69.50 25 Plannen verkeerstuin in beslissend stadium OVER 39.50 VADER ABRAHAM Tel. 010-4.618.600 Othello met blijspel in Passagetheater CD-Laserdisc van de week 6 VOOR maxell 10 VOOR W Agenda Studio Café en de Smurfen in het Correct Studio Café Electronisch winkelen: Correct informatie en aanbiedingen Viditel Videotex nr. Bergweg 110. Rotterdam DE HAVENLOODS Plaswijckpark niet bedoeld als speelkwartiertje' Centrum Vakopleiding laat zien wat het doet Correct opent Studio Café aan de Bergweg DONDERDAG 18 OKTOBER 1990 42-583 Theater, Bergweg 11 UVjg Itif B£ftfi.*N ROGER WATERS The Wall in Berlin' CorreCtprijS Live registratie van het onlangs gehouden Wall-spektakel in Berlijn m.m.v. Cyndi Lauper, Scorpions, Van Morrison, James Galway e.v.a. NORMALE PRIJS 79.50 &TDK TDK SA-90 AUDIOCASSETTE Eén van de beter chroom audio cassette, die door vele opnamelief hebbers als beste genoemd wordt. Een chroom cassette met een hoge uitstuurbaarheid voor topprestaties. maxell MAXELL XL-II 90 CHROOMCASSETTE Maxell verbeterde de signaal-ruis verhouding in het hoge tonen ge bied aanzienlijk, stemmen klinken verbluffend schoon, de kleinste nuances worden levendig weerge geven. Niet voor niets dat de Maxell XL-ll-90 één van meest ver kochte chroom cassettes is. Do 18 okt. 18.00 uur. U komt toch ook eten en genieten van het speciale Italiaanse dagmenu. 20.00 uur. Eros Ramazzotti kunnen wij u niet geven, wel zijn j muziek en Italiaanse hapjes, vrij 19 okt. 19.30 uur. Live Marco Borsato. Tevens voorziet hij zijn nieuwe CD van een handtekening. 21.00 uur. Special Happy Hap voor na het winkelen. Thuis niet koken, in het Correct Studio Café wel lekker eten. za 20 okt. 14.00 uur. In het Correct Laserdisc Theater presenteert René Froger zijn nieuwste CD 'Midnight Man'. Vanaf 17.30 uur. Diner voor twee (reserveren is mogelijk), ma 22 okt. 19.30 uur. Rotterdamse foto avond, di 23 okt. 19.30 uur. Photo-kina avond. Met medewerking van de industrie laten wij u het nieuwste van het nieuwste zien op het gebied van foto/video, wo 24 okt. 19.30 uur. Karaoke Sing Along avond. Zing uw song en bekijk thuis uw eigen videoclip. ;t. Kom ook een hapje eten voor u gaat winkelen of kom vanaf 21.00 uur voor de Special Happy Hap. Vanaf 17.00 uur. Diner voor twee met live muziek (reserveren is mogelijk). Correct Studio Café Eerste etage hoek Bergweg 110 Tel.: 010-4.618.690 Noteer alvast Woensdag 14 november Woensdag 14 november om 14.30 nieuwste Smurfen-CD 'Together Fo- uur in het Correct Studio Café pre- rever'. senteert Vader Abraham zijn MANDAG 1100 18.00 UUR DINSDAG 9.3018.00 UUR 3= WOENSDAG 93018.00 UUR 00N0ER0AG 9.3018.00 UUR VRIJDAG 9.30-2100 UUR SS5 3= 533 ZATERDAG 900 1700 UUR ROTTERDAM De plannen om een grote educatieve verkeerstuin in het Rotterdamse Plas wijckpark te realiseren, zijn in een beslissend stadium beland. Maan dag 29 oktober wordt in de Margriethal in Schie dam de stand van zaken bekendgemaakt aan alle directeuren van basis scholen in het gebied dat ligt tussen Delft, Gouda en Dordrecht inclusief de Zuidhollandse Eilan- Schooljeugd zeer kwetsbaar in het verkeer door ontbreken goede praktijkgerichte verkeerslessen den. Sprekers zijn Harry van de Berg, voorzitter Veilig Verkeer Neder land en inspecteur van de Rotterdamse ver keerspolitie de heer H. Dijkstra. In het forum heeft onder andere zit ting de vertegenwoordi ger van de Rijksinspec tie van het onderwijs. De Verkeerstuin Plaswijc