7 V X ADVERTEREN DOET VERKOPEN Arbeidsbureau mikt volgend jaar op vervulling 15.000 vacatures MENTOR m/v medewerker daghulp (m/v) Arbeids Bijscholingscursus voor A-verpleegkundigen/ ziekenverzorgenden X co 8 Teamverpleeg kundigen (m/v) Verpleegkundig teamleiders (m/v) ERVAREN KOELMONTEURS LEERLING KOELMONTEURS GRAFISCH LYCEUM ROTTERDAM AVONDCURSUSSEN Algemene Grafische Informatie Offsetdrukken Typografie GRAFISCH LYCEUM ROTTERDAM DE HAVENLOODS - DONDERDAG 6 DECEMBER 1990 49-366 ROTTERDAM Het Gewes telijk Arbeidsbureau Rotter dam (GAB) wil in 1991 zijn dienstenpakket uit gaan brei den. Het afgelopen jaar be middelde het bureau bij rond de 13.000 vacatures. Voor het komende jaar wordt gemikt op het vervullen van 15.000 vacatures. De nadruk komt daarbij te liggen op de zakelij ke dienstverlening en de transportsector. Het GAB denkt dat, in 1991, de vraag vanuit de arbeids markt, wat het soort banen betreft, ongeveer hetzelfde zal zijn als dit jaar. Naar ver wachting komen er in de regio Rotterdam zo'n 45.000 banen vrij. Het GAB wil proberen daar van één derde deel voor zijn rekening te nemen. Het ar beidsbureau mikt daarbij op de volgende aantallen, onder verdeeld per sector: industrie (2000), bouw- en installatie bedrijven (1500), handel en horeca (4100), transport (1700), zakelijke dienstverle ning (2600) en overige dienst verlening (3100). De laatste sector betreft veelal (semi)overheidsinstellingen waaronder de gezondheids zorg, het onderwijs en het so ciaal-maatschappelijk werk. De verwachte aantallen zijn gebaseerd op de ervaringen van 1990, alsmede op basis van door het Centraal Plan Bureau gemaakte prognoses. Nadruk De nadruk komt te liggen op de zakelijke dienstverlening en de handels- en transport- Naast de zakelijke dienstverlening gaat het GAB zich ook richten op (archieffoto De Havenloods/Het Zuiden). sector. Tot de zakelijke dienstverlening worden onder meer banken, verzekeringsbe drijven, computerservice diensten, technische ontwerp bureaus en de reclamesector gerekend. In de handelssector zijn zowel de detail- als de groothandel begrepen. Naar verwachting zal uitbreiding van deze sec tor ook een groei veroorzaken van 'hulpbedrijven' zoals ex pediteurs en douanediensten. Om 15.000 vacatures te kun nen vervullen gaat het GAB zijn dienstenpakket naar zo wel werknemers als werkge vers uitbreiden. Zo meldt Ruud van Velden van het bureau dat de oplage van de Arbeidskrant zal wor den verhoogd tot 25.000. Hier in staan wekelijks de nieuwste vacatures vermeld. De krant is verkrijgbaar bij alle ar beidsbureaus, bibliotheken en wijkcentra. Sollicitanten Voorts zal er meer werk wor den gemaakt van de al be staande Sóllicitantenkrant. Hierin staan geen vacatures vermeld, maar werkzoeken den die zich aanbieden voor een door hen gewenste baan. In de Sollicitantenkrant heb ben zij de mogelijkheid zich n handel en transport uitgebreid aan een, naar per soneel op zoek zijnde werkge ver voor te stellen. Per krant (tweewekelijks) bieden zich zo'n zeventig sollicitanten aan. Verder zal het GAB zich na drukkelijker gaan richten op werkgevers. Daarbij zal te vens duidelijk worden ge maakt dat het bureau zich ze ker niet alleen richt op bemid deling voor werklozen. „Dat is vaak niet bekend, maar het arbeidsbureau richt zich voor een flink deel ook op mensen die al werk hebben, maar van baan willen veranderen" al dus Ruud van Velden. In 1991 zal er een bijscholingscursus voor herintredende A-verpleegkundi gen (voor- en najaar) en ziekenverzorgenden (najaar) van start gaan. De cursus wordt georganiseerd door de Regionale Werkgroep Scholing en Wederinschakeling in de zorgsector (S.W.Z.), in samenwerking met het Arbeidsbureau Rotterdam. T oelatings voorwaarden - Langer dan 5 jaar niet meer in de verpleging werkzaam zijn geweest; - In het bezit zijn van een (Nederlands) diploma A-verpleegkundige of ziekenverzorgende; - Bereid zijn om 