SPIDO Werken betekent in de bejaardenzorg mensen Ilaagland 999 LIJKT jE DAT WAT M JE DIE STAP n.v. vereenigde glasfabrieken tempo-team uitzendbureau ZELFSTANDIG ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER Vakantiewerk? Randstad heeft volop werk SPIDO Werk met plezier bij REGIO Eline is dertig jaar oud. Toen ze op de ba sisschool zat, stond voor haar vast wat ze wilde worden: bejaardenver zorgster. Werken met men sen, zorgen voor diegenen die het zonder hulp van an deren niet redden, dat wil de ze. Nu werkt ze al ruim tien jaar in een tehuis waar ruim honderd ouderen ver zorgd worden en haar ent housiasme is er bepaald niet minder op geworden. Natuurlijk zijn er ook min der prettige kanten aan het vak. Ze zal bijvoorbeeld nooit vergeten hoe ze voor het eerst nietsvermoedend de kamer binnenkwam van een bewoner die kort daar voor nog een vrolijk ge sprek met haar had ge voerd. Het leek alsof hij sliep toen Eline binnen kwam, maar hij was over leden, harststilstand. „Ge makkelijk werk is het dan ook niet, maar het geeft wel heel veel voldoening", vindt Eline. L. van Tol, hoofd personeels zaken van de Capelse Ver pleeghuizen, zou graag zien dat velen het voorbeeld van Eline volgden. De meeste in stellingen voor bejaardenzorg kampen met een groot gebrek aan personeel. Voor een groot deel is dat gebrek te wijten aan het feit dat er eenvoudig minder kinderen geboren worden en er dus ook minder Die schoolverlaters zijn. schoolverlaters kiezen tuurlijk ook lang niet allemaal voor een opleiding in het MDGO (Middelbaar Dienst verlenend en Gezondheids- Onderwijs) en dat is een ver eiste om ziekenverzorgende of verplegende te worden. Het is middelbaar beroepsonderwijs en sluit dus aan op lager be roepsonderwijs (lhno bijvoor beeld) en op mavo. De Capelse Verpleeghuizen verzorgen, evenals veel andere instellin- gen, ook een eigen opleiding, de zogenaamde inservice-op- leiding. De leerlingen krijgen het theoretische deel van de opleiding op de school voor verpleegkunde 'Tergouw' in Gouda; het praktische deel wordt verzorgd in de instel ling zelf. In de voorbereidende periode zitten de leerlingen overigens alleen maar in het leslokaal. Die periode duurt zeveneneenhalve maand en in die tijd krijgen de cursisten alleen zakgeld. Als ze eenmaal werkzaam zijn in de instel ling, worden ze normaal be taald. In hoofdzaak werken in de Capelse Verpleeghuizen zie kenverzorgenden en -verple- genden. Het gaat immers om een combinatie van tehuizen; één voor lichamelijk 'zieke ou dere mensen 'De Meer- horst' met 120 beddenen één voor ouderen met een geestelijke handicap de 'Ichthus'-kliniekwaar 180 mensen verpleegd worden. Voor een groot deel zijn dit dementerende ouderen. Ook bejaardenverzorgenden zijn echter zeer welkom: de bewoners van de instelling hebben in veel gevallen niet echt verpleging nodig, maar ze kunnen niet zonder hulp van anderen om een zo prettig mogelijk bestaan te leiden. De bejaardenzorgenden man nen zijn welkom, maar nog steeds in de minderheid helpen bij de alledaagse din gen zoals wassen, helpen met aankleden, maar ook bij het uitdelen van medicijnen en het begeleiden van de bewo ners naar andere afdelingen. belangrijk, er wordt verwacht dat ze meehelpen om een 