3425 9?5 69: 69.- 139; Sonneveld haalt bij dioxine- affaire verloren gegane terrein in Schiedams Nieuwsblad OPrUimmG OR'IF'miflG OPlIimmG Wachtlijst Streekmuziekschool nog altijd aanzienlijk Zondmchtend-concerten if* TER MEULEN Van Schoor onderscheiden A Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Kerstbrunch voor ouderen VLAARDINGEN— Meer dan 150 ouderen hebben vrijdagochtend in het Kol- pabad in genoten van de tra- diotionele kerstbrunch. De brunch vormde de afsluiting van het jaar voor de deelne mers aan het 'Meer bewegen voor Ouderen', een landelijk project om ouderen zo lang mogelijk te laten functione ren in de maatschappij. Be gonnen met één groepje is deze activiteit in het Kolpa- bad behoorlijk uitgegroeid. Momenteel doen 150 ouderen uit Vlaardingen in vijf groepen mee aan het Meer bewegen voor Ouderen. Volgens beheerder Bulthuis van het Kolpabad is hiermee een maximum be reikt. 'Meer groepen kunnen we niet plaatsen', aldus Bul thuis. Het bewegen voor ouderen is volgens de be heerder meer dan het doen van oefenen. 'Het is echt een gezelligheidsgroep. Na af loop gaat men gezamenlijk een kopje koffie drinken en eenmaal per jaar gaat men met een bus op stap. Ook de meester Van Lier kwam de kerstbrunch staat jaarlijks actieve ouderen mei een be- op het programma.' Burge- zoek vereren. WATERWEG-Noord De Streekmuziekschool kan terugkijken op een succes vol jaar. Hoewel het in de praktijk passen en meten is met de beschikbare ruimte, is de belangstelling voor de activiteiten na elf jaar nog alijd dermate groot dat er een forse wachtlijst is. Het afgelopen jaar telde deze maar liefst 202 namen waarvan de meesten dwarsfluit, keyboard, gi taar en saxofoon leren spe len. Ook is veel animo voor zanglessen. Arij Maarleveld, voorzitter van het bestuur der Streek muziekschool, stelt in het in het jaarverslag opgenomen voorwoord dat „Duidelijk wordt aangegeven dat de school op breed terrein ope reert en dat honderden leer lingen uit alle lagen van de bevolking en van alle leeftijs- groepen profiteren van een breeed aanbod. Ondanks deze „succesformule" blijven be stuur, staf en docenten de lan delijke ontwikkelingen kri tisch volgen en uit dit verslag blijkt dat men wederom bezig is om het muziekonderwijs in houdelijk op een hoger peil te brengen". De Vlaardingsè wethouder stelt vast dat de mogelijkhe den van de school beperkt zijn „Omdat de school de grens van haar financiële mogelijk heden feitelijk heeft bereikt en zodoende niet meer volle dig aan de vraag kan voldoen, worden steeds meer initiatie ven genomen in de vorm van kortlopende cursussen zodat toch nog steeds wat meer leer lingen kunnen profiteren". De staat waarin het aan de Vlaardingsè Willem Beukels- zoonstraat gevestigde hoofd gebouw verkeert, beperkt de mogelijkheden eveneens. In vergelijking met de locaties in Schiedam (waar in ieder geval een begin is gemaakt met de restauratie van het pand aan de Lange Nieuwstraat dat eveneens jarenlang slecht is onderhouden) en Maassluis (waar ruimtes in Koningshof en De Kern worden gebruikt), wordt er in Vlaardingen heel wat geschipperd. Museumconcert VLAARDINGEN Anke Piersma (fluit), Jan Schoema- ker (saxofoon) en Anita van Groningen Stuling (piano) spelen zondag 30 december tijdens het maandelijkse con cert in de muziekkamer van het Visserijmuseum in Vlaar dingen. Op het programma staan composities van John Cage, Isang Yun, Ryo Noda, Chiel Meyering, Nicolai Korn- dorf, Calliope Tsoupaki en Theo Loevendie. De