Herborist Gezondheid Homeopathie blijkt zeer geschikt voor kinderen f 10.- Een geheugensteuntje kan iedereen gebruiken Vitaminen verspreid over de hele dag Een doorbraak in de cosmetica' Nieuwe hoestcapsules: Rami maakt gemakkelijk heel wat los Driemaal per dag knoflook: beter voor hart- en bloedvaten Laat griep u niet te pakken nemen Lekker en verantwoord slank met Malsovit brood DINSDAG 22 JANUARI 1991 4-171 In de ontwikkeling van baby tot puber maakt elk kind de nodige ziekten en klachten mee. Veel, niet ernstige aandoeningen kun je als ouder zelf behande len. Steeds meer ouders kiezen daarbij voor natuurlij ke en veilige geneesmiddelen. Kinderleed Homeopatische geneesmidde len blijken juist voor kinde ren bijzonder geschikt. Ze zijn veilig en vertonen geen bijwerkingen. Daarnaast rea geren kinderen heel goed op homeopatische geneesmidde len. Het kinderlichaam is na melijk nog zuiver. Allerlei af valstoffen (bijvoorbeeld uit de voeding) hebben zich nog niet in het lichaam opge hoopt. Twee voorbeelden van kinderleed die goed met ho meopathie zijn te behandelen: veel baby's die tandjes krij gen zijn prikkelbaar en hui len vaak. Het homeopatische geneesmiddel Chamodent van VSM helpt deze klachten te verminderen. Ook komt het veelvuldig voor dat kin deren door drukte, spannin gen en veel nieuwe ervarin gen 's avonds de slaap niet kunnen vatten. Met het mid del Kindival slaapt het kind beter. Overigens heeft VSM Geneesmiddelen, als enige fa brikant, een heel assortiment homeopatische geneesmidde len, die speciaal op kinderen zijn afgestemd. gingen. De kindergids is praktisch opgezet. Het boek geeft informatie bij een reeks van klachten, waardoor je als ouders kunt herkennen wat je kind mankeert. Als de klacht zich leent voor zelf zorg, volgen geneesmiddelad viezen. Alle doseringen, voe- Kindergids speciaal Dat homeopathie voor kinde ren in de belangstelling staat, bleek onlangs toen bij Uitgeverij Homeovisie een al leraardigst boek over dit on derwerp verscheen: de Ho meopatische Kindergids. Het boek is een vervolg op de Homeopathie Gids, waarvan er inmidels ongeveer 110.000 over de toonbank op kinderen toege spitst. In de gids zijn ook elf 'portretten' van homeopati sche kindertypes te vinden. Een onmisbaar boek voor ie dereen die kinderen heeft. De Homeopatische Kindergids kost fl. 14,90 en is verkrijg baar bij de boekhandel, bij vele apotheken, drogisterijen en reformzaken. Voor meer informatie: VSM, afd. Pro- duktinformatie, 072-661199. Iedere dag opnieuw hebben we ons geheugen nodig. In ons geheugen slaan we kennis op die we bij het werk of in het dagelijks leven niet kunnen ontberen. Voor iedereen is het van groot belang dat het „geheu gen-proces" goed verloopt. Bij met name oudere men sen laat het geheugen echter wel eens wat verstek gaan. Dat is natuurüjk heel vervelend. Aan het geheugenverlies kunnen verschillende oorza ken ten grondslag liggen. Eén van de oorzaken kan een tekort aan zink en taurine zijn. Dat een dergelijk tekort meer voorkomt dan men denkt, werd onlangs nog weer onderstreept in het Ne derlands Tijdschrift voor Ge neeskunde. Een andere belangrijke oor zaak is dat er door ouderen en bejaarden dikwijls lang durig een te eenzijdige voe ding wordt gebruikt. Door bijvoorbeeld vorengenoemde oorzaken kan men zonder dit zelf te merken een tekort aan zink en taurine oplopen. Taurizine is ontwikkeld om waar mogelijk een tekort aan te vullen en een dreigend te kort te voorkomen. en taurine komen van nature in grote hoeveelheden in on der andere rood vlees en vis voor. Zink is beslist nodig voor het informatie-verwer kende systeem in de herse nen. Taurine is een zoge naamd aminozuur. Taurine speelt, behalve dat het veel nuttige functies in het gehele lichaam heeft, een belangrij ke rol in de zenuw- en her sencellen. Bovendien is het een ontgiftende stof. Zink en taurine samen helpen mee de cellen zo optimaal mogelijk te laten functioneren. Taurizine bevat dus voor het lichaam broodnodige stoffen en het