DWS-dames nog lang niet uit de zorgen Ferry Verschoor ramt: SZC - Sparta gestaakt Schiedams Nieuwsblad rMYTt* t Heren-trio Musis Sacrum zakt onder rode streep Slecht weekeinde voor Thomson Trainer Martijn Verhagen opgestapt Malse Winstpunt Van Dorst Ron van der Wijk wint tafeltenniskampioenschap Schiedamse schooltitel belandt bij Notenkraker SLAGERIJ IN TER MEULEN SCHOUDERKARBONADE 1 kilo 7.98 heerlijk gekruid SHOARMAVLEES (incl. 10 broodjes) .1 kilo 11.98 Originele WIENERSCHNITZEL, naturel of gepaneerd.1 kilo 14.98 Originele HAMLAPJES v.d. achterham 1 kilo 9.98 Mals stukje VARKENSFRICANDEAU 1 kilo 10.98 heerlijke KALFSSMEERLEVERWORST 100 gram 1.49 GEBRADEN GEHAKT 100 gram 1.25 Verse HOLL. KIPFILET 1 kilo 14.98 heerlijke DRUMSTICKS 1 kilo 7.98 Vers GEGRILLDE T.V. STICKS 1 kilo 4.98 Hele GEGRILLDE KIP per stuk 5.98 BINNENWEGPLEIN 23 R'DAM TEL. 4.134.136 geldig t/m 23 februari DE HAVENLOODS DINSDAG 19 FEBRUARI Nieuwe coach vv Schiedam SCHIEDAM Voetbalvere niging Schiedam heeft voor het komende seizoen John van der Toorn aangetrokken als opvolger voor Kees Freeken- horst. De dertigjarige Van der Toorn is momenteel werk zaam als coach bij Hekelin gen. Freekenhorst verruilt de Schiedamse zondagclub voor Gelukvogels. Maassluis maakt 't ODI lastig SCHIEDAM De korfballers van ODI hielden zaterdag op het juiste moment het hoofd koel. Tegen Maassluis 3 werd na een ruststand van 4-4 uit eindelijk aan het langste eind getrokken: 7-6. De Schiedamse afdelings koploper verschalkte vorige week titelconcurrent Jodan Boys en zou datzelfde wel even met Maassluis doen. De taaie gastploeg bleek veerkr achtig en boog een 4-2 achter stand om in een 4-4 ruststand. ODI's Jenny Spits scoorde de eerste helft driemaal. Na rust bleef de Schiedamse ploeg, zonder de geblesseerd geraakte Hans Seip, steeds een puntje voor. Treffers van Marjolein Hoogland, Marcel Kieboom en Eric Scheerder bracht ODI op winst. Het punt van Kieboom viel in de laatste minuut en ODI blijft daardoor in de race om de titel. Er rest de ploeg van coach Kick Hart- lief nog drie wedstrijden. SCHIEDAM^Tijdens haar eerste wedstrijd heeft Spa- land Ruiter Natascha van Dorst afgelopen weekeinde prima gepresteerd. DWS moest de winst uiteindelijk toch aan SV Copes-Hermes laten SCHIEDAM— In Vlaardin- gen stelde het heren-bowling- trio van Musis Sacrum zondag ernstig teleur. Op de vijfde speeldag van de hoofdklasse competitie pakten de Belgen Gert Schollen, Gerry Ver- bruggen en Schiedammer Er- win van Loon slechts drie punten. Tegen Neroc Eindhoven was het nog verdienstelijk: twee punten. Tegen Vlaardingen was het verlies vooral de eer ste game pijnlijk. Door drie opeenvolgende strikes van Vlaardingse zijde verloor Mu sis een voorsprong. Uiteinde lijk moest het drietal punten worden ingeleverd bij het als vijfde geplaatste Vlaardingen. Als slot volgde een schamel puntje tegen koploper Intraco Goes/Emmen. Door het magere resultaat is de Schiedamse équipe met nog één ronde voor de boeg gezakt naar een achtste plaats hetgeen degradatie zou bete kenen. Op 17 maart krijgt de Schiedamse titelverdediger in Duivendrecht een laatste kans zich te handhaven. In Amstelveen kwamen Jolan- da Brandsma, Dilja Mettes en José Kuyeren bij de trio-lea gue voor dames in actie. Zij deden dat beduidend beter en pakten zeven punten. Tegen Hofstede II werd één punt ge pakt, maar Etten Leur en Den Helder moesten alle punten aan de Schiedamsen overla ten. Deze Musis-ploeg stijgt