199 99 199 mMMmmaï Othello-voorzitter Cor de Groot:Tk ben nu eenmaal een verenigingsdier' 39.50 69.95 Wisselvallig als het weer TWESTLAND BEURS Welkom op de Wereldshow maxell Konica Personal spelcomputer DE HAVENLOODS Mannen nog steeds in de minderheid bij jubilerende toneelvereniging Beter Bed ruimt op VAN 29 OKTOBER T/M 4 NOVEMBER DONDERDAG 25 OKTOBER 1990 Wereldshow bij Correct In oktober houdt Correct z'n jaarlijks terugkerende Wereldshow. De nationale en internationale beurzen zijn voorbij. De inkopers van Correct zijn weer terug van hun reis om de wereld. Alles wat nieuw is in beeld en geluid staat inmiddels op de Bergweg in Rotterdam. Profoon PR0F00N TAM-21X TELEFOON- BEANTWOORDER Automatische telefoonbean- twoorder in compacte vormgeving en eenvoudig te bedienen. Uitge voerd met spraakmodule voor twee meidteksten van maximaal 30 en 60 secondern. Cassette voor opname van binnenkomende ge sprekken met instelbare opneem- tijd van maximaal 1 of 2 minuten. Op afstand te bedienen functies voor afluisteren van boodschappen Correctprijs geschikt is voor het thuiskantoor Afm.: 10x33x25 cm (excl. printerkabel) Correctprijs MANNESMANN TALLY NIT 81 9-NAALDS MATRIXPRINTER Compacte 9-naalds matrixprinter met een eenvoudige bediening en goede afdrukkwaliteit. De print snelheid voor correspondentie kwaliteit bedraagt 130 cps. Ge schikt voor papierbreedte van 80 koloms, voorzien van parallel in terface en push tractor feed. Een low budget printer welke bijzonder van uitgebreid onderzoek. Ze zijn zeer betrouwbaar, geven een sterk en constant signaal en zijn uitste kend bestand tegen invloeden van buitenaf. 3 DOOSJES 30 STUKS FUJI FUJI DL-15 COMPACT CAMERA Handige fixed focus camera met automatisch filmtransport en inge bouwde flitser. Voorzien van drop- in loading voor een snelle en han dige filminleg. Compleet met batte rij en film in kadoverpakking. In rood of zwart uitgevoerd. NORMALE PRIJS 149, Correctprijs K0NICA SR-G 100 36 OPNAMEN KLEURENFILM De ideale kleuren negatief film voor algemeen gebruik bij normale lichtomstandigheden en flitsop- namen. Uitstekende kleurenweer- PER STUK _9.95 10 VOOR De grote topper uit Amerika nu in je handpalm, probeer 'm uit in het Correct Studio Café (Nintendo) NINTENDO GAMEBOY PORTABLE SPELCOMPUTER Speel nu de spannendste spelletjes waar en wanneer je maar wilt, met je GameBoy, het nieuwe, uiterste compacte videogame-systeem van Nintendo. Een ingebouwde luid spreker geeft de muziek en spe ciale effecten weer. Maar als je de bijgeleverde hoofdtelefoon opzet, hoor je de digitale geluiden in ste reo, wat het geheel nog span nender en levensechter maakt. Zoals bij alle spelcomputers van Nintendo zijn er ook voor de Ga meBoy speciale spelprogrammeurs voortdurend bezig met het ontwik kelen van nieuwe spelletjes, pij aankoop van de GameBoy krijg je de spelcassette Tetris, de wereldhit van dit moment, gratis. Electronisch winkelen: Correct informatie en aanbiedingen, 010-4.618.600 Viditel/Videotex, *666# Vraag naar het Correct Lease Pakket SCHIEDAM Toneelver eniging Othello viert dit jaar het 35-jarig jubileum. Echt met toeters en bellen zal dit niet gevierd worden. Wel staat het Schiedamse gezelschap zaterdag 27 ok tober in het Passagetheater op de planken met een on deugend blijspel. Mannen zijn nog steeds in de min derheid bij Othello. Een van de weinige mannelijke toneelspelers is voorzitter Cor de Groot. Onder het motto van 'alles voor de club' is hij een van de drij vende krachten achter Othello. Cor de Groot is nu tien jaar bij de vereniging. Via een kennis van zijn vrouw kwam hij in contact met Othello en liever lee raakte hij steeds meer ver strikt in het verenigingsweb. Hij werd destijds gevraagd of hij voor eien toen op te voeren Toneelspelers van Othello in stuk inspeciënt wilde zijn. Wat dit was wist hij niet maar hij deed het graag. Een spe- ciënt is een persoon die voor *all requisieten zorgt, zo weet hij nu. Mede vanwege zijn werkzaamheden in het dage lijks leven, hij was expediteur, ging hem dit baantje goed af. 