WW Zwaluwen en Dundee United weten publiek te boeien Schaakclub Groenoord begint met simultaan John Woof onttroont Europees kampioen NweVlaardingseCourant Schiedams Nieuwsblad BEDANKT SWmist afmaker Gerard de Sterke maakt naam waar Toernooi bij Ursus Verlies Hermes DVS blijft zonder directe gevolgen Strafballen beslissen SSN-toernooi DINSDAG 14 AUGUSTUS 1990 33-492 SCHIEDAM Na het zomer reces begint schaakvereniging Groenoord op dinsdag 21 augustus met het nieuwe sei zoen. Men vangt aan met de traditionele schaaksimultaan, waarbij de clubkampioenen van het afgelopen seizoen het zullen opnemen tegen de ove rige leden van de club. Artie Verschoor is algemeen clubkampioen 1990, hij pro longeerde zijn titel, Ben Rik sen onttroonde veelvoudig ti telhouder John van Baarle en mag zich snelschaakkampioen 1990 noemen. De huidige ti telhouders hebben de uitda ging aanvaard en zullen op 21 augustus in het clublokaal aan de Van Sweelincksingel aantreden tegen de overige clubleden. Niet-leden kunnen, mits tijdig aanwezig, even tueel aanschuiven. Huldiging Voorts vindt op deze avond de huldiging van alle kampioe nen van 1990 plaats, te weten Arie Verschoor (hoofdgroep), Piet Sodderland (groep 1) Jan Verbiest (groep 2) en de 15- jarige Ludo Tysma (groep 3). Het standaardteam van Groe noord, dat zich het afgelopen seizoen royaal in de derde klasse van de KNSB hand haafde, start de competitie op 15 september met een thuis wedstrijd tegen Dordrecht. Er staan komen seizoen meer ontmoetingen met tegenstan ders uit de regio Rotterdam op het programma, zoals met SO'81, Spijkenisse en het ge promoveerde Ivoren Toren. In totaal schreef Groenoord dit seizoen vijf teams in voor de competities in KNSB- of RSB-verband. Huishoudelijk Tevens begint op dinsdag 28 augustus wederom de huis houdelijke competitie. De ver wachting is dat men aanvangt met een record aantal deelne mers. Het wedstrijdschema is zodanig opgemaakt dat nieu we leden eenvoudig op een passend niveau kunnen wor den ingedeeld. Ook de jeugd gaat weer van start. Evenals de ouderen vangt men aan met een simultaan. Deelnemers, ook niet-leden zijn welkom, dienen op 28 augustus om 18.30 uur aanwezig te zijn. Op dinsdag 4 september beginnen de schaaklessen en de jeugd- competitie. Het afgelopen sei zoen slaagden bijna alle deel nemers voor een KNSB-exa- men voor de jeugd. De reguliere clubavond is ge handhaafd op dinsdag, aan vang 19.00 uur in het clubge bouw de Boerderij aan de Véfi Sweelincksingel in Groe noord. Kano-dag Natsec VL AARDINGEN— Kanove reniging Natsec opent aan staande zaterdag haar deuren voor belangstellenden. Tij dens de open dag vinden van 10 tot 16 uur verschillende ac tiviteiten plaats. Onder begeleiding kan ieder een de diverse typen kano'é proberen. Op de hele uren worden kano-demonstraties gegeven. Dialezingen belich ten de avontuurlijke facetten van de kanosport. Bezoekers ontvangen een gratis kano- kaart van het Midden-Delf land gebied. Het clubhuis is te vinden aan de Vlaardinger Vaart, nabij café Vlietzicht. Voor meer in formatie: tel. 4707063. VLAARDINGEN— John Woof is zondag op het terrein van golfclub Broekpolder Europees kampioen voor professio nele golfleraren gewor den. Ook op de laatste dag bleef hij zijn naaste concurrent Garry Staf ford twee slagen voor. Tweevoudig Europees kampioen Russell Weir zakte op de afsluitende dag van de derde naar een zevende plaats. Na zijn teleurstellende pres tatie tijdens de vorige editie (buiten de top-tien om) haal de de Engelse Nederlander Woof ditmaal zijn sportieve gram. De op Golf Business Center Rijswijk (lesgevende) golfer woont al tien jaar in