Ingetogen feestje De Korenbeurs na binnenhalen van de titel Rijnmond pakt weer broodnodige punten Stuurloos Excelsior'20 nog dieper in de zorgen De Uitslagen Succes te sterk voor Harga SchiedamsNieuwsblad J iVTEf Sportnieuws naar redactie Tafeltennissers naar tweede divisie De kolfbalkraker Succes-Harga werd bijgewoond door ruim drienon- John Kloppers 'Broekie' Huisman (16) bleek in deze competitie gegroeid te zijn. Zijn spel is gedoseerder en rustiger in vergelijking met dat in de seizoens-ouverture. In de zevende partij bond hij Eric Hageman aan zijn zege kar met 21-11 en 21-13. 7-0 Derhalve, en het werd zelfs 8- 0 door Jan Simons. Voor de tweede achtereenvolgende keer leek De Korenbeurs op een maagdelijke 10-0 winst af te gaan. Dennis Huisman maakte echter onverwacht een misstap. Tegen de Leo Zuidweg won hij de eerste game met 21-18, waarna de concentratie verslapte en hij met 21-15 de tweede game verloor. Uiteindelijk verloor hij ook de beslissende punten waardoor de Middelburgers Ron van der Wijk stelde het geduld van de barmensen op de proef door er nog een drie- game partij tegen aan te gooi en. Met 21-15 was het gebeurd met de pret en konden de han den officieel geschud worden. Simons genoot 'op zijn oude dag' zichtbaar van de titel maar was al weer bij het vol gende seizoen dat eind januari begint. "In die tweede divisie valt er voor ons drieën meer eer te behalen. Als hoofddoel zien we: meedraaien in de top drie, maar geloof me dat we eigenlijk toch gewoon voor de titel gaan", meent Simons. "Nee, degraderen komt niet in ons woordenboek voor". Ook voor het persoonlijke eer gevoel van zowel Simons als van der Wijk staat het tweetal volgende week weer gewoon op scherp. "We staan beiden bovenaan de ranglijst in onze divisie met slechte vier verlo ren partijen, dat willen we graag zo houden", aldus Van der Wijk. Achter de bar werden wijn glazen vandaan getoverd waarna Jan Simons op zijn Hollands de champagne ont- Het kampioensteam van De Korenbt Huisman. kurkte: boven de vuilnisbak om gemors op de vloer te voorkomen. De plof van de kurk, zo karakteristiek voor langszij en zelfs voorbij Bos te komen. Het werd 15-13 voor de Schiedammers die einde lijk weer eens knokten voor de punten. Vervolgens liep de tweede set weer een stuk moeizamer. De sterke verdediging van de gas ten en een rugblessure van De Vink bracht de ploegen op ge lijke hoogte. Het werd 10-15 voor BCS, waarna Jilles Dege- ling de plaats van De Vink overnam. Met de nodige ups en downs, maar wederom een surplus aan inzet, sleepten de Rijnmonders met 15-12 de derde set binnen. In de vierde set ging de strijd gelijk op, maar na een 11-10 voorsprong voor de Schiedammers ging Herman Verlint in de fout. Door twee netballen en een slecht geslagen bal liepen de bezoekers naar een 11-15 winst: 2-2 in sets. Zinderend De vijfde en beslissende set bezorgde Rijnmond constant een voorsprong van twee pun ten in de eerste sethelft. Nadat het echter 7-8 voor BCS werd, liep de Tinkhof-équipe achter de feiten aan. In een zinde rend slot trok de thuisploeg aan het langste eind en werd de kostbare overwinning na ruime 2 ¥2 uur spelen bijgeschreven- Manager Curt Jager was na afloop tevreden met zowel de punten als het spel. „Tech nisch gezien mankeerde er ook vandaag wel het een an der aan. Zo scoorde de buiten- aanval te weinig blokpunten en leverden we per set nog zo'n vijf zes punten door