Grote Clubactie niet meer weg te denken Qö r Brandersfeesten in beeld biefstuk De prijzen en de trekking EXTRA PRIJZEN SctóedamsNieuwsblad Donderdag 27 september begint de lotenverkoop TROS STEUNT GCA De watersportactiviteiten trokken veel bekijks In de Korte Haven waren diverse waterspelen. De Lange Haven lag vol met plezierjachten De Grote Clubactie 1990 kent 46 (12-16 november) wordt in een prijzenpakket van bijna deze krant de trekkingslijst twee miljoen gulden. In week gepubliceerd. Ie Prijs f 100.000,- (belastingvrij). 2e Prijs f25.000,- (belastingvry) 3e Prijs Vliegreis naar Parijs met 2 overnachtingen met ontbijt in een ex clusief (Golden Hilip St Honoré) hotel. 4e Prijs Verblijf van een week voor maximaal 6 perso nen in een luxe bunga low van GRAIN DO RADO in Port Zee- lande aan het Greveiin- genmeer. 5e Prijs Een week verblijf voor4 personen in een bunga low in Parkland Bra bant met gratis toegang tot de Efteling. Aange boden door Coca Cola en de Efteling. 6e Prijs Dagbustocht maxi maal 54 personen naar de Efteling. Aan geboden door Coca Cola en de Efteling. 7e t/m 9e Prijs Weekendverblijf (2 overnachtingen met ontbijt) voor 2 perso nen in (Golden Hilip) hotels in Capelle a.d. IJssel, Epen of Gel- Voorts: 505 geldprijzen van f 1.000,-; 260 geldprijzen Ook dit jaar zijn er weer extra prijzen te verdienen. PHOE NIX VAKANTIES (de groot ste Joegoslavie-specialist in Nederland) biedt in elk van de 28 regio's van de Grote Club actie een tiendaagse busreis voor twee personen naar Joe goslavië met verblijf naar keuze in een van de Phoenix Selectie Hotels aan. Voor elke regio biedt Gran Dorado ook nog twee midweek-arrange menten voor maximaal vier personen naar keuze in een van zijn bungalowparken in Nederland aan. DE HAVENLOODS DINSDAG 25 SEPTEMBER 1990 39-494 12 Bij de scouts kon op ouderwetse wijze popcorn worden gebakken. Volksdansgroep Driekusman in het Broersveld 0 Dammen op de Dam CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Op donderdag 27 sep tember gaan over het hele land een kleine tien duizend verenigingen op stap om de Grote Clubactie-loten te verkopen. Een niet meer weg te denken traditie, een onmisbare inkomstenbron voor menig clubpenningmees ter. In 1978 werd voor het eerst landelijk de Grote Clubactie georganiseerd. Op heel bescheiden schaal begon de su perloterij ten behoeve van het Nederlandse verenigings leven ons land te veroveren. Een paar jaar 'proef draaien' in Tilburg en omgeving had duidelijk aangetoond dat er in groot verband behoefte bestond aan een dergelijke opsteker voor de clubs, die immers steeds meer proble men kregen om de eindjes aan elkaar te knopen. Vorig jaar vloeide er bijna 13 loten te bestellen en die te ver- miljoen gulden in de kassen van de clubs die meededen. Dit jaar - zo verwacht men - zal het bedrag zeker niet lager liggen. De centrale administratie in Tilburg zorgt, met een groep actieve kranten, waartoe ook deze krant behoort, er voor dat al het werk keurig op tijd gedaan wordt. Daarbij is ons land verdeeld in 28 regio's, wat o.m. het voordeel van kor te organisatorische lijnen op levert. De clubs hoeven niets anders te doen dan een aantal kopen. Elk lot dat van de hand gaat brengt 4 gulden netto winst in de clubkas, een netto rendement van rond 80%. Een winst, die direct in de club kassen vloeit. Mooier kan het niet. Heel wat geldinzamelaars hebben zich de laatste jaren stuk gebeten op de in de wet vastgelegde voorwaarden. Die luiden dat de verhouding tus sen prijzengeld en organisa tiekosten en de winst mini maal 40 60 moet zijn. Anders gezegd dat altijd minstens zes dubbeltjes van elke ingeza melde gulden aan het goede doel moeten toevallen. Bij de Grote Clubactie is de winst gegarandeerd 80%. Dat bete kent dat bij een 'investering' van 100 gulden er altijd 400 gulden wordt verdiend. Gemiddeld werden de bijna tien duizend clubs die vorig jaar aan de Grote Clubactie meededen er ruim 1300 gulden beter van. Wat perfect aan sluit bij uitgangspunt num mer een van de Grote Clubac tie, dat zegt dat men vooral al die kleine vereningen van dienst wil zijn. Daarmee is ge- BZN in de Grote Clubshow 1990 lijk het misverstand uit de we reld geholpen, dat de Grote Clubactie alleen bedoeld zou zijn voor de diverse sportvere nigingen. Voorzichtig geschat denkt de organisatie dat 40/45 van de deelnemende clubs niet tot de categorie sportverening be hoort. Wat wel vast staat is dat honderd procent van de deelnemende clubs behoort tot de groep actieve organisa ties, verenigingen die zich wil len inspannen om de financië le problematiek de baas te worden. Een Grote Clubactie lot kost 5 gulden (wie wil kan ook een kwart- of een half lot kopen). Koop er in elk geval een, want dan steunt u de betreffende vereniging met vier gulden. Terwijl u daarnaast nog volop kans heeft op een van de schit terende prijzen. Ook als u niet gelukkig bent en geen prijs wint, kan een GCA-lot u ook nog op een andere manier voordeel opleveren. Op de achterkant van het lot staat een aantal voordeelaanbie dingen afgedrukt, zodat als men daarvan gebruik maakt het lot in feite gratis is. Vanaf het allereerste begin heeft de TROS steun verleend aan de Grote Clubactie. Via de radio zal het publiek opgeroe pen worden loten te kopen, wat via de TV middels een gezellig showprogramma nog eens dunnetjes wordt overge daan. Deze show wordt een dag na de start van de actie uitgezonden. Op Vrijdag 28 september om 19.00 uur op tv2. Drumbandklankj' in het Broersveld. Burgemeester Scheeres en wethouder Wiegman hijsen samen de vlag. Klimmen op de Lange Haven. SCHIEDAM— Fotograaf Roel Dijkstra had zaterdag geen tijd om op zijn gemak over de Brandersfeesten te wandelen. Terwijl vele an deren genoten van hun vrije dag moest de foto graaf aan de slag. Op deze pagina zijn zijn indrukken van het eerste Branders- feestweekeinde te zien.

De Havenloods | 1990 | | pagina 3