yj DE HAVENLOODS Pearle 'Schiedam kan leven met vuilstort Abtspolder Schiedams Nieuwsblad t Brilmi heeft nu een wereldnaam: Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Variatie in theaters FEES1AANBIEDING Twee brillen halen, één betalen. ifS Personenwagen brandt uit op snelweg BOUMAN WOONNIEUWS opruiming! honderden koopjes BOUMAN Tequila en gangsters in Filmhuis Brand bij Wilton Fijenoord Gisteren STUKS 39r Bif/STOI EDITIE P, DONDERDAG 31 JANUARI 1991, 40e JAARGANG Nr. 5 KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. A Opbrengst vasten- actie voor Filippij A Achttien holes free-golfbaan in de Zuidbuurt 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM In theaterca fé De Tender in de Passage treedt vanavond de Haagse zesmansformatie The Buga- lbos op. Het fraai uitgedoste zestal neemt de luisteraars mee op een muzikale trek tocht door de jaren veertig en vijftig. De nadruk bij hun rockabilly/jive muziek ligt op de zuivere close-harmo- ny-zang van de drie zange ressen. Zelfs The Andrew Sisters schemeren door de vocalen heen. De toegang is gratis en het optreden begint om 21.30 uur. In theater De Teerstoof speelt het cabaret-duo Zin- droom vrijdag en zaterdag zijn derde productie getiteld 'Tweede kopje gratis'. Spe lers Herman Boon en Bert Schuiling zijn afkomstig uit Den Helder en wonnen in 1987 het Camaretten-festi- val. In hun nieuwe show ver tolken de twee besnorde he ren de rol van piloot. In het bezit van een groot rijbewijs beginnen zij een eigen lucht vaartmaatschappij. Vervol gens beleven zij doldwaze avonturen. De voorstelling begint op beide avonden om 20.30 uur, de toegang is vijftien gulden. Theatergezelschap de Spot vogel speelt zaterdag 2 fe bruari 'De Razende Donder'. In het kinderspel neemt me neertje Golomee het op te gen een heuse reus. Vanaf 14.00 uur huiveren voor kin deren in de Teerstoof. Toe gang is vijf gulden. Terug in de tijd met The Bugaloos. Zaterdagavond om 20.00 uur Toonkunstjeugdkoor onder en zondagmiddag om 14.30 muzikale begeleiding van uur staat in de grote zaal van muziekschool N.W.N. en het Passage Theater de mu- muziekschool Gouda. De sical 'The Pajama Game' op choreografie is van Miranda het programma. van Oorschot en de regie in Het stuk handen van Peter Oole. Toe- wordt uitgevoerd door het gang 7.50 gulden. Kloeke Keilers vieren lustrum SCHIEDAM De Schiedam- se carnavalsvereniging de K.K.C. (Kloeke Keilers Club) viert in maart het vijgjarig be staan. De club was van plan met een lustrumfeest uit de anonimiteit te treden en zich aan het Schiedamse volk te presenteren. Het bonte gezel schap wil dat doen door deel name aan de carnavalsoptocht maar omdat de Rietzeilders vorige week besloten om de feeststoet en alle andere festi viteiten af te gelasten, moet dat plan voorlopig in de ijs kast worden gezet. „Het is jammer dat de optocht niet doorgaat", reageert voor zitter Hans Smolders. „We hadden al een auto en een spe ciale act geregeld". Omdat de 'roots' van de K.K.C. in Ber gen op Zoom liggen, heeft de vereniging die haar tweede domicilie in het clubhuis van handbalvereniging HVC heeft, zich tot op hjeden altijd beperkt tot activiteiten Krabbegat. Daar wordt niet alleen tijdens het driedaagse verblijf de jaarlijks terugke rende optocht bijgewoond, want ook voor het traditionele 'neuzenbal' en het 'halfvas- tenbal' - dat respectievelijk drie weken na het carnaval