'mm Rijnmond-dames stevenen af op kampioenschap Ahmed Zulfiquar verlaat Excelsior Musis Sacrum trio herstelt Pupillen strijden om Schiedamse titel Schiedams Nieuwsblad Winterstop inhaalhockey Dammen Mazzel voor de F-boys Nieuw record Den Houting Gemeente maant Thurlede-clubs 'Alleen blessures kunnen titel in de weg staan' SZC heropent met zege Zandwijk-missie slaagt DWS geeft wedstrijd uit handen Wandelen met TC Rijnmond PPSC zoekt technische staf TVR-leden in Inzeil VES prijs 1990 voor sportschool Hoogendijk DE HAVENLOODS DINSDAG 22 JANUARI 1991 4-495 SCHIEDAM In de strijd om de Landman Winterstop Bo kaal zijn dit weekeinde de twee eerder afgelaste wed strijden ingehaald. Rotterdam 2 won met 4-2 van Asvion enk omt door dit resul taat met vijf punten uit drie duels aan kop. Evergreen - Hudito eindigde in 2-2. De he ren van Spirit en Ring Pass kwamen ditmaal niet in actie maar blijven een gedeelde tweede plaats bezetten. As vion staat na drie duels punt loos onderaan. Aanstaande vrijdag wordt in Maassluis de wedstrijd Ever green - Asvion gespeeld. Za terdag is het de beurt aan de overige teams. Spirit speelt dan tegen Rotterdam 2 en Ring Pass neemt het op tegen stadgenoot Hudito. Deze wed strijden worden gespeeld op het terrein van Hudito in Delft. De ontknoping valt op zaterdag 2 februari op het Evergreen-veld. SCHIEDAM— De inschrijf termijn voor deelname aan het damkampioenschap van Schiedam sluit aapstaande vrijdag 25 januari. Huisdam mers en andere geïnteresseer den moeten zich melden bij Joop Smit, telefoon 4258101 of bij Leo Mous, telefoon 4266761. SCHIEDAM Op de achtste speeldag van de zaalvoetbal competitie om de Open Rijn mond titel kroop de koploper in de hoofdklasse, F-boys, door het oog van de naald. Tegen hekkesluiter Rob Hiele werd een 1-3 achterstand in de laatste minuut omgezet in een 4-3 winst. Stripes speelde 3-3 tegen De Herder en is de gedeelde koppositie kwijt. Drukkerij Groenoord profi teerde niet en speelde 3-3 te gen AGO. De Punters wonnen in deze klases met 4-2 van De Gorzen. In de eerste klasse won koplo per Poly Plastic met 5-0 van Clubhuis Oost. De overige uit slagen luidden: Total Neder land - UFO'86 0-5, Okidoki - De Pinguins 1-5 en Doorzet ters - Colebrie 6-5. Uitslagen in de tweede klasse: Snackbar Ton - Bloemenvei ling West 7-2, Evers SW - A Sport 4-2, Café Skyline - Ter- wisga 2-8 en Colin Boys - Per fect BV 7-0. SCHIEDAM Tijdens de af gelopen weekeinde gehouden Vlaardingse Nieuwelant Loop verbeterde de Schiedamse at leet Hans den Houting zijn persoonlijke record. De traditionele wedstrijd stond ook ditmaal weer onder auspiciën van voetbalvereni ging HSC'89. Het parcours voerde de atleten over diverse afstanden door en rond het Nieuwelant park. Hans den Houting (36) kwam op de vijftien kilometer prima uit de verf en noteerde een tijd van 58 minuten en 17 secon den. „Nog niet eerder onder het uur gelopen, heel tevreden dus," sprak de snelle Schie dammer. Zijn tijd was goed voor een elfde plaats. KORFBALNa een ruststand van 1-3 heeft ODI met 5-8 gewon nen van De Kapellen. De ploeg van coach Kick Hartlief gaf in de tweede helft een 1-6 voorsprong uit handen maar werd op tijd wakker. Marcel Kieboom scoorde viermaal. SCHIEDAM Namens de dienst sport en recreatie van de gemeente heeft directeur J.M. van Vugt de voetbalclubs die huizen in Sportpark Thur- lede verboden om trainingsar- beid te verrichten op het veld