nu uit de degradatiezone naar een zesde plaats. Jolanda Brandsma presteerde prima door in zes games 1.181 pins te noteren, een gemiddelde van 197 per game. Aanstaande vrijdag wordt in het Musis Sacrum complex aan de Lange Haven een 24- uurs marathon gehouden. De start is om 19.00 uur. Het re creatieve toernooi kent twaalf deelnemende teams bestaande uit vijf personen. De winnaar komt in het bezit van de EVR- wisselbokaal. Tussen de be drijven door moeten de deel nemers nog meedoen aan een heuse play-backshow(l) SCHIEDAM Nadat eer der dit seizoen de wed strijd tussen de Gorcumse waterpoloërs van PCG en het Schiedamse SZC ge staakt werd, was het zater dag andermaal raak. In het Sportfondsenbad stonden twee geirriteerde ploegen tegenover elkaar. In Krimpen aan de IJsssel was thuis al met 6-10 tegen de ploeg van speler/coach Ron van der Wild onderuit gegaan, zaterdag prijkte na anderhal ve minuut in de vierde periode een 10-3 stand op het bord. Toen was SZC-er Ferry Ver schoor de Sparta-provocaties zat en beukte hij boven water een tegenstander op het natte hoofd. Aanleiding was een in Ver- schoor's ogen opzettelijke overtreding gemaakt aan zijn adres. De Spartaan smeet vanaf een halve meter het plastic vol in het gelaat van de Schiedammer die zich daarop niet onbetuigd liet. Verschoor kon inrukken, evenals de bloedende gast. De Sparta- coach kon de gang van zaken niet verkroppen en sommeer de zijn mannen het water te verlaten. Knietjes „De hele wedstrijd zal vol met geniepigheden", meende SZC-er Patrick van der Most na afloop. „De thuisnederlaag zat die gasten nog steeds niet lekker en ze probeerden ons uit het spel te halen door zeer fysiek te spelen". De vingers in de zij, de knietjes, de elle- boogjes, alle ingrediënten stonden op het menu. Er vie len elf 'P-tjes'. „Het meeste gebeurt onder water en hoort een beetje bij de sport, ver klaarde Van der Most. Hij ver geleek zijn sport met ijshoc key maar beaamde dat wat Verschoor en opponent pre senteerden te ver ging. „Dit kost hem zeker twee wedstrij den, aangezien hij onze enige linkshander is een aderlating dus". De wedstrijd zelf verliep vol gens Schiedams scenario. Na een 3-0 voorsprong na het eer ste bedrijf liep SZC uit tot 7-2 in de tweede periode en tot 10-3 in het derde deel. Ron van der Wijk was viermaal productief, Ruud Kramer Fre- SCHIEDAM Voor de zesde maal heeft Ron van der Wijk de Schiedamse tafeltennis kampioenschappen op zijn naam geschreven. De titel houder die zonder al te veel moeite doordrong tot in de fi nale, versloeg zijn opponent Glenn Boedhram in twee sets met 21-17 en 21-19 en mocht vrijdagavond om kwart over elf uit handen van Jan Tsjas- s wederom de wisselbeker in ontvangst nemen. Voordat Van der Wijk, die dit seizoen uitkomt voor de Ko renbeurs, tegenover Boedh ram kwam te staan, schakelde hij in zijn poule eerst Andre Eerland (NOAD) en De Re- lings' clubkampioen Barry Schoenmakers uit en bond in de halve finale Peter Vellinga (De Reling) aan de zegekar. Boedhram die zich na de winst op John Buyk, Ivo Wil- lemse (beiden Korenbeurs) en Peter Schuurhof (De Reling) als poulewinnaar direct voor de titelstrijd plaatste, slaagde er niet in Van der Wijk te ont tronen. De in de eerste set nauwelijks tegenstribbelende Boedhram leek een gemakkelijke prooi voor Schiedams beste tafel tennisser te worden maar hi. maakte het Van der Wijk in de tweede set nog knap moeilijk. Boedhram kwam in de 248e wedstrijd van het door