'huiselijke' sfeer te scheppen voor de bewoners. „Dat is eigenlijk het belang rijkste", vertelt Van Tol, „dit werk is echt zorgen voor. Wij willen dat onze bewoners een zo prettig mogelijke oude dag hebben. Dat betekent dat de verzorgende ook een belang rijke taak heeft bij het obser veren van de ouderen. Zc helpt hij of zij mee om erach ter te komen als de mensen ergens problemen mee heb ben. Herintreedsters Vorig jaar begonnen vijftien herintredende vrouwen in de Capelse instelling als verplee- gassistente. Zij volgden na hun indiensttreding een part time-opleiding van tien we ken in samenwerking met de Prinses Margrietschool in Rotterdam. Een dag per week kregen ze daar les in allerlei technieken zoals tillen, die voor een bejaardenverzorgen- de noodzakelijk zijn. De rest van de tijd werd er in de prak tijk gewerkt. Van Tol is en thousiast over deze mogelijk heid: in de verzorging zijn er volop mogelijkheden om part time te werken en dat is erg aantrekkelijk voor vrouwen met kinderen die weer willen gaan werken. Hopelijk vormt deze vorm van opleiding een oplossing voor het nijpende personeelsprobleem. Neder land vergrijst in een snel tem- Ook wordt zo nu en dan in de po: het aantal mensen dat keuken meegeholpen en, heel hulp nodig heeft, stijgt mee. Laagland importeert metaalbewerkingsmachines, machinegereedschappen en industrielij men. Met 60 medewerkers waarvan 16 in de verkoop en 14 monteurs behoren wij tot de grootsten in de branche in Nederland. Wij werken vanuit een modern, royaal gebouw in Rotterdam-Lombardijen met een showroom en een groot magazijn. Om de groei van de afdeling machinegereedschappen goed te kunnen verwerken zoeken wij een Wij verkopen met toenemend succes machine gereedschappen, dat zijn hoogwaardige hulpmiddelen die worden gebruikt bij de metaalbewerking. Wij kopen die in Duitsland, Japan, Zweden, Zwitserland en Engeland. Op deze afdeling werkt een team van 4 heren en 3 dames. De heren behandelen overwegend technische zaken, de dames zorgen voor de orderafhandeling. Daaronder rekenen wij veelal het inkopen, het vervolgen van de levering enz. Dit betekent veelvuldig telefonisch kontakt met de klant en de leverancier. Vanzelfsprekend ook het maken van aanbiedingen, orders per brief, fax of telex, en een deel van de facturen. Wij streven ernaar de eenvoudigere taken door de computer te laten doen. Wij zoeken: - een flinke vrouw van ca. 25 jaar - opleiding minstens MEAO niveau - redelijke kennis van Duits en Engels - belangstelling voor de techniek - sterke t( Wij bieden: - een belangrijke job met veel ontplooiingskansen r een plaats in een succesvol, hard werkend team - een daarbij behorend goed salaris met bonus - afwisselend werk en kontakt met mensen Belangstellenden worden verzocht te schrijven aan de directie van Laagland BV, Postbus 9443,3007 AK Rotterdam. Telefonische inlichtingen verstrekt de heer Leo Kooy, 010 - 479 93 00, privé 01820 - 2 4120. Laagland B.V. Stolwijkstraat 20 3079 DN Rotterdam Postbus 9443 3007 AK Rotterdam s4v/vi-cA-k-Uyij hHotliy, is GIRO HET IS DE MOEITE WAARD. Opleiding Ziekenverzorgende. Duizend en êén beroepen. Toch k moderne ziekenverzorging. Prima toch! Humanitas heeft zelfs een goeie kamer voor je. Tegen een redelijk