van korfbalvereniging ODI. Het fraai ogende speelveld is nogal populair bij de voetbal lers want het complex wordt te pas en te onpas illegaal be zocht om er de trainingen af te werken. Dat is het bestuur van ODI niet ontgaan en zodoende werd er een klacht gedepo neerd bij de Schiedamse sportraad. Het is immers ge bleken dat als de voetbalvel den voor bespeling zijn afge keurd er op het korfbalveld getraind en gespeeld wordt. Tevens zijn er sporen aanwe zig die duiden op het feit dat er ook keeperstrainingen wor den afgewerkt. Van Vugt drukte in zijn schrijven de voetbalclubs op het hart dat dergelijke praktijken ten strengste zijn verboden. SCHIEDAM Het moet in de tweede competitieronde wel raar lopen willen de vol- leyvalsters van Rijnmond naast het kampioenschap grij pen. De ploeg van trainer Ge rard Westerveld is vrijwel op permachtig, maar dat de Schiedamsen ondanks alles kwetsbaar zijn, is zater- in sporthal Oost wel ge bleken. Tegen het bezoekende RVC Libanon moest Rijn mond alle zeilen bijzetten om de ontmoeting niet met een teleurstellend resultaat af te sluiten. De koploper, met 33 punten uit elf wedstrijden, zegevierde met 3-1 maar had het in de derde en vierde set knap be nauwd. Na de 2-0 setstand kwam de thuisploeg op een 8- 1 achterstand en kon het niet worden voorkomen dat er een set ingeleverd moest worden. Ook in de vierde set keken de volgelingen van Westerveld, die kenbaar maakte alleen bij Rijnmond te willen blijven als promotie wordt bewerkstel ligd tegen een 8-1 achterstand aan. Ilja van Beekum nam echter persoonlijk het roer in handen en had een belangrijk aandeel in de overwinning. Zij scoorde zeven punten op rij en tekende met haar privé- succes voor de ommekeer. Aan het duel tegen Libanon kleefde een apart tintje want het was Libanon-coach Ruud van Houwelingen die bij de vorige ontmoeting met de Schiedamsen die door Rijn mond in een 3-1 winst werd omgezet, protest had aangete kend wegens een vermeende procedurefout. In het proces kreeg Rijnmond het gelijk aan haar zijde en dat werd door het fel meelevende publiek nog eens luidkeels gememo reerd. Rijnmond had het niet al te makkelijk en sloot de eerste set maar moeizaam met 16-14 af. „Eindelijk hadden we een keer tegenstand", blikte trai ner Gerard Westerveld terug op de wedstrijd. „Het gekke is echter wel dat de zenuwen ons dan ineens parten spelen". Het krachtsverschil bleef ook gedurende de tweede periode uiterst klein maar toen de kampioenskandidaat een 9-6 voorsprong bereikt had, ging de rest eigenlijk vanzelf. Dankzij het goede werk van Monique Buys kon de tweede set met 15-11 worden afgeslo ten. Rijnmond kreeg toch een kater te verwerken omdat Edith Bouknecht met een en kelblessure af moest haken. Even wankelde de Schiedam se formatie en daar maakten de moedig knokkende Rotter- damsen dankbaar gebruik van: 15-12. Wederom eem 8-1 achterstand kon Rijnmond in de vierde set niet van het voetstuk stoten. Door perfect opslagwerk van Ilja van Beekum kroop Rijn mond naar 8-7 en haar rugge- steuntje kreeg een goed ver volg dat door een smash van Danielle Bot fraai met 15-9 werd afgesloten. „We gaan voor het kampioen schap maar ik schreeuw niet van de daken dat we het wor den", hield Gerard Wester veld een slag om de arm. „Ei genlijk kunnen alleen blessu res de titel in de weg staan. We begonnen dit seizoen al met het uitvallen van onze be langrijke routinier Linda