UJ DE HAVENLOODS Weinig nieuwe evenementen tijdens Brandersfeesten k {deze krant 2I5 J95 Schiedams Nieuwsblad 10: Als je zondag toch een eindje gaat rijden... Schiedamse dahlia's oogsten succes «t TERMEULEN Al vanaf 15.69 plaatst) u in onze kranten een kleine advertentie. I Thuiszorg-organisaties willen in '93 fuseren Organisatie mijdt grote risico's 2 brillen halen, 1 betalen 1995 EDITIE P, DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1990, 39e JAARGANG Nr. 36 itjegener huLs-aan+ajtóbLaclen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Momenteel kan het voorkomen dat zowel een wijkverpleegster als een gezinsverzorgster in één gezin helpt. Na 1993 zullen dergelijke overlappingen verleden tijd zijn VL AARDINGEN/SCHIE DAM/MAASSLUIS Na 1993 moet in de regio Water weg Noord één nieuwe or ganisatie voor thuiszorg opereren. Deze intentie heb ben bestuursleden van vier verschillende instellingen gisteren uitgesproken. „Van oudsher was het kruiswerk puur verpleging en de ge zinszorg kwam in eerste in stantie neer op huishoudelij ke hulp. Inmiddels hebben beide instellingen hun aan dachtsveld verbreed, waar door een grote overlapping van activiteiten plaatsvindt. Daarom kun je beter fuse ren", licht directeur Van Weelden van het Kruiswerk Nieuwe Waterweg-Noord In het Deltahotel werd woensdagmiddag dan ook een verklaring ondertekend waarin de Stichting Gezins verzorging Schiedam, de Stichting Gezinsverzorging Vlaardingen, de Stichting Interkonfessioneel Centrum Maatschappelijke Dienst verlening te Maassluis en het Kruiswerk Nieuwe Water weg-Noord de intentie tot een fusie uitspreken. Hoe die nieuwe organisatie er pre cies zal uitgaan zien, is nog niet bekend maar vaststaat dat er na 1 januari '93 één thuiszorg-organisatie in deze regio werkt. Voor de 1100 medewerkers van de vier organisaties zal de fusie geen consequenties hebben. G.B.F. van Weel den: „Er zullen geen ge dwongen ontslagen plaats vinden. Wellicht zullen de .taken onderling op een an dere wijze worden verdeeld. De vraag naar zorg in de thuissituatie neemt immers toe en zouden er alleen maar mensen bijmoeten". De Kruiswerk-directeur ontkent dat bezuinigingen aan de fusie ten grondslag liggen. „Wat dat betreft ver schillen we van mening met het ministerie van WVC. Dit heeft een nota 'Samenwer ken naar samengaan' uitge bracht waarin thuiszorg-in stellingen worden verplicht vóór 1996 te fuseren. Door de samenvoeging zou effi ciënter kunnen worden ge werkt en daardoor méér zorg aan mensen kunnen worden besteed. Al met al zou dan 350 miljoen kunnen worden bezuinigd, hetgeen voor deze omgerekend op een bezuini ging van 3,5 miljoen gulden neerkomt. Op een gezamen lijke omzet van 30 miljoen vinden we dat teveel. Wij. hebben ook sterke twijfels over haalbaarheid van die nota". Overigens hebben de vier ondernemingsraden van de betrokken instellingen een positief advies gegeven aan het fusievoorstel. Bridge bij Excelsior'20 SCHIEDAM Het bridgesei- zoen gaat weer van start. Voor leden, donateurs en liefheb bers is er in clubhuis De Toe komst van Excelsior'20 iedere dinsdagmiddag gelegenheid de kaarten te schudden. Dins dagmiddag 18 september is het clubhuis vanaf 12.30 uur geopend. Voor beginners (waarvan nog een tiental liefhebbers zich kunnen aanmelden) starten de lessen op woensdagavond 19 september om 19.30 uur. Ge vorderden beginnen op de zelfde avond om 20.00 uur. Beginners kunnen zich mel den bij: Fam. Wever, telefoon nummer 4738543; Mevr. C. Steenbergen, tel. 4708154; J.H. de Groot, tel. 4731660. Zelfverdediging voor vrouwen SCHIEDAM Klubhuis Zuid begint binnenkort met een cursus zelfverdediging voor vrouwen. In twaalf les sen wordt de cursisten geleerd zichzelf te verdedigen met be hulp van natuurlijke wapens als ellebogen, knieën en voe ten. De cursus is gepland op de woensdagavond. De kosten bedragen veertig gulden. In oktober wordt begonnen. Voor meer informatie: Klub huis Zuid, telefoon 4267297, vragen naar Lida Tode. SCHIEDAMDe Brandersfeesten staan weer voor de deur. Voor de zevende maal alweer organiseert de Stich ting Brandersfeesten, onder het voorzitterschap van Will Vollering, het prestigieuze Schiedamse evenement. Om succes zo waarschijnlijk mogelijk te maken heeft de organisatie ook dit jaar weer besloten veel bekende acti viteiten te handhaven en het programma van het vorige jaar mondjesmaat te veranderen. 