mm Cor van 't Zelfde staat nog vierkant achter besluit SK.BT GEMEENTE VERGEET AANLEG SOFTBALVELD Damescoaches aan de dijk gezet Agenda Rotterdam 2 wint Landman-bokaal DE HAVENLOODS Run-Bike-Run in Harga Aart Trees tekent bij Interland in Margriethal DONDERDAG 7 FEBRUARI 1991 LANGS DE -. WATERWEG^ Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen Citaat uit het clubblad van SW: „Wedden, dat die blaadjes (red. en dan wordt onder meer de naam van deze krant genoemd), die nu geen gelegenheid onbenut laten om SVV een hak te zetten, het straks wanneer SVV beter gaat draaien, het weer over ons eigen SVV zullen hebben...". BENIEUWD Omdat wij ons van geen kwaad bewust zijn, dagen we de redactie van SVV's periodiek uit de artike len aan te dragen, waarin deze krant zich laatdunkend heeft uit gelaten over de prestaties van de eredivisieclub. We zijn benieuwd. IN HET KORT Sponsors zorgden ervoor, dat de wedstrijd Hoek van Holland-DWO werd begeleid door een hoempa orkest De bezoekers konden dat echter niet waarderen en slaagden erin de scheidsrechter te overreden de muziek de cantine in te sturen Excelsior'20 liet zich onlangs door SFC van het trainingsveld zenden IJs en weder dienende treffen beide clubs elkaar zondag op het voet balveld De clubbladredactie van Excelsior'20 adviseerde zijn vedetten om de buren als repre saille voor het trainings-incident met een nederlaag van de gras mat te zenden. HZP-schakers ronde verder SCHIEDAM Dankzij winst op het Vlaardingse HVO be reikte het eerste team van de schaakvereniging HZP Schie dam in het toernooi om de RSB-beker de laatste acht. De Schiedammers wonnen met 2V2-IV2. Versluis besliste de wedstrijd via een zege op Smeekes. Eerder hadden Juyn en Verhoeven de punten ge deeld, won Vlaardinger Van der Weijden van Brand en bracht Van Loenen door een zege op De Jong de partijen weer op gelijk voet. SCHIEDAM— De Thriath- lonvereniging Rijnmond en de gelijknamige toervereniging organiseren op zondag 24 fe bruari voor de eerste maal een Run-Bike-Run. Het is voor het eerst, dat een dergelijk evenement in deze regio wordt gehouden. Het be staat uit 5 km hardlopen, 30 km fietsen en opnieuw 5 km hardlopen. De start is om 11 uur vanaf het wielerbaancom plex in sportpark Harga. Het loopparcours wordt bin nen sportpark Harga uitgezet, terwijl voor het onderdeel fietsen een traject rond Schie dam is gezocht. Deelnemers zijn gebonden aan een tijdsli miet van drie uur. Inschrijven bij: Jaap Schottemeijer, tel. 010-4211112 of Bas van der Leye, tel. 010-4750591. Gophers de dupe MAASSLUIS Als het aan de gemeente Maassluis ligt, moet de honk- en softbalver- eniging Gophers het voor taan zonder softbalveld stel len. Dat althans valt op te maken uit de reconstructie plannen, die gemeentewer ken voor het complex in de Steendijkpolder heeft ont wikkeld. Na de zomerstop steekt deze dienst de spa in de grond en saneert de door Gophers zelf aangelegde sof- balhoek. En die hoek blijft leeg, tenzij de vereniging zelf de extra lasten, die een dergelijke voorziening vergt, voor zijn rekening neemt. Tot die ontnuchterende con statering kwam voorzitter Piet Bouts enkele maanden geleden al toen hij voor het eerst met de gemeentelijke plannen werd geconfron teerd. „De reconstructie en herprofilering is nodig", stelt hij vast, „want er is sinds 1976 niet veel meer aan het veld gedaan." Wel legt de gemeente een honk- balpitch aan en maakte de vereniging het karwei af door eigenhandig een soft- balhoek te creëren. De gemeente tolereerde het initiatief. „Zelf wisten we ook wel, dat de autoriteiten officieel niet op de hoogte waren, maar niemand op het stadhuis floot ons terug. Zo mochten we veronderstellen, dat men er stilzwijgend mee accoord kon gaan. Wat mij betreft was daarmee zoiets