SW-voorzitter John van Dijk: 'Het grote werk gaat beginnen* Duivenliefhebber over enkele jaren een bezienswaardigheid' Winterstop ingekort voor voetballers lm I^i»cwwgci'wK Oud en nieuw Schiedams Nieuwsblad NweYlaardingse Courant JiiJ Indeling Viking CAO voor sportsector Fair play- agenda HVO oefent Invalide sporters terug uit Assen Aankoopbeleid gericht op de toekomst sspaarbai SCHIEDAM— De nieuwe contractspelers zijn Michel Vonk en AZ, Orlando Sa muel Trustfull van Haarlem, Jerry Simons was amateur, Jan Mulder van Feyenoord, Brian Mo Ajok van SW- jeugd, Warry van Wattum van Excelsior, Lloyd Kam- meron van PSV, Joop Hiele van Feyenoord, Peter Ba- rendse van BW Den Bosch, Maarten Admodikoro van SW-jeugd en Carlo L'Ami definitief over van Excelsior. Vertrokken zijn Hans Loo- vens, afgekeurd en jeugd trainer SVV, Ton Rietbroek naar Dordrecht'90, Piet Tol naar Volendam-amateurs, Peter van Velzen wordt trai ner SW 2, Chris Verkaik naar AZ, Ab Plugboer naar FC Utrecht, Frank Roosa naar UVS en Winston Bogar- de heeft zijn contract nog niet getekend. VLAARDINGEN/SCHIE DAMDe winterstop van voetballers zal het komend seizoen in vergelijking met de afgelopen jaren korter zijn. Dit onderwerp blijft in de voetballerij veelbespro ken. Wel of geen winterstop, een korte of lange winter- pauze, dat zijn vragen waar mee bestuurders, trainers en spelers zich dikwijls bezig houden. De KNVB heeft onlangs on der de amateurclubs een en quête gehouden en uit de re acties blijkt wel, dat dit on derwerp leeft. Van de 1688 aangeschreven verenigingen Zij konden hun voorkeur uitspreken voor handhaving van de huidige regeling, of inkorten met één, twee of drie weken. 665 Clubs wil den liever een kortere win terstop. Uiteindelijk is geko zen voor een kortere winter- pauze, die loopt van kerst mis tot en met het tweede volle weekeinde in januari van het volgend jaar. Onderzocht zal worden of de extra speelruimte kan wor den benut om de praktische problemen met betrekking De winterstop voor de voetballers is het komende seizoen ingekort. tot het spelen van een wed- en de krokusvakantie weg te strijd in de carnavals-week nemen. DINSDAG 31 JULI 1990 31-492 Marcel van der Net haalt uit in het oefenduel tegen Dordrecht'90. SW won met 2-1. SECRETARIS Jasper Quak zal Gerard Bastiaans als secretaris van de voetbalvereniging Fortuna opvolgen. Quak is vanaf zijn jeugd lid van de club en heeft inmiddels in alle selectieteams ge speeld. De laatste jaren was hij betrokken bij trainingen en coa ching van het hoogste Al-junio renteam. Feike Waqué op Bloemenmarathon SCHIEDAM Evenals vorig jaar heeft Feike Waqué leef tijdsdispensatie gekregen om deel te nemen aan de interna tionale Bloemenmarathon voor rolstoelers. De jeugdige Schiedammer, de jongste wheeler die het 300 kilometer lange traject ooit heeft afgelegd, doet voor de tweede maal mee aan het duursportevenement. Hoewel hij reeds vorig jaar sterk pres teerde, zijn de verwachtingen voor deze editie hoger gespan nen. Hiertoe heeft vooral de aanschaf van een nieuwe ra- cestoel bijgedragen. Tijdens deze meerdaagse wed strijd wordt, zoals in de Tour de France, gestreden om de gele en de bolletjes trui. De proloog is zaterdag 4 augustus in Rijnsburg. Een dag later beklimmen de wheelers onder andere de Slingerberg in de etappe van Maastricht naar Klimmen. Op 6 augustus staan de beruchte Cauberg en Fromberg op het programma. De finish ligt in Noordwijk en wordt op zaterdag 11 augus tus overschreden. VLAARDINGEN De man- nenploeg van de waterpolove- reniging Viking moet het in het nieuwe