Werken in een supermarkt is meer dan vakken vullen a E Basro bV tempo-team uitzendbureau EDAH regio Rotterdam is klaar voor de toekomst. Jij ook Zoekt u ander werk? Buitenfunctie voor een LTS-er of MAVO-er als vakman wegonderhoud bij NS •BOUWKUNDIG TEKENAARS BETON/STAALTEKENAARS •BETONCONSTRUCTEUR •CALCULATORS •WERKVOORBEREIDERS •UITVOERDERS •HOOFDUITVOERDERS •OPZICHTERS verkoopsters m/v Woonvorm Boermarke DE HAVENLOODS - DONDERDAG 11 OKTOBER 1990 41-370 Nog steeds denken veel mensen dat werken in een supermarkt doodeenvou dig en dus saai is. Boven dien lijkt het alsof er wei nig mogelijkheden zijn voor iemand die aan een carrière denkt. Wat ziet tenslotte de klant die voor zijn dagelijkse boodschap pen een supermarkt bin nenstapt? (Of voor de we kelijkse boodschappen, want in deze tijd, waarin steeds vaker beide partners een baan hebben, wordt vaak in één keer de voor raad voor een hele week ingeslagen). Het personeel, voornamelijk vrouwen, is druk bezig: met vakken vullen. Dit is overi gens werk dat in toenemende mate 's avonds wordt verricht door scholieren en studenten, een tendens die zich zeker in de komende jaren zal voort zetten. Deze manier van wer ken biedt immers grote voor delen: de klant wordt zo wei nig mogelijk gehinderd en het is makkelijker om personeel voor de avonduren te vin den. Bovendien kan men zich dan alleen op deze activiteiten concentreren. Overdag blijft zo meer tijd over voor andere werkzaamheden. Toch bepaalt nog steeds het beeld van vakken vullen het waarde-oordeel over het wer ken in een supermarkt. In de volgorde van 'interessante be drijven' scoort het levensmid- delenbedrijf dan ook laag. „Te laag", vindt H. Nouwen per soneelschef van EDAH b.v.. „Onbekend maakt onbemind. Door de onbekendheid van de klant met dit werk heeft deze geen zicht op de mogelijkhe den binnen het bedrijf. Er komt heel wat kijken bij een grote organisatie die een su permarkt nu eenmaal is; in een winkel met 25 tot 100 per soneelsleden gaat per jaar voor miljoenen guldens om." Taken Natuurlijk is het belangrijk dat de klant vindt wat hij zoekt; overzichtelijkheid en presentatie zijn van groot be lang. Er is echter meer: een klantvriendelijke opstelling, zorgvuldige behandeling van goederen (diepvriesartikelen, breekbare artikelen), het geldverkeer; alles moet cor rect worden verzorgd. De be drijfsleider heeft dan ook een belangrijke functie: hij draagt de volle verantwoordelijkheid voor de taakverdeling. Als iedereen zijn werk goed uit voert, beïnvloedt dat de omzet positief en daar gaat het na tuurlijk om in de detailhan del. Iedere afdeling heeft zijn eigen aantrekkelijke kanten en mogelijkheden, maar ook zijn problemen. De laatste tijd doen supermarkten veel aan presentatie: een kleurige, goedverzorgde uitstalling van waren moet de klant stimule ren om artikelen te kopen waar hij nog niet eerder over had nagedacht. Grootte, kleur en vorm van de producten, het zijn allemaal zaken waarmee rekening wordt gehouden; heel anders dan vroeger in de buurtwinkeltjes, toen vaak al leen de eigenaar wist in welk duister hoekje de bonen te vinden waren. Nieuw Belangrijk zijn ook de vele nieuwe producten zoals tot voor kort in Nederland tame lijk onbekende exotische fruitsoorten en op de vleeswa- renafdeling, de vele 'light'- producten. Ze betekenen een risico voor de ondernemer: als de klant de producten niet koopt, blijft hij met de voor raad zitten. Toch is men ook hier ingesprongen op de ge- zond-en-fitrage en het assor timent breidt zich dan ook voortdurend uit. Meer dan op andere afdelin gen moet bij de vleeswaren de hygiëne als het ware zichtbaar zijn. Heldere kleuren, een zorgvuldige behandeling van de artikelen en natuurlijk een smetteloze vitrine; het zijn al lemaal belangrijke middelen om de klant duidelijk te ma ken dat hij op een verant woorde manier zijn verse pro ducten koopt. Die zorg voor de levensmidde len, de noodzaak om klant vriendelijk te zijn (snelheid wordt door de gehaaste klant zeer op prijs gesteld, maar vriendelijkheid is ook een voorwaarde) en de verant woordelijkheid voor het func tioneren van de afdeling, kun- nén het werk in een super markt boeiend en aantrekke lijk maken. Veel aantrekkelij ker dan de oppervlakkige bezoeker denkt. Dat er wel degelijk toekomst mogelijkheden zijn, blijkt uit het nog steeds groeiende aan tal opleidingen, zowel binnen als buiten de bedrijven. 