slordige persoonlijke fouten, maar qua inzet ging het van daag lekker. Vooral Rob van Prooyen en Isaac de Vink speelden sterk. Jilles Degeling scoorde vandaag perfect. Ik had er dan ook niet aan moe ten denken als we vandaag hadden verloren", besluit Ja ger. SCHIEDAM Zaterdag kwamen alleen de RVB- clubs GSS, GTB en WK in aktie. Het door Han van Leeuwen getrainde WK kwam in en tegen Hellevoet- sluis al gauw op een 1-0 ach terstand, maar door treffers van Gerard Heydra, Ronald vanvHarmelen, Jan Zandber gen, Marcel Nooteboom en Marcel van der Ven (twee maal) wonnen de Schiedam mers overtuigend met 6-1. GSS kwam in de wedstrijd tegen SC Botlek op een 2-0 voorsprong door doelpunten van Henny Idema en Andre Oosterwaal, doch de gasten kwamen in de tweede helft weer op gelijke hoogte. (2-2). GTB moest wederom een ne derlaag incasseren. De ploeg van trainer Frans Schaap ging op eigen terrein met 4-1 onderuit tegen DOTO. Jan van Bokkem scoorde de eni ge Schiedamse treffer. De overige uitslagen hebben we voor u op een rijtje gezet. Hellevoetsluis - SFC 1-2 FCS - DHS 3-2 Delft - SW (am.) 1-0 SVDPW (zat) - DEH 0-1 MSV'71 - Schiedam 3-1 Schiedamse Boys - Afri kaander Boys 2-3 Demos - RTG 2-1 Martinit - HSC'89 4-1 r. Emie Dekker, Ron van der Wijk, Jan Simons en Dennis ieder kampioenschap, werd een tamme sis. Het binnenge haalde kampioenschap leek plots de normaalste zaak van de wereld al straalde de toast tussen het team, inclusief team-manager Emie Dekker, oprechte tevredenheid uit. SCHIEDAM Ook tegen DBGC is het nu al in degrada tienood verkerende Excel sior'20 er niet in geslaagd om positieve geluiden op het Thurlede-front te laten klin ken. De bezoekers uit Oude Tonge, die al niet veel beter acteerden dan de volgelingen van trainer John Kloppers, trokken in het rommelige duel tenslotte aan het langste eind en wonnen met 2-1. Hadden de spelers zelf alles in het werk gezet om het drassi ge veld speelklaar te maken, scheidsrechter Jan Hof leek echter de plotseling opgewel de dadendrang van de zwart- witten te dwarsbomen. De ar biter had zich 's ochtends tij dens het uitlaten van zijn hond verstapt, en begon het duel licht geblesseerd. In de 28-ste minuut staakte bij de edstrijd om zich döbr Excel siors fysiotherapeut Rob Et- man te laten behandelen. Maar in de rust hield de scheidsrechter uit Rotterdam het toch voor gezien. Hij werd vervangen door de inmiddels opgetrommelde John Vering- meyer. De thee zal Excelsior'20 slecht hebben gesmaakt, want waar Oscar Biesheuvel en de zijn rentree vierende Erik Dulfer twee dotten van kansen om zeep hielpen, had DBGC slechts aan een gelukkig mo ment genoeg om op voor sprong te komen. In de tiende minuut slalomde Biesheuvel behendig de gevarenzone bin nen, maar eenmaal oog in oog met doelman Chris Polleman mikte hij het leder eenvoudig in diens handen. Een kwartier later was ook Dulfer dicht bij de openingstreffer, toen hij een door Dennis Gouka geno men hoekschop frank en vrij in mocht koppen. 