gebruik van Taurizine is van het grootste belang om een zo goed mogelijke conditie te verkrijgen en te behouden. Taurizine is een middel dat Verkrijgbaar bij apotheker, zink en taurine bevat. Zink drogist en reformhuis. E-line vitamine E crème verzorgt en beschermt de huid. 99 De werking van E-line vitamine E crème De werking van E-line natuur lijke vitamine E crème valt in twee belangrijke punten uiteen. In de eerste plaats beschermt vitamine E de onverzadigde vetzuren (waar 50% van het huidvet uit bestaat) tegen een te gemakkelijk oxideren. Bij de talgvet-produktie kan een vi tamine E-tekort leiden tot sa menklontering van in vet op losbare schadelijke stoffen, waardoor al gauw huidpro- blemfcn r—----- In de tweede plaats bevordert natuurlijke vitamine E de doorbloeding van de huid, waardoor het huidweefsel ruim schoots van zuurstof kan wor- Zuurstof speelt E-line vitamine E crème helpt (zelfs bij littekens) De c< meer en meer van therapeuti sche waarde geworden voor de verzorging van de huid. Vita mine E is hierbij zo belangrijk gebleken, dat met recht van een doorbraak gesproken kan wor den. De werking van E-line vitamine E crème is ongeloof lijk. Hij maakt de huid niet alleen soepel en glad, maar ook littekens verminderen of ver dwijnen zelfs helemaal. De toepassing van E- line vitamine E crème De crème is voor verschillende doeleinden en ieder huidtype te gebruiken. Voor de verzorging van een gezonde huid, zodat deze glad en soepel blijft, ook op latere leeftijd, voor een oudere huid om deze fceer gezond en glad te maken, ideaal bij rimpels en kraaiepootjes rond de ogen, hals en het ver dere gezicht; bij zonnebaden wordt de huid er egaal bruin van en het helpt bij zonne brand; na het scheren; bij jeuk of andere huidirritaties; bij brandwondjes of andere litte kens; zwangerschapSstriemen of jeugdpuistjes. Een doorbraak in de prijs E-line vitamine E crème is een fantastisch natuprprödukt zon der bijwerkingen (het bevat 30 i.e. d-alfa tocoferol (vitamine E) per gram crème). Nu voor de probeer- prijs van: (normaal 14,95) (55 ml) In de winter hebben we alle maal iets extra's nodig voor een betere weerstand en om ons fit te voelen. Vitaminen en mineralen kunnen daar hun steentje aan bijdragen. In onze dagelijkse voeding komen ze in kleine hoeveel heden voor. Door eenzijdig of vitamine-arm eten kan een tekort ontstaan, wat na lan gere tijd ziekten veroorzaakt. Betere opname De Amerikaanse voedings supplementen fabrikant Es sential Organics maakt al meer dan 10 jaar vitaminen- preparaten die meer dan 200 voedingsfactoren bevatten zonder bind- of vulmiddelen. Om de opname van de stoffen in het lichaam te verbeteren is gebruik gemaakt van ve zels van haverzemelen. De multivitaminenpreparaten zijn voorzien van alle belang rijke mineralen (zoals kalk, fosfor, koper, magnesium, mangaan, zink en silicium) en sporenelementen (o.a. mo- lybdeen, ijzer, jodium en se lenium) die noodzakelijk zijn voor een goede gezondheid. Aangezien er geen gebruik werd gemaakt van dierlijke grondstoffen zijn de produk- ten ook geschikt voor vegeta- De multivitaminepreparaten van Essential Organics zijn wereldwijd bekend vanwege him Time Release factor. Dit wil zeggen dat de werkzame stoffen vertraagd worden af gegeven (meestal over een periode van 24 uur). Het li chaam ontvangt daardoor telkens een bepaalde hoeveel heid vitaminen en mineralen. In deze categorie bieden Om- ni-plex TR en Vitamine C-1000 extra ondersteuning na zware ziekte of bij tekort aan vitamines en mineralen. Mega-vites is voor mensen die een multivitamine prefe reren waarmee ze een fikse dosis uit het B-complex krij gen. Deze preparaten hoeven maar eenmaal per dag te worden ingenomen. De multivitamines van Es sential Organics zijn ver krijgbaar bij drogist, apo theek en reformzaak, waar u tevens een uitgebreide bro chure kunt krijgen. Wie kent dat niet: een opko mende hoestbui in een dood stille concertzaal of een krie- belhoest die je op een ongepast moment de das omdoet. Het