m DE HAVENLOODS CDA des duivels over opzet sociaal vernieuwingsbeleid i Schiedains Nieuwsblad Verbouwing bankkantoor beëindigd 'WÊfwSërr Al vanaf 15.69 plaatst) u in onze kranten een kleine advertentie. I 'Onder spanning' Gisteren Gemeente plaatst centrale parkeermeters GFT-afval 2 brillen halen, 1 betalen EDITIE P, DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1990, 39e JAARGANG Nr. Wegener t>jLS-aeri-huLsbladen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM— De Rabo bank Schiedam-Vlaardin- gen heeft afgelopen dinsdag het kantoor aan de Broers- vest officieel heropend. Met de overhandiging van een cheque ter waarde van f 2.500,- aan burgemeester Scheeres verrichtte de alge meen directeur van de bank F.P.A. Pouwer de bij de her opening horende officiële verplichtingen. Burgemees ter Scheeres op zijn beurt zegde toe het bedrag be schikbaar te stellen aan de Stichting 'De Schiedamse Molens'. Klanten van de bank konden vanaf gisteren weer terecht bij het vertrouwde adres aan de Broersvest. Reden voor de ingrijpende verbouwing was het feit dat het in 1980 aan de Broersvest gestichte kan toor al snel te klein bleek. Door de sluiting van twee andere kantoren in de twee de helft van de jaren tachtig, waarvan de dienstverlening werd ondergebracht in het kantoor in Schiedam/Cen trum, waren de werkzaam heden zo toegenomen dat uitbreiding noodzakelijk was. Die mogelijkheid tot uitbrei ding deed zich voor in het jaar 1988 door de aankoop van de naastgelegen bloe menwinkel van Herman Dickhoff. Onder leiding van architectenbureau Kanters uit Vlaardingen is het kan toor volledig gemoderni seerd en heeft het een face lift ondergaan. Zo is de bedrijfsvloeropper vlakte uitgebreid tot ca. 250 m2 en zijn de balies voor particuliere en zakelijke cliënten gescheiden. Bij de verbouwing heeft de vormgeving van het exte rieur bijzondere aandacht gekregen. In overleg met de gemeente is door de directie van de bank het initiatief ge nomen in een zogenaamd e kantoor aan de Broersvest. luifelproject. Het streven is erop gericht het gebied tus sen de Rotterdamsedijk en het Emmaplein geheel van luifels te voorzien. Dit om het winkelcentrum een fraaier aanzicht te geven en het winkelend publiek be schutting te bieden tegen de regen. SCHIEDAM Voor de derde achtereenvolgende maal orga niseert de Stichting Maat schappelijk Werk te Schiedam een cursus 'omgaan met span- ningsklachten'. De cursus is bedoeld voor mensen die zich regelmatig gespannen voelken en merken dat zij daardoor minder goed functioneren (concentratie problemen e.d.), dan wel last hebben van terugkerende li chamelijke klachten, waar voor geen lichamelijke oor zaak is aan te wijzen als nek pijn, hoofdprijn en pijn in de onderrug. Klachten De cursusleiding heeft niet de pretentie alle deelnemers ge heel van hun klachten te kun nen verlossen. Doel van de cursus is de deelnemers te le ren omgaan met spanning (stress) en spanningsklachten. Naast uitvoerige informatie krijgen de cursisten ontspan- nings- en andere lichaamsge richte oefeningen. Bovendien is het de bedoeling dat men 'huiswerkopdrachten' uit voert. De cursus is in handen van twee maatschappelijk werkers en een gastdocent fy siotherapie. De cursus start medio oktober en omvat 9 wekelijkse bijeen komsten op woensdagavond in het gebouw van de Stich ting Maatschappelijk Werk, Broersveld 142. De kosten be dragen f 35,- per deelnemer (inclusief uitgebreide cursus map). Inlichtingen, tel. 4731033. Koninklijk onderscheiden SCHIEDAM Gisteren is aan de heer Jaspar Johannes Marschall, geboren Schie dammer en thans nog woon achtig in de brandersstad, de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver toegekend. De onderscheiding is