met KSXf I Nieuwe Audi 100 leverbaar in vijf uitvoeringen met meer dan 200 modellen keukens en inbouw-apparaten met extra 27 28 29 SCHIEDAM ROTTERDAM ROTTERDAM Met nieuwe zescilinder Nissan Prime ra scoort hoog in Europa Vuile" auto's worden helaas nog steeds verkocht Markt voor lichte bedrijfswagens groeit baliemedewerker (m/v) Rabobank Projectleider m/v STORK DE HAVENLOODS - DONDERDAG 27 DECEMBER 1990 keukeh VOORRAAD ^verbaar komplete keuken in linnenstructuur nu van 3997 - voor: iNKLUSIEF INKLUSIEF '"%^0'T-A >'%AK*rA ft/SU DONDERDAG L VRIJDAG I december ZATERDAG DECEMBER MAANDAG tolNSDMT DECEMBER JANUAl fraaie eigentijdse hoekkeuken waarbij Of deuren zijn degelijke wit eiken landbuisstijl keuken Afm: 280x160 nu van -7002^ voor: nu van 3286^ voor: iNKLUSIEF apparatuur HOM BROERSVEST 57C 010-4735655 CROENENDAAL/HOEK 'OOSTPLEIN 010-4048718 STADIONWEC 39 010-4830691 De meest opvallende kenmerken van de nieuwe Audi 100 limousine is de prachtige vormgeving en aërodyna misch zorgvuldig afgewerkte carrosserie met een dui delijk herkenbaar Audi-gezicht, een nieuwe V6-motor en een soepel afgesteld onderstel met een grote spoor breedte. Voorheen bouwde de fabrikant uit Ingolstadt alleen vijfcilinders in het vooronder. Die ene cilinder minder be tekende ruimtewinst, terwijl ook het gewicht van die krachtbron lager is. 'Met de nieuwe geconstrueerde V6 heeft men beide bezwaren van voor heen bezworen. De V6-is korter (en past dus geheel voor de vooras) en hij is, dank zij nieuwe materialen, ook lichter. De nieuwe carrosserie valt op door zijn mooie, robuuste en toch elegante vorm. De voorkant van de auto wordt door het nieuwe Audi-gezicht be paald. De karakteristieke motorkap en de afgeronde en uitgebouwde spatbor den vormen een harmonische eenheid met de koplampartij. De krachtige be lijning is ook doorgezet in de bagage ruimte. Deze is zo gevormd dat de carrosserie ook bij hoge snelheden vol doende neerwaartse kracht onder^ vindt. De in de autokleur gespoten bum pers zijn in de carrosserie geïnte greerd. Met een CW-waarde van 0.29 staat de nieuwe Audi 100 aan de top in* zijn kiasse. De nu voorgestelde Audi 100 is, overeenkomstig de actuele trend, niet groter dan zijn voorganger. In verge lijking met het voorgaande model zijn lengte (479 cm) en wielbasis (269 cm) vrijwel onveranderd. In de breedte (177 cm) is de nieuwe Audi 37 millimeter slanker. Dat ging niet ten koste van het interieur. De gereduceerde breedte van de auto ont staat door een kleinere welving. In de hoogte (143 cm) is de wagen tien milli meter toegenomen, wat de hoofdruim te voorin ten goede komt. Om dè zon- instraling en de daaruit voortkomende verwarming van het interieur te ver minderen, staan de zijruiten erg rech top. Het duidelijk bredere dak verhin dert in combinatie met de waterop- vangrichels die boven de deuropening is aangebracht, dat bij het openen van ramen en portieren, water op de zit tinggen druppelt. DASHBOARD Het functioneel uitgevoerde dash board en het smaakvolle interieur zor gen in de Audi 100 voor een aangena me atmosfeer. Alle instrumenten zijn vrij van spiegeling onder een uitstul ping van het dashboard ingebouwd. Een brede middenconsole biedt ruimte voor een radio, alsmede voor diverse extra schakelaars. De nieuwe ventilatie- en verwar- minginstalatie werkt geluidsarm en zorgt door talrijke uitstroomopenin gen in het dashboard, de middencon sole en het achtercompartiment, voor een snelle verwarming van het inte rieur en een intensieve ventilatie. De bagageruimte heeft een breedte van 110 tot 142 centimeter en een diepte van rond eén meter. De inhoud is 510 liter. De opening van de kofferruimte loopt door tot bumperhoogte en verge makkelijkt daardoor het laden. Alle Audi 100 modellen beschikken over een volledig verzinkte carrosse rie, stuurbekrachtiging, vijfversnel lingsbak, warmtewerend glas en een- trale