aanvang van het concert is om 15.00 uur. Het Visserijmuseum is te vinden aan de Westhavenkade 53 in Vlaardingen Clubhuis gewoon open VLAARDINGEN Hoewel de meeste organisaties tijdens de feestdagen hun deuren sluiten, is Ontmoetingscen trum West maandagavond 31 december gewoon open. Om 21.00 uur begint aan de Floris de Vijfdelaan een feestavond die tot 3.00. uur zal duren. Toegang tot de feestavond is vijf gulden per persoon en wie na middernacht komt, betaalt een rijksdaalder. Kaarten zijn te bestellen via telefoonnum mer 4600166. 'Het ergst is inmateriële schade MAASLAND Piet en Imke Sonneveld hebben zich ogen schijnlijk gelaten door een moeilijke periode heen ge worsteld. De jobstijding kwam op 15 julie vorig jaar: hun zuivelboerderij moest dicht. Het dopr de Maaslan- ders met vereende krachten opgebouwde bedrijf werd ge troffen door de dioxine-haus se. Sonneveld's boerderij be vindt zich in de Foppenpolder maar werd door de overheid gemakshalve betrokken bij de 'affaire Lickebaert'. Sinds 2 november de dag dat ex-mi- nister Gerrit Braks het mi lieuvriendelijke bedrijf open de, schijnt de zon weer. Piet en Imke (beide 35 jaar) kijken niet graag op de moei lijke periode terug. Wat rest is woede en fustratie. „Zonder enige voorlichting en onte recht, er was absoluut niets Beste wensen van de Kerstman in plaats van een proces-verbaal VLAARDINGEN De Vlaardingsè politie heeft geprobeerd automobilisten niet alleen met de beste wensen maar ook met deskundige adviezen het nieuwe jaar in te sturen. Tijdens een ludieke verkeersactie werden op de Burgemeester Pruissingel en op de Holysingel ongeveer driehonderd automobilisten aangehouden. Processen-verbaal werden dit keer niet uitgedeeld, hoewel velen geen gordel droegen. Wel maakte de bij de actie aanwezige Kerstman de bestuurders attent op gebreken van hun wagen en op onveilig gedrag terwijl een zogeheten Matrix- snelheidsbord de automobilisten toonde hoe hard ze reden. Het Matrix- bord zal in de toekomst in Vlaardingen gebruikt gaan worden in het kader van het „Verkeersveiligheidsplan". aan de hand met onze produk- ten, werd van hogerhand be sloten dat de verkoop gestaakt diende te worden". De ver hoogde concentratie dioxine die in het Lickebaert-gebied werd aangetroffen ontbrak in Sonneveld's produkten maar in de 'heksenjacht' werd het bedrijf niet ontzien. „Het is vechten tegen de bier kaai. Je staat in je recht maar bent machteloos", vertelt Imke Sonneveld die elf jaar geleden (via haar echtgenoot) in de zuivel terecht kwam. „Op de boerderij verkochten de ouders van Piet zuivelpro- dukten. Piet en ik zijn daarbij gaan helpen en drie jaar gele den hebben we de zaak uitge breid". Het bedrijf groeide flink en de paarde- en koeien stal werd verbouwd tot ver koop- en opslagruimte. „We zijn ooit begonnen met een karntank van 240 liter, nu hebben we er een van driedui zend liter". In de gekoelde winkel zijn de verse melkprodukten opgesla gen in blinkende roestvrijsta len tanks. „Kaas, yoghurt, karnemelk, kwark, slagroom, roomboter, eieren en sinds kort ook vers ijs. Allemaal na tuurzuiver en ambachtelijk bereidt", aldus een enthou siaste Imke. 