0 Werken in een supermarkt is meer dan vakken vullen alleen. Gebr. de Jong bv is een dynamisch snel groeiend supermarktbedrijf met 19 vestigingenen 11 wijnkoperijen in de regio Rotterdam, Dordrecht en Brabant. Gebr. de Jong bv beschikt over een succesvolle versformule. Het hoofdkantoor en Distributie centrum zijn gevestigd in Zwijndrecht. Het bedrijf heeft ±1450 medewerkers. In verband met een toenemende groei van ons bedrijf komen er vakatures beschikbaar op het gebied van CHEF-SLAGERS m/v Leeftijd 25-35 jaar. De chef-slager is verantwoordelijk voor de verwerking kader bepaalt hij mede net winkelbeeld. Funktie-eisen: - In het bezit zijn van vakdiploma's (s.v.o.). - Ervaring in een leidinggevende funktie binnen de slagerij van een supermarkt. - Ervaring op het gebied van voorverpakking en bediening, alsmede een ruime belangstelling voor traiteursontwikkelingen. Geboden wordt: - Eenzelfstandigewerkkring. - Een goed salaris en prima sekundaire arbeids voorwaarden. - Prettige werksfeer in een modern bedrijf. In verband met een grondige inwerkperiode is spoedige indiensttreding gewenst. Indien u voor bovengenoemde funktie belangstelling heeft, dan kunt u uw schriftelijke sollicitatie richten aan: Gebr. de Jong bv, Postbus 1022,3330 CA Zwijndrecht, nng Personeelszaken. DETAILHANDEL Medewerkers m/v voor meerdere functies. U kunt onder meer aan de slag bij een juwelier, slagerij, drogisterij en een supermarkt. Voor deze banen zoeken wij jonge en/of ervaren, representatieve uitzendkrachten met een flexibele instelling. Voor informatie: 010 - 486 23 97, Lente van der Hooft Rotterdam, Zuidplein 119 Edah Supermarkten biedt werk aan 13.000 medewerkers en heeft zo'n anderhalf miljoen klanten. Momenteel is EDAH druk bezig met uitbreiden en vernieuwen. Hierdoor zijn heel wat extra mensen nodig. Zo zijn we voor diverse filialen in de regio Rotterdam op zoek naar jonge enthousiaste mannen en vrouwen die toe zijn aan een volgende stap op onze afdelingen Aardappelen, groente fruit -AFDELINGSCHEFS AARDAPPELEN, GROENTE FRUIT -VERKOOPMEDEWERKERS AARDAPPELEN, GROENTE FRUIT Interesse? Reageer dan meteen! Laat snel iets van je horen. Want er wacht je een prima baan in een plezierige supermarkt, waar iedereen medeverantwoor delijk is voor het reilen en zeilen van de winkel. Bovendien biedt EDAH uitstekende studiefaciliteiten en volop doorgroeimogelijkheden. Natuurlijk verwachten wij van zowel mannen als vrouwen reacties. Kom even langs of bel tijdens winkel tijden voor meer informatie of meteen een afspraak met de bedrijfs leiders van de volgende filialen: Spinozaweg 395 in Rotterdam, de heer A. Kant, telefoon 010-4192175, Slotboomstraat 16 in.Rotter- dam, de heer H. van Berchum, telefoon 010-4282235 of Nieuwland- plein 10-17 in Schiedam, de heer T. Bruins, telefoon 010-4738044. SuP®*' Let dan iedere week op de aantrekkelijke personeelsadvertenties in onze krant. Bij de Dienst van InfraBeheer van NS werken ongeveer 4500 mensen. U komt te werken op één van de secties van de Regio West. Deze Regio omvat het gebied rondom Den Haag, Rotter dam en Dordrecht. Wat uw werk als vakman wordt U onderhoudt en vernieuwt de spoor baan. Daar komt echter nogal wat bij kijken. U werkt aan sporen, wissels en dwarsliggers waar dagelijks vele treinen met hoge snelheid overheen rijden. U maakt deel uit van een ploeg mensen die ook in actie komen bij storingen en bij onderhoud en ver nieuwing van de spoorbaan. Dat betekent dat u soms ook buiten de normale uren moet werken, met name in de weekeinden en 's nachts. Uiteraard staat daar een behoorlijke vergoeding tegenover. Het werk heeft direct te maken met de veiligheid van de reizigers maar ook met die van uzelf en die van uw collega's want tijdens het werk aan spoorbaan en wissels gaat het treinverkeer gewoon door. Een buitenkans Een groot voordeel van deze baan is natuurlijk dat u buiten werkt. Maar er zijn nog meer aangename pluspunten. Zo verricht u praktisch werk dat zichtbare resultaten oplevert. Daar komt nog bij dat u na verloop van tijd kunt doorgroeien naar een meer specialistische functie. Wat wij vragen en bieden U hebt een LTS-diploma of een MAVO-diploma met wiskunde