de motor Bikermovies Motorhits Motorboeken De 5 van vroeger Uitslag prijsvraag Motor agenda Famous Bikers Programma-schema Radio Rijnmond naar nieuwe studio Allee.n in uw eigen Videotip RR op de Femina RADIO RIJNMOND REPORTER 40-494 The Wild One (1953) regie: Laslo Benedek Berucht vooral omdat de Britse Filmkeuring de film 14 jaar lang verbood, vanwege het geweld. Het soort geweld dat nu wel heel erg tam overkomt. Helemaal niet tam is de hoofdrolspeler Marlon Brando in een stoer leren jack en gelukkig geen helm. The Wild One zou de bron worden van alle bikermovies in de jaren 60 en ook het begin van Brando's Zware Jongen imago. In de film komt hij als leider van een biker gang tegenover de outlaw Lee Marvin te staan. Gelukkig heeft Marlon een mooie Harley Davidson om zich door het een en ander heen te slaan. The Wild Angels (1966) regie: Roger Corman Een paar dagen in het leven van een groep ruige Californische Heli's Angels. Van een echt verhaal is hier niet echt te spreken. Een Angel wordt tijdens een gevecht zwaar gewond, Peter Fonda en zijn maatjes nemen hem ongevraagd uit het ziekenhuis mee naar hun Angels hoofdkwartier, waar hij prompt het loodje legt. Een louche begrafenisondernemer wordt omgekocht zodat the gang hun vriend op eigen houtje kan begraven. Maar niet voordat de overledene eerst, rechtop zittend met een sigaret tussen de lippen, de orgie kan gadeslaan die aan de begrafenisplechtigheid voorafgaat. The Wild Angels was de officiële Amerikaanse inzending op het filmfestival van Venetie in 1966 en de doorgaans tolerante filmcritici waren diep geschokt door wat ze zagen. Roger Corman verklaarde dat hij slechts de werkelijkheid had verfilmd. Met Peter Fonda, Nancy Sinatra, Bruce Dern, Michael J. Pollard, Diane Ladd e.v.a. Girl on a Motorcycle (1968) regie: Jack Cardiff Een zeer curieuze film dit, waarin gepoogd wordt de relatie tussen sex en motors voor eens en altijd neer te zetten via de uitspraken van hoofdrolspeler Marianne Faithful: 'My black motorcycle devil makes love beautifully...' Marianne is pas twee maanden getrouwd met een saaie onderwijzer en verveelt zich nu al een helm. Ze besluit op haar Harley Davidson (een trouwcadeautje van haar ex Alain Delon), naar Heidelberg te scheuren om nog eens met de Franse vlerk tussen de lakens te gaan. Veel vaseline op de lens, hilarische 'diepe' teksten en een prachtig lederen met bont gevoerd jumpsuit dat Marianne steeds maar aan- en uittrekt. 'Do you know I'm naked underneath my clothes?' Easy Rider (1969) regie: Dennis Hopper Een symbool voor de generatie die opgroeide in de 60-er jaren. Twee motorjongens, Hopper en Peter Fonda, op zoek naar The Real America' op Harley Davidson choppers. Tussen L.A. en New Orleans, via een hippie commune met twee gewillige dames hippies, worden ze gearresteerd omdat ze een carnaval parade verstoren. In de bak ontmoeten ze een hippe alcoholische advocaat in de figuur van Jack Nicholson. Jack besluit mee te gaan naar New Orleans, maar wordt door een stelletje rednecks tot pulp geslagen in zijn slaapzak. Toch besluiten de twee de reis voort te zetten naar de Mardi Gras waar zij, vergezeld van twee hoeren een LSD trip nemen. De twee verlaten New Orleans en worden op de highway door twee mannen in een pick-up truck voor hun kanis geschoten. The End. Eerste keer dat choppers een hoofdrol speelden in een film. Silver Dream Racer (1980) regie: David Wickes. Popster David Essex probeert in dit melodrama te bewijzen dat hij kan acteren, in de rol van