Triatleten bibberen in de Noordvest Groenoord opent met nederlaag Oproep Sportin zwart/wit De uitslagen WK nog ongeslagen Schiedams Nieuwsblad \X li l4 LUK/UVG toont twee gezichten Prima start Musis Sacrum Danielle van der Ark stijlvol naar winst Schiedamse Sonja Jansen eindigt als tweede Peter van Velzen bewijst zijn waarde met eerste competitietreffer voor SVV Tweedaagse Expositie verkoop van schilderijen SCHIEDAM— Ook na de ontmoeting met het bezoe kende Oude Maas is WK ongeslagen. Na een gelijk spel en twee overwinningen boekte de formatie van trai ner Han van Leeuwen op 's Gravendeel-Mermes DVS 1-1 Spirit-PPSC 2-3 Piershil-HBSS 1-2 Zwervers-SFC 2-1 Dilettant-DHS 1-2 WFB-GSS 1-4 WK-Oude Mas 3-2 Excelsior'20-Leonidas 1-2 Martinit-Scheveningen 3-0 Schiedam-DIOD 07 Abbenbroek-DRZ 1-1 Olympus S.-Activitas 3-2 Ursus-Blankenburg 1-0 Schiedamse Boys-Dirksland 1-2 Demos-VND 3-2 Flakkee-SVDPW (zon) 2-1 SVDPW (zat)-Botlek 1-5 DE HAVENLOODS J DINSDAG 25 SEPTEMBER 1990 39-496 eigen terrein de derde zege. De 3-2 winst werd echter niet zonder moeite verkre gen. Marcel van der Ven en Ronald van Harmeien zorg den voor de Kethelse tref fers, maar Oude Maas knok te zich twee maal langszij. Theo Smit, ondertussen WK's goudhaantje, bewees in de slotfase weer zijn waarde voor de club door de winnende treffer te produce ren. WK beokte dit weekeinde de derde zege SCHIEDAM Afgelopen weekeinde startte de zaal handbalcompetitie. In de ere divisie (zo heet dat gelukkig nog) ging het Schiedamse LU K/UVG op bezoek bij de num- vier van het afgelopen seizoen Aalsmeer. Het was voqr de vernieuwde selectie van trainer/coach Leon Luys- terburg meteen de vuurdoop. „Zo'n eerste wedstrijd met een vernieuwde basisselectie is altijd even afwachten. Hoe houden de nieuwe mensen zich op eredivisie-niveau en tr we staan als team, zegt Luysterburg. De oefenmeester kreeg echter twee verschillen de gezichten te zien van zijn team. Voor rust bij vlagen sprankelend, na rust een stuk minder. LUK/UVG verloor dan ook met 21-12 maar bij rust was het nog 9-10 in het voordeel van de Schiedamse dames. „Voor de rust was vooral ons samenspel erg sterk en speel den we goed als collectief. We hadden onze verdedigende tactiek goed aangepast aan de aanval van Aalsmeer en gin gen met een voorsprong de rust in", blikt coach Luyster burg terug. Met nieuwe ge zichten van Sandra Ooster- baan, Miranda van de Ven en Gaby van de Gaag, en ver trouwde krachten als Ingrid Dulfèr, Angela Venturini, Vallie Kolditz en Danëtte van de Meer moest UVG in de tweede helft toch buigen voor de Noordhollanders. De Aals- meerse selectie kende een sur plus aan routine en conditie. Kort na de hervatting scoorde de thuisploeg drie maal waar na Aalsmeer beter in haar spel kwam en het team uit Schie dam op balbezit en conditie aftroefde. Leon Luysterburg blijft reëel en optimistisch: „Met deze groep kunnen we absoluut dit niveau aan, al leen moeten er niet al te hoge verwachtigingen worden ge steld. Ik ben tevreden als we in de middenmoot mee kun- SCHIEDAM De Schiedam se bowlers van Musis Sacrum hebben na hun hoofdklasse debuut een score van zes pun ten. De Schiedammers ont moetten als eerste het team n GEC uit Emmen, de rege rend landskampioen. De eerste game bracht de Mu- sis-formatie meteen winst maar de tweede game werd een duidelijke overwinning voor het meer ervaren team uit Emmen. Ook de totaal stand was aan het einde van de rit in het voordeel van GEC. In de tweede wedstrijd die de Schiedammers speelden werd Valcke uit Lelystad verslagen. De nummer twee van het af gelopen seizoen werd totaal onder de voet gelopen door de Schiedammers, die op deze wijze de eerste overwinning binnenhaalden. De derde en laatste wedstrijd van de dag was tegen Lichtservice uit Scheveningen. De eerste game ging met een verschil van 26 pins verloren. De tweede game wist Musis Sacrum ech ter voldoende afstand te ne men om dit duel te winnen. De zes punten die de