Spuitgast Tommy (7) neemt brandweer onder vuur Roy Kerklaan is helemaal gek van pony's BON Volksuniversiteit nog steeds in de lift Uitreiking penning op film DE HAVENLOODS Oefenen bij OBK Trucks op vangrails in vervulling Oplevering eerste woning aan Jean Monetring-Holy Dubbele hartewens Open dag Roy Kerklaan in de ring op Sylvester VLAARDINGEN Burgemeester Van Lier kon maandag op zijn werkkamer in het stadhuis de videofilm bekijken die is gemaakt tijdens de uitreiking van de geuzenpenning op 13 maart 1990 in Vlaardingen. Fred Spierenburg Productions heeft het bezoek van de Koningin vastgelegd, alsmede de overhandiging van de penning aan de president van Bondsrepubliek Duitsland, Richard von Weiszaacker, en tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog. Deze drie onderdelen zijn verwerkt in een film waarvan deze week een aantal exemplaren werd gepresenteerd. Behalve de heer Van Lier kregen namelijk ook vertegenwoordigers van de Stichting Geuzenverzet, van Expogé en het Streekmuseum een videofilm in handen. REDUCTIEBON Op vrijdag 7 september wordt in het Thalia Theater (van 09.30 uur tot plm. 12.00 uur) de SAWA-REEL 1990 vertoond. Een vertoning van de bekroonde bioscoop- en TV-commercials van het 37e Sawa Advertising Filmfestival Cannes 1990. Toegangskaarten zijn te koop op de kantoren van deze krant: Prins Hendrikkade 12/16 Schiedamse Vest 47 en Dordtselaan 139 te Rotterdam Normale prijs f 27.50 (incl. BTW). Bij inlevering van deze bon 7.50 KORTING (max. 2 personen). Toegangsprijs is dan 20.- Studententarief 15.- Als u de kaarten per post toegestuurd wil krijgen, stuur dan uw bestelling met een betaal- of postbankcheque aan Wegener Promotie Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1990 34-581 SCHIEDAMDe harmonie van muziekvereniging Oefe ning Baart Kunst begint op zondag 26 augustus weer met de repetities. Aspirant-leden en een ieder die interesse heeft om muziek te maken, kunnen langsko men. Er is plaats voor leerlin gen. OBK heeft diverse instru menten in voorraad die in bruikleen worden gegeven. De repetitie duurt van 11.00 tot 12.30 uur. Het clubgebouw is gevestigd aan de mgr. Nolens- laan 89. Inlichtingen, tel. 4736885 of 4713343. SCHIEDAM— Op het Ke- thelplein (richting Benelux- tunnel) vloog in de nacht van zaterdag op zondag tot twee maal toe een vrachtwagen combinatie uit de bocht. De eerste raakte om 4.34 uur van de weg, de tweede truck met oplegger om 5.18 uur (net nadat nummer een door de politie van de rijbaan was ver wijderd). De politie wijt beide ongelukken aan een samen spel van factoren, namelijk een te hoge snelheid, een glad wegdek en lege opleggers. Te gen beide chauffeurs werd proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Wanneer Tommy Leenders ziet dat jongens ergens stiekem een fikkie stoken, wordt hij erg kwaad. „Dat is hartstikke gevaarlijk", zegt hij. Tom my is pas zeven jaar en weet al heel zeker wat hij later wil worden. Daarom kwam de uitnodiging om een kijkje te komen nemen bij de Schiedamse Brand weer in huize Leenders goed terecht. Volgens va der Leenders heeft het de familie heel wat slapeloze uurtjes bezorgd voordat Tommy op de afgesproken dag bij de kazerne kon worden afgeleverd. Aad Polderman, de dienst doende bevelvoerder nam Tommy onder zijn hoede en bracht hem eerst naar een les lokaal om hem met behulp van plaatjes iets over de brandweer te vertellen. Na een paar minuutjes werd het Polderman echter duidelijk dat hij te maken had met een zevenjarige die al zeer veel van het brandweermannenbe- staan afweet. „Ze zijn héél sterk", weet Tommy te vertellen. „En ze redden mensen. Ze blussen ook branden zoals bij mijn oma in de straat. „Dat het hier niet bij blijft, blijkt wanneer hij vervolgt: „Soms zagen ze mensen uit auto's, en ze sprin gen in het water om mensen te redden, als hun boot in brand staat". Aad Polderman vult de lijst aan: „We worden ook geroe pen als de tram uit de rails is gelopen, of wanneer iemand zijn sleutel kwijt is en niet naar binnen kan. Of bij een ongeluk met gevaarlijke