als een gewoonte-recht ont staan. Door een softbalveld in de reconstructie op te ne men, had men daarvan blijk kunnen geven." In de praktijk blijkt echter, dat de gemeente volkomen voorbij wil gaan aan de door Gophers gecreeerde situatie. „Blijkbaar ging men ervan uit, dat er officieel niets op papier stond en dat men er derhalve ook niet voor hoef de te zorgen", oppert Bouts. Het stelt hem danig teleur. „Op het stadhuis wordt soft bal mogelijk niet voor vol aangezien. Maar het team speelt wel landelijk en is daarmee het visitekaartje van onze vereniging. Om maar niet te spreken voor Maassluis zelf. Die promotie voor de stad had de gemeen te best eens kunnen honore ren. Hier schiedt het beleid tekort." Overigens ging de afdeling sportzaken ervan uit, dat ge meentewerken de aanleg van een softbalveld in de werk zaamheden zou opnemen. „Dat het er geen deel van uitmaakte, heeft ons ver rast", aldus Huub Slangen. Inmiddels wordt aan een compromis gewerkt, maar dat heeft voor Gophers de consequentie, dat de club voor de extra financiële las ten van deze operatie moet opdraaien. „We hebben de voorstellen in beraad geno men", aldus Bouts. De reconstructie van het 0 Na de zomerstop neemt de gemeente het veld bij Gophers onderhan den. De plannen omvatten wel de aanleg van een honkbalveld, maar een softbalpitch ontbreekt. honkbalveld maakt deel uit van een omvangrijker scena rio, die er op den duur toe moet leiden, dat Gophers een eigen ingang krijgt (nu gaat alle aanvoer nog via de entree mij MSV'71). Ook wordt het veld tien meter verbreed. „Maar die werk zaamheden worden pas later uitgevoerd en zijn door de gemeente opgenomen in de meerj arenbegroting. De reconstructie, die na de zomerstop begint, leidt er toe, dat Gophers de bond gaat vragen om de thuiswed strijden zoveel mogelijk in de eerste competitiehelft te programmeren. „Voor de jeugdwedstrijden kunnen we het hele seizoen gebruik blijven maken van het twee de veld. Voor het softbal- team, is er dankzij de sa menwerking met 'Schiedam' wellicht een uitwijkmoge lijkheid naar het Schiedam- se sportpark Harga. Met dat ongemak zullen we deze zo mer moeten leren leven." Rust bij Excelsior terug SCHIEDAM Cor van 't Zelfde had niet de behoefte de geschiedschrijving van Excelsior'20 erop na te slaan. Niettemin moet hij in de nadagen van november de meest bewogen veertien dagen in het bestaan van de voetbal- en cricketclub meegemaakt hebben. Het begon met het weg zenden van trainer John Kloppers. Daarna stapte hij, op de golven van de door het ontslag ontwikkelde veront waardiging, zelf op en keerde een dag later op zijn schreden terug en bleef voorzitter. Inmiddels heeft hij met het verstrijken van de tijd, af stand kunnen nemen van de toen losgemaakte emoties. Constateert nu: „Er is toen binnen twee weken ongeloof lijk veel gebeurd. Toch sta ik nog steeds vierkant achter de genomen beslissingen. Het boterde niet. Niet tussen de oefenmeester en het bestuur en niet tussen de trainer en de spelersgroep. Psychologisch was het 'point of no re turn' bereikt. De rek was eruit; er moest iets gebeuren". onze naam en het rijke Room se leven behoort tot het erf goed. Ik heb nooit de intentie gehad om dat te veranderen". Sport, zo lanceert hij, staat in sportpark Thurlede in het te ken van recreatie en het door GERARD S. VERVER Excelsior'20 wordt al vele de cennia door menig trainer versleten als een onverbeter lijke 'feestvereniging'. Een ac tueel voorbeeld? Zondag staat (ijs en weder dienende) de ver schrikkelijk belangrijke derby tegen SFC op het programma. Toch wordt er zaterdag carna val gevierd. „Hier staat niet presteren, maar feesten voor op", is de stelling van veel trainers, die vóór Kloppers hun biezen pakten. Van 't Zelfde gaat niet in de