mm GSS schotvaardiger dan SVDPW in Schiedamse voetbalkraker Sport in zwart/wit Asvion behoudt aansluiting Schiedams Nieuwsblad Drie treffers voor André Oosterwaal Geen glasnost voor Damclub Schiedam Thurlede-clubs wachten op een antwoord Volop bridge in Schiedam DE HAVENLOODS DINSDAG 18 SEPTEMBER 1990 38-492 SCHIEDAM Na een belab berde start in de eerste klasse hebben de heren-hockeyers van Asvion zich knap her- stéld. Ging de competitie ou verture nog met 0-1 verloren tegen Keep Fit vorige week volgde een zege op Haaskamp en dit weekeinde wonnen de mannen van coach Ronald Ja cobs van Ring Pass. Ring Pass, dat zondag naar de Abtsweide kwam, was be paald geen onbekende. Op het SSN-toernooi in de aanloop naar de competitie speelden de Schiedammers al tweemaal tegen de ploeg uit Delft. Een maal werd er gewonnen, een maal verloren. Ronald Jacobs zag als geen ander het belang van deze wedstrijd in". Er moest gewoon gewonnen wor den om niet nu al de aanslui ting met de top te missen", zegt de oud-speler. Het matige duel kende een saaie eerste helft. In de tweede helft kreeg de thuisploeg ech ter meer grip op de bezoekers en kwam er meer druk op de ketel te staan. Het lichte over wicht resulteerde en een handvol kansen waarvan de mooiste op de paal ketste. Van een echt aandringend Asvion kon niet gesproken worden getuige het aantal corners: één. Het was echter genoeg voor de winst. Op het moment dat beide ploegen genoegen leken te nemen met de pun- tendeling schoot Frenk Hor- in: 1-0 derhalve. Het paradoxale is dat coach Joacobs juist de corner het zwakke punt van zijn ploeg vindt: „Die corner is nog een probleem. We halen daar nog te weinig rendement uit. Ver der loopt alles vrij aardig, ook het inpassen van de jeugd gaat naar tevredenheid". Volgende week reizen de Schiedammers af naar Oosterhout voor de ontmoeting tegen koploper Warande. Dan kan Jacobs weer beschikken over vaste kracht Hans Donkervoort. Hij zat deze wedstrijd een schor sing uit na de rode kaart in het vorige duel. Met de damesploeg van As vion gaat het duidelijk min- 9 De Asvion-heren op de foto in actie tijdens het SSN-toernooi draaien moeizaam mee in de top. SCHIEDAM In de voor RVB-begrippen druk be zochte Harga-derby toon de puntspeler André Oos terwaal aan het scoren nog steeds niet verleerd te zijn. Het aantrekkelijke duel werd door GSS met 5-1 ge wonnen en de goaltjesdief nam maar liefst drie tref fers voor zijn rekening. Oosterwaal voltrok twee maal het vonnis vanaf elf meter. Zijn persoonlijke trio maakte hij later met een diagonale schuiver compleet, maar omdat zijn serie doelpunten door de rust werd onderbroken, was er geen sprake van een puntgave hattrick. GSS-oefenmeester Warnaar: Meer scherpte nodig' Voor het bezoekende SVDPW er erg in had keek het tegen een achterstand aan. In de tweede minuut had Charles Rotteveel na een dekkingsfout van Ton de Deugd en prima voorbereidend werk van An dré Oosterwaal het leder al achter doelman Peter Salari gedeponeerd. „Die vroege tegentreffer was een flinke domper", evalueer de de dit seizoen als oefen- meester debuterende Henk Salari. „Voor de wedstrijd hadden we bepaalde afspra ken gemaakt, maar door die tegenvaller kwam daar niets meer van terecht". Zijn ploeg rehabiliteerde zich wonder wel, maar wist zich geen raad met de gecreëerde mogelijk heden. Met name de van HSC'89 overgekomen Jeffrey Stewart en de razendsnelle Merwin Oehlers faalden oog in oog met GSS-keeper Aad Bartho. In de dertigste minuut leek Oehlers dan toch