DE HAVENLOODS Het moment is belangrijk" Michel Petrucciani gebruikt op het North Sea Jazzfestival een handsteun om bij zijn piano te kunnen. DONDERDAG 14 FEBRUARI 1991 7-58b Publiek tijdens Parkpop Een klein toeschouwertje tijdens Parkpop. Gerrit de Heus: „Ik wil blijven fotograferen wat ik leuk vind". VLAARDINGEN— "Als fo tograaf moet je het juiste moment er uit pakken. Het beste is het als de mensen je niet zien want van een in scene gezette foto hou ik niet". Aan het woord is foto graaf Gerrit de Heus (23). Sinds ruim een jaar werkt De Heus voor het fotopers bureau Roel Dijkstra in Vlaardingen dat onder ande re foto's maakt voor deze krant. Als persfotograaf gaat De Heus bewapend met zijn onafscheidelijke Nikkon-ca- mera naar diverse evene menten en gebeurtenissen. Het liefst fotografeert hij echter concerten, theater voorstellingen en sporteve- menten. In dat soort geval len blijft De Heus als het kan even wachten tot het 'juiste moment'. „Het mooist is het als je een heel theaterstuk in één foto kan vastleggen", vertelt Gerrit de Heus. De Heus heeft de Fotovak school in Apeldoorn doorlo pen maar is eigenlijk toeval lig in het fotografen-wereld je terecht gekomen. „Ik be gon met fotograferen als een soort hobby toen ik ongeveer twintig jaar was. Via iemand die bij een fotobureau werk te en die ik kende, kon ik wat opdrachten gaan doen in de omgeving van Delft. Later ben ik voor iemand anders gaan free-lancen en uitein delijk bij Roel Dijkstra te recht gekomen", aldus De Heus. Echte toekomstplannen heeft de jonge fotograaf nog niet. „Ik wil blijven doen wat ik leuk vind. Ik zal dus niet voor meer geld een pan- nenset gaan fotograferen". De hele maand februari is in het muziekcafé Try-Out in de Passage in Schiedam een expositie van concertfoto's van Gerrit de Heus te zien. tijdens het Nort Sea Jazzfestival '90. Miles Davis in opperste Gratis eten in het dakloze nee ntrum Van Speijk in Rotterdam.

De Havenloods | 1991 | | pagina 19