Uj DE HAVENLOODS Bewoners Slachthiiislaan niet langer in ongewisse ZUSOFZO 49- 9is3a95 25: Schiedams Nieuwsblad 'Volgend jaar geen stijging t M van gemeentetarieven' 149." 109; Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Jeugd Rijnmondband trekt de wijken in Burchthuys Gemeente kondigt renovatie aan Gisteren Nieuwe wegwijzers in gemeente geplaatst Tweedaagse Expositie verkoop van schilderijen B0UMAN WOONNIEUWS keuze uit 200 slaapkamers BOUMAN VCMtif. eeeeeumi Sf" TER MEULEN k'j wt/A EDITIE P, DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1990, 39e JAARGANG Nr. wegener hgi^aan-huLSbladen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM In tegenstel ling tot veel gemeenten in de regio zullen volgend jaar de gemeentetarieven in Schie dam niet stijgen. Die ver wachting heeft wethouder Aad Wiegman (PvdA) van fi nanciën. „Het voorstel van het college is om de tariefs tijgingen op nul te houden", aldus Wiegman. De gastarie- ven staan hier echter buiten omdat die afhankelijk zijn van de ontwikkelingen van de olieprijzen. De gemeentebegroting voor het komend kalenderjaar is volgens de wethouder slui tend: een compleet andere situatie dan vijf jaar geleden toen Wiegman als wethou der financiën zijn eerste be groting indiende. Het tij is volgens de 'penningmeester van de gemeente' echter ge keerd. Deze week zijn de begrotin gen van de takken van dienst al uitgekomen. Het beleids- deel en de meerjaren begro ting 1991-95 worden pas halverwege oktober ver wacht. Dan zal ook bekend worden welke prioriteiten het colle ge wil stellen. Volgens de sa menwerkingsovereenkomst zal één procent van de uitga ven van de gemeente vrij worden gemaakt voor nieuw beleid. In totaal zou het gaan om een bedrag van 2,5 mil joen gulden. Volgens Wiegman wordt over de invulling van het nieuwe beleid nog gespro ken. Dat een groot deel zal worden besteed om de be zuinigingen van de rijkso verheid op de stadsvernieu wing op te vangen, staat dan ook volgens Wiegman nog niet vast. Wethouder Adri Reijnhout (D66) sprak on langs tijdens een werkbe zoek aan Oost de verwach ting uit dat zowel D66 als de PvdA extra geld voor de stadsvernieuwing wil uit trekken. Reijnhout noemde een bedrag van één miljoen gulden. „De afweging moet nog plaatsvinden", reageert Wiegman tactvol. „Het col lege heeft nog geen besluiten genomen. Ik neem zonder meer aan dat collega Reijn hout zijn portefeuille met kracht zal verdedigen maar in het kader van de samen werkingsovereenkomst zijn tarieven van ondermeer electriciteit, water en de kabel zullen volgens wethouder Wieg man in 1991 niet omhoog gaan. er ook nog andere prioritei ten te noemen, bijvoorbeeld op het beleidsterrein var Leede". De begrotingsbehandelingen zullen dit jaar in november plaatsvinden. SCHIEDAM De Jeugd Rijnmondband gaat zaterdag de straat op. Onder het motto 'Een beetje vent komt bij de Jeugd Rijnmondband' gaan de jeugdige muzikanten probe ren leeftijdgenootjes over te halen ook te gaan trommelen en trompet te spelen. Omdat de leden op 17-jarige leeftijd overstappen naar het bekende seniorenorkest is een regelma tige aanwas nodig. Het enige Schiedamse jeugd- korps timmert al meer dan vijftig jaar aan de weg en met succes. De jonge muzikanten treden regelmatig op in bin nen- en buitenland. De JRB telt momenteel onge veer dertig leden. Men wil echter uitgroeien tot een mu ziekband van circa vijftig le den. Omdat voor veel jongens de stap om te gaan musiceren groot is, komt de Jeugd Rijn mondband zaterdag de wijken in. De band zal telkens eerst een korte muzikale rondwande ling maken. Hierna zal een workshop plaatsvinden waar bij een ieder een instrument kan uitproberen. De volgende wijken worden aangedaan: Groenoord, van 10.00 tot 10.45 uur bij Hof van Spa- land, Het Westen, van 11.00 tot 11.45 uur bij wijkcentrum de Erker, de Gorzen, van 13.00 tot 13.45 in de Groene- laan en het Centrum en Oos ten van 14.00 tot 15.30 uur bij het Hofplein. De JRB oefent elke vrijdaga vond van 18.45 tot 20.00 uur in het verenigingsgebouw aan de Lange Nieuwstraat. Voor een instrument en een uni form wordt gezorgd. Voor meer