mmï ODI koploper na winst op stug Jodan Boys Herstel van Thomson twins Schiedams Nieuwsblad LUK/UVG maakt korte metten Tamboer kaarten lijken geschud Vertrek Hartlief op handen doelpunten Rijnmond De" Korenbeurs op schema Trainerswereldje een heksenketel Goede Sport Schaatst op de zestig meter De Kromme Keu boert goed Van Dijk n Honderdzes Bulgaar bij lar WK Ron van der Wijk op naar vijfde titel? Sportnieuws naar redactie DE HAVENLOODS DINSDAG 12 FEBRUARI 1991 7-496 SCHIEDAM Na negentien speelavonden bij bridgesocië- teit De Tamboer lijkt het da mesduo L. Brussé/Van de Dool de titel te gaan prolonge ren. Het gat met de nummer twee van de ranglijst, dames Van Hoffe/Meerwaldt bedraagt ruim 21 procent. Dit koppel heeft op haar beurt een ldoof van 40 procent geslagen naar de nummer drie: de heren Van Hoffe/Meerwaldt. Tijdens de laatste speelronde eiste het tweetal Straatsma- /Ten Pierik een hoofdrol voor zich op door een drive-score van 65.42 procent te noteren. Het duo klom hierdoor van een 46e naar een 38e positie. De stand is momenteel als volgt: 1. L. Brussé/Van de Dool; 2. dames Van Hoffe- /Meerwaldt; 3. heren Meer- waldt/Van Hoffe; 4. echtpaar Melchers; 5. echtpaar Boon; 6. echtpaar Van Haren; 7. echt paar Nijssen; 8. Tamboer 9; 9. Duine/Van Ham en 10. Van Fessem/Van Ham. SCHIEDAM— De korf ballers van ODI wonnen zaterdag met 9-5 van Jo dan Boys en grepen direct de koppositie. Het ene puntje dat de twee ploegen voor aanvang van de wed strijd van elkaar scheidde blijft gehandhaafd, maar nu in Schiedams voordeel. Met nog vier zaalwedstrijden voor de boeg lijkt de ploeg van trainer/coach Kick Hartlief zich op te maken voor de titel. Na een zwakke seizoenstart doet ODI vooral de laatste we ken goede zaken. Het door de in Boskoop wonende coach gepropageerde 'totaal-korf bal' legt ODI thans geen win deieren. „Onze kracht is dat we geen uitschieters in de ploeg hebben, je ziet dat onder andere aan de scorings-lijst, iedereen pikt zijn doelpuntje mee", meent Hartlief. „In to taal-korfbal heeft iedereen een ondersteunende taak, maar zeker ook een aanval lende functie", analyseert Hartlief. Het begin werd van beide zij den gedomineerd door nervo siteit. De belangen waren groot en de fouten niet van de lucht. Binnen twaalf minuten boog de thuisploeg een 0-1 achterstand om in een 3-1 voorsprong. „Toen schrok iedereen door het gebrek aan echte tegenstand", aldus de coach. Daarna kwam de Goudse ploeg echter sterk te rug. De ruststand van 3-4 te kende de veerkracht van titel kandidaat Jodan Boys. De peptalk in de rust bleek niet aan Schiedamse dove mansoren gericht. ODI belette iedere aanvalsdrift van Jodan Boys door vroeg te verdedi gen. De Schiedammers profi teerden prima van de ruimte die ze aan de flanken van Jo- dans verdedigingsvak creëer den en scoorden er lustig op los. De eindstand kwam zo doende op 9-5. Volgens Hart lief had de productie nog ho ger kunnen zijn maar tevre denheid over de geslaagde couppoging in de top van de tweede klasse verwaterde ie- deren kritische noot. ODI heeft nu na tien duels dertien punten maar is abso luut nog niet zeker van zijn zaak. „De verschillen bovenin zijn erg klein. Tussen de num mer één en nummer zes is de marge slechts drie punten", stelt Hartlief nuchter vast. „Iedere komende wedstrijd is derhalve een finale". Maas- suis