yj DE HAVENLOODS College fel gekant tegen handhaving Zestienhoven Schiedams Nieuwsblad npm 'Niet de Piet de Visser van Schiedam' BOUMAN •tjw If Jan Klaassen op z'n Turks Handig in huis Orgelklanken FNV helpt met belastingbiljet Alle activiteiten verplaatsen naar Schiphol üfiflHi Avontuurlijke jazz in De Tender Panel tegen milieubederf Swingen Dus klunen PvdA met zware delegatie in Schiedam en Vlaardingen Stevige blues in Podium BOUMAN WOONNIEUWS februari sprokkelmaand, nu meubelinruilmaand PRAKTIJK/ KANTOORRUIMTE NIEUWS VAN UW KRANT DE HAVENLOODS een KAAS met KARAKTER ar. EDITIE P, DONDERDAG 14 FEBRUARI 1991, 40e JAARGANG Nr. 7 Wegener huLs-aaohuLSbLaden KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Wegener huLs-aan-huLsbLacJen s. zondag Dutch Swing College Band SCHIEDAM Een van de opmerkelijkste handteke ningen die onlangs onder de verklaring van het lokale 'Anti-Golfoorlog comité' werd geplaatst, was die van Chris Zijdeveld. Wethouder namens de Partij van de Ar beid. „Al eind december heb ik mijn mening over het Golf- conflict openbar gemaakt voor Radio Schiedam. Ik pleitte in eerste instantie voor verlenging van het em bargo en, mocht geweld on vermijdelijk zijn, voor strikt toezicht van de Verenigde Naties op alle gevechtsacti viteiten. Nou, dat is wel even anders gelopen". „Ik denk dat wij in het Wes ten volledig aan de verhou dingen in het Midden-Oos ten voorbij zijn gegaan. Daar heersen in sommige opzichten nog bijna-koloni- ale toestanden, hoor. Sjeiks, koningen en adel die de dienst uitmaken. Het ligt toch voor de hand dat daar tegen verzet wordt georgani seerd. In de westerse wereld is dat aan het eind van de achttiende eeuw ook ge beurd. En toen werd hier echt niet op een druppel bloed meer of minder geke ken". Robespierre „Nou, Sadam Hoessein en Khadaffi als de Robespierres van het huidige Midden- Oosten? Ja, met wat kantte keningen natuurlijk. Maar globaal klopt die vergelij king in mijn visie wel. In het Westen analyseren we de po litieke situatie in de Golf nu heel abstract en dat is fout. We hadden dieper in de oos terse psychologie moeten duiken. Een oud Chinees spreekwoord zegt, dat je al tijd je tegenstander een ach teruitgang moet bieden. Om gezichtsverlies te voorko men. Dat is door de Westerse mogendheden in het geval Irak totaal verontacht- zaamd, vind ik. En nu zitten met de situatie dat de Vere nigde Staten in het Midden- Oosten onder de vlag van de Vereningde Naties vrijwel kunnen doen en laten wat ze willen. Een overteerbare zaak. En begrijp me goed, dit heeft niets te maken met anti-Amerikanisme. Ik erger me vooral aan de wijze waarop deze strijd tot stand is gekomen en de manier waarop hij nu aan ons wordt gepresenteerd. Er is vanuit de Vereningde Staten een gi gantische selectieve propa gandacampagne opgezet om de publieke opinie te beïn vloeden". „Neen, binnen mijn partij heeft men geen moeite met mijn opstelling. Ik voel me geen dissident en zie dan ook geen overeenkomsten met Piet de Visser. Welke facto ren binnen de Tweede Ka mer-fractie verder een rol speelden waardoor hij in dit lastige parket terecht is ge komen weet ik niet. Ik merk alleen dat er in de Eerste Kamer verdeeld is gestemd door de PvdA, dat daar flink gediscussieerd is en dat nie mand publiekelijk aan de schandpaal werd genageld. Naar ik hoop voltrekt zich in Schiedam eenzelfde proces". Tegen sjeiks, koningen Maten S-M-L-XL Normaal 29.95 Per stuk 19.