stof- fen, zo^ls laatst in zwembad West, dan trekken wij speciale pakken aan en kunnen zo de boel opruimen. Maar oök een poesje, dat bekneld is geraakt tussen twee muren, komen we redden". De bevelvoerder merkt, dat Tommy niet graag stilzit, en neemt hem mee naar de garages. Tommy raakt door het dolle heen. Hij praat hon derduit over alles, wat hij ziet. Het wagenpark maakt veel in druk op hem. De tankauto's met eigen watervoorraad en enorme ladders, de hulpverle ningswagen met de meest uit eenlopende specialistische materialen en instrumenten aan boord. Verder staan er compleet ingerichte duikers wagens en een heuse brand weerboot. Wanneer Aad Polderman het een en ander aan apparatuur aan Tommy laat zien ant woordt de brandweerfan re gelmatig: „Heeftmijn ome ook!" Daarom pakt Polder man nog wat steviger uit, want zulke grote takels, lad ders, haken en wat iets meer zijn, zal die oom toch niet hebben? Tommy is werkelijk diep onder de indruk wanneer de sirene even loeit. „Ik ben helemaal dóóóóófgilt hij in paniek. De jonge Schiedam mer mag overal even in en hij voelt zich echt in zijn element. Droom Zijn droom wordt pas echt werkelijkheid wanneer hij in een brandweerpak gehesen wordt. Wanneer hij ook nog met een echt waterkanon mag spuiten kan de dag niet meer stuk. De temperatuur is bui ten zo hoog opgelopen, dat Tommy voor wat verkoeling mag zorgen op het kazerne plein. Dolle pret dus, als hij alles wat los en vast zit, nat- spuit, inclusief de fotograaf. Voor de foto krijgt hij ook nog even een persluchtmasker op en twee echte persluchtgas flessen op zijn rug... maar dat blijkt te veel van het goede, want hoewel de flessen slechts gevuld zijn met lucht, be zwijkt het jochie bijna onder het gewicht. Wanneer het brandweerpak met tegen zin weer uit mpet, blijkt dit alles voor een sauna-effect ge zorgd te hebben. Maar zoals gezegd: Tommy is uit het juis te hout gesneden en: een echte brandweerman staat wel eens voot hetere vuren. Tom is niet bang om eigen handig kleine brandjes te blussen met zand. Dat heeft hij wel eens gedaan wanneer kinderen een brandje hadden gemaakt. „Wat moet ik doen, als ik dat zie", vraagt hij aan de 'specialist'. „Dat is eigen lijk werk voor de politie", ant woord Polderman, „maar ik zou eigenlijk wensen dat alle jongens zo verstandig zijn als jij, en dat ze niet met vuur WATERWEG Smaken verschillen. Terwijl Tommy Leenders niets liever doet dan op brandweerauto's meerijden, zit Roy Kerklaan liever op de rug van een edele viervoeter, pony of paard. Deze week gingen twee 'vurige' wensen in vervulling. VLAARDINGEN De fami lie Woudenberg nam dinsdag de sleutel van haar woning aan de Jean Monetring 76 in ontvangst. Hiermee is de eer ste van de in totaal 161 vrije sectorwoningen aan de Loper opgeleverd. Reden voor Amro projectontwikkeling een fees telijk tintje aan de overhandi ging van de sleutel te geven. De eerste bewoners van het 'woonpark' kregen tevens een cadeau. Hiermee krijgt de uitbreiding van de Loper gestalte. Het to tale plan behelst behalve de vrije sectorwoningen ook vijf tig premie A-appartementen, 92 huurwoningen boven de winkels, 5600 vierkante meter winkelruimte, een parkeerga rage en een sociaal cultureel centrum van 880 vierkante meter. De sleutel van de eerste vrije sector woning aan de Loper werd dinsdagmiddag overhandigd aan de familie Woudenberg. spelen! De tijd vliegt om, en wanneer Tommy wordt afgehaald zijn ze niet eens aan de film toege komen die voor hem gedraaid zou worden. „Die houd je nog tegoed, tijdens de 'open da gen', jóh!" zegt Polderman, terwijl hij afscheid van Tom my Leenders neemt. En hij vertrouwt onze verslaggeef ster toe: „Dat joch zie ik later nog wel als vrijwilliger in ons corps terug!" VLAARDINGEN— Het bu reau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen houdt van 27 augustus tot en met 30 augustus alweer de tiende avond-fietsvierdaag se. Dit recreatieve evene ment wordt in samenwer king met de toerclub Rijn mond georganiseerd. Per avond moet er ongeveer 25 kilometer gefietst worden en de