla pen in ruimtes waar het kri oelde van de kakkerlakken en de spinnen en zijn we te gast geweest bij beruchte India nenstammen en koppensnel lers. In het koninkrijk Bhutan, een klein staatje in de Hima laya, heb ik een andere kijk op de ontwikkelingshulp gekre gen. Volgens onze normen zijn de mensen die daar wonen Slotfeest Traditiegetrouw staat het slotfeest van Jeugdland in het teken van een van de lan den die Van Broekhoven tij dens zijn verre reizen heeft aangedaan. Na Zuid-Ameri- ka, India en Indonesië is dit jaar Thailand aan de beurt. „Er komt een poort met mooie Boeddha-beelden, en met bloemen en (nep)slangen proberen we Thailand zo goed mogelijk te imiteren. Via allerlei spelletjes en ech te Thaise danseressen willen we de Schiedamse jeugd bo vendien te intesseren voor het Verre Oosten", zo ver meldt Van Broekhoven, die tevens onthult dat tijdens het slotfeest iedereen een gratis ritje op een olifnat zal kunnen maken. SCHIEDAM - De gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Delft en Spijkenisse moeten hun krachten bundelen tegen de aanleg van Rijksweg 19, de hieraan verbonden verbreding van de Beneluxtunnel en het doortrekken van de omstre den weg naar Oud-Beijerland. Alleen al op deze manier kan tegenspel worden geboden aan minister Maij - Weggen en Rijkswaterstaat. Dat stel len drie groeperingen die te gen de aanleg van de weg door Midden Delfland gekant zijn. In een gezamenlijke brief aan de colleges van B en W van de vier betrokken gemeenten pleiten met Comité Veront ruste Bewoners Schiedam in zake RW 19, het Comité Ver ontruste Bewoners Vlaardin gen inzake RW 19 en de werk groep stop RW 19 uit Delft voor een verregaande samen werking. "Tot op heden heeft iedere ge meente vanuit haar eigen visie op een bepaalde manier tegen de aanleg geageerd. Dit feit heeft tot nu toe niet tot enige wijziging van het rijksbeleid geleid, integendeel", stellen de briefschrijvers. "De minis ter overlegt wel met de ge- ipeente Rotterdam en de pro vincie over het'verkeers- en vervoersbeleid, doch betrekt de andere gemeenten in de re gio er niet bij. Er is maar één manier om hier doorheen te breken, namelijk het bunde len van de krachten. Te zamen vertegenwoordigen de vier ge noemde gemeenten maar liefst 300.000 inwoners." Voorgesteld wordt de Struc tuurschets Openbaar Vervoer van de gemeente Schiedam als uitgangspunt te nemen voor een gezamenlijk alternatief openbaar vervoerplan. De ge meente Delft heeft al eerder laten weten in te stemmen met het Schiedams initiatief. De actievoerders zien in een gemeenschappelijk actie van de gemeente goede kansen. "Omtrent het alternatieve vervoersplan kan aan de mi nister om een voor beroep vat bare beslissing worden ge vraagd. Bij een afwijzende re actie van de minister hebben de gemeenten dan de moge lijkheid tot het indienen van bezwaarschriften", zo stellen de briefschrijvers. In hun brief aan de colleges van B en W wijzen de tegen standers van Rijksweg 19 er op dat verdeeldheid nadelig is. Als voorbeeld wordt ven de reconstructiecommis sie Midden Delfland. "Door haar innerlijke ver deeldheid heeft de RC-com- missie slechts beperkt tegen spel kunnen bieden tot het be houd van Midden Delfland als groen buffer tussen de Rotter damse en Haagse agglomera ties. Wij hopen dat de be stuurders en de bevolking van onze gemeenten over tien jaar niet eveneens tot de conclusie moeten komen dat door ge brek aan bestuurlijke samen werking rijksweg 19 en nog andere omstreden zaken zoals Nieuw-Zestienhoven en het transportcentrum te Maas land over ons zijn heengeko- men." "Bestuurlijke samenwerking is nodig, hard nodig!Wij ver zoeken u dan ook de mogelijk reeds bestaande kontakten voor met name dit punt te in tensiveren", aldus de actie voerders. Acties, zoals op 21 april (foto), hebben nog niet tot enige wijziging