bedrag maand. Aardige mensen, leeftijdgenoten, die je je eigen mening en je eigen leven gunnen. Samen veel voor anderen doen... dat trekt méér jongeren. De opleiding doe je met z'n twintigen. Jongens en meisjes samen. Vanaf 16 jaar 8 maanden (als de opleiding begint). Liefst met LBO (met 2 vakken op C-nivo, waarvan één theoretisch vak en één keuzevak 4 vakken op B-nivo), MAVO-4 of 4 jaar HAVO. Aanmelden voor de opleiding, die 8 april gaat heel gemakkelijk. Met de bon. Of even bellen. NU! OIO-421S700, vraag naar jaap Kraal. WIL JE METEEN LANGSKOMEN! KAN ZONDER BEZWAAR: De Stichting Humanitas heeft meer ves- tigingen, 10 in totaal in de regio Rijnmond. Er werken zo'n 1000 mensen, waaronder opmerkelijk veel aardige jongeren. De Stichting Humanitas verzorgt en ver pleegt hulpbehoevenden en respek- teert ieders eigen overtuiging en voorkeuren, zowel van bewoners als van medewerkers. Mooi werk dus! V «onderd HUMANITAS KLINIEK, ACHILLESSTRAAT 290.3054 RL ROTTERDAM. NEEM DIE STAP, VUL DE BON IN! Vul deze bon in en stuur deze in een ongefrankeerde envelop naar Stichting Humanitas, t.a.v. Jaap Kraal, Antwoordnummer 30112, 3030 VB Rotterdam. -stichting humanitas zorg* N.V. Vereenigde Glasfabrieken Is een aan de beurs genoteerd concern met vijf vestigingsplaatsen. Schiedam Hoofdkantoor en verpakklngsglasfabriek. Leerdam Verpakkingsgfasfabriek. Tevens fabriek voor tafelglas en ambachtelijke werk plaats voor produktie van kristal (Royal Leerdam). Maastricht Verpakkingsglasfabriek. Etten-Leur Fabriek voor kunststofverpak- kingen (Veglapiast). Amsterdam Handelsonderneming voor o.a. verpakkings sluitingen. (Dijkstra Vereenigde). Het concern heeft een om zet van ruim 450 miljoen gulden en 1.850 mede werkers. Er wordt volcontl- nu in een 5- ploegendlenst I geproduceerd. J De arbeids voorwaarden zijn geregeld in een eigen CAO. welke een 36-urtge werkweek kent I Wij zoeken jonge technici op MTS-niveau VA In één van de drie produktie-bedrijven in Schiedam, die tot de industriegroep Verpakkingsglas behoren, wor den jaarlijks miljoenen flessen gemaakt. Ons bedrijf is een z.g. vol-kontinu bedrijf waar gewerkt wordt in 5- ploegendienst. Tijdens de pieken in de produktie, die o.a. in bijvoorbeeld paas- en zomervakanties vallen, heb ben we extra personeel hard nodig. Vakantiewerker machine operator Onze gedachte gaan uit naar jonge MTS-ers (en evt. HTS-ers) vanaf min. 18 jaar, die in de vakantie graag goed geld willen verdienen en in de zomer tenminste 3 a 4 weken willen werken. Goed betaald werk, met ploe- gentoeslag en gratis werkkleding. Bovendien word je tij dens de voorafgaande opleiding gewoon betaald. Je werkt in wat wij noemen het 'hot-end' of het 'cold- end' gedeelte van de produktie. Het 'hot-end' is de plaats waar vloeibaar glas uit de ovens komt in z.g. glas vormen tot produkt wordt geblazen. Het 'cold-end' is de plaats waar de produkten uitvoerig op mogelijke fouten worden gekontroleerd. Hoewel het proces bijna volledig automatisch is blijft toezicht van vernatwoordelijke me- i dewerkers noodzakelijk. En stel dat het werk je bevalt en we het samen eens kunnen worden over een technische funktie bij ons in de Naam: toekomst, dan zien we je graag terug. Nè voltooiing van I Qtraflt/hui<5nr