'Duffie' wist zich echter geen raad met de mogelijkheid en mikte over. Geluk In de veertigste minuut kreeg het opgevijzelde vertrouwen van de gastheren toch een knauw te verwerken toen DBGC-puntspeler Dim Both met het nodige geluk doelman Ronald Bunte het nakijken gaf. Nadat linksback Franz Schraepler door Rob Kans- bergen was uitgespeeld lepel de zijn opponent de bal vanaf de flank hoog voor het doel, waar aanvoerder Luuk van Troost de voorzet onvoldoen de wegwerkte. Omdat de DBGC-er de stuiter helemaal verkeerd raakte, belandde de bal met het verrassend meege kregen effect achter de versla gen sluitpost. Marcel van der Meer had op slag van rust de gelijkmaker op zijn schoen, nadat aanval ler Oscar Biesheuvel het leder keurig voor hem had klaarge legd. Doelman Polleman verwerkte de pegel echter op miraculeu ze wijze tot een corner. Edgar van der Roer, die nog steeds niet als de spelverdeler kan opereren, bracht zijn ploeg in deel twee dan toch langszij. Mathieu Scheffers haalde doeltreffend uit (1-1). Tijd om zich volledig te rehabiliteren kreeg de thuisploeg echter niet, want aan de andere kant zette Rob Kansbergen de hoopvolle gedachte definitief in de ijskast. Een hoge voorzet zeilde over de lange Van Troost, die net als doelman Bunte, de nekslag niet meer kon voorkomen. Drempel „Ik heb een ploeg die over de drempel geholpen moet wor den", reageerde de balende John Kloppers na afloop. „Er zit angst in de ploeg en er is niemand die de zaak kan stu ren. Zeker gezien de recente ontwikkelingen komt deze ne derlaag keihard aan". Kloppers doelde daarmee op de actie van het voetbalbe- stuur. Door de slechte resulta ten werd iedere selectiespeler ondervraagd over het door Kloppers gevoerde beleid, en slechts één speler had daar aanmerkingen op. „Omdat de spelers zich achter de trainer schaarden en er een duidelijk evaluatiegesprek met de groep was geweest, wilden we alle maal graag dat de wedstrijd doorging", is de lezing van voetbalbestuurslid Ed van der Hoeven. „Gèzien de positieve reakties waren we er vrijwel van overtuigd dat het effect zichtbaar zou zijn, aldus Van der Hoeven. Dat de wolken die zich inmid dels boven Thurlede hebben samengepakt steeds donker der worden staat vast. Met slechts twee punten uit acht wedstrijden neemt Excel sior'20 de voorlaatste plaats in, en het enige dat het loeren de degradatiespook nog af kan wenden, is een schok-ef- fect. Maar of dat het gewenste resultaat op zal leveren blijft de vraag, want de eerste mis sie is in ieder geval duidelijk mislukt. SCHIEDAM De Schiedam se korfbalfana,ten konden zondag in de sfeervolle en goed gevulde sporthal Mar griet - ruim driehonderd toe schouwers waren op de korf balkraker afgekomen - hun hart ophalen bij de derby Suc- ces-Harga. In deel een van de eerste zaalwedstrijd liep Suc ces met groot gemak over de opponent heen. Bij de rust prijkte een duidelijke 5-0 tus senstand op het electronische scorebord, de basis voor de 10-4 zege. Na tijdens de thee met stevige bewoordingen op de persoon lijke tekortkomingen gewezen te zijn, kwam Harga goed te rug in de wedstrijd en kwam het zelfs langszij. Door tref fers van Lenie Alblas, Marian van Kints (beiden tweemaal) en Diane Overlander kreeg Harga weer hoop. Een doel punt van Hillie Huigen deed dit weer teniet. Deze Treffer bezorgde Harga de definitieve nekslag, want Succes ging na de opsteker onverstoorbaar verder. Door twee doelpunten van Leo Kruining en evenveel treffers van ploeggenoot John de Bus bleef er nog maar wei nig over van de vechtlust die door Harga aan de dag werd gelegd. Gezien het spelbeeld en de manier waarop Succes het hoofd bij de inhaalrace van de tegenstander koel hield, kan de zege van Succes als 'terecht' te boek worden Bowling-trio pakt punten SCHIEDAMOp de derde speeldag van de nationale trio-league bowlen, heeft de Schiedamse