wordt gevierd - reizen de fuif nummers in originele Bergse kledij af naar het Zuiden. „De K.K.C. blijft in populari teit groeien", zegt Smolders. „Sinds kort hebben we zelfs een sponsor. En om het lu strumfeest dat met een kleine driehonderd liefhebbers wordt gevierd, extra luister bij te zetten halen we een dweilband en een Nederland se carnavalsartiest in huis. We betreuren dat de optocht niet doorgaat want we hebben pas een nummer opgenomen dat we bij het stadhuis graag ten gehore hadden willen bren gen", aldus Smolders. Zappa en Olga in Podium SCHIEDAM In cafe Podi um treedt zaterdagavond Bleeding Romeo op. Deze Eindhovense formatie ver zorgt al ruim tien jaar covers van Frank Zappa, zonder daarbij eigen arrangementen te schuwen. Voor Bleeding Romeo bete kent het concert in Podium haar laatste optreden. Aan vang half elf. Zondag om tien uur is er een travestieshow van Liza. Het programma be vat persiflages van Olga Lo- wina, Corrie Konings, Jaspe- rina de Jong en Amanda Lear. SCHIEDAM Een 17-jarige Schiedammer is maandagavond bij een vechtpartij op de Korte Haven flink toegetakeld. De jongen werd door zeven stadsgenoten ernstig mis handeld. Het slachtoffer is met een gebroken jukbeen en hersenschud ding naar het Schielandziekenhuis overgebracht. De politie denkt dat de vechtpartij het gevolg was van OPTICIENS Tegen inlevering van deze bon! (Geldig t/m 9 februari 1991) Het m tweede bril is bestemd ar dezelfde persoon die ook de te (betaalde) bril gaat dragen In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras,kleur,enzJdan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder betaalt, mag niet goedkoper zij dan f 100,- Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen ti)a. met het rode driehoekje Op beide brillen 1 jaar garantie De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse i Vogelaars ontdekken bijzondere ganzensoort in Midden-Delfland VLAARDINGEN Midden-Delfland mag niet veranderen in een volledig dichtgebouwd gebied. Er moeten de len overblijven waar weidevogels en gevleu gelde wintergasten zich blijvend thuis voelen. Dat vindt de Koninklij ke Nederlandse Na tuurhistorische Vereni ging. Midden-Delfland, blijkt vol gens de natuurliefhebbers een pleisterplaats van een bijzondere soort gans. De af gelopen weken hebben voge laars in de polders rond Vlaardingen en Maasland groepen Kleine Rietganzen gezien. Deze zeldzame vo gelsoort overwintert in Friesdland. Pas de laatste jaren worden er regelmatig exemplaren in Midden-Delf land gezien. De Kleine Riet gans is moeilijk te onder scheiden van andere in Ne derland overwinterende ganzensoorten. Alleen erva ren vogelliefhebbers kunnen vaak de verschillen zien. De KNNV vreest echter dat door diverse ontwikkelingen zoals wegenaanleg, vervui ling en bebouwing de pol ders verloren kunnen gaan als ganzenpleisterplaats. De vogelliefhebbers zijn vooral bang dat de rust in en rond het natuurreservaat de Aal keet Buitenpolder bij Maas land zal worden aangetast. Desondanks dubbele gevoelens bij wethouder De Leede SCHIEDAM De ge meente Rotterdam heeft het noordelijk gebied van de Oost-Abtspolder defini tief aangewezen als op slagplaats voor verontrei nigde grond. Het gebied moet in vijf jaar volgestort zijn met zo'n 2,5 miljoen kubieke meter vuile grond afkomstig uit de gehele provincie Zuid-Holland en wordt daarmee de grootste vuilstort van Nederland. Het