'Kwaliteits- bedrijf Aan de muur hangt een certi ficaat van de Melkunie, één van de afnemers. „Wegens het leveren van kwalitatief hoog waardige melk over het jaar 1989" werd het predikaat 'Kwaliteitsbedrijf' verleent. Het kleinood lijkt Piet en Im- ke's vastberadenheid te ver sterken. „Het is nu eenmaal niet niks als je je bedrijf van de één op de andere dag moet sluiten. De overheid stelt je gedeeltelijk schadeloos, maar het ergste is de inmateriële schade. Er komt ten onrechte een smet op je bedrijf; je kimt Piet en Imke Sonneveld kunnen weer lachen. niet meer investeren en stil stand betekent achterstand", meent Imke. Strijdlustig ver telt ze geen moment bij de pakken te hebben neergeze ten. „Piet is voor het vee blij ven zorgen en ik een jaartje in de wijkverpleging gegaan. Je moet immers doorgaan". Voordat het bedrijf in kwaad daglicht kwam te staan had het Maaslandse paar zo'n dui zend mensen in hun klanten bestand. „Jong en oud, vooral uit Maassluis en Vlaardingen. We zijn nu volop bezig het verloren terrein te herwinnen. Nu hebben we al weer zo'n vijfhonderd vaste klanten en iedere dag komen er nieuwe gezichten bij". Het bedrijf is dus weer op de goede weg. Toch blijven mensen ondanks alles, weg. „Ik zou inderdaad wel eens met die mensen wil len praten. Vanwaar die drempelvrees?", vraagt Imke zich af. De moeielijke periode is ach ter de rug al blijft de ppge- kropte machteloosheid be staan. „Probeer bij de over heid je recht maar eens te ha len. Zonde van de tijd, die kan je beter in je bedrijf stoppen", meent Imke die overigens bij haar eigen waar zweert. Losse verkoop Het gehele zuivelproces wordt kleinschalig verzorgt. „Op de ruim 32 hectare grond grazen zo'n tachtig koeien waarvan Piet er twaalf tegelijk melkt. „De melk wordt intern via pij pen naar de koeling gepompt en in de hygiënische ruimte verwerkt tot de eindproduk- ten. Alleen de kaas, eieren en het ijs kopen we in bij natuur zuivere bedrijfjes", zegt Imke. „Vanaf januari gaan we in onze advertenties benadruk ken dat we onze produkten ook los verkopen. Dus je laat gewoon je flessen en potten vullen, scheelt weer het nodi ge in het afval". Samen met een vaste kracht runt Imke de winkel die ge opend is vóór 11.00 uur en na 15.00 uur. „De frustratie is verworden tot strijdlust en zo gaan we ook het nieuwe jaar in", besluit Imke Sonneveld. Titel voor Ledie Tuhurima VLAARDINGEN Nadat ze vorig jaar eerste werd in de categorie beginners, zich ver volgens de titel in de klasse tot 52 kilogram en de overall-titel alle gewichtsklassen toeeigen de, werd Ledie Tuhurima in Den Haag onlangs één bij het „Natural Body- Building"-kampioenschap. De Vlaardingsè, die traint bij de sportscholen „Body Care" en „Lady's Gym", mag als be loning in maart 1991 naar de Verenigde Staten om daar deel te nemen aan de Ameri kaanse titelstrijd. Schipperen A De mooiste platen I van de Haven- I loods-fotografen Wat opmerkingen hierover uit het jaarverslag. „Omdat het gebouw als hoofdvestiging fungeert, is 86 procent van het totale personeelsbestand hier werkzaam. Helaas werd dit verslagjaar geen onderhoud gepleegd aan het pand. Met name de toiletgroepen zijn dermate slecht onderhouden dat deze niet gebruikt kunnen worden". „Teneinde wekelijks alle lessen te kunnen geven, blijkt het gebouw niet toerei kend. Dagelijks wordt de voorspeelruimte als leskamer gebruikt terwijl meerdere lo kalen door verschillende do centen moeten worden ge deeld. Wanneer activiteiten plaatsvinden (voorspeelavon den) wordt de directiekamer als leskamer in gebruik geno men. Dit geldt eveneens voor de docentenkamer". En:„Voor het geven van mu ziekonderwijs zijn de lokalen redelijk akoestisch, echter ge- luidswerende voorzieningen zijn niet getroffen, zodat het toewijzen van lesruimten ui terst nauwkeurig dient te ge schieden". Datzelfde euvel openbaart zich overigens ook in de aan de Spechtlaan gele gen dependance waar in twee van de drie lokalen een af scheiding is aangebracht om extra ruimte te creëren. Ech ter:., Helaas zijn deze afschei dingen totaal niet geïsoleerd zodat gebruik uitsluitend ge luidsoverlast tot gevolg heeft waardoor dee ruimten in de praktijk niet te gebruiken zijn. Vaak fungeert het berg hok derhalve als leskamer. In het kantoor zetelt onze consu lent muzikale vorming". 