a Samenwerking regionale en lokale omroep in Zuid-Holland Hessel-Mania De prins N.Y. Marathon videoti Canadian Country Tour mm Reporter PROGRAMMA-SCHEMA van café De Groene Weide naar Ahoy' - DINSDAG 6 NOVEMBER 1990 Verschijnt elke eerste dinsdag van de maand in De Havenloods en Het Zuiden in een oplage van 476.281 r i j /v m o /v o De lokale omroepen in de provincie Zuid-Holland willen samen werken met Radio Rijnmond en Radio West. Dat gebeurde al op incidentele basis, maar nu zijn de lokale omroepen zich aan het verenigen. Voor de samenwerking is ruim twee ton beschikbaar. Er wordt een lokale omroepcursus georganiseerd en op 5 november gaat het Gorinchemse model RADIO RIJMOND Een kennismaking met Hessel van der Kooy, de baas van café De Groe ne Weide op het eiland Terschelling. Bijna iedere avond om half 11 pakt hij z'n gitaar en verzorgt samen met z'n vaste bassist Luud Smits in zijn eigen kroeg een 2 uur durend optre den. Blues en rock 'n roll, iedere avond opnieuw, tot groot enthou siasme van de eilandbewoners en de duizenden toeristen die elk jaar naar Terschèlling komen. Op een stormachtige maandagoch tend pak ik de boot naar Terschel ling. Op het eiland praat de bejaarde (wijzigingen voorbehouden) Maandag tot en met vrijdag 7-9 Jan van de Putte met 'Drie over zeven', aktualiteiten in Editie Half Acht, de co lumn en sport. 9-10 Nederlandstalig. 10-12 Hans van Vliet en Pieter Leen met veel muziek 'Vijf van Vroeger', de artiest van de week en de Ruilbeurs. 12-14 Liesbeth van der Kruit met actualiteiten in Editie Half Één, cultureel nieuws, de gast van de week, en de 'rubrieken tussen 12 en 12.30: ma/konsumenten; di/zaken; wo/boeken; do/film; en vr/uitgaan. 14-16 R.R. Expres met Frans van Dun. 16-17 De weg naar Kralingen met Suzanne Mul der Historisch programma. 17-18 Erik Post met aktualiteiten in Editie Half Zes, het t.v. overzicht en sport. 18-19 Post aan de telefoon met Erik Post telefo nische reacties van luisteraars. Zaterdag 10-10.30 Weekoverzicht met Ineke Moerman 10.30-11 Videorubriek met Mieke van der Linden 11-12 Het Motorpaleis met Wilfried de Jong 12-14 Radio Rijnmond 30 met Jan de Hoop. 14. Radio Rijnmond Sport met Peter Ouwer- kerk 17-18 Jules Deelder draait jazz en jullie luis teren! 18-19 Wim Kerkhof 19-22 Radio Rijnmond Sport met Peter Ouwer- kerk Zondag 10-12 Rijnmonds Diep achtergrondprogramma met Chris Vemer en Frank vanDijl 12-13 Oldtimers met Pieter Leen een uur radio met een verleden. 13-18 Radio Rijnmond Sport met Victor DeCo- ninck Eigen nieuws op de hele uren. Dit model, dat een initiatief van Radio Rijnmond is, gaat uit van een professionele redacteur(trice), die voor de lokale omroep in Gorinchem, de A.O.S., een weekjournaal produceert en voor Radio Rijnmond als corres pondent optreedt. Verder is er een lijnverbinding tot stand gebracht tussen de regionale en lokale omroep, waardoor Radio Rijnmond vanuit Gorinchem kan uitzenden. Het projekt wordt gefinancierd door Radio Rijnmond; de provincie (het samenwerkingsfonds) en de gemeente Gorinchem, die eerder dit jaar met dit idee akkoord ging. Inmiddels is Carla Overduin als redactrice Gorinchems model aangetrokken. In 1991 zal het Gorinchemse model in het noordelijk deel vi de provincie navolging krijgen. Overleg Op 1 oktober vond in het Provinciehuis op uitnodiging van de gedeputeerde Brouwer een gesprek plaats met vertegenwoordigers van lokale omroepen naar aanleiding van hun 'Oproep tot samenwerking in omroep'. De delegatie, die nog maar weinig representatief bleek voor alle lokale omroepen in de provincie, kwam met een waslijst aan voorstellen op het gebied van opleiding, n andere gemeente op proef 1. Er wordt in 1990 een lokale omroepcursus opgestart. (Radio Rijnmond deed dit al). 