UIT in t kort Promoten is nog steeds nodig w Muzikantencollectief boert in muziekpodia en feest Dick Bruna op zicht Blijspel Annie M.G. opnieuw op de planken Graham Par Vincent Bijlo en Paradogs bevolken Townpodia Tranentuiter in Filmhuis Wm iii DE VOORDEEL-AANBIEDINGEN SCHIETEN sALS KROKUSSEN UIT DE GROND jam SH3B m DE HAVENLOODS - DONDERDAG 14 FEBRUARI 1991 7-377 Al twintig jaar werkt Alfred Eikelenboom aan zijn project 'Utopian models'. In het kader hiervan heeft hij in Museum Boymans-van Beuningen een nieuwe installatie geïnstal leerd. Met hun rechthoekige en bolvormige volumes roepen de strenge, grijze objecten herin neringen op aan de architec tuur. Eikelenboom benadert zijn onderwerp echter niet als architect maar als beeldend kunstenaar. Van 20 januari tot en met 17 maart in Museum Boymans- van Beuningen. De Delftse formatie Para- dogs speelt zaterdag 16 febru ari in Rotown aan de Rotter damse Nieuwe Binnenweg. Met de vorig jaar uitgebrachte debuutelpee 'Here comes Joe' heeft de band bewezen tot de top van de Nederlandse gi- taarscene te behoren. In de serie 'Coryfeeën aan het klavier' vindt maandag 18 februari in grote zaal van de Doelen het vierde concert plaats. Dit keer is het de beurt aan de Russische pianiste Bel la Davidovich. Zij brengt een romantisch programma met werken van Schumann en Chopin. Om 20.00 uur gaat de zaal open. Jazzcentrum Thelonious in Rotterdam houdt zaterdag 23 februari voor de tweede keer het Jazz Poetry Festival. Optredens worden verzorgd door onder andere de 'reggae- poet' Linton Kwesi Johnson en de rapper Jala Nuriddin. De Nederlandse jazz en poetry wordt vertegenwoordigd door Simon Vinkenoog, Remco Campert en de Tilburgse mini- bigband Vaalbleek Vokaal. Het festival begint orr\ 21.00 uur en duurt tot diep in de 0 Rigoletto is een bekende opera van de Italiaanse com ponist Verdi. Rigoletto is de gebochelde hofnar van de lichtzinnige hertog van Man tua. Hij bespot graaf Montero- ne, wiens dochter door de her tog is verleid en wordt daarop door Monterone vervloekt. De Staatsopera van Bytom zingt, danst en speelt zondag 16 fe bruari in de Grote Zaal van Theater Zuidplein vanaf 20.15 Rechtstreeks uit Parijs brengt het showgezelschap 'Les Oiseaux de paradis' een schouwspel met sterren uit de internationale revue-theaters als de 'Folies Bergères' en de 'Moulin Rouge'. De Pa- rijse revue-show is van 13 tot en met 16 februari te zien in het Luxor Theater om 20.15 Zondagskinderen is een ko medie, die zich afspeelt in een bejaardentehuis in het westen van het land. Twee oude vrien den, Kuiper en Elburg, probe ren samen weerstand te bieden aan de gebreken van de oude dag. Met gekke fantasieën en slimme geheugenspelletjes houden ze hun hersens aan de gang. Zondagskinderen wordt gespeeld door John Kraay- kamp, Pieter Lutz, Simone Rooskens en Babette Mulder. In de Grote zaal van Theater Zuidplein, op dinsdag 19 fe bruari om 20.15 uur De laatste maanden is er geen gast meer geweest in res taurant De Parelhoen. Maar plotseling komt daar verande ring in. Een groot gezelschap wil binnnen een uur een uitge breide maaltijd op tafel heb ben. Dat is het verhaal van 'Voor spek en bonen', een hila rische voorstelling in een echt keukendecor, gespeeld door Theater Burrp. Kinderen vanaf vier jaar kunnen woens dag 20 februari om 14.00 uur terecht in Jeugdtheater Hof- Jftfc dans 'Rosas' is het nieuwe ballet van de Belgische choreografe