een noodruftige amateur racer die met de 'Silver Dream Bike' van zijn overleden broer de arrogante kampioen Jeff Bridges tracht te verslaan. De vriendin van Bridges heeft natuurlijk een oogje op de poezelige Essex. Meer TV dan film maar wel met een paar mooie bijrolletjes van goed Brits makelij. Als zanger was hij al geen topper maar als acteur heeft onze held helemaal weinig te vertellen. Regisseur Wickes laat wijzelijk heel weinig van de acteerprestaties van de popster zien, maar des te meer van de Silver Dream Bike. Mad Max I (1979) regie: George Miller Een grote favoriet in het video circuit nog steeds. Mel Gibson als Max die natuurlijk niet voor niets 'mad' is. In een post-industrieel Australië vechten motorgangs om de schaarse benzine die er nog is. Een van de weinigen die tegen de outlaws ten strijde trekt is Max, gehard door het feit dat vrouw en kind door zo'n stelletje gedood is. Veel stuntwerk, ongelooflijk ingenieuze kostuums en de meest bizarre motors bereden door psychopatische science fiction Angels. Maakte een ster van Mel Gibson Bij de sportafdeling van Radio Rijn mond hebben ze wel ervaring met zulk soort vragen. Verslaggever Leon Boele, wiens vader (de oude Boele) al enkele malen de marathon- verslaggevers per motor over het tra ject heeft vervoerd, tipte me over Motorhuis Safe op Rotterdam Zuid: „Daar komen ze zelfs vanuit Gronin gen om naar motors te kijken". Wij er naar toe in de Volkswagen Kever. We kunnen het natuurlijk niet vinden. Het is zaterdagmidag, het regent en we letten niet op. Aan de Spinozaweg gebaart een vrouw op een brommer met een kindje op haar arm, naar links (of is het rechts?) als wij haar naar de bekende weg vra gen. Maar dan zien we hém, een jongen op een prachtige motor, kaarsrecht, een witte helm boven een schriel nekkie, en een leren jack met zulke lange franjes dat de eerste de beste Country Western artiest er een moord voor zou doen. „Dat is 'm! Die is een proefrit aan het ma ken! Er achter aan...". En de motor cowboy brengt ons netjes naar waar we wezen moeten. Van rustig voor bereiden en nonchalant naar binnen lopen komt gelijk al helemaal niets meer. Het lijkt alsof we in de motor- hemel terecht gekomen zijn. Overal staan groepjes mensen rond de mooiste machines te praten. Het re gent nog steeds maar de meesten lijken het niet te merken. Een jon gen van een jaar of 25 komt lang zaam aanrijden op een soort koets, 't Is een HONDA GOLDWING zegt hij trots zonder dat we er naar vra gen. Het is een prachtige machine, metallic grijs. Ik merk dat de helm in dezelfde kleur gehouden is. Chique wel.Onder zijn regenpak zie ik een blauwe trui met het Honda logo er op gemaasd. Een mooi blond meisje met eenzelfde trui parkeert haar eigen HONDA liefdevol naast de zij ne. „Die truien heb ik zelf gebreid", zegt ze op mijn vraag hoe ze aan die dingen gekomen zijn. „Ik ben eigen lijk via Rob, m'n vriend, begonnen met motorrijden", zegt ze. „Ik was met mijn autorijbewijs bezig en toen kreeg ik verkering met hem. Ik reed al gauw op een CM 400 T...". Ik doe net of ik weet wat dat betekent en wijs op haar motor: „Die dus". „Nee nee, ik heb nu een NIGHTHAWK 650. Het gevoel dat je krijgt als je er mee rijdt, is zb heerlijk. Vooral het bochtenwerk. Ik ben bejaardenver zorgster en soms ga ik op de motor naar de bejaarden als ik haast heb". José eri Rob zijn pas op vakantie geweest in België en Duitsland, met hun vriend René. „Vooral in België, op de campings heb je gelijk contact. Als je andere motorrijders ziet