kpark is een bijzonder groot project, bedoeld om de school gaande jeugd een goede ver keersopleiding te geven. De verkeerstuin is niet alleen een van de grootste van Europa, maar misschien wel de eerste in de wereld die op deze ma nier verkeersonderricht gaat geven aan leerlingen van ba- sischolen. Op het circuit treft men alle situaties aan die kin deren in het verkeer kunnen tegenkomen, straten en wegen met en zonder voorrang, alle verkeersborden en op diverse gevaarlijke kruisingen ver keerslichten. De Rotterdamse verkeers dienst en gehandicaptenorga nisaties hebben reeds him goedkeuring aan het project gegeven en zullen ook in de toekomst hun medewerking blijven verlenen. De Vereni ging Veilig Verkeer Nederland bereidt een handig boekje voor, dat aansluit op het les materiaal 'Straatwerk' van de vereniging. Met deze 'handlei ding' kunnen leerkrachten hun leerlingen voorbereiden ISO-GUIDE Teken v/d Driftstraat 23 3131 JG Vlaardingen Tel. 010-4354005 ROTTERDAM— Het Cen trum Vakopleiding, dat om en bijscholingscursussen voor werkzoekenden en bedrijven verzorgt, houdt op donderdag 25 oktober een Open Dag. In Rotterdam aan de Van Graft- straat 10 gaat het om techni sche beroepen, in Schiedam SCHIEDAM Toneelvereni ging Othello presenteert zich 27 oktober met een blijspel in de grote zaal van het Passage theater. Het stuk heet 'Bon bons in luxe verpakking' en kreeg van schrijfster Ria de Looze-Lafeber de typering 'een ondeugend blijspel' mee. Zoals gebruikelijk in blijspe len wordt de toeschouwer ook tijdens deze opvoering via al lerlei onverwachte en grappi ge voorvallen stapsgewijs meegevoerd naar een niet ver moede ontknoping. Het stuk staat onder leiding van regisseur Nancy-MacGil- lavry, bekend van de open luchtproducties van SCHAT in Schiedam Het decor wordt verzorgd door Frank Siemsen die hierbij wordt geassisteerd De leden van Othello door Piet du Mortier. Omdat Othello dit jaar het 35- jarig jubileum viert, is er na het toneelstuk een groot bal. Dit bal met live-muziek zal t plaatsvinden in de Roo Roo sendaal. Kaarten zijn vekrijgbaar aan het loket van het Passagethea- op de lessen in het verkeer spark. Forum Tijdens de bijeenkomst in de Margriethal geeft de Stichting Verkeerstuin Plaswijckpark, een non-profit organisatie, die uitsluitend werkt met vrijwil ligers, alle uitleg over het ini tiatief en op welke manier het gestalte gaat krijgen. Een fo rum, bestaande uit vertegen woordigers van instanties die zich bezighouden met ver keersveiligheid, zal vragen beantwoorden. Ook worden tijdens de bijeenkomst de Am- BASSIEdeurs van de verkeer stuin voorgesteld. Zij gaan met de schoolgaande kinderen een belangrijke rol spelen in het realiseren van het project. Chris Zweers, voorzitter van de Stichting Verkeerstuin Plaswijckpark: „Zuid-Hol land en met name het gebied rond Rotterdam heeft de hoogste verkeersintensiteit. Het is dan ook niet zo verwon derlijk dat in die leeftijds groep te veel ongelukken ge beuren. Door de jongens en meisjes goed te trainen op het circuit hopen we het aantal ongelukken fiks te kunnen in dammen. We willen dan ook benadrukken, dat lessen in de verkeerstuin geen speelkwar- tiertjes zijn. Men kan het on derricht het beste vergelijken met het schoolzwemmen: Leuk, maar wel keihard wer ken voor het diploma. Tijdens de voorlichtingsbijeenkomst maken we bekend welke ac ties we gaan voeren om het project zo snel mogelijk van de