organisatoren hebben di verse aantrekkelijke routes in de omgeving uitgezet. Vanaf heden kan er inge schreven worden bij de plaatselijke rijwielhandela ren die herkenbaar zijn aan het fietsvierdaagse affiche, bij het VW-kantoor op de Markt, bij de Bondsspaar bankkantoren en bij het ver trekpunt op de eerste avond, de accomodatie van de handbalvereniging De Hol- landiaan aan de Amster damlaan. Het inschrijfgeld bedraagt in de voorverkoop drie gulden en vijftig cent. Bij inschrij ving op de eerste avond moet vier gulden worden betaald. Elke avond kunnen de fiet sers tussen 18.00 uur en 19.15 uur vertrekken. Verder is er niet alleen een herinne ring voor alle deelnemers, maar liggen er ook prijzen voor de jongste en oudste deelnemer klaar. I Alléén voor onze lezers I In het kader van de conferentie 'Pacem in Maribus' (Vrede J in de oceanen) wordt op dinsdag 28 augustus een bijzon- I der concert gegeven. De uit te voeren werken staan in het teken van de j J oceanen. I De entreeprijzen zijn 15, 25 en 35 gülden; tegen inlevering j van deze bon (maximum 2 personen) aan de kassa van De J j Doelen betaalt men 10, 17,50 en 25 gulden. I De 7-jarige Tommy in actie VLAARDINGEN Heel wat minder heet ging het er aan toe in de manege van Ponyclub Die Flardingha Ruiters aan de Broekpol derweg, waar de hartewens van Roy Kerklaan gestalte kreeg. „En dat is maar goed ook", meent mevrouw Paauw, secretaresse van de vereni ging. Tijdens die warme dagen zijn de dieren be paald niet in hun element". Roy Kerklaan (14) is vol gens zijn brief 'helemaal gek van pony'S'. Speciaal voor Roy werd er in de ma nege het één en ander geor ganiseerd. Toen Roy nog op de lagere school zat, ging hij regelmatig naar de kinderboerderij om de pony te verzorgen daar. Na verloop van tijd wilde hij méér. Dat kon dankzij een boer in Vlaardingen die zijn pony Spikkel af en toe uit leende om te berijden. Sinds Roy voor kok studeert is dat afgelopen. Hij moet nu cakes bakken als huiswerk en houdt geen tijd over om een pony te houden. Bovendien ontbreekt hem het geld. Lisette Paauw, die vroeger ongeveer dezelfde weg heeft bewandeld als Roy en ook goeie ouwe Spikkel kent, be grijpt de motieven van de jon gen maar al te goed. Lisette is in het bezit van het diploma Ponyclubleidster en ze is be reid om hem deze dag les te geven. Ze werkt normaal overdag in een dierenwinkel maar voor deze gebeurtenis heeft ze vrij genomen. Roy brengt een zelfgebakken cake mee, die tijdens de koffie in de gezellige huiskamer van de voormalige boerderij goed smaakt. Daarna volgen de ge beurtenissen elkaar snel op. Buiten maakt Roy kennis met de witte pony Sylvester, die al op zijn verzorger voor één dag staat te wachten. „Ik hoop, dat je begrijpt, dat het verzor gen van een pony niet alleen leuke kanten kent", zegt Li sette. „Er zijn ook minder ple zierige kanten aan de vrzor- ging. Je moet namelijk ook de stallen schoonmaken en uit mesten! Roy vindt dat totaal geen punt. Hij weet van aan pakken en heeft graag iets over voor zijn ideaal. Het is volop zomer, dus de meeste dieren staan buiten. Het blij ken stuk voor stuk lieve gezel lige pony's en de vereniging telt ook een aantal mooie paarden. Ochtendhumeur „Je hebt geluk, in de winter is er meer te doen dan zomers", zegt Lisette, doelend op de rotklussen. Roy kan het al snel goed vinden met Sylvester, die de dag begon met een och tendhumeur, maar ja, het ge beurt niet elke dag dat er zo vroeg wordt gelest. Het op- en afzadelen van het dier gaat weliswaar niet meteen van een leien dakje, maar Roy doet zijn best. Ook het uurtje les verloopt boven verwachting goed. „Had je echt nog niet eerder gelest?, wil Lisette we ten van haar vlotte leerling, die zich even later een echte ruiter voelt wanneer hij in ga lop de binnenbak doordraaft. In gedachten doet hij al mee aan een echte wedstrijd. Maar dan wel in een grotere binnen bak, want de vereniging heeft eveneens een grote hartewens, namelijk een aan internatio nale namen aangepaste bin nenbak waarvoor de aanvraag en bouwtekening reeds bij de gemeente