voor de gelijkmaker te gaan zorgen toen hij door Tan Kulup (ge boekt wegens spelbederf) op maat werd bediend. Bartho verliet echter op tijd zijn honk en pareerde de snoeiharde in zet. Twee minuten later kreeg de verradelijke Oehlers we derom een kans op een pre senteerblaadje, maar mikte zelfs voor het legen doel roy aal langd de verkeerde kant van de staander. Schitterend Aan de andere kant werd er duidelijk beter met de moge- lijkgheden omgesprongen. Een prachtige voorzet van André Oosterwaal werd even fraai door schaduwspits Charles Rotteveel binnenge- kopt. Salari: „Dat was ge woon een schitterend doel punt. Daar doe je niets aan". Aan de derde GSS-treffer ging een fout van doelman Pe ter Salari, een neef van trainer Henk, vooraf. De normaliter zeer betrouwbare sluitpost trachtte een verkeerde terug speelbal binnen te houden, 9 Gevaar voor het doel van de SVDPWers maar kreeg het speeltuig niet onder controle. Rotteveel maakte daar dankbaar ge bruik van, maar werd door Salari tegen het gras getrok ken. Oosterwaal miste niet: 3- 0. „De ruststand was perfect", realiseerde GSS-oefenmees ter Leen Warnaar zich na af loop, maar wat betreft het spel was ik niet tevreden. Ik moet ervoor waken dat mijn jongens niet te gemakzuchtig spelen, want andere ploegen maken de kansen wel af. Vorig jaar zijn we op hun sloffen kampioen geworden, maar zo gemakkelijk krijgen we het dit seizoen niet. We hebben nu twee zware uitwedstrijden op het programma staan, en dan zullen we scherp moeten zijn. Daar gaan we deze week aan werken". Na een kwartier in de tweede rondgang werd de droom van Henk Salari, die stilletjes nog op een gelijkspel hoopte, wreed verstoord. Chris van Gelderen speelde te kort terug op Peter Salari, die niets an ders kon doen dan Charles Rotteveel, die de bal onder schepte, aan te tikken. André Oosterwaal joeg de strafschop la Johan Neeskens in de tou wen. Niet veel later had Oos terwaal weer succes. Uit een slimme dieptepass van de ro buuste Frank Wagemakers scoorde de goalgetter de vijfde thuistreffer. Twee minuten voor het einde redde Rob van Dalen dan toch nog de eer door een vrije trap achter de verkeerd opgestelde Aad Bartho te mikken. Ondanks de tweede competi tienederlaag zag trainer Henk Salari enkele lichtpuntjes. „Ik zie dat bepaalde situaties die we tijdens de training hebben doorgenomen, worden uitge voerd", reageerde hij na af loop. „Maar waar ik echt blij mee ben, is de instelling. SVDPW heeft nu eenmaal een slechte naam opgebouwd. Dat is niet zo gek want vorig sei zoen werden er door schop- en vechtpartijen vier wedstrijden gestaakt. Dat soort dingen wil ik niet meemaken, en daarom moet ik mijn jongens een com pliment maken voor de ma nier waarop ze hebben ge voetbald. SVDPW is op de goede weg". SCHIEDAM— Het telegram dat damclub-voorzitter Joop Smit vrijdag uit Minsk ont ving was kort maar krachtig: 'Departure impossible. Good luck'. Bij navraag bleken vi sum-problemen roet in het eten te gooien van het debuut van Alexander Woronitsch en Andrej Kalmakov in de gele deren van Damclub Schie dam. De twee geheime krachten van de Schiedammers hadden vrijdag per trein moeten arri- i voor het eerste competi tieduel in de eerste klasse A tegen PSV Eindhoven. Zij zouden dan zondag weer te rugkeren naar Wit Rusland, een reis van 32 uur. Damclub- praeses Smit heeft echter van een Russische official verno men dat het tweetal over twee weken, wanneer het duel te- Priva De Lier op het pro gramma staat, gewoon kan komen. Een licht gehandicapt