blijft een hoogst onwelkome uitbarsting, waar niemand wat aan kan doen. Hoesten is een reactie op irritatie in de luchtwegen, die wordt veroor zaakt door stof of een infectie. Door te hoesten worden onre gelmatigheden afgevoerd, maar teveel hoesten kan be hoorlijk pijnlijk zijn. Om de hoestreflex te onderdrukken en de keel te smeren, wordt vaak de fles met hoestsiroop aangesproken. Bij een vastzit tende hoest is dit niet afdoen de. Het is namelijk van groot belang dat het taaie slijm zo snel mogelijk oplost, omdat het anders een bron van nieu we infecties kan worden. Capsules Er is natuurlijk niemand die, uit voorzorg, met een fles hoestsiroop op stap wil. Afge zien van het formaat zou de kleverige inhoud ook nog eens tas of mantelzak kunnen aan tasten. Ook omdat er in een hoestsiroop vrij veel suiker zit verwerkt, laten de meeste mensen liever de fles staan. Om aan deze wensen tegemoet te komen zorgde Rami, zelf fabrikant van hoestsiroop, voor een praktische en doel treffende oplossing: hoestcap sules. Deze hoestcapsules mal- ken het slijm dunner en zor gen voor de nodige opluch ting. Het prettige van de hoestcapsules is dat ze sneller werken dan menige hoest- drank èn ze bevatten geen sui ker. De capsules zitten hygië nisch verpakt in een door drukst rip en zijn dus makke lijk mee te nemen. Zo zorgt u dat een hoogst ongelegen hoestbui op discrete wijze wordt verdreven. De nieuwe Rami hoestcapsules zijn zonder recept verkrijg baar bij drogist en apotheek, waar tevens een folder klaar ligt. M mKTIOHM mtiTWOOmG: msmmffi POSTBUS 262-3740AG BMKN Knoflook is een ui-achtig plantje dat door de jaren heen een vaste plaats heeft gekregen in onze keuken. In vervlogen eeuwen was de geur van knoflook voor bij gelovigen reden om aan te nemen dat kwade geesten er mee buiten de deur konden worden gehouden. In onze tijd hecht men veel meer waarde aan andere eigen schappen van knoflook. Het werkt cholesterol-verlagend, vermindert de kans op ader verkalking en laat een te ho ge bloeddruk dalen. Bij een dagelijks hoge concentratie Iedereen weet het: zodra de winter zijn grillen in volle hevigheid over ons uitstort, moeten we ons extra beschermen. Ons lichaam heeft iets speciaals nodig om griepvirussen buiten te houden. En dat kan heel goed een homeopathisch middel zijn. Echinaforce (spreek uit Ee-gie- na-fors) is één van de vele geneesmiddelen die wij te dan ken hebben aan de Zwitser dr. h.c. A. Vogel. Tijdens zijn on derzoekingen naar het ver band tussen voeding, leefwijze en gezondheid bij natuurvol ken, stuitte Vogel op het bruik van Echinacea purpurea bij de Sioux-indianen in Noord-Amerika. Uitgaande van hun ervaringen paste hij Echinacea in zijn eigen kli niek in Zwitserland bij vele patiënten toe. En met succes! Op basis van deze resultaten ontwikkelde hij het bij vele fors afslanken. Het lijkt een illusie, maar het is werkelijkheid. Dankzij Mal- val je al etend af. Hoe is dat mogelijk? Vezels, vitaminen en mineralen Malsovit wordt gemaakt van hoogwaardige, biologisch ge teelde granen met een hoog gehalte aan voedingsvezels. Het heeft een uitgebalanceerde samenstelling van koolhydra ten, volwaardige eiwitten, vita mines en mineralen. Het hoge vezelgehalte zorgt voor extra energieverbruik bij de verte ring. En dat scheelt kilo's per week. Het hoge gehalte aan vitaminen en mineralen zorgt ervoor dat het lichaam vol doende voedingsstoffen krijgt. Daarom slankt u met Malsovit verantwoord af. Naast volle granen, extra tar- wekiemen en vier soorten ze melen, bevat Malsovit ook het unieke voedingsvezel Fibrex. Dankzij Fibrex en het hoge vezelgehalte krijgt het verve lende hongergevoel geen kans. Malsovit maakt niet al leen slank, maar is ook heel gezond. Het helpt tegen be- Naast het bekende brood zijn er ook Malsovit crackers, koekjes en slankheidsspreads. Uitsluitend verkrijgbaar bij de warme bakker. kende welvaartsziektes als constipatie, hart- en vaatziek ten en een te hoog cholesterol gehalte. Dieet Malsovit is al tien jaar lang