titelverdediger in de hoofdklasse Musis Sacrum, zes punten aan haar totaal van zes toegevoegd. De belab berde seizoensstart houdt de 'Schiedammers' (twee Belgen in de gelederen) echter in de onderste regionen. Musis Sacrum begon haar eer ste wedstrijd zondag als ne gende op de ranglijst tegen Bi son uit Maarssen, de/hekke- sluiter. In de eerste game be haalde de Schiedamse Belg Gerry Verbruggen een score van 258, waardoor Musis' to taal op 603 kwam tegen 480 voor Bison. In de tweede game verliep de strijd ietwat stroe- fer maar de 576 was ruim vol doende om Bison ook voor de tweede maal af te troeven. Wedstrijd twee ging tegen Smoor uit Dordrecht. In het Schiedamse trio werd Jack Vilijn vervangen door de 18- jarige Erwin van Loon, die nu samen met de Belgen Ver bruggen en Gert Schollen de aanval inzetten op de Dordte- naren. Van Loon, volgende week. in Finland aan de start verschijnend tijdens een in ternationaal sterk bezet toer nooi, hielp de Schiedammers aan een dubbele zege. De zes punten die nu reeds waren binnengehaald waren even veel als tijdens de vorige twee complete speeldagen. Het bleef ook bij die zes punten, want tegen Ommoord uit Bre da werd tweemaal nipt verlo ren en ging ook de pinfall- score naar de Brabanders. In de stand schuift Musis Sa crum echter wel een plaatsje op. Als tweevoudig nationaal kampioen is de huidige acht ste stek echter onvoldoende. Bridge SCHIEDAM Bridgesocië- teit Tamboer werkte afgelo pen week de elfde speelronde van de huishoudelijke compe titie af. Op bijna een derde van het seizoen wordt de ranglijst nog altijd aange voerd door het dames-koppel Brusse/Van de Dool. Zij moes ten echter na de elfde zitting flink prijs geven op hun ach tervolgers echtpaar Melchers en met name het dames-duo Van Hoffe/Meerwaldt. Laatstgenoemden vergaarden 63.54% en liepen door een matige 44.79% van de koplo per flink in. Tijdens de laatste speelronde speelden de volgende koppels een sterke partij: echtpaar Akkermans met 59.38%, duo Verheij/Van Vliet met 65.10% en het koppel Van den Lin den/De Pater met 59.03. De ranglijst blijft aangevoerd worden door L. Brusse/Van de Dool, op 14% gevolgd door het echtpaar Melchers, op hun beurt weer gevolgd door Van Hoffe/Meerwaldt op 5.54% van de nummer twee. DE HAVENLOODS sJ DINSDAG 20 NOVEMBER 1990 47-495 SCHIEDAM Iedere sportclub die tegenwoor dig de titel grijpt, duikt in de stoffige platenkast om Queens 'We are the cham pions' te draaien. Ron van der Wijk sloeg afgelopen zaterdagavond tegen 't Zand het laatste punt bin nen om vervolgens muzi kaal in het zonnetje te wor den gezet. Dit alles gebeur de gelaten en ingetogen; de tafeltennissers hadden im mers bij een stand van 4-0 het kampioenschap al bin nengehaald. Het duurde even voordat de champag ne ontkurkt was maar er werd alsnog getoast op het succes. Het 'super-trio' van De Ko renbeurs, captain Jan Simons, Ron van der Wijk en Dennis Huisman, zag afgelopen za terdagavond de arbeid be loond. Na een valse competi tiestart bleek he tafeltennis- team de ideale combinatie van talent en routine binnen de gelederen te hebben. Het bleef bij die ene verlies-partij tegen Dócos en een week voor het officiële einde van de compe titie werd de titel binnen ge sleept. De laatste ontmoeting tegen BT Lifters 2 die volgen de week op het programma staat is gedevalueerd tot een wassen neus. De kersverse kampioen Jan Simons denkt daar anders over: "We zijn aan ons eergevoel verplicht ook die partij in winst om te zetten. We zijn tenslotte kam pioen". De Korenbeurs wist op voor hand dat de wedstrijd tegen 't Zand verraderlijk zou zijn. De ploeg uit Middelburg vecht te gen degradatie en een kat in nood..., enfin het werd dus toch gewoon 9-1 voor de Schiedammers. De titel kon het drietal in feite niet meer ontgaan, met nog twee wed strijden te gaan (oftewel twin tig partijen) moest nog vier maal winst worden behaald. In een goed bevolkte Koren beurs was de klus snel ge klaard. Het werd na winst van Jan Simons en twee lastige drie-game-wedstrijden van Ron van der Wijk en Dennis Huisman toch 4-0 door de dubbel van het duo Simons- /Van der Wijk. De titel, goed voor promotie naar de tweede divisie was een feit, maar van overgave kon geen sprake zijn. 't Zand, dat de punten erg hard nodig heeft, kon niet jop mededogen rekenen. Vlotjes Nadat het gejuich uit de cou lissen was verstomd werd het 5-0 door een soepele 21-18 en 21-17 winst van Jan Simons op Leo Zuidweg. Het jonge Zeeuwse team leek puntloos de thuisreis te moeten aan vaarden, omdat ook Ron van der Wijk en Dennis Huisman hun volgende partijen won nen. Voor routinier Van der Wijk ging allesbehalve vlotjes. De top-spin specialist won de eerste game vrij moeizaam van Jeroen Louws met 22-20. Vervolgens kreeg hij een pak op de broek met 21-12 waarna hij de zaken rechttrok in de derde game. De wijze waarop hij dat deed leek alsof hij speelde met zijn opponent, hem liet proeven aan de over winning om uiteindelijk te de marreren naar 21-10. de eer konden redden en de stand terug brachten op 8-1. Huisman liet wel blijken dat het gulle gebaar bepaald geen cadeautje was. De pupil had de pest in en volgens captain- Simons was dat maar goed ook. Tweede divisie SFC komt op toeren (archieffoto) SCHIEDAM— De heren- volleybalploeg van Rijn mond wist wat heb boven het hoofd hing. Als een zwaard van Damocles zou verlies betekenen dat de ploeg van coach Joop Tink- hof in de degradatie-zone terecht zou komen, winst betekende echter aanslui ting houden met de kop groep. Het Schiedamse zestal won daarom zater dag met 3-2 van BCS Com puter Service, zodat ieder een weer wat lekkerder in zijn vel zat. Tinkhof begon de wedstrijd met een formatie zonder Rob van Prooyen en Isaac de Vink. Beiden toonden de vooraf gaande weken in de ogen van de trainers te weinig trai- ningsinzet en wellicht leverde deze ingreep de gewenste mo tivatie op Tinkhof bleek zijn principes snel over boord te gooien door eieren voor zijn geld te kiezen toen zijn ploeg in de eerste set met 1-9 achter kwam te staan. De ploeg uit Den Dungen speelde opmer kelijk fel, dook naar alles wat bewoog en vergaarde zodoen de een ruime voorsprong. De 23-jarige De Vink, sterk door zijn lengte van 1.93, werd binnen de lijnen ge bracht ten koste van Rob Wassenaar en Van Prooyen verving Remco Welbergen. Met name de routine die de 34-jarige Van Prooyen binnen de ploeg bracht en het sterke buiten-aanvalswerk van De Vink stelde Rijnmond in staat SCHIEDAM Clubbladen en berichten bestemd voor deze pagina kunt u sturen naar de sportredactie van het Schie dams Nieuwsblad, postbus 306, 3430 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefonisch door te geven aan de redactie, 4352911. U kunt ons ook per fax bereiken, 4600205-. Eindelijk weer eens vechtlust in sportzaal Oost.

De Havenloods | 1990 | | pagina 5