in uw pakket. U hebt het rijbewijs B(E). U bent tussen de 1.60 en 1.90 meter lang. Daarbij beschikt u over een goed gehoor en gezichtsvermogen. U hebt veel verantwoordelijkheidsgevoel en u schuwt zwaar werk niet. Omdat u regelmatig per portofoon in verbin ding staat met anderen dient u zich goed verstaanbaar te kunnen maken in het Nederlands. Uw leeftijd is 18 tot 30 jaar. Het aanvangssalaris ligt tussen 1.690,-en 2.519,-bruto per maand. Een uitloop naar 2.999,- is mogelijk. U kunt tenslotte rekenen op een gedegen interne bedrijfsopleiding. Hoe u kunt reageren Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 14 dagen richten aan de N.V. Nederlandse Spoorwegen, Dienst InfraBeheer Regio West, afde ling Personeelszaken, Postbus 29062, 3001 GB Rotterdam. Als u eerst wat meer wilt weten, kunt u bellen met mevr. L. Buitendijk, telefoon 010- 4022706. Een psychologisch, een medisch en een antecedentenonderzoek maken deel uit van de selectieprocedure. NS is bereid meer vrouwen in dienst te nemen. Daarom worden vooral zij uitgenodigd te solliciteren. LICENT is een dynamische, gespecialiseerde uitzendorganisatie ten behoeve van tijdelijk werkzoekende deskundigen in de bouw, op technisch, ontwerpend, adviserend en admini stratief gebied. LICENT, dat landelijk opereert, zoekt op dit moment: Randstad en Utrecht Randstad en Utrecht Randstad woning- en utiliteitsbouw div. langlopende projecten in de Randstad woning- en utiliteitsbouw div. langlopende projecten in de Randstad woning-, utiliteitsbouw en renovatie woning-, utiliteitsbouw en renovatie Licent uitzendorganisatie Van Oldenbarneveltstraat 134 - 3012 GW Rotterdam rax (uiuj 4i i ji Aldi is één van de grote supermarkt-organisaties in Nederland en bekend door een geheel eigen vorm van presentatie en sterk concurrerende prijzen voor hoogwaardige merken. Voor de regio Rotterdam zoeken wij Wij bieden: - Een vaste leuke baan met afwisselende werkzaamheden, van goederen in de schappen ruimen tot kassadraaien. - Afwisselende werktijden die zoveel mogelijk aan uw wensen tegemoet komen. - Een goed salaris met daarnaast een zéér aantrekkelijke premie. - Doorgroeimogelijkheden tot vervangend filiaalleider of filiaalleidster. Wij vragen: - Interesse in een baan in de detailhandel. - Verantwoordelijkheidsgevoel en inzet, ook als u voor langere tijd niet gewerkt hebt of geen opleiding in de detailhandel hebt genoten. Wij werken u planmatig in. - Leeftijd vanaf 18 jaar. Heeft u interesse? U kunt zich melden als volgt: Schriftelijk: t.a.v. Hr. R. Verhaagen (distriktleider.) ALBRECHT CULEMBORG B.V. Erasmusweg 3 Postbus 147, 4100 AC CULEMBORG i elektrotechniek ELEKTROTECHIEK: Elektrotechnisch tekenaar/ werkvoorbereider: (M.T.S. of gelijkwaardig niveau) Elektro-monteurs: (M.T.S. elektrotechniek of gelijkwaardig niveau) BEVEILIGINGSTECHNIEK: Beveiligingsmonteur: (min. M.T.S. elektronika of gelijkwaardig niveau) Tevens zoeken wij een Interieurverzorgster: voor 2 ochtenden in de week Sollicitaties te richten aan: BASRO B.V. ELEKTROTECHNIEK v. Vollenhovenstraat 15, Postbus 23534, 3001 KM ROTTERDAM. Telefoon 010-4137488 vragen naar mevr. J. de Deugd. CONTAR fabrikant van Opleggers - Aanhangwagens - Carrosserieën vraagt voor reparatie van de produkten. A) Constructie-/bankwerkers /lassers B) Monteurs voor reparatie opleggers/aanhangwagens C) Personen die hiervoor opgeleid willen worden Indien u belangstelling heeft voor een van deze functies, verzoeken wij u kontakt op te nemen met de heer B. van Asperen. STICHTING WOONVORM BOERMARKE Zij vraagt per zo spoedig mogelijk: KEUKENMEDEWERKER M/V voor 20 uur per week, 4 dagen van 5 uur. Samen met een collega wordt in een rooster van 7 dagen gewerkt, waarvan 2 weekeinden per 4 weken. Tot de taak behoort: het maken van menu's, het doen van bestellingen, het bereiden van de maaltijden en het schoonhouden van de keuken. Gevraagd wordt iemand met aantoonbare belangstelling voor het koken. Opleiding niet vereist. Tevens vraagt de woonvorm: INVALKRACHTEN VERZORGING M/V Gevraagd: belangstelling yoor verzorgen van bewoners telefonische bereikbaarheid onregelmatig kunnen werken. Voor beide funkties geldt: C.A.O. voor Dagverblijven en Tehuizen voor Gehandicapten. Schriftelijke sollicitaties richten aan:

De Havenloods | 1990 | | pagina 9