2. Het Gorinchemse model wordt ook ii uitgevberd. 3. Er wordt een fax-netwerk tussen lokale en regionale omroep opgezet. 4. Een werkgroep techniek zal onderzoeken hoe er op technisch gebied kan worden samengewerkt. Foto: Reint Jan Potze Het concertschema van Ahoy' bevat doorgaans namen als David Bowie, Frank Sinatra, Toto, Fleetwood Mac, Eros Ramazzotti of Paul McCartney. Grote sterren. Van de Neder landse artiesten durfden tot nu toe alleen Lee Towers en Anita Meyer het Ahoy'-podium avondvullend te betreden. Maar op zaterdag 9 maart 1991 heeft een andere Nederlandse artiest een concert in Ahoy' gepland: Hessel. Wie? Hessel. Het concert is nu al uitverkocht. Reint Jan Potze zocht de zaak uit en het resultaat was enkele weken geleden te horen in het programma Rijnmonds Diep op zondagmorgen. taxichauffeur, als ik hem vraag naar café De Groene Weide, meteen hon derduit over Hessel. Het is rustig op het eiland, het hoogseizoen is duide lijk voorbij. Bij de deur van het café hangt een geschilderd bord met de tekst 'Vanavond optreden Hessel 22.30 uur'. Als ik in De Groene Weide aan de bar ga zitten, hoor ik achter mij een kwartet Rijnmonders, die met een blik op mijn Radio Rijn- mond-koffer vragen hoe het met de ruilbeurs gaat. We zijn weer thuis. Hessel heeft koffie geregeld en neemt alle tijd voor Terwijl ik de recorder aanzet, neem ik hem in me op: T-shirt, oude spij kerbroek, ongeschoren, pretoogjes. Zijn stem is hees. Hoe komt een caféhouder op Ter schelling terecht op het podium van l Ahoy' in Rotterdam? I Hessel: „Dat is eigenlijk langzaam :o gegroeid. In deze kroeg speel ik al sinds 1972, en de eerste 12 jaar I speelde ik nergens anders. Na ver loop van tijd gingen we bij bevriende relaties wel eens een keertje optre den. Dat was voornamelijk in Noord-Holland: Alkmaar, Heiloo, die kant op. Maar al gauw kwamen er veel te veel aanvragen voor dat soort optredens, en eigenlijk hadden we daar helemaal geen tijd voor. Dus daar zijn we al gauw weer mee gestopt. In 1987 hebben we voor het eerst iets gedaan, dat lijkt op wat we nu doen. De eerste keer was dat in Koog aan de Zaan. We hadden toen duizend mensen of zo. Na dat con cert hadden we bedacht dat we zoiets tot een terugkerend evenement wil den maken. Toen zijn we vorig jaar naar een sporthal in Franeker ge gaan. Dat was eigenlijk het eerste echt grote werk, daar waren zo'n vijfeneenhalfduizend mensen. En dat was zo leuk, dat we besloten een keer per jaar of zo iets geks te doen" Je hebt gek en je hebt nog gekker. Wat was het moment waarop je be sloot om naar Ahoy' te gaan? „Aanvankelijk zei ik: 'Ik moet maar niet naar Ahoy', want dat lijkt me zo groot'. Maar na dat concert in Frane ker waren we bij Ivo Niehe in de TV- show en die vroeg of mijn volgende stap Ahoy' zou zijn. Voor de grap