SoPjJffkzigt 'GIDS wil niet op stoel van een ander gaan zitten' Voorlichtingscentrum voor Studie en Beroep in april voor publiek open Milieukunde ook in Delft 1e Beveiligings- beamte (m/v) pijplasser pijpfitter Herhaling is de kracht van de reclame. Schoolverlaters LTS-E en MTS-E Ervaren Elektromonteurs DE HAVENLOODS - DONDERDAG 7 FEBRUARI 1991 met het verzamelen van de ge gevens. Naast de gebruikelij ke kinderziektes is het groot ste probleem waar zij mee te kampen hebben het zo juist en efficiënt mogelijk opbergen van de informatie, zodat deze snel en gemakkelijk terug is te vinden. Ook het actueel blij ven is een moeilijke opgave. Met behulp van een computer proberen zij bij te houden wanneer nieuwe folders van opleidingen uitkomen en of deze bij GIDS al binnen zijn. Aanjaagpremie Wanneer het eenmaal april is, kan de klant informatie uit de vele brochures, folders of uit de databank halen. Dit moet razendsnel gebeuren. „Als we halve informatie geven, zijn we ten dode opgeschreven. Op acht van de tien vragen moe ten we meteen een antwoord kunnen geven en op de andere twee binnen 24 uur", aldus de directeur. In principe is de in formatie gratis. Soms kan echter een kleine vergoeding voor de dienstverlening wor den gevraagd. De gemeente Rotterdam en de deelnemende partners zijn de financiers van het project. Ook heeft GIDS een eenmali ge aanjaagpremie van hon derdvijftig duizend gulden ge kregen om het proces te ver snellen. De komende drie jaar is er 1,1 miljoen gulden be schikbaar. Voor het voortbe staan van de organisatie na die datum hoeven de deelne mers echter niet te vrezen. In 1993 is het1 de bedoeling dat GIDS wordt opgenomen in het Regionale Dienstencen trum (RDG). An ja Klein Hoe wordt iemand schoonheidsspe cialiste? Welke opleiding heeft hij of zij nodig om een boetiek te openen? Moet een bus- De Agrarische Hogeschool Delft heeft twee nieuwe stu dierichtingen: levensmidde lentechnologie en milieukun de. De opleidingen aan de agrari sche hogeschool zijn vierjari ge hbo-opleidingen in dagon derwijs. Afgestudeerden kun nen terecht in en buiten de agrarische secor. De hoge school is in 1987 ontstaan door een fusie van de Agra- ricshe hogeschool van het KNLC in Dordrecht en de Rijks Hogere Tuinbouwschool in Utrecht. Er zijn ongeveer duizend stu denten. Het telefoonnummer van de hogeschool is 015-15 02 15. chauffeur zich laten om scholen om een taxibe drijf te beginnen? Alle maal vragen waar dui delijke antwoorden op zijn, maar die niet altijd zo eenvoudig zijn te krij gen. Om jong en oud be ter voor te lichten over studie- en beroepsmoge lijkheden is het Ge meenschappelijk Infor matie- en Documenta tiecentrum voor Scho ling en Beroep (GIDS) in het leven geroepen. Vanaf april kan iedereen in het pand aan de Nieu- wemarkt 1 in Rotterdam (de oude Gemeentebi bliotheek) terecht voor adressen en informatie over bijvoorbeeld kosten en studieduur. „Wij zijn er om informatie te geven over allerlei opleidin gen en beroepen, maar niet om op de stoel van anderen te gaan zitten", zegt Bert Knaap, directeur van GIDS Rijn mond. Knaap is van mening dat de huidige situatie niet slecht is, maar dat er ontzag lijk veel informatie is die moeilijk actueel te houden is. Voor schooldecanen is het praktisch onmogelijk om alle informatie in huis te hebben. GIDS is er bijvoorbeeld om hen te ondersteunen. Verder is het project bedoeld voor an dere beroepsvoorlichters en het brede publiek, bijvoor beeld scholieren en bedrijven. De organisatie is een initiatief van onder meer de Kamer van Koophandel, de Gezamenlijke Arbeidsbureaus en het Con tactcentrum Arbeidsmarkt, die financiële of menselijke steun aan het project geven. Zij kregen regelmatig vragen over opleidingen. Zodoende is de behoefte gegroeid om alle informatie op één plek te heb ben. GIDS is voornamelijk opge richt om de relatie tussen on derwijs en arbeidsmarkt te verbeteren. Knaap denkt daar indirect aan mee te helpen door goede en actuele infor matie te geven, zodat mensen zich beter kunnen oriënteren. „Ons ideaal is als vandaag een nieuwe school opent, wij het morgen weten", zegt Knaap, die zelf tien jaar docent is ge weest. Het is overigens niet alleen de bedoeling van GIDS om de vrager te informeren over de studies en beroepen, maar ook over de arbeidsper- spectieven. Kinderschoenen Momenteel zijn tien mensen hard aan het werk om de do- Bert Knaap, directeur van GIDS Rijnmond: Wij dragen indirect bij aan de verbetering van relatie tussen het onderwijs en de arbeidsmarkt, door goede en actuele informatie over studies en beroepen te geven." cumentatie zo compleet moge- gen en beroepen in de regio, lijk te maken. Dat betekent Maar ook de landelijke het verzamelen, opbergen en HBO's, universiteiten, bijzon indexeren van alle opleidin- dere en particuliere scholen volle gang zijn, staat het pro hebben zij in het bestand op genomen. Hoewel de voorbereidingen in ject nog in de kinderschoenen. Pas sinds oktober vorig jaar zijn de medewerkers in hun nieuwe huisvesting begonnen