Milieufederatie Rijnmond: TGV over tracé rijksweg 19 ^■1 DE HAVENLOODS Gemeenten moeten krachten bundelen Scheeres: 'Niet persoonlijk bij komst MRS betrokken' tempo-team uitzendbureau Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Vliegtuigbom op WF- terrein onschadelijk gemaakt Alternatief plan sneller dan voorstel NIEUW MERK AFSLANKMIDDEL WERKT! Collectie Stedelijk Bent u op zoek naar een baan? Bedrijven zijn op zoek naar u! EDITIE 9, DINSDAG 11 SEPTEMBER 1990, 39e JAARGANG, Nr. 37 Wegener huLsasn-huLsbtaden Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM De Explosie- (EOD) heeft vrijdag een ven Opruimings Dienst Britse vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog on schadelijk gemaakt op het terrein van de werf Wilton Fijenoord. Experts van de EOD waren sinds vorige week op zoek naar het pro jectiel dat volgens de overle vering vlak bij de Vlaardin- gerdijk moest liggen. Hoewel er rekening mee werd gehouden dat de bom diep in de grond zou zitten en een zoekactie wel eens wekenlang kon gaan duren, slaagde de EOD er vrijdag middag al in het projectiel bloot te leggen. Het exem plaar, een 250-ponder, bleek in zo'n goede staat te verke ren dat besloten Werd de blindganger nog dezelfde dag onschadelijk te maken. De politie zette tijdens het onschadelijk maken van de bom de Vlaardingerdijk voor korte tijd af voor het ver keer. Het ontruimen van de woningen in de omgeving werd niet nodig geacht. Voor de gemeente Schiedam betekent het snelle oprui men van de eerste van drie onontplofte bommen op het terrein waar het bedrijven park Vijfsluizen moet komen een financiële meevaller. De gemeente moet tien procent van de kosten van de opera tie betalen. Er werd reke ning gehouden met een ge meentelijke bijdrage van 350.000 gulden. Omdat de speurtocht nu twee weken voor op het schema ligt, zal dit bedrag waarschijnlijk la ger uitvallen. Deze week wordt er verder gezocht naar de twee andere blindgangers die op het voormalige werf- terrein nog in de grond zit ten. Medewerkers van de Explosieven Opruimingsdienst hebben vrijdag de Britse 250-ponder onschadelijker gemaakt. SCHIED AM/VL AARDIN - GEN—De TGV, de ultra snelle trein uit Frankrijk, moet via de tweede Bene- luxtunnel en het dijkli- chaam van de geplande rijksweg 19 (A4) gaan rij den. Dat vindt de stichting Milieufederatie Rijnmond. In een brief aan minster May-Weggen van Verkeer en Waterstaat wijst de stichting op de voordelen van dit tracé. Zo kan vol gens dit plan de waarde volle Hoekse Waard ge spaard blijven en kan de trein optimaal gebruik ma ken van de belangrijkste eigenschap: de snelheid. Volgens het plan dat het mi nisterie van Verkeer en Wa terstaat heeft ontwikkeld moet de TGV vanaf Rozendaal via een nieuwe lijn naar het Hollands Diep, met een tunnel en een tracé door de Hoekse Waard, vlak voor Rotterdam- Zuid aansluiten op de be staande spoorlijn Dordrecht- Rotterdam. Volgens dit plan moet er ook een tunnel komen onder de Oude maas. De Milieufederatie Rijnmond meent dat tracé niet geschikt is voor de snelle TGV-verbin- ding met Parijs. „Er zit zelfs een ophaalbrug in bij Rotterdam-West", beargu menteren voorzitter ir. N. van Berkel en secretaris P. Schun- selaar in hun brief. „Na Schiedam volgt een scherpe bocht naar de lijn naar Delft. In Delft is een tweesporig via- dukt dwars door de stad dat ongeschikt is voor hoge snel heden." Geluidswet Volgens de Milieufederatie