verdediging. „Waarom zou ik? De door de trainers opgeroe pen beeldvorming geeft name lijk precies het karakter bin nen de club weer. Excelsior heeft nu eenmaal een wat Bourgondische inborst. Dat is de erfenis waarmee we moe ten leven en die we eigenlijk niet eens kwijt willen. We voeren nog steeds het RK in le contact. „Lichaamsproleten hebbén we niet in huis. Trai ners zouden moeten inspelen op de specifieke kenmerken van Excelsior. Er hun spelers op attent maken dat er naast de zorg, die een vereniging aan hen besteedt best een te genprestatie mag staan. Bo vendien hebben die knapen een voorbeeldfunctie voor de jeugd. Wanneer ze presteren, is dat motiverend voor de jon geren. Een trainer, die de ver eniging begrijpt en kent, zal Excelsior als Excelsior accep teren. En er naar mijn mening aan mee moeten werken en erop inspelen". In dat kader refereert hij aan uitspraken, die de huidige se lectie-bewindvoerder Eddy van der Roer richting spelers deed. „Die poneert gewoon dat hij niet als boeman achter de voetballers aangaat om te controleren of ze op zaterdag avond rond twaalven ergens aan het hijsen zijn. Hij eist dat dat late glaasje bier geen in vloed heeft op de prestatie, die zondag geleverd moet wor den". Excelsiors voorzitter waar deert de moed, waarmee Van der Roer na Kloppers' vertrek de draad opnam. „Neem maar van mij aan dat het een hache lijke zaak is. Hij kan alleen maar builen vallen en reken er maar op dat er lieden zijn, die daarop wachten. Niettemin heeft hij de handschoen opge pakt. Hij kan als geen ander de ploeg motiveren". Wellicht is er meer nodig om Excelsior'20 uit het moeras te trekken. Betere voorwaarden voor de selectiespelers mis schien? „Flappen? Kom, zeg! Wij beschermen de amateur- regels in optima forma. Hier wordt niet gerommeld. Mis schien heeft het met onze af komst te maken, maar op alle gebieden zijn we heiliger dan de paus. We beseffen best dat andere clubs afwijkende standpunten innemen. Dat, wil je als club de eerste klas bereiken en overleven, er iets anders moet gebeuren, dan een broodje met een kop soep op donderdag na de training. We vertikken het echter om de regels te overtreden. Ik acht zoiets een devaluatie van het sportgebeuren. Ook al zou de KNVB een verruiming van de vergoedingen toestaan, dan nog is Excelsior er niet aan toe". Volgens Van 't Zelfde variëren Van Vliet vertrok meteen WATERWEG Henk van Vliet zat zondag thuis. In de Margriethal werd de coaching van de in accuut degradatie gevaar verkerende WIK-da- mes overgenomen door Henny Heesbeen. Niet dat de Spijke- nisser ziek was, hij had op staande voet ontslag genomen nadat hem door het bestuur duidelijk was gemaakt, dat de ploeg hem nog wel wilde tole reren als trainer, maar niet als coach. „Of alles of niets", zei Van Vliet daarop en hij ver trok. Niet terstond, maar wel aan het einde van het seizoen pakt Gerard Westerveld, die bij de volleybalvereniging Rijnmond het damesteam traint, zijn biezen. Beide heren werden volkomen verrast door de ontwikkelin gen. Westerveld was nagenoeg rond met de commissie Top, die bij Rijnmond de gang van zaken rond de selectie-trai ners regelt. De Spijkenisser wilde wel door en die intentie hadden ook de drie commis sie-leden. „Maar we zullen ijog even met de da^nes pra ten". Bij dat consult kwam de aap uit de mouw: de selectie wilde niet verder met Wester veld. „Ze hebben me niet duidelijk kunnen maken wat er aan schortte", zegt Gerard Wes terveld. „We, de groep en ik, hebben drie uur met elkaar gepraat, maar ze hebben me geen enkel argument aange reikt. De beslissig van de da mes is puur gevoelsmatig. Ik heb in de afgelopen maanden absoluut niet gemerkt, dat er iets scheef zat. Als trainer, coach en mens had ik een pri ma relatie met het team". Het