Nederland en is bovendien in afwachting van zijn natu ralisatie. Een Europese titel met een oranje tintje derhal ve. Woof had voor de 72 holes 286 slagen nodig, oftewel 6 onder par. Behalve de titel, een geldbedrag van 17 dui zend gulden, houdt de over winning tevens in dat Woof in september mag deelne men aan het toernooi om de PGA-cup in het Amerikaan se South-Carolina. Tijdens dit toernooi neemt een Euro pees (lees: Brits) team van tien professionele golflera ren het op tegen tien Ameri kaanse collega's. Deelname wordt als het hoogst bereik bare voor clubprofessionals beschouwd. John Woof bevond zich in 1985 ook al op het hoogste podium in Vlaardingen maar het evenement had destijds nog niet de status van Euro pees kampioenschap. In 1988 legde hij beslag op het zilver. Baanrecord De Engelsman Garry Staf ford eindigde evenals vorig jaar op de tweede plaats, sa men met de Fransman Geor gië Leven. Hun score van 288 slagen, 4 onder par, was altijd nog goed voor ruim tienduizend gulden. Beste Nederlander was Willem Swart. Hij eindigde met 297 slagen op een veertiende plaats. Roel Timmermans bezette met 304 slagen als tweede Nederlander de 23e stek. Van de favorieten stelde de Schot Craig Maltman de eer ste drie dagen teleur. Hij be gon de laatste dag met een score van plus 7, maar ves tigde zondag een nieuw baanrecord door een 65 te scoren. Deze 8 onder par bracht hem uiteindelijk nog een vijfde plaats. De slag vaardige Schot kwam tot zijn opmerkelijke prestatie dankzij twee 'eagles'. Het vorige record stond sinds vo rig jaar met 67 slagen op naam van de Amerikaan Jo nas Saxton. Van de debuterende Tsje chen eindigde Jiri Zavazal als hoogste. Zijn score van 314 leverde de Tsjechen een 31e plaats op. Zaterdag stond het Pro-Am toernooi op het programma. Winnaar werd het team van de Schot John Chillas met een netto-score van 115 sla gen. Het bezorgde dit team een bedrag van tweeduizend gulden. Een extra prijs voor degene die eenhole-in-one zou slaan hoefde niet uitge keerd te worden. De belangstelling voor het Europees kampioenschap voor golflera ren was groot. - Politie/Brandweer Vlaard.-Schiedam - Dierenambulance - en de Speurhond voor het uitgraven van onze Tekkel 'THOSCA' Joop en Yvonne SCHIEDAM Ruim twee weken voor het begin van de voetbalcompetitie lijkt SW nog geen pasklaar antwoord te hebben gevonden op het vertrek van 'pinch-hitter' Peter van Velzen. In het vriendschappelijke duel te gen Excelsior, afgelopen za terdag op Woudestein, kwam het gebrak aan sco- ringskracht pijnlijk naar vo ren. Zowel Jimmy Simons als Virgil Breetveld lijken momenteel met een gebrek aan scherpte te kampen. Voor rust waren beide teams aan elkaar gewaagd en leek een stand van 0-0 op zijn plaats. Door defensief falen van de Schiedammers, waar bij Michel Vonk niet vrijuit ging, scoorden de Kralingers echter tweemaal op slag van rust. Edward Burleson liet Joop Hiele kansloos en te kende 1-0 aan waarna Ton Pronk uit een strafschop nog 2-0 kon scoren. In de tweede helft hielp de SW-aanval enige opgelegde kansen om zeep, waarna in valler Jos Luhukay een kwartier voor tijd aan twee prima acties genoeg had om de stand gelijk te trekken. Conditioneel troefde SW daarna Excelsior af, maar een winnende treffer bleef uit. Trainer Advokaat on derkende na afloop het pro bleem bij SW: „We komen inderdaad erg moeilijk tot scoren, maar vergeet niet dat je met Van Velzen en Ba- rendse (geblesseerd, red.) 35 goals kwijt bent". WF/Schiedam wint eenmaal van Twins SCHIEDAM— In de dubbel tegen Twins hebben de soft- balsters van 'Wilton/Fije- noord/Schiedam twee punten veroverd. De eerste partij ging