'Minimale veranderin gen zijn het meest verstandig want het trekken van zoveel mogelijk mensen staat natuurlijk voorop', zo liet Volle ring tijdens de presentatie van het programma van dit jaar weten. Filmhuis toont klassieke S.F. SCHIEDAM— Het Filmhuis begint zaterdag 8 september met een aantal korte cycli van films die op de een of andere manier iets gemeenschappe lijks hebben. De eerste cyclus heeft als thema 'klassieke science fiction' en start met de legendarische, sinds een aan tal maanden weer in roulatie zijnde '2001', a space odyssey' van regisseur Stanley Ku brick. In deze film wordt het reizen in de ruimte afgezet tegen de geschiedenis van de mensheid, vanaf zijn eerste contact met een hogere macht tot ver in de toekomst, waar de levenscy clus geen betekenis meer heeft. De mens moet het opne men tegen de met eigen hand vervaardigde machines tij dens een fantastische reis in een ruimteschip dat bestuurd wordt door de eigengereide, zelfstandige beslissingen ne mende computer HAL. Het Filmhuis is geopend vanaf half negen, terwijl de film om half tien begint. Toegang voor donateurs f 5,-. Donateur worden kost eveneens f 5,- (per seizoen), inclusief eerste film. Het Filmhuis is te vinden in het Nieuwstraat op num mer 12. A Henk Dert tijdens hondeweer naar nationale triathlonti- tel A Nieuwe geluiden op Metropolis A Broeder Piet Derks neemt af- A Bakker: „Ambte- lijke cultuur moet veranderen" 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 I HET KLEINSTE PRIJSKAARTJf I sportieve leder loafer. Iln zwart en grijs. Maten 40 - 46. geldig t/m zaterdag 8 september nu 50 filialen in het hele land w.o. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN __r in 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 et ZWDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 il. 010-4353730 koopavond op vrijdag tol De Stichting Brandersfeesten die onlangs het programma van de Brandersfeesten presenteerde. Brandpunten van de feesten zijn ook dit jaar weer het wa- tersportweekeinde, de 'dwaze brandersdinsdag, de Jazz- night en de zondagsmarkt op 30 september. In de havens liggen gedurende het hele weekeinde (22 en 23 septem ber) historische zeilende be- drijfsvaartuigen tegen de ach tergrond van de achttiende en negentiende-eeuwse panden aan de Lange Haven. Tevens Tegen inlevering van deze bon (Geldig t/m 15 september 1990) In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie. De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. R'darti Kruiskade R'dam Termeulen R'dam Zuidplein (1 uur service) In de Gouden Gids vindt u de adressen worden op de Schiedamse wa teren, met medewerking van scoutinggroep De Rode Val ken, veel spelen georgani seerd. Voor een keer in het jaar wer ken dinsdag 25 september de winkeliersverenigingen van de Hoogstraat en de Dam eensgezind samen aan een winkeldag waarop aanbiedin gen en een looporkest de con sument moeten verleiden. Echte Jazz De organisatie van de Jazz- night, misschien wel het be kendste evenement van de to tale Brandersfeesten, is dit jaar strakker van opzet. Na dat Heineken, de sponsor van het project, vorig jaar klach ten over de aard van de ge speelde muziek ter ore was ge komen, is de controle op de authenticiteit van de jazz-mu- ziek verscherpt. "Er komen mensen van heinde en verre speciaal om jazz-muziek te horen en die moeten we van dienst zijn", aldus een woord voerder van de grote brouwe rij. Tevens moesten voor de Jazz- night de contacten tussen de locale horeca en de Stichting Brandersfeesten worden ver beterd. Hiervoor is de Leur, een goede bekende in kringen van de Schiedamse horeca, aangesteld. "We zijn uiterst tevreden over de prestatie van de heer Leur, die een moeilijk karwei uitstekend heeft .ge klaard", aldus een duidelijk tevreden Vollering. Het behoudende karakter van het programma ten spijt is er dit jaar tijdens de Branders feesten minstens een nieuw en enigszins gewaagde activiteit te bezichtigen. Zondag 23 sep tember kan de Schiedammer kennis maken met het zgn. 