Communicatie: toekomstvak in binnen- en buitenland SIROX CASSIÈRE/ VERKOOPSTER van heek H Radio Holland Group L- \^rrassr Morgen Europoort, Amsterdamse Poort of airport? Groeifuncties in internationaal bedrijf voor jonge HTS-'ingenieurs' met relevant studiepakket. 9 9 9 9 9 0 9 9 ROTTERDAM MEDEWERKER BEDRIJFSBUREAU (M/V) CHEMGAS Vrceger had op de grote vaart ied«- schip de beschikking ove een radio-officier. 'Mar- const' was zijn benaming en hij ras verantwoordelijk' voor verznding en ontvangst van berihten van en naar het sch». De communicatie on- derreg wordt trouwens steeds belagrijker: het komt steeds mirier voor dat een schip reclstreeks naar een vooraf bepalde eindbestemming vaat. Vaak krijgt de kapitein ondrweg te horen dat de be- steiming veranderd is. De:ommunicatie tussen wal en chip (en schepen onder- linj verloopt tegenwoordig weheel anders: het hele pro ces wordt geautomatiseerd. Binen niet al te lange tijd zal die automatisering compleet zij. Ieder schip moet dan een dubele hoeveelheid appara- tur aan boord hebben. In thorie als reserve voor nood- geallen; in de praktijk wordt di dubbele installatie vaak oc normaal gebruikt tijdens d(reis. Het is midden op de ocaan nu eenmaal niet moge- Ik om even op de kaart te kken waar je precies bent. Glukkig zijn er elektronische aparaten die de lokatie nuwkeurig bepalen. Zo weet d kapitein van het schip pre es op welk plekje van de ardbol hij zich bevindt; en voral ook: welke kant hij op roet. Service le 'Radio Holland Group' le- vrt die apparatuur, niet al leen in de twaalf vestigingen in Nederland, maar ook op vijfenzeventig sèrvice-pun- ten, verspreid over de hele we reld. De voordelen van een dergelijke wereldwijde keten (in alle grote havens en de meeste kleinere is zo'n servi- cé-punt) zijn duidelijk: scheepvaartmaatschappijen kunnen de combinatie van ap paratuur kiezen die zij nodig hebben; ze zijn niet aan één merk gebonden. Er zijn nogal wat fabrikanten actief op deze markt: de één levert goede ra- darapparatuur, de ander heeft de beste fax-apparaten. Bij RHG kan de koper een combi natie van merken aanschaf fen. Bovendien kan een schip met een reparatiecontract overal ter wereld rekenen op service. Radio Holland Group levert vele soorten navigatie- en communicatiesystemen voor de grote vaart, de binnenvaart en defensie. Het bedrijf heeft ruim zeventig jaar ervaring in de verkoop ven dienstverle ning. Na de ramp met de le gendarische Titanic werd we reldwijd ingezien hoe belang rijk goede zendapparatuur was. Tevens ontstond de vraag naar goed opgeleide mensen die de apparatuur konden be dienen. In Nederland is in die tijd RH opgericht door een aantal reders. Inmiddels is het bedrijf uitgegroeid tot een middelgrote organisatie met vestigingen in veertig landen. Binnenvaart Ook op het gebied van de bin- 0 De communicatie tussen wal en schip gebeurt geheel anders dan vroeger: het communicatieverkeer wordt geautomatiseerd. (Archieffoto) nenvaart zijn et activiteiten: RH richt zich op 1992, het ma gische jaar waarin de binnen grenzen in Europa zullen wegvallen. De slogan 'vervoer over water, de juiste weg', heeft nog niets aan waarde in geboet: vervoer over water is milieuvriendelijk. Vroeger konden schepen echter slechts tot het IJzeren Gordijn varen; nu komen ze zonder proble men in Polen en de Sovjet Unie. Het afzetgebied van de produkten is daardoor ook veel groter geworden. Technici Er zijn mogelijkheden voor mensen met een HTS- of MTS-opleiding op hét gebied van de elektronica. Vaak wor den zij voor het bedrijf naar het buitenland