met 5-3 verloren, de tweede werd met 1-2 gewonnen. Nog voor het weekeinde kreeg WF/Schiedam een slag te ver werken. Werpster Posno bleek in verwachting en werd na overleg voor de rest van dit seizoen sportief afgeschreven. Consequentie was de Mereille Hammink (ziek geweest) op nieuw twee wedstrijden op de heuvel moest. In de eerste wedstrijd hielden de Schie- damsen stand tot de zesde in ning, toe zij met 2-3 leidden. Door enige onoplettendheid in WF-defensie pakte Twins na enige honkslagen alsnog de winst (5-3). In het twede duel viel de be slissing pas in de verlenging (stand 1-1). Mireille Gilaard bracht het tweede en beslis sende punt binnen. Door dit resultaat sluit WF/Schiedam aan bij de middenmoot in de kampioenspoule. drukten de Schotten door. sportlink 9 Tijdens het dubbelspeltoernooi U SCHIEDAM Maar liefst acht enkelspel-rolstoelers en 29 dubbelspel-teams kwamen zondag op tennispark 'Kethel- haghe' in actie waar tennis vereniging Schiedam Noord voor de vierde achtereenvol gende maal een toernooi voor rolstoeltennissers hield. Van 9.00 uur tot 18.00 uur speelde iedere deelnemer drie wed strijden op één van de acht beschikbare banen. TSN doet baanbrekend werk voor invalide tennissers en is onlangs door de nationale bond hiervoor onderscheiden. Trainster Anje Zuidhof is bin nen het regioproject de stu wende kracht. „Je kunt rustig stellen dat TSN met dit pro ject een soort voortrekkersrol vervult. Wij bieden niet alleen trainingsfaciliteiten maar coördineren ook het een en ander. Als je in een uithoek van de regio woont kim je ge woon lid worden van de vere niging om de hoek en toch bij ons op zondagochtend komen trainen". TSN is hiermede toe in staat door de subsidie die beschikbaar wordt gesteld door Vereniging Rolstoelten- nis Nederland. „Momenteel hebben we zo'n vijftien rol stoelers onder onze hoede, maar de toeloop stijgt", zegt Anje Zuidhof. Bij het enkelspel kende het TSN-toernooi een weinig ver rassende winnaar. Drievoudig Nederlands kampioen Gerard De Sterke (31) bleek wederom onverslaanbaar. In de finale, wegens tijdgebrek ingekort van negen naar vijf sets, ver sloeg hij Eric Stuurman uit Sliedrecht. Laatstgenoemde was in de halve finale te sterk voor Raymond Moulijn. In de verliezersronde van het enkel spel ging de winst naar Hans de Ruiter uit Den Haag. Piet Hermans werd in deze poule tweede. Bij de dubbels, waarbij com binaties van invalide met vali- nisten validen samen met invaliden de tennissers uitkwamen, was het wederom Gerard de Ster ke die oppermachtig was. Sa men met partner Anneke An- dré versloeg hij Gerard Ide en Hans de Jager. De troostfinale van spelers die hun tweede, ronde verloren ging tussen* Epi Groeneveld (TSN) samen, met Fred van Beek tegen het duo Ingrid van Keulen en Wilr liam Dullaart (TSN). Het tweetal Groeneveld/Van Beek won. De poule van degenen die hun eerste wedstrijd ver loren werd gewonnen door Marcel Rutten en Hennie Die- lemans. Het deelnemersveld was kwa litatief iets zwakker dan voor afgaande jaren. De nationale top, De Sterke uitgezonderd, bevindt zich momenteel in Geneve voor een internatio naal toernooi. „Desondanks wederom een geslaagde dag", concludeert Zuidhof. SCHIEDAM De Schiedam- se voetbalvereniging Ursus ontvangt aanstaande vrijdag en zondag de amateurs van Demos, SVS en Hillegersberg. De vier ploegen strijden om de 'Peet Campen Bokaal'. Het is de bedoeling dat het toernooi jaarlijks zal terugkeren tel voorbereiding op het seizoen. De bokaal is vernoemd naar de man die zich 25 jaar ver dienstelijk heeft gemaakt voor de Schiedamse vereniging en enkele jaren geleden overleed. De wedstrijden