zit hem dwars dat hij, juist nu de vruchten geplukt kunnen worden van de geza menlijke inzet, moet afhaken. „Inderdaad, nu het team een straatlengte voorsprong heeft, zeker kampioen wordt en naar de tweede divisie promoveert, is het uiterst onbevredigend om te moeten vertrekken. Ik had graag nog een jaar door gegaan. Een opwelling om meteen het bijltje erbij neer te gooien heeft hij onderdrukt. „We maken het seizoen ge- 0 Het vrouwen-volleybalteam van Rijnmond slaat zich gedegen een weg naar het kampioenschap en promotie naar de tweede divisie. Voor coach Gerard Westerveld houdt het dan op, want zijn contract wordt niet verlengd. woon samen af en vieren ook bij, dat we laatst te laat bij samen het kampioenschap" Wantrouwen „Een motie van wantrouwen", kwalificeert Henk van Vliet de beslissing van het WIK-be- stuur hem de coaching te ont nemen. „De Zwarte Piet over de teleurstellende resultaten van het damesteam wordt mij in de schoenen geschoven, maar men vergeet blijkbaar naar de echte oorzaken te zoe ken". Hij noemt een blessure-golf, pech en het ontbreken van kwalitatieve aanvulling van uit het tweede. „Komt ook nog uitwedstrijd arriveerden, omdat men mij niet over de wijziging van de aanvang had geïnformeerd". Overigens is Van Vliet niet van zins zich erg druk te ma ken over de voor hem, zo geeft hij toe, teleurstellende gang van zaken. „Ik blijf er vrij la coniek onder. Ik wist, dat er iets speelde en had via via al gehoord, dat het bestuur be sloten had mij de coaching te ontnemen. Later blijkt dan dat men dat deed omdat ik zogenaamd de dames niet meer kan motiveren. Een nare zaak, maar ik kan er niet van wakker liggen". hierover binnen de achterban de meningen. „Ik weet dat de algemene opinie het bij het oude wil laten. Dat zijn de mensen die al geruime tijd lid zijn en vinden dat het on danks de soms magere jaren altijd leuk en gezellig was. Te gelijk maakten ze de drama's mee, die sport nu eenmaal tot sport verheffen. Een andere groep acht die visie achter haald. Die meent dat conser vatisme niet past in deze tijd en bij deze jeugd". Een bestuur, meent Cor van 't Zelfde, moet zich niet in het zadel willen houden via popu laire maatregelen. „Dat is geen maatstaf. Ik vind dat ge degenheid het beste voor de vereniging is. Wij houden ons aan de regels en doen binnen dat kader het uiterste. Ander zijds ben ik het eens met de mensen, die vinden dat alles gedaan moet worden om te voorkomen dat we naar de vierde klas afzakken". Hij vindt dat dat niveau niet bij de stijl en 'standing' van Excelsior'20 past. „Niet om dat er in die klasse minder waardige mensen zouden voetballen, maar simpel om dat Excelsior er niet hoort. Zeker niet wanneer je beseft dat de cricketers in de ere divisie spelen. Daar zit een onbalans". Hoe slecht de ploeg er ook voorstaat, de voorzitter blijft heilig in een goede afloop ge loven. „Ik weet het. Allerwe gen is het vonnis over het elf tal al geveld. Maar de instel ling van de spelers is formida bel. Het gaat langzaam maar ik bespeur vooruitgang. Wat ontbreekt is een beetje geluk. Dat komt terug. Ik heb er alle vertrouwen in. Zo ben ik er ook heilig van overtuigd dat we niet naar de vierde klas degraderen". Een boude uitspraak. Maar Cor van 't Zelfde durft dat zeker na de november-ge- beurtenissen, waar hij voor heter vuren kwam te staan, wel aan. „Wat ik ervan ge leerd heb? Vooral dat een ver eniging het absoluut niet ac cepteert dat het een prooi van de media wordt. De leden wil len die heisa niet. Keuren het af. Toch ga ik de kranten niet uit de weg. De pers past bij de democratie, heeft een contro lerende functie. Die wil ik niet ontlopen". Vandaar dat Excelsiors was in geuren en kleuren over straat rolde. „We moestem wel in grijpen. Als bestuur heb