III dat zaterdag naar de Margriethal komt is zo'n ploeg op drie punten. Hartlief verwacht echter dat in de af sluitende competitiewedstrijd tegen Jodan Boys de beslis sing de titel valt. Zaterdag kwamen de scores van Schiedamse zijde uit de volgende handen: Hans Seip, Alex van Dijk en Marjolein Hoogland tweemaal; en Mar cel Kieboom, Nico van Otter- loo en Jenny Spits troffen een maal het mandje. Over de directe toekomst bij ODI is nog geen zekerheid. Zowel het bestuur als coach Kick Hartlief zijn geneigd naar een scheiding. „Ik ben nu aan mijn vierde jaar bezig bij ODI en dat is lang", meent Hartlief. „In principe verlaat ik de club aan het einde van dit seizoen, ik ben in bespre king met twee clubs, maar het Mode-AGO werd een nipte 4- 3 en KDE de Punters-Rob Hiele eindigde in 10-4. Uitslagen eerste klasse: Oki- doki-Clubhuis Oost 5-2, Doorzetters UFO'86 2-5, Total Nederland-Colebrie 0-10 en Poly Plastic-Pinguins 1-4. Tweede klasse: Café Skyline- A sport 6-6, Colin Boys-BV West 5-2, Snackbar Ton-Per fect BV 10-2 en Evers SW- Terwisga 3-2. Aanstaande zondag wordt de tiende ronde gespeeld. poulewinnaars die vanaf 9.00 uur aan de start verschijnen zijn: Sint Jozef 1; Koningin Juliana 1; Erasmus/Goeman Borgesius 1; Het Startblok 2; Harlekino 1; Ouverture 1; Groenoord 2 en Notenkraker 1. De organisatie is in handen van SBV Thomson/Juventus. mo Apeldoorn. Het is de bedoeling dat de in Schiedam wonende Bulgaar ook een training van heren II voor zijn rekening neemt. Over de opvolging van de vetrekkende heren- en da- mescoaches Joop Tinkhof en Gerard Westerveld zijn de onderhandelingen nog gaan de. Geruchten als zou Hans van Setten, coach van heren II, de scepter van Tinkhof overnemen noemt PR-man Wim Broere 'voorbarig'. Zowel de heren als de dames van Rijnmond hebben vorige week de volgende ronde be reikt in de strijd om de NSW-beker. De dames ver sloegen het twee divisies ho ger acterende Nokia/VTC met 3-0. De heren versloegen in Dordrecht Ekspalvo met dezelfde cijfers en bekeren eveneens verder. SCHIEDAM De hoofd macht van tafeltennisvereni ging De Korenbeurs lijkt klaar voor de competitiestart aanstaande zaterdag. Het eer ste drietal zal dan het tweede divisie-debuut maken tegen De Blaeuwe Werelt H. Jan Simons, Dennis Huisman en Ron van der Wijk oefenden afgelopen zaterdag tegen twee teams van tweede divisie ni veau bleken geen moeite te hebben met, de stap omhoog. Zowel DHC I als Scylla II werd met 7-2 verslagen. Volgens team-leider Emie Dekker twee overtuigende ze ges. „Beide keren namen we gemakkelijk afstand, eerst met 6-0 daarna met 6-1". DHC speelde afgelopen sei zoen al in de tweede divisie, het Leidse Scylla degradeerde uit de eerste divisie. Jan Si mons won al zijn partijen, Ron van der Wijk en Dennis Huis man verloren er twee. Ron van der Wijk en Dennis Huisman verloren er twee. Ron van der Wijk moest na een lange werkdag de strijd opgeven met krampverschijnselen. De competitie-ouverture be gint zaterdag om 18.00 uur. Op zondag 24 februari speelt De Korenbeurs weer voor de beker. In de derde ronde komt dan ZTTC en Middelburg Zuid op bezoek. zou best kunnen dat ik er toch een vijfde jaar aanvast plak". Het bestuur kan zich eveneens vinden in een nieuwe uitda ging maar zou ook nog best met Hartlief verder willen. Een zaaltitel zou echter