Schiedam kwam dus zonder Russische inbreng aan de start bij PSV, maar de schade bleef beperkt: 10 tegen 10. Met maar liefst vijf nieuwe gezichten in de hoofdmacht reisde de Schiedamse 'denk tank' zaterdag per trein af naar de lichtstad. Werd er in het vorig seizoen weliswaar gewonnen van de Brabanders, daarvoor was Schiedam altijd de mindere geweest. De eerste partij die beëindigd werd, was die tussen Edwin de Jager en' PSV'er Wuytenburg. De jonge Schiedammer, afkomstig uit eigen achterban, debuteerde sterk op het hoogste platform. In een degelijke partij hield hij zijn tegenstander, in het verleden één van Eindhovens betere scorers, op remise. Vlaardinger Ton Burgerhout zag geen kans een klein voor deel uit te buiten en nam te gen Vermeulen genoegen met een remisestand. Tiny Mous verbaasde vriend en vijand door zijn sterke strategische spel. Bij een schijfverhouding 11/11 was zijn tegenstander zelfs genoodzaakt op te geven. Team-captain Wim Vrijland consolideerde de verkregen voorsprong door een remise, Sportmarkt bij Brandersfeesten SCHIEDAM— Tijdens de ko mende Brandersfeesten die van 22 tot en met 30 septem ber plaatsvinden, zal zondag 23 september een bijzonder sportief tintje krijgen. Op die dag wordt niet alleen de halve Branderstriathlon gehouden, tal van sportverenigingen zul len bovendien hun activiteiten ten toon spreiden op een grote sportmarkt. Van 13.00 tot 16.00 uur zullen liefst 30 spor ten worden gepresenteerd op het traject Oude Markt-Lange Kerkstraat-parkeerterrein Hema. Het aanbod zal varië ren van 'truck-trekken', kara te, skiën, honkbal, tafeltennis tot voetbal, schaken, duiken en gymnastiek. Het geheel wordt gecoördineerd door de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam. SCHIEDAM Voorlopig moeten de bestuursleden van de voetbalvereniging die in sportpark Thurlede huizen, nog twee weken wachten op het door het college van bur gemeester en wethouders te nemen beginselbesluit. Aan vankelijk zou het gemeente bestuur afgelopen week met een voorstel inzake de oplos singen rond de veldenproble- matiek voor de dag komen, maar ook na lang beraad, werd er geen beslissing geno men. „Omdat het een vrij ingewik kelde problematiek betreft, zijn we er niet één-twee-drie uitgekomen", reageerde wet houder Bart de Leede daags na de vergadering. „Over twee weken gaan we verder met deze kwestie en we hopen dan met een goed voorstel voor de dag te kunnen komen". Het hete hangijzer is het nog aan te leggen gebako-veld. Op Harga kwamen onlangs vijf van dat soort trainingsvelden gereed, en ook voor een derge lijk veld op Thurlede is door het college geld apart gelegd. Het noodzakelijke veld komt er wel, al wordt er nog naar stig naar een geschikte locatie waarna stand-in Matthieu Smit verloor van de sterke PSV-troef Van Bakel. Mede door een slechte tijdverdeling van Schiedamse zijde moest hij de punten aan de tegen stander laten. Klappen Kampioen van Schiedam Ron Heusdens zette in zijn eind spel onvoldoende door en nam wat snel genoegen met remise. Dinant Spieker wist eveneens een voordeel in de eindfase niet uit te buiten: andermaal remise. De partij tussen Piet Bastiaanse en PSV-er Wijn was bizar. De Schiedammer offerde al in een vroeg sta dium van de partij een schijf, waarna zijn tegenstander het zelfde deed. Over en weer vie len klappen, maar een win nend voordeel bleef uit. In de één na de laatste partij kwam de andere stand-in, Thijs Huijs, tot een verrassen de overwinning. Na een ge miste combinatie raakte te