portiervergrendeling. Tot de standaard uitrusting behoort het Audi veiligheidssysteem Procon-Ten en een extra flankbescherming in de portie ren. De modellen met een vijf- of zesci- lindermotor zijn verder uitgerust met een toerenteller, een digitale klok en elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels. V6-MOTOR Om voorbereid te zijn op de groeien de wensen ten aanzien van comfort en vermogen voor auto's in de topklasse, ontwikkelden de Audi-ingenieurs een nieuwe V6-motor met een indrukwek kend koppel en een hoog vermogen. Om al in het onderste toerentalgebied een hoog koppel aan te kunnen bieden en bovendien het vermogen bij hogere toerentallen te verhogen, is voor de V6-motor een nieuwe regelbare inlaat- spruitstuk ontwikkeld. Daarmee biedt de motor en krachti ge trekvermogen en draait soepel op hoge toerentallen. De Audi 100 rpet de uitgesproken rustige draaiende V6- motor laat zich heel comfortabel, maar ook zeer sportief sturen. De compacte en met twee geregelde katalysatoren uitgeruste V6-inspuit- motor beschikt over een cilinderin houd van 2.8 liter en geeft een vermo gen af van 128 kW. Met deze V6-motor beschikt de Audi 2.8 E over een tops nelheid van 218 km/u. De acceleratie van nul naar 100 km/u gebeurt in acht seconden en de V6 verbruikt gemid deld 9.4 liter per 100 gereden kilome ters. De 100 2.8 E wordt met voorwiel en vierwielaandrijving aangeboden. Met onmiddellijke ingang zijn de Audi 100 2.0 (101 pk), de Audi 100 2.3 E (133 pk), de Audi 100 quattro 2.3 E (133 pk) de Audi 100 2.8 E V6 (174 pk) en de Audi 100 quattro 2.8 E V6 (174 pk) leverbaar. Later volgen de Audi 100 2.0 E, de Audi 100 2.4 D, de Audi 100 2.5 TDI en de Audi 100 quattro 2.2 20V. De Nissan Primera werd overtui gend tweede in de race om de titel „Auto van het Jaar". Het is nog nooit voorgekomen dat een Japanse auto zo hoog scoort bij deze verkiezing. Omdat de wagen in sommige landen nog niet leverbaar is, heeft hij minder stemmen gekregen dan de Clio. De Primera is een goed ogende wa gen op een ongekend goed onderstel. Hij is netjes afgwerkt en gezien zijn prestaties bijzonder goedkoop. Dat laatste is een doorn in het oog van menige Europese autofabrikant. Hoe wel hij in Europa wordt gebouwd, heeft hij toch een „Japanse" prijs. De gemiddelde Nederlander kijkt bij het kopen van een wagen aller eerst naar de prijs. „Wat moet ik betalen" is tegenwoordig toch nog steeds het belangrijkste argument bij de aanschaf van een auto. Geble ken is dat een katalysator-uitvoe ring geen voorrang heeft boven een wagen zonder katalysator, die wel veel vuiler is, maar ook goedkoper. De hoogste baas van Citroen Frank rijk zei onlangs: „Wij produceren al leen maar auto's. Voor sommige lan- den voorzien we die van een katalysa tor omdat de regering in dat land het gebruik van een katalysator stimu leert. Wij verkopen in Frankrijk inder daad nog steeds auto's zonder kataly sator, omdat de mensen er niets voor willen betalen. Natuurlijk kunnen we ze voorzien van een katalysator, maar dan staan ze een jaar later nog precies op dezelfde plaats in de showroom. Men kijkt uitsluitend naar de prijs. In Nederland helpt de overheid, anders klapt de markt geheel in elkaar. Door de stimuleringsregeling is de verkoop van schone wagens flink ge stegen. Toch verkoopt men dit jaar ruim 100.000 auto's die vuil dan wei- vies zijn. Deze mensen kijken alleen maar naar de vraagprijs. Het zal ze een biet zijn of de wagen schoon dan wel smerig is. Als die maar goedkoop, mooi en indien mogelijk groot is. Er is een kleine troost voor de milieubewus-' te Nederlander: na 1 oktober 1993 kan men alleen auto's kopen die voorzien zijn van een perfect werkende drie wegkatalysator. Tot die tijd doet de industrie niets. De Europese markt voor lichte bedrijfswagens ondergaat een constante groei. Sinds 1987 is de markt jaarlijks nog gegroeid. In dat jaar werden meer dan