SPARTA - MVV Houtman 'op zijn oude dag' scherper en veelzijdiger MVV wil eind maken aan overdosis tegenspoed kreisel CROON Spartanen te gast op profweek Groot-Ammers Van Doorneveld op het Ipnkerrijtje gokt I H ANS TEXTIEL Sparta zet op het w, ROON erk MET HART VOOR SPARTA DOZO J. Doejaaren Zondagmiddag 28 oktober 1990, aanvang 14.30 uur (DEZE PAGINA ELKE THUISWEDSTRIJD) TOEGANGSPRIJZEN f 8.50, f 12.50, f 15.-, f 20. Na zo'n wedstrijd tegen Vo- lendam weet je niet of je blij of teleurgesteld moet zijn. Als je met 2-0 voorstaat, dan mag je die wedstrijd nooit meer u(t handen geven, maar dan zie je hoe onvoorspelbaar voetbal kan zijn. We laten even onze tegenstander lopen, en je hebt er direct twee achter je oren. Als je dan zo mentaal aange slagen de rust ingaat, moet je achteraf blij zijn dat je met een punt wegkomt. Een ver diend punt, want we hebben er met,zijn allen voor gevoch ten. Bovendien waren er ook een aantal andere positieve ontwikkelingen zichtbaar. Glenn Helder speelde een lek kere pot, terwijl ook Marco Sas en Wim Bubberman lek ker bezig waren. Wat dat betreft was het jam mer dat Marco tegen een wel erg knullige gele kaart opliep, want die kan zondag nu niet spelen. Als de blessure van Wim Bubberman nu een beet je meevalt, dan krijgt hij zon dag een nieuwe kans. Die wedstrijd tegen MW moeten we zeker niet onder schatten. Zij staan nu wel stijf onderaan, maar ik heb ze vo rige week zelf tegen RODA in actie gezien, en dan blijkt toch dat ze een aantal heel goede spelers in him midden hebben. Aan de andere kant is het wel zo dat wij lekker in de win- ningmood zijn. Na de 4-1 te gen Utrecht, de 0-4 bij ACV en de 2-2 tegen Volendam weten we de weg naar het doel ook weer te vinden. Wat dat be treft kunt u dus een aavallend Sparta verwachten. We zitten nu weer heel dicht tegen het 'linkerrijtje' van Studio Sport aan en met uw steun moet dat lukken. Hans van Doorneveld Sparta zou de komende weken best wel eens hele goede zaken kunnen gaan doen. Die voorzichtige voorspelling is afkomstig van Peter Houtman en niet alleen gebaseerd op zijn goede vorm, maar ook op de algemene gang van za ken op het Kasteel. „We hebben inmiddels be wezen dat we helemaal niet zo zwak zijn, als me nigeen heeft vermoed. Dat geeft de burger natuurlijk moed, waardoor je weer net even gemakkelijker tot betere prestaties kan ko men", aldus de gerouti neerde ex-international (33) met betrekking tot de nabije toekomst van zijn club. Nuchter als hij na ruim vijf tien jaar betaald voetbal wel is geworden, beseft de rijzige Hoogvlieter ook wel dat het met Sparta kan blijven verke ren. „We hebben geen ploeg die kan zeggen deze wedstrijd winnen we wel effe op onze sloffies. Dit elftal heeft tegen wie het ook is alleen kans van slagen als niemand zijn taken verzaakt. Gebeurt dat onver hoopt wel, dan is dat meteen funest", meldt de oud-Feye- noorder met een schuine blik naar het komende thuisduel van zondag tegen MW, dat zich op Spangen toch al meestal zo moeilijk laat ver schalken. Scherp blijven, dat is het mot to voor de ploeg van Hans Doorneveld. Volgens Peter Houtman, die in zijn rijke loopbaan heel wat trainers mocht meemaken, is de grij zende IJmuidenaar onder wie hij thans opereert een absolu te kei in het wakker houden van zijn selectie. Vandaar wellicht ook de persoonlijke 'opleving' bij de kopsterke spits. Alhoewel, Peter Hout man voegt er meteen aan toe dat die onweerlegbare consta tering ook weer niet te veel moet worden opgeklopt. Per slot van rekening was hij vo rig seizoen, zijn eerste in Spartaanse dienst, ook reeds goed voor het zeer respectabe le aantal van zestien competi tietreffers. „Maar, het is een feit dat ik gewoon lekker draai. Dan heb ik het niet eens over mijn produktie waar ik natuurlijk toch altijd op be oordeeld zal blijven worden. Nee, ik bedoel eerder, mijn to tale spel waar dan ook een heleboel zogenaarr d onzicht bare facetten toe behoren. In de combinatie lukt alles veel beter, Waarschijnlijk omdat ik me wat! meer laat zakken dan voorheen. Dat is ook iets waaruit de invloed van Van Doornejveld spreekt. Mij geeft zoiets extra veel voldoening, omdat ik altijd het stempel heb gehad dat ik alleen maar zou kunnen koppen", stelt de elders in het verleden even vaak bejubelde als verguisde goaltjesdief. „Zelf bekijk ik trouwens mijn prestaties toch altijd iets heel anders dan de meeste andere mensen, merk ik. Na FC Utrecht werd ik in eens bedolven onder de schou derklopjes, vanwege mijn drie doelpunten, terwijl ik voor mezelf het gevoel