Hermes DVS deelt gevoelige tik uit aan subtopper Xerxes Thomson doet goede zaken in beladen derby Dames Rijnmond pico bello, heren knudde Trainer Jan van der Velden: 'Ploeg heeft karakter getoond' De uitslagen Martin Kool scoort driemaal voor Martinit DWS wil best verkassen Sportnieuws naar redactie De Korenbeurs wint van NOAD UYG en HVC zorgen voor boeiende derby Vorstverlet voor Asvion Schiedanis Nieuwsblad §©jïï$ï I r war SCHIEDAMEen extra training en tal van bespre kingen hebben Hermes DVS een verrassende over winning opgeleverd. Kre gen de Schiedammers vori ge week door Zwijndrecht met 6-0 een flink pak slaag toegediend, dit keer was het de beurt aan de Harga- ploeg om een gevoelige tik uit te delen. Subtopper Xerxes werd met een dui delijke 5-2 nederlaag naar huis gestuurd. Tijdens de eerste rondgang kwamen de gastheren nauwe lijks in het stuk voor en had den ze de grootst mogelijke moeite om de defensie op de been te houden. Met name de constant zwak uittrappende doelman Hans Eggelmeijer, die slechts een keer een onver antwoordelijke aktie maakte door overbodig buiten de ge varenzone aan het pingelen te slaan, moest er meerdere ma ken aan te pas komen om zijn ploeg geen averij op te laten lopen. Hans Dröge en de op vallend actieve Rene Grimmi- us, die eindelijk serieus met het voetbal bezig schijnt te zijn, kregen een redelijke sco ringskans maar faalden in de g. De spelers van Xerxes waren tot meer hoog standjes in staat, echter zon der resultaat. De middenvel der Elisio Mathias was dicht bij de openingstreffer, maar moest toezien hoe Eggelmeijer zijn gevaarlijke schuiver stijl vol tot een hoekschop ver werkte. Niet veel later moest de sluit post andermaal handelend optreden toen centrumspits Errol Liefden zomaar in mocht koppen. Liefden was direct na de rust wel doeltref fend toen Eggelmeijer een pe gel van Marlon Ruperti niet klemvast kon verwerken en hij het leder voor het intikken had. „In de rust had ik geha merd op de dekking, want dat liet op sommige plaatsen te wensen over", evalueerde trainer Jan van der Velden na afloop. „Maar gelukkig hiel den de spelers zich .na die te gentreffer wel aan hun af spraken". Voordat Hans Dröge de ge lijkmaker op zijn naam bracht, kroop Hermes wel door het oog van de naald toen Errol Liefden tot twee keer toe een scoringsmogelijkheid onbenut liet. Maar na die plaagstootjes was het louter Hermes DVS dat de klok sloeg. Na goed voorbereidend i Hermes DVS liet subtopper Xerxes ver achter zich. werk van de sjouwende René Grimmius bracht Dröge 1-1 op het scorebord en nadat Aad van Zijl uit duidelijke buiten spelpositie voor 2-1 had ge zorgd, waren de Schiedam mers helemaal niet meer te stoppen. De ene fraaie aanval SCHIEDAM De heren-bas- ketballploeg van Thomson moest zondag in een bomvolle sportzaal Oost aan de bak voor de 'derby' tegen het Maassluise Deca/Green Eagles. Een beladen duel dat door de overgang van Eagles- spelers Jos Davidse en Robert Wever naar Thomson een ex tra tintje kreeg. De Schiedam mers bleken vooral na rust wat sterker. Het werd dan ook 73-66 voor de ploeg van coach Frans Wentholt. „Op voorhand natuurlijk een lastige wedstrijd", blikt Wen tholt terug. „Helemaal omdat we dit seizoen nog niet zo best gespeeld hadden". De succes volle coach, bij de Schiedamse club aan zijn vierde seizoen bezig, kon over zijn volledige selectie beschikken, dus met Peter van der Waal (in het verleden ook voor Green Eagles uitkomend), Jan Stolk en Vladan Jankovic. De thuisploeg kende een ner veuze start. Binnen enkele mi nuten liep een agressief