y DE HAVENLOODS College bindt strijd aan met 'armoedige' binnenterreinen PeableExpress Schiedams Nieuwsblad El Chabab biedt Marokkaanse jongeren onderkomen 50% BHfSTOl BrilmL heeft nu een wereldnaam: 7.95 Zieke Fons Blues en rock Expositie over 'ouder worden' 'Betrokkenheid bewoners moet groter worden' Itflr itflt f.£ ill li Mfm ■■Bii TSB en GSS verlengen UITVERKOOP! Stormachtig tv-optreden Projectteam Centrum Ruilbeurs Bodemsanering Hoofdplein Opzichter in het zonnetje Concert op mandolines Blaas een toontje mee... Gemeente verkoopt renovatiewoningen yr FEESTAANBIEDING Twee brillen halen, één betalen. SHERRY CD-Shop 'Nelly EDITIE P, DONDERDAG 10 JANUARI 1991, 40e JAARGANG Nr. 2 wm luegener hui-san-huLsbLacJen ALLE AFGEPRIJSDE ARTIKELEN MET DE RODE KAART MOETEN ERUIT! KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM— Sinds kort hebben in Schiedam woon achtige Marokkaanse jonge ren een eigen ontmoetings plaats. In het migrantencen trum aan de Parkweg 195 biedt de onlangs opgerichte jongerengroep El Chabab deze groep minderheden een breed sprectrum van moge lijkheden. Volgens El Chabab-secreta- ris H. Aissati was er tot voor kort in Schiedam weinig te beleven voor Marokkaanse jongeren. 'Een voor hen ver trouwde ontmoetingsplaats bestond niet, daarvoor moest men naar Rotterdam', meent Aissati. El Chabab is een initiatief van enkele jongeren die daar verandering in willen aan brengen. Zij sloegen de han den ineen en vonden een on derkomen in het voormalige schoolgebouw aan de Park weg. Het bestuur van de or ganisatie bestaat geheel uit vrijwilligers wat wel tot ge volg heeft dat de activiteiten uitsluitend in de weekeinden worden gehouden. Om meer landgenoten te bereiken, probeert Aissata via de media meer aandacht te ves tigen op de mogelijkheden die El Chabab biedt. De aandacht van de groep licht niet specifiek op recre atieve aspecten, al kan men ook daarvoor terecht. Zo is er de mogelijkheid om Ara bische muziek te beluiste ren, Arabische films te zien en kunnen er*gezelschapspe- len worden gespeeld. 'Het is in dat kader een prima gele genheid tot ontmoeting', meldt Aissati. Voorlichting Belangrijker is evenwel de mogelijkheid' die wordt ge boden tot het inwinnen van informatie en voorlichting over tal van onderwerpen. 'Je kunt er terecht met vra gen over bijvoorbeeld huis vesting, studiefinanciering, verblijfsvergunningen en sollicitatie', zegt de kersver se secretaris. Ook zullen re gelmatig voorlichtingsbij eenkomsten worden georga niseerd waar jongeren met hun vragen terecht kunnen. Verder zijn er gevorderde plannen om binnenkort te starten met een Marokkaan se muziekgroep. El Chabab is geopend op vrijdag- en zaterdagavond van 19.00 tot 24.00 uur en 's zondags van 19.00 tot 22.00 eigen honk Marokkaanse jongeren hebben SCHIEDAMFons Jansen is ziek. Daarom gaat zijn theatervoorstelling van avond in de Teerstoof niet door. Er is een nieuwe voor stelling geboekt voor don derdag 28 maart a.s. SCHIEDAM In Podium, aan de Lange Haven, wordt vanavond om tien uur weer een jamsessie georganiseerd. Zaterdag staat 10 Ft.Rock op de planken. Deze jonge band speelt Amerikaanse gitaar rock en is beïnvloed door ar tiesten als Stevie Ray Vaug- han en Brian Adams. Op het programma staat hoofdzake lijk eigen werk en een enkele cover, aanvang half elf. Zondagavond tenslotte be looft een stevige bluessessie om tién uur. De toegang is steeds gratis. SCHIEDAM Tot eind janu ari is in filiaal Noord van de Openbare Bibliotheek de foto tentoonstelling 'Doorschij nend verleden' te bezichtigen. Centraal staat de vraag 'Wat is ouder worden - oud zijn, hoe ziet het er uit?'