Raad krijgt laatste woord over bedrilvenpark DE HAVENLOODS Gezellige drukte bij WV-kantoor Stars and Stripes in Plantage College neemt begin augustus beslissing Auto's in brand gevlogen Familiedrama in Nieuwland Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I De raad zal zich waarschijnlijk over de vestiging uitspreken veruilende bedrijven op het WF-terrein mogen de Van Manenstraat. geleden uitvoerig op televi sie is belicht in onder andere het programma Ontdek je plekje is volgens haar nog steeds te merken. „Zoiets werkt nog heel lang door. De mensen hebben indertijd een leuke indruk van de stad ge kregen". De tendens dat steeds meer buitenlanders Schiedam be zoeken, zet zich zoals het zich nu laat aanzien ook dit jaar door. „En het gaat dan om vele soorten buitenland se toeristen. We krijgen hier van alles: Scandinaviërs, Italianen, Fransen, Engel sen", aldus Schuitman. Het echte toeristenseizoen moet nog beginnen maar de medewerkers van de VW hebben het al druk. SCHIEDAM Bij het WV- kantoor aan de Buitenha venweg is het een gezellige drukte. Het echte toeristen seizoen moet nog beginnen maar de medewerkers van de VVV hebben al menig buitenlandse en binnenland se bezoeker van Schiedam te woord gestaan. Veel toeristen die de Bran- dersstad aandoen, komen voor het historische cen trum. „Ze willen vooral de omgeving van de Lange Ha ven zien en de imposante molens", vertelt VW-mede- werkster Marti Schuitman. Dat Schiedam enkele jaren EDITIE 9, DINSDAG 24 JULI 1990, 39e JAARGANG, Nr. £0 Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Man overvallen SCHIEDAM Een tas met daarin de dagopbrengst van een autohandel is de buit van een overval vrijdagavond op de Lange Haven. De 59-jarige eigenaar werd bij zijn auto overrompeld door een man met zwarte integraalhelm. Na een korte worsteling slaagde de overvaller er in met de tas met een nog onbekend bedrag te ontkomen. Pogingen om met een speurhond de dader op te sporen zijn mislukt. SCHIEDAM In een woning in de Ampèrestraat is vrijdag avond rond tien uur brand Uitgebroken. De oorzaak was een omgevallen petroleumstel. De gealarmeerde politie heeft een deur moeten intrappen om de 73-jarige bewoner uit de woning te halen. De verwarde man is mee naar het politiebu reau genomen. Door kordaat optreden van de brandweer is de schade beperkt gebleven. A Tweemaal goud voor Willem Noorduin Directeur GAB: 'Economische si- I tuatie rondweg gun- 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Auto tegen tunnelwand SCHIEDAMEen 35-jarige inwoner van Spijkenisse is vrijdagmorgen met zijn auto met aanhanger tegen de muur van de Beneluxtunnel beland. De man was aan het slingeren geslagen omdat hij zijn aan hanger te zwaar had geladen. In plaats van de toegestane 750 kilo had de inwoner van Spijkenisse voor ruim twee ton aan materiaal achter zijn auto hangen. SCHIEDAM Het college zal er waarschijnlijk voor kiezen de beslissing over het bedrijvenpark Vijfcslui- zen op het terrein van Wil- ton-Feyenoord door de ge meenteraad te laten ne men. Dit verwacht wet houder Bart de Leede. In eerste instantie was het college van plan zelf een besluit te nemen. Nu zoals het zich laat aanzien een meerderheid van de raad tegen de vestiging van ver vuilende bedrijven is, zal de raad toch het laatste woord krijgen. De definitieve beslissing over de te volgen procedure wordt begin augustus door het colle ge genomen. „Mijn indruk is dat het college er voor zal kie zen een voorstel aan de raad te richten. Gezien de advisering door de verschillende raads commissies ligt dat voor de hand. Dit is ook mijn invals hoek", zegt De Leede. De mogelijke vestiging van vervuilende bedrijven kwam in de belangstelling te staan door de hinderwetaanvrage van het overslagbedrijf Mine ral Service bv. Dit bedrijf wil op het nieuw aan te leggen bedrijvenpark onder andere mineralen gaan 'kraken'. De bewoners van de omliggende wijken zijn fel gekant tegen de komst van het bedrijf omdat ze vrezen voor nog meer luchtvervuiling en lawaaio verlast. Steun De actievoerders kregen in de raadscommissievergaderin gen vlak voor de vakantie de steun van een meerderheid van de raad. Geen vervuilende bedrijven op het voormalige Wiltonterrein, zo is het pa rool. Alleen de PvdA wil zoge naamde categorie vier-bedrij- ven niet bij voorbaat uitslui ten. Intussen loopt de procedure van de hinderwetaanvraag door Mineral Service gewoon door. Wethouder De Leede zegt nog niet te weten wat hiervan de uitslag zal zijn. „Ik kan dat nog niet beoordelen. Het is nog wachten op een rapport over de verwachte stofuitstoot en dat rapport zal van cruciaal belang zijn", al dus De Leede. Consequenties Maar zelfs al zou het bedrijf een hinderwetvergunning krijgen dan nog is het niet ze ker dat het op het nieuwe be drijvenpark wordt toegelaten. „De centrale milieudoelstel ling van het plan is dat de