je opleiding en militaire diensttijd. Want goede mensen zijn bij ons altijd welkom. Vakantiewerker afwerking produkt Tevens zoeken wij enkele vakantiewerkers voor de afdeling Afwerking Produkt. Deze afdeling houdt zich be zig met de distributie, verpakking, opslag en transport van onze produkten. Ook hier wordt in de 5-ploegen- dienst gewerkt. Voor deze afdeling ben je in het bezit van een LTS- diploma en min. 18 jaar. Je wordt niet in de Paasvakantie opgeleid maar in de zomervakantie wanneer het werk aanvangt. Dus als je geld wilt overhouden aan je vakantie, dan kun je al van start in de Paasvakantie als vakantiewer ker machine operator van 2 t/m 5 april. Overigens, indien je na de zomervakantie (gediplomeerd) aan de slag wilt blijven, dan stellen wij dat bijzonder op prijs. Stuur in elk geval de bon in vóór 2 maart 1991. Op 14 maart vindt er een informatieavond plaats vanaf 19.00 uur. Je wordt na inzending van de onderstaande bon hierover nader geïnformeerd. f~BON Ja, ik wil in de Paasvakantie best beginnen en in de zomervakantie verder werken. U kunt mij voor de volgende periodes inschrijven: 1 (Data duidelijk invullen i.v.m. doelmatige planning). I Zomer-periode vant/m I Najaar-periode sept, vant/m Postkode/Woonplaats: Tel.: Opl.:_ I Invullen en in dichtgeplakte envelop, zonder post- zegel zenden aan N.V. Vereenigde Glasfabrieken, afdeling Personeelszaken, Antwoordnummer 3, 3100 VB Schiedam. Links bovenaan vermelden: VAKANTIEWERK 1991I Ziekenverzorgenden m/v Voor ziekenverzorgenden hebben wij volop werk, i lange tijd. Informatie bij Dorien Gerards of Bregina Wytzes, Verpleeg-/bejaardenhulpen m/v Bent u full-time of part-time beschikbaar en heeft u ruime ervaring, dan hebben wij diverse banen in Rotterdam-Zuid Informatie bij Dorien Gerards of Bregina Wytzes, tel. 010-41 01 133, Rotterdam, Pleinweg 2. Herintredenden in de gezondheidszorg m/v het verleden er gezondheidszorg en wilt langs voor informatie. Wij hebben vele part-time mogelijkheden. Informatie bij Dorien Gerards of Bregina Wytzes, A-verpleegkundigen m/v Wij hebben zowel full-time als part-time mogelijkheden bij diverse ziekenhuizen in Rotterdam. Heeft u interesse, kom dan langs of bel. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Jeanine Boot en Tianne Plomp, Stadhuisplein 39, tel. 010-40 20 573; Lilian van Kempen, Meent 77-79, tel. 010-41 29 955. Verpleegkundigen m/v U bent vast en zeker op de hoogte van het feit dat er medio 1991 een groot ziekenhuis in Capelle a/d IJssel geopend wordt. U kunt zich nu al bij ons inschrijven en de benodigde informatie ontvangen. Informatie bij Elsbeth Ophoff of Ella Kegel, tel. 010-45 81 277, Capelle a/d IJssel, Hollandsch Diep 1c. Medisch personeel m/v Voor verpleeghulpen, verpleegkundigen, zieken- en bejaardenverzorgenden en overig medisch personeel hebben wij op dit moment veel mogelijkheden in Rotterdam-Centrum, Rotterdam-Zuid, Capelle a/d IJssel en Krimpen a/d IJssel. Voor u terecht bij: Tianne Plomp, informatie ki Rotterdam-Centrum: Jeanine Boot er Stadhuisplein 39, tel. 010-40 20 573. Rotterdam-Zuid: Brigina Wytzes en Dorien Gerards, Pleinweg Diep 1c, tel. 010-45 81 277. n Ella Kegel, Hollandsch ->r randstad uitzendbureau GEZONDHEIDSZORG Ziekenverzorgenden