Bewoners Schiedamseweg stappen naar wethouder CDA voert felle oppositie tijdens begrotingsbehandeling Voetbrug wordt vervangen Filmhuis zoekt schrijftalent Kademuren geïnspecteerd DE HAVENLOODS 'Er moeten eerst dooien vallen' Dansdag Computerles in De Erker Kerstmuziek in Kethel Anonieme gever schenkt kunst aan museum SCHIEDAM De ver keerssituatie op de Schie damseweg moet drastisch worden gewijzigd omdat de veiligheid te wensen overlaat. Althans, dat vin den de bewoners die de laatste maanden meer ver keer langs hun stoep zien razen dan hen lief is. Steeds meer automobilis ten die naar het noordelij ke stadsdeel rijden, gebrui ken de straat als sluiproute en tijdens de recente asfal tering van de Churchillweg was er op de Schiedamse weg zelfs regelmatig spra ke van filevorming. Door het toenemende 'snel verkeer' kiezen de fietsers -om niet aan de gevaarlijke situa ties bloot te staan tegenwoor dig meer en meer voor het voetpad en dat levert weer de nodige problemen op voor de voetgangers, die wel heel goed op hun qui-vive moeten zijn. De Schiedamseweg, zo vinden de omwonenden, wordt met dag onveiliger door het ver keer dat richting nieuwbouw wijk Spaland snelt. Voor Schiedamseweg-bewo- ner mevrouw I. Jansen was de onhoudbare situatie aanlei ding een handtekeningactie te starten. Maandagmiddag overhandigde ze op het Stads kantoor de lijst, vergezeld van een brief waarin ze tevens de aandacht vraagt voor de ge vaarlijke kruising van de Ie- penlaan/Schiedamseweg, aan wethouder Chris Zijdeveld. Ze hield Zijdeveld voor dat er dringend behoefte is aan maatregelen die het door gaande autoverkeer moeten weren. „Als het zo doorgaat", rea geert mevrouw Van Selm die eveneens op de Schiedamse weg woont, „vallen er onge lukken. Ik heb twee jonge kin deren die regelmatig aan de overkant zitten te vissen. Na tuurlijk weten ze wat moeten doen bij het oversteken, maar je weet nooit of ze uit speels heid ineens de straat op schie ten. En met die gedachte houdt ik mijn hart vast". Inspectie Haar buurvrouw, mevrouw Verwey, woont al veertien jaar aan de straat waar de vei ligheid de laatste tijd ver is te zoeken, en ze komt met een verrassend betoog. „Dertien jaar geleden hebben we de hele zaak al eens aange kaart en toen is er iemand van de verkeersinspectie komen kijken. Die man kwam na zijn onderzoek met twee mogelijk heden. Of éénrichtingsver keer, of de Schiedamseweg ter hoogte van het Hargplein af sluiten, was zijn devies. Er is destijds een rapport opgesteld en opgestuurd naar de Raad van State, maar daar is niets meegedaan. Het vreemdste vindt ik nog dat er helemaal niet naar de verkeerspolitie wordt geluisterd". Zelf heeft ze een oplossing. „De Beatrixlaan is vrij breed en dat nodigt automobilisten uit harder te gaan rijden. Als ze die laan nu eens zouden versmallen, dan wordt er van zelf zachter gereden. Joh", zegt ze lachend. „Ik ben zelf eens op de Schiedamse weg met een snelheid van veertig kilometer gaan rijden. Dan proberen ze je rechts en links in te halen, ze gaan zit ten toeteren en knipperen met de lichten. Ze jakkeren hier maar aan". „Ze zouden hier een mannetje moeten neerzetten dat bekeu ringen uitdeelt aan snelheid sovertreders. Dan heeft de ge meentepolitie echt een lucra tieve dag. Zo'n agent mag van mij bij mij in de tuin komen zitten en dat kan hij nog kof fie en broodjes krijgen ook". Snelheidscontrole Maar niet alleen het autover keer baart de omwonenden zorgen. Omdat heel wat fiet sers uitwijken naar het voet pad, spelen zich op de stoep ook regelmatig gevaarlijke ta ferelen af. Marie Rozenberg, medewerkster vna kinderdag verblijf 'Honki Ponk' aan de Schiedamseweg