seizoen in de lan delijke derde klasse opnemen tegen RZW, Spartaan, Bara- cuda, Stormvogels, AVZV, ZCR, Raket, Wiekslag, Lan- singh, Hieronymus en BZC. Speelde de ploeg vorig seizoen de thuiswedstrijden in het Delftse Kerkpolderbad, het komend seizoen worden de thuiswedstrijden in het Ba- rendrecht gespeeld. Het Kolpa-bad is niet ge schikt voor het spelen van wedstrijden voor de landelijke competitie. Toernooi voor jonge voetballers VLAARDINGEN De Vere niging Oecumenische Jeugd organiseert op dinsdag 7 augustus een straatvoetbal toernooi op het veld bij het clubhuis 't Trimpad voorheen het eerste veld van de voetbal vereniging De Hollandiaan in het Nieuwelantpark. Het straatvoetbaltoernooi staat open voor jongeren in de leeftijd van 7 tot en met 10 jaar en van 11 tot en met 14 jaar. Voor verdere informatie kan men terecht bij het secretari aat van de V.O.J, tel. 4357396. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Het personeelsbe stand van de sportbonden heeft sinds kort een eigen col lectieve arbeidsovereenkomst. Het betreft hier een mini- mum-CAO, hetgeen betekent dat in gunstige zin voor de werknemers van deze CAO mag worden afgeweken. De CAO is afgesloten tussen de WOS (Werkgeversorgani satie in de Sport), waarbij zich 44 sportorganisaties heb ben aangesloten en de BWS (Bond voor Werknemers in de Sport). De overeenkomst geldt voor ongeveer 1200 mensen. De eerstkomende stap is het aanvragen van een Algemeen verbindende verklaring bij het ministerie van sociale za ken. Na toekenning hiervan zullen ook de sportbonden en -raden die niet zijn aangeslo ten bij de WOS, verplicht worden zich te houden aan de toepassing van deze CAO. Sparta te gast bij Deltasport SCHIEDAM De nieuwe voetbalvereniging Deltasport opent op maandag 6 augustus het seizoen officieel met een oefenwedstrijd tegen de Rot terdamse eredivisieclub Spar ta. Vooraf wordt het nieuwe te nue, geschonken door shirt- sponserTodays Fashion sportware, gepresenteerd. Het geheel wordt muzikaal om lijst. De Vlaardingse voetbal vereniging gaat qua ledental prima van start. Voor het ko mende seizoen werden 17 se niorenteams, 12 jeugdelftal- len, 2 vrouwenploegen en een vrouwenzaalteam ingeschre- VLAARDINGEN/SCHIE- DAMIn de boekhandel is de inmiddels bekende NSF schoolagenda 1990/1991 weer verkrijgbaar. De fair play-agenda, met kleurenfoto's, interviews o.a. met Hans van Breukelen en volop informatie over sport, voeding, kleding en gedrags regels kost 12,50. De teksten in de agenda zijn 'op maat' geschreven voor de school jeugd van de bovenbouw. De schoolagenda is te verkrij gen bij alle Bruna-vestigin- gen, Vroom en Dreesmann, De Bijenkorf en de Kluwer-boek- handels in Nederland. Voor sportclubs heeft uitgever Heintges Retail in Son en Breugel speciale kortingen. VLAARDINGEN— Voetbal vereniging HVO heeft het oe fenprogramma rond: zaterdag 4 aug. Rijsoord-HVO (14.30 uur); dinsdag 67 aug. HVO- TOGR (19.00 uur); zaterdag 11 aug. Smitshoek-HVO (14.30 uur); dinsdag 14 aug. HVO-Xerxes (19.00 uur); za terdag 18 aug. ASWH-HVO (14.30 uur); dinsdag 21 aug. Martinit-HVCO (beker, 18.30 uur). Van donderdag 23 tot en met zaterdag 25 augustus beleg gen de Vlaardingers een trai ningskamp in het Noordbra bantse Dongen. Tijdens deze stage wordt een duel tegen Olympia'60 gespeeld. Op dinsdag 28 augustus staat de tweede bekerronde op het programma en de competitie start op zaterdag 1 september. VLAARDINGEN De voet balvereniging Fortuna begint op 5 augustus met de voorbe reiding op het nieuwe seizoen met een oefenwedstrijd in en tegen Naaldwijk. De