Schaeffer en kunnen ook voorlopig geen beroep meer doen op Jeanette Roest. Zij kampt met een chronische knieblessure en nu is ook Edith Bouknecht nog eens ge blesseerd. Ach, berustte Wes terveld „we moeten de ko mende wedstrijden door zien te rompielen. We hebben nog tien duels te gaan waarvan de ontmoeting met Sliedrecht Sport, de nummer twee, de sleutelwedstrijd moet worden. Die pot wordt beslissend voor het kampioenschap. Mits we natuurlijk niet nog meer kwetsuur-problemen krijgen te verwerken". En over de wedstrijd tegen Li banon: „Het was een zware bevalling omdat we niet goed overweg konden met de weer stand die Libanon ons bood. Rijnmond nog vi ben behaald, waren we denk ik een beetje in slaap gesuk keld. En omdat er een bepaald aantal speelsters helemaal doorheen zat, ben ik blij dat we in de vierde set alsnog de finitief orde op zaken konden stellen". SCHIEDAM— Ook voor de waterpoloërs is de winterstop voorbij. Zaterdag moest de ploeg van speler/coach Ron van der Wild het bad in voor het duel tegen rode lantaarn drager Gouda. De Schiedammers lieten zich in de eerste periode verrassen en liepen tegen een 0-2 ach terstand aan. Met 2-2 werd echter het tweede deel inge zet, waarna Van der Wild zijn manschappen tot grotere da den oppepte. Het werd dan ook snel 7-4. In de derde periode misten Patrick van der Most en Ron van der Wild beide een straf- worp. Door pure overmoed aan Schiedamse zijde hoefde de Goudse doelman niet eens een vinger uit te steken. Met 10-5 kon alsnog de laatste vijf minuten worden ingezet. De uiteindelijke 12-6 die het sco re-bord aangaf liet over het werkelijke krachtverschil geen twijfel bestaan. Ron van der Wil scoorde vijf maal, Jos Nieuwendijk no teerde vier treffers. SCHIEDAM Het ambitieu ze Holland Handbaltoernooi zal de komende drie tot vijf jaar in Schiedam worden ge houden. DWS-voorzitter Huib Zandwijk noemt het besluit van de organisatie 'een groot succes voor het handbal in het Rijnmond-gebied'. Zandwijk is voorzitter van het organisatie-comité van het evenement en is tot overeen stemming gekomen met tech nisch directeur Ton van der Linden, tevens bondscoach. Het financiële plaatje is nog niet geheel rond, maar dat is volgens Zandwijk slechts een kwestie van tijd. Het budget is beraamd op anderhalve ton. Dit bedrag moet volgens Zandwijk worden opgehoest door sponsoring en kaartver koop. De plannen van de bonds coach zijn groot. „Binnen vijf jaar wil hij de wereldtop ha len", zegt Zandwijk. Voor de eerstvolgende editie is men al bezig met het binnenhalen van een sterk deelnemersveld. Phoenix Reizen staat garant voor de komst van de sterke Joegoslavische selectie, ande re sponsors zijn momenteel bezig met het strikken van de Sovjets", verklapt de DWS- voorman. Al met al wordt het vastleggen van het Holland Toernooi in Schiedam gezien als een per soonlijk succes voor Zand wijk. Deze heeft reeds vele malen aangekondigd pogin gen in het werk te zullen stel len om Schiedam een hand- balstad te maken. SCHIEDAM Het in de hoofdklasse van de nationale cricketcompetitie uitkomende Excelsior zal komend seizoen geen gebruik meer kunnen maken van de dienste van Ah med Zulfiquar. De in Den Haag woonachtige cricketer wilde alleen bij Excelsior blij ven spelen als hij daarvoor be taald zou worden. „Wij beta len geen enkele speler", rea geerde cricketvoorzitter Hans Kleinekoort. „Emerson Trot- man is in dit geval niet verge