Anne Teresa de Keersmaeker. De Keersmaeker werd bekend door de dansstukken Ash, Fase en Rosas danst Rosas en de theaterproduktie Ottone, Ot- tone. Muzikaal uitgangspunt van Rosas vormen de 'Acht studies voor piano' van de Hongaarse componist varï Gy- örgy Ligeti en 'Drie sonates voor Viool alleen' van de Bel gische componist Eugène Ysaye. Rosas is van zaterdag 16 februari tot en met maan dag 18 februari vanaf 20.15 uur te zien in de Grote Zaal van de Rotterdamse Schouw burg^^ SCHIEDAM In de jeugdbi bliotheek aan de Korte haven is de gehele maand februari een tentoonstelling te zien van de Utrechtse tekenaar Dick Bruna. De in 1927 geboren illustrator verwierf vooral faam als teke naar van kinderboeken als Nijntje, Snuffie en Betje Big. Er zijn zo'n zeventig titels van Bruna op de markt. Verschil lende boekjes zijn vertaald in het Engels, Duits, Spaans, Chinees en Japans. In 1990 ontving Bruna de gouden pen ceel voor zijn creatie Boris Beer. In de maanden maart, april en mei rouleert de tentoonstel ling langs de Schiedamse filia len Niuewland (Dr.Wibaut- straat), Noord (Bachplein) en Zuid (Leliestraat). Six Pack speelt de vissen uit het wa ter, het zuur uit de regen, lood uit de benzi ne en de plooi uit uw gezicht. Maar, alle ande re 293 bands die aange sloten zijn bij Muzikan ten Collectief Rotterdam (MCR) doen andere leu ke en muzikale dingen. Om daar een beeld -met geluid- van te geven or ganiseert MCR op 4 maart (om het iedereen gemakkelijk te maken op maandag: horecadag) een feestje in ,of all pla ces, De Danssalon. Iedereen die iets doet of wil doen met muziek kan zich op die dag in formeren en mee feesten. 'En ik dan?' is een blijspel van Annie M.G. -Schmidt, waarmee zij haar triomf tocht als toneelschrijfster mee begon. Deze door Be rend Boudewijn geregisseer de produktie is door de schrijfster zelf aangepast aan de moderne tijd en be looft een grandioos lachsuc ces te worden. Dit typische Annie M.G. Schmidt-blijspel gaat over de ietwat frivole, gescheiden moeder van een jong em ployé van een stichting. Zoonlief heeft een beetje met de boeken geknoeid en om de zaak te redden gaat moe der werken bij de stichting. Ze veroorzaakt daar met de beste bedoelingen de grootse verwarring. Ze weet zich echter uit iedere situa tie te redden, tot aan het on gehoord groteske slot. En ik dan? wordt gespeeld door Henny Orri, Carol van Herwijnen, Ingeborg Else vier, Dick van den Toorn en Ryan van den Akker. Van vrijdag 22 tot en met zondag 24 februari te zien in Thea ter Zuidplein. Hetzelfde stuk wordt ook gebracht in de Rotterdamse Schouw burg op vrijdag 15 en zater dag 16 maart. Het Townimperium heeft er voor gezorgd dat op één en dezelfde avond, zaterdag 16 februari, er op de podia van Nighttown, Rowtown en Po pular respectievelijk R Bgitaarrock en cabaret te beleven valt. Wie van alle drie houdt zal heel hard rond het blok moeten lopen om van alles een graantje mee te pikken. In Nighttown staat Graham Parker. Wie daarbij onmid dellijk denkt aan een vette blazerssectie zit fout, want Parker doet het solo. Mis schien moeilijk voor te stel len maar zijn nieuwe lp 'Struck by lightning' is heel goed ontvangen. In Rotown komen de Para dogs voor het voetlicht. Naar zeggen vullen zij het gat in de gitaarrockmarkt dat na het verdwijnen van Bad To The Bone en Fatal Flowers gevallen is. Voorheen speel de de formatie op in voor programma's van bands als The