Radio Rijnmond en General Motors Zuidplein, elke dag Het nieuwe Holland Casino NSF jarig Tropicana RADIO RIJNMOND REPORTER, september 1990 Met het unieke vrijetijds- en partycentrum Tropicana langs de Maas heeft Rotterdam een toeristische trekpleister van wereld allure gekregen. Tropicana omvat een zwembadgedeelte, sauna, een draaiend restaurant en een aansluitende serre met café en diverse zalen. de grootste, zo niet dè i Rotterdam. Het echte drie cabi- Op maandag 10 september staat er wat groots te gebeuren in de geschiedenis van Radio Rijnmond. Het regionale station probeert dan het nieuw verbouwde Ahoy-complex tot aan de nok te vullen met Radio Rijnmond luisteraars! De laatste voorbereidingen worden getroffen op het ogenblik om het familiefestijn tot een daverend succes te maken. Vanaf de opening op 1 juli 1988 heeft Tropicana meer dan 1 miljoen zwembadbezoekers mogen ontvan gen, waarmee het complex niet al leen voor Rotterdam, maar voor het gehele land een belangrijke recrea tievoorziening is geworden. In Tro picana zijn 150 personen werkzaam. Het subtropisch zwemparadijs Tro picana is sinds de opening van de Eerste Zwem- en Badinrichting van Rotterdam in 1854 het zesde bad langs of in de Nieuwe Maas. Onder de koepel en een boogconstructie is een groot aantal installaties gebracht: zwembaden 30 graden Celsius, watervallen, glij banen, een wildwaterbaan, en zonnegrotten, afgewisseld Tropische bomen, planten, heesters en bloemen uit vele delen van de wereld - waaronder een 120 jaar oude waaierpalm, die inclusief kluit 6.000 kg weegt - geven Tropicana een exotische sfeer. Voor een bedrag van ruim f 700.000,- zijn 75 palmen aangeschaft, alsmede honderden pa paya-, mango- en avocadostruiken, bamboesoorten en lianen. De bouwers gebruikten .zo'n 1.500 ton leien uit de Maas in Belgisch Limburg. grootste v saunagedeelte bestaat ii nes, twee binnen en één buiten. Ver der zijn er een Turks stoombad, een koud dompelbad (deels overdekt, deels in de open lucht), solaria en een snelbruiner. De verschillende ruimten hebben elk een eigen sfeer, variërend van een 'sociale' met een bar en zitjes tot een 'ontspannende', om al dan niet bij de open haard, na het saunabezoek uit te rusten. Partycenter Tropicana Feesten in subtropische omgeving. Een bruiloft, een reünie, een recep tie, een jubileum of een verjaardag. Alles kan bij Tropicana. Want Tro picana beschikt over schitterende party-faciliteiten. Het Subtropisch Zwemparadijs biedt een unieke am biance voor exotische knalfeesten. Daarnaast zijn er ook sfeervolle za len voor kleinere'groepen vanaf 30 personen. Na Las Vegas heeft Rotterdam de een na grootste lasershow ii i durend la serspektakel van bundels licht in alle denkbare kleuren, die op de r van de muziek heen en weer flit De Jan Rietman Band is al aan het oefenen geslagen om artiesten als Lee Towers, René Froger, René Shumann, Bonny St. Claire, Marco Borsato, Anita Meyer e.v.a. stijlvol bij te staan. Het trio Rosenberg be denkt nog wat weemoedige zigeuner klanken en nachtburgemeester Jules Deelder besluit of hij een gedicht over Rotterdam zal voordragen of niet. Het team van de V D mode show zit natuurlijk ook niet stil. De jeans fashion hangt gestreken en wel klaar en de top modellen zijn uitge zocht voor de avond. Het is natuur lijk niet iedere dag dat je een show loopt voor een publiek van duizen den.' Boksring tor Hans van Vliet probeert zich zo goed en zo kwaad als het gaat in een nieuwe smoking te hijsen... De spanning stijgt. De affiches han gen, de kaartverkoop gaat razend snel, de programmaboekjes liggen op de drukpers en de prijzen van de sponsors stromen binnen. Is de secu rity geregeld? Is de slagzin voor de prijsvraag goedgekeurd? Gaan we in het lang? Eindigt Lee Towers de avond met 'You Never Walk Alone'? Gaat Erik Post uit zijn dak? De casino speeltafels zijn gearriveerd zodat de luisteraars een gokje kun nen wagen op 10 september. De En gelse groep Wall Street Crash is al in Nederland gesignaleerd en de Jordi- naires, de oude begeleidingsband van Elvis Presley, stappen nü op het vliegtuig in Amerika. Nog even