- I Rotterdam Binnenwegplein 20 I (boven Zeeman Textlelsuper) tel. 010-4123636 I I Rotterdam op het Zuider-terras I I van winkelcentrum Zuidplein Tel. 010-4804162 I I Vlaardingen Hoogstraat 219 I SCHIEDAM Havicat en Karagoz zijn de twee hoofd personen in een Turks schim menspel dat vrijdagmiddag wordt opgevoerd in wijkcen trum De Erker. Ze hebben to taal verschillende karakter, wat nogal eens ruzie tot ge volg heeft. Karagoz, lomp en boers, probeert de arrogante Havicat voortdurend een loer te draaien. Doorlopende ak kefietjes zijn het resultaat. Er zijn over deze figuren hon derden verhalen in omloop. Twee van de leukste worden door Henk Rotermundt, edu catief medewerker van het Museum voor Volkenkunde, gespeeld. ?e heten 'De bouw van de moskee' en 'Citroen boomgaard'. Recep Aluc geeft een korte inleiding bij beide legendes. Het begint om 11.15 uur en is bedoeld voor kinderen van vier tot en met acht jaar. Gra tis kaarten moeten vooraf worden afgehaald (in verband met tv-opnames) en zijn te be spreken op tel. 4267767. SCHIEDAM Clubhuis Zuid start op 20 februari met een cursus voor doe-het-zelvers. De cursus bestaat uit twee de len. Het eerste deel bestaat uit vijf blokken. Er wordt aan dacht besteed aan electra, klein onderhoud in huis, schilderwerk, gas en water en fietreparaties. Een en ander wordt met behulp van demon stratieborden en video uitge legd. Het tweede deel van deze practische cursus behandelt de auto. Behalve aandacht voor onderhoud wordt een in zicht gegeven in zuinig rijden en pech onderweg. Dit onder deel duurt twee dagen en er wordt geïllustreerd in een ga rage met brug. Men kan de blokken ook apart volgen. De kosten voor de 'huis'-cursus bedragen 25 gul den, de 'auto'cursus kost vijf tien gulden. De cursus wordt gegeven op woensdagavonden van 19.30 tot 22.30 uur in de Dwarsstraat 42. Voor meer informatie, tel. 4267297. SCHIEDAM Organist Arie Hoek geeft zaterdag om drie uur een concert op het orgel in de Aula van het Stedelijk Mu seum (Hoogstraat 112). Arie Hoek studeerde aan het Rotterdams Conservatorium en had als hoofdvakken orgel, clavecimbel en kerkmuziek. Momenteel is hij als cantor organist en dirigent werk zaam in Krimpen aan den IJs- sel. Op het programma staan wer ken van Pachelbel, Froberger, Speth, Muffat en Frescobaldi. Gratis toegang. SCHIEDAM— Net als ii voorgaande jaren is het nu mogelijk om de hulp van de FNV-belastingservice in te roepen bij het invullen van het belastingbiljet. Er kunnen afspraken gemaakt worden voor zaterdag 23 fe bruari tussen tien en twaalf uur. Plaats van handeling is dan het FNV-gebouw aan de Stadhouderslaan 119 in Schiedam. Voor een afspraak of met vragen kan men terecht op tel. 4730171. SCHIEDAM Het Schie- damse college van burge meester en wethouders maakt in een schrijven aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland kenbaar niet zonder slag of stoot ac- coord te gaan met de in houd van de nota 'Verste delijking Zuidvleugel'! Het college verwijt de provin cie een lakse houding. Zuid-Holland wacht im mers de resultaten af van het Mobiliteitsplan Zuide lijke Randvleugel en van het onderzoek naar de eco nomische potenties in de Zuidelijke Randvleugel. Schiedam wenst, echter nu al mee te praten over de ontwik keling van de zuidelijke Randstad. De plannen van de provincie raken de gemeente direct. Schiedam gaat in haar kritiek daarom verder dan de kritische kanttekeningen die het Overlegorgaan Rijnmond Prinses Beatrixpark in de toekomst een stiUegebied? zette bij de plannen. Schie dam heeft met name te maken met de overlast van het vlieg veld Zestienhoven en speelt een belangrijke rol in de dis- SCHIEDAM Vanavond geeft het Regina Mester Quintet acte de présence in theatercafé De Tender. Het is een van de weinige opkomende groepen onder leiding van