. De Am sterdamse fotografe Bernice Siewe ging op haar eigen ma nier op zoek naar een ant woord. Gedurende anderhalf jaar volgde zij mt haar camera de bewoners, van een woon- centrum voor ouderen in Mo- kum en legde dit vast in in dringende foto's. Carnavalsoptocht De Rietzeilers SCHIEDAM Onder het motto: Carnavallers doen 't feestend, trekt op 2 februari de carnavalsoptocht voor de zeventiende maal door het Brandersgat. Vele versierde wagens trekken dan samen met ludieke loopgroepen langs het stadhuis, waar op het bordes de burgemeester met een groot ahntal genodig den het défilé afneemd. Mensen die hun bedrijf op ori ginele wijze willen promoten, verenigingen die aan willen tonen de grootste, gezelligste of leukste te zijn en particu lieren die bij voorbeeld de Schiedamse politiek op de hak willen nemen, kunnen gratis deelnemen aan de optocht. Feestnummers die deel uit willen maken van de populai re feeststoet kunnen zich aan melden bij de volgende perso nen: Jan van Haren (tel: 4701352), Wil van der Heijden (tel: 4701700) of Leo Baart- mans (tel: 4714217). SCHIEDAM Het Schie damse coillege heeft de ge meenteraad om goedkeu ring gevraagd voor de uit gave van zevenhonderd duizend gulden bestemd voor de woonomgevings verbetering rond de Goe man Borgesiuslaan. De voorgenomen activiteiten genieten volgens het colle ge hoge prioriteit bij de uitvoering van het Beheer- plan Nieuwland. In de ogen van het college zal een grotere betrokkenheid van de bewoners het gevolg van de ingrepen zijn. Een net tere aanblik en een grotere sociale controle moeten als positieve resultaten uit de bus komen. De raad verga dert op 16 januari waarbij dit punt op de agenda prijt. Als het college het fiat krijgt, moet het project in vijftien maanden uitvoerbaar zijn. Als speerpunt van. het integrale beleid dient het project herin deling Goeman laan. De tien woonblokken waar het om draait zijn een aantal jaren geleden al onder handen genomen. Destijds werden in aansluiting op de ophogingswerkzaamheden delen van het binnenterrein als privétuinen uitgegeven of op andere wijze in beslag ge nomen. Volgens het college maakt het geheel thans een 'armoedige indruk'. Als reden denken B en W aan de be perkte middelen die beschik baar zijn gesteld om echt tot optimale verbetering en be heer te komen. De boel moet dus in de revisie. Volgens het college kan de be oogde 'schoonmaakbeurt' een voorbeeldwerking hebben. De overige buurten zouden in dat kader kunnen profiteren van De Binnenterreinen bij de Goeman Borgesiuslaan zullen opnieuw worden ingericht. de ervaring die de gemeente opdoet bij deze uitvoering die geheel past binnen de sociale vernieuwing. Het plangebied ligt in het westelijk deel van Nieuwland en wordt begrensd door de Groen van Prinsterer- laaji, de Wibautstraat, de P.J. Troelstralaan en de Burge meester vein Haarenlaan. Sociale controle Het in het verleden gestartte overleg met de bewoners re sulteerde in de planning waarbij de woningen zelf wer den verbeterd voordat de di recte omgeving bij de kop werd gepakt. Volgens het col lege is onder andere de deels uitgevoerde realisering van woningen op de begane grond van de flats een pré voor meer sociale controle en veiligheid. In het kader van het wijk- /buurtbeheer zal bijvoorbeeld nader uitgewerkt moeten worden in hoeverre de betrok kenheid van de bewoners ge stalte kan krijgen in met name het onderhoud dan wel beheer van de binnenterreinen, zo meldt het college in haar schrijven aan de gemeente raad. Binnen het gevraagde budget van zeven ton valt ook de ver betering van de aanwezige speelvoorzieningen en de her inrichting van de aangrenzen de gebieden buiten de binnen terreinen. 