vestiging van een bedrijf geen negatieve gevolgen mag heb ben voor de bestaande milieu situatie. Er kan geen sprake zijn van de komst van een be drijf die de huidige milieube lasting vergroot. Het vaststel len van voorwaarden door de raad kan consequenties heb ben voor Mineral Service. De situatie kan ontstaan dat het Geen vakantie voor inbrekers SCHIEDAM Firma Hout- land aan de Westfrankeland- sestraat is donderdagnacht het doelwit geweest van in brekers. Om binnen te komen is een deur geforceerd maar uit de winkel wordt niets ver mist. Bij een andere winkel in dezelfde straat hebben inbre kers donderdagnacht meer succes gehad. Uit het pand verdween een partij kleding ter waarde van duizend gul den. Uit een woning in de Rozen- burgsestraat is een geldkist met enige duizenden guldens en een partij sieraden verdwe nen. De dieven zijn donder dagnacht door een keuken raam de woning binnenge drongen. Ook een poging om in te bre ken in de poffertjeskraam op het Emmaplein is vrijdag nacht op niets uitgelopen. In brekers probeerden een ruit uit de sponning te lichten maar slaagden hier niet in. De schade bedraagt duizend gul den. SCHIEDAM Een stralend zonnetje en de klanken van Sousa's Stars and Stripes in de Plantage. De American Musical Ambassadors deden zaterdag Schiedam weer aan. nodiging van de Rijnmond band en de gemeente. Dat Schiedam één van de laat ste plaatsen was die voor ver trek naar huis werd aange daan, was goed te merken. De studenten, die 's morgens een bezoek hadden gebracht aan Amsterdam, maakten in de muziektent in de Plantage een vermoeide indruk. Toch geno ten veel Schiedammers van het openluchtconcert. „Dit moet meer gebeuren", aldus een omstander. „We hebben toch genoeg orkesten in Schie dam...". /ïmcriMumi muuKien een vermoeiae indruk. SCHIEDAM Kortsluiting is de oorzaak geweest van het spontaan in brand vliegen van de Citroen zaterdag om 13.00 uur bij de afrit van rijksweg 20. De 25-jarige bestuurster uit Nieuwerkerk aan den IJssel werd door omstanders geholpen bij het bedwingen van de brand. Later op de dag moest de brandweer nogmaals uitrukken om een autobrand te blussen. Ditmaal was een Lada op de Vlaardingerdijk in brand gevlogen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. SCHIEDAM In de Van Maanenstraat heeft zich za terdagnacht een familiedrama afgespeeld. Een 32-jarige man belde omstreeks middernacht zijn familie op met de bood schap dat hij zijn partner om het leven had gebracht. De politie trof in de Van Maanen straat inderdaad het levenloze lichaam van de 27-jarige vrouw aan. Het slachtoffer was door verstikkirm om hot leven gekomen. Pogingen om de dader op te sporen liepen op niets uit maar na enkele uren werd langs het trein- baanvak Rotterdam-Hoek van Holland het ontzielde lichaam van de man gevonden. De po litie vermoedt dat de man zich na zijn daad voor de trein heeft geworpen. De oorzaak van het drama moet volgens de politie in de relatiesfeer Ieder jaar maakt het uit ruim honderd man en vrouw be staande studentenorkest een toernee door Europa. In drie weken tijd worden plaatsen als Parijs, Lugano, Innsbruck, Berchtesgaden en Londen aangedaan. Al jarenlang be zoeken de Amerikaanse stu denten ook Schiedam op uit- Rechercheurs stellen een onderzoek in in bedrijf wel een hinderwetver gunning heeft maar gezien de overlast die het kan veroorza ken niet op het bedrijvenpark wordt toegelaten", Leede. SCHIEDAM - De gevreesde iepenziekte zal zoals het er nu naar uitziet dit jaar geen epi demische vormen aannemen. Hoewel medewerkers van de plantsoenendienst sinds eind mei zo'n 35 aangetaste iepen hebben omgezaagd, blijft dit aantal duidelijk achter bij en kele jaren terug toen vele tien tallen iepen het loodje legden. Op het zogenaamde vogelei land in het Beatrixpark zijn de afgelopen weken vijf mo numentale iepen omgezaagd. Enkele andere iepen zijn be handeld maar ook voor deze bomen wordt gevreesd. De omgezaagde bomen worden zo snel mogelijk afgevoerd naar de vuilverbrandingsinstalla tie van de AVR. Zo wordt ge probeerd te voorkomen dat de ziekte zich verder verspreid. De iepenziekte wordt veroor zaakt door een schimmelsoort die het vatenstelsel van de iep verstopt. Hierdoor kan de boom geen water meer opne men en droogt zo uit. Aange taste iepen zijn dan ook te herkennen aan verdorde bla deren. De schimmel wordt overge bracht door een keversoort. De kevers vliegen van boom tot boom en verspreiden zo de schimmel. De larven van de kever brengen de schimmel tot diep in de boom. De aangetaste iepen worden zoveel mogelijk vervangen door exemplaren die beter te gen de ziekte bestand zijn. Om verspreiding van de ie penziekte te voorkomen wordt iedereen die een zieke iep ziet gevraagd dit door te geven aan de afdeling plantsoenen van de gemeente, telefoon 4260.500. Het vogeleiland in het Beatrixpark

De Havenloods | 1990 | | pagina 1