Eclatante overwinning verstevigt koppositie Spirit Rijnmond-dames Champagne in de ijskast bij De Korenbeurs Inbreng geheim wapen bezorgt SZC remise De uitslagen Schiedams Nieuwsblad SïÖffï l* Musis Sacrum behoudt aansluiting met top Atletiek Open Schiedams squash-toernooi Cross-winst van Hagen Coach Henk de Bruyn: „Opdrachten perfect uitgevoerd" Cor Timmers ziet periodetitel wel zitten Eerste nederlaag Ursus Ommoord de het doel kanjer. Of pappa dat werkelijk O Dennis Huisman Ursus verloor ditmaal!archief) DE HAVENLOODS J DINSDAG 6 NOVEMBER 1990 45-500 SCHIEDAM Binnen vol leybalvereniging Rijnmond vallen de klappen vooral bij de heren, waar het maar niet wil vlotten. De damesploeg van coach Gerard Westerveld daarentegen boert goed. Vori ge week schakelde het Schie damse zestal VC Utrecht uit voor de bekerstrijd. Met een knappe 3-0 op het bord kon tweede divisionist Utrecht in rukken en ook in de competi tie verslaan de Schiedamsen tot nu toe iedereen. Zaterdag werd de ploeg van De Burgst met 1-3 verslagen. Rijnmond staat nu in de derde divisie F aan kop. De wedstrijd begon met ver traging omdat de scheidsrech ters niet op kwam dagen. Vol gens Westerveld werd er niet best gespeeld. „Normaal moet je hier simpel winnen, die meiden alle hoeken van het veld laten zien", zegt de coach. „Die punten maken het echter allemaal goed". De eerste set ging met 7-15 naar Rijnmond, gevolgd door de tweede met 8-15. Rijn mond, opererend in het gelief de 5-1-systeem met vaste spelverdeelster Monique Buys, liet daama een set lo pen: 15-13. In de vierde set schrok de ploeg weer wakker en maakte de Westerveld- équipe aan alle illusies van De Burgst een eind: 15-5. Wester veld is zeer te spreken ovér zijn team. „Het draait lekker, het is een leuke groep en we hebben de mazzel gevrijwaard te blijven van blessures. Bo vendien hebben we op de juis te momenten de vorm van de dag te pakken", verklaart hij de goede resultaten. Op 17 no vember staat het duel tegen Sliedrecht Sport op de agen da. „Een sleutelwedstrijd voor de titel", meent een tevreden coach. SCHIEDAM Clubbladen en berichten bestemd voor deze pagina kunt u sturen naar de sportredactie van het Schie dams Nieuwsblad, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is mogelijk berichten tele fonisch door te geven aan de redactie 4352911, privé 4730752. U kunt ons ook per fax bereiken, 4600205. SCHIEDAM De vijftien ki lometer-wegwedstrijd die za terdag in Vlaardingen werd gehouden gold tevens als clubkampioenschap van atle tiekvereniging Fortuna. Marius de Snayer won in 50.38' en werd kampioen in de klasse veteranen I. Wim de Koning werd kampioen bij de senioren in 51.50' en Dinie van der Pas deed dat bij de dames. De Schiedammers Jan van der Ven werd in 53.06' derde bij de senioren en Karei Leewangh triomfeerde in de veteranen II-klasse. SCHIEDAM— Ook op de derde speeldag van de natio nale bowling-league blijft het Schiedamse Musis Sacrum hoog meedraaien. De promo vendus verscheen met de mi nimale team-samenstelling van vijf man in Emmen aan de start en verloor het eerste duel tegen Breda met 3-0. Vervol gens won de Schiedamse ploeg wel van Hellevoetsluis. De cijfers waren 998 tegen 885 en 929 tegen 865, waardoor ook de pinfall in het voordeel van de Schiedammers uitviel. Het derde duel tegen Heillo werd eveneens 3-0 voor Musis Sacrum. 