kan dat bea men. „Het is voor de kinderen die uit school naar het dagverblijf toekomen, onverantwoord om over te steken", beschrijft ze de situatie. „Er komen hier kleine kinderen dus je be grijpt dat ze wel eens plotse ling de stoep op kunnen ren nen. Het voetpad zou veilig moeten zijn, maar helaas is dat ook niet meer het geval. Het is al eens voorgekomen dat er eentje tegen een fietser is aangelopen". Net als de bewoners heeft ook zij een op het oog pasklare oplossing. „Op het kruispunt met de Zwaluwlaan zouden verkeerslichten moeten ko men, want het ius daar abso luut onveilig. Al vraag ik me wel af of de automibilisten dan hun snelheid aanpassen, want ze rijden hier echt als gekken". De buurtbewoners willen niet langer machteloos toekijken hoe de verkeersveiligheid in hun wijk afneemt. Met het pakket handtekeningen wul- len ze hun buurtbewoner Chris Zijdeveld wijzen op de toenemende drukte en het ge vaar. Marie Rozenberg van Honki Ponk heeft zo haar twijfels over een goede afloop van de aktie. „Volgens mij" is' het voor de gemeente zoiets als de „'Ver van mijn bed show', en moeten er eerst dooien vallen voordat ze er iets aan gaan doen". SCHIEDAM In de gemeen teraad is afgelopen maandag de begrotingsgbehandeling voor de jaren 1991-1995 met daaraan gekoppeld het colle- gewerkprogramma begonnen. Voor het eerst kregen de op positiepartijen CDA en WD hierin de kans het nieuwe linkse college stevig aan de tand te voelen en de ideeën van de wethouders aan te val len. Van de twee partijen toonde het CDA zich het meest kri tisch. Fractieleider Baart kraakte in soms harde taal de coalitiepartijen. „De PvdA toont zich zoals gewoonlijk dogmatisch waar het gaat om grondbezit door de gemeente. Niets wordt uit handen gege ven en als we niet oppassen is Schiedam binnenkort het Al banië van het Rijnmondge bied; alle verkiezingsbeloften en frisse ideeën ten spijt". Over D66 liet Baart zich zo mogelijk nog negatiever uit. „Deze partij is er trots op als pragmatisch bekend te staan. Wat ons betreft kloppen zij zich echter voor hun inhoude lijke armoede op de borst". Waar het CDA de periode van loyale oppositie tegen het vo rige college vergeten leek te zijn, daar toonde de WD zich bij monde van kopman Van Wijk heel wat milder. „Wij zullen dit college uiterst zorg vuldig volgen en kritiek spui en als dit nodig mocht zijn", Wegener huLs^anhulsbLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Hui Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010 - 4.699.362. Telefax advert.afd.: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen. Telefoon: 010-4.352.911. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Mevr. C. Wijnen-van der Bas, (tel. privé 01899 -18521), H. Post. (tel. privé 010 - 4735870) DISTRICTVERKOOPLEIDER: P.J. Kooiman (tel. privé 01860-19587) ACCOUNTMANAGER: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082) REDACTIE: Susan de Ligt en Robert DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o. in 13 edities en »n uitgave van Wegener huis-aan- DIRECTEUR: V. Doorn. Wegener huis-aan-huisbiaden ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in n totale oplage van ruim een mil- aldus Van Wijk die voor wet houder De Leede nog een pre sentje in petto had. Gezeten achter de tafel van het college van B W kreeg De Leede een foto van het affiche dat Groen Links voor de verkiezingen in de Lange Kerkstraat had op geplakt, overhandigd. Tot groot vermaak van zijn colle ga-wethouders stond er op het affiche te lezen: 'ABC uit de Lange Kerkstraat? Groen Links in de gemeenteraad'. Behalve humor was er ook een grote mate van ergenis over het optreden van