je de taak om zo objectief mogelijk naar het reilen en zeilen bin nen de club te kijken. We merkten dat het schortte aan de relatie spelers-trainer. Toen we ingrepen, wisten we dat dat enorme onrust teweeg zou brengen. Hadden we het niet gedaan dan had het door gesudderd en was de explosie vanzelf gekomen. Dat moment zijn we voor geweest". Zijn daaropvolgende aftreden noemt hij (achteraf) een ver gissing. Zijn (opnieuw) aan treden een logisch gevolg van openhartige gesprekken en een onrustige nacht. „De an dere leden van het hoofdbe stuur maakten me duidelijk dat ze zonder mij niet verder zouden gaan. Anderzijds kwam er vanuit de leden de echo dat ik met hun belangen geen spelletjes moest spelen. Ze hadden gelijk. Mij ont breekt de eerzucht om in het pluche te blijven hangen, maar ik realiseerde me na mijn aftreden wel dat ik be schaafd en beschermend met verenigingszaken moest om gaan. Ik had zoiets als verraad Dat bracht hem ertoe om bin nen het etmaal op zijn schre den terug te komen. Een moe dig besluit. „Wanneer ik had volhard dan had ik thuis mijn plafond eens kunnen witten en de tuin versieren. Achteraf beschouwde ik mijn vertrek als verraad. Ik kon alle men sen die zo formidabel voor die club bezig waren, niet laten vallen. Ik voelde toch weer de verantwoordelijkheid die ik tegenover die dik zeshonderd mensen had". Vandaar dat Cor van 't Zelfde de uitdaging aanging en vervolgens op nieuw het vertrouwen van zijn 'feestvierende' achterban ver wierf. Relativerend: „Natuurlijk lukt het niet om met iedereen goede vrienden te zijn. Niette min, de waardering die je toch krijgt wanneer je iets voor de club bereikt, is een fantasti sche ervaring. De menselijke warmte en response die dan -ontstaat, is formidabel". MAASSLUIS— Hoewel hij aanvankelijk van plan was om na drie jaar af te haken, heeft trainer Aart Trees alsnog be sloten om zijn verbintenis met afdelingsclub MSV'71 te ver lengen. De Rotterdammer, die de ba sis legde voor de sponsorlopen uit Parijs en Berlijn, en al in zijn eerste Maassluise jaar met MSV kampioen werd en promoveerde naar de hoofd klas, is overstag gegaan na een dringend beroep vanuit de se lectie. De spelers vroegen het bestuur alles in het werk te stellen om Trees nog een jaar in de Steenwijkpolder te hou den. Ton van der Leije tekende een jaar bij bij tweedeklasser HVO. Het is nagenoeg zeker dat Wim Poulus ook volgend seizoen de hoofdmacht van HSZ/za leidt. Voorwaarde is dat het bestuur de toezegging doet om een en ander aan het trainingsveld te veranderen. Hans Buitendijk gaat vol gend seizoen tweedeklasser Fortuna leiden. De in Capelle wonende oefenmeester train de laatstelijk het Dordtse Emma. Als voetballer speelde hij ooit betaald voetbal bij Sparta. Conditie voor 35-plussers VLAARDINGEN— Het bu reau sportieve recreatie start op maandag 18 februari in de turnzaal Hendrik Casimir- straat (Holy) met een condi tie-instuif voor 35-{ Op het programma staat een aantrekkelijke reeks sport- en spelactiviteiten, waarmee op een verantwoorde wijze de conditie wordt opgebouwd. De organisatoren denken dit te bereiken door voor iedere deelnemer, aan de hand van een conditietest, een persoon lijk trainingspakket samen te stellen. De instuif is steeds van 20 tot 21.30 uur en gaat door t/m 29 april. De kosten per keer zijn f 2,50. Een con ditie-test vergt eenmalig f 7,50. Informatie (tijdens kantooru ren): tel. 010-4455573 of 4455583 (stadhuis). ISO-GUIDE Teken v/d Driftstraat 23 3131 JG Vlaardingen Tel. 010-4354005 SCHIEDAM— In het kader van de voorbereiding op het WK speelt het Nederlands he- renhandbalteam op zaterdag 9 februari tegen België. De interland wordt gespeeld in de Margriethal en begint om kwart over zes. Het duel wordt georganiseerd door de afdeling