948 tegen 855 en 945 tegen 912. Grote man aan Schiedamse zijde was de Belg Gerry Verbruggen met een to taalscore van 1269. De Lier blijft de ranglijst aan voeren in de hoogste klasse, op één punt gevolgd door Le lystad. Emmen en Musis Sa crum volgen beide op één punt daarachter. Het gat dat in middels is geslagen met num mer vijf bedraagt vier punten. SCHIEDAM— In Sportcen trum Klaverstede start aan staande vrijdag het driedaag se squash toernooi om het open kampioenschap van Schiedam. Er wordt gestreden in de categorieën Dames C en D, en Heren B, C, D en 35+. Voor liefhebbers die willen meedoen sluit de inschrijving morgen. De kosten bedragen twintig gulden per persoon. Inlichtingen bij Klaverstede, De Brauwweg 46, Schiedam. Telefoon 4624323. doelvrouw. Op slag van rust scoorde De Rond andermaal uit een strafcorner. Met name over de eerste helft was Spirit-coach Henk de Bruyn, die dit jaar voor het eerst de Schiedamse dames onder zijn hoede heeft, te spreken over de inzet van zijn team. „In feite", analyseerde hij na afloop, „hebben we Ommoord in de eerste helft overklast. Er werd fanatiek en uiterst fel gespeeld en ook de opdrach ten werden perfect uitge voerd. Ommoord heeft twee spelbepalende middenvelders en die werden heel goed uitge schakeld door Susan van de Steen en Karien van Dorp. We vormen echt een eenheid". Scoringsdrift Direct na de thee bleek dat de Schiedamse scoringsdrift nog lang niet was getemd, want al in de eerste minuut rondde Carolien van Breugem een door Marloes van Tuyl opge zette aanval doeltreffend af. Toen de gasten in de tiende minuut dan toch een tegen treffer achter doelvrouw Joan Stas deponeerden, kreeg Spi rit het heel even moeilijk; het Schiedamse collectief zorgde ervoor dat het geen nadelige gevolgen had. Sterker nog, door een treffer van wederom Carolien van Breugen was Spirit de inzinking snel weer te boven. Aan de vijfde Schiedamse treffer had er nog één kunnen worden toegevoegd, toen Mar- celien Hofstee een strafbal mocht neipen nadat Carolien van Breugem niet bepaald zachtzinnig af was gestopt. Hofstee, die een bijna perfecte wedstrijd speelde, faalde ech ter jammerlijk vanaf de stip. „Ach, dat gebeurt nu een maal", reageerde trainer De Bruyn. „Ik val haar er niet op aan, want ze heeft uitstekend gespeeld". Een kampioenschap lijkt tot de mogelijkheden van de Spi rit-dames te behoren, maar De Bruyn, die de twee voor gaande jaren Heren 1 van de zelfde club trainde, houdt nog een slag om de arm. „Volgend week krijgen we Evergreen op bezoek en omdat het een streekderby betreft komen daar andere belangen bij kij ken, die er toch een beladen duel van kunnen maken. We kruinen ze pakken en ook het duel met Krimpen waar we een week later naar toe gaan, moet ons winst op kunnen le veren", keek De Bruyn hoop vol vooruit. Spelbepalende motor „Met dit team zouden we nor maal gesproken best kam pioen kunnen worden. Ik be schik over een betrouwbare keepster, een goed opkomende voorstopper, een sterk bezet middenveld en een prima aan val", beschreef hij zijn succes formatie. „Natuurlijk is Annet Hengst als spelbepalende motor op het centrale middenveld een belangrijke pion, maar ik kan stellen dat we spelen met een uitgebalanceerd team. Als we de winterstop goed door kun nen komen en het tweede deel van de competitie de draad weer op kunnen pakken moet het kampioenschap binnen bereik kunnen zijn. Zover is het nog lang niet. We gaan in die lange winterstop in ieder geval heel veel oefenwedstrij den spelen, om na de overwin tering succesvol aan het twee de deel van de competitie te kunnen beginnen", aldus de oefenmeester. SCHIEDAM Het vereist enig rekenwerk, maar als alles verloopt zoals verwacht mag worden knalt