'Ik ben nu eenmaal een rege laar. In mijn werk, maar ook daarbuiten', aldus De Groot. Toevallig Hij is dus toevallig bij de to neelvereniging beland. De Groot voelde zich echter wel direct thuis. Van huis-uit is hij altijd al een verenigings mens geweest en hij voelde dan ook direct dat hij bij Othello op de juiste plek was aanbeland. Toen hij nog in Rotterdam woonde, was hij een enthousiast zanger bij oratoriumvereniging Sursum Corda. De overgang naar het toneel is dus niet zo groot. De Groot:'Ik ben nu eenmaal een verenigingsdier' Het horen bij een club, wat voor club dat dan ook is, is voor hem het belangrijkste. Othello sprak hem geweldig aan. 'Ik wil gewoon bij een club horen.Punt uit! Nu eens even geen zaak aan mijn hoofd, 's Avonds na mijn drukke werk wil ik gewoon iets totaal anders te doen heb ben. Lekker is dat'. Carrière Van inspeciënt naar voorzitter is een hele carrière. De Groot- :'Dat ging eigenlijk van kwaad tot erger. In de goede betekenis van het woord dan wel.' Van ouder worden wil hij niets horen. Toch kan hij er niet onderuit de voordelen van zijn leeftijd te onderstre pen. 'Ik ben pas vijftig en het leren van de teksten gaat wat moeilijker maar daar staat te genover dat het spelen op zich me veel gemakkelijker afgaat. De eerste zinnen zijn eigenlijk het moeilijkst. Plankenkoorts heb ik in feite alleen op het moment dat ik het toneel op stap, maar direct daarna ben ik de rust zelve. Toen ik een keer als butler op moest ko men met een dienblad met glazen viel dat natuurlijk di rect op. Toch voel ik nu aan merkelijk minder spanningen dan vroeger.' Mannen Othello bestaat nu 35 jaar en de vraag die op de lippen brandt is of de vereniging al aan ouderdomskwaaltjes lijdt. 0 De leden van Othello bijeen. De Groot:'Oh, nee. De vereni ging is in een puike conditie. We hebben een perfect leden tal voor een toneelvereniging. Jammer is alleen dat er te wei nig mannen lid zijn. Het lijkt wel of al die mannen na hun werk alleen maar voor de tele visie kunnen gaan hangen en totaal geen zin meer hebben in enigerlei vorm van sociaal contact. We zouden bij Othel lo nog best wel wat mannen kunnen gebruiken. Ze hoeven niet persé over acteertalenten te beschikken want er zijn nog genoeg andere dingen te doen. De^jc bijvoorbeeld eens aan zaken als decorbouw, verlich ting en geluid'. Zaterdag 27 oktober voert Othello het ondeugende blij spel 'Bonbons in luxe-verpak king op in het Passagetheater. De regie is in handen van Nancy MacGilavry en het de cor is verzorgd door Frank Siemsen. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa van het theater. Na afloop is er bal. SCHIEDAM Nationaal weerman Erwin kroll zou ab soluut meer moeite hebben met het voorspellen van het Rijnmond-spel dan met een fikse herfststorm. Na het ver lis in Leiden vorige week leek het tij ditmaal weer gekeerd. Door setstanden van 15-7, 15- 12 en 15-10 won de volleybal- ploeg van Joop Tinkhof met 3- 0 van Somas/Activia. Tegen Leyton was het vorige week voornamelijk een chro nisch gebrek aan inzet dat de amnnen opbrak. „Ditmaal was het nog niet allemaal even briljant maar de inzet was bij vlagen terug", zegt manager Curt Jager. „De verdediging was beter verzorgd, en ook het blok, de stop is soms nog steeds uitermate zwak", ana lyseert Jager. Tegen Activia speelde Rob van Prooyen op de middenpositie een puike partij. Ook Remco Welbergen kon bekoren door zijn sterke serve waarbij hij op een gege ven moment zeven punten op rij noteerde. Feit blijft wel dat wisselvalligheid de ploeg blijft achtervolgen. De mana ger opnieuw: „Te veel per soonlijke fouten door slordig heden, dat moet absoluut nog beter". Middenaanvaller Arne Jager blijft voorlopig nog eni ge tijd een gemis, hij zit met een scheurtje in zijn vinger en speelt niet. Het tweede heren-team van Rijnmond zit in zak en as. Na het verlies in het vorige week