CU DE HAVENLOODS «deze krant 'Mineral Services in kwaad daglicht door misleiding' Schiedams Nieuwsblad 9Q95 42s 52s 62s t™= Laatste kans voor een Appel BH/STOL Al vanaf 15.69 plaatst j u in onze kranten een kleine advertentie. I mP) 1 Tropisch beest en uitwerpselen Kwart van bestand GAB is langdurig werkloos Manager Wildenberg spreekt van mogelijke 'schadeclaim 4.95 Al winterseizoen in bad Zuid Ooievaarsbrug afgesloten Hoogervorst onderscheiden Ouderen op fiets f TER MEULEN EDITIE P, DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1990, 39e JAARGANG Nr. 34 uiegener huis-asn-huLsbLaden KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAMMensen die alsnog de tentoonstelling '90 Stedelijk Museum Schie- f dam' willen bezoeken, krij gen komend weekeinde de laatste kans. Beide lokaties, het Stedelijk Museum en de Grote Kerk, bleken de afgelopen maan den behoorlijk in trek bij kunstliefhebbers. In de Gro te kerk overschreden ruim 10.000 bezoekers de drem pel, het Museum werd in to taal door bijna 7500 mensen bezocht. Volgens de organi satie grote aantallen. De toe loop in de Grote Kerk werd voor een deel verklaard door het feit dat de deuren aan de Lange Kerkstraat overdag openstonden, waardoor mensen gemakkelijk hun drempelvrees overwonnen. Wie dus belangstelling heeft voor een kaart uit de 16e eeuw met daarop 't Leproos- huys en de poorten over de gracht die Schiedam ont sloot, het werk van de veel zijdige A.F. Gips, De wilde jongen van Karei Appel, Vis van Corneille, Diet Wieg- mans spel met licht onder de naam Davids kinderknutsél, pop-art van Warhol en Lich- C» Een van de topstukken v Karei Appel. tenstein of beeldhouwwerk van Zadkine moet snel zijn. De Grote Kerk sluit haar i de expositie, De wilde jongen van poorten zaterdagmiddag, het Stedelijk Museum een dag later. De toegang is vrij. SCHIEDAM Specialisten van de politie moesten er eind vorige week aan te pas komen om een bewoonster van de Al- bardastraat gerust te stellen. De vrouw meldde bij de poli tie dat er op haar deurmat een 'eng, tropisch beest' zat en dat zich voor de deur tevens uit werpselen van het dier bevon den. Toen de politie arriveerde werd de zaak opgehelderd. Het beest bleek een omge keerd stuk zonnebloem, de uitwerpselen waren zonne bloempitten. De politie be aamde dat de bloem een vreemde aanblik bood. WATERWEG NOORD De ontwikkelingen op de ar beidsmarkt in de regio Nieu we Waterweg Nord hebben zich in de maand juli gestabi liseerd. Volgens het Arbeids bureau hebben zich geen ver schuivingen voorgedaan die het vermelden waard zijn. In totaal zijn er thans 7084 inge schreven werklozen. Weliswaar is dit aantal een lichte daling van vijftien per sonen ten opzichte van de maand ervoor, maar dit wordt voornamelijk veroorzaakt door het seizoen. De tabel van het bemiddelingsbestand zon der baan per gemeente over de periode juni '89-juli'9Ö is wel interessant. 6cnedam 3132 Het Arbeidsbureau consta teert dan een algeheel dalende tendens van het aantal werk lozen. Vooral in de herfst '89 was de ontwikkeling gunstig. Wan neer de maand juni '89 als honderd procent wordt gere kend, geeft de tabel in juli '90, 90,3 procent werklozen aan. Overigens neemt het aantal mannen dat als werkloos staat ingeschreven, sneller af dan het aantal vrouwen. Daarnaast schetst het Ar beidsbureau de positie van langdurig werklozen in deze regio. Op het totale bemidde lingsbestand zonder baan staat 52 langer dan een jaar geregistreerd als werkloos. Hiervan is 64 procent man en 169 2.4% naasslUs B67 12.2% iland 55 <X8% rozenberg 410 5.8% vlaar dingen 2451 34 6% Het totale bemiddelingsbestand zonder baan bedroeg in juli 7084. Dit taartmodel geeft het percentage per gemeente aan. 36 procent vrouw. Verder is ongeveer een kwart van het bestand langer dan drie jaar ingeschreven, zodat gemeld kan worden dat dit aantal langzaam stijgt. Allochtonen Ook de positie van allochto nen op de arbeidsmarkt is in het afgelopen jaar relatief verslechterd. Kwam het totale bemiddelingsbestand na één jaar gemiddeld op een werk loosheidspercentage van 88,3 uit (hetgeen een daling is ten opzichte van juni '89 dat als 100 procent werd