Mo^m Mode voor de vrouw is acht en wollig VlWJfR Praktische kleding voor wintersport VOOTOJG NAJAAR Bil SINKE hw Mwte FILMS BELEVEN HUN PREMIÈRE IN DEZE KRANT SINKE immmm DE NIEUWSTE MODE VINDT U IN UW EIGEN KRANT DE HAVENLOODS - DINSDAG 23 OKTOBER 1990 W0W elden was de mode zo f vrij! In de couture is er geen sprake van een duidelijke stroming. De herfst-/wintermode 1990 kenmerkt zich juist door contrasten Klassiek versus spectaculair plus een mix van traditie en moder niteit. Het leuke is natuurlijk dat u hélemaal kunt kiezen wat u wilt Want wat u ook wilt dragen, het is te koop In the picture... Argus geeft u alle kans een ver rassende keuze te maken. Bekende en minder bekende merken... alles is er. Advies? Argus kent alle kneepjes. Zo bent u zeker van een aanschaf waar u geen spijt van krijgt. Sterker nog: mensen zullen u complimenteren met uw nieuwe bril. Die u letterlijk en figuurlijk in alle opzichten past! Wintersportkleding uit de collectie van Rucanor 1W Ook de extravagante lijn treft u Argus Kleuren en prints bepalen het beeld van de wintersport mode. Vaak is een collectie in gedeeld in thema's en kunnen de diverse artikelen op velerlei manieren worden gecombi neerd. Elk thema heeft zijn gen weefsel, kleurtoepassing label en Drint. Voor alle leeftij- elk doel is kleding te vinden, die voldoet aan zo wel de modieuze als de prakti sche eisen van de wintersport- beoefenaar Door de met bont afgewerkte voering hebben deze jacks wat meer „body" gekregen. Behalve de combinatie broek met jack kan men kiezen voor een ski-overall Speciaal voor actieve sporten zoals skiën en mountain-cycling jacks, vervaardigd van twee soorten nylon. Door een speciale manier van weven zijn deze nylonsoorten winddicht waterafstotend, zonder hun ade mende eigenschap te hebben verloren. De jacks zijn voorzien diepe zakken met ritsen en patchwork van duurzaam nylon op de schouders. De arti kelen zijn afgewerkt met veel de tails, zoals stiksels, contraste rende strepen en knopen op soms een logo is aangebracht. Ook de merknaam van de fabri kant kan in de knopen zijn ver werkt Voorde eerste indruk krijg je geen tweede kans Beige, flessegroen, marine bordeauxrood zijn veel voorko mende kleuren. Pasteltinten maar ook fellere kleuren, wor den meestal in combinatie met een vrolijke print toegepast Voor jacks is qua materiaal vaak gewassen polyester/katoen waterafstotende laag ge bruikt. Ook de jacks van nylon satijnen stof zijn waterafstotend De ene keer zus, de andere keer zó... Argus doet steeds meer klanten een plezier met twee brillen, juist nu het modebeeld zo gevarieerd is. Want het is wel zo aardig om uw bril als modisch accessoire aan te laten sluiten bij uw kleding en stemming,. Of bij de bril van uw partner: zelfs in de brillenmode zie je tegenwoordig wel eens unisex Argus: Uw modemeester in optiek Haute Monture In zo'n 'Alles Kan'-modebeeld is de bril bij uitstek een accessoire om uw per soonlijkheid en smaak te benadrukken. Argus geeft u royaal de gelegenheid. Met de fraaie nieuwe collectie is het goed kiezen. De mode-monturen zijn voornamelijk klein en nog steeds geïnspireerd op de vijftiger en zestiger jaren (de zoge naamde 'Retro-look'). HERFST WINTER BIJ ARGUS 14 h ji;U'tt Mm* ui**// Uw krant. Een onmisbaar medium s Avonds eens heel iemand anders zijn? Of jezelf? Ingetogen frivoliteit. Gedurfd En., unisex gaat het dóen! PERMANENT: - ouderwets? afgezaagd? uit de mode? Oog voor detail. Zomaar een voorbeeldje uit de uitgebreide nieuwe Argus-collectie. Switch van persoonlijkheid. Kom bewonderen! Het kindermontuur krijg steeds meer aandacht. Goede, leuke, grappige kleurige modelletjes voor onze juniortjes BIJ ONS IS DE KEUZE spiraalpermanent 158.00 kurketrekkerpermanent 129.50 flat-rod permanent 109.85 papilotten permanent 93.85 dikker permanent 93.85 grove, fijne, stevige permanent 93.85 zure permanent 124.50 deel permanent vanaf 55.00 'i ndieuea 961. 