Gun Club, Leaving Trains en les Thugs. Bijlo brengt in Popular zijn programma Made in Braille dat na de première aan de critici kreten als verant woord gehandicaptencaba ret ontlokten. Bijlo is al vanaf zijn geboorte blind en neemt in zijn programma in een hoog tempo zaken als dastunnels, wildviaducten, christelijke werkgevers en wantoestanden bij de sociale, dienst door. Aaanvangstijd voor alledrie de programma's is 21.00 uur.Toegangsprijzen respec tievelijk twintig (plus lid maatschap), vijf en tien gul den. Voor de laatste twee is de Rotterdampas geldig. SCHIEDAM— In het Film huis wordt vrijdagavond de film 'Wait until spring, Bandi- ni' gedraaid. De Belgische re gisseur Dominique Deruddere koos hiervoor het gelijknami ge boek van John Fante als uitgangspunt. In de hoofdrol len zijn Faye Dunaway en Or- nelle Muti te zien. Centraal staat het armzalige bestaan van een katholiek im migranten-gezin in het rijke Amerika van de jaren twintig. Een eigengereide knaap die nogal eens moet biechten om zich van zijn 'zonden' te be vrijden, een overspelige, drankzuchtige vader en een integere moeder. Een sterke 'tearjerker' in de stijl van het Italiaanse neo realisme. Aanvang half tien, toegang vijf gulden. Het Film huis is te vinden in de Nieuw- straat 12. „Het wordt een aangekleed soort verjaardagsfeest", ver telt Vera Vredeveld die vanaf april '89 al coördinator van dit B(ijzondere) R(egionale) P(roject) is. „Naast veel diver siteit in muziek zorgen we ook voor sfeerverhogende 'rand- activiteiten' als bij voorbeeld een slangendanseres". Karige beloning Plaats van handeling is De Danssalon, Rotterdams nieuwste uitgaansgelegenheid die naast veel publiciteit evenzoveel publiek trekt. Koos Hanegraaf, mede-uitba ter van dit luxe ontspannings oord:,,^ heb zelf jarenlang in het amateur/semi-amateur- circuit gezeten. Ik heb ooit nog het Berenei mee helpen oprichten. Ik heb sterk mijn roots in dat wereldje. Dat wij na allerlei andere dingen nu zoiets als De Danssalon voor elkaar hebben weten te krij gen, betekent niet dat we er gens te goed voor zijn. Ik weet hoeveel energie er gaat zitten in het proberen bands te pro moten en podia ter beschik king te krijgen. Ik weet ook hoe karig de beloning is voor zoveel inzet. Daarom stellen wij ons voor dit feest graag beschikbaar". Het MCR is in bepaalde op zichten vergelijkbaar met mu zikantenfaciliteiten als Via Ritmo maar heeft zich daar naast toegelegd op een heel eigen taak: het zeer actief ^en van zowel bands als podia. Een soort uitzendbu reau is de beste omschrijving die van het collectief te geven Onbemind Vera Vredeveld:„Daarom ook dit feest. We willen onze be kendheid als collectief promo ten en zoveel mogelijk werk voor onze muzikanten binnen proberen te halen. Dat is echt nodig. De markt is qua aantal bands zo verzadigd en er is nooit ergens geld voor. Alle middelen die bij podia ter be schikking staan gaan ,nog steeds, naar buitenlandse acts. En we hebben echt veel kwaliteit in onze regio. Ik weet dat dat het bekende ver haal is maar je kunt de bewij zen zelf verzamelen als je een beetje om je heen kijkt. Een bekend figuur als Candy Dul- fer bij voorbeeld, heeft niet voor niets allemaal Rotter damse musici om l\aar heen. En Sue Chaloner's band die het momenteel ook heel goed doet bestaat ook grotendeels uit Rotterdammers. Het is nog altijd zo dat onbekend onbe mind maakt. En dat terwijl er in Rotterdam