m/v voor diverse verpleeg- en bejaardenhuizen in Rotterdam en Schiedam. Wij hebben regelmatig werk voor ziekenverzorgenden! U kunt part-time en full-time werken, zowel overdag als in de avonduren. Voor informatie: 010 - 412 01 88, Karen Gouyn Stook Rotterdam, Lijnbaan 102a OVERHEID Meter-opnemers m/v die vanaf april enkele maanden aan de slag willen bij een overheids-organisatie. Het gaat om een buitendienstfunctie. Het werk bestaat uit het fotograferen, monteren en demonteren van warmte meters. Er wordt in 2-ploegendienst gewerkt (ochtend/middag en middag/avond tot 21.30 uur). Vereist zijn grote nauwkeurigheid en affiniteit met techniek. Voor informatie: 010 - 413 94 70, Wil Boks Rotterdam, Lijnbaan 102a HORECA Huishoudelijk medewerkers/ keukenhulpen m/v voor diverse instellingen en ziekenhuizen in Rotterdam Zuid. Wij hebben regelmatig werk voor ervaren kandidaten die in de huishouding willen werken. Tevens zoeken wij keukenhulpen die bereid zijn ook in het weekeinde te werken. Voor informatie: 010 - 485 92 11Wendy van der Graaf Rotterdam, Zuidplein 119 KANTOORMEDEWERKER M/V voor alle voorkomende werkzaamheden, Leeftijd tot 25 jaar. Dienstverband in principe voor het seizoen, met mogelijkheid tot volledig dienstverband. MATROZEN M/V Leeftijd tot 25 jaar. Dienstverband in principe voor het seizoen, met mogelijkheid tot volledig dienstverband. Inlichtingen en aanmelden bij: de heer J. Schippers/de heer B.R. Bijl SPIDO BV Willemsplein 20 3016 DR Rotterdam, tei. 010-413.54.00 jtlliMHB SSf f ASB uitzendbureau heeft tal van leuke banen. Zo kunt u direct aan de slag in één van de volgende functies (M/V). GVoor de maanden mei tot en (net september hebben wij een job voor een 0.K.- assistent met differentiatie Chirurgie in een gespecia liseerd ziekenhuis in Rotterdam-zuid. verse apotheken in Rotterdam-zuid apothekersassis tenten plaatsen. Zowel full- als part-time opdrachten. È^Voor een somatisch verpleeghuis in Rotterdam-zuid zbeken wij een ge diplomeerd ziekénverzorgende voor een periode van ca. I Zi maand. Full- of part-time is mogelijk. A-verpleegkundige voor ochtenddiensten in de wijkverpleging. Heeft u een auto dan hebben wij ook regelmatig werk in de avonduren in de wijk verpleging. Instellingskok voor een algemeen ziekenhuis in Rotterdam-zuid! Het betreft een full-time baan vóo'r enige ■maanden. Laborante. Wij zijn op zoek naar doktersassis tenten of MDGO-VP'ers die voor enige maanden op de ECG-afdeling aan de slójg willen. Dit is een baan voor 32 uur per week. Medisch secretaresses Jn diverse zieken huizen in Rotterdam hebben wij direct plaats voor medisch secretaresses. Kennis van de medische ter minologie is vereisten ervaring met het werken met een dictafoon en tekstverwerker is een pre. Wij heb ben zowel full- als part-time functies beschikbaar. Dit is slechts een greep uit ons aanbod. Voor soort gelijke en andere functies kunt u bij alle ASB vesti gingen terecht. Als u in 1.990 hebt gewerkt voor ASB of Medi-Call, vraag dan even uw jaaropgave aan. ASB uitzendbureau Beyerlandselaan 106a, 3074 EM Rotterdam Tel: 010 - 4329322 Zuidplein Laag 88, 3083 CW Rotterdam Tel: 010-4100144 Stadhuisplein 18, 3012 AS Rotterdam Tel: 010-4114852

De Havenloods | 1991 | | pagina 21