een mooi afscheidspresentje zijn. SCHIEDAMJan Rotgers, die vorig seizoen SVDPW niet alleen als trainer maar tevens als voorzitter na interne one nigheid de rug toekeerde, keert weer terug in het locale voetbalwereldje. Rotgers die in 1985 met SFC naar de KNVB promoveerde en het daarop volgende jaar door stootte naar de derde klasse keert na een werkloos seizoen weer terug op Thurlede. Hij zal de naar HSC'89 vertrek kende Jan Baksteen opvolgen. De Schiedamse trainersca- roussel die dit seizoen opval lend vroeg in beweging werd gezet, is echter nog altijd niet uitgedraaid. John Corver (Ur- sus), Jan van der Hoek (HBSS), Jan van der Velden (Hermes DVS), Martin Schaap, Cees Boere (SW amateurs), Gerard Verspuy (Schiedamse Boys), Leen Warnaar (GSS) kwamen met him clubs eerder al èen con tractverlenging overeen. Af gelopen week tekenden ook Jan Kleingeld die met DRZ rechtstreeks op het kampioen schap afstevent en Guus van der Driesschen (SVDPW-zon- dag) bij. Olympus Schiedam en Dick Schaap kwamen tot een nieuwe tweejarige verbin tenis die een dezer dagen on dertekend zal worden en wel licht zal ook Henk Salari de zaterdagafdeling van SVDPW trouw blijven. Voor de bij WK vertrokken Han van Leeuwen, de bij GTB opgestapte Frans Schaap (HOV) en de bij Schiedam ver- SCHIEDAM Voetbalvere niging GSS kon na een ijsvrije pauze van vijf jaar afgelopen zaterdag weer de ijzers onder binden. Op de Poldervaart te genover het clubterrein hield de club Schiedam kortebaan wedstrijden over zestig meter. In een persbericht had de acti viteitencommissie van Goede Sport Schaatst alle leden de niet-leden tussen de 1 en 81 opgeroepen zich in te schrij ven. Het werden er uiteinde lijk slechts dertig. Om half negen waren de voor bereidingen gestart. Een heu se koek-en-zopie tent en een disco completeerden het eve- nementje. Er werd gestreden in drie ca tegorieën. Bij de jeugd tot twaalf jaar was Barend Schippers de snelste in 10.4 seconden. Bij de dames was Miranda Winter in 11.5 secon den de rapste. Iets sneller wa ren de heren. Ruud Bijl ging in 8.35 seconden winnend over de finish, op 0.45 seconden ge volgd door Rob Horsting. Ivan Tims werd derde in 8191 se conden. De verlossende streep is nabij Door de winst op Jodan Boys heeft ODI uitzicht op de titel SVV Dat niet iedereen binnen de Schiedamse eredivisie-club het eens is met de fusieplannen van voorzitter Van Dijk blijkt wel uit de redactionele noodkreet in het laatste orgaan van de club. „Ho pelijk bewijzen onze betaalde spelers dat we Sparta helemaal niet nodig hebben om in de sub top van Nederland te komen". Het inhaalduel tegen de toekom stige fusiepartner is overigens vastgesteld op woensdag 27 fe bruari. SCHIEDAM In de PTT-lo- catie aan de Rotterdamse Voorschoterlaan werd on langs het Top-10-toernooi voor recreatiebiljarters uit de regio gespeeld. De Kromme Keu uit Schiedam was met vier spelers goed vertegen woordigd. Winnaar werd de heer Barzi- lay van Walenburg Rotter dam. Van de negen gespeelde wedstrijden won hij er zeven. Barzilay had een gemiddelde van 7.47 caramboles. De hepr Van der Berg van De Kromme Keu legde met een moyenne van 4.24 beslag op een knappe derde stek. De he ren De Jong, Koning en Van der Stap eindigden op een res pectievelijke vijfde, achtste en tiende plaats. SCHIEDAM Trainer Ron van Dijk