beoogde terrein is Rot terdams grondgebied en ligt ingesloten tussen de Delftse Schie en de Polder vaart. De Schiedamse ge meentegrens loopt echter pal langs het gebied en Schiedam volgt de plannen dan ook nauwlettend. Wet houder Bart de Leede kan niet bepaald juichen over het Rotterdamse initiatief maar weet ook wel dat de troep ergens heen moet. „Vooralsnog zien wij wei nig argumenten om ertegen te zijn", meent hij. De locatie is al een probleem gebied. In het verleden zijn er miljoenen kubieke meters ver ontreinigd havenslib opgespo ten. Daarna heeft de plek er verwaarloosd bijgelegen. In 1988 startte de gemeente Rot terdam met de herinrichtings procedure. In een milieu-ef fect-rapportage werd het plan uitgewerkt om tot beheersing van de problemen te komen. De toekomstige beheerder van het gebied, de reconstructie commissie Midden-Delfland, en de provincie hebben in eer ste instantie positief gerea geerd op het concept. In de komende maanden verwacht de gemeente Rotterdam wei nig problemen te ondervinden Hier moet Nederlands grootste opslag voor vuile grond verrijzen. - „1 van een 46-jarige man uit Maassluis. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. bij het aanvragen van de di verse vergunningen. Schiedam is tot nu toe niet betrokken geweest bij de tot standkoming van de plannen. De mogelijkheid om bezwaren in te dienen is nu aanwezig. Desondanks valt er van Schie damse gemeentezijde weinig tegenwerking te verwachten. Bart de Leede van Groen Links benadert de zaak in de wetenschap dat iedere oplos sing zo zijn haken en ogen kent. „Als wethouder van de gemeente Schiedam heb ik natuurlijk dubbele gevoelens bij de plannen", zegt De Lee de, „Wij roepen niet 'hoera' maar vinden het concept niet onaanvaardbaar. We hebben in dat opzicht begrip voor de provincie". Beheersbaar De wethouder heeft eigenlijk meer moeite met de situatie zoals die nu is op het opgespo ten terrein. „Ik heb grote moeite met de manier waarop de boel daar nu ligt en heb goede hoop dat de locatie straks met nieuwe maatrege len beter beheersbaar wordt". De heer Verhagen van de re- constructie-commissie Mid den-Delfland, zit op dezelfde gedachtenlijn als De Leede. „Ik kan me van Schiedamse zijde geen bezwaren voorstel len, zoals de boel daar nu ligt is die oncontroleerbaar, dat wordt in dé toekomstige plan nen sterk verbeterd", meent Verhagen. „Bovendien kost het veel meer geld als je de grond buiten de eigen provin cie transporteerd", meent hij. Wethouder De Leede is om een andere reden geen voor stander van wat hij 'schone handen politiek' noemt. „De provincie moet zijn eigen broek ophouden als het ware, je eigen afval in huis houden dus. Het afval in zee storten en/of in de derde wereld dum pen is uit den boze". Toch heeft de De Leede enige bezwaren. Volgens de plan ning gaat het volstorten van de plek vijf jaar duren. Daar na moet op de ontstane heuvel een recreatiegebied worden aangelegd. „Hoe sneller de boel vol is, hoe sneller het kan worden afgedekt", zegt de wethouder. „Een kwestie van tijd dus, bovendien willen we wat meer tijd om het totale milieu-effecten-rapport te verwerken, dat zijn nogal technische zaken. Hebben we de know-how in huis om dat goed in te schatten is een an dere vraag". AFPRIJSDAGEN NOG TOT 20 febr. 91 KLEURRIJK OP NIVEAU PIMPERNEL mt HEEFT 'TSOWIESOWm IJsselmondselaari 175, Rotterdam-Oost (Kralingseveer) Tel.: 