w I 'De jongeren vormden de slagroom op de koffie' r uJn Informatie I: AVR krijgt supermoderne rookgasreiniger 'Ondernemingsrisico Mineral Services' RADIO RIJNMOND FAMILIEFESTIJN 10 SEPTEMBER '90 DE HAVENLOODS DrieMaasStede noemt vakantieproject geslaagd 'Maasshuffle' Bezichtiging van Havenkerk Cursus tegen slapeloosheid Bouwweg afgesloten Ook kantoorpersoneel snel in trein Schiedam Alarm ALARMNUMMER: 06-11 voor elke seconde die telt. Medische dienst ARTSEN: Telefonische boodschap pendienst, tel. 420.66.11. KRUISWERK NIEUWE WATER WEG-NOORD: Kantoor: Van Swin- densingel 40, tel. nr. 4739900. Be reikbaar ma. t/m vr. van 09.00-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn Van Swindensingel 40, ma. t/m vr. van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. nr. 4706177, ma. t/m vr. van 09.00-13.00 uur. Ver pleegkundig telefonisch spreekuur van ma. t/m vr. van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. nr. 4706177. Schiedam-Oost, Centrum en Nieuwland: tel. nr. 4739900. Schiedam-Zuid: tel. nr. 4263129. Schiedam-West: tel. nr. 4261915. Weekenddienst informatie: tel. nr. 4602611. TANDARTSEN: Per 1 jan. tandarts spoedgeval spreekuren voor in het weekend van vrij. 17 uur tot ma.morg. 8.00 uur en in de avonduren bereik baar via telefoonnummer 010- E.H.E.O. Elk weekenddienst Schie- land Ziekenhuis, gebouw Stadhou derslaan 98, tel.: 4733733. STICHTING KRAAMCENTRUM MAASSTEDEN INTERKRUIS: 2e en Het programma van de Najaarsserie 1990 (4 nov.-30 dec.) is uit. Af te halen op onze kantoren. Per post, bel WEGENER PROMOTIE - 010-4.699.911 SCHIEDAM Naar aanlei ding van het artikel 'Mineral Services in kwaad daglicht door misleiding', dat vorige week in De Havenloods werd gepubliceerd, ontving de redactie een schrijven van M.A. Moerer-Venegas. „Als belangstellende een re actie op het pleidooi van de heer Wildenberg van Mine ral Services. Wil hij door het opgooien van een balletje aangaande een schadever goeding de gemoederen tem peren? Een verzoek tot scha devergoeding zal door de ge meente niet zo maar gehono reerd kunnen worden." „Zeker, tweejarige bespre kingen is een hele tijd en de voorbereidingen voor het vestigen van een bedrijf zul len ook zeker een heleboel geld kosten. Maar vergeet de heer Wildenberg niet dat aan dit soort ondernemingen al tijd een ondernemingsrisico verbonden is, dat voor reke ning komt van het bedrijf dat zich wil vestigen. Infor mele gesprekken met de bur gemeester zullen niet mogen leiden tot honorering van enige schadevergoeding. Ook allerlei toezeggingen door daartoe niet bevoegde personen zullen geen bijdra ge kunnen leveren tot en ge rechtvaardigd vertrouwen van de kant van Mineral Services." „Totdat de juiste organen enige toezeggingen hebben gedaan zal Mineral Services zich moeten indekken voor het eventueel affluiten van de hele zaak. Pas in een sta dium dat de juiste organen beslissingen nemen en hier op later terugkomen (wat rechtens zeer wel mogelijk is) zal Mineral Services voor een eventuele schadevergoe ding in aanmerking komen. De hoogte van deze schade vergoeding zal afhankelijk zijn van het stadium waarin de eventuele (gerechtvaar digde) beloften cq. beslissin gen werden gedaan. Ik wacht de reactie van de ge meente hieromtrent af. M.A. Moerer-Venegas, Schiedam. Antwoord van de redactie. De heer Wildenberg heeft in het bewuste artikel niet let terlijk gesproken over een eventuele schadevergoeding. Hij had het louter over de mogelijkheid om reeds door Mineral Services gemaakte kosten alsnog te verhalen op de gemeente Schiedam in dien de komst van het over slagbedrijf geen doorgang vindt. Daarbij is cruciaal in hoeverre al dan niet bevoeg de personen namens de ge meente toezeggingen hebben gedaan aan, dan wel afspra ken/overeenkomsten hebben gesloten met Mineral