en dan is het zo ver, de lichten in het sportpaleis dimmen, oude vrienden herkennen elkaar op de tribunes. Sommige mensen heb ben Radio Rijnmond T-shirts aan en petjes ook, anderen zijn in gala. Ergens begint iemand 'Olee-Olee' te zingen. Het publiek op de linker tribune zet een 'wave' in, de rest van Ahoy neemt het over. In een kleed kamer in de catacomben van het gebouw knoopt Hans van Vliet op nieuw zijn vlinderdas, 'nog 5 minu ten!' roept de toneelmeester. Trom geroffel, licht uit, spots aan: 'Goede- avond, dames en heren, welkom op het Radio Rijnmond Familiefes- Het grote Radio Rijnmond Familie festijn heeft ons in haar greep. Hoort u ook bij de familie? Kom dan naar Ahoy op maandag 10 september. Het De verhuizing van Opel-importeur General Motors vorig jaar van Rotterdam naar een zeer fraai pand in Sliedrecht heeft geen afbreuk gedaan aan de goede relatie met Radio Rijnmond. Zo beschikte het team van Radio Rijnmond over een Isuzu Trooper voor de bekende camping-toer en rijden de reportageteams in een Opel door de regio. Het grote Opelnieuws dit jaar is na tuurlijk de nieuwe Opel sportcoupe, de Calibra die net enkele dagen in Nederland in de showroom staat. Deze fraaie Opel sportcoupe heeft veel opzien gebaard in de internatio nale autopers. Daarnaast introdu ceerde Opel ook onlangs de ver nieuwde Opel Corsa, die zowel ui terlijk als innerlijk is gewijzigd. Ver der heeft de Opel Omega een facelift Tevens is de Omega nu ook lever baar met de nieuwe 2.6i zescilinder- motor. In de Kadettserie, de best verkochte auto in Nederland sinds jaar en dag, maken twee nieuwe mo dellen hun opwachting, de Frisco en de Beauty. Redenen te over om na de Rijnmond Familiedag eens een bezoekje te brengen aan de Opeldealer om al dat nieuws van dichtbij te bekijken. Sinds enige weken wordt op Radio Rijnmond op zaterdagavond een kort maar informatief autoprogram ma uitgezonden, Radio Rijnmond in de auto, gepresenteerd door auto journalist Henri Stolwijk. In de eer ste uitzendingen kwamen de Calibra en de Corsa al aan bod naast al het Sauna volgens nieuwste inzichten Openingstijden Zwemparadijs: ma t/m vr 10.00 - 22.00 uur, 10.00 - 18.00 uur; 10.00 - 19.00 uur; Tarief Zwemparadijs: f 16,50 per persoon; (t Tropicana, met vol- 150 bezoekers, t/m 5 jaar gratis Het Radio Rijnmond Familiefestijn wordt mogelijk gemaakt door Hol land Casino, North Sea Ferries, Ge neral Motors, Tropicana en Wmkel- Zuidplein Met dank aan de Verenigde Bier brouwerijen Breda Rotterdam (Oranjeboombier), Akai, Stuyvers Dienstverlening, Vroom Drees- Ahoy en Bloemencentrum Lodder uit Barendrecht, Fokomon Alles >een familiefestijn binnen handbereik^^, andere autonieuws. General Motors is uiteraard zeer verheugd met dit radioprogramma, waar aandacht wordt geschonken aan de gehele automobielbranche middels objectieve informatie voor de luisteraars in deze regio. Want General Motors en de regio Rotter dam horen toch bij elkaar. Ondanks de huisvesting in Sliedrecht voelt het bedrijf zich nog steeds een Rotter dams bedrijf, en het Rotterdamse karakter past bij de wijze van zaken doen van General Motors. Misschien wel de oorzaak, dat General Motors graag betrokken is en blijft bij voor stellingen in de Rotterdamse regio. Feyenoord, de Pittsburgh Regatta, Radio Rijnmond, GM is erbij. Het is dan ook niet zo vreemd, dat de meeste auto's van General Mo tors staan afgestemd op 93,4. Een flitsende modeshow is een van de verrassende onderdelen van het gevarieerd feestprogramma op 10 september. Uit de jeans-shop Javelin shop van V D hebben we een greep gedaan en een groep van dansers en modellen zullen er een wervelende show mee brengen. Let op!, de Javelin lijn bestaat vooral uit prachtige T-shirts, sweat shirts, polo's en pull's. Wie goed kan vangen op 10 september heeft geluk, de mode- plannen voor het nieuwe Holland Casino in het Rotterdamse Plaza-project, tegenover het Centraal Station, zijn in een vergevorderd stadium. De eerste paal van Plaza werd op 21 juni vorig jaar geslagen. De boksvereniging Hoboken bestaat 22 september 10 jaar. Voor trainer Aad Westerlaken een reden om een