De Re ling voor de zevende maal organiseerde toernooi op een 10-5 voorsprong, maar kon tenslotte toch niet voor een verrassing zorgen. Van der Wijk kwam sterk terug en gaf Boedhram met zijn goed ver zorgde aanvallend spel geen schijn van kans. Klein bloedbadje in Sportfondsenbad her driemaal, Patrick van der teerden allen één treffer. Most, boosdoener Verschoor SZC blijft overigens tweede en Willem Jan Lohman no- staan achter aartsrivaal In de paarden B-klasse pakte zij door een score van 122 punten meteen haar eerste winstpunt. Van Dorst was met haar paard Wico afgereisd naar Nootdorp in gezelschap van haar meer ervaren colle ga-amazone Hélène Sigmond. In de M2-klasse noteerde zij met Davinci een knappe vier de plaats. De 115 punten wa ren echter niet voldoende voor een winstpunt. In totaal kwa men zo'n veertig ruiters in manege 's-Gravenhof in actie. Geslaagde coup van Terwisga SCHIEDAM— Na de tiende speeldag om de Rijnmond- zaalvoetbaltrofee veranderde alleen in de top van de tweede klasse de volgorde. Terwisga won met 7-0 van Snackbar Ton en verdrong door een be ter doelsaldo Schilderwerk Evers van de eerste plaats. Evers won 'slechts' met 6-2 van Perfect BV. In diezelfde klasse won Skyline van BV Westland met 5-4 en verloor A sport met 4-1 van de Colin Boys. In de hoofdklasse kroop F Boys doorhet oog van de naald. De koploper won met 3-2 van Drukkerij Groenoord dat desondanks derde blijft staan. Stripes Mode had een 'makkie' aan KDE de Punters en won met 1-8. AGO - Rob Hiele werd 3-2 en De Herder - De Gorzen eindigde in 11-2. In de eerste klasse was koplo per Pinguins goed op schot. Total Nederland werd met 2- 15 naar de slachtbank ge voerd. Colebrie won verras send van de nummer twee Poly Plastic met 6-5. UFO - Okidoki werd 4-4 en Clubhuis Oost - De Doorzetters eindig de in 4-2. Over twee weken speeldag elf. Salari blijft bij SVDPW SCHIEDAM— Henk Salari heeft zijn contract bij de zaterdagafdeling van SVDPW met een jaar verlengd. Het lag echter voor de hand dat de voormalige betaald voetballer bij het Rotterdamse Aeolus aan de slag zou gaan maar toch koos de oefenmeester voor een langer verblijf op Harga. Reden daarvoor was onder andere de belofte van voorzit ter Henk de Koster om tijdens de winterperiode een kunst grasveld te huren omdat Sala ri niet bepaald gecharmeerd is van de op Harga aanwezige trainingsaccommodatie. Niet Rob Kiebert maar John van den Toorn volgt bij Schie dam de vertrekkende Kees Freekenhorst op. Van den Toorn fungeert momenteel als interim-trainer bij Hekelin gen en tekende een eenjarig contract. zonder te hebben afgemeld geen acte de présence gaf. En al dreigt er geen degradatie toch was Wenthott het beu en uitte forse kritiek op zijn spe lers. Volgens hem is er totaal geen sprake van teamgeest en laat de trainingsopkomst ook al te wensen over. Het enige positieve is dat Juventus tot op heden een wedstrijd meer won dan het verloor. Het sloom spelende Juventus had met de ruststand van 45- 49 nog een redelijk perspek- tief voor de tweede helft maar binnen vijf minuten was het eigenlijk al gebeurd met de Schiedammers. Rotterdam II had het vizier op uiterste scherpte staan en daar was Juventus niet tegen opgewas sen. „Het ontbreekt ons aan inzet en het nemen van initia tief", bekritiseerde Wentholt zijn spelers. „Het is triest dat niemand zijn schouders er on der wil zetten". Met de dames van trainer Pe ter Snel ging het al niet veel beter. Met een 67-44 neder