einde leed de ploeg van Hans van Zetten wederom een on nodige nederlaag. Tegen de Eerste Vlissingse Volleybal Club werd het 1-3. Door ab sentie van midden-man Hans van Veen werd Rijnmond met de neus op de feiten gedrukt dat het arsenaal spelverdelers niet al te breed is. Met in het achterhoofd de wetenschap dat de sterkste opponenten nog komen pakken de herfst- wolken zich samen boven de jonge koppies van Rijnmond De dames onder leiding van Gerard Westerveld gaan aan merkelijk beter. Ook de derde wedstrijd werd gewonnen. Te gen AKS werd het 3-0 voor Rijnmond. Discussie over openstellen winkels op zondag duurt voort VLAARDINGEN De vraag of de winkels wel of niet enke le keren per jaar op zondag moeten worden opengaan, houdt sommige ondernemers nog steeds bezig. Jan van der Schee is eigenaar van een kle dingzaak op de Hoogstraat en hij heeft een duidelijke me ning over deze kwestie die hem dermate hoog zit dat hij de volgende brief schreef. 'Als ondernemer in het cen trum vind ik dat we ons geen minderwaardigheidscomplex aan moeten moeten praten. Het is namelijk niet zo dat we een slecht centrum zouden hebben; dat hier niets mag of niets gebeurt. De zaken moe ten alleen beter op elkaar af gestemd worden en daarvoor moeten de drie winkeliersver- eningen samenwerken of op gaan in één grote vereniging. Veel van de gevestigde zaken zijn om de meest uiteenlopen de redenen geen lid van een winkeliersvereniging. Een ge volg daarvan is dat er op som mige plaatsen in december misschien geen feestverlich ting zal branden. Dat is toch te gek voor woorden. Een op lossing zou zijn dat alle be trokkenen worden verplicht om mee te betalen. Dit zal niet meevallen, maar wie in een trein zit moet ook betalen en niet een ander voor de kosten laten opdraaien. Ook moeten we gezamenlijk naar buiten brengen dat we hier een groot winkelaanbod hebben. Laat iemand maar zeggen wat er niet in het cen trum te koop is. Natuurlijk moet het centrum en face-lift hebben, maar de ondernemers moeten voor de make-up zor gen en niet zeggen: daar heb ik geen tijd voor. Dit is een onderdeel van het onderne- Er zal een mentaliteitsveran dering moeten plaatsvinden bij sommige winkeliers. Het is jammer dat ik enige weken geleden ongeveer tweehon derd formulieren heb uitge deeld waarvan ik er maar tachtig terug heb gekregen. Als het terugbrengen van zo iets al zoveel moeite kost dan zouden de ondernemers zich eens moeten afvragen waar ze het zo verschrikkelijk druk mee hebben. Het formulier dat ik heb ver spreid ging over de vraag of de winkel één of twee maal per jaar op zondag open moet gaan. Ondanks het feit dat in een weekblad stond dat het Winkelhart hier tegen is, heeft deze ondernemersvereniging toch besloten om volgend jaar te proberen twee keer open te gaan op zondag'. HENRY DUNANT De afde ling Maassluis, Maasland en Hoek van Holland van het Rode Kruis heeft de gemeente Maassluis ge vraagd om een bijdrage in de kos ten van het vakantieschip Henry Dunant. B en W hebben een een malige bijdrage van 500 gulden verstrekt. Het schip vertrok on langs uit de Maassluise haven voor een weektrip met patiënten uit Maassluis en het Westland. HONDENBELASTING De commissie voor financiën en wel zijn uit de Maaslandse raad praat op donderdag 25 oktober onder andere over de verordening hon denbelasting, die moet worden aangepast voor de invoering van een hondepenning. De vergade ring begint om 19.30 uur met een spreekrechtbijeenkomst. WELZIJNSWERK Het Wel- zijnsprogramma 1991, op grond waarvan instellingen subsidie krijgen, is onderwerp van gesprek in de commissie voor sociale za ken, volksgezondheid, maat schappelijk werk en doelgroepen beleid. De bijeenkomst is op don derdag 25 oktober om 20 uur in het Maassluise stadhuis. ZWIJNDRECHT —Beter Bed, gevestigd aan de Langweg 350, ondergaat binnenkort een face-lift. Voordat de verbouwing be gint wordt eerst zoveel mo gelijk van de voorraad te gen aantrekkelijke prijzen