20 of meer uur per week bij een ziekeninrichting te gaan werken; - Bereid zijn om onregelmatige diensten te vervullen. De bijscholingscursus wordt gegeven in Rotterdam, duurt 30 lesochten- den van 3 uur per ochtend, en wordt betaald door het Arbeidsbureau Rotterdam. Interesse? Vul dan de onderstaande bon in en stuur deze (zonder postzegel) op naar: Arbeidsbureau Rotterdam Zuid-Oost t.a.v. mevrouw H.M. Chin A Sen Antwoordnummer 80579 3080 WB Rotterdam Ik wil mij aanmelden voor de bijscholingscursus voor herintredende A-verpleegkundigen en ziekenverzorgenden: Naam:' Adres: Postcode:Plaats: Telefoon: Bijzonder Jeugdwerk is een organisatie van 14 centra die zich richt op de hulp verlening en educatie aan jeugdigen. Door24-uurs- hulp, daghulp aan niet schoolgaande jongeren en BIJZONDER JEUGDWERK wordt hulp verleend aan jeugdigen die thuis, op school of op het werk zijn vastgelopen. Het streven is erop gericht om de sociale en emotionele relatie tussen de jeugdigen en hun omge ving te herstellen. Het BJ-centrum 'Hollands Glorie' te Dordrecht biedt hulp aan jonge- rgó van 13 tot en met 18 jaar. ïirinen 2 jaar zal het centrum uitgroeien naar 72 plaatsen voor resi dentiële hulp, kamertraining en daghulp voor niet schoolgaande jeugd. De sector kamertraining is in oktober gestart en vindt plaats in drie panden voor in totaal 12 jongeren. De kamertraining is bedoeld voor jongens en meisjes vanaf 16 jaar die begeleid worden naar zelfstandig Wonen en leven. In de begeleiding vormen persoonlijkheidsvorming, sociale redzaam heid, maatschappelijke kennis en het ontwikkelen van een toekomst perspectief de belangrijkste elementen. Binnen de sector kamertraining zoeken wij een voor 19 uur per week. Functie-informatie: Samen met uw collega's en de coördinator stelt u in overleg met de jongeren en de plaatsende instanties een begeleidingsplan op en geeft daaraan uitvoe- ring. De begeleiding kenmerkt zich door een individuele benadering en een sterke gerichtheid op praktische zaken. De jongere zelf en zijn sociale omgeving staan centraal. Functie-profiel: Wij verwachten van u eén relevante opleiding op minimaal MBO-niveau en enkele jaren ervaring in de jeugdhulpverlening. De werkzaamheden worden over 4 dagen per week verdeeld en vinden plaats in onregelmatigheidsdiensten, bereikbaarheidsdiensten en in voorkomende gevallen ook nachtdiensten. In verband met de samenstelling van het team gaat de voorkeur uit naar ie mand met ervaring in het werken met allochtone jongeren en/of meidenhulp verlening. Arbeidsvoorwaarden: Salaris conform RPBJ richtlijnen, minimaal 2.476,- en maximaal 3.833,- bruto per maand (bij een volledige werkweek). Voor het verrichten van onre- gelmatigheidsdiensten en nachtdiensten wordt een gunstige vergoeding ge geven. Informatie en sollicitatie: Bij de coördinator, de heer B. Exoo of de teamleidster, mevrouw D. Smeele kunt u nadere informatie winnen, tel. 078-136021. Uw sollicitatiebrief kunt u binnen 14 dagen richten aan de directeur, de heer H.G. Kragting, Badweg 2, 3312 AB Dordrecht. Dagbehandeling niet-schoolgaande jeugd De MERHABA-dagbehandeling voor niet-school gaande jeugd, gevestigd in Rotterdam-Zuid, tracht jongeren (12-18 jaar) met gedrags- en/of motivatie problemen te helpen ontdekken wat ze wèl kunnen en willen. Dit gebeurt middels e#n uitgebreid activiteiten programma en een gerichte, individuele begeleiding. Ten behoeve van die begeleiding zoeken wij een in full-time dienstverband, die r in staat is - zowel individueel als in groepsverband - structuur te bieden aan jongeren; beschikt over gespreksvaardigheden en een groot incasseringsvermogen; r zich kan inleven in de belevingswereld van jongeren; r enthousiast en flexibel is; f bereid is te leren werken volgens de bij MERHABA ontwikkelde methodiek, waaronder het werken aan de hand van hulpverleningsplannen; t in Rotterdam of omgeving woont en het diploma