heeft zich het afgelo pen weekeinde voor het ko mende seizoen verbonden aan voetbalvereniging WK. Reeds in een eerder stadium kwam naar buiten dat Van Dijk en zijn huidige club, het Vlaardingse HSC, uit elkaar zouden gaan. „Natuurlijk weet ik dat WK een club met twee gezichten is", zegt Ron van Dijk. „Ener zijds gezelligheid, anderzijds goed presteren. Daar zal ik SCHIEDAM In sporthal Margriet werd vorige week weer lustig gescoord tijdens de negende ronde om de Rijn- mond-zaalvoetbaltrofee. In de hoofdklasse won Druk kerij Groenoord, mede dank zij twee puntgave treffers van Rob op 't Ende met 6-1 van De Herder. Het gepromoveerde zestal blijft door deze zege in het spoor van koploper F-boys en nummer twee Stripes Mode. De F-boys wonnen met 12-1 van De Gorzen, Stripes SCHIEDAM— In sportzaal Oost gaat donderdag 14 fe bruari een achttal basis school-teams uitmaken wie zich basketbalkampioen van Schiedam mag nóem'en. De finalisten komen uit het kersttoernooi dat op 2, 3 en 4 januari werd gehouden. De SCHIEDAM— Volleybal vereniging Rijnmond heeft zich het komende seizoen verzekerd van de komst van de Bulgaar Viktor Vitonov. De 34-jarige routinier speel de eerder in Nederland voor DeltaLloyd/AMVJ en Dyna- dus de juiste balans moeten vinden". „De vooruitzichten zijn in ieder geval prima, want in de eerste klasse RVB staat de voetbalvereniging uit Kethel inmiddels met een ruime voorsprong op kop en niets lijkt promotie naar de afde lingshoofdklasse in de weg te staan. Een aardige uitdaging dus", stelt Ron van Dijk (die voorheen verder trainde bij SW en DHS). SCHIEDAM Tafeltennisser Ron van der wijk is de absolu te favoriet voor de zevende editie van de door De Reling georganiseerde Schiedamse tafeltenniskampioenschappen die gisteren van start gingen. Van der Wijk (De Korenbeurs) die voorheen voor NOAD speelde, won de laatste vier afleveringen en kan dus het quintet voltooien. Opvallend is de afwezigheid van zijn ploeggenoot Jan Si mons die zich optimaal voor wil bereiden op de start van de competitie en derhalve geen enkel risico wil lopen. De 16-jarige eerste team-speler Dennis Huisman is namens De Korenbeurs wel van de partij. Van der Wijk kan deze week wel op geduchte tegenstand rekenen, want onder de ze ventig aanmeldingen bevin den zich ook de finalist van vorig jaar Glenn Boderam (NOAD) en de clubkampioen van De Reling Barry Schoen makers. Verder werden door de P.R. van de toernooi-or- ganisatie ook De Reling-tafel tennissers Peter Vellinga, Ge rard van der Mey en Peter Schuurhof 'getipt'. Aan het toernooi wordt naast bovengenoemde club ook deelgenomen door de Ooie vaars en Schiedam. Na de 254 partijen die in het clubge bouw van De Reling aan de Singel worden verspeeld, vindt de finale plaats op vrij dagavond om tien uur. huizende Kees Freekenhorst zijn nog geen opvolgers ge vonden. Of Cor van der Vel den (Demos), het duo Ed van der Roer/Theo van Deventer (Excelsior'20) en Joop Schop (Martinit) er bij hun club nog een jaartje aan vast plakken is vooralsnog niet bekend. PPSC-voorzitter Nico Klaas- sen maakt er een sport van de spelersgroep tal van raadsel achtige hinte te geven die moeten leiden naar de trainer met wie momenteel onderhan delingen worden gevoerd. John van Diggelen, momen teel actief als assistent-trainer bij Rozenburg lijkt echter de