een vocaliste die op avontuurlijke wijze nieuwe jazz voortbrengt. Regina Mester heeft een geheel eigen visie op de vocale jazztraditie. Samen met Maarten Ornstein (saxofoon en basklarinet) vormt zij de frontline van de groep. Een optreden vol improvisaties is doorgaans het resultaat. Toegang gratis, aanvang half tien. cussie rond het doortrekken van metro- en tramverbindin gen naar noord en zuid. Bo vendien grenst Schiedam aan een groengebied waar milieu onvriendelijke factoren grip op kunnen krijgen. „Schie dam probeert een principiële bijdrage te leveren aan de dis cussie", meent gemeente ambtenaar Griffioen. Maasvlakte Uitgangspunt van de discussie is de handhaving van de Randstad als 'Mainport' van het verenigde Europa. Bij de ontwikkeling van het gebied worden alle factoren betrok ken: wonen, werken, recrea tie, vervoer en milieu. Volgens het Schiedamse colle ge moeten de mogelijke bouw- lokaties in de steden gegroe peerd worden tot een grote bouwlokatie. Ook is volgens B en W de ontwikkeling van een tweede Maasvlakte onont koombaar. Op het gebied van de infra structuur neemt Schiedam het voortouw. De gemeente wil voorkomen dat er meer ver keer komt als gevolg van het ontbreken van goede open- baarvervoers-alternatieven. Het college pleit daarom voor een tramverbinding tussen de Rotterdamse en de Haagse ag glomeratie. Ook dringt Schiedam aan op een nieuwe noord-zuid metro verbinding. De metro zal als het aan de gemeente Schie dam ligt na het Marconiplein doorrijden tot station Rotter dam-West en vervolgens via bedrijventerrein Vijfsluizen door een verbrede Benelux- tunnel richting Hoogvliet- /Spijkenisse denderen. Deze openbaarvervoersverbinding komt in gemeentelijke ogen bovendien een herontwikke ling van het bedrijventerrein Vijfsluizen ten goede. Het ten noorden van Schie dam gelegen recreatie-gebied Midden-Delfland is volgens het college van groot belang. Het groengebied moet een ecologisch waardevol stede lijk recreatiegebied worden. Daarom blijft de gemeente fel gekant tegen de aanleg van rijksweg A4-noord en de hér locatie-plannen van Zestien hoven. Ook omdat dit woning bouw in de noord-oostelijke richting belemmert. „Op mon diale en Europese schaal dient slechts één plaats in de Rand stad zich sterk te maken om een rol van betekenis in dat Europa te kunnen spelen: 'Mainport Schiphol'", meldt het college. Om ook binnen de stadsgrenzen te kunnen genie ten van enige rust oppert Schiedam het idee om van het Beatrixpark een stiltegebied te maken. Geluidswerende maatregelen tegen de aan grenzende spoorweg en rijks weg moeten tot de mogelijk heden behoren. „Er valt dan behalve aan schermen, ook aan geluidsarm asfalt te den ken, of aan meer geluidsarme auto's", zegt Griffioen. Als het aan de gemeente ligt zal de overlast uit de lucht in ieder geval snel verdwijnen. „Wij zijn van mening dat de afbouw, resulterend in de de finitieve sluiting van Zestien hoven op korte termijn ter hand moet worden genomen", stellen B en W. SCHIEDAM Klein che misch afval, dat is het centrale thema op een discussie-avond die de Vereniging tegen Mi lieubederf op dinsdag 26 fe bruari organiseert. Als sprekers zullen aan de ge deputeerde Van der Vlist van de Provincie Zuid-Holland en sectorhoofd Méthijssen van de Milieudienst Breda aanwezig zijn. Na de pauze is er gele genheid tot het stellen van vragen aan een panel. Plaats van handeling is het Passage Theater in Schiedam. Informatie tel. 4260349. Havenbeat wordt geen ééndagsvlieg Kanovereniging Natsec maant ge- meente tot spoed A Sponsorcommissie Westland Mara thon zet eindspurt in 