over twee we ken de kurk van een cham pagnefles in de Korenbeurs. Na de verrassende 1-9 over winning op -het Leidse Docos afgelopen zaterdag blijft slechts een concurrent over: Lifters. Deze ploeg uit Oegst- geest komt op de laatste com petitie naar Schiedam, maar Jan Simons, Ron van der Wijk en Dennis Huisman hopen een week eerder tegen 't Zand promotie naar de tweede divi sie te bewerkstelligen. De tafeltennissers van De Ko renbeurs wisten wat hen te wachten stond. Althans dat leek zo. Het eerste competitie duel ging immers met 4-6 ver loren tegen het jonge Docos. In de loop van het seizoen kwamen de Schiedammers echter lekker op toeren. Het bleef bij dat ene verlies en De Korenbeurs voerde fier de ranglijst aan, en doet dat nog steeds. In Leiden werd Docos met maar liefst 1-9 vernederd en met twee zwakkere tegen standers voor de boeg lijkt er geen vuiltje aan de lucht. De nummer twee Lifters heeft een achterstand van twaalf sets, Docos liefst vijftien. Team-captain Jan Simons, in de nadagen van zijn carrière nog lang niet uitgeblusd, stond zelf ook te kijken van de grote winstmarge. „Docos speelde erg zenuwachtig en bij ons is juist de druk van de schouders verdwenen door de goede resultaten en de dito positie op de ranglijst", meent de 33-jarige Simons, „het had zelfs 10-0 kunnen zijn". Nadat het vlotjes 3-0 voor de Schiedammers werd, won het duo Simons/Van Wijk ook de dubbel. „Voor ons het teken dat het vandaag ook weer zou gaan lukken", zegt Simons. Prompt verloor die andere routinier zijn partij van Mi chel van der Kooy, de sterkste Docos-troef. Met 21-16, 16-21 en 21-13 moest Van der Wijk buigen voor zijn opponent. Nadat Dennis Huisman (16) de stand op 5-1 bracht was het voor Simons duidelijk: „We winnen hier met 9-1", hetgeen geschiedde. En passent bond Huisman ook Van der Kooy nog even aan zijn zegekar: 21- 13 en 21-12. Volgens Simons toont de jongste van het stel een grote veerkracht en is het einde van zrjn ontwikkeling nog lang niet bereikt. „Hij wordt door onze (Simons en Van der Wijk trainen ook de jeugd, red.) training en erva ring mentaal harder. Zijn spel SCHAKEN De afgebroken partijen in het competitietreffen tussen het Schiedamse Primus In- ter Pares en Hillegersberg zijn af gelopen week uitgespeeld. PIP- coach Hans van Vooren verloor zijn partij, maar Leo van Steen hoven en Ad van der Ende triom feerden zodat de eerste competi tie-winst voor de Schiedammers een feit was. SCHIEDAM De veertienja rige AVR-atlete Emmely van Hagen boekte de afgelopen weken opmerkelijke zeges op het onderdeel cross. De Schie damse C-junior, bij AVR ge traind door Marjan Olyslager, won twee weken geleden een veldloop in Waalwijk, een week later in Boxtel en afge lopen zondag in Drunen. De totale afstand is beperkt, zo'n 1250 meter. Van Hagen loopt die afstand in vier minuten. Of dat de moeite waard is om helemaal naar Brabant af te reizen: „Absoluut, dq sfeer is altijd heel erg goed en het is gewoon leuk om door de bos sen te crossen". SCHIEDAM Door de enor me regenval kwamen slechts acht Schiedamse voetbalclubs in actie. Op zaterdag speelde SVDPW de regio-derby tegen het Vlaardingse TSB, dat moeiteloos een 4-2 zege mee nam naar het Shell-sportcom- plex. Een dag later kwamen alleen Hermes DVS, SW (am.), DHS, SVDPW (zon.), DRZ, Schiedam en Ursus aan voetballen toe, echter het gladde veld speelde de Schiedamse formaties danig parten. SW 'was de enige ploeg die twee punten in dé zak mocht steken, want overbuurman HSC'89, ge traind door oud-S W-er Ron van Dijk, werd