ga je er naar toe en praat je met elkaar, net als hier eigenlijk, gewoon en beetje kletsen. Aleen de Harley Da vidsons hebben sons zo'n air van 'wij zij alleen goed'. Als ze pech hebben en je stopt om ze te helpen dan zeggen ze 'rij jij maar door met je Jap'. Daar stoor ik me wel eens aan. Niet allemaal hoor, mijn vriendin heeft een HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 884 en die is gewoon aardig". Een paar weken geleden kwam Wilfried de Jong met het idee om een motorprogramma te maken voor de zaterdagochtend bij Radio Rijnmond. De motor zou als rode draad door het programma rijden, mët Wilfried achterop de buddysit, microfoon in de aanslag. Een echte formule was er nog niet, wel een titel: het Motorpaleis. Een woord dat me onmiddellijk terug nam naar de jaren 50 toen motorrijden nog slecht was, net als vetkuiven en rock 'n' roll. Ik zei daarom ook gelijk ja toen hij vroeg of ik mee wilde doen. En dan kom je ineens voor rare problemen te staan: wie gaat die motor iedere week rijden? Past de zender er wel op? En hoe ver zal deze reiken? Heeft Wilfried een helm? Moeten we een regenpak inslaan? Wat is de beste motor voor zulk werk? Wat is een motor eigenlijk? Vrijheid Ik kan me die kapsones van de Har- leys wel een beetje voorstellen. In de films zijn het altijd de HD's waar de helden op rijden. Maar ze krijgen vaak ook negatieve publiciteit, vol gens Roelof Schiltmans, de commer cieel directeur van het Motorhuis. „Bij Sonja zie je dan een stelletje Heli's Angels, die ook allemaal Har ley rijden. Kijk, het is maar een klein groepje, maar ze krijgen altijd de aandacht. Je krijgt dan zo'n Story en Privé benadering van het pro- dukt! En dat had de commercieel directeur natuurlijk liever niet. „Mo torrijden is helemaal niet ordinair meer, het is juist sportief. Je ziet steeds meer oudere jongeren en ou dere ouderen op de motor stappen. De markt van jongens van een jaar of 18, 19 is stabiel". Volgens Schilt- mans, die zelf graag op 'dikke, zwa re, snelle' motoren rijdt, is de ver koop van motoren al met 28% geste gen vergeleken met vorig jaar. De twee afgelopen zachte winters en mooie zomers hebben er ongetwij feld iets mee te maken, maar niet alles. stukje vrijheid", zegt nan met een rode snor die vlak bij de werkplaats zijn mo tor, een CAGIVA, staat te testen. Niet alleen in zijn taalgebruik lijkt hij op een maatschappelijk werker of leraar handarbeid, met die snor en verstandige schoenen. Hij blijkt een rijschool te hebben: „Je moet samen een geheel vormen met degene die voorop zit. Ik heb dan ook een glij- zadel. Mensen die een slechte moto riek hebben verbeteren hun balans op de motor. Een slechte motorrij der bestaat niet want die ligt tussen 6 plankies. Het nadeel van de motor is je kwetsbaarheid. Je kunt ook min der mee nemen. Op feestjes zie je er niet zo netjes uit, je haar gaat zo plat zitten van die helm en het wordt gauw vet. Daar hebben ze dan wel weer zijden mutsen voor die je onder 13 oktober - Jaarmarkt bij Motor huis Safe, met o.a. sleutelwedstrijd, de verloting van een 26-28 oktober - Strandrace op het strand van Scheveningen. Dit Vero nica evenement dreigt de TT van As sen te overschaduwen. In het motorblad MOTO 73 werden onlangs 4 pagina's gewijd aan de achterhoekse forrmatie Normaal die tezamen met Rob Hoeke de pianist de motorsongs 'De Eenzame Motorrijden' en 'Hit The Red Zone' opnamen. Of de nummers ooit op de radio te horen zullen zijn is nog maar de vraag, want het gaat hier om gesponserde muziek van