verkocht. \zakejij1^ekekef^J 'Eens in de zoveeel tijd', aldus een van de twee bedrijfslei ders, de heer R. de Jong, 'moet je je bedrijf aanpassen aan de eisen van de tijd. Uitbreiden qua oppervalkte kunnen we hier niet maar we willen de zaak van binnen een heel an der gezicht geven'. De heer De Jong verwacht dat in februari van het volgend jaar de werk zaamheden achter de rug zijn. Beter Bed verkoopt slaapka mers, bedbodems, matrassen, waterbedden en een groot as sortiment dekbedden en dek bedovertrekken tegen scherpe prijzen. Computerfreaks gezocht SCHIEDAM De Computeij Club Schiedam zoekt gemoti veerde Atari-ST gebruikers die him computer een warm hart toedragen en de club wil len helpen op de bijeenkopi-i sten van de vereniging meer aandacht aan Atari te schen ken. Mensen die leuke dingen wil len demonstreren op hun Ata ri en hun computer zo af en toe eens mee willen nemen zijn bij de club van harte wél- kom. Belangstellenden kun nen reageren op telefoonnum- me 4732046. (Het liefst tussen 19.00 en 21.00 uur). De Com puter Club Schiedam heeft als hoofdkwartier: Gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Schiespoordag SCHIEDAM— Modelspoor vereniging Schiespoor houdt zaterdag haar maandelijkse spoordag in het clubhuis aan de Westerkade 21. Het eerste uur van de dag rij den de jeugdleden op de club- baan. Daarna is het de beurt aan de seniorleden. Voor reparatie, onderhouds beurten aan lokomotieven en andere spoorzaken kan men tijdens de dag ook terecht. Bo vendien is uitgebreide docu mentatie voor het taxeren van modelspoortreinen aanwezig. In de kleine zaal van het club gebouw houdt Schiespoor de traditionele modelspoorbeurs voor de spoorbreedten HO en voor gelijk- en wisselstoom- Het clubhuis is open van 10.00 tot 16.00 uur. De toegangs prijs bedraagt f 1,- voor vol wassenen en f 0,50 voor kin deren. Woody Allen in tweestrijd SCHIEDAM— De meest re cente film van niemand min,- der dan Woody Allen wordt morgen in het Filmhuis ge draaid. In Crimes and Misdemeanors is Judah Rosenthal een ge slaagd oogspecialist. Minder geslaagd vindt hij zijn nu al twee jaar durende verhouding met Dolores Paley, een ste wardess. Dolores is echter niet van plan zich zo maar aan de kant te laten zetten en dreigt naar Judah's vrouw Miriam te gaan. Ten einde raad belt Judah zijn broer Jack, die een 'simpele' oplossing biedt: Dolores uit de weg ruimen. Dat vindt Judah toch iets te gortig, maar gaan deweg lijken zijn morele be zwaren het af te leggen tegen de praktische voordelen van deze oplossing. Een van Judah's patiënten, dé rabbijn Ben die een goede vriend van hem is geworden, vindt echter dat hij alles op moet biechten aan Miriam en hopen op vergeving. Judah vreest dat Miriam hieraan ka pot zal gaan. Wat zal hij doen? Aanvang 21.30 uur, zaal open vanaf 20.30 uur. Toegang voor donateurs f 5,-. Donateur worden kost eveneens f 5,- pér seizoen, inclusief een eerste film. Het Filmhuis bevindt zich in de Nieuwstraat op nummer twaalf. Bazar Lutherse Kerk SCHIEDAM De deuren van de Lutherse Kerk staan dins dag 30 oktober weer wijd open. Dan houdt de Lutherse Damesclub namelijk haar jaarlijkse bazar. Tussen 20.00 en 16.00 uur zijn alle belangstellenden welkom op de bazar om eventueel al lerlei handwerken, huishou delijk artikelen, snuisterijen, boeken en andere spullen te kopen. Ook worden een paar levensmiddelenmanden ver loot. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de kerk. De Lutherse Kerk ligt op de hoek van de Lange Nieuwstraat/Oranjestraat. j DE KONSUMENTENBEURS WAAR VAN ALLES IS VOOR IEDEREEN -^THEMA '90 WINTERSPORT RECREATIE Met hobby-mode-vrijetijd- wonen voorlichting. Plaats Veiling Westland West - Nieuwe- weg te Poeldijk (bus 126). Openingstijden van Ma. Vm Zat. van 13.30 - 1 7.30 en van 19.00-22.30 uur. Zondag van 11.00-18.00 uur. Entree Ma. t/m Vrj. middag 5 - s-avonds en in het weekend 8,- 65 5,- Kinderen van 4 t/m 12 jr. 3,50.

De Havenloods | 1990 | | pagina 4