lijkbaar want hij heeft een hele aparte waarde voor Ex celsior". Zulfiquars' broer die nimmer van de zijde van de Pakistaan se cricketer wijkt en hem te gen betaling bij een andere vereniging aan de man wilde brengen, verklaarde een rede lijke onkostenvergoeding te willen zien. „Als Excelsior over de brug was gekomen zou het geen probleem zijn ge weest om Ahmed bij die club te laten spelen. Het is jammer dat ze een cricketer die in het Pakistaanse jeugdelftal heeft gespeeld, zomaar laten gaan", .meende hij. Het Voorburgse VCC was wel bereid om in de buidel te tas ten en lijfde Zulfiquar in, ech ter zonder overleg te voeren met het bestuur van de Schie damse hoofdklasser. Kleine koort daarover: „Het fatsoen in cricket-Nederland is helaas ver te zoeken. Vorig jaar flikte Hermes ons al een kunstje om Rob ter Braak weg te kopen en nu gaat VCC ook al over tot dergelijke praktijken. Als het aan mij ligt krijgt dat muisje nog wel een staartje". SCHIEDAMGeheel onno dig hebben de dames van DWS zondag in de ontmoeting met Animo de punten laten liggen. De Schiedamsen gin gen in de Margriethal voort varend van start maar reeds bij de rust bleek al dat ze het hoge tempo waarmee ze de Rijswijkse bezoeksters aan vankelijk verrasten, niet kon- de volhouden. Dat brak de eerste divisionist tenslotte op waardoor Animo met een 23- 18 overwinning de terugreis mocht aanvaarden. Binnen dertig seconden had Karin van de Brand, bij wie nauwelijks nog plezier in het spel kan worden ontdekt, haar ploeg al op een voorsprong ge bracht die tot de twintigste minuut van de tweede helft niet uit handen werd gegeven. Naarmate het eerste deel vor derde leek er bij DWS geen vuiltje aan de lucht want moeiteloos liepen de blauw- witten uit naar 7-1 en 9-3. De fel spelende Leny Zandbergen had met name in die periode een belangrijk aandeel want met acht treffers ontpopte zij zich als topscoorster aan DWS-zijde. Maar Animo ging in de der tiende minuut met een stand van 9-4 vol overgave aan het werk om de marge te verklei nen. Stilletjes aan kroop de Rijswijkse formatie naderbij om na de rust definitief toe te slaan. DWS kon Animo tot de zeven tiende minuut steeds op twee doelpunten achterstand hou den maar de gelijkmaker (17- 17) deed de wankelende Schiedamsen dan toch nog ca pituleren. Na twee tegentref fers gaf Jeanet Eggelmeyer haar team nog wel wat hoop, echter een serie van vier Rijs wijkse punten maaktte ten slotte resoluut een' einde aan de illusies. „Animo had een slechte keep- ster en dat werd niet voldoen de benut", reageerde DWS- trainer Martijn Verhagen vrij koeltjes. „En doordat de dek king steeds slechter werd uit gevoerd kon onze tegenstan der makkelijk scoren. Het is weer eens bewezen dat we een speelster missen die in het veld leidinggeeft. We be schikken wel over enkele ta lenten maar' die zijn nog niet zover dat ze de ploeg over het dode punt heen kunnen hel pen", zocht de oefenmeester naar argumenten. SCHIEDAM Na tweemaal op rij kampioen te zijn gewor den in de hoofdklasse bowlen voor trio's, moet Musis Sa crum dit jaar genoegen nemen met een anonieme positie in de middenmoot. De vier pun ten die de Schiedammers af gelopen zondag binnensleep ten verloste het team van di recte degradatiezorgen. Met nog twee speeldagen voor de boeg staat Musis Sacrum nu zevende. De nummers acht tot en met tien degraderen en het blijft dus oppassen geblazen. Ditmaal verhinderde de