Plan voor projectteam valt slecht bi j BVSC 3« Pearle Schiedams Nieuwsblad Brilmi heeft Druk cultureel weekeinde Wethouder Reijnhout keert ten halve.. Bidden en zingen voor de vrede OPrOPRUIMING BHfSTOL nueenwerei 50% Vraagbaak ouderen BOUMAN WOONNIEUWS PAVAR0TTI in CONCERT 'College le, EDITIE P, DONDERDAG 17 JANUARI 1991, 40e JAARGANG Nr. 3 LU DE havenloods oregener huLs-aan-huLsbladen 1 UITVERKOOP! 1 rem KORTING OP ALLES MET STIP Crystal House, Kruiskade 90 (hoek Liinbaan) 3012 EH FTdam Werssenbruchlaan 152 154 (Hillegersberg) 3054 LS (f dam KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM Wethouder Reijnhout is deels op zijn schreden teruggekeerd. Hij heeft de ambitieuze opzet van zijn spreekuur gewij zigd. Voortaan kunnen Schiedammers met proble men op huisvestingsgebied niet meer terecht bij de wet houder van wonen en buurt beheer, maar moeten zij aankloppen bij een ambte- Reijnhout startte vorig jaar zijn spreekuur om vooral de band met de bevolking te verbeteren. Burger en be stuur moesten elkaar leren begrijpen. De wethouder wilde weten wat er onder de Schiedammers leefde, dat is mooi. Veel mensen grepen deze kans aan om tijdens het spreekuur op- en aanmer kingen te maken over het huisvestingsbeleid van de gemeente. Juist daarom, zegt Reijnhout nu, komt hij met een aparte regeling. „Gezien de grote toeloop van Schie dammers die mij op het spreekuur over huisves tingszaken aanspraken, heb ik aangenomen dat daaraan behoefte bestaat", schrijft hij. Het vreemde is echter dat Reijnhout ondanks 'de grote toeloop' en de 'de behoefte' niet zelf achter de tafel zal plaatsnemen tijdens dit spreekuur. „Met de chef van de secretarie-afdeling Alge-, mene- en Burgerzaken is het volgende afgesproken", ver volgt de wethouder. „Samen met een door hem aan te wij zen ambtenaar zal hij, in principe iedere werkweek, spreekuur houden voor bur gers met specifieke vragen c.q. klachten over huisves tingsaangelegenheden. Dat riekt naar afstand ne men van deze problematiek door de wethouder. Natuur lijk is hij een drukbezet man, maar het spreekuur werd het afgelopen jaar door hem niet O Adri Reijnhout voor niets gepresenteerd als een belangrijk middel in zijn strijd tegen de van politiek vervremde burgerij. Heeft de wethouder bij zijn aantre den de huisvestingsproble men in Schiedam enigszins onderschat of wordt hij na bijna een jaar op het pluche een beetje gemakzuchtig? Ambtenaren mogen nu de toezegging van Reijnhout aan de Schiedammers inlos sen, dat is niet zo mooi. Overigens zal het spreekuur van op dinsdag van tien tot elf uur worden gehouden. (B.W.) Workshop Dans en ontspanning SCHIEDAM Voor de twee de maal geeft de School voor Bewegende Kunsten in Schie dam een workshop 'Dans en Ontspanning'. Het geheel zal worden geleid door Marx Wynn. Wynn kreeg zijn dans opleiding aan de National Ballet School of Canada en volgde daarna een studie aan de Rotterdamse Dansacade- mie. In de workshop staat het the ma 'body and mind' centraal. Het gaat er volgens Wynn om dat men zich bewust wordt van het eigen lichaam en de mogelijkheden die het biedt in bewegen. Zowel traditionele danstechnieken als improvi saties zullen aan de orde ko men. De workshop wordt gegeven op zaterdag 19 en zondag 20 januari van 13.00 uur tot 17.00 uur aan de Westmolen straat 24. De kosten voor deze weekendcursus bedragen zes tig gulden. Voor meer informatie kunt u bellen met Petra Rhijnsbur- ger, telefoon 4118562. A Filmhuis brengt kwaliteit „Voetbal kan weer spectaculair wor den door afschaffen buitenspel" RKWIK is de out sider en Martinit de favoriet A Erkenning voor Rotterdamse fil mier 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Schiedam organiseert