uitgezonden: lijk veel groter. Vooral HTS- ers die thuis zijn in de elektro nica of telecommunicatie zijn veelgevraagd. Ook commer cieel ingestelde HBO-ers, de Semi-Geïntegreerden Officie ren of Marofs (Maritiem Offi cier) zijn welkom. Voorwaar de is wel dat zij enige prak tijkervaring hebben, bijvoor beeld een tijd op een schip gevaren hebben. Alleen men sen die weten hoe een schip in elkaar zit, kunnen de klanten goed adviseren. MTS-ers elek tronica zijn veelgevraagd als het gaat orn service op sche pen in binnen- en buitenland: HTS-ers vinden een baan in service, engineering of mana gement. Dat kan in Nederland zijn, maar ook in het buiten land. De Radio Holland Group is een internationale handels onderneming en gespecialiseerd in high-tech elektronica en geïntegreerde systemen ten behoeve van bedrijven, industrie, scheepvaart en de overheid. De kern van de produkten wordt gevormd door hardware, digitale en ana loge elektronica en software. We zijn een bedrijf met een rijke historie en een uitstekende toekomst. We leveren communicatie- en navigatie-apparatuur aan de grote en kleine handelsvaart, offshore, visserij, binnenvaart en wa tersport. Ook onshore bouwen wij aan onze reputatie, on der méér met mobiele communicatiesystemen, bedrijfsbe- Veiliging en toegangscontrole systemen, industriële auto matisering, en video-produkties. Daarnaast zijn wij nauw betrokken bij de ontwikkelingen van satellietcommunicatie en natfgatie. Onze sterke posi tie hebben we voor een belangrijk deel te danken aan het leveren van tailormade oplossingen. Niet alleen in de techniek zijn we vooruitstrevend, maar ook op-commer cieel en administratief gebied. Onze activiteiten zijn on dergebracht in drie divisies: RHG Maritiem (Rotterdam), RHG Defense en RHG Land (Amsterdam). Wij beschik ken over een omvangrijk internationaal netwerk voor ser vice en after sale support, met meer dan 70 vestigingen over de hele wereld. Een stevige basis heeft u inmiddels gelegd. U bent uitste kend op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen bin nen uw vakgebied. Vast staat dat u uw verworven kennis en vaardigheden wilt toepassen in een stimulerende om geving. Uiteraard in een organisatie waar men prijs stelt op mensen die pittige verantwoordelijkheden enthousiast aanvaarden. Mensen die hun vak serieus nemen, willen bouwen aan hun toekomst én die van de onderneming. Is dat ook uw vertrekpunt, dan wacht u een uitstekende start van uw looopbaan: bij de Radio Holland Group. Door de omvang van ons internationaal georiënteerde bedrijf, heb: ben wij regelmatig vacatures op service-gerichte functies in binnen- en buitenland. Uiteraard geen banen van negen-tot-vijf: vandaag werkt u op kantoor, morgen op lo katie in Nederland of daarbuiten. Dat wij aan nieuwe jonge mensen hoge eisen stellen, spreekt voor zich. In ons complexe vakgebied zijn presta ties vrijwel altijd het resultaat van gezamenlijke inspan ning. Daarom beschikt u over goede contactuele eigen schappen. U communiceert vlot en helder in de moderne talen. Verder bent u representatief, flexibel, mobiel, ambi tieus en beschikt u over inzet en doorzettingsvermogen. informatie en sollicitatie U kunt voor nadere informatie bellen naar de afdeling Per- soneelwerk, telefoon 010-4283247. Uw schriftelijke sollici tatie kunt u richten aan de Radio Holland Group, afdeling Personeelwerk, Eekhoutstraat 2, 3087 AB Rotterdam. Electronic Systems My Tools ilDEX b.v., importeur van vele bekende merken ereedschappen en machines, w.o. het eigen uismerk SIROX, zoekt ter uitbreiding van de