laag keerde de vrouwenploeg terug uit 's-Gravendeel. Bij de rust stond de formatie nog wel met 33-31 voor maar na de pauze schoten de Schiedam sen in de afwerking danig te kort. De oorzaak "kon Peter Snel niet aanwijzen. „De mei den wilden best en lieten het hoofd niet hangen. We woon den onder het bord maar kon den de ring gewoonweg niet vinden. Ja, en als je in de tweede helft maar elf punten scoort, verdien je natuurlijk ook niet te winnen", was het relaas van de in zijn lot berus tende Peter Snel. Er werd fanatiek gestreden om de gewilde titel op het verlanglijstje van de Thurledeclub is doordringen tot de eredivisie maar die plannen zullen voorlopig in de ijskast gezet moeten worden. De eerste divisionist zal zelfs in de resterende zeven wed strijden alle zeilen bij moeten zetten om degradatie af te wenden. Als het aan Theo van Geene ligt, lukt dat ook. „Het is belangrijk dat de meiden erin geloven en er alles voor over hebben om het seizoen waardig af te sluiten", kaatste hij de bal naar zijn speelsters- groep. Van Geene, die wegens een hardnekkige achillespeesbles sure niet meer in aktie komt bij het eerste herenteam,, volg de afgelopen week trainer- /coach Martijn Verhagen op. Verhagen kreeg woensdag avond van het bestuur te ho ren dat DWS volgend seizoen met een andere trainer in zee wil gaan en nam direkt daar op het besluit zijn trainer schap te laten voor wat het was. Hij stapte met onmiddel lijke ingang op en liet het be stuur enigszins verbaasd ach ter. Voorzitter Huib Zandwijk: „Nadat wij hem hadden mee gedeeld na het lopende sei zoen niet meer met hem ver der te willen gaan vertelde hij ons geen heil meer in zijn werkzaamheden te zien. Hij verklaarde al moeite te heb ben met de motivatie en die zou na ons besluit helemaal ver te zoeken zijn. Tevens meldde hij dat het niet zo goed meer klikte met de speelsters- groep. Ergens is dat ook niet zo vreemd want hij had enkele weken geleden eigenaardige uitspraken gedaan en daar waren de meiden niet echt blij De ploeg reageerde gelaten en met name aanvoerder Karin van den Brand kon er niet van wakker liggen. „Hij heeft mij nog nooit gemotiveerd", liet zij zich na het treffen met Hermes ontvallen. „In feite is dat ook niet belangrijk want ik heb de nodige zelfdiscipli ne. En daar zal het in de ko mende wedstrijden op aan ko men". Chaotisch Het had trouwens niet veel ge scheeld of Theo van Geene had als debutant gelijk een succesje kunnen boeken. Zijn ploeg speelde in de eerste helft ontzettend chaotisch en kwam tegen het drie plaatsen hoger genoteerd Hermes niet toe aan handbal van enig niveau. Bin nen zeven minuten keken de Schiedamsen tegen een 3-0 achterstand aan en zelf had de ploeg nauwelijks een serieuze doelpoging gehad. In 25 minu ten werc( slechts een keer het net gevonden toen Janet Eg- gelmeijer vanaf zeven meter raak mocht gooien. Hermes liep uit naar 6-2 maar de treffer van Janet Eggel- meijer, op slag van rust leek het moraal redelijk op te poet sen. In het tweede deel was het aanvankelijk DWS wat de klok sloeg en het offensief bleef dan ook niet zonder re sultaat. Door doelpunten van Diana Zandwijk, Janet Eggel- meijer, Madeion Pieters en Karin van den Brand kwamen de blauw-witten zelfs op een 7-6 voorsprong. Na de gelijk maker waarbij doelvrouwe Gea Lubbers niet helemaal vrij-uit ging, liep DWS nog wel uit naar 9-7 en later naar 10-9 maar toen was het Schie damse vuur wel gedoofd. In de zinderende slotfase maakten