HBO in bezit heeft; r waar nodig, ook mee uitvoering geeft aan het activiteitenprogramma. Gezien de multi-culturelë s, doelgroep en de huidigé samenstelling Van het taant, gaat onze voorkeur uit naar een man met/èen etnisch achtergrond, danwel kennis van en ervaring met het werken met jongeren die een dergelijke achtergrond heb» ben. Ook zjj:.die gebruik wiffeni; maken van de zogeheten WAGW-regeling of de regeling voor erkend gewetejriii- bezwöarde dienstweigeraar^ mggjén reageren. J fylj bieden: r\ I «iU.een uitdagende/en afwissfslende baan in een jong team, leen gedegen werkbegeleiding, Arbeidsvoorwaarden en salariëring op basis van de CAO- en salarisregeling jeugdhulpverlening. Geïnteresseerden vragen wjj, binnen 10 dagen een duidelijke sollicitatiebrief te zenden aan MERHABA, p.a. Postbus 930,2900 AX Capeiie aan den IJssel, t.a.v. Mike Ekelschot, coordinator (0 C O) c JC O academisch ziekenhuis rotterdam Het Academisch Ziekenhuis Rotterdam bestaat uit twee ziekenhuizen; Dijkzigt, met circa 960 bedden en 3500 medewerkers, en het Sophia Kinderziekenhuis, met circa 230 bedden en 1000 medewerkers. Binnen deVerpleegkundige Dienst van het ziekenhuis Dijkzigt zijn vacatures voor T.b.v. diverse chirurgische, interne, neurolo gische en neurochirurgische afdelingen, als mede de afdelingen Obstetrie en de Cardio logische medium-cares. Functie-eisen: - diploma A-verpleegkundige; - voor de afdeling Obstetrie: diploma A- verpleegkundige en de aantekening Obstetrie/Gynaecologie of de bereidheid deze opleiding te volgen; - voor de afdeling Cardiologische medium- cares: diploma A-verpleegkundige en CCU-aantekening. Vacaturenummer: D/0-0103.039/22A Tevens zijn er vacatures voor T.b.v. afdelingen Plastische Chirurgie, Urolo gie, Intensive Care Inwendige Geneeskunde/ beademing, Medium Care Unit, Harttrans plantatie Unit. Functie-eisen: - diploma A-verpleegkundige; - 2 jarige kader- of managementopleiding; - tenminste 3 jaar relevante ervaring; - voor de afdelingen Intensive Care en MCU/ HTU aangevuld met resp. I.C.-diploma en I.C.-diploma en/of CCU-aantekening. Vacaturenummer: D/0-0103.039/22B Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden volgens Rijksregeling. Indien u belangstelling hebt om te werken op een andere verpleegafdeling binnen ons ziekenhuis kunt u dit kenbaar maken d.m.v. een open sollicitatie, waarin u uw keuze van specialisme vermeld Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij mevrouw W.M. Borst en mevrouw I.W. van der Heide, personeelsconsulenten, telefoon 010-4633749 (doorkiesnummer). Schriftelijke sollicitaties binnen 2 weken na verschijnen van dit blad te richten aan het Hoofd Personeelszaken, Academisch Ziekenhuis Rotterdam, Dr. Molewaterplein 40, 3015 GD Rotterdam, met vermelding van het vacaturenummer. N.R. Koeling b.v., is een DYNAMISCH en /0Èk VEELZIJDIG bedrijf op het gebied van flffnlM installaties ten behoeve van koel-, vries- n.r. Koeling bv cellen, airconditioning en luchtbehandeling Voor de uitbreiding van onze aktiviteiten zoeken wij: Onze voorkeur gaat uit naar degene(n) die: - ervaring hebben met middelgrote koelinstallaties - de opleiding SMECOMAen/of SOM koeltechniek of een gelijkwaardige opleiding hebben gevolgd - in het bezit zijn van rijbewijs BE Tevens vragen wij: - in het bezit van een LTS-diploma - bereid om een koeltechnische opleiding te volgen - leeftijd van 16 - 20 jaar Ben JIJ geïnteresseerd??? Bel voor informatie of een afspraak met Simon Benard, of schrijf een briefje naar: N.R. KOELING b.v. Griendstraat 13 2921 LA Krimpen a/d IJssel Telefoon 01807-15255 Nieuwburggroep Voor de navolgende Introduktiecursussen, die in ja nuari 1991 van start gaan, zijn nog plaatsen beschik baar: Deze cursussen vinden plaats op acht cursusavonden. Voor een brochure en nadere informatie kunt u zich wenden tot: telefoon 010 - 466.02.55 (dhr. H. Buurmans)

De Havenloods | 1990 | | pagina 7