twee over winningen opleverden be zorgden het Schiedamse bow lingteam een verrassende tweede plaats in de voorlopige ranglijst óp. SCHIEDAM De eerste competitieronde leverde schaakvereniging Groenoord geen punten op. Tegen het ge renommeerde Dordrecht wa ren de Schiedammers voorne mens revanche te nemen voor de in het vorig seizoen geleden nederlaag. Het werd echter 5- 3 voor de bezoekers. Groenoord kwam uit in de sterkste opstelling. Luit Reits- ma, de nestor van het team, zag geen kans een minimaal stellingsvoordeel uit te buiten en nam genoegen met remise. Ben Riksen, debuterend in de hoofdmacht, moest de winst aan Dordtse zijde laten en Kees Verhagen kwam na een Oud-Indische opening even min tot winst en tekende voor de tweede remise van de dag. John van Baarle verdedigde zich door zijn toren te ruilen tegen paard en loper. Hierna wist hij door knap manoeu vreren een voordelige stelling te creëren en de volle winst te pakken. Nol de Groot verloor zijn par tij na een offer. Bob Hoos haalde nipt de tijdcontrole en behaalde een remise. Club kampioen Arie Verschoor speelde ook remise. Cor de Zwart kwam in de laatste par tij niet in zijn spel en verloor uiteindelijk zijn partij. Daniëlle van der Ark met Easter Anouska. SCHIEDAMEen tienkop pige équipe van paardesport- vereniging De Spaland Rui ters kwam afgelopen zaterdag in Vlaardingen in actie. Op het terrein van de Flardingha Ruiters vielen aan het einde van het dressuur-concours maar liefst drie eerste plaat sen te noteren en zes indivi duele winstpunten. Bij de paarden-categorie kwamen in de L-klasse drie Schiedammers in actie. Caro- la Schets legde met Chanel beslag op een vijfde plaats met 121 punten, goed voor één winstpunt. Christel Crone viel met haar 121 punten buiten de prijzen maar voegde wel een winstpunt toe aan haar conto. Marjolein Jongste kwam met Cashmir minder sterk voor de dag: 116 punten. In de M-klasse was een hoofd rol weggelegd voor Hélène Sigmond. Met Davinci be haalde zij 123 punten, goed voor één winstpunt en een eerste plaats. Boaz reed Moni que Slingeland naar een winstpunt door een score van 120 punten. In de ZZ-klasse behaalde Mirjam Tilman met Us Pelle een knappe eerste plaats en een winstpunt. Bij de pony's viel Daniëlle van der Ark in positieve zin op. In de L2-klasse reed zij een prachtige race in het zadel van Easter Anouska. Haar rij den was een lust voor het oog en leverde haar bovendien een score op van 126 punte. Een eerste plaats en een winstpunt derhalve. In de B-klasse won ook Annemiek Beerman een winstpunt met Juno. De enige deelnemer voor Spaland Rui ters van het mannelijke ge slacht was Laurens Kosten. Op Stephanie was hij goed voor 112 punten. Ook Chiara Karpes viel buiten de prijzen met een totaalscore van 107 punten. VLAARDINGEN Bij de volleybalvereniging Rijn mond is nog plaats voor meis jes in de leeftijd van 14 tot en met 18 jaar. De Vlaardings- /Schiedamse vereniging biedt de meisjes volop de gelegen heid de volleybalsport te be oefenen. Op maandagmiddag vanaf 17 uur wordt getraind in de sporthal Oost in Schie dam. Deze training is bestemd voor de leeftijdsgroep 14 tot en met 18 jaar. Op woensdag middag vanaf 17 uur kunnen de meisjes daarna in de leef tijdsgroep 16 tot en met 18 jaar terecht, ook in de sport hal Oost. Op donderdagavond vanaf 18 uur kunnen de meisjes in de leeftijdsgroep van 14 tot en met 16 jaar tenslotte terecht in de gymzaal aan de Wiele waalstraat voor een training. Voor meer informatie kan men terecht bij Wim Caste- miller, tel. 4354857. SCHIEDAM Op de grote sportmarkt in de binnenstad toonden afgelopen zondag vele sportverenigingen van diverse pluimage hun kuns ten. Ook onderwatersportvereni ging Sea View gaf een de monstratie. Omdat het water in het centrum van de stad niet helder genoeg is om de duikers te kunnen volgen, werd besloten de manschap pen af te laten zakken in een soort aquarium, of liever ge zegd 'Bananaquarium'. Een fotograaf