'Het is thans de be doeling om de kwaliteit van de buitenruimte te laten toe nemen door een meer hoog waardige inrichting met bete re, duurzame materialen, als mede het feitelijke gebruik daarvan door ondersteunende maatregelen te verzorgen en te begeleiden', meent het col lege. De kostenraming is tot stand gekomen door overleg tussen woningbeheer (eigenaar van de binnenterreinen) en de dienst gemeentewerken. Van de zeven ton moet de helft komen uit het stadsvernieu wingsfonds, de rest moet wor den aangeboord bij de Alge mene Bedrijfsreserve van het Gemeentelijk Woningbeheer. Als de raad akkoord gaat met de plannen en de daaraan ge koppelde kosten heeft het col lege een begin gemaakt met de door haar in de begroting aan gekondigde serie proefprojec ten in de diverse wijken. WATERWEG— Jan van der Laan blijft nog een jaar trai ner bij afdelingsclub TSB. Het Schiedamse GSS verlengde de verbintenis met zijn oefen- meester Leen Warnaar. Gedwongen door de WON af deling Rijnmond (de vakbond van oefenmeesters) moet tweedeklasser Fortuna voor de rest van het seizoen toch op zoek naar een opvolger van de op eigen verzoek vertrokken Koos de Gooijer. De trainin gen worden nu geleid door Jan Bouman, die echter'niet be schikt over de vereiste diplo ma's. De WON gaf Fortuna de keus uit welgeteld één can- didaat: de Hagenaar Huppe. Daarmee wordt nu gepraat. VFC-trainer Wim Tijl is bena derd door zaterdag-eerste klasser Spijkenisse en zon dagclub Hekelingen. Inmid dels heeft Tijl een streep ge haald door het hoofdstuk Spijkenisse en wordt er verder met Hekelingen. Daarover zegt voorzitter Bon- ninga:„Tijl? Geen commen taar. We zoeken inderdaad een trainer en inventariseren de mogelijkheden. Laat ik het er maar op houden, dat we momenteel bezig zijn met het verkennen van de markt". KORTING 0P ALLES MET •STIP Crystal House, Kruiskade 90 (hoek Lijnbaan) 3012 EH R'dam Weissenbruchlaan 152-154 (Hillegersberg) 3054 LS R'dam WATERWEG-NOORD ■Drie leden van de Koninklij ke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging (afde ling Waterweg-Noord) ma ken zaterdagmiddag hun te levisiedebuut. Zij verschij nen dan in het VARA- progrmma 'Vroege Vogels'. Ten behoeve van deze uit zending reisden Yet de Jon ge, Wil van Meggelen en Wout van der Schalie vorige week vrijdag af naar de Zuidhollandse Noordzee kust, nabij Ouddorp. „In to- taal werd er zo'n drie gefilmd", zegt Wout van der Schalie. „Door de storm ont stonden verrassende opna men. Er bleek door de hande Wind veel aangespoeld op de kuststrook. Ik denk dat het prchtige beelden heeft opge leverd. In totaal zullen wij een minuut of vijf op tv zijn". De uitzending van 'Vroege Vogels' vindt zaterdagmid dag omstreeks half zes SCHIEDAM Tijdens de vergadering van de Commis sie voor Wonen, Wijk- en Buurtbeheer en voorlichting zal de wens van de bewoners vereniging Schiedam-Cen trum worden vervuld. Op de agenda prijkt namelijk de in stelling van een projectteam Schiedam-Centrum. Op 16 januari zal dan worden gekomen tot een gebiedsom- schrijving waarbinnen het team zijn invloed kan doen laten gelden. Bij de opdracht verstrekking zal nauw worden samengewerkt met de bewo nersvereniging. SCHIEDAM In diensten centrum De Vier Molens wordt op zondag 13 januari een ruilbeurs gehouden. Vanaf 13.30 uur kan iedereen terecht met ruilwaar als mun ten, postzegels, prentbrief kaarten, sigarenbandjes, eer- stedag-enveloppen en strip boeken. De toegang is gratis, evenals de taxatie. A Milieuwethouders in het offensief Er zit muziek in de Kees kunst Lesuis A Degradatie en kampioenschap inzet korfbalderby Harga-Succes A Prozafestival brengt schrijvers uit de hele wereld bij- A Tennis-ster Caro- line Vis even terug in Vlaardingen 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage .an 1.300.000 per week SCHIEDAM Het college van B en W stelt voor het ko mende jaar 4,6 miljoen gulden beschikbaar voor de bodem sanering en het bouwrijpma- ken van de locatie Hoofplein. Bij dit besluit gaat net college er vanuit dat de provincie be reid is een bijdrage te leveren in de kosten. SCHIEDAM De heer C.W. Kaper, opzichter bij de onder afdeling riolering van de hoofdafdeling Civiele Wer ken, was