van het rijksbeleid geleid. De koepel in het Julianapark SCHIEDAM - De karakteris tieke koepel in het Juliana park wordt opgeknapt. Sinds een schildersbeurt acht jaar geleden is er niets meer aan het bouwwerk gedaan en daarom is het enigszins ver vallen. Pogingen om de koepel en de pergola aan derden uit te ge ven zijn tot op heden niet ge lukt. Reeds in 1984 heeft het toenmalige college besloten een bestemming te geven aan de koepel. Even heeft het er naar uitgezien dat een Petan- que-vereniging het terrein in gebruik zou willen nemen. De Vlaardingse vereniging heeft hier echter van afgezien. Om de koepel nu toch te behouden zal het bouwsel voor 50.000 gulden worden opgekalefa terd. INBRAAK Twee woningen aan de Van Oldenbarneveltstraat zijn het afgelopen weekeinde bezocht door ongenode gasten. Beide hui zen zijn overhoop gehaald door inbrekers. De buit is nog niet be kend. De bewoners van één van de met vakantie. INBRAAK Bij groente- en fruithandel Hofland in het Hof van Spaland is in het weekeinde geprobeerd in te breken. Onverla ten hebben met een trottoirtegel de glazen deur ingegooid. De schade bedraagt ruim 1300 gul- INBRAAK— De A-markt in de Aleidastraat is in het weekeinde het doelwit geweest van inbre kers. De dieven zijn via een i aan de voorzijde het pand binnen geklommen. De daders zijn vi schijnlijk in hun werk gestoord want hoewel ze een partij goede ren hadden klaargezet om mee f nemen, wordt er niets vermist. Alarm ALARMNUMMER: 06-11 voor elke seconde die telt. Medische dienst KRUISWERK NIEUWE WATER WEG-NOORD: Kantoor: Van Swin- densingel 40, tel. nr. 4739900. Be reikbaar ma. t/m vr. van 09.00-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn Van Swindensingel 40, ma. t/m vr. van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. nr. 4706177, ma. t/m vr. van 09.00-13.00 uur. Ver pleegkundig telefonisch spreekuur van ma. t/m vr. van 12.00-13.00 uur; Schiedam-Noord: tel. nr. 4706177. Schiedam-Oost, Centrum en Nieuwland: tel. nr. 4739900. Schiedam-Zuid: tel. nr. 4263129. Schiedam-West: tel. nr. 4261915. Weekenddienst informatie: tel. nr. 4602611 TANDARTSEN: Per 1 jan. tandarts- spoedgeval spreekuren voor in het weekend van vrij17 uur tot ma.morg. 8.00 uur en in de avonduren bereik baar via telefoonnummer 01 O' ER.B.O. Elk weekenddienst Schie- land Ziekenhuis, gebouw Stadhou derslaan 98, tel.: 4733733. STICHTING KRAAMCENTRUM MAASSTEDEN INTERKRUIS: 2e en 4e woensdag v.d. maand van 2-3 uur van Swindensingel 40. Groenoord en Kethel: elke 1e en 3e donderdag v.d. maand van 2-3 uur wijkgebouw Bach plein. IN VERWACHTING? Kraamcentrum Maassteden, Schie- damseweg 99, 3134 BE Vlaardingen, tel. 010-4342867, voor directe hulp dag en nacht. Voor het bespreken van kraamhulp of informatie kunt u terecht op een van onze spreekuren, waarbij u recht streeks van een kraamzorgverpleeg- kundige adviezen en informatie kunt krijgen. Alle tijden zijn van 14.00- 15.00 uur. Schiedam: Van Swindensingel 99: elke 2e en 4e woensdag v.d. maand; Vlaardingen: Schiedamseweg 99: elke maandag. Wilt u of kunt u van deze spreekuren geen gebruik maken, dan kunt u tel. aanmelden elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00 11.00 ui vragen t< HUISARTSENGROEP DE GORZEN/ NIEUWLAND: Voor spoedgevallen, tel. 426.78.31 DIERENARTS: Dhr. De Kaper, Jan Steenstr. 