hem door burgemeester Scheeres uitgereikt. Aanleiding voor de feestelijke gebeurtenis was het veertigja rig bedrijfsjubileum bij Elek tronische Maatschappij Van Rietschoten en Hou wens b.v., gevestigd te Rotterdam. Bij deze firma vervult de heer Marschall de funktie van elec- tromonteur. In het verleden was hij zeer nauw betrokken bij de aanleg van electrische installaties bij de bouw en verbouw van de Grote Schouwburg, de St. Laurens- kerk en vier Humanitas be jaardenhuizen. Honderd jaar Rotterdam, de Rotterdammers en hun werk Wethouder Van Kleef:Kritiek belachelijk en achterhaald SCHIEDAM— Het CDA zet grote vraagtekens bij de invulling van het sociale vernieuwingsbeleid door wethouder Van Kleef. In het procedurevoorstel van Van Kleef bespeuren de christen-democraten 'een wel zeer eenzijdige invul ling door een oververte genwoordiging van de lo kale ambtelijke top' met als gevolg dat voorbij wordt gegaan aan 'de on misbare participatie van maatschappelijke organi saties'. Van Kleef verwerpt de aantijgingen. „Belache lijk", zegt hij. „Het college gaat met vrijwel alle Schiedamse maatschappe lijke organisaties om de ta fel zitten. Ik beschouw dit louter als vertragingstak- tiek van het CDA". In hun kritiek wijzen de CDA- raadsleden Kaptein, Gelder blom en Seis op de notitie van het kabinet inzake sociale vernieuwing. Kern daarvan is een bundeling van de inspan ningen van het Rijk, de lokale overheden en de maatschap pelijke organisaties, het leve ren van maatwerk gericht op doelgroepen of individuen en het zoeken naar een nieuw evenwicht tussen rechten,en plichten voor zowel overhe den als individuen. „Allemaal oud nieuws", pa reert Van Kleef. „Dat is ge- vernieuwing die het kabinet reeds in, naar ik meen, maart presenteerde". Het CDA voelt zich daarnaast gepasseerd bij de beleidsvoor bereiding. In de eerste verga dering van de commissie 'So ciale vernieuwing, onderwijs, sociale zaken en emancipatie' vroeg het CDA om een vrije discussie over sociale vernieu wing en 'het betreurt het in hoge mate dat voorafgaande aan die discussie nu reeds vanuit het stadskantoor op es sentiële punten vooruit gelo- Volgens de christen-democraten wordt de discussie bepaald vanuit het Stadskantoor. pen wordt op die discussie. Het primaat van de gemeente raad wordt in dit geval op on aanvaardbare wijze aange tast". Ten aanzien van de procedure hebben de christen-democra ten een sterke voorkeur om aan de slag te gaan met drie werkgroepen. Hierin zouden politieke, ambtelijke en maat schappelijke vertegenwoordi gers zitting moeten nemen, waarbij de coördinerend wet houder als voorzitter fun geert. Voor die drie werkgroe pen (arbeid, leefomgeving en zorg en welzijn) ziet het CDA vooraf 26 maatschappeijke organisaties die kunnen deel nemen aan de beleidsvorming. Deze variëren van patiënten belangenverenigingen tot de sportraad en van de vakbewe ging tot de Raad van Kerken ('daarmee is niet gezegd dat dit de volledige lijst zou moe ten zijn'). „Dat vind ik echt onzin", laat Van Kleef impulsief weten. „De afzonderlijke wethouders gaan met tal van deze organi saties in gesprek. Veelal in kleine groepjes. Dan komen de standpunten het best tot hun recht. Iedereen krijgt de tijd om wensen en grieven naar voren te brengen. In de opzet die het CDA voorstaat, kan ik net zo goed het Passage Theater afhuren. De hardste schreeuwers komen dan het meest aan het woord en zullen hun zin doordrijven. Dat wil ik juist voorkomen. Nu wor den standpunten en adviezen door ons serieus genomen en op ambtelijk niveau in heldere voorstellen omgezet. Dat is al lemaal vastgelegd in het con venant dat de collegepartijen PvdA, D66 en Groen Links 'Ik ben geen Ien Dales...' SCHIEDAM Een