de bezoeksters dankbaar ge bruik van het afgematte DWS en trokken in de laatste secon den dan toch nog aan het langste eind. „Het viel ergens wel te ver wachten", analyseert Van Geene na afloop, „want gedu rende een groot deel van de tweede helft waren we tot de bodem gegaan en dan krijg je toch een keer de terugslag. Het is jammer want met een punt was ik al tevreden ge weest". Karin van den Brand kon de nipte nederlaag maar moeilijk verkroppen en baalde des te meer toen ze de uitslagen van de overige degradatiekandi daten vernam. BEVO en IA- SON, beiden met een punt achterstand op DWS, verloren en zouden dus een gat van drie punten hebben opgelopen als de Schiedamse formatie het duel in winst had omgezet. „Hadden we maar gewon nen", verzuchtte ze, „dan had het er allemaal wat rooskleu riger uitgezien". SCHIEDAM Zowel het he ren- als het damesteam van Thomson/Juventus zit in een dal. Met name de eerste he renformatie kan niet het hoofd bieden aan de malaise waarin het verkeert en kreeg zaterdag in sport Oost een ge voelige tik te verwerken. Te gen het bezoekende schaduw- team van Gunco/Rotterdam bleef de formatie van trainer Frans Wentholt na de 109-77 nederlaag met een nare smaak achter. Dat het rommelt bij het man nelijke vlaggeschip werd be nadrukt door de afwezigheid van Robert Wever, die zich begin januari organiseerde. Voor desbetreffende scholen dus niet alleen een krokus vakantie vol ijspret, maar ook basketbalpret. Aangemoedigd door medescholieren, ouders en onderwijzers toonden de fi nalisten aan het evenement serieus te nemen. Er was in de afgelopen weken hard ge traind en het spelpeil lag ho ger dan voorheen. De hoofdprijs ging naar de Notenkraker. Een overwin ning op Sint Jozef leverde de school aan het Bachplein een fraaie wisseltrofee op. Open bare basisschool Ouverture werd derde. De shirtsponsor van de Schie damse club had voor de drie meest opvallende spelers in Sportzaal Oost een radio in petto. Danny Koevermans van Notenkraker werd gezien als meest waardevolle speler, Ro bert van Dommelen van Ou verture blonk uit in verdedi gend opzicht, Arjan Ruts van Notenkraker bleek aanval lend aardig uit de voeten te kunnen. Thomson probeerde aan het toernooi nog wat jong talent over te houden. De Schiedam se club kan momenteel hard jonge meisjes gebruiken. Om die over de streep te trekken is er een speciaal trainingsuur voor de jeugd tussen acht en twaalf jaar ingesteld, en wel op vrijdag van 17.00 tot 18.00 uur. Plaats van handeling is dan Sportzaal Oost aan de Fahrenheitstraat. Het herenteam van Thomson!Juventus kreeg klop van GuncolRotter- dam. SCHIEDAM Afgelopen donderdag streden acht basis schoolteams om de Schiedam se basketbaltitel. De finalis ten waren bekend geworden na het toernooi dat SBV Thomson/Juventus samen met de Dienst Sport en Recreatie Vlaardingen. De buren heb ben drie verliespunten minder en worden kampioen. SCHIEDAM— Verwacht werd het niet, maar dege nen die de handbalsters van DWS een warm hart toedragen hoopten het wel. Interim-trainer/coach Theo van Geene die de plotsklaps opgestapte Martijn Verhagen opvolg de kon echter niet voor de ommekeer zorgen, want 'zijn' volgelingen verloren het duel tegen SV Copes- Hermes in de laatste mi nuut met 11-10. Van de ambities die DWS na streeft lijkt zo langzamerhand weinig over te blijven nu het eerste damesteam nog altijd met een zorgelijke blik naar beneden moet kijken. Punt 1

De Havenloods | 1991 | | pagina 5