39, tel. 426.82.34, Dhr Vi- see, Schiedamseweg 41d, tel. 470.40.22, Dhr. v. Eerd, Schoolstraat 7/Warande 99, tel. 473.48.19. Dhr. J. Veltenaar, tel. 010-471.07.15. VLAARDINGEN De Vereniging Tegen Milieu bederf (VTM) doet de laat ste tijd van zich spreken. Onlangs kwam de vereni ging in het nieuws door het onderzoek naar meerlingen in Vlaardingen, waarop zij bij de gemeente heeft aan gedrongen. Ditmaal zoekt voorzitter Boerma de pu bliciteit met een onderzoek naar lozingen van kwikres ten door tandartsen. De hoeveelheid kwik die jaar lijks bij tandartspraktijken als afval vrijkomt, is ongeveer zesduizend kilo. De kwiklege ring amalgaam komt namelijk voor in vullingen van tanden en kiezen. Het amalgaamslijp- sel komt vrij bij het uitboren van oude vullingen en wordt geloosd op de gemeentelijke riolering. Daarnaast worden de grovere resten door de tandartsen verzameld en mee gegeven aan opkopers. Tandartsen zijn niet verplicht om afgifte van deze stoffen te melden aan het ministerie. Wel is de ontvanger verplicht de ontvangst te melden, maar uit onderzoek is gebleken dat het leeuwendeel van de amal- gaamresten illegaal wordt af gegeven. Het amalgaam is door de EEG echter wel op de zwarte lijst van stoffen ge plaatst die niet opzettelijk in het milieu mogen worden ge bracht. zijn om de gang van zaken van dit soort vervuiling te inven tariseren. Zo hebben twintig tandartsen vorig jaar een brief en een vragenlijst ontvangen van de gemeente Vlaardingen. Ook kregen zij de informatiefolder 'Milieuveilig omgaan met che misch afval' toegestuurd. Daarop volgde een bezoek van een milieuambtenaar die een toelichting gaf op de stoffen die niet conform de Wet Che misch Afval mogen worden afgegeven. Nadat de resultaten van de enquête bekend waren, zijn de tandartsen hiervan schrifte lijk op de hoogte gesteld. Ook werden zij gewezen op de mo gelijkheid gebruik te maken van amalgaam-afscheiders waardoor 99 rocent van deze kwiklegering uit het riool wordt gehouden. In ieder ge val één tandarts in Vlaardin gen bleek een dergelijk appa raat te gebruiken, zo melden de VT-onderzoekers, die in hunrapportage concluderen dat 'men in Vlaardingen bezig is met de bestrijding van rioolwatervervuiling door Enquête Ook in de Vlaardingse lo zingsverordening riolering wordt het lozen van kwik ver boden genoemd. De vrijwilig- sters van VTM, Ellen Blumen- stock en Joke Benjamins, heb ben zich gebogen over de rioolwatervervuiling via tandartsenpraktijken ter plaatse. Uit navraag bleek dat er in het Rijnmondgebied reeds stappen ondernomen De milieuambtenaar van de gemeente zal namelijk in au gustus/september 1990 we derom een bezoek brengen aan de tandartsen. De VTM belooft vinger aan de pols te houden en in het najaar con tact te zoeken met de gemeen te over de stand van zaken. Overigens is de Vereniging Tegen Milieubederf van plan een soortgelijk onderzoek naar lozingen van kwikresten door tandartsen in andere ge meente in het Rijnmondge bied te doen. Daarnaast zal in Vlaardingen onderzocht wor den hoe andere bedrijfstakken met hun chemisch afval om gaan, zoals foto-ontwikke laars, spuiterijen, tectyleerbe- drijven, drogisten en apothe- VLAARDINGEN— De ge meente Vlaardingen is niet van plan nogmaals een bijdra ge over te maken op de reke ning van de organisatoren van 'Earth Day', de eerder dit jaar gehouden verkeersmanifesta- tie op het zandlichaam tussen Vlaardingen en Schiedam. Hoewel de dag volgens de ini tiatiefnemers een succes is ge worden, is er één grote onver wachte tegenvaller; er is een financieel tekort van vierdui zend gulden. De gemeentebe sturen van Vlaardingen, Schiedam en Delft ontvingen enige tijd geïeden dan ook een verzoek om alsnog in de bui del te tasten en nogmaals mi nimaal duizend gulden over te maken. In het voorlopige antwoord aan de organisatoren van de Nationale Milieu Aktiedag staat: „Hoewel wij, zoals uit onze eerdere toezeggingen al mocht blijken, positief staan tegenover de door u gevoerde actie zien wij geen aanleiding om, mede gelet op de financië le situatie van onze gemeente, na onze eerste bijdrage aan uw verzoek om een aanvullen de bijdrage tegemoet te kor De manifestatie op het dijklichaam waar de omstreden Rijksweg 19 over heen komt te liggen was een succes, maar er is wel een tekort van vit>rthii7end out/ten

De Havenloods | 1990 | | pagina 3