bij de warme bakker verkrijg baar. Het is puur natuur en smaakt heerlijk. Bij een Mal sovit dieet hoeft u zich lang niet alles te ontzeggen, 's Mor gens smeert u drie sneetjes Malsovit dun met boter en be leg, zoals honing of kaas. In de middag eet u twee sneetjes dun beboterd met fris beleg als tomaat, sla, komkommer of appel, 's Avonds gaan de twee sneetjes prima vergezeld met warm beleg en een kopje bouillon. Tussendoor of by de maaltijd mag u thee, koffie, fruit en karnemelk gebruiken. Voor meer informatie kunt u terecht by de Malsovitlijn: 03410-13458. l toe. En met succes! Op basis van deze resultaten ontwikkelde hij het prepa raat Echinaforce. Het is een probaat middel by infecties en het verhoogt de weer stand. Gebruik ervan als de 'r' in de maand is, kan heel wat winterkwalen voorko men. Geen bijwerkingen Dr. M. Verheyen vertelt: ,Jk heb met Echinaforce zeer goe de resultaten bereikt bij kinde ren met chronische ontstekin gen. Mijn eigen kinderen heb ben sinds het gebruik van dit middel praktisch geen enkele infectie meer. Wat mij betreft is Echinaforce ideaal om de weerstand bij kinderen te ver hogen. Maar ook ouderen heb ben er baat by. Bovendien is het een middel zonder bijwer kingen." werk is verricht door professor dr. H. Wagner, van het instituut voor Farma ceutische Biologie van de Uni versiteit van München. Samen met zijn medewerkers ontdek te hij dat de plant stoffen bezit die de aanmaak van witte bloedlichaampjes bevorderen. Bovendien bleek dat de aan maak van interferon (stimu leert cellen 'antivirus eiwitten' te produceren) toeneemt. Wag ner. ,De grootste mogelijkheid van Echinacea ligt in het ge bruik ter voorkoming van ziekten." Echinaforce is te koop bij dro gist, apotheek en reformzaak. knoflook wordt echter het beste resultaat verkregen. De Duitse medicus dr. Jung kwam tot deze conclusie naar aanleiding van een onder zoek waarbij een medicament werd gebruikt dat gemaakt is van Chinese knoflook. Aan deze knoflook is al het vocht onttrokken. Alle werkzame bestanddelen bleven behou den waardoor hooggeconcen- treerde knoflookdragees kon den worden ontwikkeld. Ver se knoflook werd niet ge bruikt omdat de hoeveelheid werkzame stoffen sterk kan variëren. Deze knoflookdra gees, verkrijgbaar onder de naam Kwai, zijn vrijwel reukloos en ideaal voor on derzoek. Dr. Jung maakte met behulp van nauwkeurige apparatuur foto's van het netvlies van zijn patiënten. In het netvlies van het oog lopen zeer kleine en fijne adertjes, die nauwe lijks op de foto zijn waar te nemen. Zes uur na het ge bruik van twee knoflookdra gees zijn ze echter wel goed te zien. Na enkele uren neemt dit effect weer af. Wanneer echter drie maal per dag twee dragees worden ingenomen, blijft een goede doorbloeding gehandhaafd. Uit de resultaten van het on derzoek blijkt dat bij inname van twee hooggeconcentreer- de knoflookdragees de door bloeding van het hele li chaam wordt verbeterd en het cholesterolgehalte daalt. Kwai knoflookdragees kun nen door hun werking bij dragen aan het verminderen van klachten van hart- en bloedvaten, duizeligheid, ver geetachtigheid en koude handen en voeten. Bij regel matig gebruik voelt men zich binnen korte tijd fitter en vitaler. Kwai knoflookdragees zijn verkrijgbaar bij drogist, re formzaak en apotheker. Om u nader te informeren kunt u het boekje „Zo helpt kno flook uw gezondheid" gratis aanvragen door een brief kaart te sturen naar Combi Media, Postbus 1, 3740 AA Baarn. Vermeld u daarop uw naam, uw adres en de titel van het boekje. AL DEZE PRODUKTEN ZIJN IN VLAARDINGEN EN SCHIEDAM VERKRIJGBAAR BIJ De Herborist, de kruidendrogist, is een gespecialiseerde drogisterij op het gebied van kruiden, specerijen, natuurge- neesmiddelen, homeopathie, vitaminen, mineralen, gezon de voeding, thee en natuurlijke huidverzorging. Drogisterij, Kruiderij Homeopathie VLAARDINGEN Hoogstraat 165 434.00.64 (Kruiderij Te Hooi en te Gras) De Loper 475.07.44 SCHIEDAM Hoogstraat 15 426.32.80

De Havenloods | 1991 | | pagina 7