met een 3-1 nederlaag terug gestuurd naar sportpark 't Nieuwlant. Tweede klasser Hermes DVS verloor op eigen terrein met 1-0 TOGB en SVDPW werd in de uitwedstrijd met 4-0 afgedroogd door gastheer NRC Ommoord. Ondanks de treffer van Hen- ny van Dam moest koploper DRZ tegen St. Lodewijk toch nog genoegen nemen met een 1-1 puntendeling. Ursus leed de eerste sei zoensnederlaag tegen WOH. Succestrainèr Johh Corver zag Jeroen Langedijk en Erwin de Groot zijn ploeg op een 2-0 voorsprong bren gen, maar bij de rust was het af te wenden. Vijf maal moest de Ommoord-defensie zich gewonnen geven. van levensbelang meer hoeft te zijn. „"We willen de cham pagne gewoon thuis uit de ijs kast halen, kunnen we gelijk doorgaan met feesten", blikt hij optimistisch vóóruit. In januari zou dan aangetre den moeten worden in de tweede divisie, voor de twee oude rotten in het team be paald geen onbekend terrein. lijk verstevigd. De speel sters van trainer/coach Henk de Bruyn staan met 18 punten uit negen wed strijden nog omgeslagen aan de leiding. Ommoord dat als nummer twee op de ranglijst een lasti ge tegenstander leek, kwam in het eerste deel nauwelijks in het spel voor. Bij de rust had Spirit al een 3-0 voorsprong op het scorebord gebracht. In de tiende minuut opende Carolien van Breugem de sco re toen een bij een corner af geslagen bal voor haar stick kwam, en zij de rebound pri ma benutte. Tien minuten la ter was het weer raak. Nadat de doorgebroken Annet Hengst op ongepaste wijze te gen het kunstgras was ge werkt, knalde Nicolien de Rond de strafcorner onhoud baar achter de Ommoord- is al een stuk volwassener ge worden", zegt Simons. In de zeven vooral gespeelde wedstrijden verloor Jan Si mons in totaal vier partijen, evenveel als Ron van der Wijk. Dennis Huisman verloor er zeven in een serie van 21. Het loopt momenteel zo geolied dat Simons er vanuit gaat dat het laatste duel uit tegen de nummer twee, Lifters, niet SCHIEDAMDe waterpo- loërs van het Schiedamse SZC verspeelden zaterdag hun eer ste punt in de race om de bo venste plaats. Het scheelde zelfs weinig of het bezoekende Devel uit Zwijndrecht profi teerde van het gebrek aan kil- lersinstinct bij de Schiedam mers. Volgens SZC-er Patrick van der Most was dat afgelo pen weekeinde het grootste manco. „We konden het niet afmaken". De start was slecht. De eerste periode ging met 0-1 verloren, waarna de gasten in het twee de deel zelfs naar 0-3 zwom men. Periode drie bracht de kentering. Erwin Zwerver be nutte en strafworp en bracht de spanning terug. Scores van Jos Hieuwendijk (tweemaal) en Richard Kramer zorgde er voor dat de laatste fase begon met 4-4 op het bord. De Schiedammers wensten niet te capituleren en brach ten het geheime wapen Wil lem Jan Loman in het water. Alles op alles, werd het motto. Van der Most verklaart de noodgreep: „Devel is een zwa re ploeg, dan moet je een grote zware man inbrengen die zo nu en dan eens op de midvoor kan gaan liggen". Loman, af komstig uit het tweede zal ook in de komende wedstrijden als oproepkracht fungeren. Tegen Devel leidde zijn inbreng tot een eindstand van 5-5. Het be tekende voor de Schiedam mers het eerste punt. Het be tekende voor beide ploegen het eerste puntverlies waar door het Vlaardingse VZC de lijst nu alleen aanvoert, op één punt gevolgd door SZC en De vel. Gespetter in het Sportfondsenbad. SCHIEDAM Het gaat goed met HBSS. Nu Jan van der Hoek er de scepter zwaait, is het trio Ger Pijl/Aad Bloot- /Aad Bierhuizen allang weer vergeten. Aanvankelijk keek men niet