klein feestje te bouwen in Palace in de Zomerhofstraat in Rotterdam op die datum. Maar eerst organiseert hij het sportieve onderdeel van een ander (en een tikkie groter) feestje, op 10 september. Er zullen tijdens het familiefestijn in Ahoy twee mooie amateurwedstrijden gehouden worden. Hoboken's René Wust komt uit tegen Ron Verrek uit Den Haag en teamgenoot Richard Boerman staat tegenover de Amersfoortse Van der Woude. ROTTERDAM North Sea Ferries in Europoort gaat er van uit dit jaar voor het eerst meer dan een miljoen passagiers te vervoeren. Daarnaast rekent de ferrymaatschappij in Euro poort erop dat niet minder dan vijf miljoen ton vracht zal worden vervoerd van en naar Engeland. North Sea Ferries onderhoud dagelijks veerdiensten vanuit Rotterdam en Zee- brugge in België naar de Engelse havenstad Huil. Tevens zijn er vrachtdiensten Rotterdam/Ipswich en Zeebrugge/Teesport. De ferrymaatschappij bestaat dit jaar een kwart eeuw. Een beter cadeau kon de jarige zich heeft. Na de inscheping 1. In de afgelopen 25 jaar heeft North Sea Ferries in totaal 10 miljoen passagiers vervoerd tus sen Engeland en het Europese conti nent. Daarnaast werd nog t miljoen ton vracht van de ene naar de andere kant gebracht. Mini-cruise Over de 'chunnel', de tunnel die En geland met Frankrijk moet gaan ver binden maken ze zich bij de scheepvaartmaatschappij geen grote zorgen. De veerboot vaart immers op het noorderlijke Huil. Wie naar de Midlands of Schotland wil gaat niet via zo'n omweg. En daar komt nog bij dat de 14 uur durende trip alle trekjes van i boord vorstelijk gedi neerd worden, daarna kun je, op de zachte golvende bewegingen schip voortreffelijk slapen in een van de riante hutten en 's morgens ga je uitgerust na een stevig ontbijt verder op reis. Het feit dat het ontbijt en diner gratis zijn wordt zeer gewaar deerd door de passagiers. Kwaliteit en service maken volgens directeur J. A. Boereboom North Sea Ferries tot zo'n daverend succes: „Het mag de klant aan niets ontbre ken. Laatst kregen we een reactie van een tevreden passagier. 'Your seacastle is my home', schreef hij. Beter kun je het toch niet zeggen?" Het Winkelcentrum Zuidplein in Rotterdam-Zuid ligt op een steenworp afstand van het Ahoy'-complex waar maandagavond 10 september het Radio Rijnmond Familiefestijn plaatsvindt. Het Winkelcentrum Zuidplein is een van de sponsors van dit evenement. ding van het Winkelcentrum Zuid plein op het programma. Maar liefst 7.500 m2 bedrijfsoppervlakte is erbij gepland terwijl de hoofdingang van het Winkelcentrum Zuidplein op het straatniveau wordt aangebracht. Naast de bekendste grootwinkelbe drijven zoals Vroom Dreesmann, Hema, C A, Peek Cloppen- burg, zal binnen niet al te lange termijn een grote supermarkt in het winkelcentrum worden gehuisvest. Activiteiten voor het gehele gezin Op dit moment zijn er in het Winkel centrum Zuidplein meer dan 145 winkels, inclusief een overdekte dag- markt, onder één dak onderge bracht. Een overdekte parkeergara ge onder de winkels, kan 1.500 au to's herbergen en het openbaar ver voer kent een belangrijke halte voor het Zuidplein. De metro, de stads bussen èn de regionale bussen, stop pen als het ware voor de deur van het winkelcentrum. Dus als het regent kun je vanuit de bussen en de metro kurkdroog winkelen. Ook vanuit de geweldige parkeergarage kan men makkelijk op de 6 meter hoger gele gen winkels via trappenhuizen en liften terecht. Binnenkort staat een forse uitbrei- Nederland is, moge blijken ui het feit dat er bijna iedere week wat te doen is. Artiesten, muziekcom- bo's, demonstraties, autoshows, amusementsquizzes, eigenlijk teveel om op te noemen. Op donderdag 11, vrijdag 12, zater dag 13 en zondag 14 oktober is het hoogtepunt van de najaarsactivitei ten bijvoorbeeld weer actueel. Een gigantisch modefestival onder het motto 'Zuidplein Modeplein' staat dan op het programma waaraan ver schillende modevakscholen en dans scholen hun medewerking verlenen. Ook activiteiten met het thema '650 jaar Rotterdam' staan op het pro gramma. En dan natuurlijk niet te vergeten onze jaarlijkse sfeermarkt rond de