zei ik toen ja. Dat was een geintje. Maar twee weken later zeiden we: We doen het gewoon. Wat kan ons het schelen? Waarom niet?" Besefte je op dat moment wat een gigantische organisatie er voor zo'n concert nodig is? „Nou, we hebben natuurlijk Frane ker georganiseerd en dat was een hal waar echt he-le-maal niets was. Zelfs niet voldoende stroom. We moesten daar zelf voor zorgen, want we had den erg veel stroom nodig in verband met een grote lasershow. Dus we wisten wel waar we aan begonnen. (lachend) We hadden juist in Ahoy' zoiets van 'organisatorisch is dit een makkie'. In Ahoy' is immèrs al zo veel: stroom, water, een podium. Maar aan de andere kant: Ahoy' heeft natuurlijk wel gigantisch grote afmetingen. Maar dat benauwt me niet, integendeel: dat lijkt me heel leuk". Hessel straalt als hij z'n plannen ont vouwt, maar hij doet er niet op schepperig over. Verre van dat. Hij ziet het als een goeie grap en hij schiet tijdens het gesprek voortdu rend in de lach als hij de zaak nog eens overdenkt. De barkeeper is on dertussen drukker bezig met het aan nemen van de telefoon dan mét het bedienen van klanten. Mét enige re gelmaat komen er mensen in het café die vragen of er nog kaarten zijn voor het concert in Rotterdam. Hoe gaat dat concert eruit zien? „Om 7 uur gaat de hal open. Er is dan in de zaal al van alles aan de hand; ik wil nog niet verklappen wat dat is. Het is in elk geval geen gelikt voorprogramma. We hebben niet een bandje uitgenodigd die we nog slechter laten klinken dan wijzelf. Juist omdat daar bijna niemand komt, is het volgens hem zo mooi. Hij wijst me op een 6 meter hoge pop, gemaakt van aangespoeld hout. Het beeld staat ook op de hoes van z'n nieuwe CD. We gaan terug, naar zijn eigen stu dio. Hessel heeft boven z'n kroeg een kleine studio gebouwd. Klein, in de m derne, digitale apparatuur. Hij laat me de banden horen van die nieuwe CD, die de titel 'Dust' krijgt. De eerste CD van Hessel, die door een grote platenmaatschappij landelijk wordt uitgebracht. Op het moment dat deze Rijnmond Reporter ver schijnt, ligt de CD net in de winkel. Na ieder nummer, dat hij mij laat horen, zegt hij dat ik het volgende nummer beslist ook nog moet horen. Tijdens het luisteren kijkt hij regel matig naar de reacties op mijn ge zicht. Sommige nummers zijn nog niet af. De meeste vind ik ijzersterk. Ik probeer te bedenken of er de laatste jaren nog zo'n goede plaat van Nederlandse bodem is gekomen. Aan het eind van de middag zit ik weer op de boot naar het vasteland. Op de woelige Waddenzee dwalen mijn gedachten naar 9 maart volgend jaar. Ik ben zelf vaak in Ahoy' ge weest om de grote sterren op deze aarde aan het werk te zien. Door gaans is zo'n concert best aardig om te zien. Maar een zingende kroeg baas van Terschelling... ai, nog meer dan honderd nachtjes slapen. Dus we hebben iets anders bedacht. Iets grappigs... Om 9 uur beginnen we te spelen. De planning is tot 12 uur, dus dat zal wel kwart over 12, half 1 worden". Allure „Ahoy' is voor mij iets heel bijzon ders. Hoe je 't ook wendt of keert: Ahoy' is het Mekka. Op dat gebied heeft Rotterdam het toch. Ik ken geen tweede plek in Nederland die die uitstraling heeft. Zelfs de Kuip niet. Ahoy'.. heeft de allure. Dat spreekt mij enorm aan". Ben je zelf