worden ge speeld op het terrein van Ur- sus/HBSS. Op vrijdag begin nen beide wedstrijden om 19.00 uur. Zondag staat on? 12.00 uur de kleine finale op het programma, om 14.00 uur gevolgd door de eindstrijd. SCHIEDAMDe cricketers van Hermes DVS hebben af gelopen zondag een uitgelezen kans laten liggen om de slot fase van de competitie met voorsprong op de concurren tie in te gaan. Want daar ACC en Rood Wit verloren, trok ken ook de Schiedammers aan het kortste eind in een ener verend duel tegen HCC. Ex- celsior'20 klopte vrij gemak kelijk het Rotterdamse VOC. Hermes DVS begon in Den Haag aan bat. Met als enige uitzondering Rob ter Braak (die 63 runs scoorde) konden de Schiedammers geen potten breken. Na een gelijkmatige opbouw tekende Hermes DVS voor 218 all out. Problemati scher het feit, dat Nicky Stat- ham tijdens het batten gebles seerd raakte. De getalenteerde bowler moest dan ook ge dwongen van de kant toezien hoe zijn ploeggenoten de winst uit handen gaven. Bij HCC was Robin Ouwehand de grote man. Onder andere door twee gemiste vangballen (van substitute Van der Tuyn en Klokgieters) stond de Hage naar lang op de pitch en gaf de aanzet tot een offensief. Na dat Lou Borrani met hand klachten van het veld ver dween (in het ziekenhuis werd een gebroken middenhands- beentje vastgesteld) ging het licht langzaam uit voor Her mes DVS. Vier ballen voor het einde scoorde HCC (via een zes) de beslissende runs en kwam op 224 voor 8. Excelsior'20 Bij Excelsior'20 tegen VOC was van spanning nauwelijks sprake. Door halve centuries van Gouka (50) en Schewe (51) kwamen de Schiedam mers op 224 runs. VOC werd relatief gemakkelijk op 209 runs gehouden, zodat de pun ten in Schiedam bleven. Ex celsior'20 lijkt het seizoen in de middenmoot van de hoofd klasse te beëindigen. Hermes DVS gaat daarente gen hectische tijden tegemoet. In de slotfase van de competi tie komen mede-titelkandida ten ACC en Rood Wit nog op bezoek in sportpark Harga. Komend weekeinde staat de wedstrijd Hermes DVS-ACC op het programma. 9 SCHIEDAM Evenals vorig jaar heeft hoofdklasser HCKZ het SSN-toernooi bij hockeyvereniging Asvion gewonnen. In de finale hadden de Hagenaars veel moeite met het verrassende Leonidas uit Rotterdam. Na de reguliere tweemaal 35 minuten kende het scorebord een stand van 3-3. De strafballen werden vervolgens beter genomen door de routiniers van Klein Zwitserland. Het naar de hoofdklasse gepromoveerde Victoria miste de finale door in de kruisfinale met 2-1 van overgangsklasser Leonidas te verliezen. Het herstel kwam op tijd en door een 2-1 overwinning op Rotterdam sleepte de ploeg uit Rotterdam alsnog een derde plaats in de wacht. De strijd om de vijfde en zesde plaats ging tussen twee eersteklassers, het Delftse Ring Pass won afgetekend van de thuisploeg met 3-0. Na een tweede plaats in de vorige editie restte Asvion nu niets minder dan de laatste positie. 9 In de slotfase genslag. Na een foutief inge zette sliding blesseerde Fok- kinga zich dermate dat hij moest worden vervangen door Opschoor. Nog geen vijf mi nuten later ging doelverdedi- ger Eelco Kloppenburg in de fout. Hij tastte mis op een Schotse corner en Paddy Con nolly rondde af (waarbij de bal de doellijn al dan niet pas seerde) 0-1 derhalve. Pas in de 36e minuut werd het 0-2. Na een prima uitgespeelde aanval over diverse schijven was het Harold French die scoorde. Zwaluwen kreeg eveneens en kele kansen. Twee vrije trap pen in aantrekkelijke positie (zo'n 18 meter van het Schotse doel) werden echter verprutst en op slag van rust werd Ha rold Pinas, na een prima in terceptie van de snelle Vlaar dinger, net buiten