voor ouderen uit de wijk oost een tweetal voorlichtingsbijeen komsten. Op woensdagmorgen 23 janu ari kunnen ouderen tussen 10.00 en 12.00 uur terecht in Trefpunt Oost met vragen van verschillende aard. Van subsi dies, tegemoetkoming in di verse kosten, huishoudelijke aanpassingen etc. Op woens dag 20 februari volgt een tweede mogelijkheid om zich te laten voorlichten. Trefpunt Oost is te vinden aan de Celsiusstraat 2. Ouderen met vervoersproblemen kun nen contact opnemen met An neke van Gurp, tel. 4264195. opruiming! honderden koopjes BOUMAN M M HEEFT T SOWIESO Wm -LI UiiALI D Usselmondselaan 175, Rotterdam-Oost RUKItnMM (Kralingseveer) Tel.: 010-4508033 Maandag 13-17.30. Dinsdag t/m Dondetdag 9.30-17,30. Vrijdag 9.30-21. Zaterdag 9.30-17 uur. 1 september 1991, AHOY' Rotterdam Kaartverkoop uitsluitend: 010-45 95 860 Deze week EXTRA LEKKER: Onze ROOD VAN HET HUIS Een zachte kaas met een gewassen rode korst uit Midden-Frankrijk. Heerlijke volle, iets frisse smaak 100 gram van nu 2.45 KOM PROEVEN!! Vlaardingemlloogslraat 151 Vlaardingem'De l oper' 65 Maassluis: Nieuwstraat 14 Maassluis: Koopcentrum Koningshoek Palestijnse manifestatie VLAARDINGEN De Alge mene Palestijnse arbeiders vereniging organiseert op za terdag 19 januari een mani festatie in Vlaardingen om te herdenken dat vier jaar gele den de Palestijnse volksop stand is begonnen. Op de bij eenkomst zullen onder andere de PLO-vertegenwoordigster in Nederland en een afgevaar digde van het ANC het woord voeren. Ook is er een tentoon stelling van Palestijnse kuns tenaars en een expositie van foto's over de Intifada-. De manifestatie vindt plaats in de St.Josefschool in de Wil lem de Zwijgerlaan 240 in Vlaardingen-Holy van 15.00 tot 19.00 uur. SCHIEDAM De plannen van het College van B W met betrekking tot de be voegdheid van het te installe ren projectteam Schiedam- Centrum zijn bij het bestuur van de bewonersvereniging Schiedam-Centrum (BVSC) in het verkeerde keelgat gescho ten. In het gemeentelijke con cept wordt te weinig rekening gehouden met de bewoners- vereniging en de activiteiten die zij in de afgelopen acht tien maanden hebben ont plooid om tot een daadkrach tige projectgroep te komen, vindt de BVSC. Secretaris P.J. Bothof van de bewonersvere niging voelt zich bedonderd en is witheet over het gebrek aan inspraak dat zijn vereni ging ten deel valt in de ge meenteplannen. „De gemeen te wil de baas blijven en dat lijkt meer op een opgelegde dictatuur dan op samenwer king", oppert Bothof strijd lustig. De bewonersvereniging pre senteerde vorige week tijdens een gesprek met de gemeente een lijst met opgerichte buurt- groepen die gezamenlijk als project-team in samenwer king met de gemeente de di verse problemen van het cen trum bij de kop moeten ne men. Volgens BVSC-secreta- ris Bothof is er anderhalf jaar gewerkt aan de totstandko ming van het project. De buurtgroepen centreren zich rond de Lange Achterweg, de nieuwbouw binnenstad, de Nieuwstraat en omstreken, de Passage, de Boterstraat en omstreken, de Palmboom, de 0 Secretaris Brandersbuurt en de Westmo lenstraat (De Schil). De gemeente-ambtenaren Griffioen, Peppelaar en Bohré toonden in een gesprek op 9 januari volgens Bothof hun goedkeuring over de plannen en zouden er in hun concept rekening mee houden. Bo- thof's scepsis werd aangewak kerd bij de ontdekking dat in één van de gemeentelijke mappen het kant-en-klare ge meente-concept al aanwezig bleek. „Van onze ideeën en in- i de BVSC wil meepraten, ook over de Lange Kerkstraat. VLAARDINGEN In een laatste poging een Golfoorlog ie voorkomen heeft de Vlaardingse Vredesbeweging begin deze week plaatselijke organisaties gevraagd zowel president Bush van de VS als