Sint Nicolaas- en kerstperio de. Het winkelcentrum is dan volop in de decembersfeer getooid. Jan Stegers van de Hema: „Het gaat ons erom om het alle leden van het gezin naar hun zin te maken. Van daar de verscheidenheid aan activi teiten. Vooral het element sfeer is belangrijk. Niet te protserige acties maar meer gezelligheidsactiviteiten staan bij ons hoog in het vaandel. Als u bedenkt dat we meer dan voor de helft, winkels huisvesten die op het gebied van mode iets te bieden hebben voor alle categorieën pu blieksgroepen, dan kunt u gerust stellen dat Winkelcentrum Zuidplein alles heeft wat je hartje begeert of anders gezegd: in het Winkelcen trum Zuidplein kun je naar hartelust winkelen. Straks na de uitbreiding van het win kelcentrum kan er sprake zijn van 'Het Grootste Overdekte Winkel centrum Van Nederland'! Weer iets waar Rotterdam trots op kan zijn". Als het aan John Starrenburg ligt - directeur van Holland Casino Rot terdam - kan het niet vlug genoeg voorjaar 1992 worden. Ongeveer een half jaar na de opening van het nieuwe Holland Casino in Amster dam, zal hij de sleutels van 'zijn' casino in ontvangst nemen. Het r ïuwe Holland Casino Rotter dam /ordt groots en monumentaal, zonder echter te vervallen in barok ke overdaad, „want daar moet je bij Rotterdammers niet mee aanko men." Het casino zal, inclusief bu reauruimtes, restaurants en entrees ongeveer 5.500 vierkante t dragen en de totale oppervlakte van de speelzalen omvat 2.000 vierkante meter. Dat is drie keer zoveel als het huidige casino, en dat moet ook wel, wil de te verwachten 1.800 bezoekers per dag goed ver werkt kunnen worden. Het nieuwe casino vormt een inte graal onderdeel van het Plaza-pro- ject. Behalve een kantoorgebouw zal I dit gebouwencomplex f Iren van 65 meter hoog bevatten. Hierin komen 102 appartementen. Zowel de woningen als het winkel centrum sluiten perfect aan op de ambiance en de sfeer van het Holland Casino Rotterdam. 1 Met het Plaza-complex is een ii Bering van een kleine 160 miljoen Igulden gemoeid. De ligging van het nieuwe Holland Casino aan het l Weena is gunstig te noemen. Dit zal f het uitgaanscentrum van de wereld stad worden. In de nabijheid bevin den zich De Doelen, de schouwburg en het Luxor-theater. Toneel, con certen, theater en cabaret sluiten goed aan op het casinoconcept. Want wat is er nu mooier dan na een avondje cultuur nog even ontspan ning en vertier te zoeken in een sfeervol casino? gepland, waarop artiesten voor entertainment zullen zorgen. De akoestiek is uitstekend. De heer Starrenburg: „Er is een groeiende tendens merkbaar naar verzorgd, chique en gekleed uitgaan. Het nieu we Holland Casino Rotterdam wil daarop inspelen. In het nieuwe casi no zullen we bijvoorbeeld thema avonden organiseren met live-enter- Op de eerste vloer bevinden zich links en rechts twee ruimtes van res pectievelijk 500 en 400 vierkante me ter, waar de speelautomaten zullen worden ondergebracht. Aan de rech terzijde komen de tafelspelen, waar over het algemeen met een lage inzet worden gespeeld. Dit eerste niveau van het casino zal een enigszins Amerikaanse uitstraling krijgen, zonder direct in de 'Vegas'-stijl te komen. Met Amerikaans wordt een brokje Rotterdams sentiment be doeld. Het vertrek van de Holland Amerika Lijn wordt door de echte Rotterdammers namelijk nog steeds als een gemis ervaren. Vroeger be paalden de gigantische, luxe cruisers van de HAL het havenbeeld van Rotterdam. Die sfeer probeert het nieuwe Holland Casino Rotterdam op te roepen. De tweede speelvloer krijgt dan ook een nautisch getint interieur; het lounge-idee met maho niehout en koperen o En natuurlijk probeert de heer Star renburg de gemoedelijke sfeer van het 'oude' casino mee te nemen. „Het huidige casino in het Hilton hotel is bij een beetje aanloop al gezellig en gemoedelijk. Omdat de ruimte nogal beperkt is, hebben we de tafels wat dichter op elkaar moe ten plaatsen. Maar huist daaraan heeft Holland Casino Rotterdam zijn gezelligheid te danken. In het nieuwe casino zullen we dat element handhaven." Nautisch zwevend podium

De Havenloods | 1990 | | pagina 15