één miljoen eenheden verkocht, waarvan 640.000 in de segmenten twee en drie. In de laatste tien jaar was de gemiddelde jaarlijkse groei in segment twee 27 procent en in het segment drie 22 procent. De groei van de commerciële en de dienstverlenende sector heeft geleid tot een grotere vraag. Een toename in het gebruik van lichte bedrijfswagens in onder meer de landbouw en de commerciële sector, alsmede het groeiende belang van de dienstverlenende sector voor de westerse economie staan borg voor een gestage groei van deze markt. Dat zal naar verwachting ook in de komende jaren wel zo blijven. Voorspellingen voor de directe toekomst houden het op een groei van vier tot elf procent. De situatie op de Nederlandse markt is enigszins ondoorzichtig als gevolg van de populariteit van de vans in het tweede gedeelte van de jaren tachtig. Daardoor kon het aantal registraties van bestelwagens in 1987 oplopen tot de absolute top van 66.000 eenheden, welk aantal in 1988 en 1989 daalde tot ongeveer 44.000 stuks. In ons land zullen dit jaar circa 50.000 bestelwagens worden verkocht. r Hii/zii informeert en adviseert Rabobank Rotterdam Hij/zij informeert ei particuliere cliënten en is behulpzaam bij alle geldhan delingen aan de balie. Van de aan te stellen mede- werk(st)er verwachten wij dat hij/zij in teamverband op enthousiaste wijze bij zal dragen aan het werven en het behouden van tevreden cliënten. Funktie-eisen: - minimaal HAVO; - goede contactuele en com- De Rabobank biedt een goede honorering en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaar den, waaronder een dertiende Uw schriftelijke sollicitatie wordt met belangstelling tegemoet gezien door de afde ling Personeelszaken van de Coöperatieve Rabobank B.A., Postbus 10017, 3004 AA Rotterdam. Stork Bronswerk Installatietechniek B.V. is een veelzijdig, zelfstandig opererend installatiebedrijf met vestigingen in Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Breda, Eindhoven, Enschede, Leeuwarden, Rotterdam, Sittard en Vlissingen. Bronswerk Installatietechniek ontwikkelt en instal leert airconditioning-, brandbeveiligings- en verwarmingsinstallaties in de utiliteit en industrie. Voor onze vestiging in ROTTERDAM zoeken wij een Groeifunctie in een expanderend bed rijf Uw functie acquisitie van opdrachten voor nieu we installaties en service ontwerpen en begroten van instal laties, waar nodig in overleg met het hoofdkantoor doorgaand contact met opdracht gevers tijdens uitvoering leidinggeven aan medewerkers Wij vragen HTS-WTB, aangevuld met cursussen centrale verwarmings-, luchtbehande- lings- en evt. geluidstechniek commerciële ervaring in boven- gehoemde marktsector redelijke kennis van de Duitse taal goede contactuele eigenschappen dynamische en ambitieuze instelling woonplaats omgeving Rotterdam leeftijd tot 40 jaar Wij bieden werken met een jong dynamisch team dat jaar op jaar een omzetgroei weet te realiseren zeer goede honorering aantrekkelijke secundaire arbeidsvoor waarden goede promotiekansen in onze snel groeiende organisatie Sollicitatie Voor informatie en uw schriftelijke sollici tatie kunt u zich richten tot Stork Bronswerk Installatietechniek B.V., t.a.v de heer J. Hazeleger, Rayonmanager Rotterdam, Nikkelstraat 9, 3067 GR Rotterdam. Telefoon 010-4560999. Bronswerk Installatietechniek maakt deel uit van het Stork concern, een groep van marktgerichte onder nemingen met een breed programma van kapitaalgoederen en industriële verbruiksprodukten ten behoeve van de druk-, coating- en voedingsmidde lenindustrie, alsmede activiteiten en produkten voor de industriële dienst verleningsmarkt. In binnen- en buitenland werken méér dan 15.000 medewerk(st)ers. Decentrale aanpak, klantgerichte produktontwikkeling en een wereldwijde marktbewerking kenmerken het ondernemingsbeleid. STORK BRONSWERK INSTALLATIETECHNIEK

De Havenloods | 1990 | | pagina 4