Rotterdam van het handbalverbond en de hand balvereniging DWS. De toegangsprijs is f 7,50 (jeugd t/m 16 jaar f 3,50). In de voorverkoop zijn entree- kaarten verkrijgbaar bij het in de hal gevestigde afdelingsbu- voor donderdag 7 t/m woensdag 13 febru- VOETBAL: zaterdag: PPSC-HBSS (14.30 uur), GSS-Rockanje (13.30 uur), PPSC-Berkel(da). Zondag: Alexandria'66-Hermes DVS, SFC-Excelsior'20 (14.30 uur), RKWIK- Martinit, Belvedere-Ursus (beker), Olym pus S-Real Parbo (14 uur), Schiedamse Boys-PKC'83 (14 uur), Hillesluis-Hermes DVS(da). ZAALVOETBAL: donderdag DOS'32- DHS, Groen Wit-SVV; maandag Margriet hal 19 uur HBSS-WOH, 19.50 uur PPSC-Doto, 20 uur Ursus-Karwei/H, 22 uur Hermes DVS-Aeolus, Maassluis Wet houder Smithal 21.15 uur WK-Animo/H, Maassluis Olympiahal 21.15 uur Olympus S-GSS, 22 uur DRZ-DHS: woensdag Groene Olifant-Groenoord. HANDBAL: zondag WIK 2-HVC(d), Margriethal 12.30 uur UVG-WIK 2(h), 16 uur HVC-DES 2(h). BASKETBALL: vrijdag Jumpers-BV Thomson(h); zaterdag sportzaal Fahren- heitstraat 19.30 uur BV Thomson- Odijk(d). VOLLEYBAL: donderdag(beker) Ek- spalvo-Rijnmond(h). KORFBAL: zaterdag Margriethal 20 uur ODI-De Jordan Boys; zondag velox- Succes, Margriethal 14 uur Harga-Actief. VOETBAL: zaterdag: HSC/za-TSB (14 uur beker), Doto-Cion, Zwaluwen-Kralin- gen(da). Zondag: RKWIK-Martinit (14.30 uur), Idu- na-HSC(da), VFC-Zuiderster(da). ZAALVOETBAL: maandag Schiedam Margriethal 21 uur (beker) HVO-SC Kra lingen. HANDBAL: zondag Atomium-De Hol- landiaan(d). VOLLEYBAL: zaterdag beker Ekspal- vo 3-Holy(h). KORFBAL: zaterdag RWR-Spirit, Westwijkhal 15.30 uur Oranje Nassau- Stormvogels(W); zondag Fides Pacta- Vlaardingen. WATERPOLO: zaterdag Kolpabad 19.40 uur De Viking-Numansdorp(d); zon dag Kolpabad 15.25 uur Shell-PCG(d), 16.10 uur Shell-Kempvis 3(h). MW'27. HANDBAL: zondag TOGB-Unitas(d). BASKETBALL: zaterdag Waddinxc- veen-Deca Eagles(h); zondag WSC-Deca Eagles(d). KORFBAL: zaterdag Zuidwesters- Dijkvogels, Olympiahal 15.50 uur CKS Maassluis-Luctor, sporthal Maasland 19.30 uur ODO-Swift(M). Halve finales pupillen VLAARDINGEN— In het clubgebouw van VFC werd maandag de loting verricht voor de halve finales van het bekertoernbooi voor pupillen. De loting leverde het volgende resultaat op: F-teams: MSV'71-Zwaluwen en VDL-Excelsior M2. E-teams: DVO'32-MSV'71 en Zwaluwen 2-Deltasport; D-teams: HSC-MSV'71 en Zwaluwen 2-Excelsior 3. De halve finales worden ge speeld op woensdag 27 maart en woensdag 3 april. Finale voor basisonderwijs SCHIEDAM Het kerst-bas- ketballtoernooi voor teams uit het basisonderwijs krijgt op donderdag 14 februari met de finale-wedstrijden een toe passelijk slot. In sportzaal Oost in de Fah- renheitstraat strijden de pou le-winnaars dan vanaf 9.00 uur om de eindzege: het kam pioenschap van Schiedam. Voor de finale-ronde plaat sten zich Sint Jozef 1, Konin gin Juliana, Erasmus/Goeman Borgesius, Het Startblok 2, Harlekino, Ouverture, Groe- noord 2 en Notekraker. SCHIEDAM Door winst in de voorronde heeft Rene de Jong (Sportinstituut Schie dam zich geplaatst voor het Nederlands kampioenschap Free-style Nunchaku-do. WATERWEG De reserves van tophockeyclub Rotterdam zijn er zaterdag in geslaagd om ook de twee editie van het toernoou om de Landman-winterstop-bokaal te winnen. De Rotterdammers wonnen in de laatste ronde met 4-2 van het Delftse Ringpass, waar door ze onbereikbaar werden voor het achtervolgende Hu- dito, dat op 1-1 bleef steken tegen Asvion. Evergreen won met 5-1 van een verzwakt Spi rit. Rotterdam 2 behaalde negen punten uit vijf wedstrijden. Evergreen (dat op doelsaldo tweede werd) en Hudito vol gen met zes punten. Ringpass en Spirit delen de vierde en vijfde klassering met vier punten en Asvion sluit de rij met één winstpunt.

De Havenloods | 1991 | | pagina 13