het helmen merk ARAI. Maar op de circuits van Nederland wordt De ARAI-blues al grijs gedraaid. Toch hoeft de luisteraar Radio Rijnmond niet zonder motorhits te zitten. Een greep uit de RRdiscotheek: Terri - Twinkle (1964); Leader of the Pack - Shangri Las (1965); Born to be wild - Steppenwolf (1968); Motorride - Long tall Ernie The Shakers (1974); Take your mama for a ride - Lulu (1975); Motorcycle Mama - Harpo (1975); Oerend hard - Normaal (1977); Motorman - Roman Holiday (1983). Willempie van André van Duin mag niet mee doen, want een brommer - Bob Dylan Rob de Nijs Gary Bushey Jan Hanlo Jan Cremer Jack Nicholson Billy Idol Joop Zeilaard Jan Terlouw Dennis Hopper Lawrence of Arabia je helm draagt. De rijschooleigenaar heeft ook een theorie over waarom vrouwen er zo veel langer over doen om hun rijbewijs te halen. „Het is de schuld van de ouders, ze voeden die meiden niet op in de techniek. Als ze op hun 16e een brommer krijgen voor hun verjaardag is dat gelijk een automaat. Zo leren ze het nooit! Mannen hebben gemiddeld 20 lessen nodig maar bij vrouwen is dat eerder 30. Terwijl de rode snor zijn ideeën uit de doeken doet zie ik collega De Jong bij een meisje achter op de motor klimmen om een proefrit te maken. Ze ziet er tenger uit maar ze rijdt met grote behendigheid door de bocht. Terwijl Wilfried radiootje Motormuizen Binnen is het warmer dan buiten. Overal vang ik flarden van gesprek ken op. Bij de koffiemachine aan tormuizen in het leer te praten. „Ja maar turquoise en zwart is toch geen combinatie! Dat is volgend jaar toch weer uit. Dan rij je toch echt voor lui met die kleuren. Je kan veel beter gewoon zwart nemen, of rood". De anderen knikken instemmend. Bij de kleding en accessoires-afdeling loop ik een oude bekende tegen het lijf, Joost van de werkvoorbereiding van de Dagbladunie. Ik wist wel dat hij sportief was met al dat gemara- thon van hem, maar ook nog super stoer? „Ik ben helmen aan het kopen voor m'n jongens. We zijn weer be gonnen met rijden". De jonge zonen lopen als Darth Vader en z'n beste vriend door de ruimte, met veel te grote integrale' helmen op. Bij de accessoires, links van de appli caties, de blikken Engelse saddle soap en brillen met spiegelglas staat een man van een jaar of 35 de plas tieken niergordels te bekijken. „Die zijn tegen het schokken", vertelt hij. „Het is me ook aangeraden. Je kan ook nog wel leren krijgen maar deze zijn een stuk goedkoper. Ik heb ook nog een vizier nodig voor m'n helm, maar als ik niets nodig heb kom ik ook, gewoon gezelllig om te praten". Hij gaat van top tot teen gekleed in zwart leer. Hij komt vanuit Brabant naar Rotterdam voor iets dat hij ook bij hem om de hoek kan kopen. Maar daar gaat het natuurlijk hele maal niet om. „Ik rij nu vanaf no vember", glundert hij. „Ik heb een YAMAHA 700 MAXIM en het is een jongensdroom. Vroeger mocht ik het niet van m'n vader maar nu is hij blij dat ik het kan betalen". En dan valt mijn oog op de Harley Davidson afdeling. Zwarte T-shirts met logo, heel subtiel in antraciet grijs erop gedrukt. Spijkerbroeken, spijkerjasjes en de mooiste leren jacks die ik ooit heb gezien. Niks geen Jean Paul Gaultier en andere nagemaakten, dit is het echte zware werk! Ik kan dan wel niet motorrij den maar dat jack wil ik hebben! Ik kijk naar de labels die aan het gladia torenjasje hangen. Ik lees: They ga ther by the thousands on their Har- leys in places like Daytona Beach, Florida, Sturgis, South Dakota and Lake George, New York. Because things are