raadslid Krommenhoek van de CD te bespeuren. Als laatste het woord voerend stonden tij dens zijn betoog verschillende raadsleden van de PvdA, D66 en Groen Links op om de zaal te verlaten. „Moeten wij dit nu echt aanhoren?", zo sneer de De la Rie van D66. Fractie leider Bakker van de PvdA vroeg zich af hoe de CD in staat was alleen maar over het probleem van de minderheden te praten. „Hebben ze nu echt geen andere onderwerpen?", zo vroeg Bakker zich af vlak voordat hij met enkele fractie genoten de raadszaal verliet. Oost zoekt vrijwilligers SCHIEDAM Klubhuis Oost zit te springen om twee vrij willigers die zich beschikbaar willen stellen op de maandag avond van 19.00-23.00 uur. Op deze avond bezoekt een groot aantal mensen het klub huis voor het volgen van cur sussen. Het is de bedoeling dat de vrijwilligers de honneurs achter de bar waarnemen. Geïnteresseerden kunnen bel len naar het clubhuis, telefoon 4735435. SCHIEDAM wegen. Dat kan zondag 16 de cember in wijkcentrum De Erker. Omdat hierbij de ge zondheid om een hoekje meekijkt, is ook de Neder landse Hartstichting aanwe zig. Er zijn demonstraties jazz- ballet, volksdansen, karate, stijldansen, showconditietrai ning en zelfverdediging. Be langstellenden kunnen aan kennismakingslessen deelne men. Daarnaast verzorgt Patricia Verburg, docente dramatische expressie, een demonstratie acrobatiek. Binnenkort begint zij in De Erker met een cursus op dit vlak. Verschillende dansen, zoals de Gafiera, de Samba, de Lambada Bossa nova, worden uitgevoerd door de Braziliaanse dansgroep Fo- go's Night. De Hartstichting is aanwezig met een info-stand en ver toont videofilms. Voor de kin deren zijn er van een tot drie uur speciale spelen en is er om drie uur een optreden ge pland. De dans- en beweegdag begint zondag om een uur in De Er ker. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker start in januari met een serie computerlessen voor zowel beginners als gevorder den. De cursus Basiskennis Perso nal Computer leert de deelne mers de verschillende functies en mogelijkheden van de PC kennen. Een cursus tekstver werking met het pakket Wordperfect 5.1 behoort ook tot de mogelijkheden. De in houd van de cursus bestaat onder andere uit het maken van documenten, het bewaren ervan, het opvragen en prin ten van teksten. Alle computercursussen slui ten aan op de vraag van het bedrijfsleven. Na het volgen van de cursus wordt een certi ficaat uitgereikt. De kosten voor tien lessen bedragen honderd gulden. Het begelei dende lesboek kost 25 gulden. Ook voor kinderen vanaf tien jaar bestaat een kennisma kingscursus. Door middel van het pakket Logo worden de kinderen spelenderwijs be kend gemaakt met de compu ter. De kosten voor deze tien weken durende cursus bedra gen veertig gulden. Inlichtingen en inschrijven kan bij De Erker, Jan van Avennestraat 32 in Schiedam. Telefoon 4267767. Grafische kunst in Stedelijk SCHIEDAM Rector magni ficus dr. C.J. Rijnvos, van de Erasmus Universiteit Rotter dam zal vrijdag 14 december de opening verrichten van de tentoonstelling 'Erasmus ver zamelt grafiek'. De expositie omvat een keuze van ruim 200 prenten uit de internationale collectie hedendaagse grafiek die de Erasmus Universiteit in de loop van de jaren heeft ver zameld. Prof. P. Sanders, voorzitter van de Grafiekcom missie van de Universiteit zal een toelichting geven op de collectie. Aanvang van de of ficiële opening 17.00 uur. De tentoonstelling is te be zichtigen tot en met 20 januari 1991. Het museum is eerste Kerst dag en Nieuwjaarsdag geslo ten. Tweede Kerstdag gaan de deuren van het gebouw aan de Hoogstraat om 12.00 uur open. Kerstkaarten