gesteld), voor de allochtonen werd een cijfer van 94,3 procent bere kend. Een verschil in daling van zes procent derhalve. Tenslotte maakt het Arbeids bureau melding van een da ling van het aantal ingeschre ven schoolverlaters. Vorig jaar juli nog was een scherpe stijging van dit aantal te zien. Waarschijnlijk ligt aan de da ling demografische factoren ten grondslag zoals het terug- loipend aantal jongeren. De gemiddelde leeftijdvan de schoolverlaters ligt rond de 19.5 jaar. Voormalig Hoekse Boys-schutter Bill Tukker naar Zwart Wit '28 ïwee hartewensen in vervulling A Waterspektakel in Rotterdamse ha- 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 SCHIEDAM In de periode 27 augustus tot 8 september zal in Schiedam de jaarlijkse collecte van het Koningin Wilhelminafonds worden ge houden. De inzameling is be stemd voor de Nederlandse kankerbestrijding. SCHIEDAM— De kwestie Mineral Services blijft de ge moederen verhitten. Na alle protesten tegen de komst van het overslagbedrijf naar Schiedam, treedt nu manager Wildenberg van Frans Swar- touw b.v. naar buiten. „Mine ral Services is een 100 procent dochteronderneming van ons", zegt hij desgevraagd. „Wij zijn al twee jaar bezig met de vestiging van deze fir ma in het bedrijvenpark Vijf sluizen. Door verwarring, de sinformatie en misleiding keert een deel van de Schie- damse bevolking zich nu te gen ons. Natuurlijk zullen wij, indien de hele zaak alsnog wordt afgeblazen, proberen de gemaakte kosten te verha len op de gemeente Schiedam. Bedragen zijn in dit stadium moeilijk te geven, maar praten over tienduizenden guldens lijkt me aan de zuinige kant." Marketing-manager Wilden berg is overigens zeer positief over de contacten met de ge meente Schiedam in het verle den. „Die waren plezierig", zegt hij. „De gemeente ging voortvarend te werk, dat sprak ons aan. Persoonlijk heb ik tweemaal informeel over deze zaak gesproken met burgemeester Scheeres (die economische aangelegenhe den in zijn portefeuille heeft red.), dat verliep prima." Be wonersverenigingen en actie groepen zorgden echter voor een kink in de kabel. „En dat vind ik een zeer vreemde zaak. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat een deel van de Schiedamse bevolking zich door verwarring, misleiding en desinformatie tegen ons bedrijf keert. Wij zijn in een kwaad daglicht gesteld." TNO „Kijk eens, wij hebben rap porten laten opstellen bij TNO. Dat zijn deskundigen hoor. De uitkomsten waren positief, dat zegt toch wel iets. De tegenrapporten van bewo nersverenigingen ken ik nog niet. Maar laat ik het duide lijk stellen, Mineral Services is juist niet vervuilend. Het heeft onze hoogste prioriteit om op een schone wijze te werken. Over het onderzoek dat de Dienst Centraal Mi lieubeheer Rijnmond nu in- "stelt, maak ik me niet zoveel zorgen. Wij komen in het ui terste geval in categorie vier terecht, mogelijk zelfs in drie." „Daarna is het een politieke afweging of onze komst naar Schiedam doorgang vindt. Mocht die beslissing negatief voor ons uitvallen, dan ben ik zeer benieuwd naar de argu menten die men daarbij han teert. Uiteraard zullen wij dan stappen ondernemen. Wij zijn met de mogelijke vestiging in Vijfsluizen al twee jaar bezig. Dat heeft handenvol geld ge kost. Hoeveel valt nu moeilijk te zeggen, maar tienduizenden guldens lijkt me voor vrij wei nig. Voorlopig ga ik er echter van uit dat ons overslagbe drijf zich gewoon in Schiedam zal vestigen. Voorbarige twij fels bij de bevolking zullen wij wegnemen." Gemeenteraad Ook binnen de Schiedamse gemeenteraad duurt de dis cussie voort. PvdA-raadslid Stadhouders stelde onlangs vragen over Mineral Services aan het college. Deze hadden betrekking op de informatie voorziening en de algemene milieu-doelstelling. Stadhou ders blijkt verbaasd:„Er lig gen al enige weken rapporten over enkele belangrijke mi- DEZE WEEK GEBAKKEN KIBBELING 250 gram van 5.65 voor. (aanbieding geldig op vrijdag 24 en zaterdag 25 aug.) FEE A HOOGENDIJK JznE Kon. Wilhelminahaven N.Z.1, Vlaardingen lieu-aspecten van de bedrijfs voering van Mineral Services. Pas na vragen van mijn kant heeft wethouder De Leede in formatie hierover