innendienst een 30MMERCIEËL MEDEWERKER m/v )e functie: "elefonisch en schriftelijk contact onderhouden net onze afnemers, opvolgen van offertes, ifhandelen van orders en samenwerken met onze rodere afdelingen. Slobaal portret van de man of vrouw die we zoeken: kennis van gereedschappen en machines een opleiding'op MDS niveau bekendheid met automatisering goede contactuele eigenschappen en een flexibele werkinstelling leeftijd tussen 25 en 35 jaar WIJ BIEDEN: bij gebleken geschiktheid goede doorgroeimogelijkheden prima werksfeer goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden In één van onze filialen te hebben wij plaats voor een voor hele dagen (38 uur per week) Leeftijd vanaf 18 jaar -Het loon, dearbeidsvoorwaarden en de werksfeer zijn goed. - U krijgt korting op alle textielaankopen. Graag mondelinge aanbiedingen bij de cheffin van ons filiaal Bergse Dorps straat 59, Hillegersberg - Rotterdam. Woningbouwvereniging 'Volkshuisvesting' Woningbouwvereniging "Volkshuisvesting" exploiteert 3314 woningen in Helle- voetsluis, een stad met 35.000 inwoners tussen poldergroen en water, waar het goed wonen en recreëren is. Momenteel hebben wij 36 professionele werkers in dienst, verdeeld over de afdelingen technische zaken, financieel en administra tieve zaken en bewonerszaken. Voorraadbeheer staat de komende jaren bij ons centraal. Daarbij vervult het be drijfsbureau een belangrijke rol. Wegens het vertrek van een van de medewer kers van dit bedrijfsbureau hebben wij een vacature voor de functie van: Functie-informatie U /erricht o.a. de volgende werkzaamheden: - lanpassen meerjarenplanning i.o.m. het hoofd bedrijfsbureau - ütwerken jaarbegroting i.o.m. het hoofd bedrijfsbureau - \ierkvoorbereiding, zoals het maken van werkomschrijvingen, bestekken op het pbied van planmatig onderhoud, preventief onderhoud en woningverbetering - orrespondentie - anvraag en beoordeling offertes - anningsgereed maken van groot onderhouds- en preventief onderhouds- pojecten - verkzaamheden met betrekking tot woningaanpassing gehandicapten - ikoop materialen - vor- en nacalculaties. Plats in de organisatie U 'erkt direct onder leiding van het hoofd bedrijfsbureau. Fuctie-eisen U eeft: - en opleiding op M.T.S. bouwkunde-niveau, aangevuld met kennis van ouwkundig onderhoud - oede contactuele en communicatieve eigenschappen - rvaring met geautomatiseerde gegevensverwerking - iij voorkeur enige jaren ervaring in een overeenkomstige functie -1 bent een vrouw of een man van circa 25-35 jaar - vij hechten er aan dat u Hellevoetsluis als woonplaats heeft of kiest. Abeidsvoorwaarden D CAO voor personeel in dienst van woningcorporaties is van toepassing. Sala- riring is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en bedraagt minimaal f2.926.- tot maximaal f 3,887.- bruto per maand bij een 36-urige werkweek. Anmelding öllicitaties, uitsluitend schriftelijk, binnen veertien dagen na publikatie, te richten an: de heer L.G. Zalme, directeur van woningbouwvereniging "Volkshuisves- tig", Molshoek 6, Postbus 1100, 3220 BC Hellevoetsluis. Voor nadere informatie trot u contact opnemen met het hoofd bedrijfsbureau, de heer J.P. Koot, Uefoonnr. 