SCHIEDAM Klubhuis- Zuid houdt op woensdag 19 december weer het jaarlijkse kersttoernooi klaverjassen. Vanaf 13.30 uur kunnen lief hebbers van het kaartspel te recht. De werkgroep Klaverjas heeft voor aantrekkelijke prijzen gezorgd. Er worden drie ron den gespeeld en iedere deelne mer speelt voor zichzelf. Pa ren worden niet als zodanig ingeschreven. Deelnemers vanaf zestien jaar kunnen zich aanmelden bij Klubhuis-Zuid aan de Dwars straat 42 in Schiedam. De kosten bedragen vier gulden. SCHIEDAM— In de serie Avondmuziek zal op zondag 16 december in de Dorpskerk in Kethel het muziekstuk Christmas Carrols worden uitgevoerd door het Gouds Kamerkoor onder leiding van Ralph van Vliet. De aanvang is zeven uur en de toegang vrij (collecte bij de uitgang). 'De Inktvlek' SCHIEDAM Theater De Teerstoof toont woensdag 19 december de jeugdfilm 'De Inktvlek'. In deze film wordt Vendulka acht jaar en krijgt zij een heel mooi prentenboek van haar ouders. Op de eerste bladzijde heeft de schilder een bijzondere boodschap afgedrukt. Onder de handtekening is een grote inktvlek te zien die Vendulka probeert weg te vegen, maar dan verdwijnt plotseling het stuk papier waarmee ze dit probeert te doen. En dan raakt ze de vlek met haar vin- Flairck en Liberg in Passage SCHIEDAM De bekende muziakel groep Flairck be staat 12V2 jaar ter gelegenheid van dit jubileum is een bijzon der programma samengesteld waarbij solisten, die vroeger deel uitmaakten van de groep, van de partij zullen zijn. Flairck treedt vrijdagavond 14 december op. De volgende avond, de 15e de cember staat Hans Liberg op het podium van het Passage theater. Kadett 4711 is de titel van zijn vierde one-manshow. De rap pratende entertainer maakt zoals altijd gebruik van reclame- en herkenningsme lodieën, jingles en poptunes. Beide voorstellingen beginnen om 20.15 uur. De entreeprij zen zijn f. 25,-, f. 22,-, f. 19,-. CJP/Pas 65 f. 3,- korting. Dienstencentrum De Woudhoek SCHIEDAM In diensten centrum De Woudhoek staat morgen 14 december een kerstspel op het programma. De Dordtse toneelgroep Paljas zal gedurende de avond twee spelen op de planken brengen. Het betreft 'De nieuwe kerst stal' en 'Toch kerstsfeer' De voorstellingen beginnen om 20.00 uur en de toegang is slechts twee gulden. Op woensdag 19 december brengt De Woudhoek het kerstfeest nog dichterbij wan neer zangkoor O.A.S.E. een optreden zal verzorgen. Het koor zal op deze avond een compleet kerstrepertoire ten gehore brengen. De toegang is wederom twee gulden. Dienstencentrum De Woud hoek is te vinden aan het Heij- ermansplein 35 in Schiedam- Noord. SCHIEDAM— Naar de me ning van de dienst Gemeente werken is de toestand van de voetbrug over de singel Stad houderslaan (in het verlengde van de Juliana van Stolberg straat), zodanig dat een alge hele vernieuwing nodig is. Op deze brug, die pas in 1960 werd gebouwd, is het afgelo pen jaar al een noodvoorzie ning aangebracht. De nieuwe brug moet volgens Gemeentewerken worden voorzien van een anti-sli- plaag. Bovendien dienen tij dens de voorgenomen schil derwerkzaamheden op grond van milieu-eisen speciale voorzieningen te worden ge troffen. Ook hangen onder de huidige brug mantelbuizen met kabels, een signaalkabel en een hoogspanningskabel. Tijdens de werkzaamheden moet hier allemaal rekening mee worden gehouden. Naar 9 De oudevoetbrug die gaat verdwijnen. SCHIEDAMOok dit jaar organiseert het Filmhuis Schiedam weer haar jaarlijkse schrijfwedstrijd. Met de or ganisatie van de verhalen- wedstrijd hoopt de Stichting, inwoners uit deze regio te sti muleren met het schrijven van verhalen, gedichten of andere literaire uitingen. „Het is ons