definitie van sociale vernieuwing weigert wethouder Van Kleef te geven. „Dat acht ik niet relevant", antwoordt hij. „Je vervalt dan erg snel in omschrijvingen van zo'n 20 regels a la minister Dales. Wie schiet daar wat mee op, niemand toch. Ik vind het veel belangrijker dat de of de vrouw in de straat daadwerkelijk iets merkt van concrete projecten. For meel zal een wethouder wel een definitie van sociale ver nieuwing moeten kunnen ge ven, maar daar maal ik niet om. Ik wil dat binnen afzien bare tijd in Schiedam iets te merken is van de besprekin gen die nu gaande zijn. Dat vind ik van veel groter be- hebben gesloten. Die voorstel len tenslotte moeten door de gemeenteraad gewogen wor den. Ik denk dat de eerste vol waardige plannen in decem ber aan de orde komen. Dan kan het CDA zien en beoorde len tot welke resultaten onze aanpak leidt". Deze kritiek vind ik voorba rig, zielig en gezocht. Ik had gehoopt op nieuwe ideeën van het CDA en niet gerekend op doorzichtige vertragingsma- Excursie naar Park Kethel SCHIEDAM Bezoekers van de maandelijkse heemtuinex- cursie worden zondag 2 sep tember uitgenodigd mee te wandelen naar Park Kethel. Excursiegids Hannie Kees maat begeleidt de ongeveer anderhalf uur durende wan deling. Als jongste park van Schie dam toont Park Kethel het oorspronkelijke polderland schap, zoals dat nu in Mid den-Delfland bestaat. De wandeling gaat via de heemtuin, waar de landschap selementen met bijbehorende plantengroei op kleine schaal te zien zijn, naar Park Kethel. Hier vormen de hooilanden, grienden en poldersloten een heel ander park dan bezoekers van de Schiedamse stadspar ken zijn gewend. Hannie Keesmaat zal tijdens de excursie informatie geven over de oorsprong en de huidi ge vorm. Park Kethel maakt deel uit van de grote Schie damse parkgordel. Deze ver bindt de steden Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen op groene wijze met elkaar. De excursie is gratis en start om 14.00 uur bij de brug voor de heemtuin. Deze bevindt zich in het noordelijk deel van het Prinses Beatrixpark, tus sen de kinderboerderij en volkstuinencomplex Thurle- de. Vanuit Kethel-Oost is de heemtuin te bereiken via het Duivepad (bus 53, halte Koe koekslaan). i Park Kethel toont het oorspronkelijke polderlandschap. SCHIEDAMOp acht pun ten in de stad plaatst de ge meente binnenkort centrale parkeermeters. Een centrale parkeermeter kan voor maxi maal twintig parkeerplaatsen worden gebruikt. De parkeerplaatsen v Henk Dedert wint op NK SCHIEDAM— Tijdens het open Nederlandse kampioen schap triathlon dat onlangs in Almere werd gehouden, heb ben leden van Triathlon Vere niging Rijnmond prima ge presteerd. Door de erbarmelijke weers omstandigheden, zeker in de bginfase, werd de werdstrijd met de klassieke afstanden (3.8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en het lopen van een complete marathon) een ware uitputtingsslag. Op merkelijk was de prestatie van TVR-lid Henk Dedert in de klasse Veteranen 1 (leef tijdsklasse 40-plus). in een tijd van 10 uur en 20 minuten werd hij Nederlands kam pioen. Verdere tijden van TV-leden: Michel Rutten (9.21 uur), Wil- fried Salomons (11.10 uur), Maarten Brouwer (11.10 uur), Peter Mestrini (11.12 uur) en Jako Kwant (12.22 uur). moet worden betaald zijn her kenbaar aan genummerde straattegels. Bovendien staat bij de parkeerplaatsen een bord 'Betaald parkeren'. De automobilist die zijn auto heeft geparkeerd werpt het geld voor de gewenste par keertijd in de meter en drukt het nummer van het parkeer vak in. Na het indrukken van dit nummer toont de meter aan hoeveel tijd men (nog) heeft. Voor de gemeente heeft de centrale parkeermeter als belangrijkste voordeel dat deze vandalisme- en