kan de TGV op de door het ministerie voorgestelde route geen hoge snelheden halen. „Wil men echt van de voorde len van de TGV profiteren dan verdient naar onze mening een ander tracé de voorkeur. In het voorstel van de Milieur- federatie Rijnmond loopt het tracé van de TGV via een tun nel onder de Oude Maas bij Rhoon, de tweede Benelux- tunnel en het tracé van de au toweg A4. Bij Rijswijk kan dan een aansluiting worden gemaakt op de bestaande spoorlijn naar Den Haag. In het dijklichaam van de A4 kan de TGV-lijn volgens de Mi lieufederatie verdiept worden aangelegd zodat er een hoge geluidswal ontstaat. Het waardevolle gebied Oude Land van Strijen in de Hoekse Waard wordt in dit voorstel gespaard. Ook is het door de Milieufederatie uitgedachte tracé van Rozendaal tot voor bij Delft bijna zonder boch ten. „Er zou dus met hoge snelheden gereden kunnen worden", aldus Van Berkel en Schunselaar in hun brief aan de minister. Extra halte De TGV doet in het voorstel van de Milieufederatie niet Rotterdam aan. Volgens Van Berkel en Schunselaar hoeft 0 De TGV straks door de tweede Beneluxtunnel Vlaardingen. dit geen probleem te zijn. „Het is ons inziens zeer goed mogelijk de TGV alleen te la ten stoppen in Den Haag en eventuele reizigers dan per sneltrein naar Rotterdam te brengen. Ook is het mogelijk na de Beneluxtunnel bij de kruising met de spoorlijn Rot terdam-Hoek van Holland een halte te maken. Dit station zou dan Rotterdam-West kun nen heten. Het huidige station Schiedam-Rotterdam-West zou dan gewoon weer Schie dam genoemd kunnen wor den", aldus de Milieufederatie Rijnmond. In hun brief aan May-Weggen wijzen Van Berkel en Schun selaar op een ander voordeel van het benutten van de ge plande tweede Beneluxtunnel voor de TGV. „Indien een treintunnel wordt aangelegd, kan daarin ook een sneltram- of metroverbinding worden aangelegd die verbinding heeft met Rotterdam-Hoog vliet, Spijkenisse en Delft. Deze verbinding is reeds voor- „Indien ons voorstel wordt ge volgd, wordt de TGV goed be nut: een rechte korte baan waar met hoge snelheid kan worden gereden. Wij verzoe ken u dan ook ons voorstel serieus in overweging te ne men", besluiten Van Berkel en Schunselaar hun brief aan May-Weggen. (advertentie) Leverancier kan vraag nauwelijks aan Zaterdag- Er is sinds kort in Nederland een nieuw merk afslank middel op de markt. Op zich geen ongewoon nieuws. Er komen maandelijks nieuwe af- slankers op de markt. Maar dit middel is an ders. Het is binnen en kele weken razend po pulair geworden. Deze grote populariteit bij vrouwen (en ook mannen), heeft het te danken aan zijn werkzaamheid. Mensen die het gebruiken vallen inder daad af. Men is zeer tevreden over het resultaat. Dit vertelt men door aan vrienden en kennissen. Deze ketting-re- actie heeft ervoor gezorgd dat dit middel, Chi-Min ge naamd, zo snel bekend is ge worden. Het is nu het gelief de afslankmiddel voor zowel mannen als vrouwen. Het middel wordt in Ne derland op de markt ge bracht door Oka 90, die de alleenverkoop heeft voor de Benelux. Wij maakten een afspraak, en konden gelijk komen. In het bedrijfspand in De Hoef staan de dozen Chi-Min hoog opgestapeld en is het een drukte van belang. "Ja, de verkoop loopt storm," vertelt men ons, "we moeten man en macht ge bruiken om de bestellingen op tijd weg te krijgen. Onze klanten zijn zo enthousiast over dit afslankmiddel, dat ze het meteen aan vrienden en kennissen