bekend", zegt Co ll ie de Bruijn, lid van de or ganisatie, dat er in Schiedam en omstreken een grote groep mensen is die zich bezighoudt met taal. Meestal gebeurt er niets met het geschrevenen of soms circuleren de verhalen in de kennissenkring maar daar blijft het dan bij". door amateurschrijvers de kans te bieden met hun werk naar buiten te treden. Deelne men aan de wedstrijd kan door het inzenden van een verhaal (maximaal 2500 woorden) gedichten of ander zins. De keuze van onderwerp is vrij, wel moet het goed lees baar zijn, het liefst getypt. Er is de restrictie van één inzen ding per persoon. Het geeste sproduct moet vóór 31 decem ber bij het Filmhuis binnen zijn. Het ingezonden werk blijft eigendom van de Stich ting en de inzender verleent automatisch toestemming tot publikatie. „Wij hopen dat er veel inzen dingen binnen komen", merkt Cobie op. „Als organisatoren van deze wedstrijd vinden wij het leuk, wanneer je hoort dat een inzendster van een ver haal nu werkt bij de Haven loods in Rotterdam en dat een schrijfster van een prijs win nend verhaal schrijft voor een plaatselijk nieuwsblad". Op zaterdag 9 februari zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Deelnemers aan de wedstrijd horen in ieder geval voor het eind van januari of hun in spanning beloond is. Inzendingen kunnen ver stuurd worden naar Het Film huis Schiedam, Postbus 4117, 3102 GC. Over de uitslag kan niet worden gecorrespon deerd. Verdere inlichtingen bij Arthur Verhulst, telefoon 4270956 en Cobie de Bruijn, telefoon 4793212. SCHIEDAM Om verval van de kademuren langs de Noordvestgracht, de Lange Haven, de Korte Haven en de Nieuwe Haven te voorkomen, stelt de dienst Gemeentewer ken voor dat er aan deze mu ren binnenkort preventief herstel onderhoud wordt uit gevoerd. Bij dit onderhoud zullen duikers ook de gedeel ten die onder de waterlijn lig gen nauwgezet inspecteren. Als er onder water gebreken aan de fundatie van de kade muren worden vastgesteld, zullen deze ook door duikers worden gerepareerd. Bij on derzoeken van de dienst Ge meentewerken zijn inmiddels al op 88 plaatsen gebreken ontdekt. Zo zitten er scheuren en gaten in de muren, dragen sommige palen hun last niet Duikers zullen de kademuren onderzoeken. meer en sluiten verschillende Met de inspectie en reparaties soorten muren slecht op el- is een bedrag van 60.000 gul kaar aan. den gemoeid. SCHIEDAM— In de Dorps kerk aan het Noordeinde zul len christelijk gemengd koor 'Kethel' en het kinderkoor 'Jong Begin', dinsdag 18 de cember een kerstavond ver zorgen. De solozangeres van deze avond is Elly Meijboom. Als afsluiting zal er een sa menzang zijn van bekende kerstliederen. De algehele lei ding is in handen van Nanda Gelderblom. De aanvang is 19.30 uur en de entree is gra tis. SCHIEDAM Een verzame laar die onbekend wenst te blijven heeft een omvangrijke collectie moderne kunstwer ken aan het Stedelijk Museum geschonken. De verzameling omvat schil derijen van Nederlandse, Bel gische en Franse kunstenaars. Daarnaast schenkt de anonie me gever enkele beeldhouw werken, waaronder een sculp tuur van Karei Appel uit de Cobraperiode, dat volgens di recteur ad-interim Metaal een mooie aanvulling vormt op de Cobra-collectie waarop het museum zo trots is. Verder be vat de schenking ook grafiek, onder andere van de schilder- /drukker Werkman. Met deze aanwinsten, volgens Metaal en teken van vertrou wen van de gever in de toe komst van het Stedelijk Mu seum, wordt begin volgend jaar en aparte tentoonstelling ingericht. Medewerksters en kinderen Wethouder De Leede kreeg een satirisch cadeau van WD'er Van Wijk

De Havenloods | 1990 | | pagina 3