spe lend Green Eagles weg van de Schiedammers. Bij een stand, van 2-10 vond Wentholt het genoeg en riep zijn manschap pen bijeen voor een time-out. „Het ontbrak meteen aan druk onder de basket, de re bound moest beter en er werd veel gemist, deels door de spanning", meent Wentholt. Feit was wel dat Thomson daarna wat beter in zijn spel kwam. Ech overtuigend was het echter allemaal nog niet. Bij rust keken de gastheren tegen een 30-37 achterstand aan en kon het Maassluise deel van de bezoekers hun lol niet op. Langszij In het tweede deel bleef Eagles fysiek hard spelen en scoren. „Na rust liep de ach terstand op tot negen punten maar zij gingen fouten maken en wij wonnen meer persoon lijke duels", zegt Wentholt. Peter van de Waal brak de wedstrijd open. Twee goede driepunters en een mooie sco re van Vladan Jankovic 9 Thomson trok vooral in de tweede helft fel van leer. brachten de ploegen op gelijke hoogte. Mede door nog een fraaie treffer van dezelfde Jankovic kwam Thomson op voorsprong. Green Eagles ging bij een stand van 60-55 in het voordeel van de Schie dammers knokken tegen de klok. Er werd regelmatig slor dig balverlies geleden door gemiste schotpogingen en Thomsons rebound liep ge smeerder dan in de eerste helft. De Maassluizers moes ten veel persoonlijke fouten incasseren en gingen door een driepunter van Robert Wever definitief knock-out. Met ze ven punten verschil bleek Thomson de langste adem te hebben. Coach Wentholt blijft realist maar ook optimist. Van de elf duels werden er vijf in winst omgezet dus zit een kampi oenschap er voor het eerst in twee jaar niet meer in. „Toch blijf ik naar boven kijken. Met deze ploeg moeten, we vierde kunnen eindigen in dé eerste klasse. De komende weken wacht ons een aantal lager ge klasseerde ploegen dus hoop ik ook dan goede zaken te doen". Aan Thomson-zijde groeide Peter van de Waal uit tot top scorer met 18 punten, Vladan Jankovic tekende vijftien punten aan. SCHIEDAM Koploper Martinit blijft opzienbaren de resultaten boeken. De uitwedstrijd tegen Swift Boys werd met 6-0 gewon nen en vooral Martin Kool had een groot aandeel in de eclatante overwinning. De robuuste treffers kwamen op naam van Dick Sparreboom (2x) en Barry Zuidgeest. Buurman SFC ging diezelfde middag, zonder de gebles seerde Rob Kiebert, op eigen terrein flink onderuit tegen DRL. Met 6-3 werd de for matie van trainer Jan Bak- steen afgedroogd. Edwin Bleiksloot zorgde nadat zijn ploeg op een 1-0 achterstand was gekomen voor de gelijk maker maar de gasten liepen vervolgens uit naar 1-3. Ook na de treffer van Harry van Kapel ratelde de doel- puntenmachine van DRL door en toverde 5-2 op het scorebord. Voordat de be zoekers het zesde feestje vierden nam Van Kapel an dermaal een doelpunt voor zijn rekening. Hier volgen de overige uit slagen: WGZ - PPSC 4-0; HBSS - Papendrecht 0-1; SC Botlek - SVDPW (zat) 6- 0; DOS'32 - WK 1-2; PFC - Excelsior'20 3-1; DHS - DZB 3-0; SW (am.) - SVDP 1-2; SVDPW (zon) - Zwarte Pijl 2-4; DRZ - DOZ 1-1; De Roef - Olympus S. 1-1; Blankenburg - Ursus 0-0; VND - Demos 1-1; Dirksland - Schiedamse Boys 3-2; Abbenbroek - Schiedam 5-1. volgde de andere op en niet zonder succes. Van Zijl be diende Greg Gorre in de 35- ste minuut met een slim ge haktballetje precies op maat, waarop de rechtshalf eerste laatste man Geral Neralk en vervolgens doelman Keijen- mans het nakijken gaf. In de vierde Harga-treffer had Gorre een belangrijk aandeel. Hij ontdeed zich op behendige wijze van zijn bewaker Mar lon Ruperti en trok uit een rommelige situatie op de ach terlijn de