informatie: Edwin Poot, telefoon 4734287, blank, honing en gekleurd lurchthuys kijken. Want die heeft een ijke keus in stijlvolle klassemeube- en, waar de warmte en gezelligheid I NTERIEUR Rotterdam: Berlagestraat hoek He Speksnijderstraat 4. Schiedam: 's-Gravenlandseweg 60 INBRAAK De politie heeft vrijdagavond een 34-jarige Rotterdammer op heterdaad betrapt bij het plegen van een autokraak. Passerende agen ten troffen in de Charlotte de Bourbonstraat een openge broken auto aan. In de omge ving werd de vermoedelijke dader gesignaleerd met een tas met damesschoenen, een damespakje en een autoradio. Ook werden er in de tas glas splinters aangetroffen. SCHIEDAM— De bewo ners van de Slachthuislaan weten het niet meer. Zou hun flatgebouw dat grenst aan het braakliggende stuk grond waar vroeger het slachthuis stond, nu wor den gerenoveerd, of laat de gemeente de woningen moedwillig verpauperen? De buurtbewoners hebben verschillende geruchten gehoord, maar zijn tot op heden nog steeds niet offi cieel door de Dienst Ge meentelijk Woningbeheer op de hoogte gesteld van datgene wat nu daadwer kelijk zal worden gedaan aan de verloederde toe stand. „Het is verschrikkelijk", klaagt één van de omwonen den. „Elf jaar geleden zijn alle flats in de Slachthuisbuurt gerenoveerd, en moet je nu zien wat er van de portieken hiernaast is overgebleven. Een grote puinhoop! De jongelui die hiernaast woonden, heb ben de woningen gewoon ver ziekt. Enkele weken geleden heb ik een opzichter laten ko men, omdat in de leegstaande woningen regelmatig wordt ingebroken. Zelfs de verwar mingen zijn eruit gehaald. Die man heeft de zaak bekeken, en vertelde dat hij het zou door geven. Onaangenaam De flats kunnen gemakkelijk, zonder ergens aan te bellen, worden betreden, want geen van de toegangsdeuren doet nog dienst. Opengebroken brievenbussen, aan de muur bungelende lichtschakelaars, ingetrapte huisdeuren, kapot geslagen bovenlichten en tal van andere vernielingen scheppen een onaangename sfeer. De leegstaande wonin gen worden veelal 's nachts gekraakt door jongeren. „Midden in de nacht bonken ze op de ramen", uit een be woonster haar ongenoegen, „en later hoor je dat ze ergens in een woning zitten. Ze roken hasj, rotzooien met meiden, maar vergeten dat er wel an dere mensen wonen die willen slapen. Sinds hier in de straat iemand is vermoord, is het wel smb ié Honderd jaar Rotterdam, de Rotterdammers en hun kranten Hargahoeve in de kou SCHIEDAM De honden en katten in het dierentehuis Hargahoeve dreigen in de kou te komen te zitten. De hete- luchtverwarming die wordt gebruikt om de hokken van de dieren te verwarmen, heeft de geest gegeven. Reparatie kost minstens 8000 gulden, een be drag dat het dierenasiel niet kan ophoesten. De dierenlief hebbers hebben nu de hoop gevestigd op de collecte van volgende week. Voor deze in zameling worden nog colelec- tanten gezocht. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij mevrouw Berkhout, tele foon 470 40 87. I Het flatgebouw aan de Slachthuislaan zal worden gerenoveerd. wat rustiger geworden, want onderwereldfiguren in de de dader zit gelukkig vast". straat gehad. Gelukkig is dat „Die gozer", windt haar buur vrouw zich op, „was de aan stichter van alle ellende hier in de straat. Hij hield met nie- nu voorbij. Er zijn zelfs men sen voor hem verhuisd, en het had niet veel gescheeld of ik was ook vertrokken. Al met al mand rekening, maakte overal ziet dit stuk van de Slacht- ruzie en schopte hier en daar huislaan er nog steeds vrese- regelmatig de deuren in. Goh, lijk uit. Het lijkt wel of men ei we hebben door hem heel wat expres niets meer aan doet". Een andere bewoonster lijkt beter op de hoogte te zijn. Ze weet te vertellen dat de wo ningen van de voorste twee trappenhuizen opnieuw wor den gerenoveerd. Volgens haar moeten de inwoners voor het eind van deze maand zijn zie verder pag. 3 Omleiding Kerkweg SCHIEDAM De Openbare Nutsbedrijven beginnen vol gende week met de aanleg van een water- en gasnet in het deelplan Zwaluwlaan. Omdat er een zinker moet worden aangelegd, zal de Kerkweg tussen de verlengde Zwaluw laan en de