different on a Harley'. En: 'Experience Harley Davidson clothes, and capture the mystique that makes Harley Davidson a legend. There is more behind the legend than just great motorcycles'. Het derde kaartje geeft de prijs aan... Over de 1000 piek! Ik besluit in plaats van het wereldjack twee Harley Davidson sjaaltjes te kopen, zwart met roden rozen en paarse letters a 14.95 per stuk. Beneden zoek ik Wilfried om het cadeautje te overhandigen hij wijze van 'we gaan beginnen'. Ik zie hem net van DF. KAWASAKI van het tengere meisje afstappen. Ze is secretaresse en komt uit Beverwaard. „Ik kom hier gewoon effe de blits maken. Mannen zeggen altijd 'kijk haar nou', maar ik neem ook wel eens gasten achterop. Ze denken dan vaak: 'zo'n magere meid die kan er natuurlijk niks van', maar ik had m'n rijbewijs in één keer, na 30 lessen. Ik wil gewoon bewijzen dat ik het wél kan'. Ze doet haar helm af en een waterval van donkerrode krullen valt over haar leren schouders. Dit heeft ze al va ker gedaan, ze kent het effect. 'Mooi gezicht', zegt een man in een paars- /mintgroen trainingspak. Hij fluit be wonderend en de secretaresse uit Beverwaard haalt nonchalant haar hand door haar haar. De volgende dag zie ik dat Wilfried zijn sjaaltje om heeft. Mieke v.d. Linden IK, JAN CREMER Jan Cremer Een medogenloze bestseller uit de jaren '70. Een satirisch ooggetuigeverslag met de auteur als moderne roofridder op zoek naar vrijheid, sex en realistische liefde. 5 Miljoen lezers volgens de uitgever De Bezige Bij. verhalen van de helaas te jong, op de VERZAMELD WERK Jan Hanlo Aardse en poëtische brieven, gedichten ei motor verongelukte Hanlo. Uitgever: Van Oorschot. TUUT TUUT OPZIJ Peter en Pien gaan met hun moeder naar een verjaardag. Onderweg zien zij meer dan 150 voertuigen, auto's, bussen, vrachtwagens en natuurlijk heel veel motorfietsen. Een gloednieuw kinderboek voor kinderen vanaf 2 jaar. Uitgever: Kimio DE MOTORRUOPLEIDING Herdruk van het suksesvolle VRO leerboek 'n KLASSE BETER MOTORRIJ DEN. De volledige theorie-en praktijk voor het CBR- examen. Op deze manier word je een kei in het motorrijden. Titel is nu dus gewoon strak DE MOTOROPLEIDING en is verkrijgbaar bij Motorrijscholen en sommige boekwinkels. ZEN EN DE KUNST VAN HET MOTORONDERHOUD Robert M. Pirsig Het verhaal van een zomermaandlang durende motorfietstocht van Minnesota naar Californië, ondernomen door de verteller zelf en zijn 11-jarige oude zoon. Uitgever: Bert Bakker. (wijzigingen voorbehouden) Maandag tot en met vrijdag 07.00-09.00 uur Ochtendmagazine met Jan van de Putte met 'Drie over Zeven', aktualiteiten in Editie half Acht, de kolumn en sport. 09.00-10.00 uurNederlandstalige muziek 10.00-12.00 uurHans van Vliet en Pieter Leen met veel muziek, 'Vijf van Vroeger', de artiest van de week, en tussen 11.00 en 12.00 uur: de Ruilbeurs. 12.00-14.00 uurLunchmagazine met Liesbeth van der Kruyt mqt aktualiteiten in Editie half Een, kultureel nieuws en de rubrieken tussen 12.00 en 12.30 uur: ma/konsumenten: di/za- ken; wo/boeken; do/film en vr/uitgaan. 14.00-16.00 uurR.R. Expresse met Frans van Dun de muzikale trein van Radio Rijnmond die non-stop rijdt. 16.00-17.00 uurDe weg naar Kralingen met Suzanne Mulder Historisch programma. 17.00-18.00 uurMiddagmagazine met Erik Post met aktualiteiten in Editie half Zes, het t.v.