grond te krijgen. Scholen die meedoen, verzekeren zich van een plaats op het lesroos ter". Op het circuit rijden naast trapauto's (het snelverkeer) met name fietsers. Vanaf fietspaden moeten de kinde ren zich in het snelverkeer be geven. De wandelpaden trottoirs van de tuin kunnen instructeurs, leerkrachten en eventueel ook politiefunctio narissen, de kinderen aanwij zingen geven. Dit klassikaal verkeersonderwijs wordt in principe gratis aangeboden. Het Plaswijckpark heeft een stuk grond van meer dan een hectare beschikbaar gesteld voor dit doel. Na de schoolu ren, in het weekeinde en va kantie kunnen ook particulie ren gebruikmaken van de ver keerstuin. Dan vormt de tuin een onderdeel van het recrea tiepark Plaswijckpark en kunnen bijvoorbeeld ouders de taak van de onderwijzers overnemen. 1 december is het weer Wereld AIDS Dag. Vorig jaar op 1 december verscheen van de Nationale Commissie AIDS- Bestrijding een affiche met een inktvlek erop, in de vorm van Nederland. De tekst luidde: Wat denkt u, zou het bij ons wel loslopen met AIDS? De bedoeling was duidelijk te maken, dat we moeten be seffen dat AIDS zich makkelijk als een inktvlek kan verspreiden, tenzij we een paar regels in acht nemen. Deze regels zijn: veilig vrijen en veilig spuiten. Als we ons hier goed aan hou den, kunnen we de uitbreiding van AIDS afremmen. Ontwikkelingslanden Mocht mijn laatste zin hoopgevend klinken, dan moet ik dat helaas weer wat ont krachten. AIDS heeft immers ook toegeslagen in landen buiten Europa en Noord-Amerika. Grote delen van Afrika, Azië en Zuid-Amerika lopen op het gebied van voorlichting, koop kracht en hygiëne achter bij onze westerse wereld. Dit betekent dat deze mensen vaak niet te weten komen hoe zij zich tegen AIDS moeten beschermen, terwijl zij daarnaast ook geen geld heb ben om condooms te kopen, als die al verkrijgbaar zijn. Het gevolg is dat de inktvlek zich in deze landen zeer snel uitbreidt Hulp Hoewel de officiële cijfers die deze landen publiceren, al schrikbarend zijn, gaat de Wereld Gezondheidsorganisa tie ervan uit dat het werkelijke aantal mensen met AIDS veel hoger is. Zo gaven de Afrikaanse landen per 1 juni jl. 65.000 gevallen van AIDS op, terwijl aangenomen mag worden dat het er toen al 400.000 waren. Het aantal seropositieven moet daar zelfs op zo'n 5 miljoen geschat worden (waaronder ca. 800.000 kinderen onder de 5 jaar!). In Afrika komt AIDS ongeveeer evenveel bij mannen als bij vrouwen voor. Zuidoost-Azië (Thailand, India e.a.) maakt op dit moment een explosieve stijging van het aantal AIDS-gevallen door. In slechts 2 jaar tijd groefde het aantal besmette mensen van enkele honderden tot ongeveer 500.000. De trieste voor spellingen zijn, dat er rond het jaar 2000 alleen al zo'n 10 miljoen weeskinderen zullen zijn door aan AIDS overleden ouders. Alleen als alle ontwikkelde landen gezamenlijk deze arme landen te hulp komen, kunnen we de epidemie onder con trole krijgen. Gelukkig loopt Nederland wat dit betreft voorop. En dat moet zo blijven! Informatie Volgende keer méér over AIDS in deze krant. Heeft u behoefte aan uitgebreide infor matie, dan heb ik twee informa tiebronnen voor u: - Het gratis boekje "Alles over AIDS" ligt voor u klaar op postkantoor en openbare bibliotheek. Dit handige boekje zal op veel vragen een duidelijk antwoord geven. - Als u persoonlijke vragen heeft, kunt u de AIDS-info- lijn bellen (06 -022 22 20; gratis; op