inbraak- bestendig is. De meters worden op de vol gende plaatsen neergezet: Tuinlaan/Lange Nieuwstraat, twee meters tegenover het postkantoor; Broersvest, te genover de Hema; 's Grave- landseweg, tegenover het kan toor van de Sociale Dienst; Vlaardingerstraat; Rotter damsedijk, tegenover de win kels aan de oneven zijde; Ooievaarssteeg/Boterstraat en bij de bewaakte fietsen stalling op de Koemarkt. EXPOSITIE Dit weekein de kan er voor het laatst een bezoek worden gebracht aan de expositie die al vanaf begin juli in Galerie De Duig is te i. Aan de Landstraat 29 wordt werk van de cursisten die lessen krijgen van de kunstenaars Aad Hofman en Dik Kats getoond. ^k Excelsior M wil nu echt vlammen en mikt op sub-top. ^k Handbalvereni ging UVG wil niet weg uit Harga. A Jongeren enthou siast over project DrieMaasStede. ^k Wil Mineral Ser vices gemoederen temperen?" A Bassie en Adriaan vervullen harte- wens. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM De Openbare Nutsbedrijven Schiedam zijn op 28 augustus gestart met een informatiecampagne over het gescheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval. De campagne, die gepaard gaat met het uitgeven van een op kringlooppapier gedrukte info-krant en het beleggen van een informatie-avond op 11 en 13 september, zal in eer ste instantie gericht zijn op het gedeelte van de wijk Woudhoek-Noord waar bin nen enkele weken met de eer ste fase van het gescheiden in zamelen wordt begonnen. Wethouder Wiegman geeft het startseindoor ene GFT-con- tainer te overhandigen. Toerclub naar de Kempen SCHIEDAM Onder de naam 'Taxandria-route' orga niseert Toerclub Rijnmond aanstaande zondag een fietstocht door België over een afstand van 120 kilometer. Om 8.00 uur vertrekt het deel nemersveld per auto vanaf de wielerbaan in sportpark Har- ga naar de startplaats in Ul- venhout (bij Tilburg). De route voert de deelnemers door de Kempen en via België terug naar de startplaats. Voor meer informatie: tel. 4749518 of 4703137. SCHIEDAM De EHBO- vereniging Christophorus start op dinsdagavond 11 sep tember een cursus EHBO voor beginners. De cursus wordt gegeven in schoolgebouw Het Startblok, Burg. van Haarenlaan 871. De cursus duurt van 20.00 tot 22.00 uur en bestaat uit circa 15 lessen. De kosten bedragen f 150,- en kunnen in teimijnen betaald worden. Men wordt opgeleid voor het landelijke eenheidsdiploma. Informatie, tel. 4737954 of 4733811, dan wel in het Start blok op dinsdagavond 11 sep tember vanaf 19.30 uur. Thé-dansant SCHIEDAM In diensten centrum 'De 4 Molens' gaat zondag 2 september het nieu we seizoen weer van start met een thé-dansant. De muziek wordt verzorgd door de be kende disc-jockey Cor. Van 13.30 tot 16.30 uur is iedereen weer van harte welkom. De toegang is gratis. Blue Smoke presenteert C.d SCHIEDAM De Schiedam se blues en rock roll forma tie Blue Smoke presenteert 'vrijdag 31 augustus haar nieuwe C.D. Na de officiële overhandiging van de eerste C.D. aan de leden van de groep zal de band in een zestig minuten durend optreden en kele nummers live ten gehore brengen. De presentatie vindt plaats in 'Parkzicht' aan de Kievitlaan 25 in Rotterdam. Parkzicht is te vinden in het park onder de Euromast, naast de ingang van de Maastunnel. Aanvang 20.15 uur, toegang gratis. Tegen inlevering van deze bon (Geldig t/m 15 september 1990) In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die oök de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f 100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. R'dam Kruiskade R'dam Termeulen R'dam Zuidplein (1 uur seivice) ,nde6ouden&^ndtuc als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelftter tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1