oefenreeks ziet er verder als volgt uit voor de zondag tweedeklasser: 8 augustus Fortuna-RHS, 12 augustus Fortuna-Feijenoord, 15 augustus DVO-Fortuna, 23 augustus Fortuna-Concordia en de reeks wordt besloten op 26 augustus met een wedstrijd aan de Marathonweg tegen Groeneweg. De Vlaardingse ploeg ver werkt in het weekeinde van 17 augustus tot en met 19 augus tus een trainingskamp. Nadat de voltallige selectie zich aan de fotografen had ge presenteerd, verwelkomde het bestuur en de technische staf afgelopen vrijdagmiddag de samengeschoolde pers om openheid van zaken te geven omtrent het komende seizoen. In sportief opzicht krijgen de mannen en trainer/coach Dick Advocaat en technisch direc teur Wim Jansen de opdracht mee om minimaal één punt per wedstrijd te pakken. "Met dit spelersmateriaal een haalbare zaak", zegt Van Dijk. „Bovendien hebben we een erg jonge groep, waarvan bijna iedereen een drie-jarig contract heeft. Wij kijken dus duidelijk naar de toekomst en willen continuïtiet", vervolgt hij zijn betoog. Van Dijk heeft in dat kader de tandem Advo caat/Jansen de opdracht gege ven spelers boven de dertig niet aan te trekken, waarop doelman Hiele een uitzonde ring maakt omdat Van Dijk hem wel erg graag op Harga wilde hebben. „De bedoeling is dat we binnen twee drie jaar in de subtop spelen met attractief voetbal", aldus SW-goeroe Van Dijk, in wiens ogen SW een aanwinst voor de ere-divisie is en 'een beetje uniek gaat worden'. Uitverkocht Vorig jaar was het budget van de Schiedammers 2,8 miljoen, voor het komende seizoen is 4 miljoen uitgetrokken. Van dat bedrag zal 2,4 miljoen uit sponsorgelden komen, de rest uit de recette die beraamd is op een totaal van 80 duizend toeschouwers. Het gaat SW zakelijk voor de wind. Van de 400 beschikbare 'business-se ats' in het stadion is al ruim de helft verkocht, waaraan Van Dijk toevoegt dat Feyenoord er vorig seizoen slechts 100 kwijtraakte. Ook de bordre clame is vrijwel uitverkocht zodat penningmeester Ton Krijnen weinig slapeloze mo menten kent, of het moet de 10 miljoen zijn waarop het nieuw te bouwen stadion is beraamd. De plannen van uitvoerder Ballast Nedam zijn in een ver gevorderd stadium en een eventuele bouw zou slechts acht maanden in beslag ne men zodat aan de eisen van de KNVB dat het nieuwe stadion voor aanvang van het seizoen 1991/92 gereed moet zijn, kan worden voldaan. Deze week heeft Van Dijks financiële brein Krijnen een gesprek met B&W van Schiedam. „Maar we praten hier wel over een investering van 10 miljoen, dus we gaan niet overhaast doen", reageert Van Dijk op de KNVB-eis dat het defini tieve plan voor 1 september op tafel moet liggen. Lastig pakket Van Dijk voelt zich wel erg aan het lijntje gehouden door de KNVB. SW is wat betreft het spelen in de Kuip rond met stadion-directeur Van Kalken, de politie, B&W van Schiedam en ook burgemees ter Peper van Rotterdam. „Maar", vervolgt Van Dijk, „van de KNVB horen we maar niets. Ze houden daar zeker van lange vakanties". Het sectiebestuur bevindt zich evenwel in een lastig pakket. De gemeente Rotterdam stuurde de KNVB onlangs een brief waarin zij stelde dat SW haar thuiswedstrijden slechts dan in de Kuip mag spelen, als Feyenoord gelijk tijdig elders acteert. In de praktijk is dat echter voor de risico-club uitgesloten zodat een uitwijking naar zondag- 9 Afgelopen vrijdag presenteerde het vernieuwde SW zich in de Rotterdamse Kuip. middag noodzakelijk lijkt, ware het niet dat Sparta en Excelsior protesteren tegen de onrechtvaardige concurrentie van de Schiedamse vereni ging- Van Dijk