glad heid op de wegen de komst van de sterke Belgen. Het gaat er echter steeds meer op lijken dat de voor Musis uitkomende Zuiderburen him interesse in de Schiedamse club hebben verloren. Door de regelmatige wijzigingen in de trio-bezet ting is er van een constante prestatie-curve geen sprake. Ook in de Dortse Merwedehal was het zondag wisselvallig als het weer. Henk van Essen werd verge zeld van Jack Villijn en Erwin van Loon. Het Schiedamse trio opende met een 526-score in de eerste game tegen Smit- /Zwijndrecht. De 498 die de Zwijndrechtse ploeg hierop antwoorde was onvoldoende. Met een 616 sloeg Musis' opponent sterk terug. De 563 bleek onvol doende voor een gustige pin- fall zodat Zwijndrecht de eer ste wedstrijd met 2-1 won. Tegen Borchland/Duiven- drecht, dat de eerste wedstrijd met 0-3 had verloren, kon Mu sis Sacrum geen poot aan de grond krijgen. Op de beslis sende momenten vielen er een aantal 'splits' en bleven de dubbele strikes uit. Met 494 tegen 528 en 522 tegen 581 werd het 3-0 voor de Duiven- drechters. In de afsluitende wedstrijd stond Brimon/Tilburg te wachten. De Brabanders had den al vier punten gepakt en gelden in de ranglijst als naas te belagers van de Schiedam mers. Met 618 tegen 523 pakte Musis het eerste punt. Een opening van 468 in de tweede game noemde Henk van Essen een 'afknapper van jewelste' en deed het ergste vermoeden. Tilburg deelde echter mee in de malaise en presteerde het om onder de Schiedamse score te duiken. 3-0 voor de Schie dammers derhalve. Het toaal kwam daarmee op vier pun ten. Adel verplicht echter en dus is Henk van Essen niet tevreden over de prestaties tot nu toe. „Vandaag was het vooral in dividueel allemaal belabberd, er werd weer te laag ge scoord", analyseert Van Es sen. „Het kampioenschap moeten we dit jaar maar eens vergeten." SCHIEDAM De traditione le winterwandeling van Toer club Rijnmond staat gepland voor aanstaande zondag. Dit maal zal het strand centraal staan. Om 10.30 uur wordt per auto vertrokken naar Kijkduin. Na de wandeling zal om ongeveer 13.30 uur een erwtensoep maaltijd klaarstaan in het clubgebouw van Rijnmond bij de wielerbaan in het Harga- park. SCHIEDAM— Het bestuur van PPSC moet op zoek naar een volledige nieuwe techni sche staf. Trainer Ger Hooger- werf heeft te kennen gegeven aan het eind van het lopende seizoen de zaterdag derde klasser de rug toe te keren. Maar Hoogerwerf is niet de enige die op Thurlede ver trekt. Verzorger Theo Jonge notter kan zijn activiteiten bij 'PP' wegens werkzaamheden niet langer combineren en moet noodgedwongen af scheid nemen. Tevens zet ook B-trainer John Rost aan het eind van het seizoen een punt achter zijn trainerscarrière. Rost wil meer aandacht aan zijn gezin gaan besteden. Het PPSC-bestuur was van plan oud-gediende Arnold Lobman te benaderen voor een terugkeer maar op het moment dat men contact met hem wilde zoeken, had de hui dige oefenmeester van ASWH al een contract bij De Zwer vers getekend. SCHIEDAMBij de vorige week gehouden wintertriath- lon in het Duitse Inzeil kwa men ruim driehonderd atleten aan de start. Het internatio nale deelnemersveld werd ge dicteerd door de Nederlan ders. Winnaar werd dan ook Ruben Krouwel met een to- taaltijd van 4 uur, 5 minuten en 10 seconden. Een negental leden van triath- lonvereniging Rijnmond kwam aan de start en pres teerde goed. Met name Jan Lamers kon terugkijken op een geslaagde