Servi ces. Ook de redactie van deze krant tast hierover in het duister. Kom ook naar dit knalfeest. Er komen o.a. de volgende artiesten: Lee Towers, Anita Meijer, Rene Froger, Marco Borsato, Rene Shuman, Bonny St. Claire, Peter Koelewijn, Het Rosenberg Trio en de Jan Rietman Superband. Kaartverkoop Toegangskaarten voor het Radio Rijnmond Familiefestijn in Ahoy' kosten 20 gulden (tweede rang), 25 (eerste rang) en 30 gulden (arena). De kaarten zijn verkrijgbaar op verschillende adressen: Radio Rijnmond, Delftsestraat 21 de kantoren van Wegener huis-aan-huisbladen (De Havenloods/Het Zuiden). Deze zijn gevestigd aan de Prins Hendrikkade 12-16, Schiedamse Vest 47, Dordtselaan 139 en de Hoogstraat 122 in Vlaardingen; Verder zijn kaarten verkrijgbaar bij de kassa van Ahoy' aan de Zuiderparkweg. alle voorverkoopadressen van Ahoy' en alle VVV's in Nederland. Wie meer wil weten, kan van 12.00 tot 18.00 uur bellen via nummer 010-433 44 33. DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1990 35-581 SCHIEDAM— Elfhonderd Schouwburgplein voeren zij Rotterdamse schoolkinderen dan gezamenlijk de Rotter- geven op vrijdagavond 31 dam Shuffle uit in het kader augustus om 20.00 uur het van het 65-jarig bestaan van startsein voor de manifestatie de Maasstad. 'Rotterdam Danst'. Op het WATERWEG NOORD Het jongerenvakantiepro ject van verpleeg- en reac tiveringscentrum Drie MaasStede is op een succes uitgedraaid. De zestien jongeren die gedurende twee weken drie uur per dag een taak op zich heb ben genomen, vinden dat zij een goede indruk van het werken in deze be roepsgroep hebben gekre gen. De coördinatoren van het project noemen de aan wezigheid van de jongeren 'de slagroom op een kop koffie' en de patiënten zijn in de watten gelegd. Begin juni deed het verpleeg huis, dat vestigingen in zowel Schiedam als Maassluis heeft, onder andere in deze krant een oproep voor jonge vrijwil ligers. Zestien scholieren in de leeftijd van 14 tot 20 jaar heb ben uiteindelijk aan het va kantieproject deelgenomen. Gewandeld Twee weken van hun school vakantie zijn zij elke dag en kele uurtjes bij het verpleeg- centrum in Schiedam in touw geweest met patiënten. „Stage kim je het niet noemen. Het waren echt vrijwilligers die een aantal activiteiten in huis met patiënten hebben ont plooid," licht W.M.E.M. Ter porten, hoofd verpleegdienst en activiteitenbegeleiding toe. De jongeren hebben bijvoor beeld gewandeld, spelletjes gedaan, eten rondgedeeld en eventueel de patiënten gehol pen en mee gelopen met fysio- en ergotherapeut. Terporten: „Dus niet ge dweild en gesopt. Ze vormden eigenlijk de slagroom op de kop koffie. Iedereen krijgt im mers een bak, maar er is zel den tijd voor iets extra's. Ne derlandse tehuizen kampen met een personeelstekort van twintig procent, zo is weieens berekend. Dat betekent dat je er voor kiest dat mensen schoon zijn, droog, gewassen en kunnen eten. Maar het is niet zo dat de jongeren zijn ingezet om een personeelste kort bij ons op te heffen. Zo ligt dat niet." Het hoofd verpleegdienst meent dat twee redenen aan het vakantieproject ten grondslag liggen. Allereerst wilde DrieMaasStede de 'bui tenwereld binnenhalen'. De gemiddelde leeftijd van de pa tiënten ligt rond de tachtig jaar, terwijl het personeel cir ca 20 tot 40 jaar is. „De jongere groep missen we dus in huis. Af en toe komt er wel een kleinkind op bezoek maar we wilden die jeugdig heid en het enthousiasme van de jongeren binnenhalen. Daarnaast geeft dit project de mogelijkheid voor een beroe- penoriëntatie. De jongeren konden zich nu vrijblijvend Wegener huLs-sanhulsbLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010-4.699.362. Telefax advert.afd.: 010-4.699.237. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen. Telefoon: 010-4.352.911. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: H. Post. (tel.privé 010- 4735870) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- 4.353.883) ACCOUNTMANAGER: A.v. Meeteren (tel. privé 01831-2082) REDACTIE: Marianne Ames en Susan de Ligt. Correspondent SCHIEDAM: Eric Steenbergen. SPORT: Gerard Verver (tel. privé 01899 -17787) DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o. in 13 edities en is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTEUR: V. Doom. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 4.352.911 P SCHIEDAM Op de Natio nale Monumentendag, zater dag 8 september, is de Haven- kerk aan de Lange Haven 70 een van de te bezichtigen ge bouwen. De Havenkerk is sinds 1976 eigendom van de Stichting Jo- han Maasbach Wereldzen ding. Oorspronkelijk stond de kerk bekend onder de naam St. Johannes de Doperkerk. Het was de eerste nieuwe kerk die de katholieken na de ge lijkstelling van de kerken in 1795 lieten bouwen. Bij de koop door de Maasbach Stich ting werd afgesproken dat het interieur ongewijzigd zou blijven. De kerk heeft een neo-barokke preekstoel. De kansel bestaat uit een levens grote beeldengroep die de doop van Christus in de Jor- daan voorstelt. In de glas-in- loodramen zijn diverse heili gen afgebeeld. Op de Monumentendag wor den verschillende activiteiten in de Havenkerk georgani seerd. Er is spel op het Maar- schalkweerdorgel en enige zanggroepen en solisten zor gen eveneens voor een muzi kale omlijsting. Voor kinderen is er een poppenspel, een raadspel, schminken, een grabbelton en een verras singspakket (zolang de voor raad strekt). Ook het buffet is geopend. n het vakantieproject maken een verslag van hun bevindingen. „Ze w Boeiend vak Volgens Terporten is het een boeiend vak dat toekomst heeft. „Het is de laatste tijd wel negatief in het nieuw ge weest, maar het beroep heeft ook mooie kanten. En het feit dat de salarissen omhoog zijn gegaan en het personeel in augustus een extraatje heeft gekregen, geeft ook aan dat die beroepsgroep van belang is. Het bleek ook na afloop van het project dat de jonge ren het aspect van oriëntatie het meest belangrijke vonden. Een enkeling zei dat het niet haar richting zou zijn, maar de meerderheid was laaiend enthousiast." Het vakantieproject is een in vestering in de toekomst, zo meent de coördinator. Daarbij vindt hij het uitstekend dat DrieMaasStede nu op een speelse, positieve manier de aandacht heeft gevraagd. Het project moet nog worden geëvalueerd maar waarschijn lijk worden jongeren volgend jaar weer uitgenodigd mee te draaien als vrijwilliger. „Ik denk dat we er niet aan ontko men het project te vervolgen; deze groep was zo enthousi ast." kerk diensten SCHIEDAMDe bouwweg door Spaland is van maandag 3 september tot en met vrijdag 7 september tussen de Kerk- laan en de Kerkweg afgeslo ten. De bouwweg loopt van de Scheepvaartweg naar de Zwaluwlaan en kruist de Ker kweg. Het gedeelte gelegen tussen de Kerkweg en de Har- reweg blijft overigens berijd baar. Ook bestemmingsverkeer naar de deels nog in aanbouw zijnde deelgebieden Harreweg en Kerkweg in de wijk Spa- land blijft mogelijk. Dit ver keer dient dan wel van de Scheepvaartweg gebruik te maken. De geplande afsluiting is no dig in verband met de aanleg van een riool en geldt voor alle verkeer. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN/MAASSLUIS Acht tien procent van het Neder landse bevolking gebruikt een middel om in slaap te komen. Omdat slapen iets is wat ge leerd kan worden, organiseert het Kruiswerk Nieuwe Water weg Noord een cursus tegen slapeloosheid. De eerste van de in totaal acht bijeenkom sten start op 19 september in het Kruisgebouw aan de Ma- risstraat 2 te Vlaardingen. Het doel van de cursus is de deelnemers te leren wat ze zelf kunnen doen om beter te sla pen. Uit onderzoek is geble ken dat het slechte slapen een gewoonte is geworden, ook al is de oorzaak ervan inmiddels verdwenen. Daarom wordt tijdens de bij eenkomsten o.a. ingegaan op: wat is een gezonde slaap, slaap en leeftijd, medicijnge bruik, hoe kan men door een andere leefwijze slapen be vorderen. Ook wordt het ge bruik van slaapmiddelen be sproken en de wijze waarop men kan stoppen. De cursis ten moeten van plan zijn om te minderen of stoppen met het gebruik van slaapmiddelen. De bijkomsten worden gehou den van 19.30 tot 21.00 uur. De begeleiding is in handen van een fysiotherapeut. Kos ten van de cursus zijn f 35,- voor leden, terwijl mensen die geen lid van het kruiswerk zijn f 50,- betalen. Hiervoor ontvangt men een cursusboek en koffie/thee. Aanmelden bij het Kruiswerk tel. 010-4600611 tussen 9 en 13 uur. O Diverse activiteiten op zaterdag 8 september ROTTERDAM Het duurt nog drie jaar, maar dan kan de Afval Verwerking Rijn mond (AVR) een hypermo derne rookgasreiniger in ge bruik nemen. Dat betekent dat er dan nagenoeg een eind komt aan de uitstoot in de lucht van dioxinen, stiksto- foxyden en kwik. De AVR voldoet met deze hypermoderne installatie aan de strenge eisen die de overheid in 1989 heeft opge steld ten aanzien van vuil verbrandingsovens. Het con tract voor de bouw werd af gelopen maandag onderte kend op Spido's vlaggeschip de Pieter Caland door verte genwoordigers van de Oos tenrijkse firma SGP-VA, de AVR en gemeente Rotter dam. De 400 miljoen gulden, die de rookgasreiniger gaat kos ten, moet door de gemeen schap worden opgebracht. Een investering, die volgens de Rotterdamse wethouder bedrijven Hoogendoorn, 80 gulden extra per jaar per huishouden gaat kosten. Het enorme aanbod aan huishoudelijk- en chemisch afval vergt daarnaast nog eens een investering van on geveer 200 miljoen gulden voor de bouw van een derde draaitrommeloven voor de verbranding van chemisch afval. De huidige C2-depo- nie, voor niet verwerkbaar chemisch afval, moet binnen zes jaar uitgebreid worden Het contract werd ondertekend aan boord van de Pieter Caland. (foto: Cees Dubbeld). SCHIEDAM Met het oog op de toeloop van kantoorperso neel krijgt station Schiedam- Rotterdam West een extra in- en uitgang aan de achterzijde van het gebouw. Momenteel verrijzen kantoorflats op de lokatie Parallelweg/Over- schieseweg. „En de NS is daarop inge sprongen", zegt sectiehoofd Tolboom van afdeling Onder houd. „Het toekomstig kan toorpersoneel moet snel en zonder veel problemen wor den aan- en afgevoerd, dat kan alleen met een extra in gang." In de gemeentelijke vergun ning daaromtrent is sprake van een tijdelijke uitgang aan de achterzijde, maar daar weet Tolboom niets van. „Nee hoor, volgens mij gaat het om een permanente in- en uit gang. We pakken de zaken dan ook rigoureus aan. De rei zigerstunnel wordt aan de achterzijde opengebroken en voorzien van elektrische deu ren. Vrij luxueus en nogal de finitief", aldus de NS-onder- houdschef. De werkzaamheden vangen aan in de loop van september en men hoopt het karwei eind november geklaard te hebben. met een tweede depót. Bo vendien is onlangs een over- laadstation in gebruik geno men waar compostcompo- nenten uit het huishoudelijk afval worden afgevoerd naar de VAM. Tegelijkertijd is de AVR een studie gestart naar de mogelijkheden om de ver werkingsfaciliteiten uit te breiden door de bouw' van een eigen compostfabriek. De voor het milieu schadelij ke stoffen worden met de nieuwe installatie groten deels weggevangen voordat zij in de lucht terecht kun nen komen. Een prestatie die wethouder Hoogendoorn de woorden ontlokten: „Het is wel veel geld maar we doen er ook iets moois mee voor het milieu. Het geld van de burgers is goed besteed".

De Havenloods | 1990 | | pagina 3