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Oud-Fortuna even terug op het veld VLAARDINGEN— Voordat op nieuwjaarsdag de receptie begint, speelt het eerste van Fortuna een vriendschappelij ke wedstrijd. Aan de Marathonweg komt de huidige selectie uit tegen het elftal dat in 1980 bijzonder succesvol is geweest. Voor het Fortuna-team „van toen" zijn onder andere uitgenodigd: Jan Postema (trainer), Piet van der Linden (leider), Joop Bouman, Remy Leerdam, Stanley Nooitmeer,Mari Vis ser, André de Haas, Ron Hof man, Hadde van de Meijde, en Ron Berveling. De wedstrijd staat onder lei ding van voorzitter Gert Don. Aanvang: 14.30 uur. Oudej aarsconcert in orgelloods VLAARDINGEN— Jan vah Westenbrugge geeft zaterdag 29 december een orgelconcert in de loods aan de Wille- moordseweg 3 in Schipluiden. De uit Wateringen afkomstige organist wordt tijdens het op treden dat om 20.00 uur be gint, bijgestaan door de trom pettisten Max van Middel koop en Tom Plieger. Het Oudejaarsconcert kan te gen betasling van vijf gulden worden bijgewoond. VLAARDINGEN Uit han den van burgemeester Van Lier ontving B.J. van Schoor verleden week de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Van Schoor kreeg de versierselen omdat hij een halve eeuw heeft gewerkt. Van de vijftig jaar heeft hij 41 jaar in de electro-technische branche gewerkt. Hij begon zijn loopbaan bij het Licht punt op de Hoogstraat, één van de eerste electro-techni sche bedrijven in Vlaardin gen. De ondernemer startte in 1963 zijn eigen bedrijf dat hij momenteel met zijn zoon heeft. Ben van Schoor ontving zijn onderscheiding tijdens een receptie aan de de Billi- tonlaan. DE HAVENLOODS Q) HET ZUIDEN Na:aar"990 nesene EE\O MARTIN HANSON PRODUKTIE 30 dec Het Groot niet te wermijden Dans en Show Orkest de Doelen MARTIN HANSON. Kien kassa van De Doelen Allééi la Z 'Ide^^lTrldslhÏ i bij de VERENIGDE SPAAR iel: SPECIALE VOORVERKI DOPPRIJS112.50 DE ZONDAG OCHTEND-CONCERTEN WOR JOEGOSLAVIË DEN MEDE MOGELIJK GEM* verenigde spaarbank AKT DOOR: ORANJEBOOM phoenix EDITIE P, DONDERDAG 27 DECEMBER 1990, 39e JAARGANG Nr. 52 tü DE havenloods Wegener hui3-aan-hui.sbl.aden KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Dekbedovertrek Licht/beige of licht/blauw bloemdessin. 240x200 cm van 99.95 voor 59.95.200x200 cm van 79.95 voor 49.95.140x200 cm van 49.95 voor Dielit geweven overgordijn*!»!" Bloemaessin op "lichtbeige, fraise of donkerblauw fond met satijnglans. 140 cm Breed van 8.95 voor Daeron Hollofil dekbed Lits-jumeaux van 169.-voor 129. 2-Persoons van 149.- voor 109. l-Persoonsvan 109.-voor... M-store Dubbeldraads marquisette. 32 cm Kant. In wit. Ver krijgbaar in 400 t/m 700x200 cm. 300x200-cm van 129.- voor Voor echt lage prijzen. Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 2 januari, of zolang voorradig. Binnen veermat ra* Schapenwol. Met zomer- en winterzijde. 140x200 cm van 329.- voor 289.- 90x200 cm van 229.- voor 189.-. 80x190 cm van 179.- voor

De Havenloods | 1990 | | pagina 1