op Nieuwjaarsdag 25 jaar in Overheidsdienst. Ter gelegenheid van dit jubi leum wordt vrijdag 11 januari een receptie gegeven in de re creatiezaal van het Stadskan toor. Aanvang van de feeste lijke huldiging is 16.00 uur. SCHIEDAM Mandoline orkest ONI geeft zondag om half twaalf een koffieconcert in de foyer van het Passage Theater. Toegang gratis. SCHIEDAM Wie zich wil bekwamen op een blaasinstrument kan binnenkort terecht bij de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord. In maart start de muziekschool, in samenwerking met muziekvereniging Harpe Davids, een aantal oriëntatiecursussen voor blaasinstrumenten. Iedereen kan tijdens deze 10 weken durende cursus een blaasinstrument (clarinet, trompet, hoorn of bariton) in de mond nemen. De cursus kost 45 gulden, de huur van een instrument bedraagt 40 gulden. Plaats van handeling is het verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Faassen- plein 203. Informatie op tel. 4355678 of 4713127. SCHIEDAM Na een lange periode van planning en uit voering zijn vanmiddag de ge renoveerde woningen aan de Rotterdamsedijk 26 en 28 op geleverd. De overdracht aan de nieuwe bewoners werd ver richt doorwethouder Reijn- hout. De wijze waarop de panden zijn gerenoveerd is uniek. De woningen werden door de ge meente aankocht omdat ver paupering dreigde. De onwo- nenden hadden hierop aange drongen met het oog op ver waarlozing en leegstand en omdat de eigenaren niet in staat waren zelf het noodza kelijke onderhoud te verrich ten. De voorgevel was ge scheurd en bij funderingson- derzoek bleek dat drie palen losgeraakt waren van het bouwwerk. Van de zes aangekochte pan den maakte men er vijf. Hier door werden de woningen groter en zijn nu voorzien van een berging op de begane grond. Vloeren, voor- en ach tergevels zijn geheel ver nieuwd en mechanische venti latie en centrale verwarming werden aangelegd. Vier van de gerenoveerde wo ningen zijn reeds verkocht door de gemeente, nummer vijf is nog te koop. stewardess pump met goudgarnenng op de hak. Kleuren zwart en blauw Maten 36 42 Normaal-39^5^. Bristolpriis 30. nu 50 filialen in het hele land o. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN „uvimj.i,, Binnenwegplein 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 I Rotterdam op het ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 Vlaardingen Hoogstraat 219 tel. 010-4353730 Tegen inlevering van deze bon! (Geldig t/m 9 februari 1991) De gratis tweede bril is bestemd In de gratis bril gaan normale, voor dezelfde persoon die ook de blanke glazen in dezelfde sterkte eerste (betaalde) bril gaat dragen als in de eerste (betaalde) bril. Het montuur van de bril die u wel Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, betaalt, mag niet goedkoper zijn anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een dan f 100,- toeslag Het montuur van de gratis bril Geen andere kortingen te zelfder komt uit de kollektie monturen tijd. met het rode driehoekje. Op beide brillen 1 jaar garantie. Deze bon is geldig bij alle Pearte en Pearie Express winkels in heel Nederland Rotterdam, Hoogstraat 198 hte sherryliefheb uit het vat Deze week hele liter Medium: vol en rond Pale dry: droog en fris KOM PROEVEN! Vlaardingen: Hoogstraat 15) Vlaardingen: 'De Loper' 65 Maassluis: Nieuwstraat 14 Maassluis: Koopcentrum Koningshoek Weekaanbieding geldig tot 19-1-91 en OP OP Top 40 1990 .OQC dubbel cd 54.95 NU 42.95 New Kids on the Block, No moré games n_ (Remix) 39.95 NU 32.95 Julio Iglesias, ftC Starry Night NU 39.95 Mariah Carey, Carey _A Mariah NU 39.95 Paul Simon, Rhythm of rt_ the Saints NU 32.95 Al onze CD's 10% goedkoper, keuze uit 4500 CD's Singel 120, Schiedam (nabij Stadskantoor) 010-4269191 Geopend van di. t/m vr. 10.00-18.00 uur. Do. koopavond, zat. 10.00-17.00 uur.

De Havenloods | 1991 | | pagina 1