vertrekt, zij het slechts aan één com missie. Dat is op z'n zachtst gezegd een weinig alerte hou ding van het college. Dat moet verbeterd worden. Daarnaast wil ik uitleg over het feit dat de algemene doelstelling met betrekking tot de milieusitua tie plotseling is gewijzigd. Het vorige criterium was dat „de huidige belasting voor aan- grenzenden woongebieden niet mag worden overschre den." Waarom, wil ik weten." „Verder moeten we ons niet te veel vastpinnen op die catego rie vier. Vergeet niet dat bin nen die categorie allerlei soor ten bedrijven worden ge plaatst. Het kan gaan om ho rizonvervuiling, stank, stof, gèluidsoverlast e.d. Ook di verse distilleerderijen en de bottelerij van Coca-Cola zit ten in vier. En er is duidelijk afgesproken dat de buitenste ring van het bedrijvenpark Vijfsluizen, dus het verst ver wijderd van woonhuizen, ge schikt is voor categorie 4. Overigens ben ik het wel met wethouder De Leede eens als hij zegt dat een vrij onlogische volgorde is gehanteerd in deze procedure. Ook ik zou het be ter hebben gevonden indien er vooraf een helder bestem mingsplan was gemaakt door de gemeente en dat daarna ge sprekken werden aange knoopt met kandidaat-bedrij ven. Om zo'n twee jaar gele den al rond de tafel te gaan zitten met Mineral Services lijkt mij een verkeerde zet." SCHIEDAM Nu de schoolvakanties achter de rug zijn, pikt ook Zwembad Zuid de draad op. En hoewel het weer nog redelijk is te noemen, is het winterseizoen in dit bad aan de Westfrankelandsedijk al van start gegaan. Aan de kassa is een folder af te halen waarin de nieuwe openingstijden staan vermeld en tevens alle bijzondere activiteiten en zwemopleidingen. Nieuw dit jaar is het Teddybeer-diploma waarbij baby's, peuters en kleuters op speelse manier kunnen kennismaken met het water. Belangrijk nog om te weten is dat het water van dit zwembad immer een aangename temperatuur heeft, de hele winter door. Het toekomstige bedrijvenpark Vijfsluizen Stadhouders .„Gebrekkige formatievoorziening van college" SCHIEDAM In verband met schilderswerkzaamheden is de Ooievaarsbrug (tussen VijgenSteeg en de Ooievaars- steeg) van maandag 27 augus tus tot en met vrijdag 31 augustus dag en nacht afge sloten voor autoverkeer. Ook SCHIEDAM— J. J. Hooger vorst vierde 16 augustus jongstleden zijn veertigjarig jubileum in overheidsdienst. In verband hiermee speldde burgemeester Scheeres hem een zilveren medaille op, die is verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De koninklijke onderschei ding werd uitgereikt tijdens een receptie in de recreatie zaal van het Stadskantoor. De hoofdcommies bij de secreta rie-afdeling Inteme Zaken heeft bij deze gelegenheid ge lijk afscheid genomen van zijn collega's. Hoogervorst maakt gebruik van de VUT-regeling. de scheepvaart kan de brug in deze periode niet passeren. De eerste twee dagen kunnen fietsers en voetgangers via een vrije strook nog over de brug. Vanaf woensdag 29 augustus is de afsluiting echter volle dig. Omleidingsroutes worden door borden aangegeven. Het verkeer wordt omgeleid via de route Parkweg, Honnerlage Gretelaan en 's Gravelandse- weg naar de Proveniersbrug. Fietsers en voetgangers kun nen ook gebruik maken van de Beursbrug. SCHIEDAM In verband met de kortere avonden ver trekt fietsclub De Molenkrik- kers op donderdag 23 augus tus voor de laatste maal om 19.00 uur. Vanaf 30 augustus is de vertrektijd verzet naar klokslag half zeven, vertrek punt is de Spieringshoekflat. juyyiuy broek in 50/50 kwaliteit, zwart marine lila oud-ro Maten S-M-L-XL. I Rotterdam Binnenwegplein 20 I (boven Zeeman Textielsuper) tel 010-4123636 10-4353730 Casio FX 82 Voorgeschreven op scholen. In harde beschermhoes. VAIX 39.93 VOOR Kaftpapier In leuke kleuren en dessins. Per 3 rollen Polikan vuipon "Twist" in leuke, trendy kleuren. Ringband 23 rings Diverse trendy unikleuren. A4-formaat. VAN 7.30 VOOR VAN 10.93 VOOR VAN 7.95 VOOR t %'rw Ru rost wel Flintstones Burn In rood, wit of blauw. In wit. Bxhxd 110x75x60 cm. BURO+BUROSTOEL SAMEN VAN 188.- VOOR m- De aanbiedingen zijn geldig t/m 29 augustus of zolang voorradig.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1