wedstrijd. Op ruim een uur van de winnaar kwam hij als 25e over de fi nish. De overige TVR-leden liepen de wedstrijd uit: Maarten Brouwer, Wilfried Salomons, Ruud Muuren, Willem Nel, Dennis Lamers, Burt Ouwe- rik, Ton van der Leye en Bas van der Leye. SLAGERIJ IN TER MEULEN Mager RUNDERGEHAKT2 kilo 15.98 GEHAKT half om half 1 kilo 8.98 Mager RUNDERTARTAAR 1 kilo 10.98 Malse RUNDERSUCADELAPPEN 1 kilo 14.98 CORDON BLEU GEHAKT elke 4e GRATIS 100 gram1.59 BOERENACHTERHAM 100 gram 2.25 Vers gegrillde RUNDERROSBIEF 100 gram 2.69 VERSE KALKOENFILET 1 kilo 15.98 Vers Hollands BRAADKUIKEN per stuk 5.98 Vers gegrillde KIPKARBONADES 5 voor 9.98 Vers gegrillde VARKENSKOTELET 500 gram 6.98 VLAARDINGEN De sport school van Tino Hoogendijk heeft de VES prijs 1990 toege kend gekregen. De prijs is een initiatief van de Nederlandse Vereniging van Erkende Sportscholen in Nederland, waar 40 organisaties bij zijn aangesloten. Bij de toekenning van de VES prijs wordt o.a. gekeken naar de accommodatie van de sportschool en naar de kwali- De VES prijs werd afgelopen zondagmiddag in het Delta- Hotel aan Tino en Tineke Hoogendijk uitgereikt door de voorzitter van de VES, de heer Mulder, en door de grondleg ger van Tino Hoogendijks sportscholen in Vlaardingen, en voormalig directeur sport zaken van WVC, Jan van Gor- sel. SCHIEDAM Sporthal Mar griet was zaterdagochtend het decor voor de finales van het Schiedamse kampioenschap zaalvoetbal voor E- en D-pu- pillen. Sinds begin december werd ieder weekeinde een voorron de gespeeld wat resulteerde in de acht overblijvers die zater dag in actie kwamen. In totaal kwamen zestig teams aan de start van het kampioenschap. De organisatie was ook dit jaar weer in handen van de vereniging Schiedams Pupil len Voetbal. Deze rayon afde ling van de KNAVB is ieder jaar ook de stuwende kracht achter het achtsteden-toer nooi en het toernooi in het Julianapark tijdens de Alei- dafeesten. Sinds 1969 organi seert SPV het indoor-toer- nooi. Bij de E-tjes (8-10 jaar) won WK El na strafschoppen van Excelsior '20 El. In de regu liere speeltijd kwamende felle mannetjes niet verder dan 1-1. De Kethel-bewonertjes moes ten het in de finale opnemen tegen het sterke SVV El. De SW-ers hadden de eindstrijd bereikt ten koste van Hermes DVS El. Met 0-4 werd het krachtverschil overduidelijk aan de toekijkende ouders ge toond. Ook in de finale bleek SW onoverwinnelijk. WK werd met 4-2 verslagen wat betekende dat SVV volgende week zaterdag 26 januari in de Energiehal in Rotterdam de Schiedamse E-pupillen zal vertegenwoordigen tijdens het kampioenschap van de afde ling Rotterdam. De kleine fi nale bij de E-tjes werd met 2- 0 gewonnen door Hermes DVS. Excelsior '20 moest ge noegen nemen met een vierde plaats. Zinderend Bij de 10 tot 12-jarigen won SW Dl met 1-4 van SW D2. De andere wedstrijd ging tus sen PPSC Dl en Excelsior'20 Dl. Deze 'burenruzie' eindig de met 0-5 in het voordeel van de Excelsior manschappen. SW D2 werd uiteindelijk Strijd tussen WK en SW in de E-finale. derde door de Pró Patria van Excelsior en komt dus ook Stormvogels Combinatie met zaterdag in Rotterdam in ac- 1-0 te verslaan. De finale was tie. zinderend. SW Dl bleek het koelbloedigst en won met 2-1 De Bondsspaarbank, sponsor van het toernooi, had na af loop voor iedere ploeg een tro fee in petto. Iedere 'Van Bas- ten-in-spé' ontving bovendien een medaille.

De Havenloods | 1991 | | pagina 5