belangrijkste kandidaar voor. de opvolging van Ger Hooger- werf te zijn. Jan Rotgers SCHIEDAM Berichten, clubbladen en weekbrieven bestemd voor deze sportpagi na kunnen worden doorgege ven aan de sportredactie van het Schiedams Nieuwsblad, postbus 306, 3130 AH Vlaar- dit seizoen ook wat pech. Wedstrijden die je in het ver leden net wist te winnen, wor den nu verloren. Waaraan dat precies ligt, is moeilijk te zeg gen". Ook vrijdag in de uitwedstrijd tegen Jumpers liep het aller minst soepel, geeft Wentholt toe. „En dat terwijl die ploeg eigenlijk maar één sterke spe ler heeft, een center die zijn medespelers stuurt. Nadat we die jongen lam gelegd hadden, kregen we wat meer grip op het duel". Na een ruststand van 32-32 werd het tenslotte 73-78. „Gelukkig was Peter van der Waal prima op dreef", vervolgt Frans Wentholt. „Topscorer met 22 punten. Verder moeten we aan deze overwinning niet teveel waar de hechten, daarvoor was de tegenstander gewoon te zwak". Vrouwen Meer plezier beleefde Peter Snel met zijn vrouwenselectie aan de zege op Odijk. „Einde lijk weer eens een lekkere par tij", aldus de coach. „We be gonnen goed geconcentreerd en hadden het juiste ritme vrij vlot te pakken. Na een voor sprong bij rust van 47-41 raakten we in de slotfase nog even in de problemen doordat behoorlijk wat speelsters met een grote persoonlijke fouten- last liepen, maar dat werd vrij professioneel opgevangen. Uiteindelijk werd het 79-74, prima resultaat". „En dat was wel nodig ook na de nederlaag tegen Cady van vorige week. Zelf heb ik toen wat coachfouten gemaakt die ik niet licht vergeet. De winst op Odijk smaakt dan extra zoet". Saskia van de Broek scoorde 30 punten en Karin van de Woestijne pakte 12 punten. dingen. Het is ook mogelijk berichten telefonisch door te geven aan de redactie, num mer 4352911. U kunt ons ook per fax bereiken nummer 4600205. SCHIEDAM De mannenploeg van UVG heeft zijn hoge positie op de ranglijst opnieuw waargemaakt. Tegen WIK 2 trokken de Schiedammers zondagmiddag in sporthal Margriet aan het langste eind. Het krachtverschil werd na de pauze duidelijk, toen LUKIUVG een ruststand van 10-9 uitbouwde tot 24-17. Hierbij bleek de conditionele voorsprong van de thuisclub van doorslaggevende betekenis. LUKHJVG blijft door dit resultaat op een (met HVC) gedeelde eerste plaats op de ranglijst. I SCHIEDAM Dit seizoen verloopt voor Thomson weinig voorspoedig. Zowel de man nen- als de vrouwenploeg van de basketbalvereniging pres teert zeer wisselvallig. De weekeinden dat beide teams twee punten pakken, zijn dan ook niet talrijk. Deze week was het toch weer zo ver. De mannen versloegen in een ma tige partij Jumpers, terwijl de vrouwen in een sterk duel Odijk terugwezen. Mannencoach Frans Wentholt maakte aan het begin van deze competitie van zijn hart geen moordkuil. Na de pro moties van de afgelopen jaren riep hij dat thomson opnieuw tot de favorieten voor de titel moest worden gerekend. „En dat is allemaal een beetje te gengevallen", zegt hij nu. „Belangrijke spelers als Jan Stolk en Jos Davidse die opeens ziek werden en ploeg genoten die de opengevallen posities dan niet weten op te vullen. Daarnaast hebben we De vrouwenploeg won in een aantrekkelijk duel van Odijk. Al zwikkend en krabbelend op zoek naar de finish.

De Havenloods | 1991 | | pagina 5