bal voor. Doelman Keijnemans tastte eerst mis en hep vervolgens op een knulli ge manier het leder in eigen doel. Nog was het Schiedamse doelpuntenfestijn niet ten ein de, want na goed aangeven van spelverdeler Grimmius krulde Aad van Zijl de bal fraai langs de uitkomende sluitpost en tekende voor de vijfde treffer. Dat Xerxes uit een onoverzichtelijke situatie doelman Eggelmeijer toch nog een keer verschalkte, kon de thuisploeg niet meer deren want het laatste fluitsignaal liet niet lang meer op zich wachten. „Ik moet mijn spelers prijzen voor de geweldige inzet en het getoonde karakter", sprak de dolgelukkige Jan van der Vel den na afloop. „Ze hebben ge toond wat voor elkaar over te hebben en dat werkte geluk kig door op het resultaat. Daardoor kunnen we die 6-0 afstraffing tegen Zwijndrecht eindelijk vergeten". SCHIEDAM— Huib Zand wijk is als voorzitter van handbalvereniging DWS in gesprek met de gemeente Schiedam over een te realise ren derde Schiedamse sport hal. In het laatste clubblad stelt de praeses zijn leden op de hoogte van de vorderingen. Zandwijk heeft in een rapport dat aan de gemeente is aange boden, het één en ander op een rijtje gezet, „waarbij een eventuele verhuizing van ons complex tot de mogelijkheden kan behoren", zo meldt Zand wijk. Inmiddels heeft Zandwijk enige gesprekken met wet houders gehad. Ook Jan van Vught van de Dienst Sport en Recreatie was gesprekspart ner. „Bij deze gesprekken zijn mogelijkheden aangegeven om een derde sporthal'te rea liseren waarbij de herstructu rering van Sportpark Thurle- de een belangrijk item was. Ook is aangegeven dat onze vereniging niet onwelwillend tegenover een eventuele ver huizing staat, naast een nieuw te bouwen sporthal met daar aan gekoppeld twee nieuw verharde velden met kleed- en kantine-accommodatie dus de DWS-voorzitter. De gemeenteraad zal binnen kort een beslissing nemen waarbij met name de finan ciële kant cruciaal lijkt te zijn. Nolan Clarke naar Hermes DVS SCHIEDAM De Westindi- sche cricketer Nolan Clarke (die vorig seizoen nog in ak tie kwam voor het Haagse Quick) heeft zich, na door een anonieme sponsor bena derd te zijn, bij Hermes DVS aangemeld als lid. Met Clar ke haalt de in de hoofdklasse teruggekeerde Harga-ploeg niet alleen een produktieve batsman, maar ook een trek pleister in huis. De cricketer, die er voor moet zorgen dat Hermes dit keer een langer leven op het hoogste niveau beschoren is, gaat ook de jeugd trainen. Roger Bradley zal komende zomer wederom als speler- coach fungeren. Bij Excelsior zijn de Austra lische coach Tim Zoeher en Thurledes lieverdje Emerson Trotman in het nieuwe sei zoen ook weer van de partij. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kimt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven aan de redactie 4352911. U kunt ons ook per fax bereiken nr. 4600205. SCHIEDAM In de strijd om de nationale beker stonden af gelopen zondag de Schiedam se selecties van De Koren beurs en NOAD tegenover el kaar. De derde ploeg die in de Koopmansbeurs zou gaan strijden, NMB/VDO-Amstel- veen kwam niet opdagen en kan op een schorsing rekenen. NOAD, dat de vorige ronde overleefde, had het uiteraard moeilijk tegen De Koren beurs. Jan Simons, Ron van der Wijk en Dennis Huisman kwamen in de bekerstrijd als (voormalig) 'derde divisionist voor het eerst in actie. Het werd uiteindelijk 6-3 voor de gepromoveerde Korenbeurs- ploeg. Dennis Huisman en Jan Simons verloren hun partij te gen de sterkste NOAD-troef Glen Boedhram. Voor Simons, vorige week derde tijdens de Nederlandse kampioenschap