-overzicht en 18.00-19.00 uurPost aan de telefoon met Erik Post telefonische reakties van luisteraars. ZATERDAG 10.00-10.30 uurWeekjournaal me De programma's 10.30-11.00 uurVideorubriek met Mieke van der Linden 11.00-12.00 uurHet motorpaleis van Wilfried de Jong 12.00-14.00 uuradio Rijnmond 30 met Jan de Hoop de 30 meest gedraaide platen op een rij. 14.00-17.00 uurRadio Rijnmond Sport met Peter Ouwerkerk 17.00-18.00 uurjules Deefder draait jazz ..en jullie luisteren! 18.00-19.00 uurEen uur met Wim Kerkhof 19.00-22.00 uurRadio Rijnmond Sport met Peter Ouwerkerk ZONDAG 10.00-12.00 uurRijnmonds Diep achtergrondprogramma. 12.00-13.00 uurOldtimers door Pieter Leen een uur radio met een verleden. 13.00-18.00 uurRadio Rijnmond Sport met Peter Ouwerkerk Eigen n 's op de hele u In de zomer van 1992 te Radio Rijnmond serieus van plan de studio aan de Delftsestraat 21 te verlaten. Het gebouw is te klein geworden en de parkeersitu atie door de afzettingen bij het Spaanse consulaat rampzalig. Onder de aanbieders van nieuwe studio-ruimte bevindt zich één kandidaat die de voorkeur heeft. Het onderzoek naar de nieuwe behuizing wordt geleid door de bekende architekt Erik Bakema. Radio Rijnmond heeft minstens 900 vierkante meter vloeroppervlakte nodig. Al vanaf maart dit jaar ligt er een Amerikaans meesterwerkje van de regisseur David Lynch stoffig te wor den in de videotheek om de hoek... Amerika is totaal in de ban van de op het eerste gezicht Peyton Place ach- tige soap: Twin Peaks. In Lynch's werk echter geen Rodney die Al- losn's schooltas draagt, geen Nor man of de knappe Dr. Rossi, maar moord en doodslag, een mysterieuze dwerg en een doortastende FBI agent die in het, op het eerste ge zicht, zo gezapige stadje Twin Peaks neerstrijkt. De serie wordt al 'Dy nasty met een i.q.' genoemd en een tweede serie wordt in de herfst al op de Amerikaanse buis gebracht. Voordat een van de slome Neder landse omroepen op het idee komt om deze intrigerende cultserie te gaan vertonen kunt u nu het heft in eigen handen nemen, (het gaat ten slotte om een bizarre moord...), door alvast de twee uur durende 'pi- lot' te huren, tegen een kleine beta ling, gewoon bij de videotheek. Iedere morgen om 11.30 uur zetten de jongens van de Rotter damse Centrale Discotheek de radio een beetje harder. Zij luisteren met meer aandacht dan gewoonlijk naar de oude song die gedraaid wordt en slaan dan vliegensvlug een van hun popencyclopedieën open. Een minuut later gaat steevast de telefoon. Popkenner bij uitstek Kok neemt op met de woorden: „Hallo Ida, het is volgens ons 1971". lang op deze wijze tot de heren van - Vliet en Leen door te dringen. Ze ning snel de verbinding om dan als geeft het antwoord altijd goed en wil n" "*l" gewoon een keertje winnen: „Het gaat mij niet om al die prijzen die je krijgt, het is gewoon een sport ge speer 4334433 te bellen. De tele foon wordt opgenomen: „Radio Rijnmond, zegt u 't maar...". „1971", hijgt Ida nog na, overtuigd wó'rden om'd^te driilg"ennk ten haar gelijk en ongeduldig de 4 andere plaatjes afwachtend. Want dit is De Vijf van Vroeger, de ru briek van Radio Rijnmond's Hans van Vliet en Pieter Leen die het gehele telefoonverkeer rond Rotter dam dagelijks voor zo'n 15 minuten lam legt. Het is zo simpoel als wat: de heren draaien 5 plaatjes uit één en hetzelfde jaar en de luisteraars mogen bellen met het juiste jaartal. Ida de Koning probeert nu al weken pas bij Kok van de Uitleendisco theek langs geweest met een bosje bloemen om hem te bedanken voor al zijn hulp. Ik heb hem gelijk uitge nodigd eens op visite te komen met zijn vrouw, bij ons in IJsselmonde. Het is toch hartstikke leuk dat je via zo'n radiospelletje aardige mensen