vertellen die het op hun beurt ook gaan ge bruiken." "En vooral na de vakantie willen de mensen weer afval len, de kilo's die er in de va kantie bij kwamen moeten er nu zo snel mogelijk weer af. Die goede reacties hadden wij wel voorzien. Want dit middel werkt. We hebben het eerst zelf in onze eigen kring geprobeerd, en die resulta ten waren zo goed dat we het meteen in de handel hebben genomen." "Nee, veel reclame hoeven wij niet te maken, want dit verkoopt zichzelf. Door die mond tot mond reclame krij gen wij het steeds drukker. Het is je beste en goedkoop ste reclame." "De grondstof komt uit Ja pan. Het wordt daar uit de wortel van de Konjac plant gehaald. Het is erg rijk aan vezels, die het hinderlijke hongergevoel wegnemen, en zorgt voor de opmerkelijke gewichtsafname. Een kuur duurt drie weken en kost maar 59,- inclusief ver zendkosten." Hoe kunnen de het bestellen? "Klanten bellen ons op, en geven hun bestellingen door. Dat nummer is 020-149616 Het is door de topdrukte weieens in gesprek, maar daar hebben de fnensen gelukkig wel begrip voor." Chi-Min is ook te verkrijgen door een briefje met naam, adres en postcode te sturen aan: Oka 90, Bloemendaalse- weg 8, 2061 CK Bloemen- daal. U ontvangt de kuur dan zonder bijkomende kosten. Betaling bij ontvangst aan de postbode. SCHIED AM/VL AARDIN - GEN De gemeenten Schie dam, Vlaardingen Delft en Spijkenisse moeten opschie ten als ze nog willen reageren op de regeringsbeslissing (deel D) bij het structuurschema Verkeer en Vervoer van het kabinet. Dat schrijft Jan Timmer na mens de comités Verontruste Bewoners Schiedam en Vlaar dingen en de werkgroep Stop RW19 aan de wethouders Ver keer en Vervoer van de vier gemeenten. Een eerdere op roep om de krachten te bun delen tegen de aanleg van RW19 en de aanleg van de Blankenburgtunnel en de tweede Beneluxtunnel hèeft geen reacties opgeleverd. Volgens Timmer kunnen co mités niet meer gehoord wor den maar hebben de belang hebbende gemeenten nog al tijd om hun ongenoegen over de plannen van het kabinet te uiten. Timmer verzoekt de vier gemeenten zo snel moge lijk gezamenlijk te reageren op het structuurschema Ver keer en Vervoer, met name op de plannen met de tunnels en het openbaar vervoer. Bij het overleg moet volgens Timmer ook de gemeente Rot terdam en/of de PvdA-fractie in Rotterdam worden betrok ken, temeer daar zowel het ge west van de PvdA als de raadsfractie van de PvdA on langs te kennen hebben gege ven ook tegen de aanleg van de tunnels en RW19 te zijn. In een motie sprak het PvdA-ge- west zich 28 augustus uit te gen de aanleg van nieuwe au totunnels en rijkswegen. Het gewest wil absolute prioriteit geven aan de verbetering van het openbaar vervoer. De reacties van de gemeenten op deel D van het structuur schema Verkeer en Vervoer moeten uiterlijk 14 september in bezit zijn van de Tweede Kamercommissie voor Ver keer en Waterstaat. Van 15 tot en met 18 oktober zal de ka mercommissie een aantal hoorzittingen houden. Rugletsel SCHIEDAM— Een 62-jarige inwoner van Oudekerk aan den Dssel heeft vrijdagmid dag rugletsel opgelopen bij een arbeidsongeval. De man assisteerde bij het uit de grond trekken van een 300 kilo zware paal. Tijdens het hijsen schoot de paal uit de strop en viel op het slachtof fer. De man is overgebracht naar het Schieland2iekenhüis. AFSLANKEN? en gewoon mee-eten met het gezin? Dat kan bij 'LIJN MEE' in groepsverband Dagelijks te