pen voor B-spelers, bleef de schade daarbij niet beperkt. Hij verloor ook zijn partij te gen André Eerland. „Ik heb vorige week tijdens de NK een schouderblessure opgelopen en kon nauwelijks mijn fore hand gebruiken", legt de teamchef uit. Kees de Koning van NOAD wist niet tot winst te komen. De Korenbeurs bekert derhal ve volgens verwachting verder en zal het in de volgende ron de op moeten nemen tegen tweede divisie-teams. SCHIEDAM De volgepakte sporthal Margriet heeft zater dagavond met volle teugen kunnen genieten van de hand balkraker tussen de heren teams van UVGH en HVC. UVG trok in de zinderende slotfase tenslotte toch nog aan het langste eind en won met een doelpunt verschil: 16-15. „Een heerlijke pot", jubelde de UVG-trainer Wim van den Kieboom na afloop van de wedstrijd die in de laatste twintig seconden werd beslist door de treffer van Rob van Schendelen. „Wij hebben dan wel gewonnen, maar ik denk dat het publiek de grootste winnaar was". Aanvankelijk leek UVG over de handballers uit Kethel heen te lopen, want voordat de strijd gelijk opging, waren de groen-witten al uitgelopen naar een 4-1 voorsprong. HVC kwam echter sterk terug tot 10-8 nadat UVG de marge an dermaal flink had verruimd en bewerkstelligde zelfs nog een 11-11 tussenstand. Later in de eerste helft kwam de ploeg ook nog eens op een 13- 12 voorsprong, maar het krachtverschil werd in de tweede episode duidelijk weergegeven. Onder aanvoering van uit blinker Koos de Vetter (vier treffers) ontwrichtte UVG de aanvallen en kon uit verschil lende break-outs scoren. In de slotfase kropen de HVC- ers alsnog langszij en dachten de handballers dat het fel be vochten puntje eindelijk bin nen was. Maar terwijl in het HVC-kamp nog feest werd ge vierd, maakte Rob van Schen delen slim gebruik van de na latigheid en scoorde in de slotseconden alsnog de bevrij dende en winnende treffer. „Dankzij de magnifieke in stelling van de jongens heb ben we gewonnen en onze koppositie versterkt", roemde trainer Van den Kieboom zijn manschappen na de zege op de nummer twee van de ranglijst. „Er stond duidelijk een team waarvan de spelers alles voor elkaar over hadden. Een pluim voor de hele groep is zeker op z'n plaats". UVG en HVC deden weinig voor elkaar onder. SCHIEDAM Vóór de twee de maal organiseren de hockeyverenigingen Spirit en Evergreen de strijd om de zo genaamde Landman Winter stop Bokaal. Om de lange winterstop van de veldcompe- titie te overbruggen strijden Spirit, Asvion, Evergreen, Hudito, Ring Pass en Rotter dam onderling om de trofee. De wedstrijden worden ge speeld op de velden van Spi rit, Evergreen en Ring Pass. Vrijdag werd de serie wed strijden geopend door Spirit. De Schiedamse heren, uitko mend in de tweede klasse, troefden de Delftse eerste klasser Ring Pass in Schiedam af. Het werd uiteindelijk 4-3. Zaterdag stonden de wedstrij den Evergreen-Hudito en As- vion-Rotterdam op het pro gramma. Het terrein van Evergreen (Maassluis) bleek - echter door de vorst onbe speelbaar. Aanstaande vrijdag staat de volgende speelronde voor de deur. Op het Spiritveld wordt dan de 'burenruzie' Spirit-As- vion afgewerkt. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Op zater dag 2 februari wordt bekend wie de winnaar is. Vorig jaar ging de eer naar botterdam 2. SCHIEDAM Tussen de prestaties van de heren van volleybalvereniging Rijn mond en hun vrouwelijke clubgenoten bestaat een we reld van verschil. De heren ac teren weliswaar op eerste di visie-niveau en de dames op derde divisie-niveau, qua mo tivatie en inzet zou je het te genovergestelde verwachten. De dames-équipe trad zater dagmiddag in de Fahrenheit- straat aan tegen VOY, een be scheiden middenmoter. De ploeg uit Ouderkerk aan den IJssel was met een verrassend sterk team naar Schiedam ge komen. Met maar liefst vier aanvallers van 1.90 meter en een aantal van blessures her stelde krachten was het even wennen voor Rijnmond. De eerste set vereiste enig tac tisch ingrijpen van Rijnmond- coach Gerard Westerveld. "Voy had een erg lang blok endaar kwamen wij niet door heen. We zijn toen meer door het midden gaan aanvallen en daar moest de tegenstander het antwoord schuldig op blij ven", legt een contente Wes terveld uit. De eerste set werd met 15-12 binnengesleept. Goede afwis seling binnen de aanvalspa- tronen bracht VOY tot wan hoop. De tweede set eindigde in 15-3. "Tijdens de training hamer ik erop dat die vaste patronen geolied moeten lo pen, en het resultaat zie je", meent de oefenmeester die aan zijn tweede jaar bezig is. In de laatste set verslapte de concentratie enigszins en lie ten de Schiedamse dames een aantal steken vallen. Na een 12-3 voorsprong kwamen de gasten terug naar Rijnmond en trokken uiteindelijk met 15-10 aan het langste eind. Westerveld, zelf verbaasd over de opvallende zegereeks van zijn team, waakt voor te veel hosanna. "Vandaag speelde Edith Bouwknegt voor de geblesseerde Jeanet Roest, maar volgende week moet ik ook Edith missen, bo vendien zijn ook Manon Wormgoor en Désirée Lich tenberg niet fit, even uitkijken dus", aldus een voorzichtige Westerveld. Vooralsnog kan Rijnmond zich een misstap veroorloven. Na acht duels staan de Schiedamsen op 24 punten en lijkt een promotie in het verre vooruitzicht. De naaste concurrent, Sliedrecht Sport, staat al op vijf punten achterstand. Huilen Met de heren van Rijnmond was het weer huilen met de pet op. Het gedemotiveerde team van coach Joop Tinkhof boekte zaterdag tegen VoCasa de eerste thuis-nederlaag. Met de alleszeggende cijfers 10-15, 13-15, en 4-15 was het binnen tachtig minuten gebeurt met de wispelturige Schiedam mers. Door dit verlies zakt Rijnmond definitief af naar de anonieme middenmoot in de eerste divisie. Bij winst had de aansluiting behouden kunnen worden. Coach Tinkhof, wel wat ge wend, weet het ook niet meer. Kon de ex-international een aantal weken bij verlies nog Rijnmonds onverwoestbare blok. kwaad worden, nu berust hij. "Het leek vandaag wel of er zes poppen in het veld ston den: geen enkele motivatie. Ik wordt dan reëel en maak me niet meer druk: het is gewoon een slechte ploeg". Ongewoon harde taal waar speler Toni van Breda niet van schrikt. "Hij heeft gewoon gelijk. Het was een zielig zootje vandaag. We hebben wederom als col lectief ver beneden de maat gespeeld. Het leek in het veld inderdaad meer op Madame Tussaud dan op een team", beaamt de routinier. Weder om ontbrak het de Schiedam mers aan motivatie en vecht lust. Aan Schiedamse zijde ontbra ken Jilles Degeling (knie) en Herman Verlint (bovenbeen) door blessures. Van Breda miste door een vakantie drie weken training en moest de wedstrijd vanaf de zijlijn aan schouwen. De enige speler die wat boven de rest uitstak was Karl Schot, afkomstig uit het tweede en dat zegt genoeg. Volgens Van Breda moet ge woon zo goed mogelijk verder gespeeld worden en kijken waar er geëindigd gaat wor den. De vraag is echter of de begeleiding daar trek in heeft. Zij zien hun werkzaamheden frustrerend weinig rendement opleveren en het wachten is op rollende koppen. DE HAVENLOODS DINSDAG 11 DECEMBER 199Q 50-495

De Havenloods | 1990 | | pagina 7