genstander Hottinga uiteinde lijk verstrikt in Huijs'offer en nam Schiedam de leiding. Paul Boerrigter, normaal al tijd goed voor een punt (vorig seizoen negen maal remise, red) verloor ditmaal echter verrassend waardoor de eind stand 10 tegen 10 werd. On danks de wending in het einde van de strijd reisde het gezel schap tevreden terug naar Schiedam. In de tweedeklasse won Schiedam 2 het eerste thuis duel met 11-9 van RDG/DI03. Van het Schiedamse scha- duw-team wonnen Leo Mous, Ronald van Dijk en Tom Til- man hun partijen. Theo Vrij land sleepte uit verloren posi tie uiteindelijk nog een remise in de wacht, Aad van der Lin den en Peter Lansbergen ver loren. 9 Het velden-probleem Thurlede gezocht. Men wil het velden- tekort van Excelsior uit de Winst ontglipt Hermes DVS SCHIEDAM Hermes DVS ploeg van coach Jan van der heeft ook op de derde speel- Velden verspeelde in de der dag van de amateurcompeti- by tegen Fortuna Vlaardin- tie het publiek geboeid. De gen de volle winst door on- Hermes deelde dit weekeinde de punten met Fortuna Vlaardingen. achtzaamheid in de defensie. Het werd na 20 minuten 1-0 door Aad van Zijl waarna Ron Hofman de score gelijk trok. Door doelpunten van Colin van der Heijden en Re- gilio Krekko werd het voor rust nog 3-1 voor de Harga- bewoners. Na rust werd het uit 3-2 uit een vrije trap en vier minuten voor tijd nog 3- 3 door andermaal een dood spelmoment. Trainer Van der Velden hierover: „Met de uitslag heb ik best vrede, al leen de manier waarop er werd gescoord, nota bene drie maal uit een dood mo ment, terijl ik in de rust juist op dat gevaar gehamerd heb". Aan Hermes-zijde ontbra ken ditmaal Greg Gorré en Wim Klijnoot door blessures en waren Rob van der Tuijn en René Grimmius op va kantie. Volgende week rei zen de Schiedammers af naar de koploper in die Van de overige Schiedamse clubs doen SVV(am), Marti- nit, DRZ en Ursus opvallend goede zaken. Alle uitslagen voor u op een rijtje: HBSS - Xerxes 1-2 PPSC - Piershil 0-0 GSS - SVDPW (zat) 5-1 GTB - Rockanje 3-2 Vlotbrug - WK 0-1 Hermes DVS - Fortuna VI. 3-3 VOC - Excelsior'20 1-0 SFC - VDL 0-1 DHS - NDC'86 3-3 SW(am) - HWD 2-0 Hillegersberg - Martinit 0-4 SVDPW(zon) - Portugues 2- 2 ASB - Schiedam 0-0 DRZ - NOC 6-0 Real Parbo - Olympus S.3-0 Jai Hind - Ursus 1-2 FC Pretoria - S'damse Boys 3-2 Dirksland - Demos 2-3 dreigt een slepende kwestie te worden. wereld helpen, en direkt trai ningsfaciliteiten voor SFC, PPSC, Excelsior'20 en Marti nit realiseren. Waar Excelsior'20-voorzitter Van 't Zelfde ondanks het voortvarende beleid van De Leede zijn twijfels heeft over de meest recente ontwikkelin gen, lijkt collega Van der Horst (Martinit), een pasklare oplossing op zak te hebben. „Wethouder De Leede", zo beschrijft Van 't Zelfde zijn bezwaar, „kan wel voor een totaaloplossing kiezen, maar dat is volgens mij alleen mo gelijk als er een club vertrekt. Anders komt er geen nieuwe ruimte vrij". Van der Horst daarentegen heeft een andere suggestie. De Martinit-be- stuurder: „Ik kan begrip op brengen voor het standpunt van het Excelsior-bestuur, want zij hebben dat vierde veld, dat nu nog als trainings veld voor alle Thurlede-clubs dienst doet, hard nodig. Maar ook in de huidige hoedanig heid hebben we weinig aan dat veld. Als het een keer flink heeft geregend, is het onbe gaanbaar. Ik heb zelfs ge hoord dat bepaalde trainers die bij onze buurman sollici teerden, op dat veld afknap ten. De enige serieuze n lijkheid", openbaart hij zijn plan, „is het gebako-veld aan leggen op het