Abel Tasmanstraat vanaf maandag enkele dagen voor het verkeer worden afge sloten. De woningen aan de Kerkweg blijven tijdens de werkzaamheden voor de be woners en verzorgend verkeer bereikbaar. Het overige ver keer wordt omgeleid via de Zwaluwlaan, Van Noorts- straat en Abel Tasmanstraat. Ingrid Dulfer: zomers cricket e 's winters handbal AV Waterweg naar Berlijn-ma- rathon A Spetterend Zuida frikaans spekta kelstuk in Rotterdam se schouwburg A Jarige Woutershof viert feest 30 EDITIES in Zuid-Holland meteen totale oplage van 1.300.000 per week GROTE VOETEN? CALANDSCHOEN Daar kun je kiezen! Dames t/m 46 Heren t/m 52 Nwe Binnenweg 14 010-4366317. Openbare discussie SCHIEDAM—De lang ver wachte discussie over de toe komst van het museum is uitgesteld. Wethouder Chris Zijdeveld meldde maandag aan de raadscommissie voor cultuur dat hij in november een openbare discussie wil houden. Het Schiedamse pu bliek zal tijdens deze bijeen komst haar mening mogen geven over wat er met het museum in de toekomst moet gebeuren. Zijdeveld wil op deze manier bereiken dat de bevolking meer bij het museum wordt betrokken. SCHIEDAM In deze en ko mende week worden, ver spreid over de stad, circa ze ventig zogenaamde objectbe- wegwijzeringsborden ge plaatst. De nieuwe borden wijzen weggebruikers de weg naar zo'n veertig belangrijke gebieden, gebouwen of instel lingen. Enkele objecten zijn al enige tijd met borden aangegeven, maar omdat zowel in de plaats als de vormgeving nauwelijks enige systematiek valt te her kennen, is men overgegaan tot het nieuwe systeem. Vanaf de belangrijkste invals wegen worden de voornaam ste Schiedamse bedrijfsgebie- den, toeristische- en recrea tieve objecten, en dienstverle nende instanties op uniforme wijze bewegwijzerd. Dit gebeurt door middel van witte borden met een blauwe rand en zwarte tekst. De meeste objecten zullen boven dien met een symbool, zoals dat ook in andere steden ge beurt, worden aangeduid. ca. 200 modern, klassiek, stillevens etc. Inlichtingen: 080-582055 Zaterdag 29 september, zondag 30 september in Party Centrum "in den Rooie Koffer" Tuinlaan 50, Schiedam van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis Bouman Meubelen is ook slaapspecialist. De nieuwe slaapkamerbrochure 90/91, de mooiste die in Nederland wordt uitgegeven, ligt gratis voor U gereed op onze balie. Op aanvraag wordt de brochure U kosteloos toegezonden. JWfiYKL-»- heeft't sowieso art 175 Rotterdam-Kralingseveer (010) 45.08.033 maandag 13-17.30 uur, dinsdag t/m donderdag 9.30-17.30 uur, vrijdag 9.30-21 uur, zaterdag 9.30-17 ui Van Kleef slaat eerste paal SCHIEDAM Op 1 oktober om 15.00 uur zullen twee leer lingen van de Goeman Borge- siusschool en de Erasmus- school met wethouder Hans van Kleef de eerste paal slaan voor het nieuwe schoolge bouw aan de Anthonie Muijs- straat. De keuze om de twee leerlin gen de wethouder te laten as sisteren, is gemaakt om te symboliseren dat het nieuwe gebouw bestemd is voor hun per 1 augustus 1991 samen te voegen scholen. Niet alleen de leerkrachten maar ook de ouders van de leerlingen hebben ruime in breng gehad in het definitieve ontwerp van de nieuw te bou wen schooL De realisatie van het project vergt een investering van een kleine drie miljoen gulden, maar er zal dan ook een zeer modern schoolgebouw verrij zen. De nieuwe basisschool zal be staan uit voldoende ruimten voor elf groepen, een speello kaal voor de kleuters en een gemeenschapsruimte. Het markante gebouw zal medio juli 1991 worden opgeleverd. ELDERS DIT BLAD Wandel-Ztrarkingschoen Team city. In diverse kleuren. Malen 36 t/m 46. VAN 119.- VOOR 15 ST1 KS VOOR Schick Pivot Plus Scheermesjes met Lubridex strip. Dameshorloge Bi-colour met verstelbare band. Sweater In 10 kleuren. Maten M,L en XL. Voor echt lage prijzen. r-,r >f-Store Dubbeldraads marquisette met 32 cm brede kant. In wit. 700x200 cm van 279.-voor. 500x200 cm van 199.-voor. 400x200 cm van 169.-voor 89.- 600x200 cm van 239.-voor 129; 300x200 cm van 129.-voor 69.- De aanbiedingen zijn geldig t/m 3 oktober of zolang voorradig.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1