010-4508033 Maandag 13-17.30. Dinsdag t/m Donderdag 9.30-17,30. Vrijdag 9.30-21. Zaterdag 9.30-17 uur. Kunst te koop SCHIEDAM— Tot half fe bruari exposeert de Schie damse kunstenares Marja Wijnhorst haar werk in thea ter De Teerstoof. Haar schil derwerk valt op door het ver rassende kleurwerk. Al het getoonde werk is voor liefhebbers te koop. Schiedammers in Stedelijk SCHIEDAM Het werk van 23 Schiedamse kunstenaars zal tot 10 maart worden ten toongesteld in het Stedelijk museum. Onder de noemer 'Stichting Kunstwerkt' zal werk te zien zijn van schil ders, beeldhouwers, grafici, vormgevers etc. De stichting stelt zich naar eigen zeggen ten doel het Schiedamse kunstklimaat zo breed mogelijk te stimuleren. Bij de stichting zijn dertig lo cale kunstenaars aangesloten. De tentoonstelling zal vrij dagavond 1 februari om 19.30 uur feestelijk worden geopend door wethouder Chris Zijde veld. Interland in Margriethal SCHIEDAM— In het kader van de voorbereiding op het WK speelt het Nederlandse herenhandbalteam op 9 fe bruari tegen België. De Interland wordt gespeeld in de" Margriethal en begint om kwart voor zes. Het duel wordt georganiseerd door de afdeling Rotterdam van het handbalverbond en de hand balvereniging DWS. De toe gangsprijs is f 7.50 (jeugd t/m 16 jaar f 3.50). In de voorver koop zijn entreekaarten ver krijgbaar bij het in de Mar griethal gevestigde afdelings bureau. Heemtuin excursie SCHIEDAM Zondag 3 fe bruari wordt weer de maan delijkse wandeling door de heemtuin van het Beatrixpark gehouden. Vanaf 14.00 uur kan onder deskundige bege leiding de flora en fauna van dit stukje Schiedam onder de loep worden genomen. Deel name is gratis. SCHIEDAM— Vrijdagavond 1 februari vertoont Filmhuis Schiedam de film 'A Winter Tan' van de Canadese regis seuse Jackie Burroughs. De film draait om een vrouw die rondzwerft in het gebied tus sen verlangen en werkelijk heid. Na haar vlucht naar Mexico kan zij vervolgens niet van de tequila afblijven. Bo vendien raakt ze verknocht aan de Mexicaanse zon. Zaterdag staat de tweede film in de serie Franse gangster films op de agenda. Met Alain Delon in de hoofdrol zal 'Flic Story' van regisseur Jacques Deray te zien zijn. In deze spannende policier draait het om moord en vergelding. Beide films beginnen om half tien en de toegang is vijf gul den. SCHIEDAM Een felle uit slaande brand heeft maandag middag op het terrein van Wilton-Fijenoord twee lood sen verwoest. De brandweer die met vijf wagens uitrukte, sloeg groot alarm. De vuurzee legde de loodsen, die op de nominatie stonden gesloopt te worden, in as. De rook was in de wijde omtrek te zien. De politie tast nog in het duister over de oorzaak van de brand. Wel is bekend dat de vuurzee is ontstaan op het houten dak van een van de loodsen. De Rotterdammers en hun ondeugden Per stuk U 95 lot en met zaterdag 4oi| Bristol nn I Rotterdam Binnenwegplein 20 I I (boven Zeeman Textielsuper) tel 010-4123636 I I Rotterdam op het Zulder-terras I I van winkelcentrum Zuidplein Tel. 010-4804162 I I Vlaardingen Hoogstraat 219 I KAAS MET SMAAK GORGONZOLA koning van de Italiaanse kazen o. MILD en PIKANT. Beide ka- I.95 PORT PROEVEN!! Proeverij van bekende en onbeken de PORTS Vrijdag Bfehr. van IB.00 lol 21.00 7.00 Vlaardingen: Hoogstraat 151 Vïaardingcn:'De Loper* 65 Maassluis: Nieuwstraat 14 Maassluis: Koopcentrum Koningshoek

De Havenloods | 1991 | | pagina 1