heb gehad dat ik al veel betere partijen had'gespeeld". Zijn contract loopt na deze voetbaljaargang nog door tot medio 1992. Sparta is daar blij mee en Peter Houtman zelf eigenlijk niet minder. „Ik heb het op Spangen goed naar mijn zin, ook omdat ik nu de gelegenheid heb om het voet ballen te combineren met mijn werkzaamheden voor Radio Rijnmond en het blad Friends In Business. Ik kan dus een beetje aan mijn toekomst wer ken. Anderzijds zie ik mezelf nog wel een paar jaartjes mee gaan in de voetballerij. En ge lukkig ben ik niet de enige die er zo over denkt. Afgelopen zomer kon ik alleen al in Ne derland kiezen uit elf clubs. Welke speler van mijn leeftijd kan me dat nazeggen?" MW zit in de spreekwoor delijke hoek waar de klap pen vallen en zal voorlopig de hoofden en handen vol hebben aan het behoud van het eredivisieschap. Een rooskleuriger tussenbalans over de situatie van de Maastrichtenaren valt wel licht wel op te maken, maar zou toch minder rea listisch zijn. Want tot nog toe is bijna we kelijks gebleken dat de ploeg van Sef Vergoossen tot het ui- Sef Vergoossen terste moet gaan voor het be machtigen van de punten. Niet dat het veldspel telkens zo matig is, het is eerder de nodige slagvaardigheid waar in de Geusseltbewoners maar al te vaak tekort schieten. Schoolvoorbeeld in dit ver band was eind september de 'sleutelwedstrijd' tegen Ajax thuis: lpnge tijd waren de Limburgers de beljere ploeg, maar aah het eind van de veel- bewogen rit was helt wel Ajax dat met' een 1-3 overwinning huiswaarts kon keren. Tot overmaat van ramp verloor MW bij die 'zeperd' ook nog eens steunpilaar Reginald Thai voor meerdere weken, omdat hij een rode kaart kreeg voorgeschoteld. Anders gezegd: het zit de roodwitte brigade dit seizoen zeker niet mee. Niettemin blijft overeind het feit dat MW in potentie kan beschikken over een behoor lijke ploeg met een niet gering creatief vermogen. Voor naamste exponenten van de aanvalskracht zijn de water- vlugge spits Hans Vincent, Hub Driessen als de man met het overzicht en de vorig sei zoen van Roda JC overgeko men Raymond Smeets. De meest belangrijke verse aan kopen Raymond Libregst (die in Maastricht op meer voet- balplezier hoopt dan bij Spar ta) en de Italiaan Paolo de Luna (weggeplukt bij .Carbo- nia) moeten hun waarde voor MVV nog gaan bewijzen. Wel licht gebeurt dat juist komen de zondag op het Kasteel. GLAZENWASSERIJ prijsopbouwper^ Dam 29 3111 BC Schiedam Tel. 010-4269900 Fax. 010-4270120 Transportbedrijf Wondergem B.V. Bunschotenweg 127-129 3089 KB Rotterdam CCNVAbv Cargadoorsbedrijf Albert Plesmanweg 61a Rotterdam - 010-4941414 wytransWuel OOK MET ONZE PLOEG KAN WORDEN GESCOORD. akt zich sterker Voor zowel een nieuwe Renault als een Top Occasion RENAULT Bergweg/hoek Gordelweg 40, Rotterdam.Tel. (010) 46544 44. Stationsplein 2, Schiedam.Tel. (010) 4377099. Wormerhoek 12, Capelle aan de IJssel.Tel. (010) 4518811. DE HAVENLOODS - DINSDAG 23 OKTOBER 1990 43-197 elektrotechniek Het complete elektrotechnisch installatiebedrijf jjfr Croon Elektrotechniek B.V. Schiemond 20-22, 3024 EE Rotterdam Fax: 010 - 476 04 47 - Telex 22451 - Telefoon 010 - 476 11 44 GROOT-AMMERS Peter Houtman, Glenn Helder, Lodi Roembiak en Edwin Vurens waren in de voorbije herfstva kantie te gast in Groot-Am- mers. De plaatselijke voetbalvereni ging had voor de jeugd een groots opgezette profweek ge organiseerd. Naast de vier Spartanen verleenden ook oud-Spartaan Ed de Goey, Feyenoords tweede trainer Pim Verbeek, Utrecht-keeper Jan Willem van Ede, oud-in ternational Gerrie Mühren, Harrie van der Laan en een vijf koppige delegatie van Dordrecht '90 hun medewer king. De Sparta-spelers verzorgden op woensdagmorgen de trai ning voor de C junioren en de D,E en F pupillen van de club uit het Lekdorp, vorig jaar nog gastheer voor Sparta 1. Geholpen door leiders en trai ners van Groot-Ammers ga ven Houtman, Helder, Roem biak en Vurens les in balvaar digheid. De Cl junioren kre gen van Houtman alleen maar afwerken. Vergeefs probeer den de Ammerse talentjes met een omhaal doel te treffen. Een specialiteit, die Houtman perfect beheerst. Ook volgend jaar zal de w Groot-Ammers weer een prof- week organiseren. De club zal door de positieve ervaringen zeker een beroep doen op Sparta. De zaterdag vierdek lasser zal ook dit jaar nog een oefenwedstrijd tegen Sparta's hoofdmacht afwerken. Een definitieve datum is nog niet bekend. Peter Houtman was één van de Spartanen, die meewerkten aan een profweek in Groot-Ammers

De Havenloods | 1990 | | pagina 10