'abseilen'. Vanaf de Grote Kerk zullen experts van het Sportinstituut Schiedam, die hierin goed getraind zijn, met touwen van de kerktoren af dalen. Om het publiek ook te kunnen laten delen in de erva ring van deze spectaculaire afdaling zal door het instituut worden geprobeerd een spe ciale klimwand te installeren. Modelboten Nieuw in de Brandersfeesten is tevens het initiatief tot een tentoonstelling van modelbo ten uit particulier bezit te ko men. "We moeten tenslotte niet vergeten de mensen uit de stad bij de feesten te betrek ken," aldus ONS-voorlichter Mari Dingenouts die zeer nauw betrokken is bij het wa- tersportweekeinde. Er zullen in ieder geval veel mensen van buiten de stad naar de Brandersfeesten ko men. Schattingen van de poli tie voor wat betreft het bezoe kersaantal van vorig jaar be naderen de half miljoen. Ge zien het bijna gelijke pro gramma van dit jaar mikt de organisatie weer op zo'n aan tal. IKEA Amsterdam Z.O. en IKEA Sliedrecht zijn 9 september a.s. open van 11.00 tot 17.00 uur. IKEA Duiven/Arnhem is gesloten. SCHIEDAM De Dahlia Vereniging Schiedam bestaat vijftien jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de vere niging, die zich verdiept in het kweken van dahlia's en het uitdragen van de 'dahlia-cul tuur', een tentoonstelling or ganiseren. Deze expositie van 3 tot 3.500 bloemen die tot bloemstukken zijn omgetoverd, vindt plaats op 21, 22 en 23 september. Locatie is een tent bij het nieuwe politiebureau aan het Bijdorpplein. Tijdens de jubi leum-evenement is op zater dag 22 september ook dit on derkomen van de plaatselijke Hermandad te bezichtigen. De secretaris van de Dahlia Vereniging, de heer A.A. Toussaint, heeft goede hoop i dat de tentoonstelling aan zal slaan. „We doen het de laatste jaren uitstekend met onze ver eniging. Behalve onze deelna me aan allerlei bloemencor so's, die erg veel voorberei ding vereisen, concentreren we onze aandacht toch vooral op het meedoen aan bloemen- shows. Hierin is ons prestatie niveau erg constant. Onlangs haalden we bij de Zomerbloe mententoonstelling in Naald wijk met tien inschrijvingen nog tien prijzen weg. Twee van onze creaties haalden de eerste prijs, terwijl de overige acht allemaal op een tweede positie eindigden. Dit terwijl de jury uiterst streng was. We hebben inmiddels al een hele verzameling diploma's in óns bezit". Toussaint zegt bovendien dat de vereniging veel aandacht besteedt aan het verzorgen van bloemversieringen bij al lerlei officiële gelegenheden. „We gaven o.a. acte de présen- ce bij het Schippersbal, de heropening van Huize Fran- keland en het jubileumconcert van muziekvereniging St. Radboud" De openingstijden van de dahlia-show in de tent aan het Bijdorpplein zijn: vrijdag 21 september van 12.00 tot 22.00 uur; zaterdag 22 september van 9.00 tot 17.00 uur en zon dag 23 september van 11.00 tot 15.00 uur. ft A.A. Toussaint van de Dahlia Vereniging Schiedam Serviesgoed Aardewerk met aardbei-dessin. Dessertbord 0 18 cm. Overgordijnstof Dichtgeweven satijn met romantisch bloern- dessin. Per meter. YAM 21.95 VOOR Hoeslaken Diverse kleuren. 140 x 200 cm van 27.95 voor 14.95. 90x 200 cm: VAM 20.95 VOOR Converse All Stars Diverse kleuren en maten. Nu met gratis Converse tubesok t.w.v. 14.95 BH met bijpassende slip Katoen. In roze of lichtblauw. VAM 18.95 VOOR Voor echt lage prijzen. Cavona erèmeverxorging Verkrijgbaar voor diverse haartypen. Inhoud 250 ml. VAM 4.95 VOOR Oe aanbiedingen zijn geldig z(

De Havenloods | 1990 | | pagina 1