president Hoessein van Irak te overstelpen met telegrammen. Dinsdagavond vond in de Grote Kerk nog een gebedsdienst plaats op initiatief van de twee wijkgemeenten die in de kerk thuishoren. Gelovigen van verschillende kerkelijke achtergronden zongen en baden voor de vrede. spraakwensen is dan ook nau welijks iets terug te vinden; het lijkt meer op een dictaat. Inspraak, vergeet het maar", vervolgt Bothof. In het overleg kwam wel naar voren dat de stadsvernieu wingsprojecten als het Stad- serf, het ABC-project en het gebid Passage/Imelda in prin cipe in handen zou blijven van de ambtenaren die daar reeds mee belast zijri. „In de overige projecten zouden personen uit de verschillende werkgroepen deel gaan uitmaken van het projectteam", meent Bothof. Met name de plannen van de gemeente om de projectgroep ook buitenspel te zetten in het winkelgebied 'grote omloop' (inclusief Lange Kerkstraat) stuit de bewonersvereniging tegen de borst. Volgens het ge meente-concept blijft dit ge deelte van de stad tot de di recte verantwoordelijkheid behoren van het college en is inspraak ongewenst. Als reden voor het lange uit blijven van een centrum-pro jectteam geeft de gemeente de bijzondere positie van de bin nenstad. 'Deze vraagt een rechtstreekse aandacht van het gemeentebestuur', zo is te lezen. 'Een projectteam voor een stadsvernieuwingsgebied moet in het algemeen een meer wijkgebonden opdracht vervullen". De bijgevoegde wijkschets toont de bewoners vereniging waar haar in vloedsfeer ophoudt. Binnen de gebieden waar wel kan worden meegepraat door de diverse buurtgroepen blijft inspraak volgens Bothof be perkt. „In het concept blijven we onmondig en worden onze initiatieven van tafel geveegd, we gaan echter niet op onze knieën bij B W of we alsje blieft mee mogen doen in deze hele ontwikkeling", zegt Bo thof. Het is de secretaris dui delijk dat de gemeente de baas wenst te blijven. In dat kader-valt ook de ge meentelijke aankondiging dat de heer Bohré deel zal gaan uitmaken van het project team. 'Teneinde een goede on derlinge afstemming van acti viteiten te verkrijgen', meldt het concept. „Prima kerel hoor, maar in het verleden is hij toch een aantal afspraken niet nagekomen", aldus Bo thof. De affaire krijgt ongetwijfeld een staartje. zwart leder/nubuck gecomb sleehak loafer voetholtesteun. Maten 36 - 42 normale prijs 69.95 nu 50 filialen in het hele land o.a. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein lel. 010-4804162 219 tel 010-4353730 koopavond op vrijdag tol 21.00 u OPTICIENS FËESTAANBIEDING Twee brillen halen, één betalen. Tegen inlevering van deze bon! (Geldig t/m 9 februari 1991) De gratis tweede bril is bestemd In de gratis bril gaan normale, voor dezelfde persoon die ook de blanke glazen in dezelfde sterkte eerste (betaalde) bril gaat dragen. als in de eerste (betaalde) bril. Het montuur van de bril die u wel Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, betaalt, mag niet goedkoper zijn anti-kras,kleur,enzjdan geldt een dan f 100,-. toeslag. Het montuur van de gratis bril Geen andere kortingen te zelfder komt uit de kollektie monturen tijd. met het rode driehoekje. Op beide brillen 1 jaar garantie. De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brittnij (rubriek opticiens). 