zijn gedeponeerd. „Wij slepen vaak de mooiste bekers weg in het land, maar we willen graag zelf weer eens een nationaal toernooi organi seren. Dat kan nu niet, hoewel het voor Vlaardingen een goe de zaak zou zijn". Het wordt een lange dag voor Roy. Hij ervaart dat het ver zorgen van pony's heel wat meer met zich mee brengt dan wat borstelen en berijden, maar dat neemt hij op de koop Kerklaan, die nu weer een heel jaar kan terugzien op een fijne dag in de manege. VLAARDINGEN In de Lijnbaanhal wordt zaterdag 28 augustus een vlooienmarkt gehouden. VLAARDINGEN Nog steeds stijgt zowel het aantal cursussen als het aantal men sen dat zich aanmeldt bij de Volkuniversiteit Vlaardingen. „Tja, het is ongelooflijk. Er zijn nu alweer achthonderd aanmeldingen binnen. Het houdt niet op", constateert mevrouw Enneking-Feitz, voorzitter van de stichting die voor het vijfde achtereenvol gende seizoen een uitgebreid cursuspakket aanbiedt. Het programma van dit jaar heeft dan ook een feestelijk tintje. Het eerste lustrum wordt gevierd met een talen festival dat op 26 oktober in de Harmonie zal plaatsvinden alsmede met een serie lezin gen/voordrachten die op 15 november van start gaat. In het Visserij-museum spreekt P. van der Harst over het Geu zenverzet, soleert actrice Nel Kars met een voorstelling over Koningin Sophie, spreekt Je roen ter Brugge over archeo logie in Vlaardingen en geeft Ivo de Wijs een voordracht. Behalve deze 'extraatjes' be vat het programma van de Volksuniversiteit voor het ko mend seizoen de gebruikelijke activiteiten, zoals taalcursus sen, kunstgeschiedenis, mu- seumtochten, genieten van muziek. Nieuwkomers in dit totaalpakket zijn een cursus geologie, handanalyse, word- perfect, proza schrijven, Ne derlands voor vergevorderde buitenlanders en Portugees. Een gok Het bestuur van de stichting heeft ditmaal tegen de negen tig cursussen kunnen organi seren. Daarbij wordt rekening gehouden met de vraag van het publiek. „Soms is het ook een gok. Niemand vraagt bij voorbeeld om een cursus geo logie, omdat 'die niet bestaat. Maar mensen gaan met va kantie en wijlen meer weten over de aardkorst, bodem etc. Op basis van- die veronderstel ling las je zo'n cursus in. De opleiding wordperfect daar entegen is louter ingepast om dat er veel behoefte naar Volgens voorzitter Enneking is dit jaar ook geen enkele cursus afgevallen vanwege ge brek aan belangstelling. Vorig jaar turfde de stichting 1400 cursisten, maar dit aantal zal binnenkort worden overtrof fen, zo is de verwachting. Des ondanks werken de bestuurs leden nog steeds op vrijwillige basis vanuit de doelstelling volwassenen mogelijkheden aan te bieden om zich te ont wikkelen. De Volksuniversiteit Vlaar dingen houdt zaterdag 25 augustus Open dag in de Stadsgehoorzaal. Docenten zijn dan aanwezig om de cursussen toe te lichten en ook is informatie verkrijg baar over de werkwijze van de Volksuniversiteit. Belangstellenden kunnen tussen 10.30 en 13.30 uur te recht. Adres: Schiedamse- weg 51. Het secretariaat van de Stichting is op werkdagen te bereiken via telefoonnum mer 460 33 54 tussen 10 en 12 uur. Enneking: „Tuurlijk krijgen we cursusgeld binnen, maar de docenten moeten ook wor den betaald, evenals de huur van de lokalen. Daarnaast hebben we sinds kort de be schikking over een deel van het Moermancomplex, waar voor we ook huurgeld kwijt zijn. Als de administratieve kracht voor circa vijftien uur per week is betaald, blijft er weinig over hoor". De stichting ontvangt ook geen subsidie. Wel is een aan vraag ingediend in het kader van de sociale vernieuwing. Vijfenzestig plussers en uitke ringsgerechtigden krijgen na melijk altijd 25 procent kor ting op het cursusgeld. „We hopen nu dat de gemeen te Vlaardingen deze kortings regeling voor rekening neemt, maar als we nul op rekest krij gen zit er niks anders op dan het zelf te betalen als stich ting". toe, want „Ik blijf echt hele maal gek van pony's en paar den", aldus een gelukkige Roy Het bestuur ran de stichting Volksuniversiteit

De Havenloods | 1990 | | pagina 3