al te positief tegen de komst van trainer Van der Hoek aan, maar nu HBSS de koopositie deelt met Lyra zijn de monden van de criticasters definitief gesnoerd. Morgen avond moeten beide ploegen uitmaken wie de eerste perio detitel mee naar huis kan ne men. Om 20.00 uur begint het beladen duel op het terrein van 's-Gravenzande. Waar anderen stijf van de ze nuwen aan de titelstrijd be ginnen, blijft HBSS' laatste man Cor Timmers uiterst koel. „Ik ga niet hard lopen roepen dat we dat potje wel even zul len winnen, maar ik heb wel goede hoop", kijkt Timmers vooruit. Timmers begon zijn voetbalcarrière op 11-jarigc leeftijd bij Hermes DVS, waar hij het schopte tot de regiona le jeugd. Nadat hij de militai re dienstplicht had vervuld, verhuisde hij naar Excel- sior'20. „Ik speelde in zwembad Groe- noord altijd vuilnisbakken- voetbal met jongens van Ex- celsior'20. Eric Gudde was daar ook altijd bij, en doordat het tussen die jongens en mij wel klikte, ben ik bij Excelsior gaan spelen", beschrijft de le raar van een school voor moeilijk lerende kinderen. ("Daarom kan ik het zo goed met Jan van der Hoek vin den"), zijn overstap. Op zon dag voetballen vond hij eigen lijk niet zo plezierig, dus ver huisde hij al na één seizoen naar HBSS, maar omdat hij het met trainer Leo Graafei- land niet best kon vinden, en in het derde moeste spelen, koos hij voor PPSC. „Ik heb er drie jaar in de eerste klasse gespeeld, en heb een fantasti sche trainer gehad. Die Arie Körver is net zo gestoord van voetbal als Jan van der Hoek" alweer gelijk. Na de thee gingen de gasten onverdro ten verder en wonnen met 4- 2. DHS ging in Kethel met 2-1 onderuit tegen Puttershoek. De Schiedammers gingen met een 1-0 achterstand rus ten, echter Michel Bol teken de in deel twee voor de ge lijkmaker. Nadat een af standschot via Gerrie Over man achter DHS-doelman André Heine was beland, ging de thuisploeg spoor slags op zoek naar een gele genheid om de 2-1 achter stand ongedaan te maken, maar slaagde er niet in. SCHIEDAMHet eerste damesteam van hockeyver- eniging Spirit heeft de koppositie, met de 5-1 overwinning op het bezoe kende Ommoord, aanzien- 0 De felheid waarmee Spirit de duels aanging, was doorslaggevend. zo is, zal morgenavond n Schiedam leek in het duel met het Rotterdamse VOB eindelijk op een overwin ning af te stevenen, maar de wedstrijd werd in de 51ste minuut gestaakt bij de stand 0-0. Nadat Schiedam-spits Mario Mosso door de VOB- sluitpost onderuit werd ge maaid, zond de arbiter de boosdoener het veld uit, maar de doelman weigerde het veld te verlaten. Omdat de aanwezige VOB-be- stuursleden zich bij de daar opvolgende schermutselin gen niet onbetuigd lieten, maakte de scheidsrechter er een vervroegd eind aan. vertelt hij terwijl hij zijn dochtertje van een schone lui er voorziet. we draaien nu goed en hebben een redelijk uitgebalanceerde groep. Als we spelen zoals we nu doen in de competitie, kun nen we Lyra zeker pakken. Al moeten alle spelers wel het besef en geloof in eigen kun nen hebben. Soms is de spel vreugde wat minder, omdat we ons aan de opdrachten moeten houden, maar het re sultaat maakt dan veel goed. Ik hoop dat het morgenavond ook het geval is". „Jan van der Hoek slaagt erin om het maximale uit de spe lersgroep te halen, en is eerlijk in zijn hele benadering. Ger Pijl, onder wie ik twee jaar heb gespeeld, benaderde alles veel rustiger. Van der Hoek is veel emotioneler, en ik heb wel het idee dat zoiets meer invloed heeft op de groep. Joh,

De Havenloods | 1990 | | pagina 5