van Fotobureau Roel Dijkstra was erbij en keek erna. SCHIEDAM In het eredivi sieduel tegen FC Twente heeft Peter van Velzen, sinds twee weken de aanvalsleider van SW, bewezen nog steeds een neusje voor doelpunten te hebben. De Hargaploeg die de thuiswedstrijden in de Kuip afwerkt, was tot de ontmoe ting met de Tukkers zonder overwinning en had nog geen treffers geproduceerd. Maar juist Peter van Velzen, offi cieel bij de eredivisiedebutant in dienst als assistent-trainer, rekende af met het doelpunt loze imago. Op de eerste zege zal de for matie van trainer Dick Advo caat nog even moeten wach ten, want vijf minuten na het openingsdoelpunt van Van Velzen, kwamen de bezoekers al weer op gelijke hoogte. Het uitermate saaie duel, slechts bezocht door een kleine elf honderd bezoekers, doofde als een nachtkaars. Waar vele voetballers de Kuip als het walhalla van de vaderlandse voetbal beschouwen, bood de Rotterdamse voetbaltempel nauwelijks de ambiance die bij een eredivisiewedstrijd ge bruikelijk is. Niet alleen de toeschouwers, maar ook FC Twente-trainer Theo Vonk, stak zijn mening over het weinig inspirerende sfeertje niet onder stoelen of banken. „Laat ik voorop stel len", sprak hij na afloop, „dat we niet al te best voor de dag kwamen omdat die wedstrijd tegen Bayer Leverkusen nog bij mijn jongens in de benen zat. Maar zeg nou eerlijk, met een lege Kuip is de ambiance natuurlijk ver te zoeken". Zijn college Dick Advocaat heeft zich inmiddels al bij het tijdelijke en nauwelijks inspi rerende onderkomen neerge legd. „Het is verschrikkelijk om voor zo weinig mensen te moeten spelen", doelde hij op het teleurstellende toeschou wersaantal. „In feite kan je de duels in het Feyenoord-sta- dion als uitwedstrijden be schouwen, en dat kost ons ge garandeerd punten. Maar ja, we wisten het van te voren, en het is nu eenmaal niet meer terug te draaien". „De kuip is leeg, en blijft leeg", klaagde ook Peter van Velzen, die zijn ploeg in de achtste minuut aan een punt hielp. De over rechts opgekomen Or lando Trustfull mikte zijn fraaie voorzet op het hoofd van de goaltjesdief, die zijn cipier André Paus bij de twee de paal links liet liggen en met een schitterende kopbal doel man Hans de Koning kansloos liet. Na vijf minuten stonden de Schiedammers alweer met beide benen op de grond, toen Mitar Mrkela, de Joegoslaviër in Twentse, dienst, een vrije trap vanaf de rand van het sing Van Haarenlaan/Par- kweg), PTT Telecom liet zon der opgaaf van reden verstek gaan en vele favorieten kwa men niet opdagen. Toch steekt organisator Koos Scheijbeler van triathlon ver eniging Schiedam de hand in eigen boezem: "Ook wij heb ben fouten gemaakt maar zul len die snel gaan evalueren zodat de volgende editie vlek- kelozer kan verlopen." Met nummer 91 komt Perry Huizer als winnaar over de streep. Kou trotseren Bij de recreatieve kwart tri athlon dook het moedige pelo ton om 11.00 uur in het don kere water om 500 meter de kou te trotseren. Het water was overigens van te voren ge controleerd op kwaliteit. In totaal kwamen 63 atleten aan de start en finishten er twee minder. In een tijd van 2.11'31" eindigde Alain van der Schans uit Hoogvliet als eerste, gevolgd door Jacco Herweijer uit Biervliet. Hij had een achterstand van twee minuten. In een tijd van 2.16'32" kwamen Norbert Overvelde en M. van der Meer over de streep. Bij de dames ging de winst naar Petra Streng in 2.35'35". Zij werd op haar beurt ge volgd door Nicole Spruit en Petra Sloots, respectievelijk tweede en derde. De titanenstrijd op de halve triathlon bleef uit. Een aantal favorieten, waaronder Jan- Jaap Jolingen (winnaar vorige editie), Pim Veeger (blessure), Mark Thuring (sponsorver plichtingen), Michel Rutten en de gebroeders Lagerwerf lie ten verstek gaan. Desondanks startte het honderdkoppige veld om 12.00 uur voor de ki lometer zwemmen, 90 kilome ter fietsen en 21 kilometer lo pen. Na het onderdeel zwemmen was Schiedammer Norbert