vaak in Ahoy' geweest om andere artiesten aan het werk te zien? (schaterend) „Nog nooit... Nee eer lijk, ik ben daar nog nooit geweest. De allure van Ahoy' bestaat bij mij dan ook puur als mythe, als verhaal. Op concertgebied is dat het gewoon. Ik ga trouwens binnenkort nog wel een concert bijwonen. Even kijken hoe het er daar aan toegaat". Ben je van plan om straks ook in allerlei radio- en tv-programma's op te treden? Zien we je straks in Count down, Nederland Muziekland of bij een show van Ron Brandsteder? „Ik denk van niet. Eventueel eens een keertje in Countdown. Dat vind ik een leuk programma. Maar niet van de ene kwis naar de andere kwis. Dat wereldje, daar pas ik niet tus sen. Dan voel ik me niet prettig. Dat gedoe, dat playbacken en zo, daar voel ik me vreselijk ongemakkelijk bij. Ik kan me dan nauwelijks een houding geven, (nadrukkelijk) Ik voel me zo voor lui staan, als ik met een microfoon in m'n handen sta, en d'r zit geen draad aan. Ik wil leuke dingen doen. Ahoy' vind ik helemaal te gek. Dan kan ik m'n gang gaan. Ik hoef op niemand-te letten. Ik heb geen kruisjes op dè vloer, waar ik moet gaan staan. Ik ga gewoon. Dat is voor mij belangrijk". Paal 3 Na het interview gaan we op mijn verzoek naar de mooiste plek van Terschelling. Dat is Paal 3, beslist Hessel.,Even later scheuren we in zijn jeep over een ruig stuk strand, dat gebruikt wordt als schietterrein. Juist omdat daar bijna niemand komt, is het volgens hem zo mooi. Hij wijst me op een 6 meter hoge pop, gemaakt van aangespoeld hout. Het beeld staat ook op de hoes van z'n nieuwe CD. We gaan terug, naar zijn eigen stu dio. Hessel heeft boven z'n kroeg kleine studio gebouwd. Klein, in de m Foto: Rob Mertens Het gebeurt niet iedere dag dat Radio Rijnmond koninklijk bezoek krijgt. Toch was de prins van Lignac, de oud-Rotterdammer Bram van Leeuwen, een week lang te gast bij het lunchmagazine van Liesbeth van der Kruit, in de maand oktober. Z.K.H. sprak over zijn rijkdom, zijn Rotterdamse jeugd, zijn 5 etages tellende schip 'New Horizon L' waarvoor de Willembrug open moest toen zij de haven van Rotterdam binnenvoer en natuurlijk over zijn nieuwe boek 'Bandjir, De ondernemende prins had ook zijn eigen plaatje meegebracht dat hij met zijn goede vriend Ronnie Tober heeft opgenomen. Titel: 'Jij en ik in een bootje'. De opbrengst van de plaat en het boek is voor het Abraham van Leeuwen Reis Fonds voor aidspatiënten en hun buddies. Een prinselijk gebaar, maar een nachtegaaltje wordt de multimiljonair nooit! derne, digitale apparatuur. Hij laat me de banden horen van die nieuwe CD, die de titel 'Dust' krijgt. De eerste CD van Hessel, die door een grote platenmaatschappij landelijk wordt uitgebracht. Op het moment dat deze Rijnmond Reporter ver schijnt, ligt de CD net in de winkel. Na ieder nummer, dat hij mij laat horen, zegt hij dat ik het volgende nummer beslist ook nog moet horen. Tijdens het luisteren kijkt hij regel matig naar de reacties op mijn ge zicht. Sommige nummers zijn nog niet af. De meeste vind ik ijzersterk. Ik probeer te bedenken of er de laatste jaren nog zo'n goede plaat van Nederlandse bodem is gekomen. Aan het eind van de middag zit ik weer op de boot naar het vasteland. Óp de woelige Waddenzee dwalen mijn gedachten naar 