betreurt de onvrede bij Sparta en zoals hij noemt 'huilebalk Excel sior'. „Het feit dat zo'n uniek stadion maar één keer in de twee weken gebruikt mag worden is toch je reinste kapi taalvernietiging, en dat geldt in feite voor ieder Nederlands stadion behalve Nieuw Gal genwaard". Enig alternatief, mocht de KNVB het stadion tot verboden gebied bestem pelen, is er niet. Harga is door burgemeester Scheeres afge keurd voor ere-divisie voet bal, en het Sparta-kasteel is na uitlatingen van Sparta- voorzitter Floor Bouwer over Van Dijk en SW uitgesloten. „We zitten niet geheel 'on spe aking terms' meer", zegt Van Dijk met enig cynisme. Premie-regeling Dan ligt daar nog het pro bleem rond de openingswed strijd SW-Feyenoord. De KNVB heeft plannen om deze wedstrijd om te draaien om dat het duel te emotioneel be laden zou zijn. Van Dijk snapt er niets van: SW-Feyenoord mag niet, omdat de politie bang is voor rellen, maar bij F eyenoord-S W geldt dat niet". Aanstaande vrijdag keert competitieleider Huij- bregts terug van vakantie en dan zal ongetwijfeld een be slissing moeten vallen. Vast staat wel dat de 'friendly' ont moeting tussen SW-Barcelo- na in de Kuip wordt gespeeld op woensdag 8 augustus. John van Dijk heeft met pen- nigmeester Krijnen in navol ging van afgelopen seizoen voor de spelers een premiere geling in petto. „Als je de ba sissalarissen matigt en pre mies in het vooruitzicht stelt, krik je de motivatie op". Per punt pakken de spelers 300 gulden. Hoe meer punten des te groter de premies, zodat bo ven de 40 punten (goed voor Europees voetbal) een slordi ge 1200 gulden per punt wordt uitgekeerd. Van Dijk hoopt dan ook dat er veel moet wor den uitgekeerd. Opzienbarend is wel het ver trek van links-back Ab Plug boer. Tegen de wil van Jansen in besloten Van Dijk en Advo caat hem aan FC Utrecht te verkopen. „Normaal kiezen we niet voor financiële belan gen boven sportieve, maar mét Jan Mulder achter de hand was de 325 duizend die we van Utrecht kregen een goede deal", aldus Van Dijk. Mul ders zaakwaarnemer Hans Van Heelsbergen betaalde de helft van zijn transfersom en bovendien een deel van zijn salaris. Van Dijk: „Hij kost ons dus maar 37500 gulden, voor dat geld mag 'ie best eens een bal slecht raken". Dat Wim Jansen het er niet hele maal mee eens was leverde geen bezwaar op. „Hij was toch met vakantie", lacht Van Dijk, „bovendien hadden we hem niet nodig, met Dick en mij waren er al twee voorstan ders". Willem Noorduin met zijn twee gouden medailles. Cor Chatelain inzetj was minder succesvol in Assen. SCHIEDAM Willem Noorduin, goed voor goud op de onderdelen kogelstoten en discuswerpen tijdens de We reldspélen in Assen, keerde afgelopen donderdag terug in zijn ouderlijk huis. De 23-ja- rige Schiedammer toont zich tevreden over zijn prestatie, maar is minder te spreken over de publiciteit die het eve nement in de landelijke pers kreeg. „In een TV-uitzending van een half uur werd er eerst een kwartier gekletst, dan lie ten ze de recreatieve sporten als zeilen en paardrijden tien minuten zien om tenslotte de echte sporten als zwemmen en aatletiek slechts een paar mi nuten te belichten". Cor Chatelain keerde zonder medailles huiswaarts. Het spel van de tafeltennisser kent progressie. „Bij vorige evene menten was ik al blij als ik één partij won, nu won ik er zes van de tien", aldus een tevre den Chatelain. De Luchtbode na 57 jaar opgeheven VLAARDINGEN— Met enige spijt in zijn stem laat voorzitter Kees van der Sar weten dat de postduiven vereniging De Luchtbode per 1 oktober van dit jaar wordt