01883-3 11 00. Chemgas BV, gevestigd te Rotterdam, is gespecialiseerd in bet vervoer van vloeibaar gemaakte gassen per schip ovfer de internationale binnen- en kustwateren. Voor de afdeling Dispositie zoeken wij een administratief medewerker m/v tevens plaatsvervangend telefonist(e) Naast zijn/haar taken als vervangend telefonist(e) bestaan de taken uit type-, telex- en telefaxwerkzaamheden alsmede andere administratieve werkzaamheden. De telexen en telefaxen worden aangemaakt en verzonden d.m.v. een gecomputeriseerd systeem. Voor deze functie zoeken wij een representatieve kandidaat in het bezit van een LEAO- of MAVO-diploma met tenminste Duits en Engels in het vakkenpakket alsmede een type-diploma. Leeftijd tot circa 20 jaar. Het kantoor is goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Uw sollicitatie kunt u richten aan: Gastankvaartmaatschappij Chemgas BV, Van Vollénhovenstraat 3, Postbus 23075,3001 KB Rotterdam, t.a.v. het Hoofd Personeelszaken, de heer H. A. Langeweg, telefoon 010-4366955. 1 Van Heck Co B.V. importeert auto-onderdelen en gereedschappen en distribueert deze via de erkende groothandel. Het modern geoutilleerde bedrijf is gevestigd in Schiedam, waar uit voorraad ruim 35.000 uiteenlopende artikelen dagen nacht door geheel Nederland worden bezorgd. De 120 medewerkers bij het bedrijf zorgen met kennis en ervaring voor advies, begeleidingen ondersteuning van de klanten. Gezien de veelheiden veelzijdigheid aan produktpn zoeken wij et technisch-commercieel medewerker m/v U funktioneert binnen een team, dat geleid wordt door een product-manager, als technisch specialist voor uiteenlopende auto-onderdelen. U beantwoordt vragen van klanten, u houdt zich bezig met de afwikkeling van garantie-gevallen en u behandelt klachten. Tévens bent u verantwoordelijk voor het voorraadbeheer van enkele produktgroepen. Uw kennis ligt op middelbaar-technisch niveau door opleiding of ervaring verkregen. Enige commerciële ervaringen kennis van de engelse en duitse taal strekt tot aanbeveling. U heeft bij voorkeur ervaring in de auto-branche. h Uw schriftelijke sollicitatie richt u aan: van Heck Co B.V., T.a.v. de heer R.M. Galenkamp, 's-Gravelandseweg 379, 3125 BJ Schiedam automaterialen uitlaten gereedschappen Polytechnische Faculteit Hoger Technisch en Hoger Nautisch Onderwijs Rotterdam Voorlichtingsmiddag vrijdag 9 november 1990 aanvang 16.00 uur (tot 19.00 uur) De Hogeschool i Rotterdam Omstreken telt 4 faculteiten: de Faculteit Educatieve Opleidingen; p de Faculteit der Kunsten en Architectuur; de Polytechnische I Faculteit; i de Faculteit Welzijn, Arbeidsverhoudingen e Gezondheidszorg. Opleidingen: - Bouwkunde - Architectuur - Elektrotechniek - Technische Computerkunde - Hoger Informatica Onderwijs - Computer Integrated Manufacturing - Werktuigbouwkunde - Produktie-automatisering - Maritieme Bedrijfsvoering - Luchttransportmanagement - Maritiem Officier - Scheepsbouwkunde. Hoger Technisch en Hoger Nautisch Onderwijs G.J. de Jonghweg 4-6 3015 gg Rotterdam Tel.: oio - 4366x44 hr&o baant een weg naar de toekomst Hoger Technisch Onderwijs Dordrecht Open Dag zaterdag 10 november 1990 10.00 uur tot 14.00 uur Opleidingen: - Economische Bedrijfstechniek - Industrial Sales - Logistiek Management - Technische Natuurkunde - Besturingstechnologie - Chemische Technologie - Civiele Techniek - Stedebouwkunde - Werktuigbouwkunde - Energiekunde. Hoger Technisch Onderwijs HTS Dordrecht Oranjelaan x6x 3312 gm Dordrecht Tel.: 078 - 3x4200 Hoger Laboratorium Onderwijs Delft Voorlichtingsmiddag vrijdag 16 november 1990 15.00 uur tot 20.00 uur - Analytische Proces- en Laboratorium Instrumentatie (APLI) - Analytische Chemie - Milieukunde - Organische Chemie - Biochemie - Biotechnologie - Plantenbiotechnologie - Zoölogie (biomedisch) - Medische Microbiologie - Klinische Chemie. Hoger Laboratorium Onderwijs Delft Kluyverweg 4 2629 ht Delft Tel.: 015 - 610031

De Havenloods | 1990 | | pagina 7