9 maart volgend jaar. Ik ben zelf vaak in Ahoy' ge weest om de grote sterren op deze aarde aan het werk te zien. Door gaans is zo'n concert best aardig om te zien. Maar een zingende kroeg baas van Terschelling... ai, nog meer dan honderd nachtjes slapen. Foto: Govert Overbeeke Afgelopen donderdag was het eindelijk zo ver voor de 80 atleten en hun supporters: de dag van de grote Radio Rijnmond Marathon-reis was aangebroken. De groep verzamelde zich op vliegveld Zestienhoven en de sfeer zat er gelijk goed in. Een jazzband deed de marathonners en aanhang en de twee Radio Rijnmond-begeleiders Hans van Vliet en Leon Boele uitgeleide. Aan de New York Marathon deden zo'n 25.000 atleten mee en het was een hele-belevenis voor de Rijnmonders om door Little Italy, Brooklyn, China Town en Harlem te rennen, aangemoedigd door duizenden enthousiaste New Yorkers. Vandaag komt de ploeg al, moe maar ongetwijfeld voldaan, weer thuis. Op de foto: initiatiefnemer Leen van Leeuwen, Hans van Vliet, Leon Boele en fysio Leo Taal en de marathon men Een van de mooiste sinterklaasca deautjes van het ogenblik is de uit twee banden bestaande koopvideo 'Elvis, the great performances'. Het is werkelijk uniek materiaal dat de makers over the King verzameld heb ben. Elvis bij zijn moeder in de keu ken, Elvis tussen zijn eerste vier Ca dillacs, de homemovies met Priscilla, de eerste concerten in de buitenlucht, het grote satelliet concert in Hawaii enzovoorts, enzovoorts. Enkele nummers, zoals 'Unchained melody', en 'Blue Suede Shoes' zijn nog nooit eerder in deze versie te zien geweest. En dan is er natuurlijk 'My Happiness', de eerste, pas ontdekte plaatopname die Elvis Presley ooit maakte. In augustus 1953 nam Elvis Elvis en zijn vader e het lied op bij de Memphis Recording Service, als cadeautje voor zijn moe der. Natuurlijk zijn er geen beelden van die eerste amateuropname, maar de makers lossen dat gemis uitste kend op door de prachtige foto's van een heel jonge Elvis lyrisch in elkaar over te laten lopen tijdens die onver getelijke song. De 'Elvis Presley, the Great Perfor mances' videobanden komen met mooie boekjes vol informatie en foto's uit en de banden kosten f. 39,90 per stuk bij de videotheek en platenzaak. Op donderdag 15 november presen teert Amazing Stroopwafel Wim Kerkhof The Canadian Country Tour in het Rotterdamse Parkzicht Kerkhof, die in samenwerking met Pieter Leen zo veel gitaren in zijn zaterdagavondprogramma op Radio Rijnmond doet, is een groot C W- fan. „Het is recht-door-zee-muziek en het vertelt altijd een verhaal en daar hou ik van". The Canadian Country Tour bestaat uit The Good Brothers, Anita Perras en Gary Fjellgaard. Kerkhof: „Die Canadezen liggen me wel; ze klinken Amerikaans, maar lijken meer Eu ropees". Muzieksamensteller Pieter Leen, die opnames van het concert in Park zicht zal maken is ook al een C W- fan: „Die muziek krijgt veel te wei nig aandacht in Nederland. De men sen reageren altijd heel positief als we het op Radio Rijnmond draai en". En voor al die mensen wordt er op zaterdag 17 november een samen vatting van The Canadian Country Tour in het programma van Wim Kerkhof tussen 18.00 en 19.00 uur. Ye all listen now; ye hear!!?! Brothers 0arru Gjelgaard

De Havenloods | 1990 | | pagina 11