opgeheven. "Deze beslissing is natuurlijk niet zo maar genomen", zegt Van der Sar. "We praten daar eigenlijk al enkele ja ren over. Een aantal ont wikkelingen maakte het toch noodzakelijk deze be slissing te nemen". Kees van der Sar, al vanaf zijn zesde jaar betrokken bij de duivensport in Vlaardingen, ziet als grootste oorzaak van deze opheffing de vergrijzing binnen zijn club. "Het werk in de vereniging moet door steeds minder mensen worden uitgevoerd. En wil je een dui- venvereniging goed laten functioneren dan kost dat veel tijd. Het begint al woensdag of donderdag als de duiven worden opgehaald voor de vlucht. De inschrijving moet geschieden, maar ook moet een mandenwacht plaatsvin den, dit gedurende de tijd dat de duiven wachten op vervoer naar de lossingsplaats ergens in Europa. Daarnaast moet na de vlucht ook de uitslag weer verwerkt worden en blijft de verzorging van de duiven thuis ook de aandacht vra- De Luchtbode telt nu nog maar 24 leden. Van der Sar: "Wij zagen dat probleem vo rig jaar al een beetje aanko men en hebben toen als be stuur de leden voorgesteld een fusie aan te gaan met één van de twee andere in Vlaardingen nog functionerende duiven- clubs. De leden vonden dat echter geen goed idee, daar voor had de club te veel bin ding met het verleden. Financieel Ook financieel werd het voor De Luchtbode steeds moeilij ker het hoofd boven water te houden. "We huren een pand van de gemeente op de Korte- dijk, dat kost geld, maar ook ons verbruik van gas, water en electra drukte zwaar op de be groting. Dat alles is door die 24 leden niet meer op te bren gen. Het is jammer, omdat veel leden al vanaf hun jeugd lid zijn van De Luchtbode, al dus de voorzitter. De leden van De Luchtbode die hun hobby voort wilen zetten kunnen na 1 oktober terecht bij De Adelaar of Keer Weer. "Ook daar zien de be sturen het ledental teruglo- De Luchtbode werd in 1933 opgericht en bestaat dit jaar 57 jaar. "Een respectabele leeftijd voor een sportclub, jammer dat we er mee moeten stoppen. Een schrale troost is, dat landelijk gezien ook steeds meer duivenclubs ver dwijnen of gaan fuseren. De toeloop van jeugdleden staat bijna stil, omdat het beoefe nen van de duivensport erg veel tijd kost en daardoor de belangstelling naar andere sporten uitgaat", besluit Kees van der Sar. gen. Het ledental bij De Luchtbode zakte de afgelopen jaren snel. "Ook is het vaak de verande ring van huisvesting, die een duivenliefhebber noodzaakt een punt achter zijn hobby te zetten. In zijn nieüwe omge ving is het meestal niet meer mogelijk duiven te houden". 9 De leden van De Luchtbode voor het clubgebouw aan de Kortedijk. Op 1 oktober wordt definitief de deur dicht gedaan en bestaat de club niet meer. als een rode draad door het betoog van voorzitter Van Dijk heen. Minimaal één punt per wedstrijd moet haalbaar zijn volgens de praeses. Realiserend dat het geluk, maar ook de pech in een klein hoekje zit, wil Van Dijk niet te hoog van de toren blazen: „Als ik vorig jaar tegen de pers had gezegd dat we met 58 punten kampioen zou den worden, had iedereen gezegd: Rijd die Van Dijk even langs Delta". SCHIEDAM Kwamen er in het verleden slechts een handjevol journalisten af op de jaarlijkse perspre sentatie van SW, nu ver heugden het bestuur, de technische staf en de spe lers zich in de belangstel ling van de landelijke pers. De Kuip vormde weliswaar alvast het decor voor de rood-groenen, maar over de tijdelijke verhuizing naar Rotterdam-Zuid be- j staat nog altijd onzeker- heid. De problematiek liep

De Havenloods | 1990 | | pagina 3