academisch ziekenhuis rotterdam Het Academisch Ziekenhuis Rotterdam bestaat uit twee ziekenhuizen: Dijkzigt, met circa 960 bedden en 3500 medewerkers, en het Sophia Kinderziekenhuis, met circa 230 bedden en 1000 medewerkers. Bij het Dijkzigt ziekenhuis is de functie vacant Hoofdtaken zijn: tijdens de dienst zorgen voor de bewaking van het omvangrijke gebouwencomplex met behulp van signaleringsapparatuur en surveil lances; aan de loge, bezoekers de weg wijzen; controle houden op de toegang, par keren en sleuteluitgifte; leiding geven aan de wachtploeg. Functie-eisen: vakdiploma Beveiliging (diploma C) en enige jaren ervaring in de functie is een vereiste, bij voorkeur opgedaan in de bewaking van openbare gebouwen. Een psychologische test maakt deel uit van de selectieprocedure. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, maximaal f 2.755,- bruto per maand, exclusief ploegentoeslag (4 ploegendienst). Overige arbeidsvoorwaarden volgens Rijksregeling. Vacaturenummer: D/1-0103.060/22 Informatie over de functie kunt u verkrijgen bij de heer I.K. Mahadew, Hoofd Verbinding en Bewaking, telefoon 010-4634868. Overige informatie bij de heer drs. J.L.L. Vaessens, personeelsconsulent, telefoon 010-4633370. Schriftelijke sollicitaties binnen 2 weken na verschijnen van dit blad te richten aan het Hoofd Personeelszaken, Academisch Ziekenhuis Rotterdam, Dr. Molewaterplein 40, 3015 GD Rotterdam, met vermelding van het vacaturenummer. Schelde con ncjustr ja| Construction bv Schelde Industrial Construction B.V. is gevestigd in Vlissingen en maakt deel uit van de Scheldegroep. Ons bedrijf met ruim 500 medewerkers in vaste dienst, is gespecialiseerd in de montage en het onderhoud van onder meer: - landketelinstallaties en turbines voor de (petro)chemische industrie; - electriciteitscentrales; - chemische en petrochemische installaties; - de bouw van offshore-materieel en opslagtanks. Wilt u boeiend en afwisselend werk op bouwplaatsen op verschillende lokaties in Nederland en België (omgeving Antwerpen) als: of neemt u dan contact met ons op! Voor deze functies is vereist: - LTS aangevuld met vakgerichte cursussen (b.v. BEMETEL); - ruime werkervaring in o.a. de (petro)- chemische industrie; - geen hoogtevrees; - bereidheid te reizen. Wij bieden: - een vast dienstverband; - 23 vakantiedagen per jaar; - regeling arbeidsduurverkorting; - 8% vakantietoeslag; - uitstekende secundaire arbeids voorwaarden zoals: winstdelingsregeling; personeelfonds; gunstige studiekostenregeling; voordelige collectieve auto- en ongevallenverzekering; gratis werkkleding en veiligheids middelen. Vanzelfsprekend bent u bij ons bedrijf volledig verzekerd volgens de Sociale Verzekeringswetten, terwijl u wordt opgenomen in het Bedrijfspensioenfonds voor de Metaalindustrie. Het spreekt voor zich dat zowel mannelijke als vrouwelijke kandidaten kunnen reageren. Gaarne nodigen wij geïnteresseerden uit om schriftelijk of telefonisch te reageren bij onze afdeling Personeelszaken, telefoon 01184-82857/82858. Schriftelijke sollicitaties kunt u zenden naar Postbus 37,4380 AA Vlissingen. OPLEIDINGEN en PERSONEELSADVERTENTIES Nu sneller, direkter en beter PER TELEFAX faxnr.: 010 - 414 85 06 Stork Nolte E I Rotterdam bv is een elektrotechnisch installatiebedrijf. De activiteiten zijn gericht op advisering, ontwerp, uitvoering, inbedrijf- stelling en service en onderhoud voor alle voorkomende elektro technische installaties in de utiliteit en industrie. Op korte termijn hebben wij plaatsingsmogelijkheden voor die reeds hun diploma in hun bezit hebben of dit diploma dit schooljaar zullen behalen. Tevens hebben wij ontplooiings- en doorgroeimogelijkheden voor die na het behalen van hun LTS-E en/of MTS-E diploma de VEV-opleidingen monteur hebben gedaan. Geïnteresseerden (m/v) kunnen solliciteren door middel van een korte sollicitatiebrief of het invullen van onderstaande bon, te richten aan Stork Nolte E I Rotterdam bv, Postbus 59064,3008 PB Rotterdam. De Stork Nolte bedrijven behoren tot de Stork groep Elektrotechniek en worden vanuit Eindhoven gecoör dineerd. Binnen een landelijk net van elektrotechnische installatiebedrijven zijn 1800 medewerkers werkzaam op het gebied van utiliteit, industrie en infrastructuur. Een toeleveranciers bedrijf is met 240 medewerkers actief in de mechanische, elektrotechnische en elektronische sector. Stork Nolte maakt deel uit van het Stork concern, een groep van markt gerichte ondernemingen met een breed programma van kapitaal goederen en industriële verbruiks- produkten ten behoeve van de druk- en coatingsindustrie, de voedings middelen-industrie en activiteiten en produkten voor de industriële dienst verleningsmarkt. In binnen- en buiten land werken over de 15.000 mede werkers. Decentrale aanpak, klant gerichte produktontwikkeling en een wereldwijde marktbewerking ken merken het ondernemingsbeleid. Naam Adres: Postcode Leeftijd Functie Opleiding Ervaring Woonplaats: STORK NOLTE E I ROTTERDAM BV

De Havenloods | 1991 | | pagina 18