bereiken tussen 16.30-18.30 Voor info: Mevr. IJsselstein Tel. 4714597 SCHIEDAM— De Openbare Nutsbedrijven zijn begonnen met het aanleggen van een ho- gedruk gasleiding langs de Westfrankelandsedijk. De aanleg van de nieuwe leiding is volgens de ONS nodig in verband met de toegenomen industriële activiteiten in het gebied. Op de hoek van de Ad miraal de Ruyterstraat en de Vlaardingerdijk zal tevens een regelstation worden geplaatst. Met de aanleg van de gaslei ding is nu al begonnen omdat het Hoogheemraadschap van Delfland heeft bepaald dat er na 15 oktober niet meer in de dijk mag worden gegraven. De werkzaamheden zullen zes weken in beslag nemen. SCHIEDAM De collectie van het Stedelijk Museum is vorig jaar weer uitgebreid door een aantal schenkingen. Op het lijstje dat het college naar dt* gemeenteraad heeft gestuurd, staat een aantal his torische voorwerpen en kunstvoorwerpen. Zo kwam het museum in het bezit van de sabel van de sluiswachter Van Wieringen via een legaat. Ook een zoge naamde platte guts, een stuk gereedschap uit het eind van de 19e eeuw, kon aan de histo rische collectie worden toege voegd. Tijdens graafwerk op het museumplein kwamen verder een 15e eeuwse kan en een spinklosje uit de 16e eeuw boven de grond. Ook deze voorwerpen zijn aan de verza meling van het Schiedamse museum toegevoegd. De kunstcollectie werd vorig jaar behalve met aankopen ook met een tweetal giften uitgebreid. De kunstenaar Ton van Os stond een schilde rij van eigen hand af. Het doek zonder titel meet 160 bij 160 centimeter. Ook de kun stenares Jean Girigori schonk een eigen werk aan het mu seum. Ze gaf het doek 'Ver keersongeluk' ter gelegenheid van de tentoonstelling Bida i Koló. Inbrekers betrapt SCHIEDAM De veilig heidsdienst van het bedrijf Hollandsche Constructie Groep heeft zaterdagnacht twee inbrekers op heterdaad betrapt op het bedrijfsterrein aan de Westfrankelandsedijk. De twee inbrekers waren be zig in de kantine. Na een korte achtervolging slaagden de veiligheidsbeambten er in een van de inbrekers aan te hou den. De verdachte, een 17-ja- rige Zwijndrechtenaar, is op het politiebureau ingesloten. A De Korenbeurs mist ritme. 00 Rijnmond-volley bal bijna klaar. ^0 Buurtbewoners blij met sluiting Alladdin ^0 Monumentendag druk bezocht. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Mishandeling op Hoogstraat SCHIEDAM— Aan de reeks mishandelingen op de Hoog straat lijkt geen einde te ko men. In de nacht van zaterdag op zondag is wederom een be- zoèker van het centrum het slachtoffer geworden van een gewelddadig groepje jonge ren. Dit keer trof de politie een 22-jarige Schiedammer op het wegdek aan, badend in zijn eigen bloed. Het slachtof fer is per ambulance overge bracht naar het Schielandzie- kenhuis. De politie heeft in deze zaak één aanhouding verricht. De verdachte,een 18-jarige Schiedammer, wekte de inte resse van de politie op door het hazepad te kiezen. De man had bebloede, gezwollen han den. De verdachte maakte waarschijnlijk deel uit van een groepje van zeven aanval lers. SCHIEDAM Burgemeester Stadskantoor. „Ik ben dus Reinier Scheeres ontkent iedere persoonlijke betrok kenheid bij de mogelijke ves tiging van Mineral Services Rotterdam (MSR) op het be drijvenpark Vijfsluizen. Ook is er volgens Scheeres, die economische zaken in zijn portefeuille heeft, geen enkele toezegging gedaan aan het be drijf, zodat eventuele schade claims weinig