5 Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse i Exotisch dansen SCHIEDAM Braziliaans dansen, het kan zondag in wijkcentrum De Erker. Dan komen enige ervaren dans- krachten uit het Zuidameri- kaanse land om in het kader van een workshop les te ge ven. Belangstellenden moeten zich vandaag nog aanmelden bij De Erker, tel. 4267767. De kosten bedragen 20 gul den. Othello pakt uit SCHIEDAM— De bekende Schiedamse amateurtoneel groep Othello treedt zaterdag op in De Erker. Zij presen teert een blijspel in drie be drijven met als titel 'Bonbons in luxe verpakking'. Aanvang acht uur, zaal open zeven uur en kaarten kosten vijf gulden. De voorverkoop is reeds ge start. SCHIEDAM Het culturele weekeinde van Schiedam be- ,gint vanavond al. In theater café De Tender treedt vanaf 21.30 uur het Francine Blok Quintet op. Het muzikale oeu vre omvat latin, swing, blues en bebop. Op diverse jazz-fes- tivals was Francine Blok in het verleden een graag geziene gast. Behalve in het Engels, zingt de frontvrouw ook in het Portugees. De bezetting is verder Peter Kluken Jazz-gi- taar, Nick van de Bos piano, Erik Robaard contrabas en Matty Wijs drums. Saxofonist Harry Verbeke wordt van avond in stelling gebracht als gast-solist. De toegang is gra tis. Eveneens vanavond, maar dan in theater De Teerstoof, is er een optreden van Liesbeth List. Onder de titel 'List en Omstreken' geeft zij vanavond een 'try-out' voorstelling. Het is het tweede soloprogramma waarin zij wederom muzikaal wordt bijgestaan door Rob van Dijk aan de vleugel. Lies beth List zal behalve haar persoonlijke keuze uit be staand werk ook nieuwe teks ten ten gehore brengen. De re gie is in handen van Lodewijk de Boer en het optreden be gint om 20.30 uur. De toegang bedraagt 15 gulden. Morgen, vrijdag 18 januari, staat het toneelstuk 'Scoren' op het programma in de grote zaal van het Passage Theater. Het satirische toneelstuk biedt de toeschouwer een kijkje achter de schermen van de filmindustrie. Het originele script is van Davis Mamet ('Speed the Plow') en de Ame rikaanse zangeres Madonna maakte ermee haar broad- way-debuut. De rollen wor den vertolkt door Johan Ooms, Hans Cornelissen en Kiki Classen. Aanvang 20.15. De toegang bedraagt 16, 19 of 22 gulden. In theater De Teerstoof wordt vrijdag door een viertal gezel schappen een voorstelling ge geven. De avond wordt ver zorgd in het kader van het Amsterdams Kleinkunstfesti- val. De vier groepen maken kans op de Wim Sonneveld- prijs waarvan de winnaar op 1 april wordt bekend gemaakt in het Nieuwe De La Mar Theater in Amsterdam. De Schiedamse voorronde begint om 20.30 uur en kost 10 gul den. Zaterdag komt kleinkunste naar Joop Visser zijn liedjes in De Teerstoof ten gehore bren gen. Zijn repertoire, dat het midden houdt tussen het Ne derlandstalige cabaretlied en het Franse chanson, is be paald eigenzinnig. Aanvang 20.30 uur en de toegang is 15 gulden. Zondagochtend tenslotte ver zorgt de Engelse pianist Iain Flitcroft een optreden in de grote zaal van het Passage Theater. Het optreden is geor ganiseerd door de Nederland se Orgel Federatie. De toe gang bedraagt 9 gulden voor niet-leden en 5 gulden voor leden. Joop Visser Kolossale tanks naar de Botlek VLAARDINGEN— Oudere mensen halen nog weieens herinneringen op aan de tijd dat de schepen nog van hout waren en de mensen van staal. Deze week werd weer eens duidelijk dat staal in derdaad de plaats van hout heeft ingenomen. Afgelopen dinsdag en woensdag wer den bij de Vlaardingse firma tf De Jonge twee enorme roest vrijstalen tanks verscheept van de Koningin Wilhelmi- nahaven naar het Botlekge- bied. Op zich is het vervoe ren van tanks niet opzienba rend, maar het verplaatsen van vijftien meter hoge en 42 ton zware kolossen blijft een spectaculaire bezigheid. De overtocht van de grote bok („Met een sprei van 45 me ter") met de tank duurde on geveer vijf kwartier. Overi gens heeft het Vlaardingse constructiebedrijf inmiddels een reputatie op te houden op dit vlak. Vorig jaar vond de operatie zal zich -afhan kelijk van de weersgesteld heid- over vijf maanden her halen.

De Havenloods | 1991 | | pagina 1