ontmoet?" Radio Rijnmond ontving tientallen inzendingen voor de grote Familie Festijn Prijsvraag. De jury, die bestond uit Jan van Vliet, Ilse van Enkhuyzen en Wim Bos, had het niet gemakkelijk. Opvallend was hoe sommige kandidaten het familiegevoel benadrukten door met het hele gezin de slagzin af te maken. Ook lieten sommigen de slagzin rijmen met haar en hem (op 93.4 fm). De eenvoudigste inzendingen waren het Mijn radio staat klem op 93,4 FM omdat ik zo graag luister naar iedere Radio Rijnmondstem. Deze kwam als eerste uit de bus. Mijn radio staat klem op 93,4 FM ondat Radio Rijnmond meldt wat een andere zender niet vertelt en Mijn radio saat klem op 93,4 FM omdt je als luisteraar geen nummer ben. Van de familie Simons kregen we een briefje bijgevoegd dat zij op 10 september 37 jaar getrouwd waren en dat ze dat, tezamen met nog eens 7500 Radio Rijnmond luisteraars, op het Familiefestijn gevierd hebben. Het kwam dan ook niet als een verassing dat de bruidegom had geschreven: Mijn radio staat klem op 93,4 FM omdat ik verliefd op die zender ben. Van een pure eenvoudige schoonheid was: Mijn radio staat klem op 93,4 FM omdat dat Radio Rijnmond is. Ie prijs: een geheel verzorgde reis met North Sea Ferries naar Engeland voor twee personen: S. Harteveld uit Rotterdam, 2e prijs: Akai videorecorder Mieke Russeler uit Spijkenisse, 3e prijs: 1 sauna jaarkaart voor Tropicana: J. Mulder uit Rotterdam, 4e prijs: 1 CD-speler van Akai: de heer en mevrouw Simons uit Rotterdam, 5e prijs: 1 radio cassette recorder van Akai: J.P. Coppens uit Rotterdam, 6e tot 10e prijs: een walkman van Akai: M. de Gelder uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, K. van Veen-Beun uit Rotterdam, A. van Halsema uit Barendrecht, B. Lantinga uit Rotterdam, J. de Jong uit Spijkenisse, 11e prijs: 1 diner voor twee personen in het restuarant van Tropicana: P. Rodenburg uit Rotterdam, 12 prijs: waardebonnen te besteden in het overdekte winkelcentrum Zuidplein: de famliie Boender uit Schiedam en N. Le pair- Huizer uit Hellevoetsluis, 13e prijs: 2 toegangsbewijzen voor de Tropical Night in tropicana: J.D. Hulsker uit Zierikzee. Een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. Postbas 1980 3000 BZ Rotterdam Tel. 010 - 4699911 Radio Rijnmond Postbus 1515 3O0O BM Rotterdam Tel. 010 - 4334433 Aan dit nummer werkten mee: ANNELOEK SOLLART NICO HAASBROEK MIEKE VAN DERLINDEN SALCO OCCHIPINTO HANS VAN VLIET ILSE VAN ENKHUUZEN Advertentie exploitatie Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. Inlichtingen A. van Meteren Tel. 010 - 4699324 Vanaf 5 oktober zit Radio Rijnmond weer op de Femina in Ahoy'. Deze keer is gekozen voor een Frans thea tercafé als omgeving waar het pu bliek kan kennismaken met pro grammamakers, technici en andere medewerkers van het regionale sta tion. Liesbeth van der Kruit en Frans van Dun presenteren respectievelijk het Middagmagazine en de RR Ex press vanaf deze lokatie. Ook de versnaperingen worden in de Franse stijl gehouden, er komt een kraamp je met allerlei gezellige Radio Rijn mond artikelen en Hans Versnel geeft ieder avond een aantal optre dens. Leon Boele verzorgt de mu ziek tijdens de beurs die tot 14 okto ber loopt. Of de jonge presentator zijn muziekkeuze zal aanpassen aan het Franse interieur is nog niet be kend. Wel heeft hij al een alpinopet gekocht. Openingstijden: werkdagen 11.00- 17.00 uur en 19.00-22.30 uur, zater dag: 10.00-17.00 en 19.00-22.30 uur, zondag: 10.00-17.00 uur. I

De Havenloods | 1990 | | pagina 9