kans maken. Scheeres zegt dit naar aanlei ding van onder tegenstanders van MSR steeds terugkerende geruchten als dat de burge meester persoonlijk een rol zou spelen in de kwestie en dat de gemeente niet meer te rug zou kunnen omdat er al afspraken zijn gemaakt met MSR. „Ik weet niet waar die sprook jes vandaan komen. Mijn per soonlijke betrokkenheid is nul komma nul. Ik heb Mineral Services niet binnengehaald. Ik heb het bedrijf ook nooit zelf benaderd. Het is zelfs zo dat MSR zich in eerste instan tie niet bij de gemeente aan meldde maar bij Wilton-Feij- enoord toen het gerucht ging dat een deel van het terrein vrij zou komen. Bij Wilton heeft men MSR toen naar de gemeente doorverwezen". MSR heeft zich volgens Scheeres vervolgens gericht tot de afdeling Economische Aangelegenheden op het niet vanaf het begin er bij be trokken. Dat het later toch op mijn bord terecht kwam is normaal met een grote zaak als deze". Vanaf het begin is MSR dui delijk gemaakt dat er rand voorwaarden zouden worden gesteld aan de vestiging van het bedrijf in Schiedam. Mo gelijke eisen tot schadeclaims van MSR indien de vestiging niet doorgaat, maken volgens Scheeres dan ook weinig kans. „De gemeente heeft nooit ge zegd 'u kunt komen, er zijn geen randvoorwaarden'. De gemeente kan ook best terug. Schadeclaims op deze grond maken niet veel kans. Wat ik me wel kan voorstellen is dat MSR schade lijdt omdat het zolang duurt. Ik heb begrepen dt ze die schade misschien op de gemeente willen verhalen. Dat maak ik op uit uitspraken van manager Wildenberg van MSR. Hij vindt dat de vertra ging komt door de procedure die de gemeente volgt", aldus Scheeres. Het kopen van machines en ander materieel is volgens de burgemeester echter op eigen verantwoordelijkheid ge beurd. „Ik kan best begrijpen dat men niet wil wachten tot dat alle procedures doorlopen zijn maar aan de andere kant: als het spoor dood loopt zit men met het materieel in de Scheeres zegt verbaasd te zijn door de explosie van weer stand die de aankondiging van de komst van MSR heeft opgeroepen bij de bevolking. „Ik had dat niet zo ingeschat. Als ik afga op de rapportages dan zou de hinder mee kunnen vallen. We hebben bedrijvig heid in de stad ook nodig en met het zuidelijke deel van het terrein is niets anders te doen. Het is ondenkbaar dat we het terrein kunnen slijten aan een hoogwaardig bedrijf of een kantoor. Het alternatief zou zijn om prikkeldraad te zetten rond het terrein en te zeggen dan we het stukje. Schiedam maar niet gebruiken. Maar dat is onzin want de grond is schaars in deze stad. Op zaterdag 15 september op de Nationale Banenmarkt Mensen die werk zoeken en bedrijven die mensen zoeken, kunnen elkaar op 15 september ontmoeten op de Nationale Banenmarkt. De banenmarkt wordt gehouden op alle vestigingen van Tempo-Team Uitzendbureau en duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Net als op een 'echte' markt kunt u zich op de Nationale Banenmarkt op een ongedwongen manier en in eer plezierige sfeer oriënteren. Over honderden vaste en tijdelijke banen in uw regio en in allerlei sectoren, zoals: Industrie, Techniek, Luchthaven, Horeca, Kantoor, Gezondheidszorg en Schoonmaak. Ook is er informatie over de (bijsqholings)cursussen die Tempo-Team organiseert. Tot zaterdag 15 september. En wie weet kunt u maandag de 17e al aan de slag! Schiedam, Rotterdamsedijk 264d, 010-4260844

De Havenloods | 1990 | | pagina 1