het straf schopgebied neergelegd. Furie Na de pauze schroefde Dun dee United het tempo op. Des ondanks waren de beste mo gelijkheden aanvankelijk voor de thuisclub. Pinas was dicht bij een treffer nadat doelman Alain Main de bal uit een hoekschop liet glippen en Eric Visser dwong de Schotse kee per tot een knappe reactie met een afstandsschot. In de 10e minuut bracht laatste man Peter Romeijn opnieuw Pinas in stelling, maar de donkere aanvaller werd gestuit door de doelverdediger. Uit de tegen aanval maakte de Schotten meteen 0-3. Na een vrije trap belandde de bal in een mêlée van spelers en was het Paate- lainen die in een reflex (de bal sprong terug van de paal) scoorde. Na een klein half uur redde Zwaluwen de spreekwoorde lijke eer. De buitenspelval werd intelligent omzeild en Harry Boekholt kon afronden tot 1-3. Zoals mocht worden verwacht gaf de conditionele voorsprong van de Schotse full-profs tegen het eind van de wedstrijd de doorslag. De Finse furie Miko Paatelainen onderscheidde zich hierbij in Finse international Paatelainen beste man van speelveld positief opzicht. French maakte 1-4 en inde 37e mi nuut maakte Dundee United het kearwei af door een knap pe aanval over de linkerflank, afgerond via een prachtige kopstoot van Paatelainen. Lekkere Partij Zwaluwen-trainer Danny Molendijk sprak na afloop van een 'lekkere trainingspar tij'. „We hebben geprobeerd er een aantrekkelijke pot voetbal van te maken en dat is in mijn ogen gelukt. Als ik zie hoeveel kansen wij tegen deze Schotse topploeg weten te creëren, dan mag ik niet onte vreden zijn. En de uitslag zegt me dan niet zoveel, dat is aar dig voor het publiek". En vooruitkijkend naar het ko mende seizoen. „Het is mijn bedoeling een balans te vin den tussen rendement in de zin van punten en aantrekke lijk voetbal. Je moet de toe schouwers iets bieden, puur resultaatvoetbal is niet ge noeg. Natuurlijk wil Zwalu wen zo snel mogelijk terug naar de tweede klasse, maar niet ten koste van alles". VLAARDINGEN Ook de voetballers van Zwalu wen kennen nu het verschil tussen amateurgehalte en Europees topniveau. Eind vorige week kregen de Vlaardingers bezoek van Dundee United, uitkomend in de hoogste Schotse lea gue en regelmatig deelne mer aan de Europa Cup toernooien. Zwaluwen werd met 1-5 teruggewe zen. Het duel had nogal wat voeten in aarde. Het initiatief tot de aantrekkelijke krachtmeting was genomen door de spon sors van Zwaluwen. Proble men ontstonden echter door de langdurige droogte. De sportvelden dienden te wor den gespaard volgens de ge meente Vlaardingen en de wedstrijd kwam op losse schroeven te staan. Op het laatste moment bood wethou der Van Ardenne uitkomst. Zij verleende Zwaluwen (dat inmiddels besloten had coüte que coüte tegen de Schotten te spelen) ontheffing van het speelverbod. Internationals Dundee United trad voor cir ca 500 toeschouwers aan met drie internationals. Laatste verdediger (en captain) Mau rice Malpas was onlangs op het WK aanwezig namens Schotland, Midrag Krivoka- pic (linksachter) speelde toen mee bij de Joegoslaven en cen trumspits Miko Paatelainen is een van de belangrijke krach ten in het nationale elftal van Finland. De Vlaardingse za terdagclub (het afgelopen sei zoen naar de derde klasse ge degradeerd) moest het doen met Kloppenburg in het doel en Visser, Romeijn, Rosing en Lodders achterin. Op het mid denveld had trainer Danny Molendiik Dirks. Voeel en Fokkinga geposteerd, terwijl Krommert, Pinas en Boekholt de frontlinie vormden. Reeds in de 9e minuut kreeg Zwaluwen te maken met te- 9 Molendijk: „Lekkere partij voetbal".

De Havenloods | 1990 | | pagina 3