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM In diensten centrum De Woudhoek kan zondag 17 februari weer wor den gedanst door 55+ers. Zoals te doen gebruikelijk op iedere derde zondag van de maand kan men vanaf 13.30 uur weer terecht. Er wordt ge danst op diverse muziekstij len. Om 16.30 uur is het weer uit met de pret. De toegang is gratis. De Woudhoek is te vin den aan het Heijermansplein 35 in Schiedam-Noord. SCHIEDAM— Hoewel het ijs op de vijvers en singels momenteel dik genoeg is om er veilig op te kunnen schaatsen, blijft het volgens de Dienst Gemeentewerken zeer gevaarlijk om onder bruggen en viaducten door te rijden. Het ijs is daar on betrouwbaar. VLAARDINGEN De PvdA brengt op maandag 18 februa ri met het oog op de verkiezin gen een bezoek aan Schiedam en Vlaardingen. De partij zet hierbij een aantal prominente politici in. Ook de PvdA-frac- tievoorzitter in de Tweede Kamer Thijs Wöltgens zal het gezelschap komen versterken. De PvdA-delegatie bestaat SCHIEDAM In café Podi um treedt zaterdagavond Su gar Mama op. Het is een band uit het oosten van Nederland die stevige blues la Muddy Waters, Dr. Feelgood en How- lin' Wolf ten gehore brengt. In alle uithoeken heeft Sugar Mama op festivals, bluesnach ten, kroegentochten en grote re podia gespeeld. Samenzang en strakke mondharmonica- gitaarlijnén zorgen voor de af wisseling. Aanvang half elf. Vanavond vindt er in Podium een jamsessie plaats en zon dag zijn er muziek- en teken films te zien. Béide beginnen om tien uur. verder ondermeer uit gedepu teerde Hans van der Vlist, Cees Boerman en Rob Suuren- donk van de Statenfractie, de Tweede kamerleden Leo Schoots en Lenie van Rijn en het Eerste Kamerlid Joke van de Meer. De PvdA'ers brengen in de ochtenduren eerst een bezoek aan het verzorgingstehuis Meerpaal in Vlaardingen. Hier zal met vertegenwoordi gers van verzorgings- en ver pleegtehuizen en ouderenbon den worden gepraat over de ontwikkelingen in deze sector. Hierna verplaatst het werkbe zoek zich naar het kantoor van de Openbare Nutsbedrij ven in Schiedam. Het onder werp dat hier ter sprake komt, is het gemeentelijk milieube leid en de rol die de provincie hierbij kan spelen. Het bezoek wordt in het Pro veniershuis in Schiedam wor den afgesloten met een verkie zingsbijenkomst. Nico Haas broek (van Radio Rijnmond) zal onder andere Hans van der Vlist, Thijs Wöltgens en Geor ge Brouwer aan de tand voe len over actuele politieke on derwerpen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Neul Young in zijn beste dagen? Nee, Sugar Mama! Uw oude meubelen zijn bij aankoop van nieuwe meubelen veel geld waard. Aankoop - taxatie - levering - inruil, alles in één keer geregeld. Inruilaktie is geldig tot 28 februari TONTEL nr0ms Usselmondselaan 175 Rotterdam-Kralingseveer 010-45.08.033 Openingstijden: Maandag 13-17.30 uur. Dinsdag t/m Donderdag 9.30-17.30 uur. Vrijdag 9.30-21 uur. Zaterdag 9-17 uur. Te huur in Holywijk-Vlaardingen ±30 m2 (Bij voorkeur voor paramedici - medici of ande re dienstverlenende zelfstandige onderne mers). Met veel extra mogelijkheden zoals aparte vergader-wachtruimte en andere faciliteiten. Eigen ingang en veel parkeerruimte. Inlichtingen tel.: 010-4747444 toestel 11 Op donderdag 21 februari a s. verschijnt de ABN AMR0 Tennisspecial in deze uitgave. Adverteerders kunnen kontakt opnemen met de afdeling verkoop: telefoon 010-4.699.911 Onze Boeren Stolwijker een volle pittige smaak en...een fijn zacht zuivel KOM PROEVEN!!! Deze week /v Vlaardingen:Hoogstraat 151 Vlaardingenr'De Loper' 65 Maassluis: Nieuwstraat 14 laassluis: Koopcentrum s,Koningshoek

De Havenloods | 1991 | | pagina 1