werkdagen bereik baar van 14.00 tot 22.00 uur). Dr. H. Bijkerk Oud-inspecteur Infectieziekten om technische èn administra tieve beroepen, respectievelijk in de centra aan de Ringers- straat 21 en de Sandvikstraat 37. Doel van de Open Dag is het publiek te laten zien wat het Centrum Vakopleiding pre cies doet en wat er aan cursu saanbod is. Tussen 10.00 en 21.00 uur kunnen zowel werk zoekenden als werkgevers donderdag zien hoe het er op het centrum aan toe gaat. Er zijn demonstraties en mede werkers van het Arbeidsbu reau zijn aanwezig om infor matie te verschaffen. Voor het volgen van een vak opleiding komen werkzoeken den in aanmerking die inge schreven staan bij het Ar beidsbureau. Op elk moment kan men met een cursus be ginnen. In de regio Rotterdam vindt volgens het Centrum Vakopleiding 85 procent van de cursisten na het volgen van een vakopleiding een baan. Ook bedrijven kunnen ge bruik maken van het centrum om hun personeel te laten bij scholen. WATERWEG-NOORD Medewerkers van het Gilde Nieuwe Waterweg houden in Maasland en Schiedam weke lijks spreekuur. Elke woens dagmiddag (14.00 tot 16.00 uur) zijn leden van het Gilde present in dienstencentrum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan. In Maasland wordt iedere vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur spreekuur gehouden in dienstencentrum 't Maes- lant. Het Gilde is een stichting van mensen van 50 jaar en ouder die hun kennis en ervaring be schikbaar stellen voor ande ren. Vlaardingers die inlich tingen willen over de activi teiten van het Gilde kunnen bellen naar 4348660. WATERWEG-NOORD— Bij de Stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg gaat in no vember een schakelcursus electrotechniek van start. Sa men met het in Vlaardingen gevestigde Plaatselijk Educa tief Centrum geeft de stich ting Beroepseducatie de scha kelcursus voor werkzoeken den zonder diploma of techni sche vooropleiding. De lessen praktijk en theorie worden vier dagen per week gegeven. Nadere inlichtingen zijn te krijgen aan de Cornelis Houtmanstraat 2a, bij de Stichting Beroepseducatie, te lefoon: 4602099. ROTTERDAM Correct heeft vorige week op de eerste verdieping van het pand aan de Bergweg in Rotterdam een geavanceerd Studio Café ge opend. Het Correct Studio Café is ingericht met de mo dernste electronica zoals la serdiskspelers, beeldtele foons en videoprojectors. Zakelijk bekeken Aan elke tafel is een kleine monitor-unit gekoppeld waarop vijftig videokanalen te ontvangen zijn. Tevens is het café zó ontworpen dat het uitstekend gebruikt kan wor den als radio- en televisiestu dio of als presentatieruimte voor bedrijven en instellingen. Correct zegt dagelijks aan de Bergweg zo'n duizend mensen te ontvangen die nu de gele genheid krijgen na of tijdens het winkelen te pauzeren in het Studio Café. Het café heeft een capaciteit van hon derd zitplaatsen. De keuken is in staat vele maaltijden per uur af te leveren en de tap is volledig electronisch ge stuurd. Het Correct Studio Café is zes dagen per week geopend, van 09.30 tot 24.00 uur. Op vrijdag en zaterdag sluit men om 01.00 uur. Zondags is het voor publiek gesloten, al kan het Studio Café wel voor speciale gelegenheden worden afge huurd. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de manager, Peter van der Kerkhof, telefoon 010- Het Correct Studio Café is ingericht met de modernste electronica.

De Havenloods | 1990 | | pagina 5