Veringmeier van TVS de eer ste die de fiets beklom. De in Vlaardingen woonachtige at leet was één van de in totaal 15 Schiedammers die aan de start kwamen. Hij zwom het parcours binnen een kwartier, gevolgd door een groepje van vijf. Ronald Rol greep op de fiets naar de macht en reed naar een voorsprong van 2- 31". Bij het lopen verdween zijn voorsprong echter als sneeuw voor de zon en haalde Perry Huizer uit Alblasserdam hem bij. Rol protesteerde na afloop bij de organisatie. Huizer zou het" parcours gesneden hebben. Het protest vond echter geen welwillende oren en door een versnelling van Huizer greep laatstgenoemde de winst in een tijd van 3.58'21". Ronald Rol werd tweede op 2'13". Derde werd de Belg Eric de Beuckelaer ruim vijf minuten hierachter. Bij de dames won Ada van Zwieten in 4.16'35", gevolgd door Sonja Jansen uit Schiedam. De Schiedamse deed voor het eerst 'de halve' en deed dat goed in 4.38'33". Treinie Roosendaal werd der de op tien minuten van de Schiedamse. Organisator Koos Scheijbeler kondigt aan ondanks de te genslagen ("In plaats van tij den kwamen er op een gege ven moment sterretjes uit de computer") volgend jaar een derde editie te willen organi seren, "Wellicht wat vroeger dan ditmaal". zestienmetergebied achter de kansloze Joop Hiele schoot. Beide ploegen leken tevreden met een puntendeling en speelden de wedstrijd, afge zien van enkele kansjes voor SW, zonder enige kunststuk jes naar het einde. Ondanks het feit dat SW, de gelijkop- gaande eerste helft daargela ten, eigenlijk als enige het recht had op de volle winst, was SW's redder in nood Pe ter van Velzen toch tevreden. „Natuurlijk is het lekker om weer eens te scoren", blikte hij terug op zijn persoonlijke succesje, „maar ik ben blij voor de ploeg dat er eindelijk een doelpunt is gemaakt. Tot op heden konden we niet sco ren, omdat we nog niet aan voetballen waren toegeko men. Vandaag zat er tenmin ste vertrouwen in. SW heeft een jonge beweeglijke spits nodig, en zolang Wim Jansen en Dick Advocaat die niet kunnen vinden, blijf ik be schikbaar", beloofde de stand-in, die zijn werk als as sistent-trainer noodgedwon gen moet combineren met zijn actieve voetbalbezigheden. „Doordat ik twee dingen tege lijk moet doen, heb ik het er wel druk mee, maar er zijn meer mensen die van negen tot vijf werken. Daar ga je niet dood van. Nee, zolang SW mij nodig heeft, kan het voor de volle honderd procent op mij rekenen". "Ze dragen dan wetsuits, maar sommigen hebben geen armbescherming en de temperatuur was op sommige punten 15, op an dere slechts 13 graden." Zuid-Beijerlander Rob Voogt stapte zelfs na een halve mi nuut uit het water, met een 'knots van een spierknoop', zegt Scheijbeler. Voor de rest kampte de organisatie met vele problemen, hetgeen niet kon verhinderen dat Perry Huizer de halve editie op zijn naam schreef. Bij de dames was Ada van Zwieten opper machtig en behaalde de Schiedamse Sonja Jansen een knappe tweede plaats. De start van zowel de kwart als de halve triathlon werd een half uur uitgesteld. De or ganisatie kende enkele pro blemen, waarvan men ook aan het einde van de dag niet ge vrijwaard zou blijven. Er kwam een aantal vrijwillige medewerkers niet opdagen, de politie deed niet wat afge sproken was (afzetting krui- 0 Bibberend duikt het peloton in de Noordvest. ca. 200 modern, klassiek, stillevens etc. SCHIEDAMWat voor de meeste mensen bij een temperatuur van 25 graden Celsius al geen pretje lijkt, was voor het peloton tri- athleten dat zondag aan de start verscheen voor de kwart - en halve triathlon een kwelling: zwemmen in de Noordvest. De organisa tie hoorde de klaagzang aan van de athleten en be sloot het zwemparcours te halveren. Organisator Koos Scheijbeler hierover: Zaterdag 29 september, zondag 30 september in Party Centrum "in den Rooie Koffer" Tuinlaan 50, Schiedam van 11.00 tot 17.00 uur. Inlichtingen: 080-582055 Toegang gratis

De Havenloods | 1990 | | pagina 5