en omgeving zo'n twee drie duizend men sen rondlopen die kwaliteit hebben en een aardig reper toire weten neer te zetten. Omdat de mogelijkheden om te spelen zo beperkt zijn is er geen continuïteit. Iedereen schuift uit frustratie maar van hot naar her". De vierde maart begint het Vera Vredeveld:,, Iedereen schuift feest om 20.00 uur in een rus tig sfeertje met de formatie Six Pack die feest- en sfeer muziek, jazz, zigeuner- en volksmuziek zal laten horen. Op een manier die prettig is en de gelegenheid laat zich bij de diverse informatiestands uit gebreid voor te laten lichten over de 'ins en outs' van muzi kaal Rotterdam en omgeving. Ook kan gratis een lezing over 'Pop en Poen' worden bijge woond. Wie 'als zaaleigenaar' binnenkomt, kan op een kaartje zijn of haar naam in vullen. Aan het einde van het feest wordt via een verloting een band naar keuze aangebo den. Na het informatieve gedeelte barst de muziek en dus het feest in alle hevigheid los. Els Neijts hot naar her"(foto: Peter de Kievith) Het programma van het MCR feest op 4 maart ziet er als volgt uit: Na het informatieve gedeelte opgeluisterd door de klan ken van Six Pack houdt om 20.50 uur de heer J.P Pater- notte, voorzitter, zijn toe spraak. Daarna zullen leer lingen van banketbakkers- school De Vaan een 400- mans taart aanbieden. Om 21.10 start Bert Smörenburg zijn optreden, om 21.25 ge volgd door de klanken van Blue Flying, een all-round band die voor 50% covers brengt en voor de andere helft eigen werk. Amaretto zorgt daarna voor zwoele meeslepende klanken en vanaf 22.25 treedt Latin For ce voor het voetlicht. Geinspireerd door een band als Zouk Machine en met een stijl die de termen zouk, ka- danz, soca, soul en calypso rechtvaardigt, is Latin Force een 'band met dansgarantie- '.Jerrel Essed staat vanaf 23.10 garant voor keiharde puur Amerikaanse rap-act. 8 men Out verzorgt vervolgens een staaltje dampende Rythm Blues. Rustige gi taarmuziek van De Partners besluit het programma voor zover officieel gepland. Wat er daarna nog allemaal kan gebeuren hang ook van de aanwezigen af. Kaarten voor de avond kun nen telefonisch, liefst voor 20 februari, besteld worden via nummer 010- 4333630bof 010-4333545 7 :,0 overhemd in aqua, lichtgroen voor GROOT KLEIN Trilobal trainingspak Ét katoenen turtle T-shirt GROOT KLEIN in 10 uni-kleuren n S-M-L-XL Normale prijs 39.95 Maten I 16 - 176 Linnen moliere Maten 36 - 45 Normale prijs 34.95 Bristolprijs 27.50 100 katoenen sweatshirt kleuren zwart, wit, paars en rood Maten S-M-L-XL Normale prijs 29.95 Bristolprijs 80.- Suède kinderschoen in blauw/groen/geel paars/fuchsia/aqua. Maten 23 - 35 Normale prijs 49.95 Bristolprijs 40 Bristolprijs 90. voor VADER ZOON met SNELRIJG-SLUITING Zwartlak loafer met Maten 36 - 4 Normale prijs 69.95 Sportieve moliere in licht- en donkergrijs Normale prijs 39.95 Bristolprijs 35 modieuze zwarte vlecht-mocassin Maten 40 - 46 Normale prijs 49.95 Leder instapper in cognac/multi-color marine/petrol. Maten 36 - 42 Normale prijs 79.95 Bristolprijs 65 Normale prijs 99 Bristolprijs 80 Komfortabele trotteur in marine lichtgrijs. Maten 36 - 42 Normale prijs 44.95 Bristolprijs 35 Linnen jeans enkellaars Maten 36-41 Normale prijs 69.95 ROTTERDAM zuid 010 - 4804162 Vrijdag koopavond (in dit filiaal géén verkoop van broeken) dag 16 februar BRISTOL HANGT T KLEINSTE PRIJSKAARTJE AAN DE GROTE MERKEN

De Havenloods | 1991 | | pagina 15