616-6799669 Vlaardingen Korte Hoogstraat 23 - tel(010) 4348450 Maassluis: Koningshoek-tel (01899) 1903S Oranjestraat 19 - tel. (010) 4738700 ruim 1500 brilmonturen contactlenzen hoortoestellen adviezen computer-oogtesten oogmeting low vision apparatuur gratis informatieboekjes Uw krant. Een onmisbaar medium. Nu het echt afgelopen is met het mooie weer, biedt Sinke u de gelegenheid prijsbewust het najaar in te gaan. Met de vaste klanten-spaarkaart spaart u namelijk leuke kortingen bijeen op de aankoop van uw garderobe. Dat bewijst maar weer, dat piekfijn niet duur hoeft te zijn. Bij Sinke vinden jong en oud, klassiek en modern de kleding die bij hen past. Probeert u maar. Voor u 't weet. bent u dan ook vaste klant bij Sinke! Hof van Spaland 32 Schiedam-Kethel Uw krant. Een onmisbaar medium. De herfst- en wintermode geeft voor vrouwen een harmonieus beeld te zien. Comfort, gezelligheid en rustieke eenvoud staan centraal in tal van collecties. De kleding is behaaglijk, als een zachte, wollige cocon waarin het goed wegkruipen is. Denk hierbij aan een rups in zijn cocon die zich op deze wijze be schermt tegen de boze buitenwereld. Een typisch voorbeeld van de „cocooning-sfeer" zijn de win terjassen van zachte, harige ma terialen. Ze zijn comfortabel van snit met royale sjaal- of imitatie bontkragen en ronde schouders. De nieuwe mode voor vrouwen geeft diverse thema's te zien. De belangstelling voor alles wat moeder natuur de mens te bieden heeft, loopt door in het nieuwe seizoen. Het beeld wordt be paald door natuurlijke materia len en lijnen, sobere kleuren, klassieke dessins en kleine bloemmotieven. Verschillende decennia zijn de afgelopen jaren van invloed ge weest op het modebeeld. Voor het nieuwe seizoen is inspiratie geput uit de Middeleeuwen en het byzantijnse rijk. Warme kleuren, afgeleid van goud en edelstenen en stoffen als'fluweel, kant en brokaat geven de toon aan van dit weelderige thema met zijn overdaad aan versierin- gen. De uniform-look is vrij streng en zakelijk. Functionele pakjes in typische kostuumstoffen zijn uitgerust met militaristische de tails, zoals gouden knopen, epauletten, rang-strepen en on derscheidingen, uniformkragen en -collen. Sportief is het winterthema met invloeden uit koude streken als Scandinavië, Lapland en Alaska. Folkloristische dessins en Noorse motieven in primaire kleuren of ijzige pastels accentu eren het knusse karakter van deze modelijn. Speciaal bedoeld voor jonge ren is de futuristische trend. Su perstrakke kleding is troef. Jumpsuits, leggings, minirokjes, hotpants en wielerbroekjes zijn versierd met metalen ritsen en drukknopen. Glanzende stretch- stoffen zijn favoriet. De kleuren zijn fel en worden meestal met zwart of wit gecombineerd. I MIXEN Mixen blijft belangrijk in de komende herfst- en wintermaan den: wijd met strak, kort met lang, maar ook kleuren, materia len en verschillende stijlen wor den gecombineerd. Het silhouet is zacht en rond van vorm. Nergens ligt de na druk op. De schouders blijven jets verbreed, maar zijn nooit hoekig. De taille is duidelijk aanwezig, maar wordt niet geac centueerd. De A-lijn wint ter rein. En zoals eerder vermeld is de coconvorm heel belangrijk. De wijde broek is uit. Alle aandacht gaat uit naar de nieu we, rechte pantalon met smalle pijpen en omslag. De taille is iets verhoogd en soms zit er elastiek onder de voet door, zoals bij de skibroek die heel actueel is. De lengte valt op de enkel of net er boven. Leggings worden gedra gen onder rokken of winterber- muda's. Er zijn ook wintershorts met hotpantslengte.

De Havenloods | 1990 | | pagina 7