terrein van As vion. Dan heeft Excelsior'20 het vierde veld terug, en kan iedere vereniging onder nor male omstandigheden trainen. Het is logisch dat de hockey club zoveel mogelijk van het eigen complex wil behouden, maar het wordt niet optimaal gebruikt. Wij kijken zó bij hen op het veld, en constateren dat het achterste deel van hun tér- rein nauwelijks wordt betre den. Asvion spreekt dat wel tegen, maar ik weet wel be ter". Plannen Het college heeft veel werk te verzetten, want het Thurlede- probleem is niet het enige dat tijd vraagt. Door de bouw van het nieuwe SW-stadion waarvoor de plannen vorige week zijn gepresenteerd, moet handbalvereniging UVG wij ken. De handballers beraden zich thans over de geboden alternatieven in Bijdorp en aan de Joppelaan. Maar of UVG zich zonder slag of stoot laat wegsturen, is nog maar de Wegener huLs-aan-hui_sbLaden De redactie van Schiedams Nieuwsblad De Havenloods is op zoek naar een enthousiaste CORRESPONDENT(E) die op free-lance basis aan dit blad wil meewerken. Van deze man of vrouw vragen wij een vlotte schrijfstijl en een flexibele instelling. Hij/zij moet bereid zijn om regelmatig artikelen van enige omvang te leveren. Journalistieke ervaring wordt op prijs gesteld maar is geen absolute vereiste. De betaling geschiedt op basis van een regeltarief. Omdat het hier gaat om de verslaggeving in Schiedam geven wij de voorkeur aan iemand die in Schiedam woonachtig is. -=^=-WpriPnpr Huis-aan-huisbladen B.V. SCHIEDAM De leden van bridgevereniging 'Schiedam- West' vierden afgelopen za terdag hun 45-jarig jubileum. 'Schiedam-West' is hiermee de oudste bridgevereniging in Schiedam en behoort op lan delijk nivo ook tot de 'oudjes'. Gestart vanuit een kleine vriendenkring is de vereni ging in de loop der jaren uit gegroeid tot een volwaardige bridgeclub aangesloten bij de Nederlandse Bridge Bond. Binnen de verenigingen zijn mogelijkheden aanwezig om het spel onder de knie te rkij- gen door cursussen te volgen. Bridgevereniging 'Schiedam- West' heeft haar wekelijkse clubavond op donderdag avond in de bovenzaal van Sporthal Margriet, aanvang 19.30 uur. voor meer informa tie: mevrouw Broeren-van Leeuwen, tel. 01899-17751. Ook sportvereniging Excel sior'20 houdt zich de komende maanden bezig met bridge. Iedere dinsdag kan er om 13.00 uur door individuelen en paren gespeeld worden in de kantine van ExcelsiOr'20 in Sportpark Thurlede. Vanaf morgen, woensdag 19 septem ber begint in het clubgebouw een serie bridgelessen. De kosten zijn 2,50 gulden per avond en het startsein valt om 19.30 uur. Voor meer informa tie: tel. 4738543. Bij bridgeclub Tamboer is vo rige week de eerste ronde aan gevoerd door het koppel Hoogerhuis/Kloos met een score van 69.44% op enige af stand gevolgd door het duo Duine/Van Ham met 64.58%. Op de 36e plaats, tevens laat ste plaatst, staat de combina tie Schneider/Weber met 28.47%. SCHIEDAM Sinds zater dag is het officieel: Juventus is niet meer. In sporthal Oost werd om 21.00 uur het spon sorcontract ondertekend door de importeur van het Franse electronica-merk Thomson. De Schiedamse basketballers zullen de ko mende drie jaar onder de traditieloze naam SBV Thomson door het leven gaan. Behalve een financiële injec tie kreeg zowel het heren als damesteam een nieuwe outfit. Na afloop van dé on dertekening werd de sport hal omgedoopt tot feestzaal. Fotograaf Roel Dijkstra was aanwezig en legde zijn visie op de contractondertekening op de gevoelige plaat vast.

De Havenloods | 1990 | | pagina 5